En İyi Açık Kaynak Web Sitesi Kurucuları

En İyi Açık Kaynak Web Sitesi Kurucuları


SaaS web sitesi oluşturucuları ve açık kaynak platformları arasındaki sonsuz savaş devam ediyor. Bazı insanlar hala uygun fiyat, işlevsellik, esneklik vb. Nedeniyle açık kaynaklı yazılımları tercih etmektedir., açık kaynak platformların özelleştirilmesi, değiştirilmesi ve paylaşılması kolaydır.

Bazı harika yeni widget’lar veya ince ayar araçları sunmak için giderek daha fazla meraklıyı çekiyorlar. Bu gerçek, çeşitli web tasarım ve özellik fikirlerini uygulamak için daha fazla alan ayırır. Öte yandan, ne iyi bir seçim gibi görünüyor, ilk bakışta, web sitesi oluşturma süreci söz konusu olduğunda bir meydan okuma olabilir.

Açık kaynaklı yazılım kullanmak çok zor olabilir. Teknik destek eksikliği ve diğer önemli konular nedeniyle işler daha da kötüleşebilir. İşte bu noktada SaaS web sitesi oluşturucu daha iyi bir alternatif olabilir.

En İyi Açık Kaynak Web Sitesi Kurucularından 5’ini Test Ettik:

 1. Wix – En İyi ÜCRETSİZ SaaS Web Sitesi Oluşturucu (sürükle ve bırak)
 2. WordPress – Açık Kaynak CMS & e-Ticaret Web Platformu
 3. GrapesJS – Çok Amaçlı Açık Kaynak Web Oluşturucu Çerçevesi
 4. Elementor – WordPress için En İyi Web Sitesi Oluşturucu Eklentisi
 5. Symfony – Ücretsiz Açık Kaynak Web Tasarım Yazılımı

SaaS web sitesi yazılımı daha işlevsel bir alternatif gibi görünüyor. Çoğu platform hepsi bir arada bir çözüm olarak gelir. Kullanımı daha kolaydır. Paket, her bir web sitesi türü için ihtiyaç duyabileceğiniz ücretsiz bir alan adı, barındırma, şablonlar ve özellikler içerir. Yukarıda listelenen en iyi seçeneklerden bazılarını inceleyelim:

Wix – En İyi ÜCRETSİZ SaaS Web Sitesi Oluşturucu (sürükle ve bırak)

Wix - En İyi ÜCRETSİZ SaaS Web Sitesi Oluşturucu (sürükle ve bırak)

Wix – aynı anda birkaç hedefe ulaşan bir platformdur. Yazılım yeni başlayanların birkaç saat içinde herhangi bir web sitesi türü bulmasını sağlar. Profesyonel bloglardan, portföylerden ve kartvizitlerden e-ticaret ve küçük işletme süitlerine kadar – Wix bir dizi özelliğe sahip çeşitli paketler sunar:

 • Çarpıcı Şablonlar – Wix muhtemelen farklı kategorilere ayrılmış en geniş şablon seçimine sahiptir. Tüm şablonlar mobil uyumludur. Kullanıcılar ayrıca web sitesi mobil önizleme modunu takdir edecekler.
 • Basit Düzenleme – Web sitesini kolayca kendiniz düzenleyebilir veya Wix ADI aracını seçebilirsiniz. AI tabanlı cihaz ihtiyaçlarınıza göre bir web sitesi düzeni sunacak. Wix Dinamik Sayfaları, birden çok kullanım için tek bir web sayfası düzeni oluşturmayı kolaylaştırır.
 • Wix App Store – Web sitenizi özelleştirmek için çok çeşitli eklentiler ve widget’lar arasından seçim yapın. Üçüncü taraf entegrasyonunun kullanılabilirliği, yazılıma daha fazla esneklik katar. Ödeme seçenekleri, analitik, blog bölümü vb. Ekleyerek her tür web sitesi oluşturabilirsiniz..
 • Hepsi Bir Arada Paket – Bir plan seçtikten sonra, plana bağlı olarak SSL güvenliğine, sınırsız bant genişliğine ve depolamaya ek olarak barındırma, alan adı, şablonlar ve diğer özellikleri tamamen ücretsiz olarak alırsınız.

Yazılımın ücretsiz bir planı var sistemin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını kontrol etmenizi sağlamak için.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

WordPress – Açık Kaynak CMS & e-Ticaret Web Platformu

WordPress - Açık Kaynak CMS ve e-Ticaret Web Platformu

WordPress – güvenilir bir CMS ve SaaS’a en iyi açık kaynaklı alternatiftir. Bu web tasarım niş emektar ve en iyi çağdaş web sitesi oluşturma araçlarından biridir. Çok sayıda uzantı ve eklenti ile kolayca özelleştirilebilen WordPress, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Nispeten Basit Düzenleme – WordPress’in diğer CMS platformlarına kıyasla düzenlenmesi çok daha kolaydır. Basit bir arayüze ve çok sayıda görsel düzenleme uzantısına sahiptir. Elementor veya Divi. Buna oldukça hızlı alışacaksınız. Her şeyin nasıl çalıştığını öğrendikten sonra, web sitesi yönetimini oldukça basit bulacaksınız.
 • Muazzam Tema ve Eklenti Koleksiyonu – Bir neredeyse herhangi bir web sitesi için eklenti ve tema daha geniş bir seçim bulacaksınız. İster sağlam bir webshop şablonuna ister profesyonel bir bloga ihtiyacınız olsun, hem ücretsiz hem de ücretli temalardan birini seçebilir ve bunları e-Ticaret, SEO, e-posta pazarlaması, vb. İçin eklentilerle özelleştirebilirsiniz..
 • Sonsuz Tasarım Özellikleri – PHP veya HTML’de iyi misiniz? WordPress tam size göre. Panodan düzenleyicinin moduna kolayca erişin ve kodu istediğiniz gibi düzenleyin, yeni komut dosyaları, kısa kodlar vb. Ekleyin..

Bir başka büyük avantaj, WordPress’in tamamen ücretsiz bir platform olmasıdır. Ancak, alan adı veya barındırma olmadan tek platformu sunar. Kullanmak hala mümkündür Bluehost satın alınabilirliği ve işlevselliği kapsayan WordPress tarafından önerilen resmi barındırma sağlayıcısı olarak.

WordPress’i Ücretsiz Deneyin

GrapesJS – Çok Amaçlı Açık Kaynak Web Oluşturucu Çerçevesi

GrapesJS - Çok Amaçlı Açık Kaynak Web Oluşturucu Çerçevesi

GrapesJS – çok çeşitli projeleri başlatmak için kullanılan ücretsiz bir açık kaynaklı web oluşturucu çerçevesidir. Sistem, herhangi bir kodlama bilgisi olmadan HTML projeleri oluşturmak için zengin bir araç setini ve aynı hedefe sahip birden fazla özelliği içerir. Yetenekli olmayan tasarımcılar veya ilk kez çalışanlar için sorun yaratabilecek olan sistemde ustalaşmak biraz çaba ve zaman gerektirir. Çerçeveyi değerli bir seçim yapan özelliklerin listesi:

 • Sürükle ve Bırak Entegre Blokları – Platform, stokta sağlanan yerleşik içerik bloklarından web sitesi şablonları ve düzen oluşturmaya izin verir. Miktarları herhangi bir nedenle yeterli değilse, kendi özel bloklarınızı ekleyebilir ve ayarları düzenleyebilirsiniz;
 • Duyarlı tasarım – GrapesJS, duyarlı web sitesi tasarımı oluşturmak için gereken araç setine erişim sağlar. Bu, farklı mobil ve masaüstü cihazlarda harika görünen temaları tasarlamanızı sağlar;
 • Sınırsız Şekillendirme Seçenekleri – Sistem, herhangi bir web sitesi bileşenine bağımsız bir görünüm ve benzersiz bir stil vermeyi mümkün kılan güçlü ve oldukça anlaşılabilir bir Stil Yöneticisi modülü sunar. Ayrıca, herhangi bir CSS özelliğini kullanmak için ayarlarını değiştirmek mümkündür;
 • Kod Erişilebilirliği – Kod erişilebilirliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Her zaman ve her yerde kullanılabilir, böylece her yerde ve her zaman kullanabilirsiniz ve düzenleyebilirsiniz;
 • Varlık yöneticisi – GrapesJS Asset Manager, medya dosyalarını web sitenizin tarzına ve yapısına en iyi şekilde sığdırmak için kolayca düzenlemenizi ve düzenlemenizi sağlar.

GrapesJS başlangıçta ücretsiz bir platform olarak kullanılır, ancak herhangi bir kullanıcının performansını artırmak için sistemin bütçesine finansal olarak katkıda bulunmasını sağlayan bağış seçeneğini destekler. Sistem, Özel Katkı (tek seferlik / yinelenen yatırım, sabit maliyet yok), Destekçiler (aylık bağışlarda, maliyet 2 $ / ay’dan başlar) ve Sponsorlar (Ekstra avantajlarla ödüllendirilen düzenli sponsorluk, maliyet 100 $ / ay’dan başlar).

GrapesJS’yi Ücretsiz Deneyin

Elementor – WordPress için En İyi Web Sitesi Oluşturucu Eklentisi

Elementor - WordPress için En İyi Web Sitesi Oluşturucu Eklentisi

Elementor – Web sayfalarının geliştirilmesi için kullanılan popüler bir WordPress eklentisidir. Ücretsiz bir sayfa oluşturucu olarak da bilinen eklenti, ustalaşması ve kullanımı oldukça kolay olan esnek ve derin özellik kümesi sunar. Kelimenin tam anlamıyla her tür web sitesini başlatabilir ve yönetebilir, onlara eşsiz bir işlevsellik kazandırır. Aşağıda, Elementor’u her bir WordPress kullanıcısı için akıllı bir seçenek haline getiren başlıca özellikler listelenmiştir:

 • Ön Uç Sayfa Oluşturucu – Sistem, projeniz üzerinde çalışırken yaptığınız tüm düzenlemelerin gerçek zamanlı önizlemesini sağlayan ön uç sayfa oluşturucusudur. Sistem, seçip web sitenize sürükleyebileceğiniz modüllerin veya öğelerin listesini sağlar (videolar, metinler, başlıklar, resimler, düğmeler vb..);
 • Şablonlar ve Bloklar – Elementor, bir dizi sayfa şablonu ve blokla birlikte gelir (Hakkımızda, CTA düğmeleri, kullanıcı referansları, SSS vb..) bireysel projeniz için seçebilirsiniz. Şablon ve blok entegrasyonu yalnızca birkaç dakika sürer, bu herkes için zaman kazandıran bir çözümdür;
 • WordPress Temalarıyla Uyumluluk – Elementor, ücretsiz ve ücretli tüm WordPress temalarıyla uyumludur;
 • Kapsamlı Özellik Seti – Elementor, eklenti performansına katkıda bulunan üst düzey özelliklerle doludur. Bunlar arasında web sitesi kişiselleştirme seçenekleri, mobil duyarlı doğa, güçlü açılır pencere oluşturucu, entegre tema oluşturucu, üstbilgi / altbilgi oluşturucu vb..

Elementor, standart basit bir web sitesi için oldukça iyi çalışan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Projenize üst düzey performans ve çekici tasarım vermek için, üç premium plandan birine geçmek mantıklı. Bunlar Kişisel (49 $ / yıl), Artı (99 $ / yıl) ve Uzman (199 $ / yıl) abonelikleri.

Elementor’u Ücretsiz Deneyin

Symfony – Ücretsiz Açık Kaynak Web Tasarım Yazılımı

Symfony - Ücretsiz Açık Kaynak Web Tasarım Yazılımı

Symfony’nin – gelişmiş ve karmaşık web uygulamaları oluşturmak için kullanılan yüksek performanslı açık kaynaklı PHP tabanlı bir mikro çerçevedir. Yazılım, günümüzde kullanım dışı olan açık kaynaklı bir web sitesi kurucusu olan Silex’in yerine kullanılmıştır. Symfony uygulaması, web sitesi geliştirme için zaman kazandıran kodlama temelleri bilgisi anlamına gelmez. Kullanıcı topluluğu, kendi modüllerini, bileşenlerini ve öğelerini sunan yazılımın işlevselliğine katkıda bulunur. Yazılımın sahip olduğu başlıca avantajlar:

 • Kapsamlı Tasarım Özelleştirme – Symfony, kullanıcı odaklı uygulamalar oluşturmaya izin veren güçlü tasarım özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir. Şu anda Full Stack, Brick by Brick ve Micro Framework seçenekleri dahil olmak üzere 3 tür proje özelleştirme sunmaktadır;
 • Kolay Test – Symfony, entegre PHP Unit Independent Library’nin uygulamasıyla birim test sürecini basitleştirir. Fonksiyonel ve davranışsal birim testi için etkili bir şekilde kullanılabilecek güvenilir bir araç seti ile birlikte gelir. Yazılım, HTTP isteklerini uyarır ve herhangi bir kodlama veya komut dosyası olmadan çıktıyı doğrular;
 • Zengin Bileşen Seti – Symfony bileşenleri yeniden kullanılabilir ve ayrıştırılmış PHP kütüphaneleri olarak temsil edilir. Kendi uygulamalarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz yüzlerce kullanıcı var. Bunlar arasında BrowserKit, Cache, Asset, ClassLoader, Config, Konsol, Sözleşmeler, CssSelector, Debug, ErrorHandler, EventDispatcher, Dosya Sistemi, Inflector, Lpck, Locale ve daha fazlası.

Symfony, 2005 yılında MIT lisansı altında daha da piyasaya sürülmek üzere oluşturulan ücretsiz bir yazılımdır. Fransız tabanlı yazılım geliştiricisi ve profesyonel hizmet sağlayıcısı olan SensioLabs sponsorluğunda.

Symfony’u Şimdi Deneyin

Açık Kaynak Web Sitesi Kurucuları: Efsane veya Gerçeklik?

Açık kaynaklı yazılımların tüm popülerliğine rağmen, her zaman efsaneler ve sanrılarla çevrilidir. Web sitesi oluşturma sürecine geldiğinizde bu gerçek bazı yanlış anlamalara neden olur. Bunlardan herhangi birini önlemek için, seçilen platformdan ne bekleyebileceğiniz konusunda net bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Bu mitlerin hangilerinin doğru ve yanlış olduğunu anlamanın zamanı geldi.

Doğru ya da yanlış: Açık Kaynak Platformları Ücretsiz

“ÜCRETSİZ” açık kaynaklı yazılım dediğimizde, aslında sıfır parasal maliyet demek değildir. Daha çok açık kaynak platformlarının sağladığı özgürlüğü ifade eder. Ancak, tamamen ücretsiz değiller. Ödeme için hazır olmalısınız:

 • Alan adı ve barındırma.
 • Premium en geniş ve entegrasyonlar.
 • Üçüncü taraflar veya özel geliştiriciler tarafından yapılan her yeni yükseltme veya değişiklik yardımı.

Ayrıca, bazı web sitesi oluşturucular kullanılabilir herhangi bir entegrasyon hakkında herhangi bir bilgi sağlamaz. Platformun nispeten yeni olduğu göz önüne alındığında, widget’lar ve daha fazla özelleştirme araçları için bazı ekstra ücretler gösterebilecek kadar çok kullanıcı oluşturmayı umuyor gibi görünüyor. Dünyamızda birkaç şey özgür olabilir. Ürün geliştirme, meraklılar tarafından tutulsa bile bazı maliyetler ve katılım gerektirir.

Karar: Yanlış.

Doğru ya da yanlış: Açık Kaynak Yazılım Lisanslıdır

Kullanım koşulları, açık kaynaklı yazılımlar tarafından verilen herhangi bir lisansla ilgili tek ipucudur. Bu tür platformlar için en yaygın lisanslama modelidir. Kullanım Koşulları, size program koduna erişme ve bunları ihtiyaçlarına göre özelleştirme özgürlüğü sağlar.

Ancak, bir kullanıcı ile platformun geliştiricileri arasında belirli bir ilişki yoktur. Kodlara her eriştiğinizde, bunu herhangi bir garanti vermeden kendi sorumluluğunuzda yaparsınız. Öte yandan, satıcı koda erişmek veya kodu değiştirmek için ek ücret talep edebilir. Geliştiricinin size yazılımı kullanma ve özelleştirme hakkı sattığı, ancak platformun kendisinin satmadığı anlamına gelir.

Karar: Yanlış.

Doğru ya da yanlış: Açık Kaynak Yazılımın Kullanımı Kolay

Açık kaynak platformlarını en az bir kez denemiş olanlar bunu asla söylemezler. Yazılım ilk bakışta oldukça kolay görünebilir. Kural olarak, içerik eklemek veya düzenlemek asla zor değildir. Bununla birlikte, slights güncelleme veya özelleştirme, yazılıma erişirken web tasarımı değişikliğinden bahsetmeden ek teknik beceriler gerektirebilir.

Bazı eklentileri ayarlamak da teknisyen olmayanlar için oldukça zor olabilir. Değerli zaman alacak. Örneğin, telefonun nasıl kullanılacağını öğrenmek yaklaşık 4 saat sürecektir. çakmaktaşı açık kaynak platformu ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için 1 saatten az Wix SaaS web sitesi oluşturucu.

Karar: Yanlış.

Doğru ya da yanlış: Açık Kaynak Platformların Yetersiz Desteği Var

Bu tür bir yazılımı seçerken asla 7/24 müşteri desteği yardım masasına güvenmemelisiniz. Açık kaynaklı olmakla birlikte, platformlar birden fazla şirket ve geliştirme ekibi tarafından kullanılabilir. Herhangi bir destek vermek zorunda değiller.

Öte yandan, nişte kanıtlanmış liderlerin çoğu, kullanıcı toplulukları, forumları ve kılavuzları sunar. Teknik veya diğer sorunlarla karşılaşanlar için büyük bir rahatlama olarak gelirler. Öte yandan, topluluk aynı kullanıcıları birleştirir. Cevaplar hızlı bir çözümü garanti etmez. Forumlar profesyonel bir müşteri desteği olarak düşünülemez.

Karar: Doğru

Doğru ya da yanlış: Açık Kaynak Platformları Güvende

Güvenilirlik ve dijital güvenlik söz konusu olduğunda açık kaynaklı yazılım kesinlikle iyidir. Sistem, elle işlemeniz gereken sürekli güncellemeler sunar. Öte yandan, çoğu ayar, eklenti ve widget’ın üçüncü taraf geliştirme ekipleri ve web tasarım meraklıları tarafından verildiğini düşünmeliyiz.

Ürünlerinin% 100 güvenli olduğunu garanti edebilir misiniz? Zorlukla. Bununla birlikte, açık kaynak platformları 90’lı yıllarda piyasaya sürüldüklerinden beri oldukça iyi hizmet veriyor. Dijital dünyada hiçbir şey mükemmel olmasa da yeterince güvenilir olduklarını varsayabiliriz.

Karar: Doğru

Alt çizgi

Açık kaynaklı yazılım, satın alınabilirliği, esnekliği ve diğer bazı harika özellikleri göz önüne alındığında harika bir seçenek gibi görünebilir. Bununla birlikte, kullanıcıların kullanıma hazır bir web sitesini dağıtma yolunda birkaç engelle karşılaşması muhtemeldir. Web’de uzun yıllara rağmen, açık kaynak programları, özellikle karmaşık özelleştirme ve özel bilgi gerektiren web tasarım araçları göz önüne alındığında mükemmel olmaktan uzaktır..

SaaS web sitesi oluşturucuları, teknisyen olmayanlar ve zaman ve para değeri olan kişiler için daha güvenli, daha ucuz ve daha kolay bir çözüm gibi görünüyor. Tonlarca harika özellik ve işleve ek olarak AI çözümleri karşısında en son web teknolojilerini temsil ederler. Kesinlikle daha iyi, daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir çözüm olduğunu kanıtladılar. sıfırdan farklı web sitesi türleri oluşturmak birkaç saat içinde.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map