Küçük İşletmeler için En İyi CRM’ler

Küçük İşletmeler için En İyi CRM'ler


CRM yazılımı – küçük işletmelerin müşteri ilişkilerini yönetmesi için mükemmel bir araçtır. Şirketlerin iş akışlarını düzenlemelerine yardımcı olmak ve beklentileri, işletme varlıklarını, satışları vb. İzlemek için basit bir süreç sağlamak için tasarlanmıştır..

CRM, bilgi kümelerini bir araya getiren bir yazılımdır. Fikir, kullanıcıların müşterilerin verilerini dahil etmesine ve bir dosyaya dönüştürmesine izin vermektir. Birleştirildiğinde, bu dosyaların tek bir platformda yönetilmesi ve özelleştirilmesi kolaydır. Örneğin, CRM müşterinin bilgilerini, satın alma kaydını ve sipariş sistemini bir araya getirir.

Her CRM sistemi, yazılım türünü gerçekten belirleyen temel işlevsellik ve ekstra özelliklerle birlikte gelir. Kullanıcılar, işbirliği platformlarını, satış gücü otomasyonu yazılımını, analitik veya kampanya yönetim sistemlerini tercih edebilir. Ana hedef, hızlı ve üst düzey hizmetin yanı sıra otomatik iş akışı sunmaktır.

En önemli CRM sistemini seçmek zor olabilir, çünkü çok önemli hususları dikkate almanız gerekir. Fiyat, iş akışı otomasyonu işlevselliği, raporlama ve analitik enstrümanlar, özelleştirme ve entegrasyon yetenekleri vb. İçerir. Bahsedilen kriterlere dayanarak, küçük işletmeler için en iyi 10 en iyi CRM’yi vurguladık.

TOP CRM Yazılımı İncelendi:

HubSpot CRMHubSpot CRM – Etkili iletişim yönetimi için geliştirilmiş ücretsiz bir uygulama. Özellik grubu, canlı sohbetler, entegre biletleme sistemleri, fırsat yönetim araçları, e-posta izleme ve geri bildirim ve müşteri desteği oluşturmak için daha fazla işlevsellik içeren güncel müşteri iletişim araçlarını içerir. HubSpot CRM

Zoho CRMZoho CRM – küçük işletmeler için tam zamanlı bir CRM’dir. Bu, kullanıcıların Facebook ve Twitter dahil olmak üzere büyük sosyal platformlarda ürün bilgilerini ve yayınlarını yayınlamasına olanak tanıyan entegre bir sosyal medya kitiyle satış yönetimi için hepsi bir arada bir çözümden yararlanabileceği anlamına gelir. Yazılım, uygun fiyatlı genişletilmiş ücretli paketlere ek olarak ücretsiz bir plana sahiptir. Zoho CRM

Pipedrive CRMPipedrive CRM – basitleştirilmiş bir ürün ve satış boru hattı süreci için can atan küçük ekipler ve şirketler için iyi bir çözümdür. Ücretsiz bir planı olmamasına rağmen, satış planını tek bir tıklamayla gözden geçirmek için yeterli araç ve özelliklere sahip giriş planı için nispeten düşük giriş fiyatları sunar. Kullanım kolaylığı, sezgisel arayüz ve yönetim fırsatları CRM’in temel avantajları arasındadır. Pipedrive CRM

Freshsales CRMFreshsales CRM – genişletilmiş satış döngüsüne sahip büyüyen şirketler için tasarlanmış bir platformdur. B2B projeleri ve genişletilmiş özellik seti gerektiren şirketler için iyi bir çözüm. Müşteri adayı puanlama ve yönetim işlevselliğinin yanı sıra, sistem e-postaları doğrudan kontrol panelinden göndermek için entegre telefon çeviriciler ve araçlarla birlikte gelir. Freshsales CRM

Salesforce CRMSalesforce CRM – küçük işletmeler için hoş bir CRM sistemidir. Sadece iki plan sunsa da, farklı yazılım ekosistemini temsil eden tüm özellikleri özel mobil uygulama, toplu e-posta gibi iletişim yönetimi fırsatlarıyla birleştirir. Güçlü platform, kurşun puanlama araçları setini dikkate alarak hem B2C hem de B2B ekipleri için iyidir, öngörme kampanyaları ve daha fazlası. Salesforce CRM

bpm’online CRMbpm’online CRM – Her büyüklük ve sektörde akıllı yazılım ve gelişmiş müşteri ilişkileri yönetiminin sinerjisini temsil eden bir platformdur. Fikir, müşteri hizmetleri ile pazarlama / satış işlevselliği arasında kurulmuş bir bağlantıya sahip bir ekosistem oluşturmaktır. Şirketlerin, bir ürün sipariş etmekten nihai satın alma işlemine kadar müşterilerine rehberlik etmelerine yardımcı olur. bpm’online CRM

Lynkos CRMLynkos CRM – küçük ve orta ölçekli şirketler için tasarlanmış bir platformdur. İşletmenin dünya çapında 100’den fazla ülkeden müşterilerle bağlantı kurmasına yardımcı olan güçlü bir yazılım olduğu kanıtlanmıştır. Platform, yerel iOS ve Android mobil uygulamalarına ek olarak satış optimizasyon enstrümanları sunar. Lynkos CRM

Bitrix24 CRMBitrix24 CRM – her büyüklükteki şirket için bulut tabanlı bir CRM çözümüdür. Yazılım proje yönetimi ile faturalandırmaya kadar, yardım masalarından proje yönetimi araçlarından faturalama fırsatlarına, telefona, vb. Kadar bir dizi temel özellik sunar. Bu özelliklerin çoğu ücretsiz bir plan içinde mevcuttur. Ücretli planlar ayrıca CRM yazılım otomasyonu, pazarlama kampanyaları ve daha fazlasını içerir. Bitrix24 CRM

Apptivo CRMApptivo CRM – küçük ve orta ölçekli şirketlere iş uygulamalarının bir seçimini sunan başka bir bulut tabanlı çözümdür. Sistem ücretsiz olarak kaydolma fırsatı dışında, olası satış yaratma ve yönetimi, öngörme, satış planlaması, proje yönetimi ve daha fazlası için çeşitli araçlar sunar. Apptivo CRM

Çevik CRMÇevik CRM – iletişim yönetimi için akıllı iş uygulaması. Sosyal medya bağlantısına olanak tanıyan ek özelliklerin yanı sıra tüm iş bağlantılarınızı, randevularınızı ve gelen kutularınızı tek bir kontrol paneline getirip doğrudan yönetme araçlarıyla birlikte gelir. Platform, iOS ve Android için yerel mobil sürümlerine ek olarak bulut tabanlı, SaaS ve web yazılımı olarak da mevcut. Çevik CRM

Küçük işletmeler için en iyi CRM’leri tanımlamak için platformların her birine daha yakından baktığımız yüksek.

HubSpot CRM

HubSpot CRM

HubSpot CRM– Küçük ve küçük şirketler için olduğu kadar CRM’de yeni olan girişimciler için de basit bir yazılımdır. Anahtar, tüm temel özellikleri test etmek için iyi bir fikir olabilecek ücretsiz bir plana ek olarak kullanım kolaylığına odaklanmıştır..

Platform, 200’den fazla farklı uygulamayı entegre edebilen genişletilmiş bir ekosisteme sahiptir. Temel özellikler arasında canlı sohbet botları gibi gelişmiş iletişim yönetimi araçları bulunmaktadır. Aynı zamanda, işletme sahipleri gelişmiş olası satış yaratma işlevselliğini takdir edeceklerdir. Burada iletişim formları, farklı görevleri zamanlamak ve atamak için görev yönetimi araçları, Outlook, Gmail vb..

HubSpot CRM uzmanları:

 • Kullanım kolaylığı – platformun kullanımı ve kurulumu çok kolaydır. Daha önce CRM sistemleriyle hiç ilgilenmemiş şirketler için harika bir şekilde çalışacaktır. Ücretsiz plan, tüm temel özellikleri ücretsiz olarak test etmenizi sağlar.
 • Kişi Yönetimi Araçları – yazılım, müşterilerin sosyal hesaplarından bilgi oluşturma ve kişileri gruplara bölme becerisine sahip sorunsuz iletişim organizasyonunu sağlamak için tasarlanmıştır.
 • Aday Müşteri Yakalama – kullanıcıların edinimini artırmak için web sitesine veya açılış sayfasına katıştırılmış özel formlardan bazılarını uygulayabilirsiniz. Yalnızca tüm kişileri yakalamakla kalmaz, aynı zamanda otomatik olarak kampanyalarınıza dahil edebilirsiniz. Özellik ücretsiz bir planla geliyor.
 • Entegrasyon Fırsatları – şirketler CRM yazılımlarını MailChimp, Gmail, Outlook, vb. Oluşturan yüzlerce üçüncü taraf hizmet ve uygulamasıyla entegre edebilir. Ayrıca, otomatik olarak sosyal medya katılımına ek olarak Chrome uzantısından da yararlanabilirsiniz (sadece ücretli planlarda).
 • HubSpot Akademisi – CRM’in kullanımı kolay olsa da, düzinelerce öğretici ve rehber içeren büyük bir bilgi tabanına sahiptir. Dahası, kullanıcılar tartışmalar ve yardımlar açısından oldukça aktif olan büyüyen bir topluluğa girebilirler.

HubSpot CRM Eksileri:

 • Ücretsiz plan sadece temel özellikleri içerir. Ekstra araçlara ihtiyacınız varsa, bazı seçenekler yalnızca Premium planla kullanılabilirken ödeme yapmanız gerekir.
 • Giriş paketi, hizmetlere kıyasla daha pahalıdır.

HubSpot CRM maliyeti: ücretsiz planının yanı sıra yazılım, iş ihtiyaçlarınıza bağlı olarak üç ücretli pakette mevcuttur. Başlangıç ​​planı, potansiyel müşteri yakalama ve dönüştürme, e-posta pazarlaması, gömülü formlar ve diğer araçları içeren aylık 50 ABD Doları’ndan başlar. Profesyonel planın maliyeti aylık 800 dolar. Analiz, raporlama ve gelir ölçümüne ek olarak önceki tüm özellikleri içerir. Kurumsal kit, SEO ve içerik stratejileri, mülk hesaplama, sosyal medya bağlantısı ve daha fazlasını içeren 3.200 dolardan başlıyor.

HubSpot CRM’yi Ücretsiz Deneyin

Zoho CRM

Zoho CRM

Zoho CRM – ücretsiz bir planı olan basit bir platformdur. Yazılımın özelleştirilmesi kolaydır. Aynı zamanda, fazla işlevsellik gerektirmeyen küçük şirketler için de işe yarayacaktır. Sunulan özellikler arasında sosyal medya entegrasyonunun yanı sıra geleneksel olası satış yakalama işlevi de yer alıyor. Ekstra seçenekler siparişleri yönetmek, kullanıcıları izlemek için çeşitli araçlar sunar; ’etkinlik telefon günlüğü vb..

Zoho CRM uzmanları:

 • Özel raporlar – kullanıcılar raporlar oluşturabilir ve planlayabilir ve bunları diğer yazılım katılımcılarıyla paylaşabilir. Raporlar kolayca özelleştirilebilir. Yeni alanlar ekleyebilirsiniz. Mevcut olanları vb. Düzenleyin.
 • Verileri İçe Aktarma – Zoho, mevcut CRM platformundan gerekli tüm verileri almayı kolaylaştırır.
 • Sosyal Yönetim Entegrasyonu – platform tüm büyük sosyal platformlara bağlanabilir. Ayrıca, ücretli planlar sınırsız sosyal medya yayıncılığı sunar.
 • Ürün Yönetimi – tipik yönetim işlevlerinden ayrı olarak, kullanıcılar satın alma ve sipariş takibi, faturalandırma vb..
 • SalesSignals – otomatik müşteri adayı puanlama çözümü arayan şirketler için iyi bir özellik. Sistem, 100’den fazla farklı alan ekleyerek yeni modüller oluşturmayı ve bunları özelleştirmeyi kolaylaştırır.
 • Zia Voice – AI tabanlı bir konuşma botu veya asistanı yalnızca Profesyonel planda kullanılabilir.

Zoho CRM eksileri:

 • Sınırlı depolama alanı. Sistem, her kullanıcı için yalnızca 1 GB depolama alanı sağlar. Miktar artırılabilir. Ancak bunun için ödeme yapmanız gerekecek.
 • Karmaşık boru hattı özelleştirme süreci. Zoho’nun yeni alanlar eklemek veya düzenlemek söz konusu olduğunda özelleştirmenin oldukça kolay olduğunu kaydettik. Ancak, kullanıcılar ardışık düzen sürecini değiştirmekte zorlanabilirler.
 • Geliştiricilerin yeni özellikler ve sistem güncellemeleri sunması genellikle çok zaman alır.

Zoho CRM maliyeti: ücretsiz plan yalnızca iletişim ve olası satış yönetimi özellikleri sunar. Daha fazla işlevsellik istiyorsanız, önerilen üç plandan birini seçmeniz gerekir. Standart plan, e-posta bilgileri, formlar ve özel raporlarla her kullanıcı için aylık 12 ABD dolarından başlar. Profesyonel planın maliyeti 20 ABD dolarıdır Satış Sinyalleri, otomatik kural güncellemeleri, alanların özelleştirilmesi ve daha fazlası. Profesyonel paketin maliyeti aylık 35 ABD dolarıdır ve e-posta ayrıştırıcıya, veri şifrelemeye, Zia Voice’a ek olarak önceki tüm özellikleri içerir..

Zoho CRM’yi Ücretsiz Deneyin

Pipedrive CRM

Pipedrive CRM

Pipedrive CRM – satışlarınızı yönetmek ve siparişlerinizde gerçekte ne olduğunu görmek için basitleştirilmiş bir boru hattı oluşturmak için tasarlanmış bir platformdur. Başlangıç ​​fiyatı nispeten düşük olmasına rağmen, sistemin ücretsiz bir planı yoktur. Platform, ürünleri standartlaştırmayı ve satışları yönetmeyi kolaylaştıran sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Özellik kümesi diğer CRM’lerde olduğu kadar zengin olmayabilir. Ancak, sistem işini harika yapıyor.

Pipedrive CRM uzmanları:

 • Kullanım kolaylığı – Pipedrive CRM kullanmak, kullanımı kolay arabirim ve tüm araçlar tek bir yerde sayesinde özel öğrenme eğrisi gerektirmez. Gösterge tablosu, kullanıcıların tercihlerini karşılayacak şekilde yapılandırılabilir.
 • Sınırsız Depolama Alanı – sistem, sınırsız boru hattına ek olarak çok sayıda süreç oluşturmak için sınırsız depolama alanına sahiptir.
 • Esneklik – Pipedrive CRM, farklı üçüncü taraf hizmetleri ve uygulamaları ile entegre edilebilir.
 • Hesap Bilgileri – satın alma işlemine yakın olası satışları izlemek için iyi bir özellik. Şirketlerin neredeyse bir ürün almaya hazır olan müşterileri etkilemesini sağlar.
 • Özel İzinler – kullanıcıların role bağlı olarak izin ayarlama şansı vardır. Takım arkadaşlarının görebileceği veya erişebileceği varlıklar üzerinde kontrol sahibi olursunuz.

Pipedrive CRM eksileri:

 • Potansiyel puanlama yok. Olası satış yönlendirmesi veya ataması yoktur. Bu, olası satış yönetim sistemini biraz karmaşık hale getirir.
 • Sınırlı e-posta pazarlaması. Kitlesel e-posta pazarlamasının olmaması, küçük şirketler için son derece önemli olmayabilirken, büyüyen işletmeler buna sahip olmayı kesinlikle takdir edecektir..
 • Fiyat. Temel özellik seti dikkate alındığında planlar biraz pahalı görünebilir.

Pipedrive CRM maliyeti: CRM yazılımı, her biri için ücretsiz deneme sürümüyle 4 farklı plan halinde sunulmaktadır. Planlar arasında sırasıyla 12,50 $, 24,90 $, 49,99 $ ve 99 $ ‘a mal olan Essential, Advanced, Professional ve Enterprise yer alıyor..

Pipedrive CRM’yi Şimdi Deneyin

Freshsales CRM

Freshsales CRM

Freshsales CRM – iş akışı otomasyonu için Freshwork iş platformunun bir parçasıdır. Müşteri ilişkileri yönetimi söz konusu olduğunda da endüstrinin lideridir. Sistem, siparişten satın alma ve nakliyeye kadar tüm satış süreci hakkında net bir görüş sağlar.

Temelde bir B2B işletmesi için tasarlanan platform, her planda mevcut olmasa da iletişim araçları, iyi müşteri desteği, özelleştirilebilir yazılım ve raporlama araçları ile uygun fiyatlı planlar sunar.

Freshsales CRM uzmanları:

 • Tam Çevrim Satış Yönetim Araçları – temel işlevsellik, olası satışları, teklifleri, satışları veya kişileri tek bir gösterge tablosu üzerinden yönetmek için gerekli tüm araçları sunar. Puanlama ve olası satış yakalama işlevleri de giriş planına dahil edilmiştir.
 • Gelişmiş Taahhüt – Geleneksel iletişim araçlarının yanı sıra, platform şablonlarına ve toplu e-postalarına, kişi arama ve günlük kaydı, posta izleme vb..
 • Otomatik İşleme – yükseltilmiş Freshsales CRM planlarını tercih ederseniz, ekip üyelerinizin ve iş arkadaşlarınızın rolüne ve erişimine bağlı olarak otomatik olası satış yönlendirmesinden ve atamadan yararlanabilirsiniz.
 • Gelişmiş Raporlama – Bu sadece en pahalı planla kullanılabilir. Sistemin raporlama özelliği ise ek gösterge tablolarına parça olarak erişebilirsiniz. Burada öncelikli potansiyel müşteriler belirleyebilir ve etkin iletişim yönetimi kurabilirsiniz.

Freshsales CRM:

 • Giriş planında faturalandırma veya sipariş yönetimi yok.
 • Bazı planlar küçük şirketler için çok pahalı olabilir.
 • Katalog tabanlı ürün fiyatlandırması kullanan şirketler için kötü olan fiyat rezervasyonu yok.

Freshsales CRM maliyeti: mevcut paketlerin her birini test etmek için 21 günlük ücretsiz deneme olanağı sunmasına rağmen, sistemin ücretsiz bir planı yoktur. Mevcut dört plan arasında Blossom (küçük takımlar için) aylık 12 $ maliyet, Bahçe (küçük büyüyen takımlar için) aylık 25 $ maliyet, Emlak (büyük şirketler için) aylık 49 ABD doları ve Orman (büyük şirketler için hazırlanmış) aylık 79 $ maliyet.

Freshsales CRM’yi şimdi deneyin

Salesforce CRM

Salesforce CRM

Salesforce CRM – küçük işletme ihtiyaçları için mükemmel bir platformdur. Sistem, güçlü ekosistemini toplu e-posta ve iletişim yönetimi araçları kurşun yakalama, vb. Gibi bir dizi temel özellik ile temsil eder. Premium planlar ek izin ve rol atama araçları ve daha fazlası ile birlikte gelir.

Salesforce CRM uzmanları:

 • Esnek Giriş planı – bazı CRM’ler giriş planlarını sınırlarken, Salesforce başlamak için yeterli temel özellikleri sağlar. Satış sürecini özelleştirmek, toplu e-postalar başlatmak, olası satışları yakalamak veya müşteri destek davalarına tam erişim elde etmek için araçlar içerir.
 • Kullanım kolaylığı – sistem, daha önce CRM ile hiç ilgilenmemiş olanlar için bile enstrümanların kullanımını kolaylaştıran basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir.
 • Aydınlatma Platformu – Sistem Aydınlatma platformu kullanılarak inşa edildi. Salesforce CRM’ye daha fazla güç ve kullanım kolaylığı sağlar.
 • Servis Modülü – modül, küçük işletmelerin hem müşteri destek vakalarını hem de satış sürecinin kendisini tek bir modül içinde yönetmesini kolaylaştırır.
 • Tam Ölçekli SaaS CRM – yükseltilmiş bir planla, ekip içinde rol ve izinler atamanıza izin veren enstrümanlara ek olarak 7/24 destek, potansiyel puanlama ve satış tahmin araçlarına ek olarak SaaS işlevselliği elde edersiniz.
 • Mobil uygulama – sistemi hareket halindeyken olduğu gibi herhangi bir yerden kullanabilirsiniz. Ayrıca, platform tam çevrimdışı işlevsellik ile birlikte gelir.

Salesforce CRM eksileri:

 • Sistemi test etmek için ücretsiz plan yok.
 • Giriş planı diğer CRM’lere kıyasla daha pahalıdır.
 • Giriş paketi en fazla 10 kullanıcı içindir.

Salesforce CRM: platform, iş gereksinimlerinize ve boyutunuza bağlı olarak dört farklı planda mevcuttur. Her paket için ücretsiz deneme sürümü mevcut olmasına rağmen ücretsiz bir plan yoktur. Pakette, aylık 25 ABD doları tutarında temel CRM işlevine sahip 10 kullanıcıya kadar Temel Plan yer almaktadır. Profesyonel planın sınırsız kullanıcısı olan şirketler için aylık 75 $ maliyeti. Kurumsal plan büyüyen şirketler için. İş akışı otomasyonu ve işbirlikçi tahmin gibi özelliklerle aylık 150 ABD dolarıdır. Sınırsız planın aylık maliyeti 300 $ ‘dır. Çoğunlukla gerçek zamanlı bilgi istatistikleri, premium 24 saat destek ekibi vb. Gerektiren büyük şirketlere uyacaktır..

Salesforce CRM’yi Şimdi Deneyin

bpm’online CRM

bpm’online CRM

bpm’online CRM – Büyük özelleştirme araçları ile küçük işletmeler için bir SaaS çözümüdür. Sistem, müşteri ilişkileri ve olası satış yönetimi, satış gücü ve iş akışı otomasyonu vb. Özellikleri içeren kullanımı kolay bir çevrimiçi CRM olarak gelir. Sistemin tipik planları yoktur ve kullanıcı başına bir abonelik sunar. Sistemin esnekliği, B2B veya B2C modelini temsil etmenize bağlı olarak istenen özellik setini seçmenizi sağlar.

bpm’online CRM uzmanları:

 • Özel Pazar Yeri – Sistem, seçip özelleştirebileceğiniz düzinelerce uygulama ile kendi özel pazarına sahiptir. Tüm uygulamalar gruplara ayrılmıştır (Satış, İşbirliği, Pazarlama ve daha fazlası). Burada FED bağlayıcısı, SMS göndericisi, sosyal medya uygulaması, gelişmiş program uygulaması ve daha fazlası var.
 • bütünleşme – platform üçüncü taraf hizmetleriyle kolayca entegre edilebilir. Tek ihtiyacınız olan, Asana veya Facebook bağlayıcısını etkinleştirmek, PandaDoc Yönetim aracını vb..
 • Hazır Şablonlar – kullanıcılar hazır şablonların yardımıyla daha hızlı CRM entegrasyonu ve iş akışı otomasyonundan yararlanabilir. B2B çapraz satışları, çalışanların katılım / sonlandırma süreci, işe alım veya zaten entegre edilmiş özelliklere sahip eğitim şablonları arasından seçim yapın.

bpm’online CRM eksileri:

 • Ücretsiz plan yok.
 • Üretim araçları raporlamaması.
 • Piyasadaki neredeyse en ucuz CRM teklifi.

bpm’online CRM maliyeti: sistem geleneksel giriş ve prim planları içermez, her bir aboneye aynı işlevselliği sunar. 21 günlük ücretsiz deneme var. Başlarken, kişisel bilgilerinizi girmeniz ve devam etmeniz gerekir. Aylık abonelik, pakette bulunan tüm özelliklerle birlikte set başına 25 ABD dolarıdır.

Bpm’online CRM’yi Şimdi Deneyin

Lynkos CRM

Küçük İşletmeler için En İyi CRM'ler

Lynkos CRM – küçük ve orta ölçekli şirketler için temel işlevsellik sunan bir platformdur. Ürün ilk bakışta biraz tipik görünmesine rağmen, temel CRM seçeneklerinin yanı sıra bazı değerli araçlar da sunuyor. Şirketlerin, analitik ve raporlama özelliklerine, hareket halindeyken erişim için harika mobil uygulamaya, uygulamalar ve entegrasyonlara sahip özel çevrimiçi mağazaya, vb..

Lynkos CRM uzmanları:

 • Esneklik ve Entegrasyonlar – sistemin farklı uygulamaları tek bir tıklamayla bağlayabileceğiniz kendi çevrimiçi mağazası vardır. Buna ek olarak CRM, sosyal medya entegrasyonu, e-posta pazarlaması vb. İçin üçüncü taraf hizmetlerle entegre edilebilir. Hizmetler arasında MailChimp, Facebook, Google, MS Excel bağlayıcısı ve diğer araçlar bulunur..
 • Güçlü Potansiyel Müşteri ve Satış Üretimi – Lynkos CRM oldukça etkili bir olası satış ve satış oluşturma araçlarıyla birlikte gelir.
 • Uygun Planlar – Diğer platformlara kıyasla fiyatlar biraz daha düşük. Lynkos CRM’yi sınırlı finansal fırsatlara sahip küçük şirketler için iyi bir çözüm haline getirir.
 • Yerel Mobil Uygulamalar – platform, hareket halindeki konuma rağmen CRM yönetim araçlarınıza erişmek için Android ve iOS için özel mobil uygulamalara sahiptir.
 • Gerçek Zamanlı Raporlama – ürün, iş durumunuzu gerçek zamanlı olarak kontrol etmenizi sağlayan iyi raporlama özelliklerine sahiptir. Ayrıca, tek bir tıklamayla önemli iş metriklerini atayabilir veya izleyebilirsiniz.

Lynkos CRM eksileri:

 • Sınırlı depolama alanı. Plan sınırlarınızı aşan her 5 GB depolama alanı için ödeme yapmanız gerekir.
 • Ücretsiz plan yok.

Lynkos CRM maliyeti: kullanıcılar 3 farklı plan arasından seçim yapabilirler. Her plan, araçlarını test etmek için 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir. İlk plan, yıllık faturalandırma durumunda aylık 14,99 ABD dolarından başlar. Pro ve Max planları daha büyük şirketler içindir ve sırasıyla 39.99 $ ve 74.99 $ ‘dır. İş akışı otomasyon araçlarına, web formlarına vb. Ek olarak daha fazla depolama alanı sunarlar.

Lynkos CRM’yi Şimdi Deneyin

Bitrix24 CRM

Bitrix24 CRM

Bitrix24 CRM – küçük işletmenizi başlatmak için ücretsiz planında bir dizi temel başlangıç ​​özelliklerine sahip bulut tabanlı bir CRM’dir. Sistem, ücretli paketleri de göz önüne alındığında, her büyüklükteki şirket için hepsi bir arada CRM çözümü olarak kendini göstermektedir. Ana yönetim araçları, olası satış yaratma ve yakalamadan anlaşmayı kapatma, rol atama, erişim izni, görev planlama vb. İşlemlere kadar% 100 iş otomasyonu içerir..

Bitrix24 CRM uzmanları:

 • Bulut Tabanlı CRM – bu, herhangi bir ekip üyesinin platforma, konuma rağmen tarayıcısından erişebileceği anlamına gelir. Bu gerçek büyük işbirliği özgürlüğü sağlar.
 • Sınırsız Boru Hatları – İhtiyacınız olan anda aynı anda çok sayıda boru hattı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Sistem, ticari büyüme ve çeşitlendirme için yeterli alan ayırıyor.
 • Tamamen Paketlenmiş Ücretsiz Plan – Bitrix24 CRM, diğer bazı sistemlerin aksine tamamen işlevsel bir serbest plan sunar. Ücretsiz paket, kişi yönetimi, canlı sohbet, telefon ve çevrimiçi mağazadan web sitesi formlarına, raporlara, analizlere ve e-posta pazarlamasına kadar tüm temel unsurları içerir..
 • Belge Oluşturucu – işletme belgeleri oluşturmak ve özelleştirmek için harika bir araç. Onları iş arkadaşlarınızla veya müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Gelişmiş Özelleştirme – kullanıcılar Canlı Sohbet dahil bazı araçları yapılandırmakta özgürdür. Yeni alanlar ekleyebilir, otomatik yanıtlar ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bitrix24 CRM eksileri:

 • Biraz Karmaşık. Arayüz özellikle yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilir.
 • Ücretsiz planda e-posta pazarlaması yok. Muhtemelen ücretsiz bir paketin bulunmadığı tek özellik.

Bitrix24 CRM maliyeti: Daha önce bahsettiğimiz ücretsiz plan dışında, Bitrix24 CRM her büyüklükte bir işletme için gelişmiş özelliklere sahip dört ücretli plana sahiptir. Tüm planlar iki gruba ayrılır: Özel ve Ticari. İlk grup CRM + ve her biri aylık 55,20 ABD doları olan Project + paketlerinden oluşmaktadır. Business paketi, sırasıyla 79.20 $ ve 159.20 $ tutarında Standart ve Profesyonel planlardan oluşur.

Bitrix24 CRM’yi Ücretsiz Deneyin

Apptivo CRM

Apptivo CRM

Apptivo CRM – küçük işletmelere satışlarını ve müşterilerini yönetmek için bir dizi temel uygulama sağlayan ücretsiz bir bulut tabanlı CRM platformudur. Aday müşteri ve proje yönetiminden satış takibi ve puanlamaya kadar – kullanıcılar 30’dan fazla çalışanı olan şirketler (CRM hesapları) için tek bir kullanımı kolay ve güçlü CRM’de toplanan tüm temel seçenekleri takdir edeceklerdir.

Apptivo CRM uzmanları:

 • Hepsi Bir Arada CRM – Apptivo CRM işlevselliği, kullanıcıların satış sürecini başlangıç ​​aşamasından son aşamaya taşımasına olanak tanır. Sistem, bulut tabanlı çevrimiçi CRM platformu sayesinde konuma rağmen anlaşmaları kapatmak için araçlara sahiptir.
 • tedarik – yaptığınız envanter ve satın alımların yanı sıra her bir tedarikçinin verimli bir tedarik zinciri yönetimi izini etkinleştirin.
 • Çevrimiçi Faturalama – konuma rağmen gelen ve giden işlemleri işlemek için entegre bir faturalandırma aracından yararlanın.
 • Proje Yönetimi – ekiple farklı görevler üzerinde çalışırken işbirliği kurmak. Zaman çizelgeleri oluşturun, günlük harcama raporları oluşturun, farklı iş akışlarını etkinleştirin veya devre dışı bırakın, vb..
 • Apptivo Kampanyaları – çevrimiçi CRM’nizin yerleşik bir özelliği olarak gelen gelişmiş e-posta pazarlaması için harika bir araç.

Apptivo CRM eksileri:

 • Ücretsiz plan, mobil erişim olmadan gelir.
 • Dahili telefon yok.
 • Ücretsiz plan sadece 3 kullanıcıya izin verir.

Apptivo CRM maliyeti: sistem% 100 ücretsiz bir Başlangıç ​​planına sahiptir. Geri kalan üç plan ödenir. Hepsinin ücretsiz deneme süresi vardır. Fiyatlara gelince, bunlar şunlardır: Premium, Sınırsız ve Kurumsal. Premium ve Sınırsız planların maliyeti ayda 8 dolardan 20 dolara, Kurumsal paket fiyatı ise her müşteri için ayrı ayrı müzakere edilir.

Apptivo CRM’yi Ücretsiz Deneyin

Çevik CRM

Çevik CRM

Çevik CRM – Sıkı finansmana sahip şirketler söz konusu olduğunda bile küçük işletme ihtiyaçlarını karşılamak için basit bir platformdur. 2009’da başlatılan sistem, otomatik kişi bölümleme canlı profilleri, takvimler, etkinlik izleme, akıllı kişi uygulaması ve daha fazlası ile harika bir kişi yönetim aracı olarak zaten bir isim yaptı..

Çevik CRM uzmanları:

 • Smart Contacts Uygulaması – Sistem, Nimble Smart Contacts uygulaması olarak da bilinen özel tarayıcı uzantısına sahiptir. Konuma rağmen hareket halindeyken gelen kutularına veya sosyal medyaya sorunsuz erişim sağlar.
 • segmantasyon – Nimble CRM ile, otomatik iletişim segmentasyonu, müşterilerinizi gruplara ayırma, öncelikleri belirleme vb. Sayesinde organize kalmak kolaydır..
 • 360 Derece Profile Genel Bakış – canlı müşteri profilleri, gerekli tüm müşterinin verilerini bir bakışta oluşturmanıza olanak tanır. Potansiyel müşterilerinizi takip edin, profil durumunu güncelleyin, notlar alın ve daha fazlasını yapın.
 • Otomatik Hatırlatmalar – hatırlatıcıyı önemli etkinliklerle bağlantıda kalacak şekilde ayarlayın. Sistem hatırlatıcıları yapılandırmanıza ve haftalık, aylık ve üç aylık olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Çevik CRM eksileri:

 • Sadece 1 plan mevcut.
 • Ücretsiz plan yok.
 • Kullanıcı başına sınırlı depolama alanı.

Çevik CRM maliyeti: sistemin ücretsiz bir planı yoktur. Ancak, tüm özelliklerini test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Tek bir Çevik İş planı aylık 19 $ maliyeti. Kullanıcı başına 2 GB depolama alanı, kişi yönetimi, takvim senkronizasyonu, sosyal medya entegrasyonu, e-posta pazarlaması ve daha fazlası ile birlikte gelir.

Nimble CRM’yi Şimdi Deneyin

CRM Karşılaştırma Tablosu

Aşağıdaki tablo, küçük işletmeler için yukarıda belirtilen CRM’lerin her birinin temel özelliklerini vurgulamak içindir. Ücretsiz Plan kullanılabilirliği, paket fiyatları ve diğer önemli faktörlerin yanı sıra, sundukları tüm işlevlere hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz. Fikir, kullanıcıların hangisinin en iyi bahis olabileceğine karar vermesini daha kolay ve daha hızlı hale getirmektir.

Ücretsiz planÖzellikleriMinimum Plan FiyatıMaksimum Plan Fiyatı
HubSpot CRMEvetPotansiyel müşteri yakalama, pop-up formlar, reklam ve e-posta pazarlaması50 $3200 $
Zoho CRMEvetSüreç Yönetimi, Envanter Yönetimi, Makrolar, Web’den Duruma Formlar12 $35 $
Pipedrive CRMHayırÖzel alanlar, Tek tıklamayla aramalar ve arama izleme, E-posta dağıtım listeleri$ 12.50$ 99.00
Freshsales CRMHayırBoru hattı ve toplu yönetim, özel pazar, SMS entegrasyonu12 $$ 79
Salesforce CRMHayırSalesforce Mobil Uygulaması, ortak tahmin, onay ve iş akışı otomasyonu25 $300 $
bpm’online CRMHayırWeb formları, hazır şablonlar, özel uygulama pazarı25 $Kullanıcı sayısına bağlı olarak 25 ABD doları ve üzeri.
Lynkos CRMHayırWeb formları, yerel mobil uygulamalar, gerçek zamanlı raporlama$ 14.99$ 74.99
Bitrix24 CRMEvetPlatform’un API’sı, pop-up’lar, olası satış yakalama, satış izleme$ 55.20$ 159,20
Apptivo CRMEvetGeliştirici API’sı, web tabanlı formlar, pop-up’lar8 $20 $
Çevik CRMHayırİletişim segmentasyonu, canlı profiller, akıllı mobil uygulama, Çevik Tarayıcı Uzantısı$ 19$ 19

Sonuç

Gelişimin bir noktasında küçük işletmeler için kesinlikle iyi bir CRM’ye ihtiyacınız olacaktır. Sistem, görev dağıtımını ve ole atamasını içeren tek bir ekosistemde müşterilerinizi ve satışlarınızı yönetmenin tek yoludur.

Web üzerinde çok sayıda teklifle, sistemin işlevselliğini test etmek ve iş gereksinimlerinize uygun olup olmadığına karar vermek için ücretsiz bir plan içeren en basit seçeneklerden başlamanızı öneririz. Listemizden en uygun küçük işletme CRM çözümünü seçmek için kurumsal hedeflerinizi netleştirin ve işletme boyutunu tanımlayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map