Hei Dude, kur ir mana vietne? Kas notiek, ja notiek tīmekļa mitināšanas avārija

Viena no kaitinošākajām / pārsteidzošākajām / kairinošākajām lietām, ko varat piedzīvot tiešsaistē kad meklējat noteiktu vietni, tikai lai atrastu, ka tās vairs nav. Tas ne tikai nav pieejams, bet izskatās, ka ir pilnībā pazudis. Parasti šajā gadījumā pārsteigums var kļūt par vilšanos, un jūs vienkārši virzāties tālāk, iespējams, domājat, ka atgriezīsities pie tā vēlāk. Tomēr tas ir pavisam cits stāsts, kad vietne, kurai mēģināt piekļūt, ir jūsu pašu.


>> Noklikšķiniet šeit, lai lejupielādētu PDF failu <<

Pārsteigums pārvēršas vilšanās un pēc tam ātri īgnumā, jo jūsu apmaksāts tīmekļa mitinātājs šeit ir nometis bumbu. Protams, ja jūs paļaujaties uz savu vietni naudas dēļ, kairinājums var kļūt par teroru, jo jūsu galvā sāk veidoties zaudēto ienākumu summas.

vietņu avārijas dīkstāveŠis scenārijs daudziem vietnes īpašniekiem ir kļuvis par realitāti, tomēr tik maz ir to, kā tas notiek un ko tas viņiem nozīmē. Šeit mēs nespeciālisti pievērsīsimies servera avārijas cēloņiem un sekām, kā arī, ko jūs varat darīt, ja tas notiek ar jums.

Jūsu tīmekļa servera serveris ir savienojums starp to, ka jūsu vietne tiek glabāta kibertelpā, un visi to var apskatīt, kad kāds to meklē tiešsaistē. Tāpēc ir jēga, ka, ja kaut kas noiet greizi ar jūsu tīmekļa mitinātāja serveri, kurā atrodas jūsu vietne, tad kaut kas noiet greizi ar jūsu vietnes piekļuvi..

Lielākā daļa hostinga kompāniju garantē 99,9 procentu “uz laiku”, kas nozīmē, ka jūsu vietnei visu laiku jābūt tiešsaistē “praktiski”. Tātad, kad jūsu vietne vairs nav redzama un mājas datorā viss darbojas kā parasti, iespējams, ka kaut kas ir noticis ar serveri, kas mitina jūsu vietni.

Ja serveriem rodas problēmas, kas ietekmē jūsu vietni, to parasti izraisa programmatūras, kas darbina serveri, “avārija”; šādā gadījumā jūsu vietne var būt pilnīgi nepieejama vai parastā satura vietā sniegt kļūdas ziņojumu..

Ja jūsu vietnei nevar piekļūt, ja kaut kas notiek ar serveri, to sauc par vietnes “dīkstāvi”. Reizēm dīkstāves var būt plānots scenārijs, taču bieži notikuma pamatā ir nopietnākas vai draudīgākas sekas. Tālāk ir serveru dīkstāves atzīto cēloņu saraksts.

 • Plānotais – mitināšanas uzņēmumiem ir jājaunina programmatūras lietojumprogrammas, operētājsistēmas un aparatūras komponenti.
 • Komponenti neizdodas – var rasties programmatūras defekti, aparatūras komponenti var kļūt kļūdaini, var rasties programmēšanas kļūdas, kā arī vīrusi un failu bojājumi.
 • Operatora kļūda – nekvalificēti operatori var nejauši izdzēst failus.
 • Servera pārslodze – vai nu no neparedzēta masveida trafika pieauguma, vai arī no ļaunprātīga nodoma.
 • Ļaunprātīgi lietotāji – tīša failu dzēšana un hakeru veikšana, lai pazeminātu serveri.
 • Dabas katastrofas – piemēram, vētras, zemestrīces, plūdi.

Mēs jau esam apskatījuši servera dīkstāves ietekmi uz jūsu vietni. Šis ir plašāks saraksts ar to, ko jūs varat sagaidīt, kad tas notiks;

 • Lēna slodze – parasti notiek “mīkstas” dīkstāves laikā, tas nozīmē, ka jūsu vietne būs redzama tiešsaistē, tomēr tā darbosies slikti.
 • Nav redzams – jūsu vietne netiks ielādēta vispār un nebūs pieejama lietotājiem. Šis ir tipiskais scenārijs “smagas” dīkstāves periodos.
 • Ļaunprātīgs saturs – jūsu tīmekļa lapas tiek nolaupītas, un parastais saturs tiek izdzēsts vai aizstāts.
 • HTTP kļūdas – “noilguma” ziņojumi, kas saistīti ar lēnu savienojumu ar jūsu vietni.

Ir acīmredzami svarīgi, lai jebkādas dīkstāves tiktu risinātas nekavējoties, it īpaši, ja jebkāda veida ienākumus paļaujaties uz savu vietni. Garie prombūtnes termiņi tiešsaistē var maksāt naudu, zaudēt klientus, atbaidīt potenciālos reklāmdevējus un galu galā ietekmēt jūsu rangu meklētājprogrammās..

Ielikt mazliet perspektīvā tīmekļa vietnes dīkstāves patiesās izmaksas. Pagājušajā mēnesī gan Google, gan Amazon cieta pārtraukumus. Amazon.com samazinājās 40 minūtes un tika ziņots ka zaudētie pārdošanas apjomi Amazon maksāja USD 5 miljonus dolāru. Tas ir pārsteidzoši USD 120 000 minūtē.

Ja dīkstāve jūsu vietni nepamatoti ietekmē, ir dažas lietas, ko varat darīt īstermiņā;

 • Pārbaudiet, vai vietne patiešām nedarbojas – pārbaudiet savu vietni no cita avota un pārliecinieties, vai to apstiprina cita puse. Ir daudz tādu vietņu kā www.downforeveryoneorjustme.com ka jūs varat izmantot pārbaudi, ja vietne patiešām nav pieejama.
 • Nosakiet cēloni – izpētiet iespējamos tūlītējos cēloņus, piemēram, domēnu, kura derīguma termiņš ir beidzies, vai programmēšanas kļūdu. Tas ietaupīs skumjas, ja konstatējat, ka problēma nav pašā serverī.
 • Sazinieties ar mitināšanas uzņēmumu – lielākajai daļai pakalpojumu sniedzēju diennakts serviss ir pieejams visu diennakti, un viņi var sniegt padomus par visām zināmajām problēmām un kavējumu ilgumu..
 • Paziņojiet lietotājiem vai klientiem – ja jums ir sociālo mediju konti Twitter un Facebook, ievietojiet viņiem statusa atjauninājumu par pašreizējo problēmu.

Plašākā shēmā servera avārijas, kas izraisa vietņu dīkstāvi, ir noteikuma izņēmums. Fakts, ka mēs esam izvirzījuši šo jautājumu, tomēr atklāj, ka tas, kas ir ielikts kibertelpā, var tikpat viegli atkrist. Paturot to prātā, ir vairākas lietas, kuras varat darīt, lai palīdzētu novērst katastrofas, ja tā notiek ar jums.

Pārliecinieties, vai izmantojat uzticamu tīmekļa mitinātāju ar pierādītu stabilu darbības laiku (šeit ir divu labāko saimnieku salīdzinājums). Ja jums ir vairāk nekā viena vietne, mitiniet to ar citu uzņēmumu, lai jūs varētu sazināties no tās, ja viena vietne nokrīt. Pārliecinieties, vai jums ir svarīgu e-pastu un ziņojumu dublējumi.

Izvairieties no automātiskas iekļaušanas lētākajos hostinga plānos un noteikti pārrunājiet savas hostinga prasības ar potenciālajiem pakalpojumu sniedzējiem, ieskaitot viņu atbalsta līmeņus, lai jums būtu pēc iespējas ērtāk, ka jūsu tiešsaistes klātbūtne joprojām tiek droši pasniegta..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map