Tictail Review

Tictail – je systém, který byl známý jako tvůrce webových stránek elektronického obchodu zdarma se sídlem ve švédském Stockholmu. Zahájena v roce 2012, rychle získala popularitu u uživatelů ochotných budovat vizuálně atraktivní a funkční internetové obchody. Hlavním cílem webové služby bylo pomoci každému, kdo má skvělý produkt, jej snadno prodat online.


V poslední době se společnost stala součástí světově známého softwaru eCommerce – Nakupujte a proto již nelze považovat za samostatný produkt. Stále však má smysl nastínit hlavní rysy produktu Tictail, které má na konci roku 2018. Tyto informace mohou být užitečné pro uživatele, kteří se podílejí na vývoji webových stránek elektronického obchodu, a také pro ty, kteří se zajímají o tvůrce webových stránek a obecně o návrh webových stránek. . Začněme hned teď.

1. Snadné použití

Rozhraní Tictail je jedním z nejjednodušších, co tam najdete. Je prostě nemožné tu něco smíchat – tak intuitivní a srozumitelné. Očekává se od vás, že:

 • uveďte název a popis svého internetového obchodu;
 • vyberte zemi, ve které chcete své výrobky prodávat;
 • připojit účty sociální sítě (pokud existují);
 • začněte přidávat své produkty.

Jakmile se zaregistrujete ke službě, nabídne se vám, že si svůj internetový obchod nastavíte na bezplatnou subdoménu mystore.tictail-dot-com, ale máte také možnost vybrat doménu nebo použít doménu nabízenou poskytovatelem domény třetí strany. To lze provést na palubní desce systému.

Tictail Marketplace Front

Pokud jde o nahrávání obsahu a konfiguraci nastavení, vše je intuitivní. Pokud však dojde ke změnám v designu, věci se komplikují. Chcete-li upravit své téma, musíte si zašpinit ruce pomocí HTML a CSS.

Na rozdíl od Wixe nebo Weeblyho, Tictail neposkytuje vizuální způsob, jak změnit design vašich stránek. Nepodporuje drag-and-drop. Pokud neznáte HTML / CSS, ale chcete svůj obchod přizpůsobit, Tictail navrhuje, abyste: požádat o pomoc ostatní uživatele Tictail; zeptejte se někoho ve vaší osobní síti; najmout webového vývojáře nebo se dokonce naučit, jak to udělat sami. Abyste mohli používat Tictail, musíte být flexibilní.

2. Funkce & Flexibilita

Tictail je zaměřen na vytváření webových stránek elektronického obchodu, takže jeho sada funkcí nabízí slušný výběr aplikací a nastavení specifických pro obchod. Obecně to bude dělat vše, co byste očekávali od tvůrce webových stránek elektronického obchodu: nahrávat produkty a vytvářet galerie produktů, nastavovat různé způsoby platby, včetně Stripe a PayPal, spravovat svůj inventář, přizpůsobovat možnosti doručení a další.

K zahájení prodeje nepotřebujete ani účet PayPal. Po prvním prodeji prostřednictvím webu Tictail vám PayPal pošle e-mail na e-mail, který uvedete během aktivace, s pokyny, jak si založit účet a požadovat peníze.

Editor Tictail Custom Shop

Obecně lze sadu funkcí rozdělit na dvě části: bezplatnou, základní část a aplikace. Základní sada funkcí je k dispozici zdarma a stačí spustit a spravovat pěkný internetový obchod. Pokud však chcete své platformě poskytnout vyšší výkon a funkčnost, měli byste zvážit integraci některých aplikací dostupných na trhu aplikací Tictail. Na tomto místě najdete bezplatné i placené aplikace pro doplnění vašeho internetového obchodu.

 • Mezi bezplatnými aplikacemi můžete využít Klarna, Recenze produktů Yotpo, Společenské posudky Kudobuzz, Omnisend, Tisk, Snadný sociální obchod, Snadné sociální reklamy, Fortnox od Sharespine.
 • Pokud jde o placené aplikace, můžete si vybrat mezi Sendicate ($ 12 / mo), Prodej produktu (7,50 $ / měsíc), Představované výrobky ($ 2 / mo), Facebook Shop (8,99 $ / měsíc), Prodávat na Facebooku (9 $ / měsíc), Propagační panel ($ 4 / mo), Vývozce zdroje produktů (7,50 $ / měsíc), Jednoduchá zpráva (5 $ / měsíc) a více. Kromě toho vám Tictail poskytuje sílu kódování, ale ve snadno použitelném vizuálním uživatelském rozhraní.

Tictail má aplikace pro Android a iOS, které vám umožní nejen procházet a prohledávat více než 75 000 obchodů Tictail, ale také spravovat svůj vlastní web z kapsy. Po instalaci jedné z aplikací začnete okamžitě dostávat oznámení o nových objednávkách a získáte možnost nahrát nové produkty, zobrazit statistiky a změnit vzhled svého webu, konkrétně nastavit titulní stránku, aktualizovat slevy a kopírovat.

Webový tvůrce navíc umožňuje stavět více obchodů na jednom a stejném účtu. Existuje dokonce příležitost zřídit jeden a tentýž internetový obchod pro různá místa, a tak zvýšit vaši popularitu, objem prodeje a zvýšit vaši zákaznickou základnu.

Pokud jde o zbývající funkce, mnoho z nich zde nenajdete. Ty, které jsou k dispozici, však budou stačit k vybudování slušného internetového obchodu. Zde můžete připojit vlastní název domény (za příplatek), přidejte neomezený počet produktů, nastavte podrobnosti o přepravě, měnu a daně, připojte účty sociální sítě, získejte neomezené množství šířky pásma, vytvářejte slevy, spravujte produkty a objednávky atd..

3. Vzory

Tictail má pěknou sbírku moderních eCommerce šablon, ale výběr stále zůstává hodně být požadovaný. Systém se nemůže pochlubit rozsáhlým sortimentem témat na rozdíl od renomovaných platforem eCommerce pro vytváření webových stránek. Návrh dostupných šablon je však čistý, krásný a v případě potřeby snadno přizpůsobitelný. Všechna témata jsou navržena s ohledem na obchodní potřeby. Díky inteligentní architektuře služby lze šablony kdykoli přepínat.

Tictail šablony

Pokud jde o přizpůsobení šablony, budete ohromeni jednoduchostí procesu. Je zde mnoho prostoru pro přidání a správu produktů, které jsou logicky strukturovány a uspořádány ve standardním vhodném rastrovém formátu. Je možné vytvořit internetový obchod s citlivým rozhraním, ale tato funkce je volitelná a je jen na vás, zda se rozhodnete, zda ji zapnete či nikoli.

Technicky důvtipní uživatelé mohou vytvářet vlastní, vlastní témata pomocí dokumentace Tictail. Najdete zde vše, co potřebujete k vytvoření skutečně personalizovaného obchodu: podrobné pokyny k vytváření témat, návod k typické struktuře Tictail šablony a úplný index všech dostupných proměnných šablony.

4. Zákaznická podpora

Tvůrce webových stránek nabízí velmi pěknou a informativní službu zákaznické podpory. K dispozici je Centrum nápovědy a blog, kde najdete užitečné články zaměřené na eCommerce. Tým zákaznické podpory služby vám pomůže začít s online obchodem a poté jej efektivně spustit.

Centrum nápovědy přichází s oblíbenými FAQ. Pro snazší vyhledávání uživatelů je rozdělena na internet Sekce nápovědy pro majitele obchodů (pokyny, nastavení, tržiště, produkty, objednávky, doprava, platby, aplikace a fakturace, přizpůsobení, mobilní aplikace a marketing Tictail) a Nápověda pro nakupující (pomocí Tictail, profilu nakupujících, obchodů na Tictail, objednávkových otázek a technických problémů). Prohlížením těchto témat najdete odpovědi na všechny otázky, které vás zajímají.

Pokud se v Centru nápovědy stále nenachází něco, co se vám nepodařilo najít, můžete využít možnost vyhledávání. Stačí zadat odpověď a počkat, až tým podpory odpoví. K dispozici je také e-mailová podpora a živý chat, ale odpověď týmu zákaznické podpory může nějakou dobu trvat.

5. Cenová politika

Cenová politika Tictail je jedním z problémů, které oslovují většinu uživatelů. Technicky je platforma zdarma. Je dodáván s bezplatným hostingem, neomezeným počtem produktů, které lze přidat zdarma, neomezenou šířkou pásma a absencí poplatků za rezervaci. Celkově Tictail nabízí dva cenové plány. Tyto jsou:

 • Tržiště (volný, uvolnit) – zahrnuje funkce jako neomezený počet produktů, zotavení z nákupního košíku, vestavěný e-mailový marketing, automatizovaná reklama, kódy slev, pokročilá analytika.
 • Váš vlastní obchod (9 $ / měsíc) – zahrnuje všechny výše uvedené funkce plus možnost vytvořit si svůj vlastní obchod, možnosti pokročilého přizpůsobení, možnosti připojení jednotlivých domén, sledování Facebooku a Google, certifikát HTTPS zdarma.

Pokud používáte bezplatný program, možná budete muset za integraci některých aplikací zaplatit, abyste zvýšili výkon svých webových stránek. Přidávají se však každý měsíc a pokud se rozhodnete, že je nepotřebujete, můžete se kdykoli odhlásit. Kromě toho možná budete muset platit některé transakční poplatky, pokud používáte Klarna, PayPal nebo Stripe. Při volbě mějte na paměti.

6. Klady a zápory

Stejně jako jakýkoli jiný tvůrce webových stránek pro eCommerce i Tictail přichází se svými klady a zápory, měli byste si být vědomi toho, že spustíte internetový obchod se systémem. Mezi výhody této služby má smysl zmínit následující:

 • Snadné a rychlé nastavení;
 • Absence poplatků za kótování (pamatujte však na poplatky za provizi při prodeji prostřednictvím trhu a platební transakce);
 • Uživatelsky přívětivé rozhraní, což je intuitivní, jednoduché a pohodlné pro nováčky a profesionály v oblasti webového designu;
 • Více možností vytvoření internetového obchodu;
 • Dostupnost aplikací které mohou na váš web přidat funkčnost.

Pokud jde o nevýhody systému, není jich mnoho, ale stále existují. Tyto jsou:

 • Absence integrovaných možností dopravy, což často zpomaluje proces dodání (zejména v případě velkoobchodu);
 • Neschopnost vytvořit slušný internetový obchod zdarma (Pokud se zaměřujete na funkčnost, nepůjdete bez upgradu na placený plán nebo přidávání placených aplikací);
 • Nedostatek nástrojů pro přizpůsobení internetového obchodu (nemůžete se zde moc změnit ani při placeném plánu);
 • Absence blogu, což je užitečný nástroj pro jakýkoli internetový obchod (i když je možné integrovat blog z jiných externích služeb, který často vyžaduje hodně úsilí a času).

Pokud hledáte tvůrce stránek s přetažením, Tictail není nejlepší volba. Takto nemůžete změnit záhlaví zápatí svého webu Weebly nebo Wix. K tomu musíte dostat pod kapotu. Tictail má slušnou sadu funkcí, která vám pomůže nastavit jednoduchý obchod. Ale nemůže konkurovat Nakupujte a Volúze které jsou náročnější na funkce.

Závěr

Skutečnost, že Tictail již není nezávislým tvůrcem webových stránek, ale součástí Shopify, nezmenšuje všechny ty mnohonásobné výhody, které měla. Systém získal důvěru uživatelů díky své jednoduchosti, přímosti a cenové dostupnosti, kterou prostě nemohli nechat bez povšimnutí. Líbilo se nám to také.

Tictail se primárně zaměřil na kreativní profesionály hledající jednoduchý způsob, jak vytvořit a udržovat web, který maximalizuje jejich identitu značky. Nabízí dostatek nástrojů pro vytvoření slušného internetového obchodu pro malé firmy nebo hobby.

Díky bezplatnému hostování, šířce pásma a pěkné galerii šablon to zajistilo pěkný začátek pro každého nezkušeného uživatele, kteří chtěli vytvořit spolehlivou online maloobchodní přítomnost a zjistit, jak by se to mělo dělat. Zároveň systém přišel s omezeními, která neumožňovala jeho použití pro spuštění velkých mezinárodních internetových obchodů se všemi zvonky a píšťalky, které může moderní eCommerce nabídnout. Doufejme, že funkce Tictail se stane hodným příspěvkem na webové stránky Shopify.

Spusťte internetový obchod zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map