Yeni Başlayanlar İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Oluşturma


son istatistikler küresel web’de faaliyet gösteren 1,5 milyardan fazla web sitesi Rekabet hızla büyüyor ve yeni oyuncuların çevrimiçi pazara girmesini zorlaştırıyor. Bazı yeni başlayanlar, en tanınmış ve profesyonel olarak tasarlanmışlarla rekabet etmenin imkansız olduğunu düşünüyor bloglar, forumlar ve iş portalları. Senin için iyi haberlerimiz var!

Çağdaş web bina niş yeni başlayanlar kaliteli bir web sitesi başlatmak için kullanabileceğiniz birkaç popüler seçenekleri ortaya koymaktadır. Bunların en popülerleri şunları içerir:

 • Çevrimiçi Web Sitesi Oluşturucularıen basit ve en uygun web oluşturma çözümü. Bu sistemler özellikle yeni başlayanların becerileri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulur. Web oluşturma sürecinin temellerini öğrenmek için mükemmel araçlardır. Ayrıca, gerekli düzenlemeleri yapabilmek için çalışmalarınızın sonuçlarını bir kerede göreceksiniz..
 • CMS – İçerik Yönetim Sistemleri daha karmaşıktır web sitesi oluşturucularına kıyasla. Başlangıçta belirli bir kodlama altyapısı ve uzmanlık seviyesi ima ederler. Bu seçenek, ayrıntılı öğretici keşif için yeterli çaba ve zaman harcadıkları verilen yeni başlayanlar için de iyi çalışabilir. Bu çözümün göze çarpan bir dezavantajı, kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine bir sebepten dolayı gelmezse, web sitesi oluşturma isteğini ortadan kaldırabilmesidir..
 • Diğer web oluşturma yazılımı türleri teorik olarak basit programlar kullanarak web sitesi oluşturmaya izin ver Not Defteri gibi. Bununla birlikte, bu seçenek yalnızca en basit web sitelerini oluşturmanıza izin verir ve aynı zamanda kodlama temelleri konusunda farkındalık anlamına gelir.Çerçeveleri kullanma fırsatı da var, ama bu yeni başlayanlar için gerçek bir zorluk olabilir.

Olduğu söyleniyor, yeni başlayanlar için her web kurma seçeneği hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilginç ve önemli görünüyor. Onları hemen ayrıntılı olarak inceleyelim.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Web Sitesi Oluşturucusunu Test Ettik:

 1. Wix – Yeni Başlayanlar İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 2. WordPress – Yeni Başlayanlar İçin En İyi CMS
 3. BlueHost – Başlamak için En Kolay Hosting Sağlayıcısı
 4. Mobirise – Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Oluşturma Yazılımı
 5. uKit – Küçük İşletmeler için WYSIWYG Web Sitesi Oluşturucu

Listeye dahil edilen sistemlerin her biri, belirli hedef kitlenin dikkatine değer. İhtiyacınız olan şey net hedefler belirlemek ve projenizin amacını tanımlamaktır. Bununla işiniz biter bitmez, ihtiyaçlarınıza en çok uyan hizmeti tercih edebilirsiniz. Şimdi hangisinin projeniz için daha iyi çalışacağını anlamak için platformların her birini inceleyelim.

Wix – Yeni Başlayanlar İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Wix - Yeni Başlayanlar İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Wix – Yeni başlayanlar için, kullanım kolaylığı ve rahatlığıyla bilinen en iyi web sitesi oluşturucusudur. Farklı kategorilere ve e-Ticaret ayarlarına sahip sağlam bir web mağazası için olduğu kadar iş web sitesi veya portföy. Bir inşaat şirketi veya fitness stüdyosu işletiyor olun, Wix kullanışlı olacaktır. Ana avantajlarına bir göz atın:

 • Yeni Başlayanlar İçin Mükemmel – Wix, kodlama veya grafik tasarım anlamına gelmeyen WYSIWYG teknolojisini kullanır. Ödüllü sürükle ve bırak işlevi, kullanıcıların kolayca medya dosyaları ve yeni bloklar eklemesini sağlar. Düzenleme araçları, içeriği değiştirmeyi veya kaldırmayı, sayfaları özelleştirmeyi vb.
 • Profesyonelce Tasarlanmış Şablonlar – Wix, çok çeşitli ÜCRETSİZ şablonlara sahiptir. Bunlar rekreasyon ve spordan e-Ticaret ve tasarıma kadar farklı alanları temsil eder. Tüm şablonlar mobil cihazlar için optimize edilmiş, özelleştirilebilir ve akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanıma hazırdır;
 • Ücretsiz Plan – Minimum içerik ve ekstra özelliklere sahip basit veya tek sayfalık bir web sitesine ihtiyaç duyan yeni başlayanlar için harika bir seçenek. Daha karmaşık bir web sitesine ihtiyacınız olduğunda, ücretsiz alan adı ve barındırma dahil ücretli bir plan seçin;
 • Widget’lar ve Eklentiler – Wix App Market, web sitelerini özelleştirmek ve daha kullanıcı dostu hale getirmek isteyen yeni başlayanlar için gerçek bir nimettir. Listeden bir widget seçin ve gerekli bir sayfaya ekleyin;
 • Wix ADI – Yapay Tasarım İstihbarat aracı, web sitesi oluşturma nişinde ilk adımlarını atan kullanıcılar için harika bir özellik olan web sitesi oluşturucusunun açıklanamayan özelliklerinden biridir. Bu özellik, yeni başlayanların web tasarımı nüanslarının farkında olmadan çekici bir tasarımla fonksiyonel projeler oluşturmasını mümkün kılıyor. Hizmet tarafından rastgele oluşturulan soruları yanıtlayın ve sizin için bir proje tasarlamak için gönderilen bilgileri / içeriği nasıl kullandığını izleyin;
 • Blog – Wix’in web sitenize bir blog bağlayıp becerileriniz ve ihtiyaçlarınıza göre yönetmesini sağlayan kendi entegre bloglama motoru vardır. Bu, kullanıcının dikkatini çekmek ve hedef kitlenizi sektör haberleriniz ve güncellemelerinizle ilgilenmek için kesin bir yoldur. Motor, blog yayınlarının yayınlanmasına, zamanlanmasına ve güncellenmesine, kullanıcı yorumlarını vb.
 • e-Ticaret – Blog oluşturma motoruyla birlikte, web sitesi oluşturucu güçlü e-Ticaret platformundan yararlanmanızı sağlar. Web mağazası oluşturma ve yönetme olanağı sağlar. Bilmeniz gereken şey, Wix’in özelliklerde ve seçeneklerde bol miktarda bulunan küçük ve orta ölçekli e-Ticaret projeleri kurmayı mümkün kılıyor. Bir web mağazası kurarak, müşterinin dikkatini çekmek, satış hacminizi artırmak ve kar üretmek için fiziksel / dijital ürünler satabilirsiniz..

Wix, kullanıcıların profesyonel geliştiriciler işe almadan kolayca web sitesi değişiklikleri yapmalarını sağlar. Bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlayan esnek ve uygun maliyetli bir platform olarak gelir. Maliyet yönünden bahsetmişken, web sitesi oluşturucu en uygun fiyatlı ancak özellik yüklü hizmetlerden biridir. Ücretsiz planı, web sitesi oluşturucusunun tüm özellik grubunun test edilmesine izin verirken, ücretli aboneliklerin çeşitliliği, kullanıcının ihtiyaçlarına en çok uyanı seçmeyi mümkün kılar.

Böylece, Wix planları Standart ve İşletme / e-Ticaret olmak üzere iki gruba ayrılır. Her grup, buna uygun olarak, dahil edilen terim ve özelliklerde farklılık gösteren diğer birkaç planla temsil edilir. Standart Wix planlarının maliyeti 13 $ / ay ile başlarken, Business aboneliklerinin maliyeti 23 $ / ay ile başlar.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

WordPress – Yeni Başlayanlar İçin En İyi CMS

WordPress - Yeni Başlayanlar İçin En İyi CMS

WordPress – çoklu tasarım özelleştirme fırsatlarını tanıtan ve tam özellikli projeleri başlatmak ve yönetmek için gereken güçlü bir özellik seti ile birlikte gelen yeni başlayanlar için en iyi ve en kolay CMS’dir. CMS, her türlü kişisel ve ticari projeyi başlatmak için kullanılabilecek en özellik yüklü platformlardan biri olarak kendini gösterdi. Başlangıçta blog amaçlı olarak yaratılan WordPress, şimdi belirli web tasarım arka planı ve kodlama farkındalığı gerektiren, dünyaca ünlü web sitesi geliştirme platformuna dönüştü. Yeni başlayanlar için önemli olan WordPress avantajlarının listesi aşağıdaki gibidir:

 • Kurulum kolaylığı – Bir CMS olarak, WordPress ön indirme ve kurulum gerektirir. Sistemin platformu düzgün bir şekilde kurmak için oluşturduğu yönergeleri izleyin ve web sitesi geliştirmek için kullanmaya başlayın;
 • Eklenti Entegrasyonu – WordPress, hazır yerleşik uzantılar ve şablonların yanı sıra, web’de bulunan eklentilerin ve temaların kapsamlı entegrasyonuna izin verir. Onların koleksiyonu, web sitenizin performansına katkıda bulunabilecek birden fazla eklenti arasından seçim yapmayı mümkün kılan zengin ve etkileyici;
 • Bloglama Seçenekleri – WordPress başlangıçta bir blog platformu olarak bilinir. Buna uygun olarak, blog tanıtımınızı geliştiren çoklu blog oluşturma araçları ve özellikleri ile birlikte gelir. Buraya yayın ekleyebilir, düzenleyebilir ve planlayabilir, RSS yayınları ve e-posta abonelikleri ayarlayabilir, yorum seçeneklerini etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz vb.
 • Kodlama Gerektirmez – WordPress, tam özellikli web siteleri başlatmak isteyen daha yoğun kullanıcılar için HTML bilgisi gerektirmesine rağmen, hiç kodlama becerisine sahip olmayan kullanıcılar için CMS ile basit bir proje oluşturmak hala mümkündür;
 • Web Sitesini Özelleştirme Tamamlandı – WordPress mutlak web sitesi özelleştirmesine izin verir. Herhangi bir web sitesi düzeni ve yapısı oluşturmanıza, medya dosyaları yüklemenize, web sitesi tasarım öğelerini ve proje gereksinimlerinize uygun işlevselliği seçmenize olanak tanır.

WordPress, kullanıcıların herhangi bir ücret ödemeden indirebileceği, yükleyebileceği ve kullanabileceği ücretsiz bir İçerik Yönetim Sistemidir. Hizmet ayrıca hem ücretsiz hem de ücretli harici şablonların ve eklentilerin entegrasyonunu da içerir. Geliştirilmiş kalite, güvenlik ve işlevsellikleri nedeniyle ücretli eklentileri ve eklentileri tercih etmek mantıklıdır.

Bununla birlikte, WordPress, güvenilir bir barındırma sağlayıcısı seçin yanı sıra bir alan adı web sitenizin itibarını artırmak için. Bu açıdan, Bluehost profesyonel, güvenilir, güvenli ve uygun fiyatlı olduğu için en iyi çözüm gibi görünmektedir. Dahası, Bluehost, WordPress tarafından resmi olarak güvenilirlik ve işlevselliğe değer veren CMS kullanıcıları için en iyi seçenek olarak önerilmektedir. En ucuz Bluehost aboneliği, 2.95 $ / mo tutar, bu da herkes için uygun maliyetli ve uygun fiyatlı bir çözümdür.

WordPress’i Şimdi Deneyin

BlueHost – Başlamak İçin En Kolay Hosting Sağlayıcısı

BlueHost - Başlamak için En Kolay Hosting Sağlayıcısı

Bluehost – Daha önce web sitesi geliştirmeye hiç katılmamış kullanıcılar için başlaması kolay, güvenilir, güvenli ve güçlü bir barındırma sağlayıcısıdır. Bu, her türlü projeyi saklamak için mükemmel bir seçimdir. Platform, saygınlığı, işlevselliği ve makul maliyetle sağlanan geniş hizmet / özellik yelpazesi nedeniyle WordPress tarafından resmi olarak önerilen en iyi barındırma sağlayıcısı olarak öne çıkmıştır. Sistemin sizin için iyi çalışıp çalışmadığına karar vermek için, şimdi ayarlanan zengin özelliğine bir göz atın:

 • Esneklik – Barındırma sağlayıcısı, proje performansınızı artıracak ve yepyeni bir seviyeye getirebilecek birden fazla harici hizmet, eklenti ve uygulama ile sorunsuz bir şekilde entegre olur;
 • Emniyet – Bluehost, güvenliği ve spam korumasına verdiği önem nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Böylece sistem, örneğin Spam Uzmanı ve Spam Çekiç dahil olmak üzere çok çeşitli güvenlik araçlarıyla birlikte gelir. Ayrıca sistem ile barındırılan web sitesinin mutlak güvenliğini sağlamak için güvenilir hotlink koruma özelliği sağlar;
 • Zengin Pazar Yeri – Bluehost, web sitenizin performansına katkıda bulunmak için birden fazla komut dosyası, uygulama ve eklenti arasından seçim yapma fırsatı sunan zengin bir entegre pazara sahiptir. Çok sayıda resim galerisinden, WordPress şablonlarından, e-Ticaret, bloglama ve pazarlama araçlarından vb. Yararlanmak mümkündür;
 • Yüksek Çalışma Süresi ve Yüksek Sayfa Yükleme Hızı – Sayfa yükleme hızının ve çalışma süresinin artırılması web sitenizi yepyeni bir seviyeye taşıyabilir. Bluehost da bununla ilgileniyor. Bu parametrelerin iyileştirilmesi, trafik artışına ve önemli web sitesi işlevselliği yönlerinin geliştirilmesine neden olacaktır..

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Bluehost oldukça uygun bir çözüm olduğunu kanıtlıyor. Sistemin avantajlarını kullanmak isteyen herkes için iki planı vardır. En ucuz Bluehost aboneliği size her bir aboneye ücretsiz SSL bağlantı seçeneği, sınırsız bant genişliği, çoklu düzenli WordPress güncellemeleri ve diğer avantajları kullanma fırsatı sunan 2,95 $ / ay mal olacak..

Bluehost’u Şimdi Deneyin

Mobirise – Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Oluşturma Yazılımı

Mobirise - Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Oluşturma Yazılımı

Mobirise – başlangıçta ilk zamanlayıcıların ihtiyaçları ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak oluşturulan en popüler ve kullanımı kolay web sitesi oluşturma yazılımlarından biridir. Platform, her şeyden önce basitliği, rahatlığı ve işlevselliği takdir eden ilk zamanlayıcılar için mükemmel bir çözümdür. Sistem indirme ve kurulum gerektirir. Tek sayfalık web sitelerinden portföylere ve işletme web sitelerine kadar her türlü projenin başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılar. Mobirise’nin size tam olarak neler sunduğunu öğrenmek için platformun avantajlarına bir göz atın:

 • İçerik Blokları Seçimi – Web sitesi oluşturucu, projenizin yapısını ve düzenini entegre içerik bloklarından oluşturmayı mümkün kılar. Kesinlikle özelleştirilebilir ve yönetimi kolaydır. Kullanıcılar, ihtiyaçlarına en uygun olanları seçmek için web sitelerinin kontrol panelinde bulunan bloğa kolayca erişebilirler. En yaygın kullanılan bloklar arasında görüntü galerilerinden, makalelerinden, haritalardan, üstbilgilerden, altbilgilerden, kaydırıcılardan, medya dosyalarından ve daha pek çok şeyden söz etmek mantıklıdır;
 • AMP Desteği – Mobirise, gelişmiş Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) destekler, bu da kullanıcıların mobil tarama deneyimiyle birlikte genel web sitesi performansını artırmayı mümkün kılar. Bu, sonuçta SEO parametrelerinin yanı sıra genel web sayfası yükleme süresini artırmaya yardımcı olur. Bu faktörler web sitesi arama motoru derecelendirme ve itibar için katkıda bulunamaz;
 • Eklenti Seçimi – Mobirise, çoğu ücretsiz ve özelleştirilebilir olan geniş bir entegre uzantılar yelpazesi ile birlikte gelir. Bu eklentilerin ve widget’ların aralığı oldukça geniştir ve web sitenizin işlevselliğine ve nişine uygun olanları seçmeyi mümkün kılar. Bunlar arasında Facebook Yorumları, Soundcloud, Google Analytics, Açılır Menü, Twitter Yayını ve daha fazlası;
 • Alan Adı ve Barındırma – Çevrimdışı bir web oluşturma yazılımı olan Mobirise, alan adı seçimi ile birlikte güvenilir ve güvenli bir barındırma sağlayıcısı arama ihtiyacını ifade eder. Orada ihtiyaçlarınızı en uygun teklifi bulmak için irtibata geçebilirsiniz birçok güvenilir hosting şirketleri vardır.

Mobirise bir ücretsiz çevrimdışı yazılım her kullanıcı için. Web tasarımı gereksinimleriniz için sistemi hiçbir ücret ödemeden test edebilir ve kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, güvenilir web varlığı oluşturmak için hala barındırma ve alan adına yatırım yapmanız gerekeceğini unutmayın. Ayrıca, web sitenizin performansını artırmak için bazı ücretli uzantılar almak zorunda kalabilirsiniz. Bunlar arasında WOW Slider (29 $), Simgeler ($ 19), Kod Düzenleyici ($ 69), PayPal Alışveriş Sepeti (29 $), Hepsi Birarada Kiti ($ 129) ve daha fazlası.

Ücretsiz Mobirise indirin

uKit – Küçük İşletmeler için WYSIWYG Web Sitesi Oluşturucu

uKit - Küçük İşletmeler için WYSIWYG Web Sitesi Oluşturucu

uKit – yeni başlayanlar için iyi çalışan küçük işletme web siteleri için en kolay WYSIWYG web sitesi kurucusudur. Sistem şaşırtıcı sadeliği, üst düzey işlevselliği ve uygun fiyatı nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Hizmet, web sitesi geliştirme sürecinin tüm aşamalarını kontrol etmeyi kolaylaştıran kullanışlı WYSIWYG editörü ile birlikte gelir. Ukit tercih edin ve aşağıdaki avantajlardan faydalanın:

 • Mobil Duyarlı Şablonlar – şık ve iyi tasarlanmış temaların bir seçimi, herhangi bir ihtiyaç için bir şablon seçmenize izin verecektir. Tüm şablonlar mobil uyumludur ve tüm uKit kullanıcıları için ücretsizdir;
 • Temel Tanıtım – blogunuz veya portföyünüz öne çıkmak için çevrimiçi tanıtım gerektirir. uKit, daha yüksek arama motoru sıralamalarını sağlamak için bazı temel SEO araçları ve ayarları sunar. Odaklanmış anahtar kelimeler kullanın, meta başlıklar ve açıklamalar ayarlayın;
 • Özelleştirilebilir Sayfalar – her sayfayı özelleştirmek ve kullanıcıların katılımını artırmak için mevcut widget’ları kullanın. Tüm widget’lar ücretsizdir;
 • Teknik Beceri Gerekmez – uKit kullanımı, web sitesi oluşturucunun en belirgin avantajlarından biri olan teknik beceriler gerektirmez. Kullanıcıların sistemle çalışmak için kod farkında olmaları gerekmez – herkes için bu kadar sezgisel ve anlaşılır;
 • Ücretsiz SSL Sertifikası – uKit, maksimum güvenliğini, gizli kullanıcı bilgilerinin korunmasını ve istenmeyen posta önleme korumasını sağlamak için web sitenize ücretsiz SSL Sertifikası bağlanmasına izin verir. Bu, özellikle üçüncü taraf erişimi için koruma gerektiren kişisel veya finansal kullanıcı bilgileri içeren web siteleri için çok önemlidir;
 • Geçici Web Sitesi Yönetimi Hakları – Web sitesi oluşturucu, birlikte çalışmayı planladığınız kullanıcılara proje yönetimi hakları atamanıza olanak tanır. Bununla birlikte, yönetim haklarını kısıtlayarak web sitesi geliştirme sürecini kontrol edebilirsiniz. Dahası, sistem otomatik olarak yedekleme sürümünü oluşturur, böylece gerektiğinde geri yükleyebilirsiniz. Bu yeni başlayanlar için kullanışlı bir özellik.

uKit kesinlikle yeni başlayanlar için ucuz ama etkili bir web sitesi oluşturucu arayanlar için iyi bir yazılımdır. Sistem, cüzdanınıza kullanım kolaylığı sağlayarak bunun yerine değerli bir web sitesi elde etmenizi sağlar. Aylık fiyatlar 4 $ ile 12 $ arasında değişiyor. Zaten ücretsiz şablonlar, alan adı ve barındırma içerirler. Ayrıca, daha sonra doğru seçimi yapmak için ilgilendiğiniz planların özelliklerini test etmenizi sağlayan 14 günlük deneme var.

Ayrıca bakınız: ukit incelemesi.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

Web Sitesi Oluşturucuları – Yeni Başlayanlar İçin En İyi Seçim

Web sitesi oluşturucuları HTML, kodlama veya grafik tasarım gibi konuları tartışma ihtiyacını ortadan kaldırır. Sadece hızlı ve kolay web sitesi oluşturma fırsatı aramakla kalmayıp aynı zamanda cüzdanda kolaylık sağlamak isteyen yeni başlayanlar için kullanışlı bir araç olarak gelir.

Güncel platformlar, tek sayfalık basit bir kaynaktan karmaşık bir web mağazasına veya kartvizite kadar herhangi bir web sitesinin oluşturulmasını kolaylaştırır. Yeni başlayanlar için ana avantajlar şunlardır:

 • Kullanım kolaylığı – kodlama veya web tasarım becerileri gerekli değildir. Sağlam bir web sitesi oluşturmaya başlayın ve birkaç saat içinde yayınlayın;
 • Uygun maliyetli çözüm – eşleşen bir plan seçin ve web sitesi oluşturma platformları tarafından sağlanan ücretsiz alan ve barındırma tasarruf. Ücretsiz planlardan yararlanın;
 • Uyarlanabilir Şablonlar – Birkaç tıklamayla mobil cihazlara hazır bir web sitesi oluşturun. Kullanıcılarınızın işletim sistemine, ekran çözünürlüğüne ve boyutuna rağmen herhangi bir mobil cihazı kullanarak web sitenize erişmesine izin verin;
 • Özellikler ve Eklentiler – Modern yazılım, temel SEO ayarları, widget’lar, üçüncü taraf entegrasyonları ve daha fazlası dahil olmak üzere yeterince kullanışlı özellik sunar.

Sonuç olarak, yeni başlayanlar birden fazla görevi çözmek için tek bir çözüm alırlar. Kullanıcılar para biriktirir ve yeni kurulan web sitelerini özel beceriler olmadan oluşturmak, yayınlamak ve tanıtmak için bir dizi etkili araç alır.

Yeni başlayanlar için en iyi web sitesi oluşturucu nedir?

Doğru web sitesi oluşturucusunun seçimi, sahip olması gereken birkaç faktöre bağlı olmalıdır. Bunlardan en önemlisi, geliştirmek istediğiniz projenin karmaşıklığı ve türü, uygulamak istediğiniz özellikler, web tasarım yeterliliğiniz, planladığınız bütçedir. projeye ve diğer bazı önemli nüanslara yatırım yapmak. Yukarıda listelenen sistemlerin her biri belirli bir web tasarım görevinin tamamlanmasını sağlar ve web sitelerini onunla başlatmak ve yönetmek için gereken belirli bir özellik kümesi sunar.

UKit, muhtemelen, en ucuz platform web’de mevcut, çekici portföyler ve bloglar oluşturmak için mükemmel, Wix e-Ticaret ve SEO gibi daha geniş kapsamlı gelişmiş özelliklere sahiptir. WordPress, kişisel / iş web sitesi başlatmak için ustalaşabileceğiniz en iyi CMS’dir, ancak belirli web tasarım arka planı ve kodlama yeterliliği gerektirir. Mobirise, yeni başlayanlar için harika çalışan en kolay çevrimdışı web sitesi oluşturucusudur, Bluehost projenizi saklamak ve yönetmek için seçebileceğiniz en güvenli ve en esnek barındırma sağlayıcısıdır.

Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Oluşturmanın Diğer Yolları

Bir acemi olmanız, yüksek kaliteli web sitelerini sıfırdan oluşturmak için HTML temellerini öğrenmeye çalışmamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu yönde hareket etmek istiyorsanız, başlamak için en basit araç bir Not Defteri veya başka bir metin düzenleyicisidir. Bu durumda, çalışacağınız herhangi bir web sitesinin yapısı aşağıdaki görünüme sahip olacaktır:

Web Sayfam Adı
Bu – üst web sitesi kısmı ”

Web Sitesi Metni ve Resmi.

Kural olarak, bu tür dosyalar txt formatında kaydedilir. Ancak kaydetmeden önce biçimi manuel olarak HTML olarak değiştirmeniz gerekir. Bu tür dosyalar, ziyaretçiler için uygun olan tarayıcıda otomatik olarak açılır..

“Kod bilimi” ne hakim olur olmaz, daha karmaşık programlara (çerçevelere) geçmeyi deneyebilirsiniz. Bu programlar güçlü kodlama bilgisi gerektirir. Bunları kullanmak, yeni başlayanlardan bahsetmemek, bazen web tasarım uzmanları için bir zorluktur.

Çerçeveler genellikle karmaşık teknik projeler, bireysel yapı ve web uygulamalarına sahip hantal ve büyük çevrimiçi mağazalar geliştirmek için kullanılır. Onlarla çalışmak çok zaman ve çaba gerektiriyor. Bu nedenle, bu programlar en iyi web stüdyoları ve web tasarım profesyonelleri için çalışır. Bugün itibariyle en tanınmış çerçeveler Ruby on Rails, Django, Yii, Symphony, Flask, Padrino vb..

Yeni Başlayanlar İçin Sıfırdan Web Sitesi Oluşturma: Nasıl Başlanır?

Bir kullanmaya başlama Yeni web sitesi muhtemelen yeni başlayanlar için en zorlu görevdir. Birçoğu kodlar ve web tasarımı ile uğraşmaktan korkuyor. Diğerleri özel geliştirme ekipleri kiralamayı göze alamazlar. Neyse ki, web sitesi oluşturucuları tüm sorunlara iyi bir çözüm olarak geliyor. Bununla birlikte, bazı temel sorunları ve adımları kendi başınıza ele almanız gerekir:

 • Hedefi Tanımlayın – her şeyden önce, net hedefler belirleyin ve web sitenizin amacını tanımlayın. Ona neden ihtiyacın var? Kullanıcılar için nasıl yardımcı olabilir? Ne tür içerik içerir? Hedefleri tanımlamak, ihtiyaçlarınızı ve web sitenizin karmaşıklığını karşılayan doğru platformu seçmenize olanak tanır.
 • Bir Platform Seçin – şimdi, web sitenizin kullanıcılarına nasıl hizmet edeceğine dair net bir vizyonunuz var. Sahip olması gereken özellikleri ve genel karmaşıklığı anlıyorsunuz. Hedeflerinize bağlı olarak yazılımı seçmenin tam zamanı. İster basit bir bloga ister dijital bir mağazaya ihtiyacınız olsun, gerekli araç ve özelliklere sahip bir platform seçin.
 • Bir Alan Seçin – alan adı, gelecekteki web sitenizin önemli bir parçasıdır. Web sitenizin içeriği ile benzersiz ve alakalı hale getirin. Bir fitness koçu olarak hareket ediyorsanız, soyadınızı ve nişinizle ilgili anahtar kelimeleri kullanın. Web sitesi oluşturucular genellikle ücretsiz alan adı sunar.
 • Bir Hosting Seçin – şimdi web sitenizi ve dosyalarını saklamak için bir yer seçmeniz gerekiyor. Yeterli depolama alanı ve bant genişliğine sahip bir barındırma seçin. Web sitesi oluşturucularının ücretli planları, web sitenizin karmaşıklığına bağlı olarak herhangi bir gereksinimi karşılamak için ücretsiz barındırma içerir.
 • Yazmaya Başla – şimdi, web sitenizi içerikle doldurmanız gerekiyor. Mevcut tüm web sayfalarına ve hizmetlerinizi veya mallarınızı açıklayan bölüme metinler yazmaya başlayın, blogunuz için misafir gönderileri ekleyin. Arama motoru dostu alakalı içerik sağladığınızdan emin olun. Web sitesi oluşturucuları, belirli bir anahtar kelimeye veya kelime öbeğine kolayca odaklanmanızı sağlayan temel SEO araçlarına sahiptir.
 • Medya İçeriği Ekleyin – en son araştırmalar videoların ve yüksek kaliteli görüntülerin kullanıcıların katılımını artırdığını gösteriyor. Web sitesi oluşturucuları tarafından sunulan basit bir sürükle ve bırak bölümü ile öne çıkmak için herhangi bir formatta farklı medya içeriği ekleyin.
 • Sosyal Olun – sosyal ağlar hala çevrimiçi itici güçtür. Web sitesinin bilinirliğini artırmak istediğinizde, kullanıcıların Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlar aracılığıyla web sitesiyle etkileşime girmesini sağlamak için sosyal paylaşım düğmeleri ekleyin.

İçeriğinizi sürekli güncel ve alakalı tutun, karşılaştırın, ana rakiplerinizi niş içinde karşılaştırın ve web sitenizi daha iyi hale getirin.

Sonuç olarak

Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak, yeni başlayanlar için kodlama becerisi olmayan bir kabus gibi geliyor. Aynı zamanda, sınırlı bütçeler, servete mal olan özel geliştiricileri işe almalarını engeller. Neyse ki, yeni başlayanlar kendi web tasarım uzmanlık, beceri, zaman, çaba ve yatırım yapmaya hazır para dayalı düşünebilirsiniz birkaç ucuz ve uygun fiyatlı web oluşturma seçenekleri vardır. Şu anda en popüler çözümler arasında çevrimiçi web sitesi oluşturucuları, CMS ve bir web sitesi başlatmanın diğer yolları bulunmaktadır.

 • Web sitesi oluşturucular, web oluşturma ihtiyaçları için kullanılacak en kolay ve en uygun hizmetlerdir. Öylesine sezgisel ve anlaşılırlar ki, yeni başlayanlar bile özellikleriyle başa çıkabilir ve avantaj için kullanabilirler. Bir web sitesi oluşturucuları arasında bir çağdaş niş bulabilirsiniz, Wix ve uKit, yeni başlayanlar için en basit ve en uygun fiyatlı çözümler olduğunu kanıtladı. Kullanımı kolay, esnek ve iyi sonuçlar sağlarken, maliyet oldukça uygun.
 • CMS, web sitesi üreticilerinden daha gelişmiş özellik kümeleri ve seçeneklerle birlikte gelir. Ancak bu, yeni doğmuş biriyseniz içerik yönetim sistemlerini kullanamayacağınız anlamına gelmez. Bu hizmetleri keşfetme isteğiniz varsa, görevle başa çıkmak için çaba ve zamana ihtiyacınız olacak şekilde hazırlanmalısınız.. WordPress iyi bir başlangıç ​​için harika. Yeni başlayanlara, maksimum verimlilik ve minimum zaman kaybı ile görevle başa çıkmanıza yardımcı olacak nasıl yapılır yönergeleri sağlayan birden fazla öğretici, kılavuz ve çevrimiçi topluluk ile birlikte gelir.
 • Diğer web oluşturma yollarına gelince, yeni başlayanlar herhangi bir html editörü kullanarak kodlama temelleri konusunda uzmanlaşabilir. Bununla birlikte, bu seçenek becerileri uygulamak ve geliştirmek için iyi çalışabilir, ancak düzenli kullanım için işe yaramaz. Bunun nedeni zaten modası geçmiş ve profesyoneller tarafından kullanılmamış olmasıdır. Yeterince pratik yaptığınızı ve daha karmaşık sistemlere geçmeye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, çerçeveler kullanabilirsiniz. Bu platformlar en zorlu ve sadece yetkin web tasarımcıları onlarla güçlü web siteleri başlatabilir.

Sonunda hangi seçeneği tercih ederseniz edin, önce test etmek her zaman mantıklıdır. Ancak, en baştan web tasarım uzmanlığınızın karmaşık bir platform kullanmak için yeterli olmayacağını biliyorsanız, web sitesi oluşturucuları her zaman elinizin altındadır. Bu sistemleri kullanarak minimum zaman, bilgi, çaba ve para yatırımı ile iyi sonuç elde edersiniz..

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map