Kreator stron Wix vs GoDaddy

wix vs godaddy


Kreatory stron internetowych zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić użytkownikom ustanowienie profesjonalnej i atrakcyjnej reprezentacji w sieci. Zarówno Wix, jak i GoDaddy cieszą się dużym uznaniem w porównaniu z innymi platformami do tworzenia stron internetowych.

Wydają się być dobrym wyborem za każdym razem, gdy myślisz o budowie witryny od podstaw przy minimalnym wysiłku i bez umiejętności technicznych.

Szybka migawka:

WixWix – jest jedną z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych zaprojektowanych, aby pomóc początkującym w korzystaniu z solidnych projektów. Instrument jest idealny dla małych witryn biznesowych, blogów, portfeli, małych i średnich sklepów cyfrowych itp. Jest bardzo łatwy w użyciu dzięki wdrożonym nowoczesnym technologiom wykorzystującym sztuczną inteligencję. Użytkownicy mogą wdrożyć gotową do użycia iw pełni konfigurowalną stronę internetową w ciągu kilku minut. Wix.com

Idź TatoGoDaddy – to platforma, która przeszła od typowego dostawcy hostingu do przyzwoitego oprogramowania do tworzenia stron internetowych z dobrym zestawem funkcji. Firma może pochwalić się ponad 2 dekadami obecności w sieci, oferując najnowsze produkty sieciowe dla użytkowników Windows i Linux. Platforma ma przyjazny dla użytkownika interfejs z zestawem innowacji i przydatnych instrukcji dla użytkownika, aby proces budowy był jak najłatwiejszy. GoDaddy.com

Więc jakie jest najlepsze oprogramowanie do wyboru? Jakie są możliwe zalety i wady Wix od GoDaddy? Co jest lepsze w budowaniu stron internetowych i dlaczego? Dowiedzmy Się!

1. Łatwość użycia

 • Wix. Wix ma funkcję przeciągania i upuszczania, która ułatwia pracę z zawartością, dodawanie nowych bloków i stron, pobieranie plików multimedialnych w innym formacie, zmianę kolorów, czcionek i innych elementów, które są potrzebne, aby stworzyć unikalny styl dla przyszłej witryny. Wix podąża za najnowszymi trendami technologicznymi.

  • Wix ADINarzędzie oparte na sztucznej inteligencji został wdrożony, aby proces budowy był tak szybki i łatwy, jak to możliwe. Instrument oferuje kilka układów strony w zależności od celów użytkownika. Działa to po prostu: użytkownik jest proszony o udzielenie odpowiedzi na kilka podstawowych pytań związanych z jego przyszłym projektem, celami, typem strony internetowej itp. System automatycznie zaprojektuje niestandardowy układ, który najlepiej odpowiada Twoim konkretnym potrzebom. Jednocześnie nadal możesz swobodnie wybierać różne typy sekcji, od galerii i list po obrazy i teksty. Nowe rozszerzenie zapewnia lepszą edycję. Stworzenie gotowej strony internetowej za pomocą Wix ADI zajmuje około kilku minut. System został ulepszony, zapewniając dostęp do Photo Studio platformy i tworząc oszałamiające portfolio lub strony internetowe fotografa.
  • Wix ADI Editor

  • Edytor Wix – dobre narzędzie dla tych, którzy chcą zanurzyć się głęboko w proces budowy bez umiejętności technicznych lub asystentów AI. To świetna okazja do wyrażenia swojej kreatywności. Po prostu wybierz jeden z 500 dostępnych szablonów lub zacznij od pustej strony. Opierając się na funkcji „przeciągnij i upuść”, edytor pozwala wdrożyć różne wartościowe elementy i szczegóły, takie jak efekt Paralaksy, zmienić tło, dodać animację itp. Narzędzie ułatwia tłumaczenie metod płatności na różne języki, a także dostosowanie strona internetowa z urządzenia mobilnego. New Media Manager jest przydatnym narzędziem pozwalającym zachować porządek, a wszystkie projekty zawierają wszystkie niezbędne podfoldery, narzędzia do zarządzania obrazami, współpracowników i tagi w jednym miejscu.
  • Edytor Wix

  • Wix Corvid – ten jest przeznaczony dla spragnionych projektantów stron internetowych dla nieograniczonej swobody budowania. Jest to dobre narzędzie dla osób zajmujących się kodowaniem i programowaniem, Corvid pozwala ci w pełni wykorzystać platformę Wix i stworzyć własny, ekskluzywny projekt internetowy. Dostęp do interfejsu API ułatwia zarządzanie witryną, a interfejs API zaplecza Wix CRM może wysyłać powiadomienia do współpracowników. Powinniśmy również wspomnieć o tak małych, ale wciąż ważnych rzeczach, takich jak formatowanie danych, debugowanie witryny i monitorowanie.
 • Idź Tato. GoDaddy nie może pochwalić się takimi innowacjami, chociaż platforma jest dość łatwa w użyciu. Nigdy nie zadajesz sobie pytania „co mam teraz zrobić?” podczas korzystania z tego narzędzia do tworzenia witryn. Oferuje logiczną i bezpośrednią funkcję dołączania. Po rejestracji oprogramowanie dokładnie poprowadzi cię od kroku budowania do drugiego, aż będziesz musiał nacisnąć przycisk „opublikuj”.

  • Edytor strony – platforma ma dość proste i dobrze skonstruowane narzędzie do edycji. Dostęp do niego można uzyskać zarówno z komputera, jak i urządzenia mobilnego. System oferuje różne bloki i elementy strony dostępne w kilku wariantach. Wyglądają dość stylowo, chociaż sztywna konstrukcja może powodować brak swobody budowania. Innymi słowy, dodając nową sekcję, nie napotkasz żadnych trudności. Jednak z pewnością nie spodoba ci się złożoność przy zmianie projektu lub próbie dostosowania strony.
  • Edytor GoDaddy

  • Element HTML – narzędzie ułatwia dodawanie HTML i JavaScript do Twojej witryny, chociaż nadal wymaga co najmniej podstawowej wiedzy na temat programowania i kodowania.
  • Więcej narzędzi do edycji – GoDaddy ma edytor formularzy kontaktowych. Cóż, bardziej przypomina szereg gotowych bloków, ponieważ nie ma szansy na dodanie więcej plików, takich jak „komentarze” lub „temat”.

Wix vs GoDaddy. Obie platformy są niezwykle łatwe w użyciu. Jednak Wix wygląda na szybszą i prostszą opcję tworzenia strony internetowej za pomocą kilku kliknięć przy użyciu technologii opartej na sztucznej inteligencji. Jednocześnie Wix oferuje większą swobodę programistom i programistom, podczas gdy GoDaddy wydaje się być nieco bardziej ograniczony pod względem możliwości edycji i dostosowywania.

2. Funkcje i elastyczność

 • Wix. Wix jest jedną z najbardziej elastycznych platform pod względem integracji i funkcjonalności. Ma bogaty zestaw funkcji do obsługi procesu budowy, pomimo zaplecza technicznego lub kluczowych celów. Główne cechy to:

  • Rozszerzony eCommerce – Wix ułatwia zbudowanie i skonfigurowanie sklepu internetowego. Oprócz podstawowych funkcji eCommerce, takich jak zarządzanie produktem, integracja opcji płatności i oferty podatkowe, platforma oferuje elastyczne strategie kuponowe, oferty bezpłatnej wysyłki, rabaty i ustawienia sprzedaży, analizy sklepu w celu przeglądania danych i optymalizacji sklepu. Filtry galerii mobilnych ułatwią klientom sortowanie produktów według ceny, rozmiaru lub innych cech. Wix oferuje najlepsze możliwości integracji eCommerce z platformami takimi jak Avalar i Fetchy, aby radzić sobie ze stawkami podatków w czasie rzeczywistym, a także wdrażać zaawansowane rozwiązania w zakresie wysyłek online.
  • Wix eCommerce Editor

  • SEO i marketing – oprócz podstawowych ustawień SEO, takich jak metatagi, opisy tytułów, kluczowe słowa kluczowe i tryby podglądu w mediach społecznościowych, system ma niestandardowego kreatora SEO Wix, który pozwala Ci korzystać z wyższych pozycji SEO, oferując skuteczny plan SEO. Ulepszona funkcja marketingu e-mailowego ułatwi rozbudowę listy subskrybentów za pomocą nowo zaimplementowanych narzędzi, takich jak funkcje wideo, próbne i wyzwalające wiadomości e-mail, szablony i wiele więcej w kampaniach e-mailowych.
  • Aplikacje na Androida i iOS – świetny dla użytkowników, którzy są w ciągłym ruchu, ale wciąż chcą mieć szansę i pracować na swoich stronach internetowych z urządzenia mobilnego. W rzeczywistości masz prawie taką samą funkcjonalność jak na komputerze. Dodawaj treści, zarządzaj swoimi produktami lub czatuj z odwiedzającymi na żywo. Wszystkie obrazy i filmy są dostępne jako treści multimedialne gotowe do obsługi Retina dostępne dla urządzeń o wysokiej rozdzielczości.
  • Blogowanie – posiadanie profesjonalnego bloga na swojej stronie jest bardzo ważne. Wix ułatwia tworzenie doskonałej sekcji blogów i dostosowywanie jej poprzez dodawanie nowych kategorii, tworzenie stron profilowych, udostępnianie postów za pośrednictwem platform mediów społecznościowych itp..
  • Wix Blog Editor

  • Wix App Market – oferuje szerszy zakres widżetów i dodatków. Oferuje własny App Market, w którym możesz wybrać dowolny potrzebny widget i jest bezpłatny. Wszystkie aplikacje i dodatki są wliczone w cenę abonamentu miesięcznego. Nie musisz przepłacać za każdą poprawę. Wix ma galerię PRO, mapy, narzędzia analityczne, sekcje forum, kalendarze, formularze subskrypcji, widżety wydarzeń i wiele innych przydatnych elementów, które poprawią zaangażowanie i doświadczenie użytkowników.
 • Idź Tato. Usługa nie ma swojego App Store, co z pewnością jest wielką wadą. Z drugiej strony użytkownicy mogą wybrać podstawowe funkcje, takie jak udostępnianie w mediach społecznościowych lub galeria zdjęć. Będziesz także mógł dodać swoją stronę do Google AdSense. Jeśli potrzebujesz bardziej kompleksowych opcji, takich jak przycisk Paypal lub Kreator SEO, musisz kupić przynajmniej Biznes Plan.

  Funkcje GoDaddy

  Mówiąc o SEO Wizard, wygląda to prosto i prowadzi użytkownika od jednego etapu do drugiego, umożliwiając edycję tytułów i opisów. Problem polega na tym, że GoDaddy ma dziwny porządek kursowania, który nie ma sensu. Google może tego nie lubić. Możesz dodać blog, ale będziesz musiał go hostować gdzie indziej.

  GoDaddy ma również podstawową funkcję blogowania. Nie jest tak kompleksowy jak w Wix. Ponadto użytkownicy nie będą mogli śledzić nowych postów z kanału RSS, ponieważ nie ma obsługi RSS. Kolejną wadą jest to, że autorzy nie mogą dodawać tagów postów ani tworzyć autoryzowanych artykułów. Ponadto nie będziesz mógł pracować z ustawieniami SEO. Podsumowując, w rzeczywistości nie ma takiej możliwości blogowania, chociaż jest ona nadal dostępna.

  Dobrą wiadomością jest to, że platforma ma niestandardowego kreatora formularzy kontaktowych (już o tym wspominaliśmy). Oferuje zestaw gotowych bloków. Wyglądają dość typowo, bez szans na ich dostosowanie lub edycję nowych pól. Z drugiej strony integracja stron trzecich z narzędziami marketingu e-mailowego może poprawić kampanię biuletynu, a tym samym poprawić wskaźnik pozyskiwania użytkowników.

Wix vs GoDaddy. Wix wygląda bardziej funkcjonalnie dzięki ogromnemu wyborowi aplikacji i dodatków, podczas gdy GoDaddy ma głównie wstępnie ustawione funkcje, które trudno dostosować. Co więcej, Wix ma bardziej zaawansowane funkcje blogowania i SEO, a także rozszerzone narzędzia marketingu e-mailowego. W tym miejscu GoDaddy nie ma elastyczności.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

WixIdź Tato
Liczba tematów:55020
Edytor mobilny:&# x2714; TAK✘ NIE
Projektowanie stron internetowych AI:&# x2714; TAK✘ NIE
Opór&Upuszczać:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Wix. Wix to bardziej elastyczna i wszechstronna platforma. Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 70 różnych kategorii profesjonalnie zaprojektowanych szablonów zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych. Pozwala zarówno przeglądać, jak i edytować szablony w tryb mobilny.

  Oprócz funkcji przeciągania i upuszczania w celu łatwej edycji i dodawania nowych elementów do potrzebnej strony, możesz edytować menu, zmieniać kolory i dołączać pliki multimedialne w różnych formatach, pracować z typografią i ustanowić ekskluzywny styl dla swojej witryny Jedyną wadą jest to, że kiedy wybierasz szablon, musisz trzymać się jedzenia. Nie ma funkcji eksportu.

  Wix Mobile Editor

  Wix Editor pozwala użytkownikom realizować własne pomysły na projektowanie stron internetowych. Bez umiejętności kodowania. Możesz budować strony internetowe ze stylowymi obrazami lub filmami w tle, dodawać nowe wciągające elementy, takie jak efekt Paralaksy i animacje, do menu i sekcji strony lub kodować ekskluzywną stronę internetową od zera za pomocą Wix Corvid.

 • Idź Tato. GoDaddy oferuje ograniczony zestaw szablonów. Co więcej, nie będziesz mieć możliwości ich zmiany zgodnie z własnymi potrzebami. Brak funkcji przeciągania i upuszczania uniemożliwia zmianę kolorów tła, czcionek, typografii itp. Chociaż nadal można dodawać nowe sekcje lub usuwać bloki, wszystkie szablony mają już zaprojektowane elementy, których nie można dostosować.

  Konfiguracja motywu GoDaddy

  Szablony wyglądają dobrze. Nie ma w nich nic genialnego, mimo że są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Wszystkie strony są wystarczająco ładne. Pamiętaj jednak, że nigdy nie będziesz mieć szansy na wyjście poza podstawowe ustawienia projektu. Nie można kontynuować żadnych zmian układu. Zapomnij o edycji HTML lub CSS. Wszystko, co możesz zrobić, to wybrać kolor i ogólny styl swojego motywu.

Wix vs GoDaddy. Wix oferuje znacznie więcej szablonów, podczas gdy GoDaddy faktycznie oferuje różne style motywów, a nie układy. Jednocześnie Wix ułatwia dostosowywanie każdego szablonu, uzyskując dostęp do jego CSS. Nie będziesz mieć takiej możliwości podczas korzystania z GoDaddy.

4. Obsługa klienta

 • Wix.  Kreator stron internetowych ma ogromną bazę wiedzy i blog, na których można znaleźć przydatne informacje. Jednocześnie możesz poprosić o wsparcie na czacie, oprócz prostych wskazówek, jak przesłać bilety na wypadek wystąpienia jakiegokolwiek problemu.

 • Idź Tato. Platforma może pochwalić się profesjonalnym zespołem wsparcia, który jest koniecznością dla każdej firmy, która świadczy usługi hostingowe i domenowe. Jeśli chodzi o oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, GoDaddy ma ogromną bazę wiedzy, forum do zadawania dowolnych pytań oraz ogólnoświatowe wsparcie telefoniczne. Użytkownicy mogą kontaktować się z menedżerami wsparcia w godzinach pracy. Listę wszystkich numerów telefonów na całym świecie można znaleźć w sekcji pomocy technicznej.

  Wskazują również godziny pracy w danym kraju. Firma oferuje różne produkty, które obejmują nie tylko narzędzia i domeny do budowania stron internetowych, ale także certyfikaty SSL, aukcje online i wiele innych. Z tego powodu nie będziesz mieć trudności z skontaktowaniem się ze specjalistą wsparcia w celu rozwiązania problemu.

Wix vs GoDaddy. GoDaddy wydaje się mieć więcej opcji umożliwiających użytkownikom kontakt z zespołem wsparcia. Z drugiej strony rozwiązanie problemu może być zniechęcające, biorąc pod uwagę liczbę produktów, które sprzedają w GoDaddy. Menedżerowie Wix bardziej skupiają się na kwestiach związanych głównie z procesem budowania strony internetowej.

5. Ceny

 • Wix. Platforma oferuje bezpłatny abonament, chociaż ma tylko 500 MB przestrzeni dyskowej bez nazwy domeny lub hostingu. Jednak za jedyne 8,50 USD miesięcznie możesz kupić Plan Combo i uzyskać wszystko, czego potrzebujesz w pakiecie. Bezpieczeństwo danych SSL, bezpłatny hosting i domena, bezpłatne szablony, widżety i dodatki są już wliczone w tę cenę.

  Czy potrzebujesz zbudować bardziej skomplikowaną stronę internetową z wieloma funkcjami i złożoną strukturą? Nieograniczony plan Wix zaczyna się od 12,50 USD miesięcznie. Jest idealny do większych projektów. Potrzebujesz solidnego sklepu internetowego? Plan handlu elektronicznego jest odpowiedni dla Ciebie za jedyne 17 USD miesięcznie. Abonament VIP kosztuje 24,50 USD miesięcznie z dodatkowymi funkcjami dla profesjonalnych kampanii marketingowych i e-mailowych.

 • WixIdź Tato
  Opcje cenowe: &# x2714; Połącz domenę (4,50 USD / mies);
  &# x2714; Kombinacja (8,50 USD / mies);
  &# x2714; Bez limitu (12,50 USD / mies);
  &# x2714; eCommerce (Busines Basic) (17 USD miesięcznie);
  &# x2714; VIP (24,50 USD / mies).
  &# x2714; Osobiste (5,99 USD / mies);
  &# x2714; Biznes (9,99 USD / mies);
  &# x2714; Business Plus (14,99 USD / mies);
  &# x2714; Sklep internetowy (19,99 USD / mc).
  Funkcje:&# x2714; Bezpłatny;
  &# x2714; Szablony i widżety;
  &# x2714; Sklep internetowy;
  &# x2714; Darmowe logo i funkcje marketingowe.
  &# x2714; Hosting + SSL;
  &# x2714; Integracja z mediami społecznościowymi;
  &# x2714; SEO;
  &# x2714; Integracja z Apple Pay, PayPal i kartami kredytowymi.
 • Idź Tato. Jeśli zdecydujesz się na to oprogramowanie, przygotuj się na zapłacenie za każdą nową funkcję i aktualizację, którą chcesz dodać. Cena planu dla witryny zaczyna się od 5,99 USD miesięcznie. Wygląda na niedrogą ofertę, prawda??

  Nie zawiera jednak żadnych funkcji i dodatków, które mogą być potrzebne w przyszłości. Musisz zapłacić co najmniej 29 USD miesięcznie za abonament obejmujący dodatki do e-commerce. Jeśli potrzebujesz ochrony SSL i linków do mediów społecznościowych, będziesz musiał zapłacić więcej za plany Business lub Business Plus, które kosztują odpowiednio 9,99 USD i 14,99 USD.

Wix vs GoDaddy. Wix z pewnością wygląda bardziej atrakcyjnie z perspektywy finansowej. Nie musisz płacić osobno za każdy widżet, który chcesz dodać. Użytkownik dostaje wszystko w pakiecie za jedną miesięczną płatność.

Dolna linia

Wybór platformy zależy głównie od celów i zadań. Czy będzie to sklep cyfrowy czy strona internetowa małej firmy? Musisz być w 100% pewien; wybrane oprogramowanie ma wszystkie niezbędne funkcje, których możesz potrzebować.

WixWix jest bardziej wszechstronną i elastyczną platformą, która świetnie sprawdzi się na różnych typach witryn. Dostarcza więcej narzędzi dostosowywania, rozszerzonej listy widżetów, dodatków i integracji oraz zaawansowanych technologii ADI i Corvid zarówno dla początkujących, jak i dedykowanych projektantów stron internetowych. Oferuje szersze opcje w zakresie projektowania, a także dalszej promocji strony internetowej, biorąc pod uwagę SEO, blogowanie i kilka innych funkcji. Wix.com

Idź TatoGoDaddy może również działać dobrze w przypadku niektórych małych i średnich stron internetowych, a także sklepów internetowych klasy podstawowej. Jednocześnie może to być również dobre rozwiązanie hostingowe. Jednak jego twórcy stron internetowych z pewnością brakuje elastyczności przy użyciu niewielkich narzędzi do integracji, podczas gdy gotowe układy mogą nie wystarczyć do solidnego projektu online. GoDaddy.com

Podsumowując, wygląda na to, że mamy oczywistego zwycięzcę z tyloma nowymi i świetnymi narzędziami do zaoferowania.

Przegląd Tabela porównawcza

WixIdź Tato
Łatwość użycia:Kreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddy
Funkcje:Kreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddy
Wzory:Kreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddy
Obsługa klienta:Kreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddy
Cennik:Kreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddy
Ogólny wynik:Kreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddyKreator stron Wix vs GoDaddy

Wypróbuj Wix teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map