Kas ir SSL sertifikāts un vai man tas ir vajadzīgs manā vietnē?

Iespējams, ka jūs esat dzirdējis šo vārdu, ja pārvaldāt savu vietni – gan uzņēmējdarbībai, gan personīgai lietošanai SSL sertifikāts. Bet kas tas ir un vai ir vērts tajā ieguldīt naudu savas vietnes labā?


kas ir ssl un https

Kas ir SSL sertifikāts??

Saīsinājums “SSL” nozīmē Secure Sockets Layer. Kā definējis Globalsign.com, SSL sertifikāti ir “mazi datu faili, kas ar kriptogrāfijas atslēgu digitāli saista organizācijas informāciju”. Tad SSL ir šifrēšanas tehnoloģija, kas, instalējot jūsu vietnē, izveido drošu savienojumu starp jūsu serveri un apmeklētāju tīmekļa pārlūkprogrammām..

Vai esat kādreiz redzējis piekaramās atslēgas ikonu blakus adreses joslai, kad apmeklējat noteiktas vietnes? Vai varbūt esat pamanījis, ka dažas vietnes izmanto http: //, bet citas – https: //. Gan piekaramā atslēga, gan “s”, kas atzīmēti vietnē http: //, norāda, ka vietnei ir instalēts SSL sertifikāts un ka jūs strādājat ar drošu savienojumu.

Kam vajadzīgs SSL sertifikāts?

SSL sertifikāti ir par droša savienojuma izveidi, šifrējot datus, taču ne visas vietnes sūta un saņem sensitīvu informāciju, tāpēc ne visiem tīmekļa īpašniekiem ir nepieciešams SSL sertifikāts. Kad tas tikai palielinās jūsu vietnes izmaksas, kā jūs zināt, vai jums vajadzētu ieguldīt drošā savienojumā?

Atbilde patiesībā ir diezgan vienkārša. Ja esat e-komercijas vietne un sūtāt kredītkartes informāciju, tad pārliecinieties, vai klienti uzticas jūsu savienojumam. Jūs, bez šaubām, vēlēsities SSL sertifikātu. Ja jums ir darīšana ar citu personisko informāciju, piemēram, sociālās apdrošināšanas numuriem, jums būs nepieciešams arī SSL sertifikāts.

Kāpēc? Pirmkārt, tas jūs aizsargā. Tā kā savienojums ir drošs, jums ir mazāk ticams, ka tiks uzlauzts, tāpēc varat mierīgi atpūsties, zinot, ka klientu informācija ir droša, un jūs, visticamāk, nezaudēsit savu reputāciju, pateicoties datu pārraidei. Alternatīvi, ja jūs nekodējat savus datus ar SSL sertifikātu, sūtāmo informāciju var redzēt jebkurš dators, kas atrodas starp jūsu un jūsu serveri. SSL sertifikāts nodrošina arī autentifikāciju, tāpēc jūs zināt, ka sūtāt informāciju uz savu serveri, nevis noziedznieka serveri.

Turklāt tas var maksāt par pārdošanu, ja jums tāda nav. Gartner Research liecina, ka gandrīz 70 procenti tiešsaistes pircēju pārtrauks tiešsaistes pasūtījumu, ja neuzticas darījumam. Ja jums būs SSL sertifikāta pierādījums (piemēram, ar https: //), šī uzticība tiks atkārtoti iekļauta jūsu darījumā.

Tātad, vai man ir nepieciešams SSL sertifikāts?

Ko darīt, ja jums nav darīšana ar sensitīviem datiem? Vai jums joprojām ir nepieciešams SSL sertifikāts? Izvēle patiešām ir jūsu ziņā, bet kopā ar iepriekšminētajām priekšrocībām, tas var arī uzlabot jūsu Google klasifikāciju, tāpēc daudzi cilvēki labprāt iegulda naudu.

Google paziņoja 2014. gadā, drošība ir galvenā prioritāte. Tāpēc viņi šifrēšanu izmanto kā ranga faktoru. Pašlaik SSL sertifikātam nav lielas nozīmes jūsu klasifikācijā, taču Google ir teicis, ka viņi, visticamāk, nākotnē stiprinās tā ietekmi uz klasifikāciju. Pārlecot pa šo vagonu, jūs varat gūt pārsvaru pār konkurentiem, kad tam ir lielāka nozīme.

Patiesība ir tāda, ka jums, iespējams, nav nepieciešams SSL sertifikāts, ja vien jūs nepieņemat maksājumus tiešsaistē, taču, ja jums būtu tik daudz priekšrocību, kāpēc jums tāda nebūtu??

SSL sertifikātu veidi

Līdz šim SSL sertifikāti var izklausīties diezgan vienkārši, taču, iegādājoties sertifikātu, ir jāņem vērā daudz lietu, ieskaitot dažādus veidus. Jūs varat izvēlēties no trim:

 1. Paplašinātas validācijas SSL sertifikāti: Ja jūs meklējat augstāko autentiskuma līmeni, laba izvēle ir EV SSL sertifikāts. Tas ir tāpēc, ka to iegūšanai ir jāpieliek lielākas pūles. Sertifikātu iestāde pārbaudīs jūsu tiesības izmantot jūsu norādīto domēnu, kā arī veiks rūpīgu jūsu organizācijas izmeklēšanu. Tam būs nepieciešami arī papildu pārlūka drošības uzlabojumi, piemēram, zaļā adreses josla, kas norāda uz drošu savienojumu.
 2. Organizācijas validācijas SSL sertifikāti: Piesakoties OV SSL sertifikātam, sertifikātu iestāde pārbauda jūsu tiesības izmantot jūsu domēnu un veic vienkāršu izmeklēšanu jūsu organizācijā. Informācija par uzņēmumu tiks parādīta drošajā vietnes zīmogā, tādējādi palielinot uzticību klientiem.
 3. Domēna validācijas SSL sertifikāti: Šāda veida SSL sertifikāts nav saistīts ar uzņēmuma izmeklēšanu. Kad apmeklētāji piekļūst jūsu vietnei, tajā nav parādīts nekas cits kā šifrēšanas informācija drošajā vietnes zīmogā.

Patiesību sakot, ne visi SSL sertifikāti ir izveidoti vienādi, un tāpēc jūs atradīsit tik dažādus cenu diapazonus. Papildus iepriekš minētajiem SSL sertifikātu veidiem jūs pamanīsit arī atšķirības atkarībā no tā, kurš jums pārdod SSL sertifikātu. Piemēram, VeriSign (tagad Symantec) ir viens no uzticamākajiem zīmoliem, tāpēc jūs, visticamāk, maksāsit vairāk, izmantojot viņu pakalpojumus.

Kā to iegūt

Parasti SSL sertifikāta iegūšanai ir divi veidi. Jūs to varat iegādāties tieši caur savu tīmekļa resursdatoru kā papildinājumu; vienkārši apzinieties, kāda veida SSL sertifikātu jūs saņemat, ja jūs meklējat kaut ko vairāk nekā domēna validācijas SSL sertifikātu. Atkarībā no jūsu saimnieka tas var maksāt tikai USD 5 mēnesī, un dažos gadījumos tikai dažus dolārus gadā.

Varat arī iegādāties, izmantojot trešās puses sertifikātu pārvaldi, un pēc tam instalēt SSL sertifikātu, izmantojot savu mitināšanas kontu. SSLShopper.com piedāvā klientu atsauksmes no dažām populārākajām sertifikātu autoritātēm, un tā ir lieliska vieta, kur sākt. Šie pakalpojumi jums var maksāt vairākus simtus dolāru gadā, taču jums parasti ir vairāk iespēju savas vietnes un uzņēmuma autentificēšanā, lai vēl vairāk uzticētos jūsu zīmolam.

Kad esat instalējis savu SSL sertifikātu, noteikti pārbaudiet savas tīmekļa lapas un pārliecinieties, vai tiek parādīts piekaramā atslēga un “https: //”. Jums, iespējams, būs jāpiespiež https: // uz attēlu, CSS un JavaScript failiem. Šis ir ātrs resurss lai jūs sāktu darbu ar WordPress.

Izeja bez SSL sertifikāta jūsu vietnē nekavēs tā darbību, taču tā izmantošana var aizsargāt jūs un jūsu klientus, palielināt uzticēšanos savai vietnei un uzlabot Google klasifikāciju. Tātad, jūsuprāt, vērts ieguldīt SSL sertifikātā? Paziņojiet mums komentāru sadaļā.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map