Kas ir RSS un kā tas var būt izdevīgs emuāru autoriem?

Ja esat iesācējs emuāru veidošanā, iespējams, esat ievērojis šo terminu RSS. Pilnīgi neizpratnē? Pat daudzi pieredzējuši emuāru autori ir sajaukti, kā padarīt šo rīku darbam viņu labā. Neuztraucieties. Šeit mēs apskatīsim, kas ir RSS un kā jūs to varat izmantot sava emuāra labā. Sāksim.


rss

Kas ir RSS?

RSS faktiski ir vienkāršāks, nekā izklausās. Tas nozīmē Bagātīgas vietnes kopsavilkums – vai kā daži cilvēki to zina, Tiešām vienkārša sindikācija.

Būtībā RSS ir tehnoloģija, kas jūsu emuāra saturu rada XML formātā – datora valodā -, lai to varētu piegādāt abonentiem..

Tādā veidā cilvēkiem, kurus interesē jūsu saturs, nav jāgriežas pie jums, lai pārbaudītu, vai jums ir jauns saturs.

Padomājiet par to šādi: Jūs abonējat avīzi un to piegādājat pie jūsu durvīm. Jums nav jāapmeklē ziņu telpa, lai redzētu jaunākās ziņas.

Jūsu RSS plūsma ļauj lasītājiem abonēt un saņemt šos atjauninājumus, tiklīdz publicējat jaunu ziņu.

Kā tiek izmantots RSS?

Kā minēts, jūs varat izmantot savu RSS plūsmu, lai automātiski atjauninātu abonentus jaunākajās ziņās, taču, ja vēlaties, tas var darīt vairāk jūsu labā. Piemēram, jūs varat izmantot savu RSS plūsmu, lai sindicētu vai vienlaikus publicētu savu saturu ar citu vietni.

Tas nozīmē, ka jūsu emuāra saturs tiks parādīts šajā vietnē, kad jūs publicēsit jaunas ziņas. Dažiem cilvēkiem tas var būt izdevīgs veids, kā palielināt iedarbību bez lielām pūlēm.

Hostinga karaliste, piemēram, sindicē saturu vietnē Alltop.com savā tīmekļa mitināšanas kategorijā.

Ja jūs interesē atsevišķu RSS plūsmu abonentu puse, lasītājus var atjaunināt divos veidos:

  1. Pa e-pastu.
  2. Izmantojot RSS lasītāju.

Tālāk mēs runāsim vairāk par to, kā iestatīt jūsu plūsmu, izmantojot šīs dažādās metodes.

RSS priekšrocības

RSS plūsmas pieejamības ideja ir tāda, ka tā palīdz piesaistīt trafiku uz jūsu vietni. Sindicējot savu saturu augstas autoritātes vietnēs, jūs varat ne tikai sasniegt plašāku auditoriju, bet arī turpināt lasītājiem atgriezties vēl vairāk, jo viņiem nav jāatceras jūsu URL vai jāpieliek pūles, lai reģistrētos jaunam saturam – tas viss tiek piegādāts viņiem automātiski.

rss paskaidroja

No otras puses, milzīgs plus ir tas, ka citu vietņu RSS plūsmas jums ir pieejamas kā emuāru autoriem. Pievienojiet savam RSS lasītājam savus iecienītos emuārus un ziņu vietnes – piemēram, plkst Atsauksmīgi, kas ir viens no populārākajiem – un jūs varat viegli sekot jaunumiem savā nozarē. Tas jums palīdzēs izpētīt emuāru ierakstus un nākt klajā ar idejām.

RSS trūkumi

Galvenais trūkums, nodrošinot lasītājus ar RSS plūsmu, ir tas tas var neatbilst jūsu mērķiem. Piemēram, ja vēlaties mudināt lasītājus abonēt jūsu biļetenu, vēlaties, lai tas būtu jūsu e-pasta izvēles uzmanības centrā, nevis lai lasītāji dalītos ar savu e-pastu, lai atjauninātu emuāra ziņas..

Tas nenozīmē, ka jums vispār nevajadzētu būt RSS plūsmai. Ja lasītājs vēlas, lai jūs, izmantojot savu RSS lasītāju, pastāvīgi atjauninātu informāciju par pēdējiem emuāra ierakstiem, dariet to pieejamu. Darbība tieši nekonkurē ar jūsu biļetenu, tāpēc nav nodarīts nekāds kaitējums.

Šajā gadījumā iestatiet savu plūsmu, bet ļaujiet plūsmas abonentiem jūs atrast caur lasītāju. Atstājiet visas savas RSS barotnes reklāmas savā vietnē, lai jūs varētu koncentrēties uz savu biļetenu.

Kā iestatīt RSS barotni

RSS plūsmas URL iestatīšana ir daudz vienkāršāka, nekā jūs varētu domāt. Ja izmantojat WordPress, tas tiek darīts automātiski jūsu vietā.

Vienkārši dodieties uz vietni www.yourdomain.com/feed, lai pārbaudītu, vai jūsu plūsma darbojas. Dažos gadījumos jūsu plūsma var būt atrodama vietnē www.yourdomain.com/blog/feed. Ja jūs nepārzināt tādas datoru valodas kā XML, lapa jums izskatīsies nedaudz mulsinoša, bet tas ir labi. Apmeklējot šo lapu, jūs vienkārši informēsit, ka jums ir RSS plūsma, un daudzos gadījumos tas ir URL, kuru izmantosit, lai sindicētu jūsu saturu citās vietnēs..

Bet tam pat nav jābūt tik sarežģītam. Piemēram, ja izmantojat WordPress, ir daudz spraudņu, kurus varat izmantot, lai atvieglotu abonēšanu. Piemēram, Jetpack nāk ar abonēšanas logrīku, kas nosūtīs abonentiem e-pastus, kad publicēsit jaunu ziņu. Abonēt2 spraudni ir līdzīga iespēja, kuru dod priekšroka daudziem cilvēkiem, vai arī jūs varat izmēģināt Abonējiet pa e-pastu.

Kad jums ir plūsmas URL – tas tiek veikts automātiski, izmantojot WordPress, vai arī to var izveidot, izmantojot dažādus tiešsaistes rīkus, piemēram Barība – tad nekas vairāk nav jādara, lai lasītāji skatītu jūsu plūsmu viņu RSS lasītājā. Viņiem atliek tikai apmeklēt viņu RSS lasītāja kontu, meklēt jūsu vietni un abonēt.

Kā izsekot RSS plūsmas statistiku

Tagad, kad jums ir plūsmas URL, varat iesniegt šo saiti uz sindikācijas vietnēm, pievienot e-pasta abonēšanas spraudņus vai ļaut lasītājiem abonēt, izmantojot savu RSS lasītāju.

Ja jums nav rūp izsekot saviem abonentiem, šajā brīdī nekas vairāk nav jādara. Tomēr, ja jūs interesē abonenta dati, ir daudz tiešsaistes rīku, kas jums palīdzēs to sekot.

FeedBurner Google bija savulaik karalis RSS saišu izveidē un jūsu statistikas izsekošanā, taču kopš 2012. gada FeedBurner nav atjaunināts, eksperti iesaka atrast alternatīvu. Alternatīvie RSS izsekošanas rīki ietver:

 • Feedblitz: Tas ir gan e-pasta mārketings, gan RSS pārvaldības pakalpojumi. Izmantojot to, jūs varat piegādāt savu saturu, izmantojot viņu pakalpojumus, un izsekot statistikai. Ja viss, ko jūs meklējat, ir RSS pārvaldības rīks, plāni sākas tikai ar USD 1,49 mēnesī, taču jūs varat pievienot e-pasta mārketinga pakalpojumus, kuru cena ir atkarīga no abonentiem.
 • FeedCat: Šis pakalpojums ir bezmaksas un piedāvā statistiku un plūsmas uzlabošanas rīkus.
 • RapidFeeds: Izmantojot PRO kontu tikai 6,95 ASV dolāru mēnesī, jūs varat pārvaldīt savu emuāru un aplādes plūsmas un skatīt izsekošanas metriku.

Atkal jums nav jāmaksā, lai izsekotu plūsmas statistiku, ja nevēlaties, un daži no iepriekš minētajiem WordPress spraudņiem, piemēram, Subscribe2, jau satur daļu no izsekošanas informācijas, kuru atradīsit citos pakalpojumos.

Izmantojot savu RSS plūsmu, nav jābūt vairāk kā vienai citai jūsu vietnes funkcijai. Kā jūs izmantosit savu RSS plūsmu, lai palielinātu datplūsmu uz jūsu emuāru?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map