Kā pārkārtot veco saturu, kad idejas jums vairs nav aktuālas

Vai domājat par ko rakstīt nākamajam emuāra ierakstam? Vai joprojām mēģināt nākt klajā ar nākamo sociālo mediju ziņu? Atzīsimies: laba ideja ir viena no vissmagākajām lieliska satura rakstīšanas sastāvdaļām.


Kā pārkārtot veco saturu

Jūs tur varētu sēdēt visu dienu ar galvu rokās un acīm uz tukša datora ekrāna un nākt klajā ar absolūti neko. Labā ziņa ir tā, ka jums katru reizi nav nepieciešams kaut kas jauns, kas jauns.

Iespējams, jums jau ir patiešām laba ideja, kas atrodas apkārt. Kur? Apskatiet savu veco saturu, un tas noteikti iedegs ideju. Vai nezināt, kā to pārkārtot, lai jūs piedāvātu kaut ko jaunu? Lai sāktu darbu, apskatiet šos padomus.

Pārpublicēta satura priekšrocības

Saturam jābūt jaunam, svaigam un aizraujošam. Tas ir tas, ko jūs pastāvīgi dzirdat, vai ne? Bet pārstrādes saturs var būt arī savas priekšrocības. Acīmredzams ieguvums ir tas, ka tas ietaupa jūsu laiku jaunas idejas ierosināšanai un pārbaudei, taču jūs iegūstat vairāk. Starp šīm priekšrocībām:

 1. Tas palīdz veidot jūsu autoritāti. Runājot par vienu un to pašu tēmu vairākas reizes, jūs varat gūt atzinību šajā jautājumā.
 2. Tas ir piemērots SEO. Pat ja saturs nav identisks, jūs, visticamāk, izmantosit tos pašus atslēgvārdus, kas padara to noderīgu SEO. Ja ideju izmantojat ārpus savas vietnes un saite atpakaļ uz sākotnējo ziņu, tas ir vēl labāk SEO.
 3. Tas palīdz sasniegt plašāku auditoriju. Neatkarīgi no tā, vai atjaunināt veco emuāra ziņu, lai tā būtu mūžzaļāka, vai maināt satura formu, jūs, iespējams, sasniegsit daudzus cilvēkus, kuri nekad nav redzējuši oriģinālo satura daļu.

Kā noteikt saturu, kuru ir vērts pārpublicēt

Pirms turpināt darbu un pārstrādāt kādu veco ideju, jums ir jāapsver, kuras idejas ir vērts atkārtot. Ja godīgi, lielāko daļu satura var pārpublicēt, taču tas ir jāpārliek pareizu iemeslu dēļ. Jūs nevēlētos pārpublicēt emuāra ziņu, kas pirmo reizi pilnībā parādījās. Tā vietā jūs vēlaties pārstrādāt idejas saturu, lai izteiktu spēcīgāku paziņojumu.

Tomēr kopumā jūs atradīsit, ka atkārtotas atkārtošanas vērts saturs ir:

 • Mūžzaļais: Izvēlieties tēmu, kas joprojām aktuāla šodien. Padoms: ja jūs meklējat ātru satiksmi, varat apsvērt iespēju savietot ideju, lai tā būtu savlaicīga un ievērības cienīga, savienojot to ar nesenu notikumu.
 • Nepilnīgs: Vai jums ir vairāk ko teikt par tēmu? Tad tā noteikti ir tēma, kuru ir vērts izmantot vēlreiz! Ja esat teicis visu, kas jums jāsaka, un tāpat kā visi pārējie, tad tagad apsveriet iespēju izlaist šo tēmu.
 • Populārs: Apskatiet to, kas iepriekš ir darbojies labi. Pārbaudiet savu Google Analytics pārskatu par labākajām lapām vai izmantojiet tādu rīku kā Ahrefs, lai uzzinātu, kāds saturs ir visvairāk koplietots, patīk vai saites. Iespējams, ka šāda veida tēma šoreiz virzīs rezultātus – pieņemot, ka neatkārtojat visu, ko lasītāji jau ir dzirdējuši – tāpēc domājiet par veidiem, kā šo informāciju pasniegt, izmantojot jaunu pieeju.

5 veidi, kā pārkārtot veco saturu

Vai esat atradis ideju, kuru vēlaties pārstrādāt? Šeit ir daži ieteikumi, kā šo tēmu atjaunot.

1. Uzrakstiet turpinājumu

Ja jūs pirmo reizi neapmeklējāt visu, ko gribējāt, izmantojiet šo iespēju, lai dubultotu savas idejas. Teiksim, piemēram, ka jūs uzrakstījāt ziņu ar nosaukumu “10 kopīgas investīciju kļūdas, no kurām jāizvairās”. Iespējams, ka cilvēki pieļauj daudz vairāk nekā 10 investīciju kļūdas. Rakstiet jaunu emuāra ierakstu pēc “10 vairāk investīciju kļūdām, no kurām jāizvairās”.

2. rakt dziļāk

Lielākā daļa emuāru ziņu un pat e-grāmatas tikai skrāpē tēmas virsmu. Piedāvājiet lasītājiem lielāku vērtību, iedziļinoties tikai vienā punktā no sākotnējā satura. Piemēram, pieņemsim, ka jūsu e-grāmata ir nosaukta “101 vienkāršs padoms, kas padarīs jūs par mārketinga profesionāli”.

Viens no jūsu padomiem ir piesaistīt ietekmētājus jūsu nišā. Lai izveidotu jaunu emuāra ziņu vai e-grāmatu, koncentrējieties tikai uz ietekmētāju mārketingu. Apkopojiet jaunus piemērus, statistiku un citātus, lai vēl vairāk izvērstu šo tēmu. (Iepazīstieties ar Braiena Deana grāmatu debesskrāpja tehnika).

3. Uztveriet citu viedokli

Jauns skatījums ne vienmēr nozīmē, ka jums ir jāpārslēdzas uz pusēm. Jums atliek tikai uzņemties ideju, bet pastāstīt stāstu no cita skatu punkta. Piemēram, jūsu sākotnējā emuāra ziņa, iespējams, ir notikusi pēc “Kā izveidot strādājoša sociālā medija mārketinga stratēģiju”.

Šoreiz jūs varētu rakstīt par “10 lietas, ko mani bērni man iemācīja par veiksmīgas sociālo mediju stratēģijas veidošanu”. Daži no jūsu norādītajiem punktiem var pārklāties, taču lasītājiem šī pieredze un stāsts ir jauns.

4. Iepazīstiniet to ar jaunu auditoriju

Vai domājat, ka auditorija ir dzirdējusi visu, kas jums jāsaka? Tas ir lieliski! Tagad ir pienācis laiks sasniegt jaunu auditoriju. Daži piemēri, ko varat darīt:

 • Vecas viesu ziņas atkārtota publicēšana savā emuārā vai otrādi (paturot prātā vietnes vadlīnijas un to, kam pieder saturs).
 • Izvilkumu iegūšana no jūsu e-grāmatas un ievietošana savā emuārā vai emuāra ziņu apvienošana e-grāmatā.
 • Izmantojot vecos Tweets un pielāgojot tos, lai jūs varētu tos dalīties Facebook.
 • Augšupielādējiet veco YouTube videoklipu jaunā platformā.

Ja pārstrādājat veco saturu, pārliecinieties, ka esat to izpētījis un vēlreiz pārbaudiet, vai tas joprojām ir aktuāls, un, ja nepieciešams, pielāgojiet to.

5. Pārvērtiet to citā formā

Emuāru ierakstiem nav jādzīvo tikai kā emuāru ierakstiem. Jūs vienmēr varat uzņemt emuāra ziņas vai e-grāmatas saturu un pārvērst to vizuālā vai audio formātā (vai otrādi). Piemēri:

 • E-grāmatas satura pārvēršana par infografiku (kā to izveidot bez maksas vietnē Canva).
 • Emuāra ziņas izmantošana kā video atšifrējums.
 • Podcast apraides satura izmantošana Slide Share prezentācijā.

Šāda satura atkārtota mērķauditorijas atlase ļauj izmantot šos dažādos satura veidus kopā, lai papildinātu viens otru, un tas var dot labumu jūsu auditorijai atkarībā no tā, kā viņi mācās. Piemēram, pirms emuāra ziņas ievietojiet video saiti vai saiti uz savu apraidi no savas Slide Share prezentācijas.

Nākot klajā ar labām idejām, jums nav jāizdzīvo dzīvība. Dažreiz jums vienkārši jāpasaka sveiciens idejām, kuras jūs gaida ar seju. Kā jūs pārdomājat savu nākamo satura daļu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map