Dünyadaki En İyi Açık Kaynak Kodlu CMS

İncelenen En İyi Açık Kaynak CMS


Projenize maksimum sayıda kullanıcı çekmek ister misiniz? Web sitesi içeriğini minimum zaman, çaba veya bütçe yatırımıyla yönetmenizi sağlayacak bir sisteme mi ihtiyacınız var? O zaman orada bulunan açık kaynaklı İçerik Yönetim Sistemlerinden birini kullanmadan gitmeyeceksiniz?

Görüntüler, videolar, grafikler, metinler vb. Gibi her türlü içerik, projenize değer katmakla kalmaz, aynı zamanda web’de kaliteli bilgi arayan kullanıcıların dikkatini çeker. Dahası, bu tür projeler hızlı ve etkili trafik büyümesine katkıda bulunan arama motorlarında üst sıralarda yer alır. Bunlar kaliteli bir CMS için sadece birkaç neden.

Bu sistemlerin seçimi oldukça geniş modern web tasarım nişinde, en popüler ve profesyonel platformları gözden geçirmek mantıklıdır. Bilmeniz gerekenler, açık kaynaklı CMS’nin araştırılması ve uzmanlaşması için zaman alır, ancak her biri belirli web tasarım hedeflerini kapsar ve kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan belirli parametrelerle birlikte gelir. En güvenilir hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından yorumlarını okumak için devam edin.

En İyi Açık Kaynak CMS’lerin 10’unu Test ettik

 1. WordPress – Herhangi Bir Web Sitesi İçin En İyi Açık Kaynak CMS
 2. Joomla – En Çok Kullanılan Web Sitesi Yazılımlarından Biri
 3. Drupal – Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi
 4. OpenCart – Açık Kaynak PHP tabanlı e-Ticaret Çözümü
 5. TYPO3 – Profesyonel & Esnek Açık Kaynak CMS
 6. Magento – Dünyanın 1 numaralı Çevrimiçi Mağaza için e-Ticaret Platformu
 7. PrestaShop – En Popüler E-ticaret Platformlarından Biri
 8. Zen Cart – Ücretsiz ve Kullanıcı Dostu Alışveriş Sepeti Yazılımı
 9. osCommerce – Çevrimiçi Mağazalar Oluşturmak için Kendinden Barındırmalı CMS
 10. Concrete5 – Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

Büyük ölçekli bir proje başlatmakta haklıysanız, bunu sürdürmenin mamut bir süreç olduğunu fark etmelisiniz, bu da başarılı bir şekilde tamamlanması CMS kullanılmadan imkansız olacaktır. Başlamaya hazır mısınız? Ardından, projeniz için gerçekten fark yaratabilecek en iyi açık kaynak platformlarını inceleme ve karşılaştırma zamanı.

Ayrıca okuyun: Sıfırdan bir CMS Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

WordPress – Herhangi Bir Web Sitesi İçin En İyi Açık Kaynak CMS

WordPress - Herhangi Bir Web Sitesi İçin En İyi Açık Kaynak CMS

WordPress – web tasarım niş ve en popüler çağdaş İçerik Yönetim Sistemi emektar. Gerçekten sınırsız tasarım özelleştirme seçeneklerini tanıtan entegre eklentiler ve temalar ile doludur.

WordPress indirme ve kurulum gerektirmez, ancak sistem nüanslarına hakim olmak zaman alır. Ayrıca, bir proje üzerinde çalışırken zaman kaybetmemek için en azından temel kodlama bilgisine sahip olmak da arzu edilir. İşte başlıca WordPress özelliklerine hızlı bir genel bakış:

 • Eklenti Entegrasyonu – WordPress’in bir dizi hazır eklentisi var, ancak üçüncü taraf kullanıcılar tarafından geliştirilen yüzlerce ücretsiz ve ücretli uygulama var. Temel olarak, herhangi bir web sitesi türü için harici eklentiler bulabilirsiniz – sadece kaliteli ve çalışmak için güvenli olduklarından emin olun.
 • Şablon Koleksiyonu – CMS, oldukça iyi entegre tema seçenekleri sunar, ancak yine de web üzerinde yüzlerce tasarıma rastlayabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz ve ücretli, bu da kötü amaçlı yazılım tehditleriyle yüzleşmemek için uygun bir tasarım seçme ihtiyacını tetikliyor.
 • Gutenberg Editörü – Güncellenmiş WordPress sürümü, Gutenberg Editör’ü web sitesi özelleştirmenin değerli bir aracı olarak tanıttı. Editör blok tabanlıdır. bunu standart web sitesi oluşturucularına benzetir. Sistemin sunduğu içerik bloklarından web siteleri oluşturmaya izin verir. Bu yenilik, CMS’yi uzman olmayan kullanıcılar için değerli bir web oluşturma çözümü haline getirdi.
 • Web Sitesi Sağlık Kontrolü – hata ayıklama ve web sitesinin durumu hakkında genel bilgileri gözden geçirmek için oluşturulmuş bir araç. İki ana işlevi vardır. Birincisi tüm olası hataları, yanlış konfigürasyonları, kullanımda güncel olmayan PHP versiyonunu vb. Tasvir eder. İkinci araçlar aktif temalar, aktif eklentiler ve diğer hayati bilgiler dahil olmak üzere teknik web sitesi parametrelerini gözlemlemeyi mümkün kılar..

WordPress, profesyoneller ve yeni başlayanlar için eşit derecede harika çalışır. Bununla birlikte, son kullanıcı kategorisinin sistemle çarpıcı projeler oluşturmak için en az biraz kod farkında olması gerekir.

Ayrıca okuyun: WordPress İncelemesi.

WordPress’i Ücretsiz Yükleyin

Joomla – En Çok Kullanılan Web Sitesi Yazılımlarından Biri

Joomla - En Çok Kullanılan Web Sitesi Yazılımlarından Biri

Joomla – güvenilir bir CMS seçiminde dikkat edilmesi gereken başka bir güvenilir İçerik Yönetim Sistemidir. Dünya çapında yaklaşık 3 milyon kurulumla, sistem şu anda WordPress’ten sonra ikinci sırada popülerlik açısından. Biraz daha karmaşık onunla karşılaştırıldığında yine de uygun ve profesyonel web sitesi geliştirme süreci sağlar.

Tıpkı CMS’nin geri kalanı gibi, Joomla indirilebilir yazılım, daha güçlü web sitesi performansı için eklenti ve şablon entegrasyonu anlamına gelir. Sistemin en önemli avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Kullanıcı Dostu Kontrol Paneli – Sistem, hassas keşif gerektirmeyen en sezgisel ve anlaşılır kontrol panellerinden birini sunar. Gerekli web oluşturma araçları burada tek bir yerde. İçerik yüklemeye, modül eklemeye ve eklentileri entegre etmeye başlamak için kontrol paneline alışmanız uzun sürmez.
 • Hızlı kurulum – Sistemi kurmak ve yönetmek için bir teknoloji uzmanı olmanıza gerek yok. Bunun yerine, ön hazırlık yapmadan bile kurulum ve web sitesi özelleştirmesiyle kolayca başa çıkacaksınız – süreç çok basit.
 • Çok Amaçlı Uygulama – Joomla, her tür web sitesinin oluşturulması için harika çalışıyor bir iş projesi, bir portföy ya da bir web mağazası. Joomla projelerine daha fazla işlevsellik kazandırmak için güncellemeler ve yeni uzantılar düzenli olarak yayınlanır.
 • İşlevsellik – WordPress işlevselliği eklentiye ve şablon entegrasyonuna çok bağlı olsa da, Joomla geniş bir yerleşik widget, tasarım ve uygulama havuzu sunar. Ancak, web sitenizin performansını artırmak için kendi eklentilerinizi seçip ekleyebilirsiniz..

Yazılım, yeni başlayanların ve web tasarım profesyonellerinin ihtiyaçlarına yöneliktir. Ancak niş liderine kıyasla daha karmaşık. Platformla çalışırken, web geliştirme sürecinden en iyi şekilde yararlanmak için SQL ve PHP veritabanlarının temellerini anlamalısınız.

Ayrıca okuyun: Joomla İncelemesi.

Joomla’yı Ücretsiz Deneyin

Drupal – Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi

Drupal - Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi

Drupal – en popüler CMS listesinde üçüncü sırada yer alan tam teşekküllü bir açık kaynaklı yazılımdır. WordPress ve Joomla’dan daha karmaşıktır, ancak çok çeşitli özellikler ve tasarım özelleştirme seçenekleri sunar.

Kod farkında bir kullanıcı değilseniz, Drupal’ı kurmadan ve onunla çalışmaya başlamadan önce eğiticilere ve yönergelere göz atmanız gerekir. Ancak, uzun vadede elde edeceğiniz sonuç, harcanan çabaya ve zamana gerçekten değer. Şimdi en belirgin Drupal özelliklerinden bazılarına göz atın:

 • Modül Entegrasyonu – Tıpkı WordPress gibi, Drupal da modül kurma ihtiyacını ima ediyor (eklentileri) projeye işlevsellik eklemek için gerekli olan Bununla birlikte, entegre edilecek modüllerin miktarı WordPress’in ima ettiğinden daha az olsa da, ortaya koydukları özelleştirme seçenekleri oldukça kapsamlıdır. Ekstra modüllerin entegrasyonunun, kesinlikle özel kodlama bilgisi gerektiren FTP yoluyla yapılması gerektiğini unutmayın..
 • Özellik Paketleme – CMS, tüm web sitesi özelliklerini analiz edebilir, bunları gruplara ayırabilir ve tüm yapılandırmaları, özellikleri elle oluşturmaya gerek kalmadan kullanıma hazır bir sette paketleyebilir.
 • e-Ticaret – Birçok kullanıcı e-ticaret projelerinin geliştirilmesi üzerinde çalışırken Drupal’ı tercih ediyor. Bunun nedeni, yazılımın sunduğu özellik, araç ve modül yelpazesinin çevrimiçi mağazaların ve e-Ticaret portallarının oluşturulmasına göre uyarlanmış olmasıdır.
 • Topluluk Projeleri – E-ticaret işlevinin yanı sıra Drupal, topluluk ve sosyal yayıncılık projelerinin geliştirilmesine de güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Forumlar, bloglar, web portalları ve diğer küçük / orta ölçekli topluluk web sitelerinin geliştirilmesi için harika çalışır.
 • Çoklu Alan Adı Yönetimi – Çeşitli Drupal uzantıları, çok alanlı yapı desteği ile şirket portallarının uygulanmasına izin verir. Bu projelerin yönetimi, özel bir uzmanlık ve beceri derecesi gerektirir.

Platform, topluluk ve sosyal yayıncılık projelerinin geliştirilmesine odaklanır, ancak web mağazalarını başlatmak ve yönetmek için de kullanılır. Modül entegrasyonu burada mümkündür, ancak teknik olmayanlar için karmaşık bir süreç haline gelen FTP sunucuları aracılığıyla yapılır.

Ayrıca okuyun: Drupal İncelemesi.

Drupal’ı Ücretsiz Deneyin

OpenCart – Açık Kaynak PHP tabanlı e-Ticaret Çözümü

OpenCart - Açık Kaynak PHP tabanlı e-Ticaret Çözümü

OpenCart – tam özellikli ve güçlü bir açık kaynak e-Ticaret yazılımı tek bir arka uç yönetici panelinden birden çok çevrimiçi mağaza oluşturmak ve yönetmek için kullanılır. PHP tabanlı platform, indirme ve kurulum gerektirir ve herkes için tamamen ücretsizdir..

Aynı zamanda, avantaj için kullanılacak programlama bilgisini de ima eder. Başlıca OpenCart özelliklerine genel bakış:

 • Uzantıları – Yazılım, çekirdek + uzantı modelini izler. Bu, bir dizi yerleşik araç ve seçenekle birlikte geldiği anlamına gelir, ancak kullanıcıların web mağazalarını etkili bir şekilde yönetmek için üst düzey işlevleri tamamlamalarını sağlamak için eklentiler veya eklentiler gerektirir. Gerekirse, dil, para birimi, e-ticaret kurulumu ve çevrimiçi pazar yönetimi, ödeme işleme, SEO ve site oluşturma için birçok uzantı bulacaksınız..
 • e-Ticaret Özellikleri – OpenCart, sayısız niş araç ve özelliğe erişim sağlayan güçlü bir e-Ticaret odağına sahiptir. Bunlar arasında veri güvenliği, CRM, e-posta pazarlaması, mobil erişim, çok dilli ve çoklu mağaza yönetimi, envanter izleme, web sitesi tanıtımı, niş şablonlar, SEO seçenekleri ve daha fazlası bulunur..
 • Alışveriş Sepeti Özellikleri – Yazılım ayrıca entegre alışveriş sepeti özelliklerinin bir listesi ile birlikte gelir. Bunlardan bazıları şöyledir: terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, ürün kataloğu yönetimi, kredi kartı işleme, kupon / indirim yönetimi, nakliye, geri ödeme, vergi ve iade yönetimi vb..

Yazılım çok sayıda entegre uzantı, çoklu e-Ticaret araçları ve başarılı web mağazası oluşturmak için şart olan parametrelerin bolluğu ile birlikte gelir.

OpenCart’ı Ücretsiz Deneyin

TYPO3 – Profesyonel & Esnek Açık Kaynak CMS

TYPO3 - Profesyonel ve Esnek Açık Kaynak CMS

TYPO3 – kapsamlı kurumsal yönetim seçenekleri sunan bir diğer popüler açık kod CMS’dir. Sistem, en son teknik gereksinimlere uyacak şekilde düzenli olarak güncellenir. Bu nedenle, büyük kurumsal web sitelerinin ve e-Ticaret platformlarının geliştirilmesi için mükemmel bir seçimdir..

Sistem, kapsamlı entegre yönetim seçenekleri sunar. Sağladığı en dikkat çekici özellikler arasında, ilk olarak aşağıdakilerden bahsedilmelidir:

 • Uzman Kodlama Bilgisi – Platformun profesyonel kullanımı uzman bilgisi gerektirir. Kodlama nüanslarının uygulanması ve anlaşılması, çok dilli içerikle birlikte karmaşık web sitesi yapısının etkili bir şekilde uygulanmasına izin verir.
 • İş Uygulamalarının Entegrasyonu – Sistem, ERP ve CRM sistemleri gibi klasik ve popüler iş uygulamalarını entegre etmeyi mümkün kılar. Bu, sonunda tam özellikli kurumsal projeler oluşturmaya izin verir.
 • extendability – Platform, web’de bulunan ve kurulumu kolay ve hızlı olan binlerce uzantı ile birlikte gelir. Bu eklentiler, tartışma panoları, resim ve video galerileri, e-Ticaret araçları ve daha fazlasını kullanarak sistemin işlevselliğini önemli ölçüde artırabilir..
 • Yedek Oluşturma – Hizmet, herhangi bir kısıtlama olmaksızın önceki web sitesi sürümünü geri yüklemeye izin verir. Bu, web sitesi erişim haklarını diğer geliştiricilerle paylaşan kullanıcılar için kullanışlı olacaktır.

TYPO3 aşağıdakiler için mükemmel şekilde optimize edilmiştir: açılış sayfalarını başlatma ve yönetme, işletme web siteleri ve küçük / orta ölçekli e-ticaret siteleri. Modern uygulamalar ve uzantılarla uyumlu kalmak için düzenli olarak güncellenir.

Yazılım çok sayıda entegre uzantı, çoklu e-Ticaret araçları ve başarılı web mağazası oluşturmak için şart olan parametrelerin bolluğu ile birlikte gelir.

TYPO3’ü Ücretsiz Deneyin

Magento – Dünyanın 1 numaralı Çevrimiçi Mağaza için e-Ticaret Platformu

Magento - Online Mağaza için Dünyanın 1 numaralı e-Ticaret Platformu

Magento – açık kod yapısı ile gelen ve başlangıçta e-Ticaret odaklı olarak oluşturulmuş bir İçerik Yönetim Sistemidir. Hizmet, benzersiz bir web mağazası oluşturma araçları, benzersiz yönetim seçenekleri, gelişmiş fiyatlandırma parametreleri ve tüm web mağazası oluşturma sürecini kolaylıkla tamamlamak için gereken özellikleri sunar. Sistem aşağıdaki özelliklere erişim sağlar:

 • e-Ticaret – Nişe özgü bir platform olarak Magento, sahip olunması gereken tüm web mağazası bina ihtiyaçlarını karşılamak için tonlarca e-Ticaret özelliği sunar. En popüler seçeneklerden bazıları envanter yönetimi ve takibi, gönderim ve vergi parametreleri, kupon ve indirim yönetimi, çoklu ödeme ağ geçitleri, yerleşik çok dilli destek, SEO seçenekleri, ürün yönetimi ve pazarlama araçları, sipariş işleme özellikleri, müşteri desteği ve daha fazlasını içerir..
 • Uzantılar ve Eklentiler – CMS, çevrimiçi olarak mevcut 5000’den fazla uzantıya erişim izni verir. E-Ticaret web sitenize entegre edilecek ücretsiz ve ücretli uygulamalar arasında seçim yapabilirsiniz..
 • Esneklik – Platform, entegre kontrol panelinde gönderim, fatura ayrıntıları ve faturaları etkili bir şekilde ayarlamak için birden fazla araç sunar. Dahası, web mağazası performansını analiz ederken daha fazla uygulamak için web sitesi verilerini ve istatistiklerini depolar.

Magento, kodlama nüanslarının derinlemesine anlaşılmasını gerektirmez, ancak yine de uygun web mağazası kodunun düzenlenmesi için gerekli programlama nüansları hakkında bazı farkındalık anlamına gelir..

Ayrıca okuyun:
Magento İncelemesi.
Magento vs Wix karşılaştırması.

Magento’yu Ücretsiz Deneyin

PrestaShop – En Popüler E-ticaret Platformlarından Biri

PrestaShop - En Popüler E-ticaret Platformlarından Biri

PrestaShop – uluslararası bir alışveriş sepeti çözümü olarak öne çıkan açık kaynaklı bir CMS’dir. 2007 yılında kurulan sistem, profesyonel çevrimiçi mağazalar kurmayı amaçlayan kullanıcılarla hızla popüler hale geldi. PrestaShop ücretsiz ve son derece özelleştirilebilir. Mükemmel müşteri desteği sunar ve sistem arama ve kullanım sürecini basitleştiren güçlü bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. PrestaShop’un öne çıkanları listesi aşağıdaki sorunları içerir:

 • e-Ticaret Odağı – CMS, güçlü bir e-Ticaret odağına sahiptir ve bu nedenle nişlere özgü özelliklerin bir listesini sunar. Bunlar toplu ürün ithalat / ihracat, satış için sunulan dijital ve fiziksel ürünler, envanter özellikleri, SEO seçenekleri, özel mobil kullanıma hazır e-Ticaret şablonları, çeşitli ödeme ve ödeme alternatifleri vb..
 • Müşteri ilişkileri yönetimi – Sistem, önemli müşteri ilişkileri parametrelerini ayarlamayı ve değiştirmeyi mümkün kılar. Bunlar, terk edilmiş alışveriş sepeti bildirimlerini, otomatik e-posta pazarlamasını, özelleştirilmiş promosyonları vb..
 • Web Sitesi Düzenleme Seçenekleri – Açık kaynaklı bir e-Ticaret yazılımı olarak PrestaShop, kullanıcıların web mağazası geliştirme ve promosyonları üzerinde çalışırken düzenleme ve değiştirme yapabileceği tam kod erişimi sağlar. Bununla birlikte, sistem ayrıca kodlayıcı olmayanların varsayılan temada düzenleme yapmasına izin veren WYSIWYG editörü ile birlikte gelir.
 • Entegrasyonlar ve Eklentiler – Sistem zengin pazarında binlerce eklenti, uygulama ve entegrasyon sunuyor. Bu uzantılar ücretsiz ve ücretli olabilirken, bazıları bir servete bile mal olabilir. Uygun uygulamaları seçerken bu konuya dikkat edin.

PrestaShop ücretsizdir, ancak yine de bazıları oldukça pahalı olabilen harici eklentilerin entegrasyonunu gerektirir. Dahası, hizmet e-ticaret projenizi gerçekten benzersiz kılan kod düzenlemeye izin verir.

Yazılım çok sayıda entegre uzantı, çoklu e-Ticaret araçları ve başarılı web mağazası oluşturmak için şart olan parametrelerin bolluğu ile birlikte gelir.

PrestaShop’u Ücretsiz Deneyin

Zen Cart – Ücretsiz ve Kullanıcı Dostu Alışveriş Sepeti Yazılımı

Zen Cart - Ücretsiz ve Kullanıcı Dostu Alışveriş Sepeti Yazılımı

Zen Sepeti – güçlü bir e-Ticaret odaklı açık kaynaklı bir CMS’nin bir başka harika örneğidir. Sistem, kodlama temelleri ve belirli web tasarım deneyimi hakkında bilgi gerektirdiğinden web meraklıları için güzel bir seçimdir. PHP / MySQL tabanlı, platformun indirilmesi ve yüklenmesi tamamen ücretsizdir ve ayrıca tamamen özelleştirilebilir. Hizmetin ana özellik setine bir göz atalım:

 • Integrability – Zen Cart da çekirdek + uzantı modelini takip ediyor. Böylece, entegrasyon seçenekleri oldukça güçlü ve çok yönlüdür. Yerleşik özelliklerin yanı sıra, sistem aşağıdaki kategorilerde bulunan üçüncü taraf uygulamaların ve eklentilerin entegre edilmesine izin verir: Düğmeler ve Grafikler, Kabul Araçları, Dil Paketleri, Ödeme Modülleri, Pazarlama Araçları, Çeşitli Eklentiler, Fiyatlandırma Araçları, Şablon Değişiklikleri , Ürün Türleri, Coğrafi Bölgeler, Nakliye Modülleri, Yan Kutular, Sorun Giderme Araçları ve daha fazlası.
 • Uluslararası Özellikler – Uluslararası bir e-ticaret çözümü olarak Zen Cart, dünya çapında dijital ve fiziksel ürünler satmak için vitrinler oluşturmayı ve yönetmeyi mümkün kılan kapsamlı çok dilli ve çok para birimli seçenekler sunar.
 • e-Ticaret Özellikleri – Bir niş e-Ticaret CMS olarak Zen Cart başarılı web mağazası oluşturma ve yönetimine yönelik çok sayıda güçlü e-ticaret özelliği sunamaz. Bunlar arasında pazarlama araçları, ürün yönetimi seçenekleri, gönderim ve ödeme işleme seçenekleri, SEO ve Uluslararası özellikler ve daha pek çok şey bulunur.

Kod düzenleme ihtiyacı, tasarım özelleştirme ve entegrasyon seçeneklerinin çok yönlülüğü ve birden fazla e-Ticarete özgü parametre, projeleri onunla çalıştırmadan önce kasıtlı olarak ustalaşma ihtiyacını ima eder.

Zen Cart’ı Ücretsiz Deneyin

osCommerce – Çevrimiçi Mağazalar Oluşturmak için Kendinden Barındırmalı CMS

osCommerce - Çevrimiçi Mağazalar Oluşturmak için Kendinden Barındırmalı CMS

osCommerce – kendi kendine barındırılan açık kodlu bir e-Ticaret CMS’sidir. Yazılım, MySQL ve PHP desteği ile birlikte gelen herhangi bir web sitesine kurulabilir. Ücretsizdir, ancak yine de kullanıcıların e-Ticaret işlevinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için ücretli uzantıların entegrasyonunu gerektirir..

Şu anda 260.000’den fazla web mağazası, en popüler web mağazası oluşturma platformları listesine koyan osCommerce platformunu temel alarak faaliyet gösteriyor. İşte platformun kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan en trend olayların listesi:

 • Entegre Program – osCommerce, özellik yüklü web mağazası yönetimi, önceden yüklenmiş PHP ve MySQL veritabanlarıyla herhangi bir web sunucusuna veya web sitesine entegre edilebilen bir e-ticaret yazılım programıdır.
 • e-Ticaret Odağı – Sistem başlangıçta çok sayıda niş özel özelliğe erişim sağlayan güçlü bir e-Ticaret odağına sahiptir. Bunlardan en popüler olanları şunlardır: ödeme ve nakliye işleme araçları, müşteri ve teknik destek, PHP 4 uyumluluğu, sınırsız ürün ve kategori yönetimi, sanal ve fiziksel ürün desteği, e-posta pazarlama, yedekleme oluşturma ve geri yükleme, fatura yazdırma, entegre istatistikler, çoklu para birimi desteği, kaliteli e-ticaret şablonları ve daha fazlası.
 • Uzantıları – Platform, kullanıcıların hiçbir ücret ödemeden seçebileceği ve entegre edebileceği 7000’den fazla yüksek kaliteli ve fonksiyonel eklenti arasından seçim yapma olanağı sunuyor.

Sistemle oluşturulan web sitelerinin açık kod yapısı, etkili kod düzenleme ve özelleştirme sağlar. Ancak bu, kodlama ile ilgili temel bilgileri gerektirir. Web tasarımında yetkin değilseniz, daha basit bir alternatif aramak mantıklıdır.

OsCommerce’ı Ücretsiz Deneyin

Concrete5 – Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

Concrete5 - Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

concrete5 – Her tür web sitesini ve web uygulamasını hiçbir ücret ödemeden oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü, tam özellikli bir açık kaynaklı İçerik Yönetim Sistemidir. En azından temel web tasarım bilgisine ve kodlama becerilerine sahipseniz, hizmetle çalışmak oldukça zor değildir. Bunun nedeni, sistemin kod düzenlemenin işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmasına izin vermesidir. Concrete5 özelliklerinin listesi aşağıdaki parametreleri içerir:

 • Sezgisel Düzenleme – Bu, sistem teknolojisinde, kullanıcıların web sitesi kodunu ihtiyaçlarına göre tamamen özelleştirmek için düzenlemelerine olanak tanıyan temel bileşendir. Sistem aynı zamanda sezgisel WYSIWYG bağlam içi düzenlemeye izin verir, böylece kodlayıcı olmayanlar için mükemmel bir seçimdir.
 • Kapsamlı Özelleştirme Seçenekleri – Platform, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde çok sayıda proje özelleştirmesi sağlar. Projenize üst düzey işlevsellik kazandırabilecek birçok entegre uzantı, eklenti ve uygulama ile birlikte gelir.
 • Gelişmiş Özellik Kümesi – Sistem, üzerinde inşa edilen projelerin uygun performansına katkıda bulunan özelliklerle birlikte gelir. Bunlar, form oluşturucu, tek tıklamayla güncelleme, duyarlı şablon koleksiyonu, kullanıcı izinleri, düzenlenmiş içerik iş akışları, entegre raporlama, sosyal paylaşım düğmeleri, çekirdek destekli eklentiler, modüler yapı ve daha fazlasını içerir.
 • Kaliteli SEO – Concrete5, herhangi bir eklenti ve ekstra kod gerekmeden arama motorları için optimize edildiği sürece, onunla inşa edilen web siteleri de arama motorlarında üst sıralarda yer almaktadır..

Beton5 tabanlı projeleri kod düzenleme yoluyla özelleştirmek mümkündür, ancak burada görsel web sitesi düzenleme de mevcuttur. Sistemi tüm kullanıcı kategorileri için iyi bir seçim yapan şey budur.

Concrete5’i Ücretsiz Deneyin

Sırada Ne Var??

Web sitenizin çalışması için tek bir CMS’ye sahip olmak yeterli değildir. Ayrıca bir etki alanı adı ve barındırma gerekir. Aksi takdirde, projeniz hedef kitle için kullanılamayan dosyalar, kod parçaları ve içerik yığınıdır. Alan adı aslında web sitesinin Global Web’deki fiziksel adresidir. Bir yandan, kullanıcıların çevrimiçi olarak arama yapmasını kolaylaştırır. Öte yandan, aynı zamanda akılda kalıcı bir marka adı gibi görünebilir. Bu nedenle, işletmeniz için uygun bir ad kaydederken ciddiye almanız gerekir. Hakkında daha fazla bilgi alan nedir ve tabloları nasıl çevirebildiklerini.

Bir etki alanı bir adres olsa da, web barındırma bir ev olması gereken tüm tipik özelliklere sahip site için ev. Tüm site dosyalarını ve içeriğini barındıracak kadar “geniş” olmalıdır. Varlıklarınızı dış ve iç tehditlere karşı korumalıdır. Ayrıca, herhangi bir ev gibi, zaman zaman onarılması veya güncellenmesi gerekebilir. Kullanıcılar, CMS için barındırma seçerken bazı temel hususları göz önünde bulundurmalıdır.

CMS için Barındırma Nasıl Seçilir?

Web hosting, web sitesi dosyalarınız için sanal bir evdir. Projelerinizi halletmek ve çevrimiçi kullanıcılar için kullanılabilir hale getirmek için dijital bir depolama alanı olarak gelir. CMS platformları PHP, HTML veya diğer kodlama teknolojileriyle oluşturulmuş siteler oluşturmayı mümkün kılarken, barındırma tüm web sitesi öğelerini belirli bir şekilde daha eski tutar. Bu öğeler metinleri, fotoğraf görüntülerini, widget’ları, eklentileri, bazı kod parçalarını, komut dosyalarını vb. İçerebilir..

Bir kullanıcı web sitesine girmek için etki alanına her girdiğinde, otomatik olarak ayrı bir güçlü CPU olan sunucuya bir istek gönderilir. Barındırma istenen bilgileri kullanıcıya geri gönderir. Bu yanıt ne kadar hızlı olursa o kadar iyidir. Bu hız, barındırma kalitesini ve diğer bazı önemli teknik özellikleri tanımlar:

 • Verim – “performans” dediğimizde, yalnızca çalışma süresi ve sayfa yükleme hızı anlamına gelmez. Ayrıca daha fazla güç, SSD depolama teknolojileri, daha hızlı bağlantı için dünyanın farklı yerlerinde bulunan birden fazla veri merkezi ve daha fazlasını sağlamak için kullanılan CDN’yi kastediyoruz..
 • Güvenlik – güvenilir barındırma ararken, web sitenizi sahtekarlıklardan koruyacağı için güvenlik özellikleri çok önemlidir. Anti-Spam paketleri, DDoS saldırılarını önleme, otomatik güncellemeler, sistem yedeklemeleri düşünülmelidir.
 • Bant genişliği – bu parametre web sitenizin ne kadar trafik alacağını tanımlar. Günde binlerce ziyaretçi bekliyorsanız, genişletilmiş bant genişliğine sahip platformları seçmeniz gerekir.
 • Depolama – hatırlayın, herkes için yeterli alana sahip ev olarak barındırma hakkında konuştuk mu? Başka bir deyişle, sitenin tüm dosyalarını barındırmak için yeterli depolama kapasitesine sahip olmalıdır. Özellikle çok sayfalı ve bölümlü büyüyen projeler için çok önemlidir.

Son fakat en az değil barındırma türü dikkate almaktır. VPS, özel ve bulut barındırma arasındaki farkı anladığınızdan emin olun, Paylaşılan sunucular küçük projeler veya bloglar için iyi bir seçenek olsa da, bulut veya VPS sunucu çözümlerine ihtiyaç duyan işletmeler için asla işe yaramazlar.

Zaten onlarca en popüler ve tanınabilir barındırma sağlayıcılarını test ettik. İncelemelerimiz Bluehost’un kesinlikle en iyisi olduğunu gösteriyor. Herhangi bir ihtiyaç için çeşitli yüksek kaliteli sunucu paketleri sunar. Kullanıcılar, yukarıdaki listeden herhangi bir CMS ile uyumlu olan WordPress için optimize edilmiş planları veya barındırma tekliflerini seçebilir. Ayda sadece 2,95 ABD doları karşılığında, tek tıklamayla WordPress kurulumu, güvenlik paketi ve sorunsuz 30 günlük garantiye ek olarak ücretsiz bir alan adı ve SSL ile en iyi barındırma elde edersiniz.

Sonuç olarak

Açık kaynaklı CMS, arama motorlarında üst sıralarda yer alan ve trafik akışını artırmaya yardımcı olan çarpıcı, tam özellikli ve işlevsel projeler oluşturmayı mümkün kılar. Bununla birlikte, bu sistemlerin kullanımı, kod düzenleme ve daha fazla web sitesi yönetimi gerekliliği nedeniyle belirli bir programlama bilgisine işaret etmektedir. Bu, önemli nüansları gözden kaçırmak ve burada bir şey karıştırmak oldukça kolay olduğu için, projelerinde çalışırken kullanıcıların karşılaşabileceği en önemli sorundur..

CMS, web geliştiricileri arasında oldukça popüler olsa da, hakim olan kullanıcı sayısı hala daha basit alternatifleri tercih ediyor SaaS web sitesi oluşturucuları. Sadece daha sezgisel, kullanımı kolay ve kullanışlı değil, aynı zamanda daha uygun fiyatlı ve uzun vadede zaman tasarrufu sağlar. Karar vermek size kalmış, hangi seçeneğe gidilecek. Sizin için daha iyi çalışan seçeneği seçmek için web tasarım becerilerinizi, bütçenizi ve hedeflerinizi düşünün.

ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map