Öğretmenler İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

En İyi Okul ve Öğretmen Web Sitesi Oluşturucuları


Eğitimin yüzü değişiyor, İnternet bu değişimin merkezinde yer alıyor ve öğretmenler ve öğrenciler bu gerçeği kullanacak çok şey var. Web’i eğitim için kullanmanın birçok yolu vardır ve bunlardan biri bir okul web sitesi oluşturmaktır..

Bir okul web sitesi, günümüzde moda için bir heves ya da haraç değil. Okul, birçok bileşeni olan bir tür ekosistemdir. Web sitesinde yayınlanan bilgiler, herhangi bir eğitim kurumunun çalışma sürecinin organizasyonu için etkili bir araçtır. Öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul yönetimini içeren geniş kitleye yöneliktir. Bir web sitesi, bu kişi grupları arasındaki verimli işbirliğine etkili bir şekilde katkıda bulunabilir.

Bir öğretmen web sitesinin oluşturulmasının amacı nedir? Çağdaş bir öğretmenin imajı ve etkinliği son zamanlarda çok değişti. XXI yüzyılda, rekabet sadece ticaretle sınırlı değildir. Aktif tanıtım gerektiren ürün ve hizmetlerin yanı sıra, bir öğretmenin imajı ve becerileri de çağdaş eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğunu kanıtlamaktadır. Bir öğretmen, kişisel web sitesi, faaliyet alanını genişletme, öğrenciler, ebeveynleri ve meslektaşları arasında itibar ve tanınırlığı artırma şansı daha fazla.

Nasıl mümkün okul veya öğretmen web sitesi oluşturma? Bir web sitesi oluşturucunun görevle ideal olarak başa çıkmak için hangi özellikleri olması gerekir? Web sitesi oluşturucularla başlatılan okul ve öğretmen web siteleri, kolaylık, kullanım kolaylığı ve işlevsellik arasında en iyi korelasyonu sunar.

Öğretmenler İçin En İyi 5 Web Sitesi Oluşturucusunu Test Ettik:

 1. Wix – Öğretmenler İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 2. Weebly – Eğitim için En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 3. WordPress – Herhangi Bir Web Sitesi için Ücretsiz Web Platformu
 4. Ucraft – Okullar için Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu
 5. IM Creator – Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Tamamen Ücretsiz

Başlangıçta teknik olmayanların ihtiyaçlarına odaklanan bu hizmetler, öğretmenler ve öğrenciler için iyi bir web sitesi oluşturmanıza, özelleştirmenize ve yönetmenize yardımcı olabilecek çok çeşitli niş odaklı öğeler, özellikler, araçlar ve özellikler sunar.

Bir web sitesi oluşturucu ile bir okul veya öğretmen web sitesi başlatmak üzeresiniz? O zaman en iyi hizmeti nasıl seçeceğiniz konusunda kesinlikle değerli bilgilere ihtiyacınız olacak. Sonunda web sitenizin oluşturulmasına devam etmek için en iyi platformların ve ana parametrelerinin incelemelerini keşfetmek için okumaya devam edin!

Wix – Öğretmenler İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Wix web sitesi oluşturucu

Wix – bir okul veya öğretmen web sitesi oluşturmak için en iyi web sitesi kurucusudur. Öğretmenler için web siteleri oluşturmaya gelince, Wix’in hiç rakibi yok gibi görünüyor – çok basit, sezgisel ve zengin özelliklere sahip. Şimdi web sitesi oluşturucunun en seçkin parametrelerine bir göz atın:

 • Üyelik Özelliği. Yeni kullanıcı kayıtlarını onaylamak / reddetmek, üyelik alanları oluşturmak, Wix kursları ve rezervasyonları satmak, tekrarlanan ödemeler ayarlamak, kullanıcıların Facebook / Google kimlik bilgileri veya e-postalarıyla sisteme kaydolmalarını sağlamak için kişilerinizi doğrudan Wix arka ucundan yönetmek mümkündür. Üyelik özelliği ek olarak Wix Üyelik sitenizin yeteneklerini Wix Code vb. Gibi ekstra özellikler ve araçlarla genişletmenize olanak tanır. Üyelik alanını oluşturmak için yalnızca üyelere özel sayfalar ve tam özellikli üyelerin alanı olmak üzere iki seçenek vardır..
 • Eğitim ve Kültür Şablonları. Wix, web sitesi uzmanlığınıza karşılık gelen kategoriyi seçmek için kapsamlı “Eğitim ve Kültür” şablonları kategorisine göz atmanıza olanak tanır. Özel bir ilkokul, bağış toplama vakfı, toplum merkezi, anaokulu, okullar ve sınıflar, lisansüstü partiler, müzik okulları, üniversite açılış sayfaları, dil okulları vb.Için mobil kullanıma hazır şablonlarla karşılaşabilirsiniz..
 • forum. Web sitesi oluşturucuyu kullanarak şunları yapabilirsiniz: forum ekle kitlenizi büyütmek ve onlara aradıkları yararlı bilgileri sağlamak için web sitenize ekleyin. Bir forum, ziyaretçilerle iletişim kurabileceğiniz, çeşitli konularda görüşlerinizi paylaşabileceğiniz, tartışmalara katılabileceğiniz ve son haberlerden haberdar olabileceğiniz yerdir..
 • Blog. Wix, çok işlevli bir blog oluşturmanıza veya web sitenize eklemenize izin verir (eğer zaten sahipsen) yalnızca birkaç tıklamayla. Nişle ilgili makaleleri yayınlamak ve yönetmek, hedef kitleyle iletişim halinde kalmak için bu gereklidir.
 • Wix ADI. Yapay Tasarım İstihbarat aracı, kendi başlarına bir web sitesi tasarlamak için kodlama becerisine sahip olmayan öğrenciler ve öğretmenler için güçlü bir özellik olacaktır. Sistem, isteği üzerine göndereceğiniz içeriği kullanarak sizin için otomatik olarak bir web sitesi oluşturur.

Maliyet: Wix fiyatlandırma politikası tüm kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarını ve finansal yeteneklerini karşılayacaktır. Sadece sistemi test etmeyi veya web tasarım becerilerini uygulamayı planlayanlar için, web sitesi oluşturucusu asla sona ermeyen ücretsiz bir plan sunar. Web tasarım sürecine geçmeye hazır olduğunuzda, çeşitli ücretli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz..

Şu anda, Wix çok yönlü web tasarım ihtiyaçlarına uyacak iki tür plan sunmaktadır. Bunlar Standart ve İşletme / e-Ticaret aboneliklerini içerir. Her bir plan grubu, daha spesifik özellikler, araçlar ve parametreler de dahil olmak üzere birkaç plan daha içerir. Standart aboneliklerin maliyeti aylık $ 13 ile başlar. Fiyatlar sadece çok yönlü değil, aynı zamanda web tasarım ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun planı seçebilen öğretmenler ve öğrenciler için bile oldukça uygun..

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Weebly – Eğitim için En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Weebly

Weebly – okullar ve üniversiteler için en uzmanlaşmış web sitesi kurucusudur. Öğrenciler ve öğretmenler için projeleri başlatmanıza ve etkili bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan kullanışlı araçlar ve özellikler sağlar. İlginizi çekebilecek özellikler arasında, ilk olarak aşağıdakiler belirtilmelidir:

 • Eğitim için Weebly. Bu, eğitici web siteleri, öğrenci portföyleri ve proje web siteleri başlatmak için kullanabileceğiniz mükemmel bir araçtır. İster öğrenci ister öğretmen olun, bu araç, multimedya özelliklerini kullanarak yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkarmanızı mümkün kılacaktır. Sağlanan tüm verileriniz güvenli ve gizli kalırken, süreçten siz sorumlu olacaksınız..
 • Weebly Kampüs Sürümü. Araç, profesyonel bir kampüs web sitesi oluşturmayı mümkün kılan okullar ve bölgeler için geçerlidir. Proje yöneticileri, öğrenci ve öğretmen hesaplarını tek entegre gösterge tablosundan yönetebilecek.
 • Öğrenci Hesaplarının Güvenliği. Web sitesi oluşturucu tüm öğrenci hesaplarına şifre koymaya izin verir ve hangi bilgilerin halka sunulacağına ve nelerin gizli kalacağına karar vermek öğretmene bağlıdır. Her öğrenci hesabı yetkisiz erişime karşı güvenli bir şekilde korunur.
 • Esnek Bloglama Seçenekleri. En iyi bloglama sistemlerinden biri olan Weebly, öğretmenin web sitesine bir blog eklemeye izin verir. Burada sınıf haberlerinizi, yaklaşan etkinliklerle ilgili bilgileri, ev ödevlerini ve ebeveynlere yönelik diğer bilgileri yayınlayabileceksiniz. Dahası, öğrencileriniz farklı blog konularında fikirlerini ifade edebilecek, fikirlerini paylaşabilecek ve diğer kullanıcılardan yorum alabilecektir. Weebly, web sitenize bağlanabilecek sınırsız sayıda blog’u destekleyerek yorumları yönetmeyi ve açık / kapalı diyaloglar oluşturmayı mümkün kılar.

Maliyet: Weebly, sistemin önemli olaylarını bulmanızı ve bunları pratikte test etmenizi sağlayan ücretsiz bir plana sahiptir.. Sıradan siteleri başlatmak için ücretli planlar $ 38 / ay’a ulaşmak için 4 $ / ay ile başlar. Önemli olan, Weebly for Education, 5 sayfaya kadar bir web sitesi oluşturmanıza izin vermek için tamamen ücretsizdir. Daha karmaşık bir eğitim projesine ihtiyacınız varsa, aylık 12 ABD doları karşılığında sınırsız sayıda sayfa içeren en fazla 10 web sitesi yayınlamanıza izin veren Pro Plan’a geçmelisiniz..

Weebly Campus Edition, bunun karşılığında size 499 $ / yıl mal olacak ve güçlü seçenekleri keşfetmek için 30 günlük ücretsiz bir deneme sunacak.

Weebly’yi Ücretsiz Deneyin

WordPress – Herhangi Bir Web Sitesi için Ücretsiz Web Platformu

WordPress web sitesi oluşturucu

WordPress – Tüm dünyada kullanılan çarpıcı derecede popüler ve tam özellikli bir İçerik Yönetim Sistemidir. Platform kesinlikle ücretsiz her türlü web sitesi oluşturmanıza olanak tanır – her şey bir web tasarımcısının uzmanlık düzeyine ve kodlama yeterliliğine bağlıdır. Bu ayrıca okul ve öğretmen web siteleriyle de ilgilidir. Ayrıca CMS, özellik yüklü projelerin görsel modda başlatılmasını mümkün kılan birden fazla eklentiye ve eklentiye erişim sağlar programlama bilgisi olmadan hiç. Şimdi sistemin en önemli avantajlarına başvurmanın tam zamanı:

 • Web Tasarım Eklentileri ve Eklentiler – CMS, web sitesi geliştirme sürecini basitleştiren ve her seferinde kolay ve sorunsuz hale getiren eklentilerin seçilmesine ve entegre edilmesine izin verir. Bu eklentilerden bazıları şunlardır: Elementor, DragDropr – Görsel Editör, Jetpack, Envira’dan Galeri, Yoast, Slider Eklentisi, Everest Formları, Ultimate Paylaşım, WP Mush ve daha fazlası;
 • WordPress Eğitim Eklentileri – Okul veya öğretmen web sitenizi oluştururken seçebileceğiniz ve entegre edebileceğiniz birden fazla eklenti ve eklenti var. En popüler eklentilerden bazıları şunlardır: WP Eğitim, WP Eğitim Yazılımı, Sensei, LearnDash, BuddyPress, WordPress için Flashcard, Google Drive Embedder, Kampüs Dizini vb .;
 • Eğitim WordPress Şablonları – WordPress şablon koleksiyonu, profesyonel WP web sitelerini geliştirmek için kullanılan yüksek kaliteli özelleştirilebilir eğitim temalarını kapsar. Şablon listesi, seçim özgürlüğü sağlamak için yeni tasarımlarla düzenli olarak güncellenir. En popüler WP temalarından bazıları Academica Pro, Eğitim WP, Edumodo, Kingster, Okul, eSmarts, Lincoln, Başkent, Ivy Okulu, Akademisyen, Kurs Oluşturucu, Educon, Edukare, Eğitim Paketi, Masterstudy, Ed School, Invent and Education Pro biraz bahset.

Bir CMS olarak, WordPress başlangıçta indirme ve kurulum için ücretsizdir. Web siteniz hazır olduğundan, ancak, web üzerinde yayınlamak için güvenilir barındırma seçmek zorunda kalacak. WordPress resmi olarak tavsiye ediyor Bluehost platform ile başlatılan web siteleri için güvenilir bir hosting olarak. Hosting zaten en ucuz planda bile önceden yüklenmiş WordPress ile geliyor.

Bu, aynı zamanda çaba ve zaman tasarrufu sağlayan CMS kurulumu ile uğraşma ihtiyacını ortadan kaldırır, Ayrıca, Bluehost herhangi bir bütçe ve web geliştirme ihtiyacına uyacak profesyonel çevrimiçi destek ve uygun fiyatlı planlar sunar.

WordPress’i Şimdi Deneyin

Ucraft – Okullar için Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu

Ucraft web sitesi oluşturucu

Ucraft – kaliteli bir buluttur sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, web sitesi geliştirme sürecinin tüm aşamalarında kullanım kolaylığı ve kolaylık sağlar. Sistem yeni başlayanların ihtiyaçları ve becerileri için harika çalışıyor, ancak aynı zamanda uzman web tasarımcıları tarafından da kullanılabilir. Eğitim projenize güncel bir görünüm ve mükemmel performans verecek üst düzey tasarımcı araçları, kaliteli web sitesi şablonları, açılış sayfaları yaratıcısı, logo yapımcısı ve diğer araçlardan oluşan zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Şimdi web sitesi oluşturucusunun ana avantajlarını ele alalım:

 • Duyarlı Şablonlar. Sistemin eğitim şablonlarıyla ayrı bir bölümü olmasa da, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için diğer kaliteli duyarlı tasarımlar arasında seçim yapmanıza izin verir.
 • Açılış Sayfası Oluşturucu. Amacınız, gerekli bilgileri tek bir yerde ve çok sayıda sayfa eklemeye gerek kalmadan kapsayacak bir proje oluşturmaksa, Ucraft ücretsiz bir açılış sayfasını kesinlikle ücretsiz başlatmanıza izin verir.
 • Makaleler Uygulaması. Bu özellik, düzenli olarak güncellenebilecek bir blog veya haber bölümü oluşturmanıza ve eklemenize olanak tanır. Burası, ziyaretçilerinizin aradığı yayınlar ekleyip planlayabileceğiniz veya medya dosyaları yükleyebileceğiniz yerdir.
 • Ücretsiz Logo Oluşturucu. Eğitim kurumunuzun logosunu eklemek, bir web sitesine güvenilir ve olağanüstü bir görünüm verecektir. Eğer sahip değilseniz, entegre Ucraft Logo Maker’ı kullanarak ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz..
 • Çok Dilli Destek. Öğretmenler ve eğitim kurumları web sitelerini birçok dilde sunma zorunluluğu ile karşılaşabilirler. Ucraft, projenizin çeşitli versiyonlarını istediğiniz dillerde başlatmanızı sağlayan çok dilli destek özelliği sunar.

Maliyet: Ucraft, web sitesi oluşturucunun özelliklerini ve araçlarını test etme niyeti olan herkese ücretsiz bir plan sunuyor. Deneme sonucundan memnunsanız, sistemin sunduğu ücretli aboneliklerden birine yükseltebilirsiniz. Ücretli planların maliyeti en uygun fiyatlı abonelik için aylık 10 $ ile başlar ve en pahalı seçenek için aylık $ 39’a kadar çıkar.

Ucraft’ı Ücretsiz Deneyin

IM Creator – Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Tamamen Ücretsiz

IM Creator web sitesi oluşturucu

IM Creator – kapsamlı tasarım özelleştirmesi özgürlüğü sağlayan ve herhangi bir web tasarımı veya kodlama yeterliliği gerektirmeyen modern SaaS tabanlı bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, yeni başlayanlar ve her türlü projeye başlamak isteyen web tasarım uzmanları tarafından eşit derecede kullanılacak kadar basit ve sezgiseldir. Bunlara bloglar, portföyler, açılış sayfaları, kişisel ve iş web siteleri ile eğitim projeleri dahildir. IM Creator’ın gurur duyduğu özelliklerin listesi:

 • Duyarlı Şablonlar – Web sitesi oluşturucu, bazıları bir okul / öğretmen web sitesi geliştirmek için seçilebilen duyarlı özelleştirilebilir şablonlar koleksiyonuna ücretsiz erişim sağlar. WYSIWYG web düzenleme seçeneğinin yanı sıra, web sitesi oluşturucu, projenizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan kapsamlı HTML entegrasyon seçeneklerine de izin verir;
 • Bloglama Motoru – IM Creator, bir blog’u eğitim web sitenize bağlamanıza ve daha sonra ihtiyaçlarınıza göre yönetmenize / güncellemenize olanak tanıyan gelişmiş bir blog motoruna sahiptir;
 • Bedava Resimler – Sistem, seçebileceğiniz ve projenize entegre edebileceğiniz ücretsiz web tasarım kaynakları ve görüntülerinden oluşan derlenmiş bir koleksiyon sunar. Tüm görüntüler akıllıca ait oldukları tematik koleksiyonlara ayrılır ve başlangıçtan itibaren doğru seçimi yapmanıza yardımcı olan arama filtresi seçeneği vardır.

IM Creator, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, sanatçılar ve öğrenciler için tamamen ücretsizdir. Bu, hizmeti herhangi bir yatırım yapmadan okul / öğretmen web sitenizi başlatmak ve yönetmek için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, küçük işletme sahipleri sistemi kendi web geliştirme ihtiyaçları için kullanmak için 8 $ / ay ödemek zorunda kalacaklar.

IM Creator’ı Ücretsiz Deneyin

Sonuç olarak

Bir okul web sitesinin oluşturulması, öğrencilerin, ebeveynlerin ve potansiyel yatırımcıların gözünde imajının artmasını gerektirir. Bir öğretmen web sitesi birçok görevi çözmenize yardımcı olabilir. Sahibinin profesyonel faaliyetlerine özellikle katkıda bulunabilir ve daha üretken, ilginç ve hatta karlı hale getirebilir..

Bir web sitesi alarak, siz veya okulunuz meslektaşlarınızın, öğrencilerin ve ebeveynlerinin dikkatini çekebileceksiniz.. Bu, diğer eğitim kurumlarının tanınmasından bahsetmemektedir. Bu tür bir web sitesinin fazladan tanıtım yapmasına gerek yoktur. Hedef kitle bunu öğrenir öğrenmez, düzenli olarak ziyaret etmeye başlayacaktır..

Bu, herhangi bir tanıtım yapılmadan organik trafik ve hızlı ilerleme sağlar. Bir eğitim web sitesine sahip olmanın tüm avantajlarını fark ederseniz ve kendi web sitenizi başlatmaya hazırsanız, bir web sitesi oluşturucu kullanmak en iyi çözüm olacaktır. Bu sistemler, teknoloji konusunda bilgili olmayan kullanıcıların tüm gereksinimlerine karşılık gelir ve kodlama temelleri konusunda farkındalık gerektirmez. Genellikle mobil görüntüleme için optimize edilmiş şablonlar, zengin tasarım özelleştirme araçları, özellikler ve SEO optimizasyon parametreleri.

Bir eğitim web sitesi oluşturmak zor olmamalı ve bu, bu tür web siteleri için ana gereksinimlerden biridir.. Wix ve Weebly, herhangi bir görevi tamamlayan iki web sitesi oluşturucusudur.. WordPress etkin web sitesi geliştirmeye olanak tanıyan kapsamlı entegrasyon seçenekleriyle gelen, güvenilir, tam özellikli bir CMS’dir. Ucraft ve IM Creator kişisel ve özel eğitim projelerinin geliştirilmesi için daha iyi çalışır. En iyi çözüme karar vermek için, her sistemi test etmek ve doğru seçimi yapmak için zaman ayırın.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map