Vai pērkat jaunu domēna vārdu? Aizsargājiet savu personisko informāciju

Jūs iestatījāt sava Facebook profila privātu. Jūs saglabājat savu e-pasta adresi drošībā un tikai draugu rokās. Jūs nekad publiskajā profilā neizvietojat neko pārāk privātu.


Kāpēc jūs, kopīgi reģistrējot jaunu domēna vārdu, dalītos ar savu personīgo informāciju ar visu pasauli?

domēna vārds

Jā. Reģistrējot domēnu, jūsu vārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese un pat mājas adrese ir pieejama ikvienam. Tas ir, ja jūs nemaksājat par domēna privātumu, kas var būt aptuveni USD 10 vērts gadā, ko jūs maksājat, lai aizsargātu savu informāciju.

Vai vēlaties uzzināt vairāk? Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kāda ir domēna konfidencialitāte un kā to piemērot savam domēnam.

Kas ir domēna privātums??

Kā Wikipedia to definē, Whois “ir vaicājumu un atbilžu protokols, ko plaši izmanto vaicājumiem datu bāzēs, kurās glabājas reģistrētie lietotāji vai interneta resursa pilnvarotie”. Izmantojot šo protokolu, ikviens var viegli meklēt jebkuru domēna vārdu un apskatīt ar to saistīto personisko informāciju.

Tam ir daži praktiski pielietojumi, piemēram:

 • Nosaka, vai domēna vārds jau ir reģistrēts.
 • Ļauj ērti sazināties ar administrāciju tehnisku problēmu gadījumā.
 • Personas vai uzņēmuma, kas atrodas aiz domēna, reālās pasaules identitātes iegūšana.

Bet kā indivīds informāciju, kas tiek koplietota caur šo datu bāzi, var ļaunprātīgi izmantot surogātpasta izplatītājiem, identitātes zādzībām un citām personām, kas meklē jūsu personisko informāciju.

Labā ziņa ir tā, ka jūs varat paslēpt šo personisko informāciju no Whois protokola un sabiedrības acīm, iegādājoties domēna privātumu, izmantojot savu domēna reģistratūru. Tā vietā, lai uzskaitītu jūsu kontaktinformāciju, datu bāzē tiks norādīta jūsu reģistratūras kontaktinformācija, tāpēc ikvienam, kurš vēlas ar jums sazināties, vispirms būs jāiet caur jūsu reģistratūru. (Vai dažos gadījumos izmeklēšanai viņiem būs jābūt tiesas pavēstei.)

Kā jūs aizsargājat savu informāciju?

Tātad, kā jūs iespējot šo funkciju, lai jūs varētu aizsargāt savu personīgo informāciju? To var iestatīt, reģistrējot savu domēnu. Ja pamanāt papildinājumu “Domain Whois Privacy”, dodieties uz priekšu un pievienojiet to grozam. Parasti tas maksā apmēram 10 USD gadā par vienu domēnu, tāpēc tam nevajadzētu būt finansiālam slogam, ja jums ir tikai daži domēni.

Atkarībā no reģistratūras jūs varat secināt, ka pirkums jau satur domēna konfidencialitāti.

Ja esat jau reģistrējis savu domēnu, joprojām varat pievienot šo konfidencialitātes iestatījumu. Lūk, kā:

1. Pārbaudiet, vai jūsu informācija ir privāta

Vispirms pārbaudiet, vai jūsu informācija ir privāta, apmeklējot vietni namecheap.com/domains/whois un ierakstot savu domēna vārdu.

Sākumā šķiet, ka ir daudz informācijas, taču ritiniet nedaudz pa lapu, un jūs pamanīsit tādas rindas kā “reģistrētāja vārds”, “reģistrētāja iela” un “reģistrētāja tālrunis”. Ja kāds no tiem izskatās pēc jūsu informācijas, tad jūs neesat iespējojis domēna konfidencialitāti.

Ja jums ir domēna konfidencialitāte, šajos apgabalos redzēsit starpniekservera informāciju. Piemēram, “reģistrētāja vārds” izskatīsies kā “DOMAIN PRIVACY SERVICE FBO REGISTRANT”.

2. Iespējot privātumu

Whois privātuma iespējošanas process būs atkarīgs no uzņēmuma, kurā reģistrējāt savu domēna vārdu. Piemēram, ja jūs izmantojat Bluehost, vienkārši informācijas panelī apmeklējiet sadaļu “Domain Privacy”, pārbaudiet tos domēnus, kuriem vēlaties pievienot privātumu, un dodieties uz izrakstīšanos.

Lielākajai daļai domēnu reģistrētāju jums vajadzētu būt iespējai iespējot privātumu kaut kur sava konta apgabalā “Jūsu domēni”. Pretējā gadījumā sazinieties ar klientu apkalpošanas centru, lai iegādātos Whois privātumu.

Vai jums nepieciešama domēna privātums??

Domēna privātums nav nepieciešams visiem. Piemēram, daži uzņēmumi var vēlēties publiskot savu kontaktinformāciju, lai palielinātu sava domēna ticamību un mudinātu cilvēkus nepieciešamības gadījumā sazināties ar viņiem..

Šajā gadījumā parasti tiek izmantots uzņēmuma e-pasts, tālruņa numurs un adrese, tāpēc nav riska, ka personiskā informācija izkļūs.

Ja esat indivīds, kurš pārvalda hobija emuāru vai uzsācat ārštata karjeru, šeit, iespējams, ir personiska informācija, kuru nevēlaties dalīties ar visu pasauli. Tādā gadījumā ir pilnīgi saprātīgi aizsargāt jūsu informāciju.

Vai tas ir tā vērts?

Daži cilvēki apgalvo, ka domēna privātums nav tā vērts, jo, ja kāds vēlētos atrast jūsu informāciju, viņš to varētu atrast kaut kur citur. Citiem šķiet, ka viņi var mierīgi atpūsties, jo mazāk surogātpasta izplatītāju sazinās ar viņiem un viņu informācija ir mazāk pieejama. Ja godīgi, tas viss ir atkarīgs no jums un tā, kā jūs jūtaties ērti, taču vai nebūtu vērts tikai 10 USD gadā atpūsties ērti?

Alternatīva

Ja vēlaties, lai daļa no jūsu informācijas būtu privāta un cita tās daļa būtu pieejama, ir arī alternatīvas. Piemēram, jūs varētu uzskaitīt P.O. mājas adreses vietā jūs varētu iestatīt unikālu e-pasta adresi, ko izmanto tikai sava domēna reģistrēšanai, un / vai jūs varētu saņemt bezmaksas Google balss numuru (ja jūs dzīvojat ASV), lai aizsargātu savu personīgo tālruņa numuru..

Tikai zināt, ka apzināti nepatiesas informācijas sniegšana var izraisīt jūsu domēna apturēšanu saskaņā ar ICANN vadlīnijām.

Vai domēna privātuma iestatījumos ir izmaiņas??

Kaut arī šīs konfidencialitātes opcijas pašlaik pastāv, tiek runāts par gaidāmajām domēna noteikumu izmaiņām.

Saskaņā ar Elektronisko robežu fonds, ICANN (globālā domēna iestāde) pašlaik izskata priekšlikumu, kas ierobežotu domēnu privātumu vietnēs, kuras tiek izmantotas komerciālos nolūkos. “Komerciāli mērķi” varētu nozīmēt jebko, kas rada ienākumus, piemēram, reklāmu izvietošanu jūsu vietnē.

Tas rada risku ārštata darbiniekiem, emuāru autoriem un citām personām, kuras vēlas saglabāt savu informāciju privātu, bet joprojām pelna naudu savā vietnē.

Šobrīd nav skaidrs, vai šis priekšlikums izturēs valdes balsojumu, taču tikmēr jūs joprojām varat aizsargāt savu informāciju, izmantojot starpniekservera reģistrācijas pakalpojumu.

Par tik nelielu samaksu un to, ka to ir diezgan viegli iespējot, nevajadzētu būt iemeslam neaizsargāt jūsu privātumu. Vai plānojat saglabāt savu informāciju privātu, vai arī vēlaties, lai tā būtu pieejama ikvienam? Paziņojiet mums komentāru sadaļā.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map