Przepływ sieciowy a WordPress

webflow vs wordpress


Jeśli chodzi o profesjonalne tworzenie stron internetowych, użytkownicy często nie mogą wybrać najbardziej odpowiedniej platformy. Chociaż istnieją systemy, które zyskały światową popularność dzięki wyłącznej orientacji na profesjonalne tworzenie stron internetowych, istnieją również takie, które pozycjonują się jako kompleksowe rozwiązania, które obejmują wiele narzędzi i funkcji, które działają dobrze dla wszystkich kategorii użytkowników.

W rezultacie wybór najbardziej odpowiedniej platformy staje się jednym z najtrudniejszych wyzwań tylko dlatego, że większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z ich głównych cech i niuansów, na które warto zwrócić uwagę. Po przetestowaniu i sprawdzeniu wielu narzędzi do tworzenia stron internetowych dla webmasterów doszliśmy do wniosku, że Webflow i WordPress to dwa systemy, które zdecydowanie warto wypróbować, jeśli zamierzasz projektować, zarządzać i promować w pełni funkcjonalny projekt.

Szybka migawka:

Przepływ stronWebflow – to kreator stron internetowych, który zyskał popularność jako popularna platforma SaaS oparta na chmurze. Jednocześnie zakres i złożoność narzędzi i opcji oferowanych przez system nadało mu funkcje podobne do CMS, dzięki czemu system jest rodzajem kanwy dla profesjonalnych projektantów stron internetowych skupionych na semantyce i wizualizacji strony internetowej. Webflow.com

WordPressWordPress – to oparty na języku PHP system zarządzania treścią, który nie wymaga wprowadzania ze względu na swoją reputację i wysokie zapotrzebowanie użytkowników na oferowane narzędzia i funkcje. WordPress jest znany z szerokiej gamy opcji integracji i elastyczności opcji dostosowywania projektu strony internetowej. WordPress.org

Oba systemy są godnymi konkurentami, które umożliwiają tworzenie bogatych w funkcje projektów. Nauczenie się i opanowanie każdego z nich wymaga czasu, ponieważ Webflow i WordPress są wyposażone w złożone edytory oraz mnóstwo narzędzi i elementów, które należy dokładnie zbadać. Która platforma ma pierwszeństwo przed konkurentem? Która z nich jest warta uwagi użytkownika i inwestycji czasu lub budżetu? Jakie są między nimi różnice, które mogą wpłynąć na twój wybór?

Opracowaliśmy szczegółowy przegląd porównania WordPress i Webflow, aby podkreślić niektóre zalety i możliwe wady systemów dla użytkowników.

1. Łatwość użycia

 • Przepływ stron. Webflow został zaprojektowany dla profesjonalnych programistów. Nigdy nie będzie ci trudno pracować z platformą, jeśli wiesz, że takie terminy jak klasa, DIV, kontener itp. Mają do czynienia z kodowaniem. Zrozumienie, jak działa system zarządzania treścią Webflow, nie potrwa długo.

  Edytor Webflow

  Platforma wygląda dobrze również dla profesjonalnych projektantów, którzy regularnie współpracują z edytorami takimi jak Photoshop lub Adobe Muse. Interfejs jest prawie taki sam. Będziesz przyzwyczajony do wszystkich dostępnych narzędzi i sekcji naprawdę szybko, aby dodawać różne elementy, styl i ustawiać je.

  Webflow oferuje zaawansowany system zarządzania treścią z edytorem witryny, który pozwala użytkownikom dodawać nowe treści, a także ponownie wykorzystywać poprzednie układy i współpracować z innymi programistami lub projektantami. Możesz zdefiniować niestandardowe typy treści, niezależnie od tego, czy jest to post na blogu, członek zespołu czy projekt, tworząc niestandardowe pola dla każdego typu.

  CMS Webflow

 • WordPress. Dzięki otwartemu źródłu WordPress platforma jest doskonałym wyborem dla profesjonalnych programistów i projektantów. Masz wiele sposobów dostosowywania szablonów lub pisania kodu dla przyszłej witryny, korzystając z wiedzy HTML / PHP oraz licznych płatnych i bezpłatnych wtyczek.

  Edytor wizualny WordPress

  Jako platforma typu open source WordPress umożliwia użytkownikom edycję PHP i HTML. Możesz zmodyfikować dowolny szablon, aby stworzyć unikalny styl dla witryny. W tym samym czasie możesz dodawać nowe bloki i elementy. Na pewno będziesz ich potrzebować, ponieważ większość szablonów WordPress jest dość prosta i wszystkie wyglądają podobnie. Być może potrzebujesz dodatkowej personalizacji oprócz solidnej znajomości HTML.

Przepływ sieciowy a WordPress: obie platformy ustanawiają różne filozofie w odniesieniu do procesu tworzenia strony internetowej. Mamy WordPress zawierający tysiące podobnych szablonów i potrzebę dostosowania ich z jednej strony znajomością HTML / PHP. Z drugiej strony mamy Webflow z unikalnym zautomatyzowanym narzędziem Site Creator i bez kodu. Łatwość użytkowania to kwestia, w której Webflow z pewnością przoduje.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Przepływ stron. Profesjonalni projektanci i programiści docenią fakt, że Webflow jest w 100% markowy jak Webydo – dobrze znany Biała etykieta Kreator strony internetowej. Oznacza to, że zarówno freelancerzy, jak i agencje mogą korzystać z udogodnień platformy w celu oferowania swoich usług. Webflow, to platforma hostowana przez siebie. Nie oznacza to jednak, że musisz się go trzymać cały czas. Oprogramowanie ma możliwości eksportu, pozwalając użytkownikom na zastąpienie całego kodu strony i hostowanie go w innym miejscu, chociaż nie jest to najlepszy pomysł z punktu widzenia bezpieczeństwa (wspominamy tylko o możliwości).

 • Edytor Webflow Professional

  Jeśli planujesz uruchomić kilka projektów jednocześnie, Webflow pozwala przełączać się między nimi, a także kopiować i wklejać poprzednie układy. Możesz powielić niektóre elementy, a także całe strony z poprzedniego projektu.

  Oprogramowanie zapewnia różne wbudowane funkcje zaraz po wyjęciu z pudełka, oprócz zintegrowanego hostingu z bezpłatnym zintegrowanym certyfikatem SSL, który nie wymaga przedłużenia. Rozproszone infrastruktury i wbudowana sieć dostarczania treści znajdują się na liście dodatkowych zalet hostingu Webflow, które mogą poprawić wydajność witryny.

  Typografia przepływu w sieci

  Webflow jest teraz wyposażony we własny zintegrowany silnik eCommerce, który pozwala użytkownikom budować i rozwijać sklepy o doskonałym wzornictwie i wydajności. System nakłada na użytkownika odpowiedzialność za proces tworzenia stron internetowych, śledząc wszystkie jego kroki od samego początku aż do ostatecznej publikacji w sklepie internetowym. Kodowanie nie jest potrzebne do rozpoczęcia i rozwoju działalności internetowej za pomocą systemu.

  E-commerce Webflow

  Możesz tutaj dodawać kolekcje produktów i zarządzać nimi, dostosowywać zintegrowany koszyk, przypisywać tytuły, opisy i specyfikacje cenowe do każdego produktu, który zamierzasz oferować na sprzedaż. Webflow integruje się z usługami zewnętrznymi, takimi jak Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks i inne. Możliwe jest również śledzenie wydajności witryny i statusów zamówień, dostosowywanie e-maili transakcyjnych, integrowanie efektów paralaksy i animacji. Na koniec to Ty musisz dostosować parametry płatności, wysyłki i podatków, a także zaktualizować dane sklepu internetowego 24/7.

 • WordPress. Należy wziąć pod uwagę, że WordPress został początkowo zaprojektowany jako platforma blogowa. Oznacza to, że tworząc unikalną stronę internetową innego rodzaju, będziesz musiał zrobić dużo kodowania oprócz niekończącej się listy wtyczek. WordPress zapewnia wszystkie potrzebne wtyczki. Jednak im więcej masz, tym więcej aktualizacji będziesz musiał wprowadzić. Jednocześnie niektóre wtyczki mogą zawierać złośliwe kody. Może to mieć negatywny wpływ nie tylko na wydajność witryny, ale także na jej pozycję w wyszukiwarkach, ruch itp.

  Wtyczki WordPress

  Twórcy stron internetowych docenią dodatkową elastyczność, jeśli chodzi o hosting witryny. Mogą wybierać spośród wielu opcji, a także korzystać z własnych serwerów do przechowywania plików witryny, chociaż procedura wymaga dodatkowych kosztów i specjalnych umiejętności. Ponadto WordPress można zintegrować z dowolną usługą strony trzeciej i zapewnia dostęp do bazy danych witryny WordPress, w której można pracować z konfiguracjami plików i nie tylko.

Przepływ sieciowy a WordPress: WordPress wygląda na bardziej złożony, ponieważ musisz zbudować swoją stronę dosłownie od zera. Nie ma zintegrowanych usług ani gotowych wtyczek, z wyjątkiem niektórych podstawowych widżetów. Brak niektórych ważnych elementów, takich jak na przykład ochrona przed spamem, może negatywnie wpłynąć na wydajność witryny. Z drugiej strony Webflow oferuje wszystkie niezbędne wbudowane funkcje, w tym zintegrowany hosting i zabezpieczenia cyfrowe.

3. Wzory

 • Przepływ stron. Webflow Site Designer działa jako narzędzie do automatyzacji kodowania, w którym można radzić sobie z HTML, CSS i JavaScript bez faktycznego kodowania. Możesz wizualizować kod, a system automatycznie dostosuje go do wybranego układu. Innymi słowy, Projektant witryny zapisuje kod dla wszystkich elementów i układów.

  Tabela porównawcza projektu

  Przepływ stronWordPress
  Liczba tematów:200dziesięć tysięcy
  Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
  Koszt motywów:Bezpłatnie do 79 USDBezpłatnie do 299 USD
  Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
  Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
  Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK

  Jeśli nie chcesz współpracować z Projektantem witryny, możesz wybrać spośród 30 gotowych bezpłatnych i około 100 płatnych szablonów. Szablony premium różnią się od darmowych motywów. Wyglądają bardziej profesjonalnie i funkcjonalnie. Społeczność profesjonalistów Webflow opracowała wszystkie dostępne szablony płatne. Oznacza to brak stron trzecich i 100 $ płynnego działania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

  Na animacje warto zwrócić szczególną uwagę. Dostępny w sekcji „Interakcja” na panelu, pozwala użytkownikom ożywić praktycznie wszystkie elementy na swoich stronach internetowych. Możesz tworzyć animacje dla menu, bloków, bloków treści, obrazów i innych. Narzędzie zawiera wystarczająco dużo różnych opcji, aby animować do 90% zawartości strony.

 • WordPress. Pomimo wielu szablonów dostarczonych przez WordPress, wszystkie wyglądają prawie tak samo. Nawet motywy premium są ograniczone do efektów wizualnych. Możesz dodać paralaksę i niektóre animacje w ustawieniach Opcje motywu. Jednak profesjonalni projektanci i programiści nie będą mieli trudności z utworzeniem unikalnej strony internetowej. Jako platforma typu open source WordPress zapewnia pełny dostęp do plików CSS. Oznacza to, że możesz zmienić wygląd naszej witryny, zmieniając jej kod bez wybierania edytora wizualnego.

  Użytkownicy mogą pracować z kolorem czcionki, typografią i ogólną wydajnością witryny. Zaawansowane ustawienia motywu pozwalają zmieniać typografię, kolor czcionki, rozmiary tytułów itp. Możesz dostosować niektóre części strony, zmienić nagłówek, stopkę lub pasek boczny.

Przepływ sieciowy a WordPress: bez względu na to, jak dobry jesteś w edytowaniu HTML / PHP, WordPress z trudem zapewnia taką samą swobodę projektowania i narzędzia do dostosowywania, jak Webflow z zaawansowaną funkcją Site Designer i Interakcje. Platforma ułatwia tworzenie dosłownie wszystkiego, podczas gdy system automatycznie publikuje i łączy dane.

4. Obsługa klienta

 • Przepływ stron. Platforma może się poszczycić ogromną bazą wiedzy dostarczoną przez cyfrowy uniwersytet. Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o tym, jak zacząć budowanie strony internetowej, oprócz podstaw projektowania, hostingu, integracji i innych. Dla odwiedzających uniwersytet Webflow dostępnych jest 101 filmów instruktażowych. Oprócz bazy wiedzy i przewodników wideo użytkownicy mogą utrzymywać kontakt z obsługą klienta przez telefon lub czat na żywo.

 • WordPress. Będąc platformą typu open source, WordPress nie ma zespołu obsługi klienta. Możesz liczyć tylko na doświadczenie poprzednich programistów i projektantów stron internetowych, którzy mieli takie same problemy. Z reguły problematyczne problemy są opisywane na wielu forach dostępnych online, w tym w oficjalnej społeczności WordPress.org.

WordPress vs Webflow: Webflow wygląda jak bardziej pouczająca platforma z własną ogromną bazą wiedzy, filmami, wsparciem online i telefonicznym. Z drugiej strony użytkownicy powinni być przygotowani do samodzielnego uczenia się wszystkiego, jeśli chodzi o WordPress.

5. Ceny

 • Przepływ stron. Platforma ma BEZPŁATNY plan, choć wygląda na zbyt ograniczony. Użytkownik może utworzyć tylko dwie strony w oficjalnej subdomenie platformy. Jeśli potrzebujesz zbudować większy projekt, możesz wybrać kilka płatnych planów, w tym Lite i Pro. Tutaj zaczynają się wszystkie trudności.

  Sytuacja związana z planami Webflow jest nieco myląca. Wybór właściwego planu może być trudny. Z jednej strony mamy dwa jasne płatne plany: Lite (16 USD / mc) i Pro (35 USD / mc). Z drugiej strony mamy tutaj kilka grup planów podzielonych na 3 kategorie. Obejmują grupę dla tych, którzy potrzebują tylko 1 strony, dla firm i dla tych, którzy wymagają regularnych witryn projektowych. W każdej grupie znajdziesz 3 kolejne plany z różnymi cenami w zakresie od 0 do 36 USD. Będziesz potrzebował trochę czasu, aby dowiedzieć się, który plan najbardziej Ci odpowiada.

  Przepływ stronWordPress
  Opcje cenowe:&# x2714; Lite (16 USD / mies);
  &# x2714; Pro (35 USD / mies);
  &# x2714; Zespół (35 USD miesięcznie na użytkownika).
  &# x2714; Hosting (10 USD / mies);
  &# x2714; Wtyczki (10-20 USD miesięcznie).
  Funkcje:&# x2714; Bezpłatny plan;
  &# x2714; CMS;
  &# x2714; Nieograniczony hosting;
  &# x2714; Silnik blogów.
  &# x2714; Pełne dostosowanie;
  &# x2714; Silna społeczność;
  &# x2714; Unikalny design.
 • WordPress. Korzystanie z platformy jest w 100% darmowe. Będziesz jednak musiał poradzić sobie z wieloma dodatkowymi kosztami z miejsca, w którym będziesz hostować swoją przyszłą stronę internetową na płatne motywy premium i różne rozszerzenia za każdym razem, gdy chcesz maksymalnie wykorzystać wtyczkę SEO.

  Ostateczny koszt budowy strony internetowej za pomocą WordPressa może być nawet wyższy w porównaniu z płatnymi planami Webflow. To zależy od liczby używanych wtyczek premium. Ponadto będziesz potrzebować usług hostingowych najwyższej jakości, aby zapewnić płynne działanie i wydajność witryny. Wpłynie to na cenę projektu.

Przepływ sieciowy a WordPress: Chociaż WordPress wydaje się być bardziej opłacalnym rozwiązaniem, korzystanie z platformy może ostatecznie doprowadzić do wyższych kosztów projektu, szczególnie jeśli potrzebujesz wyjątkowej i solidnej strony internetowej o dobrej wydajności online. W takim przypadku będziesz potrzebować dodatkowych wtyczek premium i niezawodnych usług hostingowych. Czynniki te będą również miały wpływ na całkowity koszt witryny. Z tego punktu widzenia Webflow wygląda na lepszą opcję ze względu na wybór planów ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami w pakiecie.

Dolna linia

Która usługa – Webflow lub WordPress – ma przewagę nad konkurencją? Który z nich zapewnia szersze opcje dostosowywania projektu bez uszczerbku dla wygody i rozsądnej ceny? Oba systemy mają wiele do zaoferowania profesjonalistom z zakresu projektowania stron internetowych, chociaż używają nieco innych podejść i technik do procesu tworzenia stron internetowych.

Przepływ stronWebflow to ładne narzędzie do tworzenia gotowych do produkcji stron internetowych od zera bez programowania. Pozwala projektantom i programistom wcielać w życie swoje pomysły, wykorzystując Webflow jako płótno. Filozofię platformy można opisać jako spryt bez kodowania. Jednak nadal jest bardziej zorientowany na ekspertów ds. Projektowania stron internetowych niż na nowicjuszy. Tego faktu nie należy pozostawiać niezauważonym. Webflow.com

WordPressWordPress to renomowany system zarządzania treścią, który zapewnia setki bezpłatnych szablonów i wtyczek do łatwego tworzenia różnych typów stron internetowych, co jest atrakcyjne zarówno dla początkujących, jak i webmasterów. Niezależnie od złożoności platforma okazała się bezbłędna do różnych celów online, takich jak potężne blogowanie, eCommerce i inne obszary reprezentacji internetowej. WordPress.org

Po zakończeniu analizy obu platform możemy stwierdzić, że ostateczny wybór usługi budowania stron internetowych powinien być zgodny z indywidualnymi wymaganiami, potrzebami, oczekiwaniami oraz umiejętnościami projektowania stron internetowych. Pomimo dużej liczby alternatywy, Wydaje się, że Webflow ma większy potencjał dla projektantów stron internetowych, którzy chcą stworzyć solidną stronę internetową i współpracowali z twórcami stron SaaS, takimi jak Squarespace. Ma szereg niestandardowych ustawień programistycznych i godny zintegrowany silnik eCommerce.

Jest także bardziej elastyczny i funkcjonalny dzięki połączeniu narzędzi Designer i Editor mądrze zintegrowanych z CMS. Rozsądna polityka cenowa, wybór planów, zintegrowane zabezpieczenia SSL i niesamowite narzędzia do projektowania sprawiają, że WordPress pozostaje w tyle za swoimi ograniczonymi szablonami, jednak platforma wciąż zapewnia dużą swobodę dostosowywania dla programistów.

Przegląd Tabela porównawcza

Przepływ stronWordPress
Łatwość użycia:Przepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPress
Funkcje:Przepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPress
Wzory:Przepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPress
Obsługa klienta:Przepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPress
Cennik:Przepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPress
Ogólny wynik:Przepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPressPrzepływ Web a WordPress

Wypróbuj Webflow teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map