En İyi Duyarlı Web Sitesi Oluşturucuları

En İyi Duyarlı Web Sitesi Oluşturucuları


Duyarlı tasarım, çağdaş web geliştirme alanındaki önemli trendlerden biri haline geliyor. Hangi işletme web sitesini kullanırsanız çalıştırın (veya yalnızca başlatmayı planla), duyarlı hale getirmek, ekstra çevrimiçi maruz kalma sağlayacak önceliklerden biridir..

Duyarlı web siteleri oluşturmanın mevcut tüm yolları arasında, web sitesi oluşturucularını kullanmak en yararlı çözümlerden biridir ve işte nedeni:

 • Web sitesi oluşturucularının herkes için kullanımı kolaydır ve web sitenize duyarlı özellikler vermek için kodlama becerilerine sahip olmaya gerek yoktur;
 • Bir dizi duyarlı ve mobil cihazlar için optimize edilmiş şablonlar sunar tüm mobil ekranlara mükemmel uyum sağlayan ve hareket halindeyken bile web sitenizi erişilebilir kılan;
 • Web sitesi oluşturucular kaliteyi sağlar ve sorunsuz web oluşturma deneyimi;
 • Kendi başlarına duyarlı web siteleri oluşturmaya izin veriyorlar birkaç saat veya gün içinde.

Duyarlı bir web sitesi başlatma niyetiniz olduğunda web sitesi oluşturucularına tercih vermek için yeterli değil?

En İyi Duyarlı Web Sitesi Oluşturucularından 7’sini Test ettik:

 1. Webflow – En İyi Duyarlı Web Sitesi Oluşturucu
 2. WordPress – Duyarlı Bir Web Sitesi Oluşturmak için En İyi Platform
 3. Mobirise – En İyi Duyarlı Web Tasarım Yazılımı
 4. Weebly – Duyarlı E-ticarete Hazır Web Sitesi Oluşturucu
 5. Squarespace – Duyarlı Bir Web Sitesi Yapmak için Web Oluşturucu
 6. uKit – KOBİ’ler için Basit Duyarlı Web Sitesi Oluşturucu
 7. Gator – Hostgator’dan Web Sitesi Oluşturucu ve Hosting

İyi bir web sitesi başlatmak için en iyi yanıt veren web sitesi kurucularını seçmek söz konusu olduğunda, çevrimdışı yazılım ve çevrimiçi web sitesi kurucuları arasında seçim yapabilirsiniz..

 • Çevrimdışı yazılım Örneğin, WordPress veya Mobirise gibi indirilebilir, yani proje geliştirme üzerinde çalışmaya başlamadan önce yüklemeniz gerekir. Ekstra finansal yatırımlar gerektiren kapsamlı entegrasyon seçenekleriyle birlikte gelir.
 • Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları, Webflow, Weebly, Gator veya uKit gibi bu gereksinimlere sahip değildir, bu da bazı durumlarda çevrimdışı web sitesi oluşturucularına belirli bir ayrıcalık verir..

Duyarlı bir web sitesi oluşturmak için en iyi web oluşturma hizmetlerini inceleyelim:

Webflow – En İyi Duyarlı Web Sitesi Oluşturucu

Webflow - En İyi Duyarlı Web Sitesi Oluşturucu

Web akışı – haklı olarak en profesyonel web oluşturma araçlarından biri olarak kabul edilen en iyi yanıt veren web sitesi oluşturucusudur. Üst düzey entegre sürükle ve bırak işlevi karmaşık bir gösterge paneli ve gelişmiş tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu, hizmeti çağdaş İçerik Yönetim Sistemlerine benzer hale getirir. Bu nedenle, Web akışı, web sitesi geliştirme sürecine geçmeden önce ayrıntılı ve kapsamlı bir araştırma gerektirir. Web sitesi oluşturucu, karmaşık projelerin oluşturulması için mükemmel bir seçimdir ve ayrıca özel web sitesi geliştirmeye dahil olan web tasarım uzmanları için değerli bir seçimdir.

 • Sistem, duyarlı tamamen özelleştirilebilir şablonlardan oluşan bir koleksiyonla birlikte gelir. Webflow, varsayılan olarak yanıt veren bir dizi ücretsiz ve ücretli tema sunar. Sistem aynı zamanda kendi projenizi sıfırdan başlatma fırsatı verir ve en baştan da duyarlı olacaktır. Çoğu hazır şablon, neredeyse tüm sayfalar için geçerli olan çeşitli web sayfası sunumu çeşitlerinde mevcuttur. Bu, her web sitesine benzersiz ve profesyonel tasarım sağlar.
 • Web sitesi oluşturucu tasarım özelleştirmesine odaklanıyor. Web akışı, gelişmiş tasarım özelleştirmesi ile ilgilidir. Duyarlı tasarımların kapsamlı değişkenliğinin yanı sıra, web sitesi oluşturucu, tüm web sayfası öğelerini düzenlemek için entegre araç setini kullanmak için mükemmel bir fırsat sunar. Gösterge panelinde bulunan öğe boyutları, konumlandırma, efektler, arka planlar, renkler, opaklık, döndürme, katmanlar ve diğer özelliklerle / araçlarla deneme yaparken yüzlerce kombinasyonla karşılaşacaksınız. Değiştirilen içeriğin ve özelleştirilmiş tasarım öğelerinin miktarı ve türü ne olursa olsun, web siteniz tüm mobil / masaüstü cihazlarda kolayca göz atmak için duyarlı kalacaktır..
 • Web akışı, duyarlı web tasarım ortamı sağlayarak kullanıcıların kişiselleştirilmiş dinamik içerik oluşturmasına olanak tanır. Tüm sistem kullanıcıları burada forumlar, blog beslemeleri, çevrimiçi formlar, fotoğraf / video sunumları, portföyler ve diğer duyarlı proje türlerini tasarlayabilir ve güncelleyebilir. Lottie, After Effects ve Lightbox Galerisi entegrasyonları, sırayla, gerçekten dinamik ve mobil uyumlu web sitesi içeriği oluşturma şansını artırır.
 • Platformun kullanışlı bir sürükle ve bırak düzenleyicisi var. Seçilen her duyarlı şablonun yapısını ve düzenini değiştirmeye izin verir. Editör, standart web sitesi oluşturucularında bulunanlardan biraz farklıdır – sistemin “CMS Koleksiyonlarını” içeren entegre widget’lar, genel ayarlar ve modüller ile birlikte klasik görsel düzenleme seçenekleri içerir. İki web sitesi düzenleme modu arasında seçim yapmak da mümkündür – web tasarım uzmanlığınızın derecesine göre Tasarımcı veya Editör.

Web Akışını Ücretsiz Deneyin

WordPress – Duyarlı Bir Web Sitesi Oluşturmak için En İyi Platform

WordPress - Duyarlı Bir Web Sitesi Oluşturmak için En İyi Platform

WordPress – duyarlı bir web sitesi oluşturmak için en iyi platformdur ve en popüler Dünyada İçerik Yönetim Sistemi. CMS, varsayılan olarak mobil cihazlar için optimize edilmiş kendi entegre şablonlarıyla birlikte gelir. Ayrıca, çevrimiçi olarak bulunan yüzlerce tasarım arasından seçim yapabilirsiniz. Platform başlangıçta bir blog sistemi olarak bilinir, ancak şimdi başlamayı ve yönetmeyi mümkün kılar hemen hemen her tür proje.

 • Tüm WordPress temaları varsayılan olarak yanıt vermez. Yerleşik WordPress şablonlarını kullanma söz konusu olduğunda, duyarlı doğaları hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Hepsi en baştan itibaren duyarlı. Ancak, web’de bulunan üçüncü taraf temalarını seçmeye karar verirseniz, bunların tümü mobil kullanıma hazır olmayacaktır. Bu, geliştiriciye ve seçtiğiniz temanın türüne bağlıdır. Bunu önceden kontrol edin.
 • Web sitelerinizi duyarlı hale getirmek için entegre WordPress eklentilerini kullanabilirsiniz. Bir CMS olarak, WordPress eklenti kurulumu fırsatı sunar. Neyse ki, entegrasyonu web sitenizi duyarlı hale getirebilecek birçok eklenti ve uzantı var. Bunlardan bazıları WPTouch Mobil Eklentisi, Herhangi Bir Mobil Tema Değiştirici, WordPress Mobil Paketi, WP Mobile Edition, Mobile Smart ve Jetpack’in Mobil Temasıdır..
 • Duyarlı WordPress temasına istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz. Sistemle başlatılan projelere göz atmak için birçok WordPress kullanıcısı mobil cihazlarını kullanmaya başladığı sürece, projenizi mobil cihazlara hazır hale getirmeyi düşünebileceğiniz iki seçenek vardır (henüz mobil görüntüleme için optimize edilmemişse). Böylece, sitenizin ayrı bir mobil sürümünü oluşturabilir veya duyarlı WordPress temalarından birine geçiş yapabilirsiniz.

WordPress’i Ücretsiz Deneyin

Mobirise – En İyi Duyarlı Web Tasarım Yazılımı

Mobirise - En İyi Duyarlı Web Tasarım Yazılımı

Mobirise – en iyi yanıt veren çevrimdışı web sitesi oluşturucu kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir. Platformu kullanmak için, başlangıçta bilgisayarınıza indirip yüklemeniz gerekir. Bu yalnızca birkaç dakika sürer ve otomatik olarak tamamlanır. Mobirise, Windows ve Mac ile eşit derecede uyumludur ve önceden tasarlanmış içerik bloklarından mobil cihazlara duyarlı kaliteli web sitelerinin geliştirilmesine olanak tanır. En belirgin Mobirise avantajlarından biri, web sitesi oluşturucunun kullanımı çok kolay olmasıdır, özellikle herhangi bir programlama arka planı ve bilgisi olmadan mobil kullanıma hazır web sitelerini başlatmak isteyen teknik olmayan kullanıcılar için harika çalışır:

 • Yazılım, mobil cihazlar için mükemmel web sitesi optimizasyonuna sahiptir. Tüm sistem tasarımları varsayılan olarak mobil uyumludur. Bu, platformun, onunla inşa edilen projelerin anında mobil optimizasyonunu sağlayan Bootstrap 4 çerçevesine dayandığı gerçeğiyle açıklanmaktadır. Son yayınlanmadan önce web sitenizin masaüstü ve mobil cihazlarda görüntülenme şeklini önizleme fırsatı da vardır..
 • Platform, önceden tasarlanmış şablonlar yerine bir dizi hazır içerik bloğu sunar. Tüm bloklar duyarlı, özelleştirilebilir ve böylece ihtiyacınız olan herhangi bir web sitesi yapısı ve düzeni oluşturmak için kullanılır. Kesin olmak gerekirse, 50’den fazla tema arasından seçim yapabilirsiniz (bloklar) ve 150 demo sayfası oluşturmak için kelimenin tam anlamıyla her türlü proje. Bunlar üstbilgileri, altbilgileri, ışık kutusu galerilerini, kaydırıcıları, videoları / resimleri, Google haritaları, veri formlarını, fiyat listelerini, müşteri referanslarını, makaleleri ve daha fazlasını kapsar. Ayrıca, web sitenizi daha etkileşimli ve gelişmiş mobil tarama deneyimi için uygun hale getirmek için Mobirise uzantılarını projenize entegre etmek mümkündür.
 • İnkâr edilemez sistem özelliklerinden biri, entegre AMP Web Sitesi Oluşturucu. Mobirise ile oluşturulan mobil projelerinizin mobil performansını artırmak için kullanılan Hızlandırılmış Mobil Sayfalar açık kaynaklı aracı. Bu, web sitenize çekici bir görünüm vermenin ve çeşitli mobil cihazlarda ve dağıtım platformlarında etkili performansını sağlamanın en iyi yollarından biridir. AMP web sitesi oluşturucuyu kullanarak, herhangi bir kodlama becerisi olmadan hızlı ve sorunsuz web sitesi performansı ve yükleme, etkili SEO tanıtımı, değerli içerik sunumu sağlarsınız.

Mobrise’ı Ücretsiz Deneyin

Weebly – Duyarlı e-Ticarete Hazır Web Sitesi Oluşturucu

Weebly - Duyarlı e-Ticarete Hazır Web Sitesi Oluşturucu

Weebly – bir kod satırı yazmadan kaliteli web sitelerini başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılan, duyarlı bir e-ticarete hazır web sitesi yaratıcısıdır. Sistem başlangıçta bir blog platformu olarak başlatıldı, ancak yakın zamanda Square tarafından satın alındı ​​ve güçlü bir e-Ticaret odağı verdi. Weebly kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir ve ayrıca kod yerleştirmeye izin verir, bu da kullanıcılar için bir avantajdır. HTML ile ilgili temel bilgiler. Fotoğraf web sitelerinin geliştirilmesi söz konusu olduğunda, platform aşağıdaki avantajları sunar:

 • Weebly yerleşik duyarlı web sitesi tasarımı sağlar. Web sitesi oluşturucu, ziyaretçilerinizin gezinirken kullandıkları tüm mobil ekranlara uyum sağlayan duyarlı web siteleri oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. İçerik ve gezinme işlemi, masaüstü, mobil ve tablet ekranlara sığacak şekilde otomatik olarak yeniden düzenlenir.
 • Projenizin masaüstü ve mobil ihtiyaçlarını dengeleyebilirsiniz. Weebly ile, bir ekranın boyutuna ve çözünürlüğüne otomatik olarak ayarlanan şablonlar nedeniyle tüm cihazlarda kullanılabilen web sitelerini başlatabilirsiniz.
 • Weebly’nin Mobil Web Sitesi Oluşturucu’yu kullanmaya devam edin. Web sitesi oluşturucu, iOS ve Android cihazlar için hızlı bir şekilde mobil web siteleri oluşturmaya izin veren mobil sürümü sunuyor. Hareket halindeyken ve gerçek zamanlı modda web sitesi oluşturmak ve yönetmek söz konusu olduğunda bu uygun bir seçenektir.
 • Sürükle ve bırak mobil web tasarım çözümü. Weebly, tamamen duyarlı tasarımları özelleştirmek için kullanılan sürükle ve bırak görsel düzenleyicisi ile mobil web siteleri oluşturma gücünü ortaya koyar. Nihai proje sürümünü önizleyebilir ve proje yayınından önce düzenlemeleri yapabilirsiniz.
 • Sistem tamamen duyarlı yeni temalar sundu. Weebly web siteleri başlangıçtan itibaren mobil cihazlar için optimize edilmiş olsa da, hizmet proje stilini ve tasarımını mobil ve web sürümleri arasında tutarlı tutan tam olarak duyarlı birkaç şablon tanıttı.

Weebly’yi Ücretsiz Deneyin

Squarespace – Duyarlı Bir Web Sitesi Yapmak için Web Oluşturucu

Squarespace - Duyarlı Bir Web Sitesi Yapmak için Web Oluşturucu

Squarespace – profesyonel tasarım ve üst düzey performans sunan duyarlı bir web sitesi yapmak için popüler bir web oluşturucusudur. Sistem, web sitenizi geliştirme sürecine modern bir yaklaşım uygulayarak projelerinizi mobil görüntüleme için en iyi şekilde optimize eder. Kare temaları, kullanıcıların ihtiyaçları ve rahatlığı göz önünde bulundurularak oluşturulur ve böylece akıllı telefonlardan ve tabletlerden masaüstü bilgisayarlara kadar herhangi bir cihazdaki projelerde kolayca gezinmeyi mümkün kılar.

 • Tüm Squarespace web siteleri büyük ve küçük tarayıcılara uyum sağlayabilir. Squarespace duyarlı web sitesi içeriğiniz, tarayıcı pencerenizin boyutu ve boyutları açısından otomatik olarak yeniden boyutlandırılır.
 • Sistem, kullandığınız cihaza uyacak çeşitli mobil stiller sunar. Çoğu Squarespace tasarımları, sistem web sitesinin bir mobil cihazda görüntülendiğini algıladığında otomatik olarak etkinleştirilen ek dahili mobil stillerle birlikte gelir. Mobil stiller özelliğinin amacı ve yararı, projenizi tüm kullanıcı kategorileri için mobil uyumlu tutmak için tasarım ve gezinme öğelerini etkilemesidir..
 • Squarespace gelişmiş Aygıt Görünümü seçeneğini sunar. Web sitesi oluşturucu, kullanıcıların Cihaz Görünümü özelliğini kullanarak projelerinin mobil ekranlarda görüntülenme şeklini görmelerini ve işlevlerini metinlendirmelerini sağlar. Bu, projenizin duyarlı tasarımını düzenleme işlemi sırasında bir masaüstü ekranında test etmenin en iyi yoludur. Projenizin sonunda standart bir mobil tarayıcıda nasıl görüntüleneceği hakkında fikir verir..

Squarespace’i Ücretsiz Deneyin

uKit – KOBİ’ler için Basit Duyarlı Web Sitesi Oluşturucu

uKit - KOBİ'ler için Basit Duyarlı Web Sitesi Oluşturucu

uKit – küçük işletmeler için dünyaca ünlü ve basit duyarlı web sitesi kurucusudur. Hizmetin kullanımı kolaydır ve aslında iş tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre herhangi bir web sitesi türünü başlatabilirsiniz. uKit işlevsel, kullanışlı ve uygun fiyatlı ve aynı zamanda son derece basit. Sistemi çağdaş endüstri liderlerinden biri yapan da budur.

 • uKit, en baştan yanıt veren web siteleri oluşturmaya izin verir. Hem mobil hem de masaüstü cihazlarda erişilebilir hale getirmek için karmaşık kodlarla savaşmaya veya web sitenizin çeşitli sürümlerini oluşturmaya gerek yoktur..
 • Sistem bir dizi duyarlı tasarım sunar. Web sitesi oluşturucu, onlara gerekli tasarım ve işlevselliği sağlamak için kapsamlı bir duyarlı şablonlar ve özelleştirme araçları koleksiyonu ile birlikte gelir.
 • WYSIWYG editörünün kullanımı, web sitesi geliştirme sürecini ayrı ayrı kontrol etmenizi sağlar. WYSIWYG editörü sayesinde, sistem gerçek zamanlı modda yaptığınız tüm değişikliklerin izlenmesine ve değişikliklerin masaüstü, mobil ve tablet gadget’ları da dahil olmak üzere farklı cihazlara yansıma şeklinin önizlemesine izin verir. Bu, web sitenize göz atarken, hazır web sitenizin potansiyel müşterilerin kullanabileceği tüm cihazlarda nasıl görüntüleneceği konusunda gerçekçi bir izlenim verir..
 • uKit Bootstrap ızgarasını kullanır. Bu, web sitenizin duyarlı doğasına katkıda bulunamaz, ancak bu özellikten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

Gator – Hostgator’dan Web Sitesi Oluşturucu ve Hosting

Gator - Hostgator'dan Web Sitesi Oluşturucu ve Hosting

Gator – tarafından desteklenen duyarlı bir web sitesi oluşturucusudur HostGator. Platform, yeni başlayanlar için iyi bir web oluşturma çözümü yapan basit web sitelerini başlatmak için kullanılır. Benzer şekilde, sistem, hepsi bir arada sezgisel ve işlevsel web oluşturma aracı arayan web tasarım uzmanları tarafından etkili bir şekilde kullanılabilir. Web sitesi oluşturucu, sürükle ve bırak editörü, mobil kullanıma hazır tasarımlar ve web oluşturma deneyimini çekmek için kullanışlı araçlar ile birlikte gelir.

 • Gator, mobil uyumlu şablonlardan oluşan bir koleksiyona sahiptir. Niş kategorilere ayrılırlar ve kodlama becerilerini kullanmaya gerek kalmadan özelleştirilebilir projelere başlama ve yönetme fırsatı sunarlar. Her şablonda, projenizi gerçekten yayınlamadan önce masaüstü ve mobil ekranlarda nasıl görüneceğini görmenizi sağlayan bir mobil önizleme modu vardır.
 • Web sitesi oluşturucu uygun web sitesi düzenleme seçeneklerine sahiptir. Gator’un entegre sürükle ve bırak editörü, benzersiz duyarlı web sitesi düzeni oluşturmak için sayfa öğelerinde değişiklik yapılmasına veya sayfa öğelerinin yeniden düzenlenmesine olanak tanır. Kullanıcılar bir dizi yerleşik özelleştirme aracı ve web sitesi öğesi uygulayabilir (iletişim formları, medya dosyaları, Canlı Yayınlar, sosyal entegrasyon düğmeleri vb..) bir projeye benzersiz bir tasarım vermek.
 • Platform, eklenti kümelerine ve uygulamalara erişim izni verir. Bunlar, web sitenize gelişmiş işlevsellik sağlayarak sistemin entegre Uygulama Pazarında mevcuttur. Böylece, sosyal medya zaman çizelgeleri, resim galerileri, arama çubukları, gezinme panelleri ve diğer kullanışlı öğeler arasından seçim yapabilirsiniz..
 • Gator ile çok yönlü ve kapsamlı entegrasyon seçeneklerini kullanabilirsiniz. Sistem, Google Haritalar, SoundCloud, PayPal, sosyal ağlar ve daha birçok popüler entegrasyonu seçmenize ve eklemenize olanak tanır. Bu özellik, mobil tarama kolaylığına katkıda bulunarak proje performansını yeni seviyeye çıkarıyor.
 • Gator ile duyarlı bir web mağazası oluşturmak da mümkündür. Sistem, aşağıdakiler için kullanılan uygun bir e-ticaret motoruyla birlikte gelir: küçük online mağazalar kurmak. Platform, ürün galerileri oluşturmaya ve güncellemeye, ödeme / gönderim parametrelerini ayarlamaya, bonuslar / indirimler sunmaya, maksimum web sitesi güvenliği için SSL Sertifikalarını bağlamaya vb..
 • Web sitesi oluşturucu, popüler HostGator barındırma sağlayıcısı tarafından güçlendirildi. Web sitenizin barındırma ve alan adı ile ilgilenecek, her türlü ihtiyacı karşılayacak hepsi bir arada planlar sunacak.

Gator’ı Ücretsiz Deneyin

Duyarlı veya Mobil Uyumlu?

Web sitenizi mobil cihazlarda erişilebilir hale getirme fikri, şüphesiz, dikkat etmeye değer, ancak mevcut web oluşturma seçeneklerini keşfetmeye başlar başlamaz, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve duyarlı web siteleri olmak üzere iki kavramla karşılaşacaksınız..

Her ikisi de web sitenizi mobil cihazlarda görüntüleme fırsatı ima ettiğinden, kavramlar birbirine biraz benzer, ancak aralarında hala önemli bir fark var.

Duyarlı web sitesi

Duyarlı Web Sitesi Nedir??

Duyarlı web sitesi – istisnasız tüm cihazlarda görüntülenebilen bir tür web sitesidir. İster bir PC, bir dizüstü bilgisayar, bir akıllı telefon veya elinizdeki başka bir mobil cihazı kullanmak isteyin, duyarlı bir web sitesini ziyaret ettiğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Bu web siteleri herhangi bir ekran çözünürlüğüne ve boyutuna kolayca uyum sağlayabilir. Duyarlı web sitelerinin temel özellikleri şunlardır:

 • Adından da anlaşılacağı gibi, bu web siteleri, görüntülendikleri cihazların özelliklerine etkili bir şekilde “yanıt verir”;
 • Web sitenizin ayrı bir masaüstü sürümünü oluşturmanıza gerek yoktur;
 • SEO faydaları;
 • Müşteri güvenini artırmaya ve web sitesi ziyaretçilerinin miktarını artırmaya yardımcı olurlar.

Mobil Cihazlara Uygun Web Sitesi Nedir??

Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi – bir masaüstü web sitesinin, yalnızca mobil cihazlarda görüntülenebilen ayrı bir sürümüdür. Bu tür web siteleri, içeriği mobil kullanıcılara sunmak için tek amaç düşünülerek başlatılır ve kodlanır.

Bu projelere PC’lerde ve dizüstü bilgisayarlardan erişilemez ve mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitenizi, mobil cihazlarını elinizde olmayan kullanıcılar için bile erişilebilir kılmak istiyorsanız, masaüstü oluşturma gereği ile karşılaşırsınız. versiyonu.

Bu ekstra çaba, para ve zaman yatırımı anlamına gelir. Aşağıda, mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitelerinin temel özellikleri verilmiştir:

 • Masaüstü sürümü yok;
 • Yalnızca mobil erişilebilirlik;
 • Uygun maliyet;
 • Belirli bir kitleye yönelim;
 • Mobil cihazlar için optimize edilmiş deneyim, web sitenizin trafiğini biraz artırabilir.

Böylece, mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitelerini tercih etmenizi sağlayacak tek bir neden olabilir. Zaten böyle bir web sitesine sahipseniz ve büyük kitlelere katılmaya gerek kalmadan kişisel amaçlar için kullanmayı planlıyorsanız, web sitenizi duyarlı hale getirmek için yeniden tasarlamaya yatırım yapmanın bir anlamı yoktur..

Bununla birlikte, sadece bir web sitesi başlatacak ve ciddi iş niyetleriniz varsa, duyarlı tasarım listenin en üstünde olmalıdır. Duyarlı web sitesi oluşturucularının size çok yardımcı olacağı yer burasıdır..

Neden Duyarlı Bir Web Sitesi Oluşturmalıyım??

Çağdaş web tasarım trendleri söz konusu olduğunda, duyarlı tasarım çok önemlidir. Ve bu çok uygun olduğu için değil (bununla birlikte, bu yön de çok önemlidir).

Bunun nedeni, duyarlı web sitelerinin artık arama motorları tarafından sıralanmasıdır. Bu, uzun vadede web sitenizin tanıtımı ve trafik üretimi üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir..

İstatistikler Ne Diyor?

En sevdikleri web sitelerine erişen veya ilgi duydukları bilgileri mobil cihazlarından arayan kullanıcıların sayısını hiç düşündünüz mü??

Bugünlerde akıllı telefonlar veya tabletler aracılığıyla yapılan çevrimiçi alışverişlerin yüzdesini biliyor musunuz? Son istatistikleri öğrenmek oldukça şaşırmış olabilir!

Kilit eğilimlere ve raporlara göre, favori web sitelerine mobil cihazlardan erişen benzersiz mobil kullanıcıların sayısı şu anda yaklaşık 5.11 milyar kişiyi oluşturuyor. Bu sadece bir önceki yıla göre yüzde 2 daha yüksek. Aktif sosyal medya kullanıcılarının sayısı 32.48 milyar kullanıcıyı aştı. Bu sayı bir önceki yıla göre yüzde 9 daha fazla.

Duyarlı eğilimler

Dahası, 2020’nin sonunda, insanların yaklaşık yüzde 63,5’inin küresel ağa erişmek için düzenli olarak mobil cihazlarını kullanacağı tahmin ediliyor. Mobil e-ticaret sayısı da, 2021 yılına kadar yaklaşık 2.32 trilyon dolara eşit olan yüzde 67.2’yi kapsayacak.

Bu rakamlar göz ardı edilemez ve gerçekten çevrimiçi olmak, müşteri tabanı oluşturmak ve işinizi tanıtmak istiyorsanız, web sitenizi duyarlı hale getirmeden gitmezsiniz..

Duyarlı Web Siteleri Hakkında Google Görüşü

2015’in başında Google, arama motoru algoritmaları tarafından kullanılan en önemli web sitesi sıralama faktörlerinden birinin mobil uyumlu olduğunu duyurdu. Bu web sitesi dijitalleşme çağına başladı.

O zamandan beri çok şey değişti ve günümüzde mobil cihazlara hazır olmayan siteleri bulmak zor. Peki duyarlı web siteleri ne olacak? Mobil cihazlar için optimize edilmiş rakiplerine / sürümlerine göre daha mı etkili?

Yaklaşık iki yıl önce Google, web sitesi dizine ekleme ve sıralama sürecine yeni bir yaklaşım açıkladı. Bu yaklaşım artık şu şekilde biliniyor: Mobil İlk Dizine Ekleme. Bu, Google’ın bir yıl önce, arama sorgusu sonuçlarındaki alaka düzeyini değerlendirirken bir web sitesinin masaüstü sürümünü ilk kez kullandığı anlamına gelir.

Bundan sonra, arama motoru sonuçları oluştururken ağırlıklı olarak mobil web sitesi sürümlerini tercih edecektir. Web siteniz henüz yanıt vermiyorsa, arama motoru konumlarınızı kaybetmemeye dikkat etmek için acele edin.

Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz?

Duyarlı olmak ve arama motorları tarafından dizine eklenmek için, web sitenizin bir dizi gereksinime uygun olmalıdır. İşte bu konuda yapmanız gerekenler:

 • Web sitenizin mobil ve masaüstü sürümlerinin, metinler, alternatif özelliklere sahip videolar ve videolar dahil olmak üzere aynı içeriğe sahip olduğundan emin olun;
 • Meta verilerin yanı sıra yapılandırılmış web sitesi verileri (başlıklar ve açıklamalar) tüm sayfalar için her iki sürümde de doldurulmalıdır;
 • Barındırma hizmetinizin fazladan trafik akışına dayanacağından emin olun. Bu, yalnızca web sitelerinin mobil sürümler için ayrı URL’leri olan kullanıcıları ilgilendirir.

Mobil İlk Dizin Oluşturma işleminin şu anda web sitelerinin çoğuna uygulandığını unutmayın. Yukarıda listelenen adımlar SEO ile ilgili sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak

Web sitenizi duyarlı hale getirmek bir heves yerine bir zorunluluktur. Farklı mobil cihaz ve masaüstü bilgisayar türlerinde erişilebilen web siteleri genellikle daha fazla kullanıcı çeker, trafiği artırır, müşteri güvenini artırır ve daha fazla kâr elde edilmesine yardımcı olur.

Web sitenizi duyarlı hale getirmenin çeşitli yolları arasında, web sitesi oluşturucularını kullanmak en uygun çözümdür. Bu sistemler sadece kullanımı kolay ve kullanışlı değildir. Ayrıca, duyarlı web sitelerinin oluşturulmasıyla sonuçlanan pürüzsüz ve basit web oluşturma deneyimine katkıda bulunan belirli özelliklerle birlikte gelirler..

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map