Uderzająco vs Squarespace: Który lepszy?

Uderzająco kontra Squarespace


Uderzająco i Squarespace są znanymi twórcami stron internetowych dla majsterkowiczów, które zasługują na szczególną uwagę ze względu na ich funkcjonalność, szerokie możliwości dostosowywania i przystępności cenowej. Systemy działają świetnie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych projektantów stron internetowych, oferując szeroki zakres narzędzi i funkcji wymaganych do realizacji wszelkiego rodzaju projektów.

Możesz wybrać dowolnego z tych twórców stron internetowych, jeśli chcesz rozpocząć projekt wysokiej jakości bez żadnych szczególnych umiejętności kodowania lub doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Te wieloaspektowe platformy świetnie nadają się do tworzenia blogów, portfeli, witryn biznesowych, stron docelowych i innych typów projektów. Każda z nich ma jednak zintegrowaną funkcjonalność, politykę cenową i opcje dostosowywania projektu, które odpowiadają określonej kategorii użytkowników. To często sprawia, że ​​użytkownicy wahają się między wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia stron internetowych które najlepiej sprawdzą się w ich zadaniach tworzenia stron internetowych.

Tabela porównawcza twórców stron internetowych

UderzającoWix
Nasz wynik:
Założony:20122003
Stronie internetowej:https://www.strikingly.com/https://www.squarespace.com/
Najlepszy dla:Witryny biznesowe, małe sklepy internetowe, portfele, blogiBlogi, witryny małych firm, profesjonalne portfolio, sklepy internetowe
Łatwość:ŁatwyŚredni
Szablony:Ograniczony wybór bezpłatnych, elastycznych projektówDziesiątki darmowych responsywnych szablonów
Pomoc techniczna:Potężna baza wiedzy, lista kontrolna przed publikacją, forum pomysłów, czat na żywo 24/724/7 czat na żywo, wsparcie e-mail, forum społeczności, system sprzedaży biletów, sekcja FAQ
Blogowanie:Wbudowany silnik blogowaniaZintegrowana platforma blogowa
Opcje SEO:Rozbudowane opcje SEOZaawansowane parametry SEO
Cennik:Bezpłatnie do 49 USD / miesZaczyna się od 12 USD / mc
Więcej informacji:Uderzająco przegląd →Przegląd Squarespace →

Uderzająco i Squarespace są godnymi przedstawicielami współczesnej niszy projektowania stron internetowych, ale każda z nich ma coś specjalnego do zaoferowania. Który z nich wygra porównanie? Która usługa może zapewnić najlepsze wyniki w stosunku do zainwestowanych pieniędzy i wymaganego wysiłku? Dowiedzmy się teraz. Na szczęście jest to dość łatwe, ponieważ dwa narzędzia do tworzenia witryn są bardzo różne

Uderzająco vs Squarespace: Przegląd ogólny

Uderzająco vs Squarespace: Przegląd ogólny

Uderzająco to wieloaspektowy kreator stron internetowych w chmurze, który zdobył uznanie na całym świecie dzięki swojej prostocie, która nie narusza elastyczności i funkcjonalności. System jest dobrym wyborem dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wiedzy i umiejętności projektowania stron internetowych. Platformy można używać do uruchamiania standardowych i jednostronicowych projektów, a także złożonych biznesowych / osobistych stron internetowych.

Kreator stron internetowych znany jest z wyjątkowej prostoty, która nie narusza wygody i funkcjonalności. Dzięki intuicyjnemu i pozbawionemu kodu interfejsowi każdy może opanować system w możliwie najkrótszym czasie i bez specjalnych umiejętności. W tym samym czasie można wstawić wymagany kod HTML / CSS.

Uderzająco Redaktor

Kreator stron internetowych oferuje prosty i szybki proces rejestracji, a także łatwą nawigację nawet dla tych użytkowników, którzy wcześniej tego nie robili. Platforma obsługuje edycję treści on-line, co zapewnia najwyższą jakość projektowania stron internetowych WYSIWYG. To kolejna atrakcja narzędzia do tworzenia witryn.

Uderzająco został stworzony z myślą o potrzebach początkujących, co tłumaczy jego proste podejście do dostosowywania projektu. Sam proces tworzenia witryny nie trwa dłużej niż kilka godzin, ale ostateczny czas nadal zależy od rodzaju i złożoności projektu, nad którym pracujesz.

Squarespace działa teraz w siódmej wersji, która jest o wiele bardziej intuicyjna niż w poprzednich wersjach. Niemniej jednak nadal ma niewielką krzywą uczenia się, co sugeruje potrzebę inwestowania wysiłku i czasu w eksplorację systemu.

Squarespace to dość skomplikowana platforma, szczególnie dla tych użytkowników, którzy nie mieli wcześniej żadnego doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Jednak system ma logicznie skonstruowany i dość intuicyjny interfejs, którego minimalistyczna konstrukcja sprawia, że ​​proces eksploracji systemu i korzystania z niego jest nieco prostszy dla początkujących.

Edytor Squarespace

Kreator stron internetowych obsługuje tryb edycji wbudowanej, co eliminuje potrzebę przełączania między menedżerem witryny a trybem podglądu. Bez względu na to, jakie zmiany wprowadzisz, będą one nieuchronnie wyświetlane na ekranie, abyś mógł zobaczyć wynik i naprawić błędy na czas. Tworząc projekt witryny, nie powinieneś się martwić o zapisanie kopii zapasowej projektu jako wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie.

Ta funkcja ma jednak jedną wadę – niemożność obejrzenia ostatecznej wersji strony internetowej przed publikacją. Innymi słowy, musisz wrócić do trybu edycji projektu, aby wprowadzić wymagane zmiany, a następnie ponownie opublikować projekt.

Kolejną atrakcją narzędzia do tworzenia witryn jest jego potężny edytor stylów, który jest wygodny i łatwy w użyciu dla wszystkich. Edytor umożliwia dostosowywanie stron witryny, eksperymentowanie z dostępnymi tam obiektami, elementami i sekcjami. W rezultacie będziesz mógł tworzyć wszechstronne typy stron internetowych, w tym strony produktów, stronę tytułową, blog, galerie, strony wydarzeń i indeksów itp. W rezultacie otrzymasz wielofunkcyjną stronę internetową, która obejmie całe spektrum nasze potrzeby w zakresie tworzenia stron internetowych.

Uderzająco i Squarespace to dwaj wysokiej jakości twórcy stron internetowych, ale ten ostatni zdecydowanie wyprzedza konkurencję pod względem elastyczności i funkcjonalności. Jednocześnie jednak opanowanie Squarespace wymaga czasu i wysiłku ze względu na skomplikowany pulpit nawigacyjny i skomplikowany proces tworzenia stron internetowych.

Uderzająco kontra Squarespace: który z nich jest łatwiejszy w użyciu?

Uderzająco kontra Squarespace: który z nich jest łatwiejszy w użyciu?

Uderzająco to dość bogata w funkcje platforma, która od momentu jej powstania przekształciła się w potężną usługę. System jest obecnie używany do uruchamiania i zarządzania nowoczesnymi witrynami osobistymi i biznesowymi, sklepami internetowymi, stronami docelowymi i innymi projektami, które pomagają użytkownikom skutecznie prezentować swoje usługi / produkty w zwarty i efektowny wizualnie sposób.

Wyposażony jest w zaawansowane eCommerce i silniki blogów, które umożliwiają tworzenie w pełni funkcjonalnych sklepów internetowych i blogów. Funkcje te są realizowane dzięki możliwości integracji widgetów Simple Store i Simple Blog.

Podczas pracy nad rozwojem sklepu internetowego będziesz mógł przesyłać produkty i zarządzać nimi, konfigurować parametry płatności i wysyłki, edytować styl witryny, akceptować i zarządzać zamówieniami w odpowiedniej sekcji Pulpit zamówień. Jest to również miejsce, w którym można śledzić narzędzia magazynowe, eksportować dane zamówień do plików CSV, aby uprościć księgowość, przetwarzać zamówienia i wykonywać inne działania.

Uderzająco eCommerce

Jeśli zamierzasz dodać bloga do swojej witryny, uzyskasz dostęp do następujących opcji: dodawanie postów, aktualizowanie i publikowanie, linkowanie do sieci społecznościowych i innych postów publikowanych na blogu, aktywowanie funkcji komentowania, wstawianie plików multimedialnych itp. elementy multimedialne, które będziesz mógł zintegrować, warto wspomnieć o przyciskach CTA, obrazach, filmach, elementach społecznościowych i wielu innych.

Zintegrowany rynek aplikacji to kolejna uderzająca zaleta. Przeglądając sekcję, będziesz mógł znaleźć i wybrać wiele wtyczek i widżetów dla swojej witryny. Tutaj znajdziesz różnorodne aplikacje społecznościowe, biznesowe, związane z dokumentami, eCommerce i inne. Jeśli posiadasz umiejętności kodowania i subskrybujesz Plan Pro, możesz osadzić dowolny HTML / CSS / JavaScript w swoim projekcie, aby zwiększyć jego wydajność.

Uderzająco wyróżnia się także w opcjach marketingowych. Pochodzi z zaawansowanym narzędziem e-mail marketingu (chociaż jest dostępny tylko dla użytkowników Pro Plan). Narzędzie pozwala na szybką i łatwą integrację z MailChimp. Co więcej, do niektórych pól można dodawać formularze użytkowników, strony kontaktowe i inne elementy witryny. Podsumowując, kreator stron internetowych oferuje wystarczającą liczbę narzędzi do zbudowania godnego uwagi projektu.

Mimo że program do tworzenia witryn jest łatwy do opanowania dla wszystkich, nadal oferuje imponującą bazę wiedzy wszystkim użytkownikom systemu. Będzie to szczególnie przydatne dla początkujących, którzy pracują z platformą po raz pierwszy. Wygodna lista kontrolna przed opublikowaniem pomoże ci kontrolować wszystkie etapy procesu projektowania strony internetowej przed uruchomieniem. Co więcej, platforma zapewnia dostęp do obszernej sekcji społeczności, wsparcia przez e-mail i czatu na żywo. Samouczki tekstowe / wideo, porady i podpowiedzi dotyczące tworzenia wysokiej jakości projektów za pomocą Strikingly są również dostępne tutaj.

Squarespace skierowany jest zarówno do doświadczonych twórców stron internetowych, jak i nowych użytkowników. Oferuje zarówno interfejs edycji DIY, jak i zaawansowany tryb programisty, który pozwala użytkownikom na głęboką personalizację strony wielostronicowe.

Zestaw funkcji Squarespace jest bardzo bogaty. Oferuje potężne mechanizmy blogowania i eCommerce, możliwość dodawania wielu współpracowników itp. System oferuje również szerokie opcje importu / eksportu, które umożliwiają importowanie treści blogów z popularnych platform, takich jak Tumblr, WordPress, Blogger, plakaty i nie tylko. Dodatkowo możesz importować treści z innych typów stron internetowych, w tym Shopify, BigCartel, Smugmug i więcej. Możliwy jest również eksport treści do WordPress.

ECommerce Squarespace

Kreator stron internetowych umożliwia wybieranie i integrowanie szerokiej gamy widżetów i aplikacji w projekcie. Należą do nich dodatki i widżety do projektów eCommerce, galerii obrazów, restauracji i kawiarni, Google Analytics, przyciski mediów społecznościowych itp. Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem sieci społecznościowej, możesz udostępniać zawartość swojej witryny w popularnych systemach, takich jak Twitter, Facebook, Linkedin , Dribbble, Behance, Twitch, Yelp i wiele innych. Pozwala to na bardziej efektywne i szybkie tworzenie i promocję stron internetowych.

Squarespace wyróżnia się z tłumu dzięki swojemu narzędziu Logo Maker i harmonogramowi Acuity. System umożliwia zaprojektowanie i przesłanie własnego logo firmy w celu zwiększenia popularności Twojej firmy. Możesz wybrać dowolny styl logo i dostosować główne ustawienia projektu, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju logo. Mówiąc o Kalendarzu online, kreator stron internetowych umożliwia zintegrowanie go z witryną, aby użytkownicy byli świadomi najnowszych wiadomości, wydarzeń, aktualizacji, ofert specjalnych i innych informacji związanych z Twoją firmą.

Producent logo Squarespace

Inne funkcje, które sprawiają, że Squarespace jest jednym z najbardziej imponujących systemów w niszach do projektowania stron internetowych, obejmuje Google Maps Osadzanie, narzędzia SEO, marketing e-mailowy, możliwość współpracy zespołu itp. System integruje się również z Unfold, który jest zaawansowanym zestawem narzędzi do opowiadania historii, co czyni go możliwe tworzenie i publikowanie ciekawych historii dla Snapchata i sieci społecznościowych.

Aby przyzwyczaić się do kreatora stron internetowych i rozpocząć z nim pracę, system oferuje przydatne opcje obsługi klienta. Istnieje możliwość skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem czatu na żywo przez całą dobę, wysyłania próśb e-mailowych, przeglądania dodatkowych źródeł, takich jak zasoby samouczków lub forum społeczności z wieloma filmami, artykułami i często zadawanymi pytaniami, które upraszczają proces pracy z systemem. Ponadto twórca witryny oferuje system biletowy za jednym kliknięciem, możliwość udziału w seminariach internetowych, a także dostęp do Centrum pomocy z licznymi wskazówkami i warsztatami.

Kluczowa różnica między Uderzająco i Squarespace jest to, że pierwszy system to w pełni funkcjonalny kreator stron internetowych z intuicyjnym interfejsem, co czyni go dobrym dla początkujących. Z kolei Squarespace to wyrafinowany CMS, który pozostawia wiele miejsca na personalizację i rozwój ale potrzebuje dużo więcej doświadczenia, aby poprawnie dostosować witrynę. Do Ciebie należy wybór systemu, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i wymaganiom w zakresie projektowania stron internetowych.

Uderzająco vs Squarespace: design i elastyczność

Uderzająco vs Squarespace: design i elastyczność

Uderzająco oferuje kolekcję 29 nowoczesnych szablonów zorientowanych na produkt. Można je przełączać: po opublikowaniu witryny możesz wrócić do biblioteki i wybrać inny motyw.

Dobrą wiadomością jest to, że zmiana szablonu zachowa wszystkie dane z Twojej strony. Każdy uderzająco szablon ma strukturę „blokową”, więc treść można łatwo przenosić między szablonami.

Uderzające motywy są responsywne i w 100% konfigurowalne. Użyj opcji podglądu na telefonie komórkowym / tablecie, aby zobaczyć, jak Twoja witryna wygląda na mniejszych ekranach. Dla ułatwienia wyszukiwania są one podzielone na kategorie na podstawie tematów, z którymi są powiązane. Niektóre z najpopularniejszych motywów to szablony osobiste, biznesowe, blogowe, sklepowe, portfolio i startowe. Jeśli jesteś subskrybentem Planu Pro, system zapewnia możliwość dodawania funkcji tylko na urządzenia mobilne, takich jak „kliknij, aby napisać”, „kliknij, aby połączyć” itp..

Uderzająco szablon

Kreator stron wyróżnia się z tłumu dzięki wysokiej klasy narzędziu Template Switcher, które pozwala pisać i eksplorować interesujące Cię tematy bez utraty zawartości i ograniczeń. Z kolei wygodna funkcja podglądu pozwala zobaczyć wynik trwającego procesu projektowania stron internetowych, zanim zdecydujesz się go opublikować. Biegli w posługiwaniu się kodem użytkownicy mogą wstawiać niestandardowe kody do stopek i nagłówków swoich witryn, ale w tym celu będą musieli przejść na Plan Pro. Edycja kodu CSS również tutaj nie jest dozwolona. Oznacza to, że Uderzająco nie zapewnia szerokiej swobody dostosowywania projektu, ale pozwala nadać Twojemu projektowi odrobinę personalizacji.

Squarespace szablony pasują również do wszystkich rozmiarów ekranu. Ich kolekcja jest większa niż kolekcja Uderzająco – jest tu około czterdziestu tematów, niektóre powstały we współpracy „z kilkoma najbardziej wpływowymi ludźmi na świecie’. Możesz przełączyć się w dowolnym momencie bez utraty treści.

Motywy Squarespace mają nowoczesny wygląd i są responsywne z natury. Większość z nich ma unikalne projekty mobilne, które są automatycznie dostosowywane do rozdzielczości i rozmiarów ekranu. Ta funkcja nosi nazwę „stylu mobilnego” i jest domyślnie włączona, gdy zaczynasz pracę nad dostosowywaniem szablonu. Jeśli jednak nie potrzebujesz tej funkcji, możesz ją wyłączyć w dowolnym momencie. Aby zobaczyć, jak Twój projekt wygląda na urządzeniach mobilnych, możesz aktywować funkcję Widok urządzenia w panelu sterowania swojej witryny.

Kolejną atrakcją związaną z projektem jest zintegrowany program do tworzenia stron tytułowych. Pozwala tworzyć imponujące strony tytułowe dla każdego projektu, nad którym pracujesz. Aby zaprojektować oszałamiającą stronę tytułową, należy wypełnić ją wybranymi blokami treści, dodać treści związane z biznesem, wstawić pliki multimedialne, edytować ustawienia witryny itp. Subskrypcja biznesowa pozwoli dodatkowo edytować strony internetowe za pomocą CSS / HTML edycja kodu w celu uzyskania naprawdę wyjątkowego projektu strony internetowej.

Jeśli chodzi o dostosowanie projektu i elastyczność, Squarespace jest tutaj wyraźnym zwycięzcą. Kreator stron internetowych obfituje w ustawienia i elementy, które pozwalają stworzyć jedyny w swoim rodzaju projekt strony internetowej. Oferuje także więcej szablonów, które mają profesjonalny wygląd i domyślnie reagują. W przeciwieństwie do Squarespace, uderzająco opcje dostosowywania projektu nie są tak wszechstronne.

Uderzająco vs Squarespace: ogólne porównanie cen

Uderzająco vs Squarespace: ogólne porównanie cen

Uderzająco polityka cenowa jest przystępna i wszechstronna. Kreator stron internetowych pozwala przetestować funkcjonalność systemu i ćwiczyć swoje umiejętności, korzystając z jego bezpłatnego planu. Jest dostępny przez nieograniczony czas. Gdy tylko upewnisz się, że system spełnia twoje potrzeby i chcesz rozpocząć z nim projekt, możesz uaktualnić do jednej z jego płatnych subskrypcji. Obecnie kreator stron internetowych oferuje trzy z nich:

Uderzająco ceny

 • Ograniczony (8 USD miesięcznie rozliczane) – 2 ograniczone witryny, niestandardowa nazwa domeny, 1 GB miejsca na dysku na witrynę, przepustowość miesięczna 50 GB, bezpłatna domena, nieograniczona liczba bezpłatnych witryn, prosty sklep internetowy (5 produktów na stronę), Wsparcie 24/7;
 • Zawodowiec (16 USD miesięcznie rozliczane rocznie) – niestandardowa nazwa domeny, 3 strony pro, 3 GB miejsca na stronie, prosty sklep (300 produktów na stronę), nieograniczona liczba bezpłatnych witryn, brak banera systemowego, osadzanie HTML / CSS / JavaScript, niestandardowe przesyłanie czcionek, nieograniczona przepustowość, dostęp do App Store uderzająco, ochrona hasłem;
 • VIP (49 USD miesięcznie rozliczane) – prosty sklep (500 produktów na stronę), priorytetowa obsługa klienta, 10 GB przestrzeni dyskowej na witrynę, biuletyny (2000 kontaktów na miesiąc), zarządzanie kontem, wsparcie telefoniczne w języku angielskim.

Wszystkie plany uderzająco różnią się pod względem zintegrowanej funkcjonalności, warunków i zawartych usług. Niezależnie od tego, którą subskrypcję chcesz wybrać, będziesz mógł przetestować jej zestaw funkcji podczas darmowych wersji próbnych, które trwają 14 dni. Kreator stron internetowych pozwala dodatkowo korzystać z wprowadzanych regularnie rabatów, które pozwalają na duże oszczędności. Staje się to możliwe, jeśli dokonasz jednorazowej płatności za plan, który trwa 2, 5 lub 10 lat. Jeśli zdecydujesz się na zakup Domeny Uderzająco, będzie to kosztować 24,95 USD rocznie. Koszt nazwy domeny dołączonej do załączonego e-maila będzie nieco wyższy i wyniesie 25 USD rocznie.

Squarespace opcje cenowe są bardziej wszechstronne w porównaniu do Strikingly. Narzędzie do tworzenia witryn ma rozsądną cenę, chociaż nie ma bezpłatnego planu. Zamiast tego pozwala przetestować funkcjonalność systemu podczas 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Podczas aktualizacji do planów płatnych możesz wybierać między tymi przeznaczonymi dla standardowych stron internetowych i sklepów internetowych. Spójrz teraz na listę standardowych planów:

Ceny Squarespace

 • Osobisty (12 USD miesięcznie) – 20 stron internetowych, 3% opłaty za transakcję sprzedaży, bezpłatna nazwa domeny niestandardowej;
 • Biznes (18 USD / mies) – nieograniczona liczba stron internetowych, opłata transakcyjna w wysokości 2%, kredyt AdWords;
 • Podstawowy (26 USD miesięcznie) – nieograniczona liczba produktów do sprzedaży, nieograniczona ilość miejsca i przepustowość, zintegrowane opcje księgowe;
 • zaawansowane (40 USD / mies) – drukowanie etykiet, wysyłka w czasie rzeczywistym przez przewoźnika, automatyczne wykrywanie porzuconej kasy.

Wszystkie subskrypcje Squarespace mają bezpłatny hosting i nazwę domeny. Jeśli posiadasz już domenę, będziesz mógł wyznaczyć ją do Squarespace i dostosować wymagane ustawienia.

Porównując opcje cenowe uderzające i Squarespace, powinniśmy przyznać, że ten drugi twórca stron internetowych jest tańszy. Chociaż uderzająco ma bezpłatny plan, jego opcje cenowe są mniej wszechstronne i pełne funkcji w porównaniu do tych oferowanych przez Squarespace. Dodatkowo Squarespace umożliwia wybór między subskrypcjami standardowymi a eCommerce w zależności od preferencji dotyczących projektowania stron internetowych.

Uderzająco vs Squarespace: Który jest najlepszy dla SEO?

Uderzająco vs Squarespace: który z nich jest najlepszy dla SEO?

Uderzająco dostarcza ekstensywne opcje SEO. Kreator stron internetowych umożliwia wypełnienie parametrów SEP strony w celu lepszego rankingu projektów w wyszukiwarkach. Wśród ustawień, które możesz wypełnić, sensowne jest zarejestrowanie metatagów na wszystkich stronach witryny, a także na całym projekcie. Ponadto możesz wybrać i ustawić odpowiednią kategorię witryny, odpowiedni favicon, obraz akcji społecznościowej dla swojej witryny oraz inne konfiguracje, które są obowiązkowe dla Twojej witryny. Początkujący z pewnością docenią możliwość przejrzenia listy kontrolnej SEO, która pozwala sprawdzić, czy poprawnie wypełniłeś wszystkie parametry przed rozpoczęciem realizacji projektu.

Squarespace Możliwości SEO są również na godnym poziomie. System zapewnia dostęp do podstawowych ustawień stron produktów (jeśli prowadzisz sklep internetowy) lub sekcje blogu. W przeciwieństwie do Uderzająco i wiele inne standardowe kreatory stron internetowych, Squarespace automatycznie wybiera i używa nazwy produktu lub nagłówka postu jako tytułu SEO strony internetowej. Nawiasem mówiąc, nie można ręcznie go edytować, jeśli chcesz utworzyć inny tytuł. To samo dotyczy tytułu witryny, który będzie również wyświetlany na wszystkich stronach witryny. Godną uwagi zaletą konstruktora witryn jest to, że pozwala ukryć witrynę przed indeksowaniem przez wyszukiwarki, bez względu na powody, dla których musisz to zrobić. Wystarczy dodać tag „noindex” do tej strony, którą chcesz ukryć przed indeksacją. Otóż ​​to.

Jeśli chodzi o opcje SEO, Squarespace jest również liderem. Kreator stron internetowych umożliwia nie tylko wypełnienie wszystkich wymaganych parametrów dla właściwej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek twojego projektu, ale także pozwala / nie pozwala na indeksowanie niektórych stron na stronie. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku projektów, które są jeszcze w budowie.

Uderzająco vs Squarespace: Który z nich jest lepszy dla małych firm?

Uderzająco vs Squarespace: Który z nich jest lepszy dla małych firm?

Uderzająco działa całkiem dobrze w przypadku tworzenia witryn dla małych firm. Kreator stron internetowych umożliwia edycję i zarządzanie różnymi projektami biznesowymi pod kątem wymagań dotyczących projektowania stron internetowych i specjalnych potrzeb. Ze względu na rozbudowaną zintegrowaną funkcjonalność platformy wszyscy użytkownicy mogą rozpocząć projekty biznesowe, przesyłać / zarządzać / aktualizować zawartość, dodawać / modyfikować nowe sekcje, łączyć nazwy domen, dostosowywać projekt itp..

Ponadto możliwe jest zintegrowanie formularzy kontaktowych, bloków medialnych, pól informacyjnych, elementów mediów społecznościowych i innych treści, co przyczynia się do lepszej wydajności i rozwoju Twojej witryny dla małych firm. Tutaj można również podłączyć konta w mediach społecznościowych. Możesz to zrobić, integrując sekcję kanału społecznościowego w projekcie, aby dalej ją modyfikować zgodnie z potrzebami programistycznymi witryny.

Kreator stron internetowych pozwala sprawdzać i analizować statystyki stron internetowych, aby kontrolować parametry wpływające na wydajność projektu. Obejmują one liczbę odwiedzających witrynę, główne źródła odwiedzin, lokalizacje, z których pochodzą użytkownicy, często odwiedzane strony internetowe, najpopularniejsze usługi i produkty itp. Ponadto użytkownicy mogą łączyć certyfikaty SSL ze swoimi witrynami, aby mieć pewność, że są całkowicie bezpieczne do przeglądania dalsza promocja.

Squarespace to idealny wybór do profesjonalnego rozwoju witryn małych firm. Kreator stron internetowych zapewnia szerokie spektrum narzędzi i funkcji, które umożliwiają przedsiębiorcom rozpoczęcie i skuteczne promowanie swoich projektów (patrz prawdziwe przykłady). System jest wyposażony w wiele widżetów i dodatków, których integracja może znacznie zwiększyć wydajność witryny biznesowej. Dodatkowo można korzystać z narzędzi marketingu e-mailowego, integracji z mediami społecznościowymi i opcji śledzenia statystyk. Za pomocą Squarespace możesz tworzyć logo swojej witryny, osadzać Mapy Google, kalendarz online i inne niezbędne narzędzia biznesowe.

Prawdziwą atrakcją kreatora stron jest jego Platforma planowania Acuity. Jest to internetowy system planowania spotkań, który stanowi przydatne narzędzie dla przedsiębiorców, którzy chcą skutecznie promować swoje projekty. Platforma umożliwia realizację sprzedaży, pozostając w kontakcie z klientami w razie potrzeby.

Wybierając pomiędzy Uderzająco i Squarespace do tworzenia witryn biznesowych, zdecydowanie warto dać pierwszeństwo Squarespace. Kreator stron internetowych oferuje szerokie spektrum narzędzi i funkcji przeznaczonych do tworzenia projektów biznesowych i zarządzania nimi, w tym wiele zintegrowanych widżetów, platformę Acuity Scheduling, Mapy Google i opcję osadzania systemu komentowania, kalendarz online i wiele innych.

Który z nich jest najlepszy dla eCommerce – Uderzająco lub Wix?

Który z nich jest najlepszy dla eCommerce - uderzająco czy Wix?

Uderzająco nie może się pochwalić potężnym silnikiem eCommerce, ale nadal umożliwia uruchamianie małych sklepów internetowych i zarządzanie nimi. Aby włączyć tę funkcję, należy najpierw aktywować sekcje eCommerce dostępne na pulpicie nawigacyjnym witryny, a następnie przesłać produkty, które zamierzasz tam oferować do sprzedaży. Aby nadać okno pokazu wymaganego projektu, możesz dostosować i edytować katalog produktów, a także zaprojektować ogólny układ i styl sklepu internetowego. Tutaj można również ustawić parametry wysyłki / płatności. Uruchamiając sklep internetowy za pomocą Strikingly, należy pamiętać, że twórca witryny nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych za sprzedaż dokonaną za pomocą systemu. Należy również podkreślić, że liczba produktów, a także zakres usług, do których uzyskasz dostęp, będą zależeć od subskrypcji, do której uaktualnisz.

Squarespace to świetny wybór, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych eCommerce. System jest ukierunkowany na tworzenie małych / średnich sklepów internetowych, a także zapewnia szeroką gamę narzędzi / funkcji wymaganych do uruchomienia i zarządzania godną iw pełni funkcjonalną witryną eCommerce. Funkcjonalność, której będziesz potrzebować, podczas korzystania ze Squarespace zależy również od rodzaju subskrypcji, na którą się wybierzesz. Kreator stron internetowych ma osobną grupę planów przeznaczonych na projekty eCommerce. Wszystkie pozwalają jednak podłączyć bezpłatny certyfikat SSL do sklepu internetowego, zintegrować koszyk z dowolną wybraną stroną, tworzyć / modyfikować listy produktów, dodawać obrazy, przypisywać kategorie produktów, dostosowywać kody SKU i opcje płatności, wdrożyć opcje lojalnościowe dla klientów, zintegrować konta w mediach społecznościowych, osadzić Mapy Google i opcję komentowania itp. Właściciele sklepów internetowych mogą również integrować kalendarze online w swoich projektach i łączyć Certyfikaty SSL w celu zwiększenia bezpieczeństwa sklepu internetowego / płatności. Jeśli planujesz pracować w swoim sklepie internetowym z zespołem współpracowników, możesz również dodać kilku współpracowników do tego samego konta.

Jeśli masz zamiar założyć sklep internetowy i nie możesz wybrać pomiędzy Uderzająco a Squarespace, warto dać pierwszeństwo Squarespace. Kreator stron internetowych oferuje szeroki wybór funkcji związanych z e-commerce, narzędzi, integracji, zarządzania produktem i opcji śledzenia statystyk. To więcej niż wystarcza, aby stworzyć sklep internetowy z wieloma funkcjami i nim zarządzać.

[surowy]

Który wybrać do blogowania – uderzająco lub Squarespace?

Który wybrać do blogowania - Uderzająco czy Squarespace?

Uderzająco pozwala na rozwój i dalsze zarządzanie całkiem ładnym blogiem. Aby to zrobić, należy dodać odpowiednią sekcję Blog do wybranej strony internetowej i przejść do jej dostosowywania. Korzystając z narzędzia do tworzenia witryn, będziesz mógł dodawać i edytować dowolną liczbę postów na blogu, wstawiać do nich pliki multimedialne, dodawać obrazy, elementy zakładek społecznościowych, filmy, przyciski CTA i inne elementy związane z blogiem. Kreator stron internetowych jest wyposażony w poręczny edytor przeciągania i upuszczania, który umożliwia uruchamianie i aktualizowanie treści bloga w razie potrzeby. W razie potrzeby możesz także włączyć funkcje udostępniania / komentowania społecznościowego.

Squarespace silnik blogowania jest dość potężny i umożliwia tworzenie / dostosowywanie wysokiej jakości blogu z wieloma funkcjami (patrz prawdziwe blogi obsługiwane przez Squarespace). Oto, co możesz zrobić, aby nadać mu wymagany projekt i funkcjonalność: dodać tagi geolokalizacyjne, włączyć trackbacki, kanał RSS i komentarze, użyć tagowania iTunes itp. Kreator stron internetowych umożliwia również import bloga z Tumblr lub WordPress. Jeśli masz konta w sieciach społecznościowych, możesz zintegrować je ze swoim blogiem, aby powiadamiać czytelników o aktualizacjach, nowościach i innych ważnych informacjach, które chcieliby wiedzieć.

W ten sposób zarówno Strikingly, jak i Squarespace umożliwiają uruchamianie blogów pełnych funkcji i zarządzanie nimi. Wybór powinien zależeć od wielkości bloga i funkcjonalności, z której spodziewasz się skorzystać. Jeśli chcesz stworzyć w pełni funkcjonalny blog, warto wybrać Squarespace jako bardziej funkcjonalną i niszową platformę.

Uderzająco vs Squarespace: Ogólna tabela porównawcza

UderzającoSquarespace
Łatwość użycia:Uderzająco jest to łatwy w użyciu kreator stron internetowych, który spodoba się początkującym i ekspertom od projektowania stron internetowych. System umożliwia uruchamianie / zarządzanie witrynami biznesowymi, blogami, stronami docelowymi, portfelami, a nawet małymi sklepami internetowymi.Squarespace to prosty kreator stron internetowych z edytorem „przeciągnij i upuść”. System działa dobrze dla użytkowników o zróżnicowanym tle projektowania stron internetowych, umożliwiając prowadzenie blogów, projektów biznesowych, sklepów internetowych, stron docelowych itp..
Funkcjonalność:System znany jest z prostych opcji dostosowywania projektu, zintegrowanych platform blogów i eCommerce, opcji integracji z mediami społecznościowymi, marketingu, SEO, bezpieczeństwa i narzędzi śledzenia statystyk.Kreator stron internetowych jest wyposażony w wygodny edytor WYSIWYG, wbudowane blogi i silniki eCommerce, Cover Page Builder, Logo Maker, integracje społecznościowe, zaawansowany marketing, SEO, narzędzia do śledzenia statystyk, a także funkcje osadzania Map Google i potężną platformę Acuity Scheduling.
Projekt:Kolekcja szablonów systemu nie jest bogata. Jest tu około 30 szablonów, ale wszystkie są responsywne, specyficzne dla niszy, konfigurowalne i wysokiej jakości.Kolekcja szablonów Squarespace nie jest dość bogata, ale projekty są responsywne i wysokiej jakości. Umożliwiają rozpoczęcie różnego rodzaju projektów, które są profesjonalne i można je w pełni dostosować.
eCommerce:Kreator stron internetowych pozwala uruchamiać małe sklepy internetowe i zarządzać nimi poprzez tworzenie / aktualizowanie galerii produktów, dostosowywanie opcji płatności / wysyłki, konfigurowanie parametrów wyświetlania okien wystawowych itp..Silnik eCommerce Squarespace umożliwia uruchomienie i zarządzanie małymi i średnimi sklepami internetowymi, ustawiając ich kluczowe parametry.
Blogowanie:Dzięki Uderzająco możesz dodać sekcję blogu do dowolnej strony, której potrzebujesz. Tutaj możesz przesyłać nowe posty, edytować istniejące, dostosowywać układ i ogólnie projekt bloga, integrować pliki multimedialne itp.Dzięki Squarespace możesz również założyć blog jakości. Od Ciebie zależy, czy w razie potrzeby zaktualizujesz go o nowe posty, a także dostosujesz jego projekt w oparciu o preferencje projektu.
Mały biznes:Kreator stron internetowych może być używany do uruchamiania i zarządzania projektami dla małych firm, integracji nowych widżetów i plików multimedialnych, przesyłania nowych treści, konfigurowania parametrów SEO / bezpieczeństwa itp..Platforma jest dobrym wyborem do tworzenia witryn dla małych firm. Umożliwia integrację wielu widgetów biznesowych, plików multimedialnych, platformy Acuity, a także przydatnych narzędzi do marketingu e-mailowego i śledzenia statystyk.
Cennik:Uderzająco ma darmową subskrypcję i trzy płatne plany. Ich koszt zaczyna się od 8 USD / mc.Squarespace ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny i kilka planów cenowych dla stron standardowych i witryn eCommerce. Ich koszt zaczyna się od 12 USD / mc.
SEO:Dzięki Uderzająco można ustawić parametry SEO swojej witryny, aby zwiększyć jej pozycję w wyszukiwarkach.Squarespace to przyjazny dla SEO kreator stron internetowych. Oprócz umożliwienia wypełnienia głównych parametrów SEO w celu lepszej promocji projektu, pozwala również ukryć twoją stronę lub jej strony przed indeksowaniem przez wyszukiwarki.
Obsługa klienta:Informacyjna baza wiedzy, przydatna lista kontrolna przed opublikowaniem, forum pomysłów, czat na żywo 24/724/7 czat na żywo, sekcja FAQ, system sprzedaży biletów, wsparcie przez e-mail, forum społeczności

Wniosek z porównania: Który jest lepszy?

Uderzające i Squarespace to zarówno w pełni funkcjonalne narzędzia do tworzenia witryn, które oferują wiele opcji i narzędzi do uruchamiania profesjonalnych projektów i zarządzania nimi. Każdy z nich ma jednak coś specjalnego do zaoferowania użytkownikom, co ujawnia rzeczywiste implikacje systemów.

Chociaż uderzająco działa głównie do tworzenia blogów, stron docelowych i małych sklepów internetowych, Squarespace działa jako pełnoprawny system zarządzania treścią. Może być skutecznie wykorzystywany do uruchamiania i skutecznego zarządzania rozbudowanymi witrynami dla małych firm, sklepami internetowymi i profesjonalnymi portfelami. Kreator stron internetowych oferuje szerokie spektrum funkcji, usług i narzędzi potrzebnych do tworzenia i promowania wszelkiego rodzaju projektów. Jego zaawansowane opcje dostosowywania projektu wraz z zaawansowanymi narzędziami biznesowymi zapewniają jakość wyników bez uszczerbku dla łatwości użytkowania. Te funkcje sprawiają, że platforma jest doskonałym wyborem dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od ich tła projektowania stron internetowych.

Uderzająco vs Squarespace: Który lepszy? 4.5

 • W pełni funkcjonalny kreator stron internetowych
 • Platforma planowania Acuity
 • Niedrogie ceny
 • Unfold – narzędzie do opowiadania historii

Odwiedź stronę squarespace.com Uderzająco vs Squarespace: Który lepszy? 3.5

 • Gotowa do użycia mobilna optymalizacja
 • Blogi i silniki eCommerce
 • Opublikuj wstępnie i listy kontrolne SEO
 • Umiarkowana polityka cenowa

Odwiedź stronę strikingly.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map