Dünyanın En İyi 10 VPN Servis Sağlayıcısı

2020'nin En İyi 10 VPN Hizmeti


Güvenli internette gezinme, özellikle sanal özel ağın kullanımı düşünüldüğünde ayrıcalıktan ziyade sağduyu meselesidir. Daha kısa VPN adı altında da bilinen bir kullanıcı, çevrimiçi güvenlik veya herhangi bir nedenle engellenen web sitelerine giden bir yol istediğinde kullanışlı bir araç olarak gelir. VPN hizmetleri, en yeni filmler, yeni bölüm katalogları, müzik akışları ve daha fazlası ile zengin engellenen içerik dünyası için kişisel çevrimiçi rehberleriniz gibi görünüyor.

Tek ihtiyacınız olan uygun bir servis sağlayıcı seçmek. Burası, VPN sağlayıcısının patladığı büyük bir seçenek göz önüne alındığında biraz şaşkın hissedebileceğiniz yerdir. Çoğu aslında aynı özellikleri farklı fiyatlarla sunuyor. En iyi VPN teklifi nasıl tanımlanır? Uygun bir hizmet seçerken dikkate alınması gereken faktörler nelerdir? Makale, temel özelliklerini ve beğenebileceğiniz şeyleri gösteren en iyi 10 VPN sağlayıcısını vurgulamaktadır. Temel özelliklerden ve temel verilerden yararlanın.

Dünyanın En İyi VPN Servis Sağlayıcılarından 10 tanesini test ettik:

 1. NordVPN – Dünyanın En İyi VPN Servis Sağlayıcısı
 2. SurfShark – Üst Düzey Güvenlikli Uygun Fiyatlı VPN
 3. ExpressVPN – Dünya Çapında Yüksek Hızlı VPN Kapsamı
 4. StrongVPN – Uygun Fiyatla Mükemmel Altyapı
 5. ProtonVPN – Ücretsiz VPN Hizmeti Planı
 6. Hotspot Shield -% 100 Ücretsiz + Genişletilmiş Para İade Garantisi
 7. CyberGhost VPN – Güvenli Özel Web Tarama
 8. Le VPN – Hareket Halindeyken Hızlı Bağlantı
 9. PureVPN – Günlüğe Kayıt Olmama Politikasına Sahip VPN Hizmeti
 10. Norton Secure – Üstün Kişisel Veri Koruması

En iyi hizmetleri sunduktan sonra, hangilerine en uygun seçenek gibi göründüğüne karar vermenizi sağlayacak özelliklerine, fiyatlandırmasına ve diğer özelliklerine daha yakından bakalım..

NordVPN – Dünyanın En İyi VPN Servis Sağlayıcısı

NordVPN - Dünyanın En İyi VPN Servis Sağlayıcısı

NordVPN – en güvenli VPN hizmetlerinden biridir. Aynı zamanda, dünyanın en büyük hub’ları listesinde. Kullanıcılar uygun fiyatları, iyi performansı, kripto para birimi desteğini ve yüksek bağlantı hızını takdir edecekler.

 • Güvenlik özellikleri – şirket, kullanıcıların verilerini 2048 bit şifreleme ile korumak için gelişmiş güvenlik araçları kullanıyor. Ekstra özellikler arasında DNS sızıntısına karşı koruma bulunur.
 • Çoklu Cihaz Desteği – VPN hizmeti, hem masaüstü hem de mobil cihazlar da dahil olmak üzere altı cihaza kadar destekleyebilir.
 • Binlerce Sunucu – 60 farklı ülkede bulunan 5000’den fazla birim içeren bir sunucu havuzu.

Desteklenen Platformlar: Windows, macOS, Android, iOS, Linux.

NordVPN maliyeti: hizmet, aynı özelliklere sahip aylık ve yıllık planlar sunar. % 75’e kadar tasarruf etmek istiyorsanız, ayda 2,99 $ ‘lık bir yıllık plan en iyi seçenektir. Temel bir plan için fiyat 11,99 $ / ay’dan başlar.

NordVPN’i Ücretsiz Deneyin

SurfShark – Üst Düzey Güvenlikli Uygun Fiyatlı VPN

SurfShark - Üst Düzey Güvenlikli Uygun Fiyatlı VPN

SurfShark – en uygun fiyatlı ve zengin özelliklere sahip VPN hizmetidir. Platform, düşük fiyatlı olmanın her zaman özellik eksikliği anlamına gelmediğini kanıtlıyor. İşletim sistemine ve operatöre rağmen herhangi bir cihazdan güvenli tarama sağlamak için güvenlik araçları ve ek seçenekler ile doludur. Sonuç olarak, kullanıcılar% 100 anonimlik, sıfır reklam ve kimlik avı saldırılarıyla güvenli siber dünyaya göz atıyor.

 • Whitelister – gerektiğinde VPN’yi atlama şansı elde edecek belirli uygulamaları ve hizmetleri sıralamak için harika bir özellik.
 • Öldürme Anahtarı – VPN bağlantısı herhangi bir nedenle kesilse bile sistem% 100 güvenlik sağlar. Buna ek olarak, kullanıcılar özel DNS ve sızıntı önleme korumasından yararlanır.
 • Cross-County Bağlantısı – MultiHop özelliği, birden fazla ülkeden aynı anda bağlanmayı ve konumlar arasında kolayca geçiş yapmayı mümkün kılar.
 • Modları Gizle – Sınırsız bölgelere erişim, Sınırsız ve Kamuflaj modları sayesinde hiç bu kadar kolay olmamıştı. İnternet sağlayıcıları bile VPN servislerini kullandığınızı asla bilemez.

Desteklenen Platformlar: sistem Windows, Mac veya Linux tarafından desteklenen PC’ler, iOS ve Android tarafından desteklenen mobil cihazlar, yönlendiriciler, FireTV ve daha fazlası dahil olmak üzere sınırsız cihazlarla kullanılabilir.

SurfShark maliyeti: Abonelik planları sunan diğer birçok hizmetin yanı sıra, SurfShark ile ayda sadece 1,99 ABD doları için sınırlama olmaksızın tüm özelliklere sahip olun.

SurfShark’ı Ücretsiz Deneyin

ExpressVPN – Dünya Çapında Yüksek Hızlı VPN Kapsamı

ExpressVPN - Dünya Çapında Yüksek Hızlı VPN Kapsamı

ExpressVPN – Çeşitli masaüstü ve mobil işletim sistemlerini desteklemek için birden çok yerel istemciyle harika bir VPN hizmetidir. Dünyanın dört bir yanındaki 94 farklı ülkeyi kapsayan 160 lokasyonda 3.000’den fazla sunucusu bulunmaktadır. Profesyonel destek ekibi, Bitcoin ödemeleri, Netflix kilidini açma ve daha fazlası ile esnek bir hizmet.

 • Esneklik – sistemde Android ve iOS’a ek olarak Windows, Linux ve Mac için yerel web istemcileri bulunur. BlackBerry kullanıcıları bu VPN hizmetine de erişebilir.
 • Özel Ürün Yazılımı – DNS içeriğinin engellemesini kaldırmayı ve akıllı TV’ler de dahil olmak üzere çeşitli akış uygulamaları ve hizmetleri kullanmayı kolaylaştırır.
 • Genişletilmiş Destek – kullanıcılar, gece gündüz destek ekibiyle iletişime geçmek için Canlı Sohbet özelliğine ek olarak tonlarca ayrıntılı kılavuz bulacaklar.
 • Ekstra Özellikler – bir kill switch ve DNS sızıntı koruması gibi temel güvenlik özelliklerinin yanı sıra, kullanıcılar Netflix içeriğinin kilidini açabilir. Bitcoin cüzdanına ek olarak kullanıcılar için P2P desteği de mevcuttur.

Desteklenen platformlar: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Nook, Amazon Fire platformları, Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları.

ExpressVPN maliyeti: Kullanıcılar, 6.67 ABD doları tutarında 15 aylık bir plan tercih ederse 3 aylık ücretsiz kullanım elde edebilir. Veya her ay ayrı ödeme yapabilirsiniz. Bu durumda, fiyat 12,95 $ / ay’dır. Tüm müşteriler 30 günlük geri ödeme garantisi alır.

ExpressVPN’i Ücretsiz Deneyin

ProtonVPN – Ücretsiz bir Plan

ProtonVPN - Ücretsiz bir Plan

ProtonVPN ProtonMail hizmetine aşina iseniz sizi şaşırtmaz. Aynı dijital güvenlik meraklıları tarafından başlatılan hizmet, Netflix’in engelleme kaldırma ve uygun fiyatlı planlarına ek olarak sağlam gizlilik güvenliği özellikleri sunar. Oh, ayrıca ücretsiz bir VPN planı sunuyor.

 • Güvenlik Standartlarını Karşılar – sistem% 100 güvenli olduğu kanıtlanan AES-256 şifrelemesini kullanır. Maksimum kararlılık ve dijital güvenlik sağlamak için şirketin UDP / TCP protokolleriyle birlikte çalışır.
 • Günlük Yok – şirket kayıt tutmama politikası olarak adlandırılan bir politika belirler. Başka bir deyişle, trafik günlüklerini toplamaz, saklamaz veya paylaşmaz. Tüm terimler oldukça açık ve güvenilir görünen Günlük Kaydı Politikasında tasvir edilmiştir.
 • Kaçak Koruması – hizmet, yüksek performansta sızdırmaz bağlantı sağlar. Aynı şey, yüklenebilecek kötü amaçlı yazılım içermeyen dosyalarında da görülür..
 • Netflix Engellemeyi Kaldırma – Birçok VPN hizmeti bu özelliği sunarken, Netflix’in engellemesini kaldıran sunucuyu tam olarak bulmak rulet oynamak gibidir. ProtonVPN’deki durum farklı. Netflix tüm sunucularında eşit derecede iyi akış sağlıyor.

Desteklenen platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux.

ProtonVPN maliyeti: daha önce de belirttiğimiz gibi, platformun hiçbir gizli masraf veya ücret olmadan ücretsiz bir planı vardır. Ancak, yalnızca bazı temel özelliklerle birlikte gelir. Maksimum güvenlikte daha iyi performans için can atıyorsanız, sırasıyla 4, 8 $ ve 24 $ maliyetle Basic, Plus veya Visionary planını tercih edebilirsiniz..

ProtonVPN’i Ücretsiz Deneyin

Hotspot Shield – Uzatılmış Para İade Garantisi

Hotspot Shield - Uzatılmış Para İade Garantisi

Sıcak Nokta Kalkanı son yıllarda önemli iniş çıkışlar yaşadı. Yine de, pakette gerekli tüm özelliklere sahip en saygın VPN hizmetlerinden biridir. Platform, diğer rakipler arasında en uzun para iadesi süresine ek olarak yüksek bağlantı ve indirme hızına sahiptir. Abone olduktan sonra 45 gün içinde geri ödeme isteyebilirsiniz.

 • Mükemmel İndirme Hızı – bir kullanıcı en yakın sunucudan uzakta olsa bile en hızlı indirmeyi sağlamak için şirket kendi Catapult Hydra protokolünü kullanıyor.
 • Çoklu Cihaz Desteği – kullanıcılar bağlantı hızına zarar vermeden aynı anda 5 cihaz üzerinden hizmetleri çalıştırabilir.
 • Kullanım kolaylığı – sezgisel ve kullanıcı dostu gösterge paneli sayesinde servis yeni başlayanlar için iyidir.

Desteklenen platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Android TV, Amazon Fire, Yönlendiriciler, Chrome uzantısı.

Hotspot Shield maliyeti: Bitcoin desteği, Netflix engellemeyi kaldırma vb.Gibi bazı ekstra özelliklerin açık olmaması, Hotspot Shield’in para için iyi bir değer olmadığını düşündürür. Bununla birlikte, 2 yıllık plan ayda 2,99 $ ‘lık bir pazarlık gibi görünebilir (% 76’ya kadar tasarruf edersiniz). 6 aylık bir planın maliyeti 8,99 $, aylık bir planın fiyatı ise 12,99 $ ‘dan başlıyor. Hotspot Shield tarafından sunulan özelliklerden memnun değilseniz, ticari Elite sürümünü deneyebilirsiniz.

Hotspot Shield’i Ücretsiz Deneyin

CyberGhost VPN – Güvenli Özel Web Tarama

CyberGhost VPN - Güvenli Özel Web Tarama

CyberGhost VPN yüksek hızda iyi bir performansla birleştirilen bir dizi akıllı özellik sayesinde kendisi için bir isim yaptı. Sistem, Kodi gibi çeşitli popüler akış uygulamalarına ve medya oynatıcılara çoklu destek sağlar. Yönlendirici desteği ile Torrent ve VPN’ye ek olarak.

 • Uygulama Dizisi – hizmetin sağlam bir Linux desteğine ek olarak farklı işletim sistemleri için birden fazla uygulaması vardır, Torrents izin verilir, Netflix engelleme kaldırılıyor, vb..
 • Medya Hizmetleri Desteği – kullanıcılar, BBC iPLayer, YouTube ve diğer akış hizmetleri de dahil olmak üzere büyük medya platformlarındaki kısıtlı içeriğe erişmek için VPN hizmetini kullanabilir.
 • Güvenli bağlantı – CyberGhost% 100 güvenlik sağlamak için kendi hazırlanmış güvenlik araçlarını kullanır. Sistem, güvenli bağlantıdan yararlanabilmeniz için otomatik HTTPS yönlendirmeleri başlatır.

Desteklenen platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Fire, Android TV, Linux, Kodi Medya Merkezleri, Oyun Konsolları, Yönlendiriciler, özel protokoller.

CyberGhost VPN maliyeti: ücretsiz bir planla başlayabilirsiniz. Ancak, bazı sınırlamalar için hazırlanın. Birkaç temel özelliğe sahip tek bir cihaz kullanmanıza izin verir. Sırasıyla 2.75, 5.26 $ ve 12.99 $ tutarında 2 yıllık, 6 aylık ve aylık paketler içeren ücretli planlarla gelişmiş işlevsellik elde edin.

Hotspot Shield’i Ücretsiz Deneyin

Le VPN – Hareket Halindeyken Hızlı Bağlantı

Le VPN - Hareket Halindeyken Hızlı Bağlantı

Le VPN – dünya çapında 114 farklı ülkede bulunan sunuculara sahip tanınmış bir VPN sağlayıcısıdır. Hizmet, yeterli VPN güvenliği sağlar, ayrıca masaüstü ve mobil cihazları destekleyen bir dizi ekstra özellik, hizmeti her zaman hareket halindeki kullanıcılar için mükemmel hale getirir.

 • Esneklik – Le VPN, kullanıcının amaçlarına bağlı olarak OpenVPN, L2TP ve PPTP protokolleri arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmayı kolaylaştırır. İyi bir özellik veya çok seyahat eden ve hem dizüstü bilgisayarı hem de mobil cihazı aynı anda kullanma eğiliminde olanlar.
 • Coğrafi Kısıtlı İçeriğe Erişim – sistem, Netflix, BBC iPlayer vb. Dahil olmak üzere büyük akış kaynaklarına veya medya web sitelerine erişim sağlamak için özel HybridVPN protokolünü kullanır..
 • Basit Arayüz – Yeni başlayanlar bile, kullanıcı dostu bir arayüz sayesinde tüm özellikleri ve ayarları bir kerede sıralamayı kolay bulacaktır.

Desteklenen platformlar: Windows, Mac OS X, macOS, iOS ve Android için uygulamalar.

Le VPN maliyeti: kullanıcılar aylık, 6 aylık veya 12 aylık abonelik olarak sırasıyla 9.95, 7.50 $ ve 4.95 $ / ay maliyetle sunulan tek bir planı tercih edebilirler. Bir yıl sürecek bir paket almaya karar verirseniz, birkaç kuruş kazanma şansınız olacak.

Le VPN’i Ücretsiz Deneyin

Günlük Kaydı Olmayan Politika ile PureVPN

Günlük Kaydı Olmayan Politika ile PureVPN

PureVPN – ana avantajı kayıt tutmama politikası olan tanınmış bir VPN servis sağlayıcısıdır. Şirket, dünyanın 180 farklı bölgesinde bulunan muazzam bir sunucu havuzuna (2.000’e kadar) sahiptir. Şirketin kendisi Hong-Kong’da bulunmaktadır. Uygun fiyatlarla bazı çok yönlü özellikler sunar.

 • Trafik Kaydı Yok – PureVPN müşterilerine kayıt tutmayan bir yaklaşım geliştirir. Bu, tarayıcınızı ve günlük geçmişinizi izlemediği veya saklamadığı anlamına gelir.
 • Bitcoin Desteği – platform Bitcoin cüzdanlarını desteklediğinden, kullanıcılar kripto para biriminde ödeme yapmakta özgürdür.
 • Ölçeklenebilir Platform – Şirket müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır. VPN yeteneklerinizi her büyütmeniz ve kullanımı ölçeklendirmeniz gerektiğinde, sistemin iş düzeyinde bir planı vardır.
 • Ekstra Özellikler – özel kullanıcılar, Chromebook ve Kodi medya oynatıcısının kilidini açmak için çözümleri takdir edeceklerdir. Ayrıca, şirket kesinlikle kendi Gizlilik Politikasını ve GDPR şartlarını takip eder.

Desteklenen platformlar: Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Amazon Fire TV ve Linux. Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları da mevcuttur.

PureVPN maliyeti: iki yıl önceden ödemeniz durumunda ayda 2,88 dolardan başlayıp% 74’e kadar tasarruf edebilirsiniz. Tek bir aylık abonelik 10,95 $ ‘dan başlar, 6 aylık bir paket ise 4,08 $’ a mal olur.

PureVPN’i Ücretsiz Deneyin

StrongVPN – Uygun Fiyatla Mükemmel Altyapı

StrongVPN - Uygun Fiyatla Mükemmel Altyapı

StrongVPN – sağlam bir kayıt tutmama politikası ve dünya çapında 70 farklı konumda iyi bir sunucu havuzuna sahip anlayışlı bir VPN sağlayıcısıdır. Platform, çevrimiçi oturum sırasında kullanıcıları anonim ve güvenli tutmak için bir dizi yol sunar.

 • Büyük IP Adres Tabanı – taban, kullanıcıların internette gezinirken gizliliğini korumak için 59.000’den fazla IP adresi içeriyor.
 • Özel IP – özel bir IP’ye ihtiyacınız varsa, destek ekibiyle iletişim kurduktan sonra bunu alabilirsiniz. Ancak, temel plana dahil değildir.
 • Üçüncü Taraf Sınırlamaları Yok – Şirketin kendi kendine çalışan altyapısı vardır. Trafik türünü veya bant genişliğini belirleyen tek kişi.

Desteklenen platformlar: hizmet Windows, Mac, iOS, Android ve FireTV için yerel istemciler sunar, Linux, Kodi, Amazon Kindle, Chromium, Synology NAS ve yönlendiricileri de destekler.

StrongVPN maliyeti: Üç temel plan varyasyonu olan diğer birçok şirketin aksine, şirket 1 aylık abonelik ücreti 10 $ / ay ve iki yıllık abonelik ve sadece 5,83 $ / ay (% 42 tasarruf) içeren iki paket sunuyor. Tüm planlar 30 günlük geri ödeme politikasıyla gelir.

StrongVPN’i Ücretsiz Deneyin

Norton Secure VPN – Üstün Kişisel Veri Koruması

Norton Secure VPN - Üstün Kişisel Veri Koruması

Norton Secure VPN – Kişisel veri korumasından yararlanmanız gerektiğinde harika çalışan bir hizmettir. Şifrelerinizi ve ödeme bilgilerinizi güvende tutarken, anonim web’de gezinme ve kısıtlı içeriğe erişim sağlar.

 • Esnek VPN Hizmeti – kullanıcılar desteklemek istedikleri 1 ila 10 cihaz arasından seçim yapabilirler. Ancak, cihaz sayısı plan fiyatını etkileyecektir.
 • Genel Wi-Fi Güvenliği – Norton Secure ile, halka açık bağlantı noktalarını saldırı riski olmadan kullanabilirsiniz. Bir kafeden, havaalanından veya başka bir yerden oturum açsanız da bağlantı şifrelenmiş olarak kalır.
 • Reklam Engelleme Özelliği – reklam engelleme işlevi sayesinde web sitelerine kesintisiz olarak daha hızlı erişebilirsiniz. Sistem, reklam web siteleri tarafından toplanmalarını önleyen çerezleri otomatik olarak algılar ve durdurur.

Norton Secure VPN maliyeti: hizmet aylık ve yıllık aboneliklerle iki ana plan sunuyor. Bir cihaz için sırasıyla 4,99 dolar ve 3,99 dolar. 5 ila 10 cihaza ihtiyacınız varsa fiyat daha yüksek olacaktır. Norton güvenlik özelliği olmadan temel planlar kullanılabilir. Güvenlik araçlarına sahip hepsi bir arada paket, tek bir cihaz için yıllık abonelik için aylık 5,83 ABD dolarından başlar..

Desteklenen platformlar: Windows PC, Mac, iOS ve Android cihazlarla uyumludur. Norton Secure VPN yalnızca PC’lerde değil Mac’lerde, Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde, iPad’lerde ve iPhone’larda da çalışır.

Norton Secure VPN’yi Ücretsiz Deneyin

IPVanish – P2P ve torrentler için harika

IPVanish - P2P ve torrentler için harika

IPVanish bazı kullanıcılar pek kabul etmese de dünyanın en iyi VPN hizmeti olduğunu iddia ediyor. Yüksek indirme hızı ve güçlü uygulamaların yanı sıra kendi kendine çalışan altyapı, IPVanish’in belirgin avantajları arasındadır. Sistem torrent ve P2P trafiği için mükemmeldir. Dahası, oldukça hızlı yanıt veren profesyonel bir destek ekibi var.

 • Güçlü VPN Hizmeti – sistem aynı anda 10 cihaza kadar bağlanmayı mümkün kılar. Sunucularını üçüncü taraf hizmetleri veya yan kuruluşları olmadan yönetir. Sunucular dünya çapında 60’tan fazla farklı bölgede bulunmaktadır.
 • Geniş Uygulama Dizisi – kullanıcılar, özel Fire TV seçeneğinin yanı sıra masaüstü Windows ve Linux OS ile mobil iOS ve Android için çeşitli yapılandırılabilir uygulamalara erişecek.
 • Kapsamlı Torrent Desteği – hizmet dosyaları indirmek için harika. Hızlı bağlantı, ABD tabanlı Netflix engellemeyi kaldırma ve daha fazlasını sağlayan tam anlamıyla her sunucuda Torrentleri destekler.

Desteklenen platformlar: tüm Windows sürümleri (7, 8, 8.1 ve 10), MAC ve iOS ve Android için kullanılabilir. Eski işletim sistemleri manuel kurulum gerektirir. Aynı şey Yönlendirici Bellenimi ve Linux ile.

IPVanish maliyeti: en büyük dezavantaj, sınırlı para iade politikasıdır. Kullanıcılar, geri ödeme için başvuru yapma şansı ile platformu denemek için sadece 7 güne sahiptir. Yıllık paket fiyatı da biraz fazla (aylık 6,49 $) görünüyor. Kullanıcılar ayrıca sırasıyla 8,99 $ ve 10 $ ‘a mal olan 3 aylık ve 1 aylık abonelik seçeneklerine sahiptir.

IPVanish’i Ücretsiz Deneyin

Hangi VPN Hizmetini Seçmelisiniz?

VPN hizmetlerini seçerken, güvenlik özellikleri en yüksek önceliğe sahiptir. Bu tür araçların ana fikri, IP adresi anonimliğinin yanı sıra güvenli sunucular arasında hızlı ve zahmetsiz geçiş ve yere rağmen video ve ses akışı hizmetlerine tam erişim sağlamaktır. Ayrıca, tipik bir kullanıcı, teknik sorunlara veya karmaşık yapılandırmaya girmeden kullanım kolaylığı ve esnekliği takdir edecektir. Belirli bir hizmet tarafından kullanılan teknolojileri de dikkate almalıyız.

Gereksinimlerinizi karşılayacak VPN hizmetlerini seçerken aşağıdaki fikre odaklanmanız gerektiğini akılda tutarak.

 • Güncel Hizmetler – satır içi dünya büyük ölçüde değişiyor. VPN sağlayıcınızın güncel uygulamalar ve yazılımlar sunabildiğinden emin olun. Ne yazık ki, birkaç şirket platformlarını güncelleme şekillerini paylaşıyor. Kontrol etmenin tek yolu, hizmetin yeni işletim sistemi ve uygulamaların yayınlanmasıyla birlikte VPN güncellemesi sağlamasıdır.
 • Gizlilik Politikasını Temizle – her şirket ziyaret ettiğiniz kişisel verileri, web sitelerini veya sayfaları kaydetmeyeceğine söz verir. Bu tam olarak doğru değil. Hizmetin depoladığı veya topladığı tüm verilerle açık bir günlük kaydı politikasıyla karşılaşırsanız, kendinizi daha güvenli ve bilinçli hissedeceksiniz.
 • Profesyonel Destek Ekibi – sorun birkaç yıl önce VPN hizmetlerinde pek popüler değildi. Bununla birlikte, giderek daha fazla şirket 7/24 müşteri desteği sağlamak için Canlı Sohbet özelliği ekleme eğilimindedir.
 • Sunucu Konumları – Şirketin tüm dünyada yüzlerce sunucusu olabilir. Ancak, bulunduğunuz konumun yanında sunucu yoksa hiçbir faydası yoktur.

Diğer bazı özellikler, teknisyen olmayanlar için bir güçlük olan teknik özelliklerde derinlemesine dalış yapmanızı sağlayacaktır. DNS yetenekleri, bağlantı protokolleri ve yeni başlayanlar için yeni olma olasılığı daha yüksek olan diğer şeyleri içerebilir. En iyi VPN tekliflerimiz, bir kullanıcının beynini kırmasını önlemeyi ve aynı anda listelenen tüm temel sorunlarla net ve basit açıklamalardan yararlanmayı amaçladı..

Alt çizgi

Bir VPN sunucusu seçmek, dikkatli bir şekilde karşılaştırma ve zıtlık gerektirir. Çoğu şirket genellikle aynı özellikleri sunarken, genişletilmiş yetenekler ve uygulamalar gerçekten önemlidir. İhtiyaç ve amaçlara bağlı olarak kullanıcı memnuniyetini sağlayacaktır. Fiyat, dikkate alınması gereken son fakat en az faktör değil.

Hangi hizmeti seçerseniz seçin, hızlı hız ve bağlantı sağlamak için dünya çapında büyük bir sunucu havuzuyla yeterince güvenilir olduğundan emin olun. Ayrıca plan fiyatına bağlı olarak bant genişliği veya güvenlik sınırlamalarına da dikkat edin. İyi bir VPN hizmeti, konuma rağmen mobil ve masaüstü desteği, güncel uygulamalar ve anonim web taramasıyla esnek ve çok yönlüdür.

Ücretsiz VPN yükleyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map