Witryny Google a WordPress

Witryny Google a WordPress


Witryny Google i WordPress to dwa popularne narzędzia do tworzenia stron internetowych, które oferują całkiem odmienne podejście do procesu tworzenia stron internetowych i są dostosowane do różnych kategorii użytkowników. Systemy mają jednak tę samą misję – pomagać użytkownikom w tworzeniu stron internetowych, które będą charakteryzować się niezłą wydajnością i atrakcyjnym wyglądem. Porównywanie tych dwóch platform jest dość trudne, ponieważ nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Jeśli chodzi o wybór najlepszej platformy do zaspokojenia większości potrzeb użytkowników, nadal warto zapoznać się z niezbędnymi aspektami obu usług. Która z nich działa lepiej dla wszystkich kategorii użytkowników? Czy istnieje wyraźny lider, który dominuje nad konkurentem? Lub obie usługi działają dobrze w przypadku wykonywania wielu zadań związanych z projektowaniem stron internetowych?

Aby zidentyfikować najbardziej godne zaufania i w pełni funkcjonalne narzędzie do tworzenia stron internetowych, powinniśmy teraz szczegółowo porównać każde z nich pod kątem prostoty, wygody, funkcjonalności i elastyczności, podejścia projektowego, polityki cenowej i opcji obsługi klienta.

Szybka migawka:

Witryny GoogleWitryny Google – to narzędzie do tworzenia stron internetowych, które jest dość łatwe do opanowania dla wszystkich kategorii użytkowników. System zapewnia również niezawodną platformę hostingową i tworzy intuicyjne środowisko do tworzenia stron internetowych. Zestaw funkcji, które oferuje, jest dość prosty i działa dobrze przy tworzeniu zwykłych stron internetowych do codziennego użytku. Witryny Google

WordPressWordPress – to znany na całym świecie potężny system zarządzania treścią, który działa równie dobrze dla doświadczonych projektantów stron internetowych i początkujących. Każdy może tutaj znaleźć wymagany zestaw funkcji, aby dalej używać go do projektowania wysokiej klasy projektu. WordPress obsługuje miliony stron internetowych na całym świecie, a wiele innych jest obecnie w budowie. Powinieneś jednak wiedzieć, że WordPress nie jest uniwersalny. System nadal wymaga co najmniej podstawowej wiedzy programistycznej wymaganej do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Zapewnia zaawansowane opcje integracji i bogaty zestaw funkcji niezbędnych do tworzenia stron internetowych, które naprawdę zajmują wysoką pozycję w wyszukiwarkach. WordPress

Tak więc witryny Google i WordPress bardzo się różnią i właśnie to sprawia, że ​​wybór najlepszej platformy jest prawdziwym wyzwaniem dla większości użytkowników. Który system ma więcej do zaoferowania? Który z nich obejmuje wygodę, prostotę i niezłą wydajność? Który z nich jest łatwiejszy do opanowania na dłuższą metę? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania, warto szczegółowo przejrzeć te narzędzia do budowania stron internetowych. Zróbmy to od razu, aby znaleźć zwycięzcę porównania.

1. Łatwość użycia

 • Witryny Google. Praca z Witrynami Google jest tak prosta i szybka, że ​​nawet przeciętny użytkownik z niewielkimi umiejętnościami programistycznymi lub bez nich może stworzyć standardowy projekt w około pół godziny. System jest wyposażony w edytor WYSIWYG, który jest bardzo intuicyjny, zrozumiały i łatwy. Nie musisz być specjalistą od projektowania stron internetowych, aby łatwo go odkrywać i doskonalić. Jeśli masz przynajmniej podstawową wiedzę programistyczną, będziesz mógł ręcznie edytować kod swojej witryny, aby nadać projektowi unikalny wygląd i wysoką funkcjonalność.

  Witryny Google a WordPress

  Witryny Google to platforma typu „wszystko w jednym”, co oznacza, że ​​otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz do projektowania, publikowania i administrowania swoją witryną pod jednym dachem – nie musisz nic przesyłać i instalować. Na początek potrzebujesz standardowego bezpłatnego konta Google. Duże znaczenie ma również to, że Witryny Google są wyposażone w zintegrowany hosting, co eliminuje potrzebę szukania zaufanego dostawcy hostingu w innym miejscu. To kolejny bonus, dzięki któremu narzędzie do tworzenia witryn jest łatwe w obsłudze i wygodne dla wszystkich.

 • WordPress. WordPress jest nieco bardziej skomplikowany w porównaniu do Witryn Google. Na początek kreator stron internetowych wymaga wstępnego pobrania i instalacji. Wymaga to więcej czasu i wysiłku, chociaż proces wcale nie jest tak skomplikowany. Po drugie, to tylko CMS; nie obejmuje gotowych motywów i hostingu. Musisz samodzielnie zarządzać tymi aspektami.

  WordPress Nowy edytor kodu

  Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy hostingiem i integracją zewnętrznych wtyczek lub szablonów, warto zastosować prostszą alternatywę, taką jak Wix, na przykład. Jest to wszechstronny profesjonalny kreator stron internetowych, który oferuje zintegrowany hosting, setki gotowych na urządzenia mobilne motywów i bogaty zestaw funkcji wymaganych do realizacji projektów o różnym stopniu złożoności. Jeśli nadal preferujesz korzystanie z CMS, WordPress działa najlepiej do tego celu.

Witryny Google a WordPress. Witryny Google są mniej intuicyjne niż Wix lub uKit, ale niewątpliwie jest łatwiejszy w użyciu niż WordPress. WordPress ma wyższą krzywą uczenia się dla początkujących użytkowników, ale ostatecznie oferuje więcej swobody.

WordPress nie oferuje hostingu i motywów, co jest zarówno zaletą, jak i wadą. Z jednej strony musisz samodzielnie zarządzać hostingiem, ale z drugiej strony możesz w dowolnym momencie przenieść swoją stronę na inny hosting, ale nie jest to możliwe, jeśli korzystasz z narzędzia do tworzenia witryn z dołączonym hostingiem (mogą działać tylko na własne serwery).

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Witryny Google. Kreator stron internetowych jest dość łatwy w użyciu, ale oferuje przyjemny zestaw funkcji do uruchamiania wysokiej jakości strony internetowej i zarządzania nią. O ile system jest produktem Google, jest ściśle zintegrowany z innymi aplikacjami i usługami Google. Wystarczy przejrzeć listę, aby znaleźć dostępne opcje i zdecydować, które aplikacje mogą być dobrym dodatkiem do twojego projektu. W ten sposób kreator stron internetowych umożliwia korzystanie z Google Maps, YouTube, Calendar, Hangouts i innych aplikacji, które będą bezproblemowo synchronizować z Twoją witryną.

  Witryny Google a WordPress

  Edycja układu witryny jest bardzo łatwa w Witrynach Google dzięki intuicyjnemu i prostemu panelowi sterowania, który ma trzy zakładki zapewniające wymagany zestaw funkcji. Są to zakładki Wstaw, Strony i Tematy. Jest tu także sekcja Układ, w której możesz wybrać pożądany układ swojego projektu. Podsumowując, możesz wybierać spośród 6 opcji układu obejmujących 1, 2, 3 i 4 kolumny. Po dokonaniu wyboru otrzymasz propozycję uporządkowania i wypełnienia bloków treści, przesyłania zdjęć i zamieszczania tekstów lub innych pożądanych treści.

  Witryny Google pozwalają dodawać nieograniczoną liczbę stron internetowych, które można dalej dostosowywać i personalizować. Można to zrobić na odpowiedniej karcie „Strony”, zajmuje to tylko kilka minut. Zasadniczo można tworzyć różne typy stron w oparciu o potrzeby związane z projektowaniem stron internetowych, takie jak ogłoszenia, strony z listami, strony początkowe, szafki z plikami i więcej.

  Jeśli chodzi o przesyłanie treści, możesz wybrać żądane elementy na karcie „Wstaw”. W tym miejscu możesz wybrać i dodatkowo zintegrować obrazy, pola tekstowe, pliki przechowywane na dysku lub te, które chcesz osadzić w trybie ręcznym. Jeśli chodzi o typy treści oferowane przez system, możesz wybrać następujące elementy: Slajdy, Arkusze, Spis treści, Karuzela obrazów, YouTube, Mapa, Kalendarz, Dokumenty, Przycisk, Dzielnik, Formularze i Wykresy. Niezależnie od tego, który element zdecydujesz się wybrać, będziesz mieć możliwość dalszego dostosowania go do swojego projektu.

  Ponadto narzędzie do tworzenia witryn umożliwia integrację standardowych elementów, które wpływają na wydajność witryny. Obejmują one kanały informacyjne, kalkulatory, Narzędzia Google dla webmasterów lub inne rozszerzenia zawarte w G Suite.

  Witryny Google a WordPress

  Sercem Witryn Google jest współpraca. Użytkownicy mogą współpracować nad witryną, podobnie jak edytowanie dokumentu Google, i zawsze masz kontrolę nad tym, kto ma dostęp. To od Ciebie zależy, czy udostępnisz prawa dostępu do witryny tym użytkownikom, których uznasz za konieczne. Podobnie możesz zapisać projekt w trybie roboczym lub uczynić go całkowicie prywatnym. Istnieje również opcja umożliwiająca wybranie określonych osób, które będą miały prawa do edycji witryny.

  Na koniec możesz włączyć tę funkcję, która uniemożliwi innym redaktorom publikowanie projektu bez Twojej zgody. To również bardzo wygodne. Jeśli chcesz śledzić statystyki swojej witryny i kontrolować fluktuacje ruchu, Witryny Google umożliwiają połączenie Google Analytics z projektem. Znajomość głównych parametrów witryny pomoże ci podjąć specjalne działania w przypadku niektórych problemów.

 • WordPress. WordPress to otwarte źródło CMS, co oznacza, że ​​ma potencjalnie ogromny zestaw funkcji. WordPress jest wysoce rozszerzalny – możesz dodawać różne wtyczki, aby uzyskać pożądaną funkcjonalność. CMS został początkowo opracowany jako platforma blogowa, a zatem wymaga głębokiej znajomości kodowania, aby tworzyć inne typy stron internetowych. Niemniej jednak system jest obecnie używany do uruchamiania wszelkiego rodzaju stron internetowych, od blogów i portfeli po złożone sklepy internetowe i witryny społecznościowe – wystarczy użyć odpowiedniej kombinacji wtyczek.

  Konfiguracja wtyczek WordPress

  Na szczęście system zapewnia zadziwiającą liczbę darmowych i płatnych wtyczek, które można znaleźć w Internecie. Pamiętaj jednak, że im więcej wtyczek wybierzesz i zintegrujesz z projektem – tym więcej aktualizacji będziesz musiał później wprowadzić. Może to mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo i wydajność Twojej witryny.

  Po ostatniej aktualizacji systemu wprowadzono zaawansowany edytor Gutenberga, który zastąpił klasyczny edytor tekstu / HTML. Nowy edytor oparty jest na blokach, umożliwiając użytkownikom zastępowanie i rozmieszczanie bloków treści na stronie w dowolnej preferowanej kolejności. Takie podejście do procesu projektowania stron internetowych uczyniło go podobnym do tego oferowanego przez tradycyjnych twórców stron internetowych.

  Edytor strony WordPress

  W rezultacie innowacja uprościła proces tworzenie stron internetowych za pomocą WordPress. Użytkownicy, którzy z jakiegoś powodu nie są zadowoleni z Edytora Gutenberga i chcą przejść do starej, powinni wybrać i zintegrować odpowiednią wtyczkę, która nie jest całkiem wygodna i całkowicie bezpieczna.

  Jeśli chodzi o korzystanie z WordPress, nie obejdziesz się bez wybór hostingu. Jak wspomniano powyżej, CMS domyślnie nie zapewnia zintegrowanego hostingu, dlatego musisz samodzielnie szukać zaufanego dostawcy. Nie da się tego uniknąć, chyba że zdecydujesz się przejść na narzędzie do tworzenia witryn takich jak Zestaw, na przykład.

  System łączy rozbudowany zestaw funkcji ze zintegrowanym hostingiem, co skraca czas tworzenia stron internetowych bez wpływu na wynik. Jeśli nadal decydujesz się na kontynuowanie pracy z WordPress, to naprawdę warto go używać Bluehost. Host jest oficjalnie rekomendowany przez WordPress ze względu na przystępność cenową, funkcjonalność, bogaty zestaw funkcji i wiele niezaprzeczalnych korzyści.

WordPress a Witryny Google. Podczas gdy Witryny Google służą przede wszystkim do tworzenia intranetów i udostępniania informacji online zespołowi użytkowników, charakter techniczny WordPress sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla każdej możliwej witryny. CMS obfituje w zaawansowane funkcje, a także oferuje potężne integracje, które mogą przenieść Twój projekt na zupełnie nowy poziom.

3. Wzory

 • Witryny Google. Witryny Google mają ograniczony zestaw motywów, z których większość, powiedzmy szczerze, są przeciętne. Co więcej, kreator stron internetowych rozróżnia pojęcia szablonów i motywów, co jest jedną z charakterystycznych cech systemu. „Szablony” zapewniają wybór typów stron i układów, natomiast „Tematy” dotyczą bardziej projektowania stron internetowych (tj. Wyboru schematów kolorów, obrazów i innych powiązanych elementów).

  Motywy witryn Google

  Użytkownik nie ma bogatych opcji dostosowywania projektu. Możesz tutaj zmienić obraz i styl nagłówka, wybrać zapasowy obraz z Witryn Google lub załadować własny. To samo dotyczy wyboru palety kolorów i stylów czcionek.

 • WordPress. System zarządzania treścią ma kolekcję zintegrowanych szablonów, która jest dostępna na jej pulpicie nawigacyjnym (w szczególności w kategorii Projektowanie). Jednak liczba motywów i ich asortyment nie wystarczą, aby zaspokoić cały zakres potrzeb użytkowników. W tym miejscu bardzo pomocne będą tematy opracowane przez projektantów stron internetowych z całego świata.

  Motywy WordPress

  Biorąc pod uwagę jego charakter open source, nowe motywy WordPress są projektowane i dodawane codziennie do bibliotek oficjalnych i stron trzecich, dzięki czemu masz szeroki wybór do wyboru. Możesz również zatrudnić projektanta, aby narysować niestandardowy motyw. Powinieneś wiedzieć o tych szablonach, że czasami nie są one całkowicie bezpieczne. Chodzi o to, że możesz wybierać spośród płatnych i bezpłatnych wzorów – jest ich wiele. Bezpłatne motywy czasem jednak zawierają złośliwe kody, które mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla Twojej witryny. Pamiętaj o tym, dokonując wyboru.

  Jak wspomniano powyżej, WordPress przedstawił niedawno edytora Gutenberga, co z kolei spowodowało niezgodność wersji i motywów. Oznacza to, że nie wszystkie projekty działają dobrze z nowym edytorem, co może mieć również negatywny wpływ na wydajność Twojej witryny. Z tego właśnie powodu zaktualizowana wersja WordPress zawiera dodatkowo standardowy motyw Twenty Nineteen, który możesz wybrać, aby opracować godny projekt.

  Dostosowywanie szablonów WordPress jest bardziej skomplikowane w porównaniu do Witryn Google, ale wynik będzie tego wart w dłuższej perspektywie. Aby nadać projektowi pożądany wygląd, możesz dodawać efekty paralaksy, animacje, zmieniać tło strony, układ, style i rozmiary czcionek, dostosowywać ustawienia typografii, projektowanie tytułów itp. Można także dostosować nagłówek, stopkę, pasek boczny i inne części Twoja strona internetowa.

  Co więcej, każdy szablon WordPress ma indywidualne ustawienia, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości projektu. W ten sposób możesz wybierać i przesyłać logo, tworzyć menu główne, aktywować / dezaktywować opcje wyświetlania widżetów, dostosowywać paletę kolorów itp. Jeśli masz umiejętności CSS / PHP lub projektowanie stron internetowych, masz szanse na stworzenie jedynej w swoim rodzaju strony internetowej konstrukcja stała się znacznie wyższa. To kolejna zaleta WordPressa, która sprawia, że ​​ma on przewagę nad konkurencją.

Witryny Google a WordPress. WordPress jest tutaj wyraźnym zwycięzcą. Istnieją tysiące motywów do wyboru.

4. Obsługa klienta

 • Witryny Google. Centrum pomocy zawiera liczne artykuły z instrukcjami. Możesz również skontaktować się z jednym z ekspertów, wysyłając swoją opinię bezpośrednio z panelu sterowania. Dostępna jest również bezpłatna pomoc telefoniczna w 13 językach.

 • WordPress. WordPress w ogóle nie ma obsługi klienta. Jako popularny CMS oferuje jednak szeroką społeczność użytkowników na całym świecie, której przedstawiciele są zawsze gotowi pomagać początkującym w rozwiązywaniu problemów związanych z systemem. Istnieje również wiele instrukcji wideo i tekstowych WordPress, samouczków i wskazówek, napisanych przez doświadczonych użytkowników systemu.

  Przeglądając internet, natkniesz się również na setki blogów, kanałów YouTube i forów, które obejmują wszystkie niuanse pracy z systemem. Jednocześnie nie ma tutaj numeru telefonu ani adresu e-mail, aby zadzwonić po pomoc, a jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z platformą, musisz samodzielnie zbadać i opanować wszystkie niuanse. To z pewnością zajmie dużo czasu i wysiłku, szczególnie jeśli chodzi o opcje integracji.

WordPress a Witryny Google. W internecie jest wystarczająco dużo informacji na obu platformach. Podczas gdy Witryny Google mają oficjalną bazę wiedzy i bezpłatną pomoc telefoniczną dostępną w 13 językach, użytkownicy WordPress polegają na niezależnych ekspertach. CMS ma niesamowitą ogólnoświatową społeczność użytkowników, której przedstawiciele chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z początkującymi na specjalnych forach, blogach, filmach, instrukcjach i innych źródłach informacji.

5. Polityka cenowa

 • Witryny Google. Witryny Google to bezpłatna aplikacja dostarczana z pakietem produkcyjnym Google. Jeśli masz adres e-mail Google, możesz zacząć budować witrynę za pomocą tego konta. Jako darmowy użytkownik zyskujesz 100 MB miejsca na stronie. Płatni użytkownicy Google Apps otrzymują 10-100 GB, w zależności od abonamentu. Aby uzyskać większą funkcjonalność, może być konieczne uaktualnienie do jednego z planów G Suite, a mianowicie Basic, Business lub Enterprise. Ich koszt wynosi odpowiednio 5 USD / miesiąc lub 50 USD / rok, 10 USD / miesiąc lub 120 USD / rok i 25 USD / miesiąc lub 300 USD / rok.

 • WordPress. WordPress jest technicznie bezpłatny. Jeśli jednak masz długotrwałe aspiracje i planujesz stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową (lub nawet kilka z nich), nie przejdziesz bez integracji wtyczek / szablonów. Wybór hostingu i nazwy domeny jest również koniecznością, ale nadal musisz wybrać niezawodnego dostawcę hostingu i domenę, która spełni twoją niszową specjalizację.

  Jednak WordPress oficjalnie zaleca używanie Bluehost jako niezawodny, w pełni funkcjonalny i niedrogi dostawca hostingu. Koszt hostingu witryny z usługą zaczyna się od 2,95 USD / mc, a zestaw funkcji, który będziesz korzystać, zdecydowanie przekroczy Twoje oczekiwania. Bluehost oferuje dodatkową nazwę domeny i zapewnia szybkie ładowanie strony, wysokie wskaźniki czasu działania, funkcje eCommerce, godny rynek, a także rozbudowane opcje SEO i content marketingu.

Witryny Google a WordPress. Obie platformy są naszym zdaniem w rozsądnej cenie. Co więcej, nie ma żadnego stałego kosztu rozwoju witryny w żadnym z nich, ponieważ ostateczny budżet będzie zależał od zestawu funkcji i funkcjonalności wybranej przez użytkownika na podstawie bieżących potrzeb i celów w zakresie projektowania stron internetowych. Witryny Google oferują G Suite plany rozszerzenia funkcjonalności projektu, a WordPress oferuje niesamowite opcje integracji i sugeruje wybór hostingu i nazwy domeny w celu opublikowania gotowego projektu.

Dolna linia

Witryny Google i WordPress różnią się znacznie. Każda usługa ma wiele do zaoferowania docelowym odbiorcom, a każda z nich ma indywidualne podejście do procesu tworzenia strony internetowej. Który z nich zapewnia jednak szerszy zestaw funkcji w połączeniu z zaawansowanymi opcjami dostosowywania projektu? Które z nich jest bardziej rozsądnym i zaufanym rozwiązaniem? Która usługa ma przewagę nad konkurentem na dłuższą metę?

Witryny GoogleWitryny Google to prosta platforma typu „wszystko w jednym” do tworzenia intranetów, mikrostron, stron osobistych i stron docelowych. Nie można go używać w eCommerce, dużych witrynach i witrynach z niestandardowymi motywami. Witryny Google

WordPressWordPress to profesjonalny CMS, który dzięki swojej elastyczności służy do tworzenia dowolnego rodzaju witryn. Ale podobnie jak każde bogate w funkcje oprogramowanie, ma mniej przyjazny interfejs użytkownika i zajmuje trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak to działa. Podczas gdy usługi SaaS, takie jak Witryny Google, Wix lub uKit są aktualizowane automatycznie i obejmują hosting, użytkownicy WordPress muszą ręcznie zaktualizować swoje oprogramowanie i samodzielnie rozwiązać problemy z hostingiem. WordPress

Ostateczny wybór usługi sprowadza się głównie do wielu czynników. Należą do nich rodzaj i rozmiar projektu, który planujesz uruchomić, twoje umiejętności projektowania stron internetowych, czas i chęć uczenia się, budżet, który jesteś gotowy zainwestować w rozwój strony internetowej i wynik, który spodziewasz się wykorzystać w dłuższej perspektywie. Jeśli masz presję czasu i potrzebujesz szybkiego, ale prostego rezultatu, Witryny Google mogą być dobrą alternatywą dla Ciebie. Jednak jeśli masz nadzieję uruchomić w pełni funkcjonalny projekt o wysokiej wydajności i oszałamiającym designie, WordPress jest zdecydowanie systemem.

Przegląd Tabela porównawcza

Witryny GoogleWordPress
Łatwość użycia:Witryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPress
Funkcje:Witryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPress
Wzory:Witryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPress
Obsługa klienta:Witryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPress
Cennik:Witryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPress
Ogólny wynik:Witryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPressWitryny Google a WordPress

Wypróbuj WordPress teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map