Ghost emuāru veidošanas platformas izpēte 2015. gadā – detalizēts pārskats

Spoks ir samērā jauna emuāru veidošanas platforma, kas iznāca tikai pirms pāris gadiem 2013. gadā. Tā sāka dzīvi kā Kickstarter projekts, ko izveidoja dibinātājs Džons O’Nolans..


Bija acīmredzams, ka projekts patiešām izpaudās ar tīmekļa izstrādātāju kopienu, jo vairāk nekā 5000 atbalstītāju beidza dalību kopfinansēšanas kampaņā. 25 000 sterliņu mārciņu mērķis tika pilnībā iznīcināts, jo viena mēneša laikā tika piesaistīti 196 362 sterliņu mārciņas..

Ghost ir vietņu izstrādes platforma, kas koncentrējas tikai uz vienu un tikai uz vienu lietu: emuāru veidošanu. Bez papildu funkcijām, bez zvaniem & svilpo, nav nekā. Tikai blogošana.

Platformas ideja ir tālu no jaunas idejas – WordPress pašam ir līdzīgas saknes, bet kopš tā laika WP ir kļuvusi par neticami daudzpusīgu satura pārvaldības sistēmu, kas piemērota visa veida mērķiem. Spoks, tomēr apsola, ka tā galvenā uzmanība vienmēr tiks pievērsta satura publicēšanai; vienkāršība un ērta rakstīšana ir augstākās prioritātes.

Īsāk sakot, ja jūs domājat, ka Ghost spēs darīt visu, ko WordPress dara, jums šķiet, ka jums pietrūkst jēgas. Šajā rakstā es visaptveroši apskatīšu, kas Ghost ir kļuvis par 2015. gadu un vai tas atbilst vai nav spēkā mērķiem, kurus O’Nolan tam izvirzīja pirmsākumos.

Es apmeklēšu visu publicēšanas sistēmu tieši no sākotnējās reģistrēšanās līdz pēdējās ziņas izvadei.

Spoku konta izveidošana

Pirmais solis, lai sāktu darbu ar Ghost, ir reģistrēšanās plkst Spoks.org. Man uzreiz patīk vietnes minimālais dizains. Ir daudz baltas vietas, un man tas gandrīz vienmēr nāk par labu.

Spoks-Sign-Up

Nākamajā lapā jums tiks jautāts, kā vēlaties sākt savu emuāru (atcerieties arī pārbaudīt savu e-pasta adresi). Jums ir divas iespējas:

Ghost-Start-Options

 • Ghost Pro – jūsu vietne tiks mitināta Ghost platformā. Jūsu domēns izskatīsies kā jūsu domēns.ghost.io. Cenu noteikšana sākas no USD 8 mēnesī, bet jūs saņemat 14 dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju. Šī ir metode, ko izmantošu pārskatīšanai.
 • Pašnodrošināts – jūs varat lejupielādēt kodu, augšupielādēt to uz servera un savā pielāgotajā domēnā izmantot Ghost. Šajā amatā es neaptveršu šo metodi, bet gan vidējs lietotājs ir ziņojis ne tik labvēlīgi instalējot.

Pēc tam, kad noklikšķināju uz Ghost Pro, man parādīja šo ekrānu. Šeit jūs aizpildīsit sava emuāra nosaukumu un tā adresi. Jums ir iespēja vēlāk pielāgot abus gadījumus, ja pārdomājat.

Spoku URL

Pēc tam, kad es izvēlējos sava emuāra vārdu un URL, tiku novirzīts uz manu Ghost informācijas paneli. Augšpusē bija apsveikuma ziņojums (tas ir neizsakāms), kas man sniedza nelielu informāciju par informācijas paneļa izmantošanu.

Tas arī virzīja mani uz zilo pogu “rakstīt pastu”, kas bija lieliska vieta, kur sākt.

Spoku informācijas panelis

Jaunas ziņas izveidošana

Kad būsit nospiedis šo zilo pogu, jums tagad būs jāizveido jauns izveidotā domēna lietotāja konts (jums tas būs jādara vismaz vienu reizi katram jaunam domēnam).

Jūs varat atkārtoti ievadīt emuāra virsrakstu (tas jāaizpilda jau no jūsu iepriekšējās ievades), ievadīt savu vārdu (tas parādīsies katras publicētās ziņas apakšā), ievadīt lietotāja e-pasta adresi un izvēlēties paroli..

Jauns spoks-emuārs

Es noklikšķināju uz pogas “Labi, darīsim” un ar nepacietību gaidīju, kad tiks ielādēta nākamā lapa. Galu galā tā, iespējams, būs pārskata lielākā daļa.

Viss Ghost punkts ir satriecoša, neticami vienkārša rakstīšanas pieredze. Tāpēc es zināju, ka, ja man nepatīk tas, ko redzēju tālāk, es droši vien neuzskatīšu, ka mana lietotāja pieredze ir veiksmīga.

Tāpēc es gaidīju… un gaidīju… un gaidīju (mans savienojums reizēm var būt lēns, grr!). Tad beidzot ieradās nākamais ekrāns.

Spoku apmācība

Tas nebija tas, ko es gaidīju, kurš bija pasta redaktors. Tā vietā man tika piedāvāta īsa pamācība par to, kā rakstīt, izmantojot Ghost, kā arī daži Markdown pamati.

Piezīme. Ja jūs vēl nezinājāt, Ghost nav tāda vizuālā redaktora kā WordPress. Tā vietā jūs rakstāt Markdown. Markdown ir teksta – HTML rakstīšanas sintakse, kas pamatā tekstu pārveido formatētā izvadē.

Pēc tam, kad esmu to īsi lasījis, es pēc tam izvēlnes augšpusē noklikšķinu uz “+ Jauna ziņa”, un mana ziņu redaktors uzreiz tika ielādēts.

Ghost-Post-Editor

Mana pirmā doma: kas?

Nekas nav. Pilnīgi neko. Nav TinyMCE, nav rīkjoslas, tikai dažas ļoti vājas līnijas, kas ekrānā sadalīja trīs laukus: ziņas virsraksts, redaktors (kur jūs rakstāt savu ierakstu Markdown) un formatētās izejas priekšskatījums.

No reportāžām par Ghost es zināju, ka redaktors tiks nolaupīts, bet es nebiju iedomājies, ka tas tiks noņemts pilnībā. Es nebiju īsti pārliecināts, kur sākt vai kā.

Ievades lauka augšējā labajā stūrī pamanīju ļoti niecīgu ikonu, kas apzīmēta ar M. Tā ir tik tikko pamanāma. Pēc noklikšķināšanas parādās mazs uznirstošais logs ar pamatinformāciju par Markdown sintakse.

Markdown-Help

Šis ir uznirstošais logs.

Markdown-pamati

Apbruņojies ar šo informāciju, es sāku rakstīt. Es rakstīju, rakstīju, rakstīju un uzrakstīju vēl dažus. Būtībā tas, kas man ienāca prātā. Es izmēģināju katru no formatēšanas iespējām, iemācījos saīsnes un pamatā tikai blogoju.

Es veltīju savu laiku un atslēgu katram personāžam, jo ​​es gribēju sajust, kā nojauktais un noņemtais interfeiss ietekmēs manu rakstīšanu.

Vispirms: ja jūs jau nezināt Markdown (piemēram, es), tad pirmās minūtes būs kaitinošas, jo jums būs vairākas reizes jānoklikšķina uz mazās “M” ikonas, lai iemācītos trekno, slīprakstu, saiti , aizzīme vai citādi formatējiet tekstu.

Bet sintakse patiesībā ir pārsteidzoši jāiemācās. Liela palīdzība bija īsinājumtaustiņiem. Es diezgan ātri varēju nokļūt diezgan labā plūsmā.

Kad testēšana bija pabeigta, es notīrīju lapu un pēc tam atsāku rakstīt. Es dokumentēju apmēram 200 savu domu vārdus platformā Ghost. Pēc tam es spēru soli atpakaļ, lai pārdomātu to, kas man (līdz šim) bija paticis un kas nepatika par rakstīšanas pieredzi. Šeit ir domas

Kas man patika:

 • No pirmā acu uzmetiena tūlītējs priekšskatījums izskatās tiešām jauks. Baltas telpas dizains un jauka, viegla tipogrāfija liek jums to apskatīt.
 • Visa šī baltā telpa noteikti palīdzēja manām domām plūst labāk, kā es rakstīju. Es nekad nesapratu, cik daudz labāk darbojas jūsu prāts, ja nav nevajadzīgu ikonu, rīkjoslu utt., Lai pārblīvētu jūsu rakstīšanas vietu.

Spoku ievades problēma

Kas man nepatika:

 • Noklikšķinot uz CTRL + S, lai saglabātu, stūrī tiek parādīts kaitinošs mazs zaļš paziņojums, kas paziņo, ka saturs ir saglabāts. Jā, tas paliek tikai dažas sekundes, bet tomēr; pastāvīgais tā parādīšanās man diezgan ātri sāka uz nerviem.
 • Cik skaists ir priekšskatījums, tas var būt satraucoši, ja vērojat tekstu parādās divās ekrāna pusēs. Es neesmu pilnīgi pārliecināts, uz kuru pusi man vajadzētu skatīties.
 • Sākot aizpildīt vairāk nekā vienu lapu, es pamanīju, ka priekšskatījums un ievade ne vienmēr ir saskaņoti. Tas nozīmē, ka daļa no redaktorā redzamā satura nebūs redzama priekšskatījumā. Man tas patiešām mazināja rakstīšanas pieredzi, un es noteikti redzu, ka tas veido būtisku traucēkli, veidojot garās formas saturu.

Kad esat pabeidzis ziņas rakstīšanu, varat vai nu tieši noklikšķināt uz pogas “publicēt”, kas ir paslēpta nolaižamajā izvēlnē “Saglabāt melnrakstu”, vai arī noklikšķiniet uz uzgriežņu atslēgas ikonas blakus nolaižamajai izvēlnei, lai atvērtu dažus papildu iestatījumus..

Spoku iestatījumi

Šie iestatījumi ļauj jums pievienot ziņas attēlu, pielāgot ziņas URL, plānot publicēšanas datumu, piekļūt pilnam priekšskatījumam, piešķirt ziņu citam autoram un ievadīt meta datus (nosaukums + apraksts). Varat arī pārvērst ziņu par lapu vai ievietot šo ziņu savā vietnē tieši no šiem iestatījumiem.

Es konfigurēju iestatījumus pēc saviem ieskatiem, pēc tam publicēju ziņu. Šeit ir izeja. Šoreiz es ļaušu jums būt tiesnesim. Vai tev tas patīk? Vai jūs domājat, ka tas ir mazliet par minimālu? Vai jūs to ienīst? Ļaujiet man uzzināt, ko jūs domājat komentāros.

Spoku izvade1
Ghost-Output2

Citas spoku funkcijas & Iestatījumi

Šeit nav īsti daudz ko runāt. Iestatījumos ir dažas iespējas, piemēram, logotipa pievienošana, emuāra vāka attēla ievietošana, pāris lasāmības iestatījumu maiņa, navigācijas pielāgošana utt..

Spoku iestatījumi1

Varat arī pievienot savai vietnei jaunu motīvu. Varat augšupielādēt pielāgota koda motīvu zip failu vai arī kaut ko no tā paņemt Spoku tirgus (ir pieejami gan bezmaksas, gan premium).

Godīgi sakot, tirgū esošās tēmas nešķita tik iespaidīgas. Lielākā daļa no tām izskatās kā 2-3 dizaina veidņu atkārtojumi ar dažām krāsām un ekrāna logrīkiem, kas mainīti šeit un tur. Pat starp apmaksātajām tēmām man nekas nav īsti izcēlies.

Vēlreiz, tā kā Ghost ir salīdzinoši jauns, izvēle ir ļoti ierobežota. Pēc kāda laika mēs varētu redzēt plaukstošu tirgus ar daudz funkcionāliem dizainiem. Tomēr šobrīd tas vēl nav noticis.

Iesaiņošana

Es pabeigšu savu pārskatu, beidzot apskatot plusi un mīnusi.

Plusi:

 • ļoti acīmredzami (un slavējami) centieni bez stresa, noārdītas rakstīšanas
 • Marķēšanas sintakse sākumā var būt sāpīga, taču ātri mācāma un lietojama
 • aizmugurējā gala dizains ir skaists

Mīnusi:

 • rakstīšanas pieredzei ir kāds uzlabošanas potenciāls
 • reāllaika priekšskatījums dažreiz var novērst uzmanību, jo rakstot teksts tiek parādīts divās ekrāna pusēs
 • manuāli saglabājot, stūrī katru reizi parādās traucējošs mazs zaļš uznirstošais logs
 • reāllaika priekšskatījums un ievades lauks ne vienmēr tiek saskaņoti
 • Spoku tirgus ir ļoti ierobežots
 • informācijas panelis nav pārāk funkcionāls – mazliet izgriezts, lai būtu patiesi noderīgs lietotājam

Vai tuvākajā laikā es pāriet no WordPress uz Ghost?

Noteikti nē. Kaut arī es noteikti ticu un cienu to, ko Ghost cenšas sasniegt, es personīgi nedomāju, ka tas vēl ir diezgan labi.

Bet jūs zināt, ko?

Ir labi. Tiešām, tā ir.

Es nedomāju kādu laiku gaidīt, kamēr Ghost sasniegs maksimālo potenciālu. Es nekad neredzu Ghost kā kaut ko tādu, kas aizstās WordPress – WP šobrīd ir pārāk progresīvs un funkcionāls, lai Ghost varētu pat konkurēt, kā arī tam ir neticami lojāla lietotāju bāze. Bet es redzu, ka Ghost ir sava vieta vietņu izstrādes pasaulē.

Vieta, kur lietotāji var koncentrēties uz emuāru veidošanu un tikai uz emuāru veidošanu.

Tāpēc es visu laiku pievērsīšu uzmanību Ghost visu pārējo 2015. gadu un pēc tam. Ko tu domā?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map