Przepływ sieciowy a Squarespace

Przepływ sieciowy a Squarespace


Jeśli chodzi o profesjonalne tworzenie stron internetowych, Webflow i Squarespace są uważane za dwóch twórców stron internetowych, które są skierowane do profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych i umożliwiają uruchomienie w pełni funkcjonalnych projektów.

Usługi świetnie nadają się do tworzenia skomplikowanych, niestandardowych stron internetowych na dużą skalę i są wyposażone w potężną funkcjonalność, a także wiele narzędzi do projektowania stron internetowych potrzebnych do uruchamiania profesjonalnych projektów..

Szybka migawka:

Przepływ stronWebflow – to kreator stron internetowych, który umożliwia profesjonalistom projektowanie stron internetowych (zarówno agencje internetowe, jak i niezależni projektanci, a nawet freelancerzy) do tworzenia atrakcyjnych wizualnie stron internetowych. Mimo że kreator stron internetowych nie oferuje wielu szablonów, nadal jest wyposażony w ładny silnik eCommerce i umożliwia tworzenie wyjątkowych projektów od podstaw. Webflow.com

SquarespaceSquarespace – to profesjonalna usługa tworzenia stron internetowych, której zakres opcji i funkcji jest więcej niż wystarczający do tworzenia wysokiej jakości projektów. Kreator stron internetowych to jedna z najstarszych dostępnych usług, skierowana głównie do kreatywnych i niezależnych specjalistów od projektowania stron internetowych, sprzedawców internetowych, blogerów i małych firm. System jest wyposażony w szereg funkcji, które działają równie dobrze zarówno dla niekodujących, jak i specjalistów HTML / CSS. squarespace.com

Która usługa jest wyraźnym niszowym liderem? Czy jest obecnie niemożliwe zdefiniowanie systemu, który ma pierwszeństwo przed konkurentem? Obaj twórcy witryn są skierowani do prawie tej samej niszy i tej samej grupy odbiorców, ale każda usługa ma swój unikalny zestaw funkcji i implikacje. Najwyższy czas to wyjaśnić w tym porównaniu Squarespace vs. Webflow.

1. Łatwość użycia

 • Przepływ stron. Gdy zaczniesz korzystać z usługi, początkowo uzyskasz dostęp do jej pulpitu nawigacyjnego. Wtedy zdajesz sobie sprawę, że system nie jest zorientowany na amatorów, ale głównie na tych użytkowników, którzy już pracowali z oprogramowaniem do projektowania.

  Edytor Webflow

  Interfejs systemu wygląda na nieco skomplikowany i przytłaczający dla użytkowników bez umiejętności kodowania, ale system nie jest ukierunkowany na tę kategorię użytkowników. Do pewnego stopnia to przypomina Adobe Muse Struktura.

  Edytor blogów Webflow

  Projektanci stron internetowych z niszową wiedzą szybko się do tego przyzwyczają. Interfejs edycji strony zawiera wiele pasków narzędzi, opcji edycji HTML / CSS i podgląd strony, co pozwala kontrolować sposób tworzenia strony internetowej.

 • Squarespace. Kreator stron internetowych jest nieco prostszy niż Webflow, ponieważ nie musisz być profesjonalnym projektantem stron internetowych, aby uruchamiać witryny z usługą. Jest zorientowany głównie na użytkownika końcowego, a zatem ma mniejszą krzywą uczenia się.

  Edytor Squarespace

  Pracując z systemem, nie musisz inwestować dużo czasu, aby uzyskać wysokiej jakości projekt i nie musisz uczyć się podstaw programowania. Jedną z niezaprzeczalnych zalet narzędzia do tworzenia stron internetowych jest jego spójność. System oferuje cały zestaw funkcji niezbędnych do uruchomienia, dostosowywania, publikowania i zarządzania witryną od razu po wyjęciu z pudełka. Można również uzyskać tutaj nazwę hostingu i domeny, co jest kolejną korzyścią dla użytkowników, którym brakuje czasu na poszukiwanie ich gdzie indziej.

Przepływ sieciowy a Squarespace. Obaj twórcy stron internetowych są profesjonalni i pozwalają budować witryny wysokiej jakości. Webflow wydaje się jednak bardziej skomplikowany niż Squarespace i to sprawia, że ​​platforma jest przyzwoitym wyborem dla projektantów stron internetowych.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych może pochwalić się zaawansowanym zestawem funkcji, który sprosta nawet najbardziej skomplikowanym zadaniom. Opcje edycji CSS / HTML w połączeniu z potężnymi narzędziami do dostosowywania projektu pozwalają uzyskać najlepszy wynik.

  Edytor kodu przepływu internetowego

  System umożliwia dodawanie niestandardowego kodu HTML do nagłówka i stopki oraz integrację z usługą Zapier, aby móc rozpocząć współpracę nad projektem i zautomatyzować realizację wielu zadań.

  Do pewnego stopnia Webflow nie jest podobny do swojego Główni zawodnicy. Pozycjonuje się jako eCommerce, platforma blogowa i wizualny CMS. Jednocześnie system jest dość elastyczny i oferuje wiele możliwości projektowania stron internetowych. Zapewnia następujące funkcje:

  • konfigurowalne formularze;
  • rozwijane menu;
  • Opcja osadzania HTML / CSS;
  • Karuzele i suwaki HTML / CSS;
  • zakładki;
  • suwak tła i integracja wideo;
  • interaktywne mapy Google;
  • opcja udostępniania społecznościowego;
  • Komponenty Lightbox;
  • niestandardowa typografia;
  • niestandardowe animacje i interakcje;
  • responsywna nawigacja w witrynie itp.

  Webflow umożliwia tworzenie witryn zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, które będą wyświetlane na dowolnym urządzeniu. Pomaga to zbudować i utrzymać odbiorców.

  Jedną z niezaprzeczalnych zalet systemu jest możliwość wyeksportowania kodu witryny wygenerowanego podczas pracy nad projektem. Tej opcji można użyć do dalszego przeniesienia witryny na inną platformę lub wyeksportowania jej do programisty w celu ulepszonego dostosowania. Istnieje kilka twórców witryn, którzy wykazują się taką mobilnością i elastycznością, i to właśnie sprawia, że ​​Webflow wyróżnia się z tłumu.

  Aktywa przepływu internetowego

  Konstruktor stron internetowych również zasługuje na szczególną uwagę ze względu na zintegrowany silnik eCommerce. Korzystając z niego, będziesz mógł projektować, skalować i sprzedawać swój sklep internetowy, niezależnie od jego wielkości i złożoności. Nie wymaga to żadnego kodowania, a wynik, który wykorzystasz, przekroczy Twoje oczekiwania. System powierza Ci proces tworzenia sklepu internetowego, dzięki czemu możesz obsłużyć wszystkie niuanse, aby stworzyć projekt, który początkowo stworzyłeś.

  Webflow skutecznie integruje się z potężnymi zewnętrznymi usługami eCommerce, mianowicie Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks i więcej. Pozwala tworzyć i aktualizować galerie produktów – wystarczy dodać wymaganą ilość produktu i określić ich główne cechy.

  Aby zwiększyć wydajność swojego sklepu internetowego, możesz również śledzić jego statystyki dzięki zintegrowanym narzędziom analitycznym i śledzącym inwentaryzację, ustawiać szczegóły wysyłki, płatności i podatków, stosować efekty paralaksy i dodawać animacje do projektu, tworzyć promocje i oferty specjalne po raz pierwszy i lojalni klienci itp. Pamiętaj, że wszystkie strony internetowe e-commerce Webflow są przyjazne SEO. Oznacza to, że Twój projekt ma duże szanse na wysoką pozycję w wyszukiwarkach, zwiększając ruch.

  Kolejną zaletą konstruktora strony jest opcja, która umożliwia zmianę układu strony. Ta opcja nie jest dostępna w wielu innych usługach, ale ma znaczący wpływ na dostosowanie szablonu. Jeśli chcesz nadać swojej witrynie stylowy, interaktywny wygląd, Webflow umożliwia zintegrowanie najlepszych funkcji projektowania ruchu.

  Kreator stron internetowych jest również znany z opcji białych etykiet. Użytkownicy systemu mogą używać go pod własną marką (to samo co Webydo – dobrze znany markowy SaaS) w celu budowania zaufania klientów i zwiększenia wydajności biznesowej.

 • Squarespace. Kreator stron internetowych jest bardziej elastyczny niż Webflow. Wynika to z faktu, że jest on używany nie tylko do projektowania najwyższej jakości stron internetowych, ale także do ich pełnej funkcjonalności. Kreator stron internetowych zawiera zintegrowany koszyk, automatyczne publikowanie treści w wybranych usługach itp. Poniżej wymieniono funkcje, które sprawiają, że platforma jest przyzwoitym wyborem dla wszystkich:

  • bogata kolekcja wewnętrznych widżetów i aplikacji;
  • wiele narzędzi dostosowywania projektu;
  • opcja importu / eksportu produktu / treści;
  • możliwość współpracy w zespole (system zapewnia dostęp do różnych poziomów zarządzania witryną, takich jak administrator, edytor treści, fakturowanie, raportowanie, moderator komentarzy, zaufany komentator i kierownik sklepu);
  • synchronizacja z usługami zewnętrznymi (Dropbox, automatyczne publikowanie w sieciach społecznościowych itp.).

  Squarespace jest wyposażony w potężny silnik do blogowania. Obsługuje opcję harmonogramu publikowania, zintegrowany ranking autorów Google, opcje wyświetlania postów, wsparcie wielu autorów, tagowanie geograficzne, dostosowywanie adresów URL itp..

  Dodaj zawartość Squarespace

  Kreator stron internetowych jest również znany ze swoich funkcji eCommerce. Daje możliwość sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych, dostosowania szczegółów wysyłki / płatności, integracji z ShipStation i Stripe, obsługi PayPal itp. Co więcej, można dostosować e-maile z potwierdzeniem zamówienia, dodać kilku kierowników sklepów internetowych, tworzyć kupony, eksportować dane itp.

Przepływ sieciowy a Squarespace. Koncentrując się głównie na profesjonalnych projektantach stron internetowych, Webflow oferuje szerszy zestaw funkcji i mocniejsze opcje dostosowywania projektu. Ma zestaw specyficznych dla projektu funkcji, które pomagają programistom w tworzeniu przyzwoitych, niestandardowych stron internetowych dla klientów.

Z kolei squarespace jest bardziej zorientowany na użytkownika końcowego. Jego funkcje i cechy są bardziej elastyczne, intuicyjne i praktyczne, aby sprostać potrzebom niedoświadczonych użytkowników.

3. Wzory

 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych ma całkiem niezłą kolekcję szablonów. Na dzień dzisiejszy ich liczba przekracza 180 profesjonalnych motywów, z których wszystkie cechuje responsywny design.

  Tabela porównawcza projektu

  Przepływ stronSquarespace
  Liczba tematów:200105
  Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK✘ NIE
  Koszt motywów:WolnyWolny
  Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
  Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
  Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK

  Szablony są bezpłatne i płatne, a Ty wybierasz te, które odpowiadają Twoim obecnym możliwościom finansowym i potrzebom w zakresie projektowania stron internetowych. Koszt płatnych motywów wynosi od 19 do 79 USD, co absolutnie odpowiada ich jakości.

  Szablony przepływu stron internetowych są sortowane według branż. Jest to pomocne, jeśli chodzi o wybór szablonów specyficznych dla niszy. Jeśli nie uda Ci się znaleźć szablonu w kolekcji, możesz utworzyć własny motyw od zera, wybierając puste płótno.

  Dostosowywanie szablonów jest możliwe przy użyciu opcji edycji HTML / CSS / JavaScript. jednak, w przeciwieństwie do popularnego WordPressa nie ma potrzeby ręcznej edycji kodów – wystarczy uruchomić stronę internetową, ułożyć treść i obserwować, jak system automatycznie generuje czysty kod semantyczny. Jeśli chcesz, możesz samodzielnie edytować ten kod, wybierając i układając bloki. Możesz także wybrać typografię, podgląd i dostosować układy stron internetowych do przeglądania na urządzeniach mobilnych, skonfigurować obrazy tła i filmy, nakładać promieniowe i liniowe gradienty CSS itp..

  Istnieje również możliwość zaprojektowania, przesłania i skonfigurowania własnego favicon, utworzenia zapasowej wersji witryny. Pamiętaj jednak, że nie można zmieniać szablonów w ruchu. Bądź więc uważny przy wyborze odpowiedniego motywu.

 • Squarespace. System znany jest z atrakcyjnych wizualnie szablonów najwyższej klasy, które są uważane za jedne z najlepszych próbek w branży. Kreator stron internetowych oferuje obecnie ponad 105 szablonów dla standardowych stron internetowych i kilkanaście motywów dla sklepów internetowych.

  Szablony mają również charakter responsywny i są zoptymalizowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Są one podzielone na kategorie tematyczne dla ułatwienia wyszukiwania. Jeśli chcesz wykorzystać swoje umiejętności kodowania, aby poprawić wygląd swojej witryny, możesz to zrobić w dowolnym momencie, niezależnie od wybranego szablonu.

  W przeciwieństwie do Webflow, Squarespace pozwala wybrać inny szablon podczas procesu projektowania stron internetowych. Jednocześnie nie będziesz w stanie zaprojektować wyjątkowej witryny od podstaw, nawet jeśli oferowane szablony nie spełniają Twoich wymagań.

Przepływ sieciowy a Squarespace. Jeśli chodzi o projektowanie, każdy system ma swoje zalety i wady. Galeria szablonów Webflow jest bardziej rozbudowana i profesjonalna w porównaniu do Squarespace. Narzędzia do dostosowywania projektu usługi są również bardziej zaawansowane, co wpływa na jakość i funkcjonalność gotowych projektów. Jednak system nie pozwala na zmianę motywu w trakcie procesu projektowania.

4. Obsługa klienta

 • Przepływ stron. Będąc systemem zorientowanym na użytkownika, twórca stron internetowych oferuje przyzwoitą bazę wiedzy. Jest tutaj wspaniałe i pomocne Centrum pomocy, które obejmuje wiele opcji obsługi klienta.

  Możesz przeglądać i eksplorować przydatne samouczki wideo i tekstowe, artykuły instruktażowe, porady dla użytkowników i rekomendacje dotyczące maksymalnego wykorzystania pracy z narzędziem do tworzenia witryn. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz i nie możesz znaleźć w Centrum pomocy, możesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem poczty e-mail.

 • Squarespace. Kreator stron internetowych może się poszczycić obszerną bazą wiedzy złożoną z wielu samouczków wideo, czatu na żywo, warsztatów osobistych, wsparcia przez e-mail. Istnieje również pouczające forum społeczności, na którym można zadawać pytania dotyczące systemu i przeglądać informacje przesłane przez innych użytkowników.

Squarespace vs Webflow. Obie usługi zasługują na szczególną uwagę w zakresie obsługi klienta. Mimo że Webflow nie ma czatu na żywo, zakres jego opcji wsparcia jest wciąż dość szeroki. Co ciekawe, możesz udostępnić swoje projekty Webflow społeczności, za pomocą kilku kliknięć, umożliwiając innym użytkownikom obejrzenie twoich projektów bez wprowadzania w nich żadnych zmian.

5. Polityka cenowa

 • Przepływ stron. Przepływ stron jest początkowo bezpłatny dla wszystkich. Nie ma okresu próbnego ani dodatkowych opłat za rozpoczęcie tworzenia stron internetowych z systemem. Jednak jeśli chodzi o opublikowanie projektu, będziesz musiał zapłacić za hosting. Cena zależy od liczby stron internetowych, które planujesz utworzyć. Jeśli chodzi o opcje płatne, ceny wahają się od 16 USD do 35 USD. Plany Pro i Team oferują nieograniczone opcje hostingu stron internetowych, funkcję białej etykiety i inne korzyści.

  Przepływ stronSquarespace
  Opcje cenowe:&# x2714; Lite (16 USD / mies);
  &# x2714; Pro (35 USD / mies);
  &# x2714; Zespół (35 USD miesięcznie na użytkownika).
  &# x2714; Osobiste (12 USD miesięcznie);
  &# x2714; Biznes (18 USD / mies);
  &# x2714; Sklep podstawowy (26 USD miesięcznie);
  &# x2714; Sklep zaawansowany (40 USD).
  Funkcje:&# x2714; Bezpłatny plan;
  &# x2714; CMS;
  &# x2714; Nieograniczony hosting;
  &# x2714; Biała etykieta.
  &# x2714; Silny eCommerce;
  &# x2714; Edytor CSS;
  &# x2714; Importuj do WordPress.
 • Squarespace. Platforma nie ma bezpłatnej wersji, ale nadal oferuje 14-dniową bezpłatną wersję próbną, aby przetestować wszystkie funkcje oferowane przez system. Plany osobiste i biznesowe są zwykle używane do tworzenia standardowych stron internetowych, podczas gdy plany podstawowe i zaawansowane najlepiej sprawdzają się przy uruchamianiu sklepów internetowych.

Przepływ sieciowy a Squarespace. Twórcy stron internetowych różnią się pod względem polityki cenowej. Webflow pozwala budować strony internetowe całkowicie za darmo, a Squarespace nie ma takiej opcji. Z kolei Squarespace oferuje osobne plany dla stron standardowych i eCommerce. Ich funkcje i wyniki mogą być dostosowane do różnych wymagań i potrzeb, dzięki czemu można wybrać najlepszy plan w prostszy i bardziej skuteczny sposób.

Dolna linia

Webflow i Squarespace to przyzwoici przedstawiciele profesjonalnych twórców stron internetowych. Oba systemy mogą się pochwalić potężnymi zestawami funkcji i zaawansowanymi opcjami dostosowywania projektu. Strony internetowe utworzone za pomocą tych usług wyglądają profesjonalnie i zapewniają wysoką jakość. Dlatego zdefiniowanie lidera porównania jest dość skomplikowane dla przeważającej liczby użytkowników. Który z nich jest pod tym względem zwycięzcą? Jaka usługa może zapewnić lepszy zwrot z inwestycji?

Przepływ stronWebflow to kreator stron internetowych, który ma wiele do zaoferowania profesjonalnym projektantom stron internetowych. Jest to platforma, która początkowo pozycjonuje się jako wizualny CMS zorientowany na doświadczonych projektantów stron internetowych i agencje. Klienci ci głównie dążą do opracowania skomplikowanych projektów (w tym stron internetowych eCommerce) i potrzebują usługi, aby sprostać tym konkretnym wymaganiom. Webflow może zaspokoić te potrzeby. Webflow.com

SquarespaceSquarespace to kreator stron internetowych, który jest wyposażony we własny silnik eCommerce i ma osobne plany dla sklepów internetowych. Kreator stron internetowych zapewnia względną łatwość użytkowania, ale nadal działa najlepiej dla webmasterów. Jednak system nieco opóźnia się w przepływie sieci pod względem funkcjonalności, zestawu funkcji i opcji dostosowywania projektu. squarespace.com

Podsumowując, możesz przetestować oba systemy i dokonać wyboru w zależności od potrzeb. Przed wybraniem jednego należy rozważyć wszystkie zalety i wady każdej platformy, a także orientację systemu i grupę docelową. To ostatecznie pomoże ci dokonać właściwego wyboru.

Przegląd Tabela porównawcza

Przepływ stronSquarespace
Łatwość użycia:Przepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a Squarespace
Funkcje:Przepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a Squarespace
Wzory:Przepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a Squarespace
Obsługa klienta:Przepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a Squarespace
Cennik:Przepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a Squarespace
Ogólny wynik:Przepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a SquarespacePrzepływ sieciowy a Squarespace

Wypróbuj Webflow teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map