Blog Oluşturmak için En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

Blog Oluşturmak için En İyi Web Sitesi Oluşturucuları


Çağdaş dünya, küresel ağ ve ortaya koyduğu sınırsız faydalar olmadan düşünülemez. Bloglama her zaman dijitalleşmiş toplumun yadsınamaz bir parçası olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Aslında, blog oluşturma, müşteri üretimi ve müşteri tabanı büyümesi için popüler, yaygın ve oldukça etkili bir yol olduğu için şaşırtıcı bir şey yok.

Bloglama bir seferde birçok avantajı kapsar. Hedef kitleyle bağlantıda kalmanıza, ilgi alanlarına ve konularına göre kullanıcı toplulukları oluşturmanıza, kullanıcının dikkatini çeken ve bunlara aktif olarak katılmaya yönelik tartışmalar başlatmanıza ve böylece müşteri güveni oluşturmanıza olanak tanır.

Bir blog başlatmaya karar verdiğinizi varsayalım. İlgileneceğiniz ilk sorulardan biri doğru web oluşturma aracının seçimi. Modern web tasarım pazarında mevcut olan bu sistemlerin bu kadar kapsamlı bir seçimiyle, bloglama ihtiyaçlarınızın tüm yelpazesini kapsayan platformu bulmak genellikle o kadar kolay değildir..

Bu, özellikle tüm blog oluşturma nüanslarında yetkin olmayan ve bu nedenle seçim yaparken sıklıkla birden fazla sorunla karşılaşan ilk zamanlayıcılar söz konusu olduğunda doğrudur.. Bilmeniz gerekenler, iki popüler seçenek arasından seçim yapabileceğinizdir:

 • Bir blogun hazır web sitesine bağlantısı;
 • Bir blogun sıfırdan başlatılması ve özelleştirilmesi.

Böylece, web oluşturma aracı seçimi çoğunlukla gidecek seçeneği bağlı olacaktır.

Çoğu durumda, ikinci çözüm, uzun süreli web tasarım beklentileri olan ve aynı anda birden fazla fayda elde etmek isteyen kullanıcılar için daha fazla tercih edilir. Bunlar, işle ilgili tüm gerekli bilgileri ekstra kar yaratma fırsatları sağlamak için tam özellikli bir blog web sitesi başlatma, ortak düşünürler bulma ve onlarla ilginç tartışmalar başlatma, işinizi tanıtma ve son olarak büyük bir profesyonel bloglama ağı.

Bunlar şu anda izlediğiniz hedefler ise, kesinlikle ihtiyaçlarınızı, gereksinimlerinizi ve beklentilerinizi karşılayacak en iyi bloglama sistemlerini önermek konusunda haklıyız. Şimdi onlara bir göz at.

Blog için En İyi Web Sitesi Oluşturucularından 7’sini Test ettik:

 1. WordPress – Bloglar için En İyi ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturucu
 2. Wix – Blog Entegrasyonu ile En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 3. Blogger – En İyi Online Bloglama Platformu
 4. uCoz – Blogcular için% 100 Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu
 5. Weebly – En Kolay Online Blog Oluşturucularından biri
 6. Medium – Ücretsiz Blog Oluşturmak için Çevrimiçi Yayıncılık Web Sitesi
 7. Tumblr – Ücretsiz Blog Başlatmak İçin En İyi Web Sitesi

Bu hizmetlerden hangisi bireysel blog oluşturma ihtiyaçlarınız için daha iyi çalışır? Bunlardan hangisi kullanım kolaylığı ve işlevsellik açısından rakiplerine üstün gelir? Bu, kişisel blog tasarım hedeflerinize, becerilerinize ve diğer önemli nüanslarınıza bağlıdır. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, şimdi her sistemi ayrıntılı olarak incelemenin zamanı geldi.

WordPress – Bloglar için En İyi ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturucu

WordPress - Bloglar için En İyi ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturucu

WordPressdünyaca ünlü İçerik Yönetim Sistemi, Bu güçlü blog odaklama nedeniyle blog bina niş lideri olarak kabul edilmektedir. Platform, geniş kapsamlı entegre blog eklentileri, niş şablonlar ve çarpıcı tasarım özelleştirme araçlarından dolayı kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bununla birlikte, bilmeniz gereken şey, sistemi kullanırken, yeni oluşturulan blogunuza üst düzey kişiselleştirilmiş tasarım vermek için kodlama temelleri bilgisini de gerektirmesidir..

WordPress ile birlikte daha iyi kullanılır Bluehost – web hosting endüstrisinin ünlü lideri. CMS’nin varsayılan olarak herhangi bir barındırma seçeneği sunmaması şaşırtıcı değil. Bluehost şaşırtıcı ve güçlü web tasarım özellikleri sunan, tek bir tıklamayla yüklenebilir WordPress tarafından önerilen resmi hosting. Bu nedenle, bir WordPress blogu başlatmayı düşündüğünüzde, Bluehost gitmek için en iyi barındırma olmalıdır. Bu iki sistemin birleşimi, projenizin çarpıcı sonucunu ve üst düzey performansını garanti eder.

WordPress Bloglama Özellikleri

 • Tek Tıkla Kurulum. WordPress’i yüklemek, Bluehost’a abone olmanın yanı sıra son derece kolay ve hızlıdır.
 • Gutenberg Editörü. En son WordPress sürümü, özel kodlama becerileri gerektirmeyen benzersiz bir blog arayüzü oluşturmak için içerik bloklarını yerleştirmeye ve düzenlemeye izin veren gelişmiş blok tabanlı Gutenberg Editör’ü tanıttı (Bu, web sitesi geliştirmeyi çok basitleştirdi).
 • Güvenlik ve Karşılanabilirlik. Olmak bir numaralı barındırma, Bluehost ucuz planlar sunuyor (en ucuz olanı size sadece 2,95 $ / mo mal olacak), hızlı sayfa yükleme hızı, güvenlik ve esneklik, güçlü çalışma süresi oranları, sezgisel kontrol paneli, çok sayıda eklenti, uygulama ve komut dosyası içeren zengin pazar, yerelleştirilmiş SEO stratejileri, entegre e-Ticaret özellikleri, güçlü anti-spam koruması ve uygulamalar için iş projeleri veya bloglar.

WordPress ile web sitesi oluşturma deneyiminiz varsa, sistemle bir blog oluşturmak kesinlikle akıllı bir çözüm olacaktır. CMS başlangıçta blog geliştirmeye yöneliktir. Sonuç olarak, tam özellikli, iyi tasarlanmış, SEO için optimize edilmiş ve kaliteli bir blog alma şansınız önemli ölçüde artacaktır..

WordPress’i Şimdi Deneyin

Wix – Blog Entegrasyonu ile En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Wix - Blog Entegrasyonu ile En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Wix – şu anda kullanım kolaylığı, rahatlık, sezgisel web tasarım yaklaşımı ve makul fiyatlandırma politikasını kapsayan web tasarım nişinin ünlü lideridir. Sistem, her tür web sitesinin geliştirilmesi için iyi çalışan hepsi bir arada çözümdür. Bloglar bir istisna değildir.

Web sitesi oluşturucu, tam özellikli ve görsel olarak çekici bloglar oluşturmaya, yönetmeye, güncellemeye ve tanıtmaya izin veren güçlü bir entegre bloglama motoruyla birlikte gelir. Zengin özellik kümesinin yanı sıra, bu web siteleri sosyal hesap seçenekleri, kolay yönetim araçları, yorum seçenekleri ve diğer tartışılmaz değerlerle birlikte gelir.

Wix Bloglama Özellikleri

 • Kayıt Planlaması. Web tasarımı gereksinimlerinize ve planlarınıza göre blog yayınları yazmak, güncellemek ve planlamak size kalmıştır; yaklaşan yayının yayınlanmasını istediğiniz zamanı gösterin ve sonucu izleyin.
 • Öne Çıkan Yayınlar Bölümü. Yeni yayınları yüklemenin yanı sıra, bunları Öne Çıkan Yayınlar bölümüne yönlendirebilir ve hatta vurgulanan içeriğe özel bir öncelik derecesi atamak için bir etiket bulutu ekleyebilirsiniz..
 • Yorum Yapma Seçeneği. Wix, yorumlama seçeneğini yerleştirmeyi ve hatta daha etkili kullanıcı etkileşimi ve etkileşim oranına katkıda bulunmak için Facebook yorumlarını değiştirmeyi mümkün kılar.
 • Entegre Barındırma. Blogunuzu yayınlamak için üçüncü taraf barındırma aramanıza gerek yoktur – Wix en baştan itibaren entegre barındırma ile birlikte gelir.
 • Özel Feed Oluşturma. Özel feed’i oluşturarak gerekli yayınları hedef kitleye görünür hale getirebilirsiniz.

Mantıksal olarak yapılandırılmış ve görsel olarak çekici bir blog’u layık bir performansla başlatmak niyetiniz varsa, Wix gitmek için en iyi web sitesi oluşturucusudur. Herhangi bir bütçeye ulaşmak için özellik setinin, tasarım özelleştirme araçlarının, blog odaklı seçeneklerin ve uygun fiyatlandırma politikasının keyfini çıkararak bu projeye fazla çaba veya para yatırmanız gerekmeyecek. Wix kesinlikle kullanmaya değer!

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Blogger.com – En İyi Online Bloglama Platformu

Blogger.com - En İyi Online Bloglama Platformu

Blogger – ücretsiz blog oluşturmak için tartışmasız en iyi web sitesidir. Bu, ücretsiz doğa, sezgisel web tasarım yaklaşımı, hızlı erişilebilirlik ve basitliği kapsayan Google tabanlı her şey dahil blog odaklı bir sistemdir. Platformun kendisi 1990’larda oluşturuldu ve zaten binlerce ücretsiz web sitesinin geliştirilmesi için hizmet haline geldi. Bir dereceye kadar, blog oluşturma sürecine yeni, basitleştirilmiş yaklaşımı ortaya çıkardı ve ilk kez kullananlar ve web tasarım uzmanları için sezgisel, kolay, hızlı ve kullanışlı hale getirdi..

Blogger Bloglama Özellikleri

 • RSS ve Desteklenen Yorumlar. Web sitesi, tüm kaliteli bloglar için bir zorunluluk olan RSS desteği ve yorumlama seçeneği etkinleştirilmiş olarak gelir.
 • Google Entegrasyonu. Google ürünü olan Blogger, Google ekosisteminde kalarak ürünlerinin geri kalanıyla entegre edilmiştir. Bu, Google hesabı olan tüm kullanıcılar için dikkate değer bir bonus. Birine sahip değilseniz – Blogger’ı hiç kullanamazsınız.
 • Blog Tasarım Özelleştirme. Barındırılan bir blog platformu olarak Blogger, ihtiyaçlarınıza göre bir blog oluşturmanıza ve özelleştirmenize olanak tanır. CSS ve HTML düzenleme burada desteklenir ve ayrıca tek tek blog öğelerini özelleştirebilir, görüntüleri ve medya dosyalarını gömebilir, dış kaynaklara bağlantılar ekleyebilir, blog arka planını, renk paletini ayarlayabilir ve ne yapamazsınız – seçenekleriniz burada neredeyse sınırsızdır.
 • Kayıt Ekleme ve Düzenleme. Blogger ile sınırsız sayıda yayın oluşturabilir, ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Günün herhangi bir saatinde bunları düzenlemek ve güncellemek de mümkündür.

Web sitesi adına bakıldığında, Blogger yalnızca blog yazmak için oluşturulmuştur. Bununla ilgili bilmeniz gereken her şey bu. Platformun herkes için kullanımı oldukça kolaydır ve onunla web siteleri başlatmak için uzman olmanıza gerek yoktur. Web sitesi, özellikle blog geliştirme ve tanıtımına yönelik güzel bir özellik seti ile birlikte geliyor.

Blogger’ı Ücretsiz Deneyin

uCoz – Blogcular için% 100 Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu

uCoz - Blogcular için% 100 Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu

uCoz – kaliteli proje tasarımı özelleştirme için gereken özellik ve araçların bolluğu nedeniyle dünya çapında popülerlik kazanan blogcular için tamamen ücretsiz bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Sistem, web sitesi yapısı oluşturmak ve gerekli içeriği sağlamak için içerik bloklarının toplanmasını ve düzenlenmesini sağlayan modül tabanlıdır. Özellikle tam özellikli bir blog başlatmak istiyorsanız, belirli bir düzeyde kodlama farkındalığı anlamına geldiğinden sistemde ustalaşmak zaman alır.

uCoz Bloglama Özellikleri

 • Blog Bağlantısı. Web sitesi oluşturucu, özel bir blog modülünü seçmeyi, entegre etmeyi ve özelleştirmeyi mümkün kılar. Ayarları seçebileceğiniz ve bloglama web sitenizin ana sayfası olarak ayarlayabileceğiniz ayarlar bölümünde bulunur..
 • Blog Özelleştirme. Yeni blogunuza çekici tasarım ve üst düzey işlevsellik vermek için, uygun bir şablon seçmenize, ekran özelliklerini ayarlamanıza, haber akışı işlevselliğini ve tasarımını ayarlamanıza, ayrı malzemeler ve blog kategorileri ekleyip güncellemenize, planladığınız görüntüler için genel özellikleri seçmenize izin verilir blog yazılarına ekle vb.
 • İşlevsellik Ayarı. Tasarım özelleştirmesinin yanı sıra, uCoz, e-posta yorumu bildirimlerini, gönderi derecelendirme özelliğini, müşteri yorumları eklemeyi etkinleştirmenin yanı sıra en uygun içerik sunum biçimini ve web sitesi sayfalarınızda görünecek yayın sayısını seçmeyi mümkün kılar.
 • Blog Güvenliği. uCoz web sitenizin güvenliği ile ilgilenir ve sistemle başlatılan bloglar bir istisna değildir. Web sitesi oluşturucu, gönderilen içeriğin potansiyel kaybını önlemek için varsayılan olarak blog kopyanızı oluşturan otomatik yedekleme sistemi ile birlikte gelir. Yayınlanan bilgilere beklenmedik bir şey olursa, otomatik olarak kaydedilen blog sürümünü geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, platform, web sitenizin güvenliğini tehdit etmediklerinden emin olmak için blog dosyalarınızı taramanızı sağlayan entegre bir virüsten koruma sistemi ile birlikte gelir.

uCoz, blog geliştirme için harika çalışan, ancak yine de kodlama farkındalığı gerektiren iyi bilinen bir web sitesi oluşturucusudur. Sistemi yeni başlayanlar için uygun olmayan şey budur. Bununla birlikte, zaman ve çaba yatırımınızın bir kısmı, bütçe faktöründen ödün vermeden web tasarımınızın ve topluluk ihtiyaçlarınızın tüm yelpazesini karşılayacak uCoz ile tam özellikli bir blog başlatmanıza yardımcı olacaktır..

UCoz’u Ücretsiz Deneyin

Weebly – En Kolay Online Blog Oluşturucularından

Weebly - En Kolay Online Blog Oluşturucularından

Weebly – ayırt edici bir özellik seti ve kaliteli projeleri başlatmak ve başarıyla yönetmek için gerekli bir araç seti ile birlikte gelen en kolay çevrimiçi blog oluşturucularından biridir. Sistem başlangıçta blog amaçları göz önünde bulundurularak oluşturuldu, ancak daha sonra güçlü e-Ticaret odağı sağladı. Bu nedenle, artık hem blog geliştirme hem de web mağazası oluşturmak için kullanılmaktadır. Web sitesi oluşturucu, entegre sürükle ve bırak editörü, tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu ve sorunsuz ve sorunsuz blog oluşturma ve yönetimine katkıda bulunan üst düzey esneklik sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor.

Weebly Bloglama Özellikleri

 • Kolay Blog Oluşturma. Weebly başlangıçta blog geliştirme amaçlarıyla kullanıldığında, onu ayarlamak ve ana parametreleri yapılandırmak oldukça kolaydır. Entegre ve sezgisel sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak uygun bir şablon seçmek ve gerekli düzeni oluşturmak birkaç dakika sürer.
 • Ücretsiz Blog Şablonları. Weebly, hepsi ücretsiz olan geniş bir duyarlı ve özelleştirilebilir blog şablonları koleksiyonuyla birlikte gelir. Web sitesi oluşturucu ayrıca, kullanıcılara seçim özgürlüğü ve yaratıcı ifade sağlamak için ücretsiz barındırma ve hızlı sayfa yükleme hızını garanti eder.
 • Weebly Tanıtım Aracı. Web sitesi oluşturucu, işinizi / blogunuzu web’de hızlı ve verimli bir şekilde tanıtmanıza olanak tanıyan güçlü Tanıtım aracına erişim sağlar. Bu hepsi bir arada paket, kaliteli e-posta pazarlama yaklaşımı ve zengin e-posta şablonları, promosyon bültenleri, etkinlik / ürün tanıtım özellikleri, bültenler vb..
 • Video Barındırma. Weebly artık blog yayınlarına ek olarak videoların yüklenmesine ve yayınlanmasına izin veren iki tür video entegrasyon seçeneğine de sahip. Birincisi, YouTube’dan video seçip eklemenizi sağlayan YouTube entegrasyonudur. İkinci seçenek manuel video yükleme ve ücretsiz barındırma.

Weebly, blog geliştirme ve tanıtımına yönelik farklı, güçlü ve esnek bir dizi araç ve özellik içeren profesyonel bir web tabanlı blog oluşturma platformudur. Web sitesi oluşturucu, uzun vadede kaliteli sonuçlar sağlayan çok çeşitli öğelere, entegrasyonlara ve özelleştirme seçeneklerine erişim sağlar.

Weebly’yi Ücretsiz Deneyin

Medium – Ücretsiz Blog Oluşturmak için Çevrimiçi Yayıncılık Web Sitesi

Medium - Ücretsiz Blog Oluşturmak için Çevrimiçi Yayıncılık Web Sitesi

Orta – Farklı konularda yayın oluşturmak ve yayınlamak için kullanılan popüler özellik yüklü bir platformdur. Sistem, misyonunu, bilgilendirici blog gönderileri oluşturarak kullanıcıların ilgi çekici fikirlerini, bilgilerini, düşüncelerini ve bakış açılarını ifade etmelerine yardımcı olmada görür.. Araç herkes için tamamen ücretsizdir ve ilgili konuya makale göndermek birkaç dakika alır. Platform, akıllı fikirlerini hedef kitleye getirmek ve onlar için gerçekten önemli olan konuları ortaya çıkarmak isteyen düşünürlerin, yazarların ve özverili hikaye anlatıcılarının beyinlerine dokunuyor.

Orta Düzey Bloglama Özellikleri

 • WYSIWYG Deneyimi. Platform, seçim özgürlüğüne izin veren bir şablona dayalı makaleler yazmak için en iyi WYSIWYG kullanıcı arabirimini sağlar ve görsel biçimlendirmeye, bağlantı eklemeye, stil seçimine ve görsel olarak yapılandırabileceğiniz diğer parametrelere cazip gelen birçok tasarım özelleştirme aracına erişim sağlar kip.
 • Entegrasyon ve Metin Düzenleme Seçenekleri. Geniş yazı düzenleme seçenekleri ve ayarlarının yanı sıra, platform en iyi okuma deneyimini sağlamak için fotoğraf ve video dosyalarını entegre etmeyi mümkün kılar.
 • Sosyal Medya Paylaşım Seçenekleri. Materyal yazılır ve yayınlanır yayınlanmaz, sistemin sunduğu sosyal ağları önerebilir veya paylaşabilirsiniz. Malzemeleri etkili bir şekilde tanıtmak için derecelendirmek ve “beğenmek” mümkündür.
 • Birden Çok Katkıda Bulunan. Medium ile çalışırken, metinlerde düzenleme yapma, medya dosyalarını yükleme ve entegre etme, anahtar kelimeler ekleme, URL’leri kısaltma ve yayın ayarlarını yapma hakkı verilen birkaç yazarla işbirliği yapabilirsiniz. Metinleri yayına tamamen hazır olana kadar taslak modunda kaydetmek de mümkündür.
 • Post Zamanlama Özelliği. Sistem yazıldıktan sonra yayınlanma zamanının programlanmasını sağlar. Blog güncelleme planınız varsa ve mevcut planlarınıza ve kullanılabilirliğinizden bağımsız olarak düzenli aralıklarla yeni makaleler eklemek istiyorsanız bu kullanışlıdır.
 • İzleyiciyi Değiştir / Düzenle. Platform, makalede yayınlanmadan önce yapılan düzenlemelerin revize edilmesine izin verir. Özellikle metin düzenleme haklarını diğer yazarlarla paylaşıyorsanız, makalede yapılan tüm değişiklikleri izlemek kolaydır.

Medium, bloglama amacıyla kullanılabilecek kaliteli ve profesyonel bir platformdur. Sistem, eşsiz blog oluşturma deneyimini sağlayan çoklu hikaye anlatımı özelliklerine, metin düzenleme araçlarına ve seçeneklerine, SEO parametrelerine ve yayın sonrası seçeneklerine erişim sağlar.

Ortamı Ücretsiz Deneyin

Tumblr – Ücretsiz Blog Başlatmak İçin En İyi Web Sitesi

Tumblr - Ücretsiz Blog Başlatmak İçin En İyi Web Sitesi

Tumblr – Her türlü etkileşimli, bilgilendirici ve multimedya açısından zengin blogların ücretsiz olarak başlatılmasını mümkün kılan özellik yüklü bir platformdur. Sistem, multimedya dosya entegrasyonunun yanı sıra sosyal kanallarınızdan bilgi yayınlamanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Tüm bu eylemler, çaba ve zamandan tasarruf sağlayan ve mükemmel sonuç veren tek bir gösterge tablosunda yapılabilir. Bu tür blog oluşturma yaklaşımı, yüklediğiniz ve güncellediğiniz yayınları kontrol ederek birden fazla hesap oluşturmaya ve yönetmeye olanak tanır.

Tumblr Bloglama Özellikleri

 • Farklı Blog Türleri. Tumblr, hikaye anlatma, fikir paylaşımı, düşünce, fikir vb. Gibi farklı blog / metin türlerinin yüklenmesini destekler. Bağlantıları, medya dosyalarını ve hatta alıntıları burada paylaşmak da mümkündür. Bu, bloglarınızı bilgilendirici ve görsel olarak çekici hale getirmeye yardımcı olur.
 • Yorum Yapma Seçeneği. Sistem, sohbet tartışmaları ve normal yayınlar gönderirken kullanıcı yorumlarını etkinleştirmeyi / devre dışı bırakmayı sağlar. Ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan yayınları işaretlemek ve takip etmek ve hesap hesap panolarında görüntülemek de mümkündür. İsterseniz blogunuzu gizli yapabilir veya kullanıcı erişim yeteneklerini yalnızca belirli okuyucularla kısıtlayabilirsiniz.
 • Çeşitli Multimedya Dosyalarının Yüklenmesi. Yayınlarınızı ve bloglarınızı cazip hale getirmek ve etkileşimli hale getirmek için resimlerinizi ve videolarınızı paylaşabilir, GIF’ler, TV dizileri, bağlantılar, şakalar, Spotify yayınları, hikayeler, ses dosyaları, sanat ve moda haberleri, grafikler, infographics, alıntılar, sohbetler ekleyebilirsiniz. vb.
 • Sosyal Medya Paylaşım Seçenekleri. Blog sahipleri, yayınlanan yayınların hedef kitleye daha fazla gösterilmesini sağlamak için bloglarını entegre sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaşabilir.
 • Tumblr Kuyruk Özelliği. Bu seçenek, yayınlarınızı haftalara, günlere ve hatta saatlere göre planlamanızı sağlar. Bu, postayı önceden yazabileceğiniz, gelecek için taslak olarak kaydedebileceğiniz ve gerektiğinde yayınlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu, belirli bir zaman aralığı için uzakta olsanız bile blogunuzu düzenli olarak güncellemenizi mümkün kılar.
 • HTML Düzenlemeye İzin Verildi. Platform, kullanıcıların blog tasarımlarını ve görüntüleme parametrelerini benzersiz ve benzersiz bir şekilde özelleştirmelerini sağlamak için HTML kodlarını düzenlemenize olanak tanır.
 • Mesajlaşma ve Gelen Kutusu Özellikleri. Bu seçenekler, blog sahiplerinin ve okuyucularının bilgi alışverişi yapmalarına, birbirlerine soru ve soru göndermelerine ve gerçek zamanlı modda sohbet etmelerine olanak tanır. Dahası, gerekirse diğer blogculara anonim mesajlar göndermek mümkündür.

Tumblr, herkes için tamamen ücretsiz olan, özellik yüklü ve ücretsiz web’de barındırılan bir hizmettir. Sistem, farklı blog türleri oluşturmaya, çeşitli öğeleri, medya dosyalarını, araçları ve özellikleri karşıya yüklemeyi ve entegre etmeyi sağlar. Hizmet, kullanıcıların konu hakkında bilgilendirilmesini ve ilgilenmesini sağlamak için blog sonrası planlama seçeneği, HTML düzenleme özelliği ve düzenli makale güncellemeleri sunar.

Tumblr’ı Ücretsiz Deneyin

Blogum için Bir Platform Nasıl Seçilir?

Şu anda en iyi bloglama platformunu arıyorsanız ve blog oluşturma ihtiyaçlarınız için hangi hizmetin daha iyi çalıştığını anlayamıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Dalış yapmadan önce popüler bloglama platformlarının listesi ve özelliklerini keşfederek, seçeceğiniz bir hizmetten tam olarak ne beklediğinizi açıkça fark etmelisiniz. Bu, buna bağlı olarak, bir blog başlatmaya karar verirken izlediğiniz hedeflerle yakından ilgilidir..

Dikkate alınması gereken diğer hususlar, birlikte çalışmayı planladığınız platformun karmaşıklığını, kodlama / web tasarım arka planınızı (gerekirse) ve uzun vadede faydalanmak istediğiniz sonuç. Son olarak, tam olarak ne tür bir blog başlatmak istediğinizi ve bunu ne sıklıkta güncellemeyi planladığınızı en baştan anlamak çok önemlidir. Ne kadar sık ​​yeni yazı ekleyip yönetmeyi planlıyorsanız, platform o kadar esnek ve basit olmalıdır.

Ve bir şey daha: fiyatlandırma yönünü unutmayın – ilk zamanlayıcıysanız, sadece yeni web tasarım fırsatlarını keşfetmek üzere olan standart bir blog için çok fazla ödeme yapmak mantıklı değildir. Bunlar, bloglama web siteniz için doğru platformu seçerken dikkate almanız gereken birkaç nüanstır.

Ücretsiz bir blog başlatmak için en iyi site nedir?

Bir kerede tüm kullanıcıların gereksinimlerini karşılayacak en iyi web sitesini seçmek imkansızdır. Büyük ölçüde yukarıda listelenen konulara ve bir kullanıcının yeterlilik seviyesine bağlıdır.

Sadece endüstri temellerini araştıran bir web tasarımcısı, seçimi kullanımı kolay, sezgisel ve kullanışlı olan sistemlerle sınırlamalıdır. Buradaki en iyi örneklerden bazıları Blogger, Orta, Tumblr ve tabi ki, Wix. Bu tür platformlar, kişiselleştirilmiş blog tasarımı oluşturmak için herhangi bir kodlama becerisi gerektirmez ve ayrıca kolayca başlamanıza yardımcı olmak için hafif öğrenme eğrisi sunar. Ayrıca yaratıcı özgürlük ve kapsamlı web tasarım seçenekleri sağlamak için ücretsiz ve ücretli blog oluşturma seçenekleri sunar.

Tam özellikli ve bilgilendirici bir blog başlatmak isteyen yetenekli bir web tasarımcısıysanız, daha karmaşık bir sistem kullanmayı düşünebilirsiniz. WordPress CMS, Örneğin. Burada web tasarım fırsatları, gelişmiş özelleştirme araçları, çeşitli entegrasyon seçenekleri ve üst düzey blog yönetimi ve tanıtım perspektifleri bulacaksınız. Wix ayrıca profesyonel bir web tasarımcısı için harika bir seçim olacaktır. Bu, blog geliştirme için harika çalışan özellik seti ve tasarım özelleştirme seçenekleri olan web sitesi oluşturucusudur. Sistem, tam özellikli bir blog’u kolayca tasarlamanızı sağlayan kendi entegre bloglama motoruyla birlikte gelir.

Bu nedenle, web tasarım becerilerinizi ve hedeflerinizi ve kesinlikle memnun kalacağınız seçimi yapmak için ilgilendiğiniz sistemlerin artılarını ve eksilerini tartın.

Blog Nasıl Profesyonel Görünür?

İyi bir blog, her blogcu için önemli olan, yazarın kişiliğini yansıtan ve web sitesine trafik çekmek için kullanışlı bir görsel araç olarak hizmet veren bir dizi zorunlu özelliğe sahiptir. Bloglama web sitenizin gelişimine geçmeden önce, bir blog’un ihtiyaçlarınızı, beklentilerinizi ve gereksinimlerinizi karşılamak için sağlaması gereken en önemli özellikleri keşfetmek için zaman ayırın. İşte gidiyorlar:

 • İşlevsellik ve Tasarım Özelleştirme Özgürlüğü – Tam özellikli bir blog, çok çeşitli blog oluşturma ihtiyaçlarını karşılayabilecek birden fazla araç ve parametre ile birlikte gelmelidir. Bu hem web sitesi performansı, görsel çekiciliği hem de metin düzenleme seçenekleri ile ilgilidir. Metin yazı tiplerini, boyutları, stilleri, makale arka planlarını düzenleyebilecek, bir projeye kişiselleştirilmiş görünüm ve üst düzey işlevsellik vermek için biçimlendirme ayarlarını ayarlayabilen bir kullanıcıdır;
 • Akılda kalıcı içerik sunumu – “İçerik kraldır” ve blog oluşturmanın tam olarak çekici içerik sunumu ile ilgili bir sır değildir. Web sitenizin içeriği ne kadar çekici ve modaya uygunsa ve sağladığı kalite ve nişle ilgili bilgiler de o kadar profesyonel olur;
 • Hafif Öğrenme Eğrisi – Blog oluşturma hiç de zor olmamalı. Bunun yerine, sadece niş keşfetmek ve bloglarını başarılı kılmak isteyen yeni başlayanlar için kullanılabilir ve uygun fiyatlı olmalıdır. Blogların oluşturulması ve yönetilmesi kolay olmalı ve bir kullanıcının sahip olduğu web tasarımı arka planından bağımsız olarak herkes tarafından anlaşılabilecek kadar sezgisel olmalıdır;
 • Hızlı Yükleme Hızı – Blog ne kadar hızlı yüklenirse, kullanıcı elde tutma oranının o kadar yüksek olacağı anlaşılabilir. Hiç kimse, içerik görüntülenebilir ve farklı olacak kadar iyi görüntülenene kadar beklemek istemez. Güvenilir hosting seçimini önemli kılan budur;
 • Düzenli Güncellemeler – Blogunuzu popüler ve profesyonel hale getirmek için, uzmanlık alanınızla ilgili son bilgileri vererek düzenli olarak güncellemelisiniz. Bu yönün önemini küçümserseniz, kullanıcılarınız ilgilendikleri yeni bilgileri bulamayacakları ve rakiplerinize geçmeleri gerekeceği için trafik akışınız yakında azalacaktır;
 • Görsel Efekt Konusu – Blogunuza şık, şık ve profesyonel bir görünüm vermek için her gönderiye görsel efektler eklediğinizden emin olun. Bunlar arasında resimler ve videolar, ses dosyaları, GIF’ler, animasyonlar, Infographics, anketler ve kullanıcıları aktif blog taraması için teşvik eden tüm öğeler;
 • Paylaşım Seçenekleri – Kullanıcı tabanı oluşturmayı hedefliyorsanız blogunuzu paylaşmayı kolaylaştırın. Bu, blog yayınlarınızla ve genel olarak içeriğinizle gerçekten ilgilenen kullanıcıların bunu diğer ortak düşünürlerle paylaşmasını mümkün kılacaktır (arkadaşlar, meslektaşları, tanıdıkları, akrabaları, meraklıları vb..) sosyal hesaplar veya paylaşacağınız diğer paylaşılabilir bağlantılar aracılığıyla.

Sonuç olarak

Bloglamanın popülaritesi her geçen yıl ve blogcu sayısının artmasıyla büyümeye devam ediyor. “Blogger topluluğuna” katılmak için akıllarını kuran çoğu kullanıcı için, sıklıkla başlamak için en uygun platformun seçimi zorlaşır.

WordPress, Wix, Orta, Blogger ve Tumblr tam özellikli ve bilgilendirici bir blogu kolayca başlatmanıza ve yönetmenize yardımcı olacak hizmetlerdir. Bu sistemler, gelişmiş blog oluşturma, özelleştirme, yönetim ve tanıtım seçenekleri nedeniyle niş içinde en iyisidir.

Bununla birlikte, en iyi blog geliştirme platformunun son seçimi, kurmak istediğiniz projenin türüne ve uzmanlığına, uzmanlaştığınız endüstriye, belirlediğiniz hedeflere, uzun vadede faydalanmayı beklediğiniz sonuca dayanmalıdır. ve elbette, projeye yatırım yapmaya hazır olduğunuz bütçe. Bu nedenle, tüm bu görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak uygun bir platformun seçimi çok önemlidir.

Web kurma ihtiyaçlarınız için en uygun servis hangisidir? Bu, bireysel blog geliştirme isteklerinize ve yukarıda listelenen diğer nüanslara bağlıdır. Her neyse, sizin için en uygun çözümü seçmek için yayında incelenen tüm seçenekleri göz önünde bulundurun.

ÜCRETSİZ Blog Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map