Wix vs Weebly: Który lepszy?

Wix vs Weebly


Wix a Weebly to dwaj znani liderzy współczesnej niszy do projektowania stron internetowych. Oba systemy są świetne, jeśli chodzi o tworzenie wysokiej jakości stron internetowych z wieloma funkcjami. Oni też są tacy łatwy w użyciu i wygodny zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, które już stały się synonimami tworzenia witryn dla majsterkowiczów.

Niezależnie od ich niszowej popularności, twórcy stron internetowych nadal różnią się pod względem złożoności, łatwości eksploracji, wygody, zintegrowanej funkcjonalności, świadczonych usług i polityki cenowej. To właśnie często powoduje, że użytkownicy myślą o wyborze odpowiedniego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Aby zdefiniować platformę, która najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom w zakresie projektowania stron internetowych, warto szczegółowo przejrzeć i przeanalizować każdy system.

Tabela porównawcza twórców stron internetowych

WixWeebly
Nasz wynik:
Założony:20062006
Stronie internetowej:https://www.wix.com/https://www.weebly.com/
Najlepszy dla:Witryny promocyjne, blogi, projekty biznesowe, strony docelowePortfele, blogi, sklepy internetowe
Łatwość:ŚredniWszystko jest intuicyjne
Szablony:Setki darmowych, zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych szablonów niszowychWstępnie zaprojektowane szablony posortowane według typu strony internetowej
Pomoc techniczna:Obszerna baza wiedzy, system biletowy, wsparcie VIPWsparcie dla biletów e-mail, odpowiedzi społeczności
Blogowanie:Zintegrowana platforma blogowaBlog jest na pokładzie
Opcje SEO:Zaawansowane opcje SEOStandardowe opcje SEO
Cennik:Bezpłatnie do 49 USD / miesBezpłatnie do 26 USD / mies
Więcej informacji:Przegląd Wix →Recenzja Weebly →

Aby pomóc Ci dokonać bezstronnego wyboru najlepszego narzędzia do tworzenia stron internetowych, ważne jest porównanie ich specjalnych funkcji, parametrów, opcji dostosowywania projektu, zintegrowanej funkcjonalności, alternatywnych opcji obsługi klienta, a także aspektów SEO i wyceny. Czy jesteś gotowy, aby znaleźć jedynego zwycięzcę? Więc zacznijmy!

Wix vs Weebly: Przegląd ogólny

Wix vs Weebly: Przegląd ogólny

Wix obecnie zajmuje pozycję najlepszych, a najpopularniejszy kreator stron internetowych na świecie. Założona w Izraelu w 2006 roku, firma zyskała ogromną popularność na całym świecie, a teraz ma swoje biura w Niemczech, Brazylii, Indiach, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, na Ukrainie i Litwie. Kreator stron internetowych postępuje zgodnie z modelem biznesowym freemium, umożliwiając aktualizację z bezpłatnego planu do jedna z płatnych subskrypcji aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji projektowania stron internetowych.

Konstruktor witryn działa świetnie przy tworzeniu wszelkiego rodzaju stron internetowych, ale koncentruje się głównie na tworzeniu blogów, witryn promocyjnych, stron docelowych i projektów biznesowych. Możliwe jest również uruchomienie małych i średnich sklepów internetowych z systemem, który będzie również pełen funkcji i funkcjonalny.

Edytor nieruchomości Wix

Wix oferuje wiele konfigurowalnych szablonów wraz z wygodny edytor przeciągnij i upuść dzięki czemu każdy może nadać im spersonalizowany projekt bez żadnych umiejętności kodowania. To właśnie sprawia, że ​​kreator stron internetowych jest godny wybór dla początkujących a także dla doświadczonych użytkowników, którzy chcą tworzyć atrakcyjne projekty o wysokiej wydajności.

Podsumowując, Wix to profesjonalny kreator stron internetowych, który będzie idealnym wyborem dla twórców, muzyków, aktorów, fotografów, modelek i projektantów. System będzie również interesujący dla właścicieli firm ze względu na prostotę i wygodę tworzenia stron internetowych. Cenniki, wykresy, formularze, banery, dostęp do rejestracji na stronie internetowej – wszystkie te funkcje umożliwiają stworzenie efektywnej strony internetowej firmy.

Weebly jest także wszechstronnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które pozwala subskrybentom rozpocząć wysokiej jakości i atrakcyjne wizualnie projekty. Podobnie jak Wix, został założony w 2006 roku, aby szybko zyskać światowe uznanie. Platforma umożliwia uruchamianie portfeli, blogów i witryn biznesowych. Jednak jego główna specjalizacja niszowa obecnie sprowadza się do opracowanie projektu eCommerce. System zyskał duży nacisk na projektowanie sklepów internetowych w 2018 roku, po przejęciu go przez światowego giganta eCommerce – Square.

Kreator stron internetowych jest wyposażony w poręczny edytor przeciągania i upuszczania, który przyczynia się do intuicyjnego i prostego procesu projektowania stron internetowych. Edytor jest dobrze zorganizowany, a deska rozdzielcza systemu jest łatwa do przeglądania i ma logiczną strukturę.

Weebly Editor

Od zmiany hasła do konta po opublikowanie gotowego projektu, wszystko można zrobić za pomocą kilku kliknięć tutaj. System umożliwia dostosowanie wstępnie zaprojektowanych responsywnych szablonów w celu stworzenia spersonalizowanego projektu strony internetowej. Weebly działa świetnie dla przedsiębiorców, twórców i właścicieli sklepów internetowych, którzy chcą spopularyzować swoje firmy na poziomie międzynarodowym. System nie wymaga żadnej znajomości kodowania, ale w razie potrzeby można również edytować kod HTML / CSS.

A zatem, Wix and Weebly są wysokiej jakości platformami do projektowania stron internetowych, które spełniają potrzeby nowicjuszy i ekspertów od projektowania stron internetowych. Oba systemy mają dobrze skonstruowane i intuicyjne panele sterowania podzielone na dwa obszary, a mianowicie pulpit nawigacyjny i edytor. Ułatwia to skuteczne zarządzanie wieloma witrynami z jednego konta.

Należy to zauważyć Wix obsługuje pełne przeciąganie i upuszczanie, co oznacza, że ​​możesz upuścić wybrany obiekt w dowolne miejsce na płótnie. Weebly oferuje również funkcję przeciągania i upuszczania, ale jest nieco ograniczony – wszystkie elementy należą do określonych kontenerów (które składają się na twój szablon Weebly) i nie możesz przesuwać obiektów przeciąganych po stronie z dokładnością do pikseli, jak w Wix.

Który system jest lepszy na dłuższą metę – Wix lub Weebly? Zależy to od postawionych celów i oczekiwanych rezultatów. Wix jest jednak najlepszym rozwiązaniem typu „wszystko w jednym” dla wszystkich kategorii użytkowników i typów projektów, które zapewnia łatwość użytkowania, która nie narusza funkcjonalności.

Wix vs Weebly: Który z nich jest łatwiejszy w użyciu?

Wix vs Weebly: Który z nich jest łatwiejszy w użyciu?

Wix jest wyposażony w przejrzysty i przyjazny interfejs oraz mnóstwo narzędzi do dostosowywania projektu, które umożliwiają edycję zarówno standardowych, jak i mobilnych wersji stron internetowych. Deska rozdzielcza systemu jest również atrakcyjna, wygodna i poręczna. Powinieneś także wiedzieć, że Wix stosuje model „pozycjonowania bezwzględnego”, co oznacza dostępność określonych pozycji bloków dla każdego elementu na stronie internetowej. W rezultacie przełączanie się między wybranymi szablonami staje się niemożliwe po rozpoczęciu procesu dostosowywania. Właśnie dlatego wybór projektu jest ważnym krokiem.

Oprócz konfigurowania, dodawania i modyfikowania elementów strony internetowej, możesz także edytować każdy widżet / blok po dostosowaniu jego pozycji. Tutaj możesz zastąpić dostępne bloki widżetami w dowolnej preferowanej kolejności, zmienić ich style i tła, rozmiary, układ treści, ramki i inne wymagane elementy. Dozwolona jest również integracja zdjęć, filmów i innych plików multimedialnych.

Jeśli chcesz, możesz zabezpieczyć swoje strony za pomocą hasła lub w ogóle je ukryć, oferując dostęp do kategorii użytkowników, które początkowo wybrałeś lub podając link do tej strony. Istnieje również prosta, ale wygodnie zrealizowana opcja dodawania współautorów witryny: za pomocą kilku kliknięć można dodać edytorów witryn, którzy będą mogli dokonywać wtórnych zmian, ale nie będą w stanie niczego zepsuć, nawet jeśli chcą.

Bardzo wygodnie jest także edytować tekst w Wix. Edytor systemu pozwala w atrakcyjny sposób formatować artykuły, dodając do nich dowolne elementy, w tym animacje, wykresy, diagramy, filmy, zdjęcia, listy itp. Drugą opcją edycji witryny jest Wix ADI (Sztuczna inteligencja projektowa). Jest to zintegrowany system wykorzystywany do automatyczne tworzenie stron internetowych (struktura, projekt, treść) na podstawie początkowych danych dostarczonych przez użytkownika. Jest to alternatywna opcja dla tych, którzy nie rozumieją nic na temat tworzenia stron internetowych i uważają wybór szablonu za zbyt skomplikowany. Aby z powodzeniem korzystać z narzędzia, musisz podać nazwę firmy, jej lokalizację geograficzną, niszę i wybrać wymaganą funkcjonalność (sklep internetowy, blog).

Wix ADI

Kolejną atrakcją systemu jest Corvid firmy Wix. Jest to potężne narzędzie służące do szybkiego i łatwego tworzenia różnego rodzaju skomplikowanych aplikacji internetowych. Niezależnie od oczywistej implikacji nazwy, znajomość kodowania nie jest koniecznością, aby korzystać z tej funkcji. Nie mamy tutaj do czynienia z edytorami tekstu i kompilatorem, ale z interfejsem, który pozwala organizować logiczne połączenia prowadzące do wykonania różnych działań i zebrać je w jednej działającej aplikacji dla Twojej witryny. Innymi słowy, mówimy o konstruktorze aplikacji internetowych.

Prawie każda osoba może korzystać z zestawu funkcji konstruktora witryny. Nie są tu potrzebne żadne specjalne umiejętności, z wyjątkiem cierpliwości i odrobiny smaku. Jeśli nadal potrzebujesz pomocy w procesie tworzenia witryny lub jakichkolwiek powiązanych pytań, skorzystaj z pomocy obsługi klienta. Wix jest wyposażony w obszerną i bogatą w informacje Bazę Wiedzy, system sprzedaży biletów i funkcje wsparcia VIP, które pozwalają uzyskać najlepszy wynik.

Weebly może również pochwalić się dużą elastycznością i wieloma opcjami. Tutaj możesz znaleźć wszystko, czego możesz potrzebować podczas pracy nad tworzeniem witryny. Struktura deski rozdzielczej jest logiczna i prosta. Projekt jest atrakcyjny. Wszystkie opcje są pogrupowane w pięć poziomych sekcji menu, a mianowicie „Utwórz”, „Projekt”, „Strony”, „Sklep internetowy”, „Parametry”.

Zestaw funkcji Weebly jest wyczerpujący. Nie można tu prawie nic dodać. Wszystko opiera się na funkcji przeciągania i upuszczania. Pod tym względem system również działa świetnie – jest wygodny, wydajny i atrakcyjny. W przeciwieństwie do Wix z podejściem „bezwzględnego pozycjonowania”, Weebly ćwiczy „model pudełkowy”, który jest bardziej restrykcyjny, ale pozwala użytkownikom zmieniać szablony na dowolnym etapie procesu tworzenia strony internetowej.

Za pomocą Weebly możesz dodać wielu współpracowników do swojej witryny (Administrator konta, autor, tylko pulpit nawigacyjny). Te dwa ostatnie typy są dostępne tylko dla użytkowników Pro.

Wix vs Weebly: Który lepszy?

Kreator stron internetowych współpracuje z IFTTT, aby pomóc Ci zautomatyzować wiele działań związanych z Twoją witryną. Możesz wybrać gotowy „przepis” lub stworzyć własny, aby zautomatyzować akcję niestandardową. Aby nadać swojej witrynie wyjątkowy i całkowicie spersonalizowany wygląd, Weebly pozwala korzystać z jej zaawansowanych funkcji. Należą do nich edytor obrazów oparty na HTML5, zintegrowany konstruktor formularzy, App Center, hosting wideo, zaawansowane rozwiązania Weebly for Education i wiele innych.

Aby poprowadzić Cię przez cały proces tworzenia witryny, Weebly oferuje kilka rodzajów opcji wsparcia. Wraz z intuicyjnym panelem sterowania, który zawiera pomocne wyskakujące okienka i podpowiedzi, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do pomocy telefonicznej na żywo i pomocy e-mail, a także funkcji sprzedaży biletów. W przypadku wystąpienia problemów najpierw odwiedź stronę Centrum pomocy Weebly. Zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wiele przydatnych porad. Weebly jest również dość aktywny w mediach społecznościowych. W pilnych przypadkach można się z nimi skontaktować za pośrednictwem Świergot lub Facebook.

Podsumowując, Wix and Weebly oferują imponujące zestawy funkcji, i naprawdę trudno je porównać, ponieważ wydaje się, że obie oferują więcej niż wystarczającą ilość, aby zbudować przyzwoitą stronę internetową. Wix jednak wyróżnia się z tłumu dzięki temu, że początkowo koncentrował się na potrzebach i umiejętnościach użytkowników. Kreator stron internetowych jest łatwiejszy w użyciu, a jego funkcjonalność jest znacznie wyższa niż średnia. Dotyczy to wyboru funkcji edycji witryny, bogatego wyboru zintegrowanych aplikacji / widżetów, narzędzi do zarządzania witryną i promocji. To samo dotyczy obsługi klienta platformy, która realizowana jest tutaj na różne sposoby.

Wix vs Weebly: design i elastyczność

Wix vs Weebly: design i elastyczność

Wix jest zdecydowanie wart uwagi ze względu na niesamowitą kolekcję szablonów. Pod pewnymi względami twórca witryny nie ma tutaj żadnych konkurentów. Projekty Wix imponują wszystkim nie tylko ilością (ich liczba przekroczyła już 550 tematów), ale także ze względu na ich jakość i wszechstronność. Wszystkie z nich są gotowe na urządzenia mobilne i można je całkowicie dostosować.

Aby zapewnić maksymalną łatwość użytkowania, twórcy systemu podzielili je na kategorie na podstawie nisz, do których się odnoszą. Ponadto można wybierać spośród popularnych i nowych szablonów, które są również wyróżnione w osobnych kategoriach. Dla subskrybentów systemu, którzy nie mogą znaleźć odpowiedniego projektu spośród oferowanych przez platformę, istnieje możliwość wybrania pustego szablonu i zaprojektuj całkowicie spersonalizowaną stronę internetową od podstaw.

Szablony Wix eCommerce

Jedyną wadą, o której już wspomnieliśmy, jest fakt, że system nie pozwala zmieniać szablonów podczas procesu dostosowywania projektu. Nie spiesz się więc, by dokonać mądrego wyboru. Na szczęście system ma opcję podglądu, która pozwala zobaczyć, jaki motyw wybierzesz.

Oprócz standardowych opcji edycji projektu, Wix pozwala pracując nad mobilną wersją twojego projektu. Pamiętaj jednak, że wszystkie zmiany wprowadzone w wersji mobilnej nie będą wyświetlane w trybie pulpitu. Jednak zmiany wprowadzone w wersji na komputery stacjonarne zostaną odzwierciedlone w trybie mobilnym. Jest to bardzo przydatne i wygodne dla początkujących i profesjonalistów.

Weebly szablony mają również profesjonalny wygląd, choć ich liczba jest mniejsza niż oferowana przez Wix. Wszystkie projekty są responsywne i w 100% konfigurowalne. Są pogrupowane według ich stylów i kolorów. Możesz wybrać schemat kolorów, aby spełnić określony szablon. Dostępnych jest tutaj 5-10 wariantów, a ich wybór jest wyświetlany w podglądzie od samego początku, abyś mógł dokonać właściwego wyboru.

Szablony Weebly

Szablony są naprawdę wszechstronne i budzą szacunek dla projektantów stron internetowych, którzy pracują nad ich rozwojem. Zbyt często nie osiągniesz takiej jakości. Ich struktury i projekty różnią się, wszystkie miniatury są wypełnione wysokiej jakości treściami demonstracyjnymi. Praca programistów stron internetowych systemu jest naprawdę imponująca. W przeciwieństwie do Wix, początkowy wybór szablonu nie jest tutaj ostateczny. Możesz to zmienić w dowolnym momencie podczas projektowania strony. Pod tym względem Weebly zajmuje wysokie miejsce. Podobnie można edytować kod HTML / CSS witryny, aby nadać jej całkowicie spersonalizowany charakter, jeśli posiadasz umiejętności programistyczne.

Jeśli chodzi o aspekt projektowy, Wix and Weebly oba oferują wysokiej jakości, bezpłatne i konfigurowalne szablony odpowiednie do przeglądania na urządzeniach mobilnych i komputerach. Wix jednak zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Ma lepszy wybór motywów wraz z narzędziem sztucznej inteligencji, które pozwala na łatwe i szybkie dostosowywanie szablonów.

Wix vs Weebly: ogólne porównanie cen

Wix vs Weebly: ogólne porównanie cen

Wix polityka cenowa jest przystępna dla wszystkich użytkowników, ponieważ system ma wszechstronne plany zaspokojenia wszelkich potrzeb i budżetu. Jest tu całkowicie darmowy plan, który nigdy się nie kończy i pozwala eksperymentować z zadaniami programistycznymi witryny tak długo, jak tego potrzebujesz. Korzystanie z bezpłatnego planu to świetny sposób na zwiększenie umiejętności projektowania stron internetowych i kodowania. Gdy tylko zdecydujesz się założyć i opublikować bogatą w funkcje witrynę, pojawi się propozycja wybrania jednej z płatnych subskrypcji. Zobacz pakiety oferowane przez system i plany, które obejmują.

Standardowe plany Wix

Standardowe plany Wix

 • Kombinacja (13 USD / mies) – bezpłatne połączenie nazwy domeny, bezpłatny hosting, brak systemowych banerów reklamowych;
 • Bez limitu (17 USD miesięcznie) – nieograniczona przepustowość, 10 GB przestrzeni dyskowej;
 • Pro (22 USD miesięcznie) – 2 godziny przestrzeni dyskowej na wideo, zintegrowane narzędzia Google Analytics i gromadzenia statystyk;
 • VIP (39 USD miesięcznie) – wsparcie priorytetowe, profesjonalne logo itp.

Plany biznesowe / eCommerce

Plany biznesowe / eCommerce

 • Business Basic (23 USD miesięcznie) – akceptacja płatności online;
 • Business Unlimited (27 USD miesięcznie) – zintegrowana platforma eCommerce, specjalne aplikacje dla przedsiębiorców, narzędzia rozwoju biznesu;
 • Biznesowy VIP (49 USD / mies) – nieograniczona przestrzeń do przechowywania wideo, nieograniczona przepustowość, kompletny pakiet Wix;
 • Enterprise (500 USD / mies) – kompleksowe rozwiązanie biznesowe zapewniające najwyższą funkcjonalność i maksymalną liczbę narzędzi.

Wix wyróżnia się także z tłumu dzięki specjalnym ofertom, rabatom i bonusom, które system regularnie oferuje. Pomagają zwiększyć lojalność klientów i wytrzymują silną konkurencję niszową. Dodatkowo, każdy nowy subskrybent korzysta z możliwości odzyskania pieniędzy zainwestowanych w subskrypcję w okresie 14 dni, jeśli jest coś, z czego nie jest zadowolony.

Weebly ceny są również dość wszechstronne i przejrzyste. Podobnie jak Wix, twórca witryny ma bezpłatny plan, który nigdy nie wygasa i nadaje się do celowego testowania platformy. Spójrz na listę i przegląd planów, które możesz wybrać:

Słaba cena

 • Osobiste (6 USD / mies) – nieograniczone miejsce na dysku, brak reklam systemowych, możliwość podłączenia własnej domeny, zintegrowany edytor „przeciągnij i upuść”, bezpieczeństwo SSL i zaawansowane statystyki strony internetowej;
 • Professional (12 USD miesięcznie) – nieograniczona liczba członków, brak opłat transakcyjnych, funkcja rejestracji, nieograniczona liczba produktów, możliwość przyjmowania płatności w poszczególnych domenach, możliwość sprzedaży produktów cyfrowych;
 • Wydajność (26 USD miesięcznie) – przeznaczony do projektów eCommerce, powiadomień o porzuconych koszykach, bonów upominkowych, cen wysyłki w czasie rzeczywistym itp.

Bez względu na subskrypcję, Weebly pozwoli ci połączyć nazwę domeny tylko za 19 USD. Zapewni również dostęp do Google Ads z premią 100 USD, funkcją czatu na żywo, obsługą poczty e-mail i członkostwem w społeczności forum.

Wix and Weebly opcje cenowe są obszerne, wszechstronne i niedrogie. Oba systemy oferują możliwość przetestowania ich funkcjonalności za pomocą bezpłatnych planów. Zapewniają również dostęp do kilku grup płatnych subskrypcji przeznaczonych dla projektów standardowych i eCommerce. Różnią się one pod względem zawartych narzędzi i usług. Plany Wix są jednak nadal tańsze w porównaniu z planami Weebly, a ich funkcjonalność jest powyżej średniej.

Wix vs Weebly: Który z nich jest najlepszy dla SEO??

Wix vs Weebly: Który z nich jest najlepszy dla SEO?

Wix to przyjazny dla SEO kreator stron internetowych, który pozwala zoptymalizować gotową stronę internetową dla wyszukiwarek w najlepszy możliwy sposób. Wykorzystuje zaawansowane narzędzie SEO Wiz, które pozwala ustawić parametry SEO bezpośrednio w sekcji Zarządzanie. W tym celu system oferuje szczegółowe wskazówki i instrukcje, które pomagają kontrolować wszystkie niuanse procesu.

Wix SEO Wiz

Ponadto twórca witryny zapewnia dostęp do App Market za pomocą wielu widżetów i dodatków, które umożliwiają śledzenie statystyk witryny i skuteczne promowanie projektu w Internecie. Należą do nich wyskakujące okna, sieci społecznościowe i narzędzia marketingowe, widżety dystrybucji e-mail, konsultant online i przyciski zamówień oddzwaniania itp. Użytkownicy mogą również ręcznie dostosowywać specjalne parametry SEO, w tym metatagi strony (tytuły, opisy itp.), tagi nagłówka, tagi Alt, linki kotwiczne, narzędzia przekierowujące, weryfikacja witryny i Google Analytics itp. Przyczynia się to również do skutecznej promocji SEO witryn Wix.

Weebly jest również dobra, jeśli chodzi o SEO. Kreator stron internetowych oferuje zestaw standardowych narzędzi do skutecznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek projektów uruchomionych wraz z nim. Możliwe jest przypisanie unikalnego adresu URL do każdej strony witryny, skonfigurowanie tytułów, słów kluczowych i opisów. Pomaga to zwiększyć pozycję stron w wyszukiwarkach w celu lepszego indeksowania. Ponadto system umożliwia konfigurowanie i edycję bezpośrednich linków, osadzanie kodów nagłówków i stopek na wymaganych stronach, ukrywanie stron w wyszukiwarkach, konfigurowanie przekierowań itp. Wszystkie te i inne czynności można wykonać w odpowiedniej sekcji SEO stronie internetowej.

Ustawienia SEO Weebly

Obie Wix and Weebly wysoko w rankingu, jeśli chodzi o optymalizację SEO stron internetowych tworzonych z nimi. System umożliwia konfigurowanie głównych parametrów SEO, wprowadzanie zmian, gdy jest to wymagane, i kontrolę statystyk strony w ogóle. Wix zapewnia jednak dostęp do swojego zaawansowanego narzędzia SEO Wiz, które upraszcza proces konfigurowania parametrów optymalizacji wyszukiwarek nawet dla tych użytkowników, którzy mają niewielką lub żadną wiedzę na ten temat.

Wix vs Weebly: Który z nich jest lepszy dla małych firm?

Wix vs Weebly: Który z nich jest lepszy dla małych firm?

Wix to świetny wybór dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć, zarządzać i promować witryny biznesowe, niezależnie od ich specjalizacji. Dotyczy to zwłaszcza projektów wymagających kreatywnego podejścia. System działa głównie świetnie dla przedstawicieli zawodów kreatywnych, którzy chcą realizować swoje projekty i zarabiać na sprzedaży swoich dzieł (ręcznie robione przedmioty, audio i zdjęcia, filmy, zdjęcia itp.).

Zapewnia również wiele możliwości projektowania stron internetowych właścicielom restauracji, kawiarni, hoteli, agencji turystycznych i innych podobnych firm (patrz prawdziwe przykłady stron Wix). W przypadku tych kategorii biznesowych kreator stron internetowych oferuje bogaty wybór widżetów i rozszerzeń zapewniających wymagany poziom funkcjonalności (zamówienie i rezerwacja biletów, stolików w pokojach, jedzenia wraz z wygodnymi opcjami rezerwacji itp.). Wix wyróżnia się także z tłumu dzięki potężnej zintegrowanej platformie Ascend – kompleksowej usłudze biznesowej, która oferuje 20 narzędzi do profesjonalnego zarządzania i promocji biznesu.

Weebly jest również dobry dla witryn biznesowych, ale jego główna specjalizacja sprowadza się do rozwoju blogów i projektów eCommerce. Możliwe jest jednak uruchamianie w systemie witryn dla małych firm, korzystając z jego potężnego zintegrowanego zestawu funkcji (patrz dowody). Platforma umożliwia korzystanie z narzędzia Weebly Promote, które przyczynia się do zaawansowanych opcji e-mail marketingu. Narzędzie automatycznie generuje wiadomości i pozwala wysyłać biuletyny do zarejestrowanych członków witryny, aby informować ich o aktualizacjach biznesowych i nowościach.

Oprócz tego Weebly umożliwia integrację formularzy online z witryną biznesową, filmami i obrazami, śledzenie statystyk projektów, integrację z platformą IFTTT w celu tworzenia automatycznych zdarzeń i zadań itp. Wreszcie, narzędzie do tworzenia stron internetowych pozwala wybierać i używać niektórych przydatnych aplikacji dostępny w App Center (PinPoll, LiveChat, Call-Out-Box) itp.

Wybierając między Wix a Weebly do tworzenia witryn biznesowych, możesz użyć dowolnego z tych systemów do wykonania zadań. jednak, Wix ma przewagę nad konkurencją, ponieważ zapewnia lepszy asortyment narzędzi biznesowych, widżety i dodatki, których można użyć do stworzenia tego typu strony internetowej. Jest również znany z wysokiej klasy platformy Ascend, która pomaga w zarządzaniu i promowaniu projektu z łatwością i wygodą, nawet jeśli nie jesteś projektantem stron internetowych.

Który z nich jest najlepszy dla eCommerce – Wix lub Weebly?

Który z nich jest najlepszy dla eCommerce - Wix czy Weebly?

Wix ujawnia wiele możliwości rozwoju sklepu internetowego. Jest wyposażony w zintegrowany silnik eCommerce realizowany przez połączenie widgetów Wix Store. Zapewnia wiele opcji i narzędzi do efektywna prezentacja okna pokazu produktu, kompilacja kart produktów i galerii oraz konfigurowanie specjalnych parametrów sklepu internetowego.

Kreator stron internetowych oferuje również widżety giełdowe dostępne w bogatym App Market, które przyczyniają się do lepszej optymalizacji sprzedaży online. Obejmują one integracje z popularnymi platformami handlowymi, sieciami społecznościowymi itp. System umożliwia tworzenie zniżek / bonów upominkowych, bonusów i ofert specjalnych w celu zwiększenia lojalności klientów. Oprócz sprzedaży produktów fizycznych, Wix umożliwia także sprzedaż towarów cyfrowych, takich jak zdjęcia, pliki wideo i audio, a także innych produktów.

Istnieje potężny zintegrowany System CRM, zaawansowane narzędzia i usługi analityczne, narzędzia do interakcji z klientami, funkcje sieci e-mail i inne środki skutecznego zarządzania sklepem internetowym i promocji. Inne najważniejsze cechy Wix eCommerce to: import / eksport produktu CSV, wiele opcji płatności, alternatywy podatkowe / wysyłkowe, profesjonalne narzędzia do zarządzania sklepem internetowym, optymalizacja mobilna, szablony eCommerce zoptymalizowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych i wiele innych. Funkcje te sprawiają, że Wix jest dobrym wyborem do uruchamiania małych i średnich sklepów internetowych, ale wciąż nie wystarczą dla dużych hipermarketów z zaawansowaną funkcjonalnością.

Kiedy się rozwiązuje Weebly, kreator stron internetowych udowadnia, że ​​koncentruje się na eCommerce. Dzięki temu świetnie sprawdza się w rozwoju wszystkich rodzajów sklepów internetowych, od małych projektów po duże hipermarkety z wieloma funkcjami. Weebly miał długotrwałą współpracę z Square, co ostatecznie doprowadziło do połączenia dwóch firm w 2018 roku. Weebly & Square ma jeden wspólny cel: pomóc znanym przedsiębiorcom na całym świecie odnieść sukces poprzez tworzenie profesjonalnych stron internetowych i wspieranie potężnych przedsięwzięć offline.

Kreator stron internetowych wyróżnia się teraz z tłumu dzięki potężnemu silnikowi eCommerce, który jest pełen wielu funkcji / narzędzi specyficznych dla biznesu i eCommerce. Obejmują one zintegrowany koszyk, bezpieczne opcje płatności / wysyłki, możliwość przesyłania, sprzedaży i zarządzania tysiącami produktów, wygodne opcje filtrów wyszukiwania, integrację z siecią społecznościową, optymalizację urządzeń mobilnych itp..

Mówiąc o funkcjonalności eCommerce, Wix i Weebly mają wiele do zaoferowania. Obaj twórcy stron internetowych udzielają dostępu do wielu narzędzi i funkcji do budowania sklepu internetowego, a oba mają osobne opcje cenowe dla witryn eCommerce. Jednak funkcjonalność Wix pozwala tworzyć małe i średnie sklepy internetowe, a Weebly świetnie sprawdza się również przy tworzeniu dużych projektów eCommerce. Dlatego ostateczny wybór powinien być oparty na potrzebach, wymaganiach i budżecie projektowania stron internetowych eCommerce.

Który wybrać do blogowania – Weebly lub Wix?

Który wybrać do blogowania - Weebly czy Wix?

Wix potencjał blogowania jest dość szeroki ze względu na zintegrowaną iw pełni funkcjonalną platformę blogowania, z którą system jest wyposażony (patrz przykłady). Kreator stron internetowych zawiera niszowy system CMS, który umożliwia wygodne i proste publikowanie artykułów. Oprócz tego możliwe jest tworzenie nieograniczonej liczby sekcji, włączanie komentarzy na Facebooku, tworzenie niestandardowego kanału, przypisywanie kategorii blogów, sortowanie i planowanie publikacji, wybieranie z wielu szablonów blogów, dodawanie sekcji Polecane posty, importowanie blogów z WordPress aby dalej skutecznie je dostosowywać. Kolejną niezaprzeczalną zaletą systemu jest możliwość połączenia technologii AMP, która pozwala na lepszą optymalizację ładowania stron blogów Wix na urządzenia mobilne. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz osobistego, czy biznesowego bloga, Wix poradzi sobie z jego rozwojem i zarządzaniem na wysokim poziomie.

Weebly jest jednym z najlepszych twórców stron internetowych, którzy mogą założyć blog. Wynika to z faktu, że platforma została początkowo stworzona do celów blogowania, a zatem zawiera potężny zestaw funkcji / narzędzi eCommerce (spójrz na blogi obsługiwane przez Weebly). Założenie i skonfigurowanie bloga za pomocą Weebly jest łatwe, wygodne i wolne od kodu. Zasadniczo proces ten zajmuje tylko kilka minut, ponieważ wszystkie funkcje są dostępne w magazynie. Aby założyć tutaj pełnometrażowego bloga, możesz pisać, planować, edytować i zarządzać blogami, wybierać opcje udostępniania w mediach społecznościowych, wybierać z wielu darmowych szablonów blogów, przypisywać metatagi do osobnych postów, wybierać różne systemy komentowania, dodawanie nagłówków i stopek itp.

Obie Wix and Weebly okażą się dobrym wyborem do blogowania. Chociaż Weebly ma bardziej zaawansowane opcje blogowania, Wix również nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o tworzenie blogów i zarządzanie nimi. Platformy umożliwiają korzystanie z wielu funkcji, narzędzi i parametrów do tworzenia blogów wysokiej jakości na potrzeby osobiste i biznesowe.

Kluczowe różnice między Wix a Weebly

WixWeebly
Łatwość użycia:Wix jest łatwy w użyciu dla początkujących i profesjonalnych projektantów stron internetowych, choć opanowanie edytora może zająć trochę czasu. Początkujący docenią możliwość korzystania z narzędzia Wix ADI, a biegli użytkownicy będą zadowoleni ze standardowego edytora usługi. Wix doskonale sprawdza się w witrynach promocyjnych, blogach, stronach docelowych, portfolio, forach i projektach biznesowych.Weebly jest wyposażony w intuicyjny i wygodny edytor odpowiedni dla początkujących i projektantów stron internetowych. Jest zgodny z „modelem pudełkowym”, który pozwala tworzyć układ strony z bloków treści. Kreator stron internetowych jest dobrym wyborem dla blogów, sklepów internetowych i stron docelowych.
Funkcjonalność:ZnakomityWszystko jest intuicyjne
Szablony:Kreator stron internetowych oferuje zaawansowane funkcje. Oprócz rozbudowanych opcji edycji projektu, oferuje bogaty App Market, profesjonalną platformę Wix Ascend, Wix Corvid do tworzenia aplikacji itp..Weebly wyróżnia się również funkcjonalnością. Dzięki zaawansowanemu narzędziu Promuj, wielu opcjom edycji wideo i obrazów, marketingowi e-mail, potężnym eCommerce i narzędziom do zarządzania witryną, system zajmuje wysokie miejsce na liście nowoczesnych platform do projektowania stron internetowych.
Projekt:System oferuje ponad 550 bezpłatnych szablonów niszowych, które można dostosować i domyślnie przygotować na urządzenia mobilne.Kolekcja szablonów Weebly nie jest tak bogata, ale jej projekty są responsywne, konfigurowalne i dostosowane do specyfiki branży.
eCommerce:Wix Store umożliwia uruchamianie małych i średnich witryn eCommerce, zapewniając wiele funkcji i narzędzi upraszczających proces tworzenia / zarządzania sklepem internetowym.Weebly oferuje profesjonalny i bogaty w funkcje silnik eCommerce, który zapewnia dostęp do elastycznych i wszechstronnych narzędzi i funkcji zarządzania sklepem internetowym.
Blogowanie:Platforma blogowa Wix umożliwia uruchamianie blogów osobistych / biznesowych i zarządzanie nimi przy użyciu zaawansowanego zestawu funkcji systemu.Weebly został początkowo stworzony z myślą o blogowaniu. Platforma zapewnia obszerny zintegrowany zestaw funkcji służących do tworzenia i edytowania profesjonalnych blogów.
Mały biznes:System pozwala uruchamiać witryny małych firm, korzystając z wielu widgetów, szablonów, narzędzia Ascend itp.Platforma zapewnia zestaw funkcji biznesowych, integrowalne widżety i dodatki, narzędzie Weebly Promote, zintegrowany kreator formularzy itp..
Cennik:Wix ma bezpłatny abonament i dwie grupy subskrypcji dla stron Standard i Business / eCommerce. Ich koszt zaczyna się od 13 USD / mc.Weebly ma bezpłatny abonament i kilka płatnych subskrypcji na projekty osobiste i eCommerce. Ich koszt zaczyna się od 6 USD / mc.
SEO:Platforma oferuje zaawansowane narzędzie SEO Wiz, które upraszcza proces optymalizacji SEO Wix.System jest przyjazny dla SEO, co umożliwia konfigurację głównych parametrów SEO swoich projektów.
Obsługa klienta:Potężna baza wiedzy, system sprzedaży biletów, wsparcie VIPWsparcie dla biletów e-mail, forum społeczności, informacyjna baza wiedzy.

Wniosek z porównania: Który jest lepszy?

Jeśli chodzi o tworzenie stron dla majsterkowiczów, Wix i Weebly to platformy, z których użytkownicy często wybierają. Twórcy stron internetowych zajmują wysokie miejsca pod względem opcji dostosowywania projektu, eCommerce i funkcji blogowania, cen i rozwiązań obsługi klienta. Każdy system stosuje jednak unikalne podejście do procesu tworzenia stron internetowych, co nadaje mu specyficzny urok.

Wix wydaje się bardziej interesujący i korzystny niż Weebly w oparciu o następujące parametry: funkcjonalność, jakość szablonu, wygoda, koszt. Weebly zajmuje pozycję kreatora stron internetowych używanego do tworzenia blogów i małych sklepów internetowych. Naprawdę nie działa dobrze w przypadku innych typów witryn, biorąc pod uwagę wysoki koszt i dostępność silnego konkurenta niszowego, jakim jest Wix. Ostateczny wynik wygląda jednak bardziej interesująco, gdy opracowano go z Wix. Mówimy o projektach użytkowników, a nie o teoretycznych funkcjach edytora.

Oba systemy są wyposażone w atrakcyjny interfejs. Są prawie podobne w tym parametrze. Co do reszty funkcji, Weebly nie ma nic, co mogłoby przeciwdziałać Wix, szczególnie biorąc pod uwagę jego wyższy koszt. Co więcej, możesz zapłacić za abonament Wix o około 50% mniej, korzystając z rabatu. Różnica jest naprawdę uderzająca. Weebly nie ma nic do zaoferowania w tym zakresie – jego ceny są stałe i nie oczekuje się żadnych rabatów. Ogólnie Weebly jest bardziej interesujący dla swoich fanów, podczas gdy Wix pozostaje liderem rynku.

Uwaga: jeśli najpierw wybierzesz Weebly, a następnie zdecydujesz się na migrację na platformę Wix, możesz to zorganizować, po prostu wykonaj to Instrukcja przesyłania Weebly do Wix.

Wix vs Weebly: Który lepszy? 5.0

 • Najlepszy kreator stron internetowych na świecie
 • Wix ADI i edytor standardowy
 • Ponad 550 darmowych szablonów gotowych na urządzenia mobilne
 • Platforma Wix Ascend

Odwiedź stronę wix.com Wix vs Weebly: Który lepszy? 4.5

 • Potężna platforma eCommerce
 • Narzędzie Promuj Weebly
 • Centrum aplikacji
 • Subskrypcje standardowe / eCommerce

Odwiedź stronę weebly.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map