GoDaddy Website Builder vs. WordPress

GoDaddy Website Builder vs. WordPressIdź TatoBluehost
Spis treściWniosek

Kreator stron GoDaddy i WordPress to dwie platformy uruchomione w celu tworzenia nowych stron od zera. Chociaż oba narzędzia służą tym samym celom, GoDaddy jest pierwotnie dostawcą hostingu. Jednak jego twórca stron internetowych jest dość popularny wśród użytkowników, podczas gdy WordPress jest jedną z największych marek w branży z mnóstwem wspaniałych funkcji do dostarczenia.


GoDaddy vs WordPress: Tabela porównawcza

Porównaliśmy i przetestowaliśmy te dwa narzędzia do tworzenia witryn. Tabela zawiera informacje podsumowujące. Wybierz interesującą Cię sekcję porównawczą i przeczytaj ją szczegółowo.

Idź TatoBluehost
1. Łatwość8 z 108 z 10
2. Funkcje6 z 1010 z 10
3. Projekt7 z 1010 z 10
4. Wsparcie9 z 109 z 10
5. Ceny8 z 1010 z 10
Ogólnie:7,6 z 109,4 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz

Trudno będzie argumentować, że WordPress jest lepszym wyborem, niż w porównaniu do konstruktora stron GoDaddy, biorąc pod uwagę elastyczność i swobodę open source, którą zapewnia właścicielom witryn. Przegląd ma jednak na celu podkreślenie kluczowych różnic i korzyści płynących z WordPress.

1. Łatwość użycia

Zanim zagłębimy się w sekcję dotyczącą łatwości użycia, powinniśmy powiedzieć, że zarówno GoDaddy, jak i WordPress mogą być dość skomplikowane od samego początku. Nie mają funkcji edycji przeciągnij i upuść, co może powodować pewne problemy podczas procesu edycji. Z drugiej strony GoDaddy twierdzi, że pomaga użytkownikom w tworzeniu stron internetowych w kilka minut. Zobaczmy, czy to prawda.

Pierwsze kroki

Stawianie pierwszych kroków w GoDaddy jest naprawdę bardzo łatwe. Musisz się tylko zalogować za pomocą konta na Facebooku lub wpisać hasło i adres e-mail, aby zarejestrować się jako nowy członek. Następnie zobaczysz wiele zautomatyzowanych podpowiedzi, które poprowadzą cię przez wszystkie etapy procesu budowania, które wyglądają na opracowane dla całkowicie manekinów. Jest niezwykle prosty, nie ma miejsca na projektowanie stron internetowych lub swobodę dostosowywania. Dostajesz gotowy szablon z szansą wprowadzenia drobnych zmian i uruchomienia.

Aby rozpocząć, WordPress wymaga więcej czasu. Użytkownicy będą musieli wykonać kilka obowiązkowych kroków, które obejmują:

 1. Rejestracja nazwy domeny – przeczytaj przewodnik, jak wybrać najlepszą nazwę dla swojej witryny.
 2. Wybór dostawcy hostingu – zobacz moją ocenę najlepszych hostingu.
 3. Wybór szablonu.
 4. Instalowanie WordPress.

Po ukończeniu wszystkich etapów możesz rozpocząć edycję swojej witryny. Dobrą rzeczą w WP jest to, że oprócz zarządzania szansą na zaoszczędzenie kilku dolarów, jesteś odpowiedzialny za zarządzanie swoją witryną. Co więcej, użytkownicy w pełni wykorzystają swoje projekty, jeśli zdecydują się na WordPress Rozwiązanie serwerowe Bluehost która zapewnia bezproblemową integrację i wiele innych wspaniałych funkcji.

Edytor strony

Oprogramowanie dostarczane z narzędziem do tworzenia stron GoDaddy trudno nazwać edytorem. Jedyne, co możesz zrobić, to dodać odpowiednią treść, przesłać zdjęcia, wybrać zdjęcia z kolekcji lub zmienić kolejność niektórych bloków na stronie. Otóż ​​to! Nie będziesz w stanie zaimplementować potrzebnej struktury, co sprawia, że ​​proces edycji jest wyjątkowo prosty. To poważny minus. Dobrą rzeczą jest to, że GoDaddy zapewnia stacjonarny i mobilny dostęp do swojego narzędzia do tworzenia stron internetowych, aby wprowadzić pewne zmiany w podróży.

GoDaddy Visual Editor GoDaddy Visual Editor

Czytaj także: Recenzja konstruktora stron GoDaddy.

WordPress jest znacznie bardziej elastyczny pod względem edycji treści. Możesz utworzyć tyle nowych stron, ile potrzebujesz, zarządzać zawartością, dodawać niezbędne elementy, tworzyć nowe kategorie i sekcje menu, dodawać tagi, przesyłać pliki multimedialne, wdrażać różne bloki i formularze itp. WP ma potężny system zarządzania treścią, który jest nie tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać od samego początku. Przynajmniej masz wystarczającą swobodę edytowania, aby stworzyć witrynę, której potrzebujesz.

Edytor WordPress Edytor postów WordPress

Czytaj także: Recenzja WordPress.

Edycja kodu

Obie platformy są otwarte na kodowanie, co jest dobrą wiadomością dla doświadczonych programistów i programistów. Dla użytkowników GoDaddy jest to właściwie jedyna szansa na modyfikację gotowych szablonów. Aby wdrożyć niektóre funkcje, użytkownik powinien mieć dobrą znajomość HTML i JavaScript. Ta opcja jest dostępna na pulpicie nawigacyjnym. Po prostu kliknij przycisk „Edytuj witrynę”, wybierz stronę, którą chcesz zmodyfikować, i wstaw kod HTML w odpowiednim miejscu. Oczywiście nie należy oczekiwać najwyższej swobody kodowania. Możliwe są tylko niewielkie modyfikacje.

WordPress to platforma typu open source. Oznacza to pełną swobodę projektowania stron internetowych w asach wiedzy HTML / CSS. Kluczową zaletą jest to, że wszystkie szablony WordPress są rozwijane przy użyciu PHP i HTML. Innymi słowy, możesz dowolnie zmieniać ich strukturę, dodawać nowe elementy, funkcje i tworzyć nowe bloki lub funkcje bez ograniczeń. Krzywa uczenia się jest z pewnością wymagana.

Edytor kodu źródłowego WordPress Edytor kodu źródłowego WordPress

Połączenie z domeną

Po zarejestrowaniu domeny i włączeniu jej Bluehost lub innych dostawców hostingu, twoja strona WordPress jest dostępna online. Co więcej, każdy plan WP Bluehost jest dostarczany z automatyczną instalacją i aktualizacjami WordPress. Proces wdrażania jest bardzo szybki. Chociaż GoDaddy jest pierwotnie dostawcą hostingu, wielu użytkowników twierdzi, że połączenie domeny z jej twórcą witryny może stać się koszmarem.

Nawet jeśli Twoja domena jest zarejestrowana w GoDaddy, możesz nie widzieć jej w ustawieniach domeny. Innymi słowy, Twoja strona początkowo będzie działać pod nazwą myname.godaddysites.com. Wygląda na to, że platforma nie ma płynnego algorytmu integracji domeny, co może powodować pewne problemy, jeśli chodzi o zarządzanie domeną, nie wspominając o nazwach domen od zewnętrznych dostawców hostingu.

Czytaj także: Uzyskiwanie bezpłatnej nazwy domeny – unikalna kolekcja podpowiedzi i sztuczek.

GoDaddy Website Builder vs. WordPress: Chociaż GoDaddy twierdzi, że ma bardzo łatwy w obsłudze program do budowania witryn, użytkownicy mogą zmieniać niemal wszystko. Jesteś zobowiązany do wykonywania prymitywnych kroków lub wyboru otwartego kodowania, które wymaga umiejętności technicznych. WordPress jest bardziej elastyczny pod względem użytkowania i edycji, chociaż na początku może również wymagać krzywej uczenia się.

2. Funkcje i elastyczność

Jak wspomnieliśmy wcześniej, GoDaddy ma dość podstawowy zestaw funkcji. Sprawdzi się w przypadku małych witryn internetowych, które nie wymagają zaawansowanych funkcji. Z drugiej strony WordPress jest jedna z najpotężniejszych platform CMS zawierający tysiące wtyczek i usług dostępnych do integracji.

Wtyczki i widżety

Użytkownicy GoDaddy mogą utworzyć szeroki wybór wtyczek. Wszystkie są podzielone na kilka kategorii, w tym Social, eCommerce, Forms, Chats i kilka innych. Tutaj możesz wybrać tabele cenowe dla małego sklepu cyfrowego, suwaki referencji dla witryny małej firmy, sekcję recenzji Amazon dla przewodników zakupowych itp. Wybór widżetów jest dość szeroki.

Widżety GoDaddy Widżety GoDaddy

Z drugiej strony żadna z platform nie może konkurować z WordPress pod względem wyboru wtyczek. Użytkownicy mogą wybierać spośród dosłownie tysięcy usług, rozwiązań innych firm i instrumentów do dowolnego celu. Tutaj mamy bezpłatne wtyczki eCommerce, zestawy do optymalizacji SEO, narzędzia antyspamowe i bezpieczeństwa, galerie, formularze, usługi analityczne itp. Wystarczy wybrać ten, zainstalować i aktywować, aby mieć go na swojej stronie.

Wtyczki WordPress Wtyczki WordPress

Niektóre wtyczki są bezpłatne, a niektóre są płatne. Ponadto będziesz musiał ręcznie obsługiwać ich ustawienia. Mamy jednak nadzieję, że proces ten nie będzie trudny. Jeśli wybierzesz zalecane przez WP rozwiązanie Bluehost, wszystkie wtyczki będą aktualizowane automatycznie. System zadba o ich płynną, bezpieczną i stabilną pracę.

Czytaj także: Jak stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress.

Optymalizacja SEO

Strony GoDaddy są dalekie od bycia przyjaznymi SEO. Wynika to głównie z bardzo dziwnego umieszczania sekcji, w tym nagłówków i bloków tekstowych. Takie strony nie są tak atrakcyjne dla botów wyszukiwarek, co skutkuje dłuższą indeksacją stron i niższymi pozycjami. Z drugiej strony platforma ma niestandardowego kreatora SEO z dostępem do edycji tytułów i opisów meta, co jest niczym innym jak kroplą w oceanie.

WordPress zapewnia maksymalną moc do tworzenia witryn przyjaznych SEO, które zwykle mają wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Przede wszystkim użytkownicy mogą zdecydować się na mnóstwo wtyczek, które pomagają tworzyć treści zoptymalizowane pod kątem SEO, które są dobre nie tylko dla wyszukiwarek, ale także dla czytelników, co jest jeszcze ważniejsze. Po drugie, użytkownicy otrzymują wystarczającą liczbę narzędzi do promowania swoich treści poprzez udostępnianie ich w mediach społecznościowych, pracę z zaawansowanymi ustawieniami SEO, edytowanie niestandardowych adresów URL, wskazywanie kluczowych słów kluczowych, zmianę opisu witryny, przesyłanie ulubionych i więcej.

Last but not least, WordPress zapewnia dostęp do modyfikacji kodu strony. To także dobra szansa na zwiększenie SEO witryny, dzięki czemu szablon jest lżejszy i szybszy, a także wdrożenie funkcji zwiększających zaangażowanie użytkowników.

eCommerce

GoDaddy ma funkcję eCommerce. Jest dostępny tylko z abonamentem Sklep internetowy i zapewnia zestaw podstawowych funkcji umożliwiających utworzenie małego sklepu cyfrowego. Pamiętaj, że narzędzie do tworzenia witryn jest odpowiednie dla małych projektów, których sprzedaż ograniczona jest przez ograniczoną liczbę produktów. Nie jest dobry do powiększania i promowania twojego sklepu internetowego.

E-commerce GoDaddy E-commerce GoDaddy

Jeśli chodzi o funkcje eCommerce, otrzymujesz gotową stronę produktu z możliwością modyfikacji niektórych jej elementów, takich jak czcionki. Użytkownicy mogą integrować zapasy dostawy, a także ustalać stawki wysyłki i stawki podatkowe. Kreator stron internetowych oferuje kilka prostych narzędzi promocyjnych, umożliwiających wysyłanie spersonalizowanych ofert potencjalnym klientom.

Sam WordPress nie ma funkcji eCommerce. Jednakże Wtyczka WooCommerce to dobre rozwiązanie. Umożliwia tworzenie małych, średnich i dużych sklepów w celu sprzedaży nieograniczonej liczby produktów online. Wtyczka ma darmową wersję, która zapewnia funkcjonalny poziom odniesienia, który jest wciąż wystarczający do tworzenia, zarządzania i promowania twojego sklepu internetowego. W przypadku rosnących projektów WooCommerce oferuje wszystkie niezbędne rozszerzenia do zarządzania cenami, podatkami i stawkami wysyłki, pozyskiwania większej liczby użytkowników lub kierowania ruchem do Twojego sklepu cyfrowego.

Sklep internetowy WooCommerce WooCommerce Online Store Editor

Czytaj także: Jak stworzyć stronę eCommerce od podstaw.

Funkcja blogowania

Powodem wzmianki o tej konkretnej funkcji jest to, że GoDaddy ją ma. Nie ma to jednak nic wspólnego z funkcją blogowania WordPress. Dzięki GoDaddy możesz tworzyć prymitywne blogi, publikować nowe artykuły i dodawać obrazy. Użytkownicy nie będą mieli nawet okazji dodawać tagów ani optymalizować ich zawartości.

Blog GoDaddy GoDaddy Blog Post Editor

Sytuacja z blogowaniem WP jest zupełnie odwrotna. Otrzymujesz najbardziej zaawansowaną platformę do budowania stron internetowych opartych na treści. System pozwala nie tylko budować stylowe i świetnie wyglądające witryny blogowe, ale także promować treści, zwiększać ruch, a nawet zarabiać na swojej stronie.

Edytor postów WordPressEdytor postów WordPress

GoDaddy Website Builder vs. WordPress: WordPress wygrywa we wszystkich sekcjach tutaj. Pozwala użytkownikom tworzyć strony zoptymalizowane pod kątem SEO, ma lepszą funkcjonalność eCommerce dzięki WooCommerce. Dostarcza wtyczki rudy, a funkcja blogowania jest bliska idei. GoDaddy może się nie pochwalić.

3. Projekt

Tabela porównawcza szablonów

Idź TatoWordPress
Koszt motywu:WolnyBezpłatnie / 25-299 USD
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:✘ NIE&# x2714; TAK
Responsywne szablony:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:✘ NIE&# x2714; TAK

Czasami możemy ewakuować wartość twórcy witryny za pomocą oferowanych przez nią szablonów. To miejsce, w którym GoDaddy jest daleki od doskonałości. Platforma oferuje obecnie około 20 motywów. Najgorsze jest to, że GoDaddy nie zapewnia niczego, by modyfikować swoje szablony. Innymi słowy, będziesz musiał z tym pracować bez względu na to, czy ci się to podoba, czy nie.

Ogólny wygląd wcale nie jest zły. Szablony wyglądają stylowo i nowocześnie. Ale chociaż wybór jest dość ograniczony, brak narzędzi do edycji i dostosowywania wygląda na ogromną wadę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie motywy są dostosowane do urządzeń mobilnych. Ponadto system zapewnia stacjonarny i mobilny dostęp do deski rozdzielczej na wypadek konieczności wprowadzenia zmian w drodze za pomocą tabletu lub smartfona.

WordPress ma prawdopodobnie najbogatszą kolekcję szablonów. Tysiące elastycznych motywów mobilnych jest dostępnych dla użytkowników. Obejmują one blogi, witryny małych firm, liczne układy sklepów cyfrowych, portfele, czasopisma online, przewodniki po zakupach Amazon i wiele innych. Niektóre motywy są darmowe, a niektóre płatne. Jeśli chcesz mieć coś innego niż darmowe szablony z milionami pobrań, musisz zapłacić od 30 do 200 USD za ekskluzywny układ.

GoDaddy Website Builder vs. WordPress: Konstruktor stron GoDaddy ponownie przegrywa z 20 szablonami i prawie zerowymi narzędziami dostosowywania. Użytkownicy WordPress będą mieli dostęp do tysięcy darmowych i płatnych motywów dla każdego typu strony bez ograniczeń.

4. Obsługa klienta

GoDaddy jest pierwotnie dostawcą hostingu. Oznacza to, że nie ma prawa do utraty w zakresie obsługi klienta. Platforma ma solidny zespół wsparcia. Oferuje wiele kanałów umożliwiających pozostawanie w kontakcie:

 • Forum GoDaddy – tutaj możesz porozmawiać z bardziej doświadczonymi użytkownikami GoDaddy i poprosić o poradę.
 • Wsparcie przez telefon – dobry sposób bezpośredniego kontaktu z kierownikami wsparcia.
 • Centrum pomocy – GoDaddy ma solidną bazę wiedzy z dużą ilością artykułów i przewodników.

Kluczowym problemem jest to, że menedżerowie czasami reagują zbyt długo. To może być trochę frustrujące.

WordPress nie ma typowego zespołu wsparcia dostępnego przez telefon lub na żywo. Jeśli masz jakikolwiek problem, musisz go rozwiązać samodzielnie. W tym miejscu przydatne może być surfowanie po sieci. Nie zapominaj, że WordPress jest jednym z najdłużej działających i popularnych CMS na świecie. Oznacza to, że możesz:

 • Przeglądaj YouTube w poszukiwaniu setek przewodników wideo z prawdziwymi przykładami.
 • Odwiedź fora WordPress ze społecznością profesjonalistów i doświadczonych użytkowników.
 • Znajdź artykuły i przewodniki online z mnóstwem topów i rozwiązań na każdy problem.

GoDaddy Website Builder vs. WordPress: posiadanie zespołu wsparcia zawsze gotowego do pomocy może sprawić, że poczujesz się bezpieczniej. Z drugiej strony użytkownicy WordPress mają nieograniczone możliwości eksploracji.

5. Polityka cenowa

Nawet najtańszy plan Godaddy wygląda na droższy w porównaniu ze stroną WordPress prowadzoną przez Bluehost. Wybraliśmy tego konkretnego dostawcę hostingu, ponieważ jest to najlepszy wybór dla witryn opartych na WP, biorąc pod uwagę bezproblemową integrację automatyczną instalację, aktualizacje wtyczek itp. Teraz przyjrzyjmy się bliżej cenom.

Godaddy oferuje obecnie 4 różne plany. Zawierają:

 • Plan osobisty bez funkcji. Dla 5,99 USD otrzymujesz tylko bezpłatne SSL i hosting.
 • Plan biznesowy zawiera Kreator SEO i podstawowe narzędzia eCommerce 9,99 USD.
 • Business Plus Plan dodatkowo oferuje e-mailowe kampanie marketingowe i promocyjne 14,99 USD.
 • Sklep internetowy służy do tworzenia w pełni obsługiwanych sklepów internetowych dla 19,99 USD.

Ceny GoDaddy

Jeśli chodzi o plany WordPress Bluehost, są one następujące:

 • Koszt podstawowy 3,95 USD miesięcznie z bezpłatnym SSL, 50 GB miejsca na dysku SSD, bezpłatną domeną i kredytami marketingowymi.
 • Plus koszty 5,95 USD z nieograniczoną ilością miejsca na dysku SSD dla nieograniczonej liczby witryn i subdomen.
 • Choice Plus kosztuje 5,95 USD z wszystkimi nieograniczonymi kontraktami futures + zaawansowanym zestawem zabezpieczeń i kopii zapasowej.

Ceny WordPress

Odbierz zniżkę Bluehost

Wszystkie plany obejmują dostęp do szablonów, wtyczek i pozostałych funkcji WordPress.

Czytaj także: Ile kosztuje utworzenie strony internetowej.

GoDaddy Website Builder vs. WordPress: WordPress z Bluehost to tańsze rozwiązanie oprócz stabilnej, wolnej od ryzyka i bezpiecznej obsługi strony internetowej.

Wniosek

WordPress wygrywa pod każdym względem w porównaniu z GoDaddy. Jest bardziej elastyczny, tańszy i lepszy pod względem stabilnej pracy, edycji strony internetowej i dostosowywania.

Idź TatoGoDaddy – może być dobry dla małych prymitywnych witryn bez skomplikowanych funkcji i struktury. Dla początkujących dobrze jest mieć zero umiejętności technicznych i wiedzy. Platforma ma prosty proces budowania z niewielkimi szansami na modyfikację już istniejących układów. Z drugiej strony użytkownicy znajdą wystarczającą liczbę widżetów do połączenia oprócz podstawowej funkcjonalności SEO i eCommerce. GoDaddy.comGoDaddy – może być dobry dla małych prymitywnych witryn bez skomplikowanych funkcji i struktury. Dla początkujących dobrze jest mieć zero umiejętności technicznych i wiedzy. Platforma ma prosty proces budowania z niewielkimi szansami na modyfikację już istniejących układów. Z drugiej strony użytkownicy znajdą wystarczającą liczbę widżetów do połączenia oprócz podstawowej funkcjonalności SEO i eCommerce.

WordPressWordPress – jest lepszą opcją pod każdym względem. Jest bardziej elastyczny. Ma szerszy zestaw funkcji. Jest dobry dla projektów dowolnej wielkości i typu. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na Bluehost, faktycznie otrzymujesz to samo kompleksowe rozwiązanie dla WordPress bez konieczności ręcznego zarządzania witryną. WordPress

WordPress utrzymuje wiodącą pozycję w niszy tworzenia stron internetowych. System ewoluuje, wprowadzając nowe rozwiązania dla użytkowników. Kreator stron GoDaddy dopiero się rozwija. Mamy nadzieję, że użytkownicy mogą spodziewać się ulepszeń i aktualizacji w najbliższej przyszłości. Na razie WP jest lepszą platformą do wyboru.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map