Webflow Review

Webflow – je docela neobvyklý tvůrce webových stránek. Není to podobné jiným službám, které přicházejí s vizuálními editory, stejně jako k většině CMS. Služba používá formát prezentace pracovního procesu, který není jedinečný, ale pro platformy SaaS je poměrně vzácný.


Tento systém se většinou podobá pokročilým webovým návrhovým programům, jako je Adobe Dreamweaver nebo dokonce Photoshop, ve kterém weboví vývojáři raději kreslí šablony webových stránek. Není určen pro hromadné použití pro nováčky.

Webflow je umístěn následujícím způsobem: pokud si dokážete představit konečný výsledek, můžete jej oživit. Jinými slovy, existuje jednoznačný náznak flexibility a potřeby určité zkušenosti s tvorbou webových stránek. Cílové publikum služby zahrnuje weboví mistři, návrháři a nezávislí pracovníci.

Systém slibuje poskytnout jasný kód na základě vaší vizuální kreativity. Nepotřebujete zde žádné dovednosti kódování. Je možné vytvářet obchodní weby, vstupní stránky, internetové obchody, blogy, portfolia a jejich kombinace se systémem. Je to opravdu zajímavé? Pokud ano, kdo by mohl chtít službu využít? Pojďme to zjistit.

1. Snadné použití

Pokud máte zájem o vyplnění šablon navržených pro dokončení určité funkčnosti a logického spojení s obsahem, nebude pro vás Webflow fungovat.

Tento tvůrce webových stránek není určen pro ty, kteří hledají jednoduchá řešení a chtějí publikovat web pouze během jedné noci po návratu z hlavního zaměstnání. K dosažení úspěchu budete potřebovat dovednosti a jasné pochopení konečného cíle.

Systém je zaměřen na webové vývojáře, kteří mohou pomocí šablon vytvořit požadovanou strukturu a vytvořit logická propojení mezi prvky samostatně.. Jinými slovy, nabízí kreativní a důkladně promyšlený přístup k vytváření webových stránek. Pokud se uživatel nikdy nepodílel na tvorbě webových stránek, riskuje, že nebude s Webflow spokojen.

Webflow Editor

Ano, hotovou šablonu můžete vyplnit pouze svými vlastními texty, odkazy, obrázky a dalším obsahem. Bohužel, převládající množství systémových funkcí bude v tomto případě ignorováno. Pro takový scénář existují další, pohodlnější a intuitivnější tvůrci webových stránek. Abyste mohli tento CMS používat, musíte tvrdě pracovat na vytvoření ohromujícího projektu. Není to určeno pro každého.

Tato služba není vůbec o jednoduchosti. Rozhraní je logické, ale specifické. Jakmile si na to zvyknete, je dobře strukturovaný a dokonce i pohodlný, ale nováčci ho nedokážou rychle zvládnout. Je opravdu složité naučit se, jak ji správně používat. To obvykle trvá několik týdnů. Kolik času trvá, než se stanete webdesignérem nebo profesionálem Photoshopu? Totéž platí o Webflow. Trvá to týden, měsíc, rok? To záleží na vás.

2. Funkce & Flexibilita

Myšlenka Webflow je poskytnout uživatelům maximální funkce a funkce přizpůsobení designu bez jakéhokoli kódování. Není tajemstvím, že vizuální editoři nastavují limity podle množství widgetů a jejich nastavení. To není špatné, protože je to výhodné pro všechny, zejména pro nováčky.

Ukázalo se, že je nemožné upravit kód zde. Takže, odkud taková flexibilita tvorby šablon, na kterou jsou vývojáři hrdí, pochází? Tato otázka byla vyřešena zavedením seznamu prvků s jedinečnými identifikátory – selektory ID. Můžete si vybrat jejich jména, jak si přejete, ale je stále lepší to nedělat. Důvodem je, že ve výchozím nastavení mají logické pojmenování.

Správa tříd a stylů

Správce stylů obsahuje vyčerpávající seznam prvků použitých v šablonách. Je to pohodlné? Tak ano. Je to docela neobvyklé. Můžete si vytvořit vlastní třídy, přidat nové prvky ID. To vše je poskytováno v grafickém rozhraní, aby bylo možné konstatovat, že Webflow nemá žádné kódování, ale stále můžete využít jeho sílu.

Správa tříd webů a stylů

Zjednodušuje takový přístup tento postup? Ne. Stále musíte pochopit logiku aplikace třídy, mějte na paměti názvy nejčastěji používaných ID, procházejte seznam při hledání jmen vzácnějších selektorů. Upřímně řečeno, naučit se HTML / CSS je jednodušší a užitečnější – to jsou univerzální znalosti, které se vám hodí v každém výklenku pro webovou tvorbu.

Výhodnou funkcí je, že ID prvků a celá hierarchie bloků jsou zvýrazněny na šabloně, když na ně kliknete. Toto je pěkná postýlka. Můžete zvýraznit několik prvků a nastavit pro ně obecná nastavení. Počet prvků je opravdu působivý. Jinými slovy, V grafickém rozhraní lze upravovat funkce CSS, jako jsou mezery, velikosti, vrstvy, barvy, zarovnání atd. To lze provést změnou počtu svazků, posuvníku, ikon a dalších manipulátorů.

Nastavení zobrazení webového toku

Vývojáři platformy se postarali o pohodlnost vytvoření webového designu. Přidali vlastnost bílého prostoru do ovládacího textu zalomeného v sekci typografie na panelu stylů. Tato inovace nyní umožňuje změnit vlastnost CSS „white-space“.

Navigátor”, Která je nyní k dispozici nalevo od ovládacího panelu, poskytuje přehled stromové struktury a struktury prvků vybrané stránky šablony. Odpovídajícím způsobem můžete pomocí těchto prvků rychle přistoupit k úpravám těchto prvků. Uvidíte a pochopíte hierarchii struktury. Děje se to velmi, i když si to nováčci budou muset zvyknout. Tato funkce je většinou zaměřena na zkušené uživatele.

Specifikace editoru šablon

Struktura vizuálního editoru a dashboardu Webflow je dosti komplikovaná. Jedná se o směs tradičního vizuálního editoru, sekce obecných nastavení, panelu se standardními widgety, struktury složek a modulů pro zobrazení dynamického obsahu, který se nazývá „Kolekce CMS“. K dispozici je také knihovna obrázků, přepínač režimů šablon (desktop, mobilní atd.), různé režimy zvýraznění prvků a další užitečné věci.

Kolekce CMS Webflow

Mimochodem, zde je možné pracovat se šablonami webových stránek ve dvou režimech (možnost přepnutí je na hlavním panelu). Prvním z nich je režim Designer, jehož popis se používá jako základ tohoto přezkumu. Druhým je režim editoru. Druhá varianta umožňuje úpravy obsahu webové stránky – přidání textu, nahrazení obrázků, odkazů a grafiky. Prostě umístěte kurzor na libovolný prvek a zobrazí se nastavení s dostupnými akcemi. Pak proveďte úpravy a to je vše. Toto je praktický režim pro rychlé úpravy.

Režim Design nabízí několik widgetů. Máte plátno (šablona webové stránky), v nichž jsou nalezeny div-bloky, sekce a méně důležité prvky. Widget nelze přetáhnout na jakékoli místo tak, jak je – musíte pochopit logiku interakce se strukturou. Ve většině případů je třeba přidat prázdný blok a vyplnit jej rozvržením sekcí, sloupců a zapsat do formulářů, textu, obrázků atd..

Příklady názvů widgetů (elementy) jsou následující: div-block, sekce, kontejner, sloupce, seznam, tlačítko, nadpis, abstrakt, odkaz, komplexní text, formulář, vstupní pole, zaškrtávací políčko, captcha, integrace kódu (je to možné!), sociální sítě, standardní a vyskakovací okna, video na pozadí a více. Po přidání do šablony můžete podrobně nastavit parametry a charakteristiky zobrazení každého z těchto prvků.

Je také možné použít identifikátory (symboly) – uložené bloky s hotovým designem, které přijdou na jakýkoli úkol. Předpokládejme, že jste vytvořili úspěšný blok recenze nebo formulář pro něco. Identifikátory můžete vytvořit na jejich základě a přidat je dále ze záložek. Viditelnost můžete upravit pro různé typy zařízení a pro samostatné prvky.

Nastavení kontejneru Webflow

Všechny uložené webové stránky jsou strukturovány do složek. V jedné šabloně může být například několik šablon domovské stránky, kontaktů a dalších stránek. Je možné vytvořit nové složky nebo stránky jako prázdné plátno pro další práci s ním. Webflow obecně vytváří dojem pokročilého grafického webového editoru. Existuje zde několik připravených prvků, zatímco počet těch, které můžete ručně vytvořit od nuly, je mnohem působivější.

K dispozici je také systém správy spouštěcích prvků. Toto jsou akce, které můžete provést, když umístíte kurzor, kliknete, přejdete atd. Nad určitým prvkem. Můžete ručně nastavit charakter libovolného množství samostatných prvků a webových stránek. Je například možné zobrazit animované dialogové okno, když se webová stránka načte do smartphonů. Editor umožňuje nastavit poměrně komplikované a všestranné scénáře interakce webových stránek s návštěvníky.

Tvorba dynamického obsahu

Hlavním vrcholem Webflow jsou sbírky. Umožňují vytvářet dynamické struktury z kombinací polí s různým obsahem. Používají databáze k aktualizaci a ukládání informací. Flexibilita nastavení je působivá. Jejich použitím můžete vytvářet formuláře, formáty zdroje blogů, galerie, plakáty událostí, nabídky atd. Aplikační scénáře jsou četné. K dispozici jsou připravené šablony sad polí používaných k řešení různých úkolů. Toto číslo je možné zvýšit, protože tato funkce pomáhá řešit konkrétní úkoly kreativním přístupem.

Webflow také umožňuje vytvářet dynamické galerie eCommerce a CMS nahráváním, předváděním a stylingem videí a obrázků. To lze provést jedním ze tří způsobů. První z nich umožňuje nahrát až 25 fotografií jedním kliknutím pouze s novým polem pro více obrázků. Chcete-li to provést, můžete jednoduše zahodit všechny výstřely nebo dokonce GIFy (jejich celková velikost by však neměla přesáhnout 4 MB), přejděte do nabídky nastavení libovolné kolekce, klikněte na tlačítko „Přidat nové pole“ a vyberte typ pole pro více obrázků. Pak byste měli vyplnit štítek, v případě potřeby přidat text a uložit nastavení kolekce, abyste mohli obrázky nahrávat.

Dalším způsobem vytvoření dynamické mřížky obrázků je použití vylepšené verze mřížky CSS 2.0. Nabízí vylepšený koncept automatického toku, který pomáhá zvýšit flexibilitu nahraného obsahu, protože jej automaticky umístí do dostupných buněk pro lepší zobrazení. Chcete-li vytvořit takovou mřížku pomocí dynamického obsahu, měli byste přetáhnout seznam kolekcí na webovou stránku, vybrat preferované rozvržení mřížky a poté upravit sloupce, řádky a mezery mezi nimi.

Webflow umožňuje předvést vaše dynamická videa a obrázky pomocí lightboxů. Tyto komponenty vám umožní předvést své fotografie v režimu celé obrazovky, což zajišťuje poutavý a plně pohlcující uživatelský dojem. Tato funkce také umožňuje připojení prvků lightboxu k vašim eCommerce a CMS videům a fotografiím. Chcete-li vytvořit galerii lightbox, měli byste nejprve vytvořit seznam kolekcí a poté jej připojit ke zdroji obrázku – buď do pole videa, nebo do více obrázků. Potom přetáhněte položky, které chcete umístit, do seznamu kolekce a propojte komponenty lightboxu.

Struktura řídicího panelu

Všechny vaše projekty jsou zobrazeny na hlavním panelu: upravovat, duplikovat, sdílet a třídit je do složek. Můžete se také podívat na působivý seznam kombinací tlačítek dostupných pro použití v editoru, když poprvé přistupujete k systému. Každý projekt má bohaté nastavení – od názvu webu a faviconu až po integraci kódu, připojení externích služeb, SEO a zálohování.

Webflow Dashboard

V nastavení projektu je mnoho užitečných a jednoduše zajímavých možností. Například uživatelé, kteří pracují na vývoji klientských webů, mohou svým zákazníkům poskytovat přístup na web, aby mohli projekt spravovat a provádět úpravy v rámci zadaných limitů..

Značku projektu můžete nastavit odebráním loga služby nebo připojením Google Fonts / Adobe Typekit a vyberte písma, která budete používat v rámci projektu. Další možností je nahrání vlastních písem.

eCommerce

Webflow přichází s důstojným eCommerce motorem, který vám umožní navrhnout a rozšířit vaše webové podnikání. Tato platforma vám dává na starosti proces webového designu – od přizpůsobení domovské stránky až po proceduru pokladny a poskytuje rozsáhlý výběr funkcí a nástrojů elektronického obchodování dostupných na ovládacím panelu. Pro spuštění a správu plně funkčního internetového obchodu se službou není vyžadováno žádné kódování.

Tvůrce webových stránek umožňuje přizpůsobit integrovaný nákupní košík, včetně jeho rozvržení, animačních efektů a umístění. Můžete také vytvářet seznamy produktů s uvedením jejich názvů, popisů, cen, kategorií, nástrojů sledování zásob a možností návrhu (barvy a jejich variace), aktuální stavy. A co víc, je možné vytvářet kolekce a kategorie produktů, seznam prodejních cen, přiřazování speciálních funkcí a polí vlastních produktů. Vývojáři systému se právě chystají představit příležitost k prodeji digitálních produktů a brzy také vytvořit propagační a kuponové kódy.

Elektronický obchod Webflow

Nedávná inovace Webflow umožnila majitelům internetového obchodu zachytit informace o zákaznících zadané během procesu platby. To vám pak umožní použít tyto informace pro další marketing internetového obchodu a povzbuzení zákazníků.

Jakmile budete s vytvořením internetového obchodu hotovi, můžete jej publikovat a sledovat jeho výkon v sekci Objednávky. Ve Webflow můžete také přizpůsobit transakční e-maily, vytvářet interakce a animace tak, aby vaše webové stránky elektronického obchodu vynikly z davu. Systém navíc umožňuje integrovat paralelní animace a efekty založené na posouvání, vytvářet mikrointerakce kolem pohybů myši, vytvářet bohaté vícestupňové animace načasované, přidávat přednastavené interakce atd., Aby přitahovaly pozornost uživatelů a vytvářely nepřekonatelný a poutavý webový zážitek.

Vícenásobné obrazové pole Webflow bylo nedávno spuštěno pro eCommerce a CMS umožnilo vytvořit kvalitní obrazové galerie pro každou variantu produktu. Nyní můžete provést určité parametry (velikost, barva, model atd.) pro všechny produkty, které nabízíte k prodeji ve svém internetovém obchodě, aby uživatelé mohli jasně vidět, co si kupují. Celkově můžete na každý produkt nahrát až 25 obrázků.

Webflow poskytuje pohodlné a snadné platební a přepravní příležitosti. Systém přijímá několik typů plateb, včetně plateb kreditními kartami, Apple Pay a Google Pay. Funkce PayPal bude představena v nejbližší budoucnosti. Díky integrovanému nástroji Stripe zajišťuje Webflow maximální zabezpečení všech transakcí provedených v systému.

Uživatelé webového toku mají příležitost přizpůsobit destinace určení, nastavení daní a aktualizovat své údaje v internetovém obchodě kdykoli během dne. Je na vás upozornit na pravidla a místa přepravy, tisknout přepravní štítky prostřednictvím integrace se společnostmi Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks a některými dalšími službami. Uživatelé mohou také nastavit a koordinovat automatické přepravní sazby v reálném čase. Automatizovaný výpočet daně a DPH je poskytován zákazníkům z USA, Kanady, Austrálie a Evropské unie.

Galerie fotek

Jedna z posledních aktualizací Webflow se zabývá procesem vytváření galerie Lightbox. Vývojáři systému umožnili vytvořit takové galerie z videí a fotografií z elektronického obchodování a CMS. Komponenta umožňuje vytvářet celoobrazovkové a zcela ponořené zážitky, aby bylo možné své multimediální soubory předvést.

Dříve mohly být lightboxy Webflow použity pro práci se statickým obsahem – video a obrazové soubory, do kterých jste nahráli nebo na ně odkazovali nezávisle. Od nynějška je možné vytvářet galerie a mřížky představující jakýkoli design z lightboxů a souborových sbírek pro organizování a seskupování videí a obrázků s ohledem na určitý parametr (například hudební blog nebo portfoliové album). Kromě toho můžete vytvořit design webových stránek pomocí lightboxů na stránce šablony kolekce, která přijde k obsahu vašich položek galerie..

Připojení galerie lightbox k vašemu dynamickému obsahu lze provést jedním ze dvou způsobů. První z nich zahrnuje integraci lightboxu přímo do designu stránky šablony kolekce. Druhá možnost umožňuje vytvořit seznam kolekcí obrázků / videí na jakémkoli místě a poté přidat součást lightboxu na stránku.

Po efektech a integraci Lottie

Webflow byl nedávno integrován s After Effects a Lottie, což umožňuje webovým designérům řídit přehrávání vektorových animací pomocí více interakcí Webflow. Díky tomu získáte příležitost vytvořit web, který bude jak vizuálně přitažlivý, tak profesionální a nabitý funkcemi.

SEO

Velká pozornost je věnována optimalizaci projektu SEO. Pro každou stránku je možné nastavit obsah meta tagů názvu, popisu a klíčových slov. Můžete také pracovat na zobrazení obsahu v Open Graph. Zde lze nastavit také alt tagy pro obrázky.

Soubor Sitemap.xml se vytvoří automaticky – stejně jako metaznačky pro příspěvky do blogů. S ohledem na rychlé načítání webových stránek, vysokou kvalitu kódu a optimalizaci pro mobilní zařízení lze tvůrce webových stránek považovat za pěkné řešení pro efektivní propagaci webových stránek..

Webflow SEO

Webflow poskytuje API přístup k webovým vývojářům. Můžete propojit Google, Facebook služby, přidat Webhooks, nastavit parametry sběru informací o uživateli z formulářů, aktivovat anonymizaci IP adres uživatele, přidat váš HTML / CSS kód, kód jazyka atd. Webové stránky budou zveřejněny na subdoménách služeb výchozí, ale je také možné delegovat doménu nebo dokonce exportovat kód šablony (samostatný HTML / CSS / JS / aktiva). V tomto případě se soubory CMS neuloží.

Obecně je Webflow ponurou směsí služby Photoshop, SaaS s vizuálním editorem webových stránek, nástrojů pro práci s databázemi a kódem v určitém specifickém režimu. Jedná se o flexibilní kombinaci možností zabalených do komplikovaného, ​​ale zcela logického rozhraní. Systém lze použít k vytváření šablon webových stránek pro další CMS, jako je WordPress díky možnosti exportu kódu. Produkt je zjevně silný, zajímavý, orientovaný na designéry a vývojáře klientských webových stránek.

3. Návrh

Počet témat:200
Profesionální šablony:&# x2714; ANO
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Placená témata:$ 24 – 79 $
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Webflow vyniká z davu díky sadě ohromujících hotových šablon. Jsou velmi všestranní a přitažliví. Vyvolávají skutečný zájem ve fázi náhledu.

Celkově je zde více než 200 šablon. 40 z nich je zdarma, zatímco náklady na jiná témata se pohybují mezi 24 a 79 USD. Neexistuje žádný výrazný rozdíl v kvalitě prémiových a standardních šablon – všechny jsou působivé svým způsobem. Počet placených témat je větší a sortiment je širší. Každá šablona obsahuje popis funkcí a je zde také možnost náhledu.

Systém nabízí příležitost čerpat šablonu od nuly pomocí prázdného plátna. Je také možné zvolit obecný design bez ukázkového obsahu – ten, který bude mít například schématické rozložení pro firemní web nebo portfolio. Mnoho šablon má několik variant prezentace webové stránky – nabízí 5–10 témat na domovské stránce, kontakty atd. Návrh se velmi liší a je možné mezi nimi přepínat jedním kliknutím. Každé téma přichází s instrukcí – popis jeho struktury a hlavních rysů.

Webflow šablony

Webflow je tvůrce webových stránek zaměřený na design. Variabilita šablon je opravdu pozoruhodná. Každý prvek je možné upravovat v mnoha aspektech: velikost, poloha, efekty, rotace, neprůhlednost, vrstvy, barva, pozadí atd. Zde jsou miliony kombinací. Na Dashboard se můžete podívat na díla jiných designérů – je zde co vidět a udělat dojem. Služba získá nejvyšší míru pro pokročilý potenciál vývoje šablon. Toto je nástroj pro profesionály, který může každého ohromit řadou možností přizpůsobení designu webových stránek.

4. Zákaznická podpora

Webflow poskytuje perfektní podmínky pro vzdělávání nováčků. Tam je Univerzita, impozantní znalostní základna, několik videonávodů zde. Všechny tyto možnosti jsou k dispozici přímo v editoru. Kvalita materiálů je na nejvyšší úrovni. K dispozici je také blog a fórum s množstvím užitečných příspěvků / diskusí, skupin sociálních sítí, konzultací, knih atd. – neztratíte se zde.

Technická podpora je poskytována prostřednictvím e-mailu a online chatu. Je kvalifikovaný, uživatelsky přívětivý a 24/7. Komunita Webflow je poměrně široká a přátelská. Zde není problém najít kontakty nejlepších návrhářů nebo důvěryhodných vývojářů webu. Ekosystém je živý a citlivý. Systém vytvořil vše pro pohodlí uživatelů a ještě více.

5. Cenová politika

Webflow lze použít zdarma s množstvím omezení: subdoména služby, reklamní banner, žádná funkce pro export kódu a další zjednodušení. Tento plán je zdarma a nikdy nevyprší. Placené plány jsou rozděleny na plány „Site“ a „Account“, ale každý z těchto typů předplatného také spadá do skupin. Můžete platit kreditní kartou měsíčně nebo ročně. Rozdíl v ceně je pozoruhodný – 20-50% v závislosti na zvoleném plánu. Poskytneme vám cenu poskytnutou 1 měsíc, kterou uživatel provede roční platbu (to je výhodná varianta). Tím pádem, Plány stránek zahrnují plány webových stránek a elektronického obchodování. Plány webových stránek jsou následující:

 • Základní – 12 $ / měsíc (funguje skvěle pro jednoduché weby, které nepotřebují CMS) – připojení k doméně, včetně CDN, 500 odeslaných formulářů, certifikát SSL zdarma.
 • CMS – $ 16 / mo (pěkný výběr pro blogy a další webové stránky zaměřené na obsah) – 1 000 formulářů, 2 000 položek CMS, omezené API CMS, 3 editory obsahu, vyhledávání na webu.
 • Obchodní – 36 $ / měsíc, (nejlepší pro webové stránky s vysokým provozním marketingem nebo pro plnohodnotný blog) – pokročilé globální CDN, neomezené odesílání formulářů, plné CMS API, 10 editorů obsahu atd.

Plány elektronického obchodu zase zahrnují:

 • Standard – 29 $ (ideální pro nové podniky, které se dostanou ze země) – všechny funkce plánu CMS plus vlastní pokladna a nákupní košík, přizpůsobení e-mailu, integrovaný CMS pro blogy, 2% transakční poplatek.
 • Plus – 74 USD (funguje dobře pro podniky s větším objemem, které potřebují další funkce) – všechny funkce obchodního plánu plus neznačkové e-maily, nulový transakční poplatek, 10 účtů zaměstnanců.
 • Pokročilé – 212 $ (nejlepší pro uživatele, kteří mají v úmyslu škálovat a dosahovat nových výšek pro své online obchody) – všechny funkce obchodního plánu plus 15 zaměstnaneckých účtů, neomezené roční objemy prodeje a další.

Plány účtů také spadají do dvou typů předplatného. Jedná se o individuální a týmové plány. Jednotlivé plány zahrnují:

 • Zdarma – 0 $ (obsahuje vše, co potřebujete k zahájení Webflow) – 2 projekty, fakturace klientů, bezplatné inscenování.
 • Lite – 16 $ (umožňuje exportovat váš webový kód a odemknout další stránky pro vaše projekty, které nejsou hostitelem) – 10 projektů, vylepšené staging, export kódu, neomezené přenosy projektů.
 • Pro – 35 $ (skvělá volba pro aktivní freelancery a designéry, kteří potřebují více projektů a prémiových funkcí) – neomezené projekty, White Labelling, ochrana heslem webu.

Pokud jde o týmové plány, jedná se o následující:

 • Tým – 35 $ na osobu (umožňuje sdílený přístup na web a týmovou spolupráci) – všechny funkce programu Pro plus fakturace klienta, export kódu, rozšířené pracovní kroky, týmový panel atd.
 • Enterprise – cena je projednána s odborníky Webflow samostatně (pro týmy 25 uživatelů a více) – všechny funkce plánu týmu plus neomezené projekty, bílé štítky, ochrana heslem webu, řídicí panel týmu atd.

Mimochodem, nezávislí uživatelé mohou používat Webflow zdarma kvůli možnosti fakturace klienta. To znamená, že za práci na vývoji klientských webových stránek nemusíte platit za motor. Místo toho můžete s klientem předem diskutovat o nákladech na nástroj, aby mohl provést platbu. Klient získá přístup do systému, aby mohl sledovat vývoj web designu.

Můžete tedy použít Webflow na plánu Lite k vytvoření šablon pro další CMS kvůli možnosti exportu kódu. Jinými slovy, službu můžete považovat za kombinaci grafického editoru a nástroje pro návrh webových stránek. Tuto možnost můžete využít za 16 nebo 24 USD, pokud provádíte měsíční platby. Zde nemůžete reklamu odstranit. Z tohoto důvodu nelze tento plán zvážit pro zveřejnění klientských nebo osobních komerčních projektů.

6. Klady a zápory

Webflow je specifická služba, která cílí na zkušené publikum. Je to kvalita, flexibilní a obsahuje řadu funkcí značky, které mohou upoutat pozornost vývojářů webových stránek klientů. Systém nefunguje dobře pro osobní potřebu – zde je příliš mnoho dalších a nejasných funkcí pro nováčky. Webové dovednosti jsou samozřejmě nutné. Křivka učení je vysoká. To není vůbec ziskové. Je výhodnější vytvořit jediné portfolio nebo obchodní web v uKit, Wix, XPRS nebo jiné vhodné službě.

Webflow je určen pro fanoušky webového designu, kteří chtějí svými dovednostmi vydělávat peníze. Nejedná se o bulletin o vývoji podobných webových stránek, ale o místo pro kreativitu, navrhování jedinečných témat pro ty, kteří jsou připraveni za tuto práci zaplatit. Proto má smysl používat tuto službu těm uživatelům, kteří již mají určitou pověst webového designu. Systém také funguje dobře pro uživatele, kteří jsou ochotni čerpat a prodávat hotové šablony pro ostatní CMS. Je snadné poukázat na výhody a nevýhody služby:

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Dva režimy pracovní oblasti – návrhář a editor.
&# x2714; Kolekce CMS – práce s formuláři a databázemi pro generování dynamického obsahu.
&# x2714; Zajímavá realizace tříd prvků pro jejich rychlé přidání a úpravy.
&# x2714; Skvělé šablony, široká příležitost pro kreativitu a navrhování šablon jakékoli složitosti.
&# x2714; Možnost exportovat kód návrhů, které jsou ve vývoji, což umožňuje editoru vytvářet / prodávat šablony kvality.
&# x2714; Poměrně silný SEO.
&# x2714; Konkurenční eCommerce engine.
&# x2714; Živá struktura webové stránky ve formátu hierarchie prvků.
✘ Vysoká složitost průzkumu systému pro nové uživatele.
✘ Použití tříd prvků a grafických prezentací namísto kódování.
✘ Poměrně vysoké náklady pro ty, kteří potřebují 1 web pouze pro osobní potřebu.

Webflow je slušný produkt pro své publikum. Toto není hromadné řešení pro znuděné nováčky a příznivce experimentů. Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že vývojáři zavedli efektivní, ale nikoli univerzální schéma práce s prvky ID a třídami CSS, které jsou poháněny touhou učinit rozhraní uživatelsky přívětivější. Každopádně opustili možnost úpravy kódu. Bylo by lepší, kdyby integrovali úpravy webových stránek spolu s dalšími funkcemi. Pokud jde o zbývající možnosti, jsou na slušné úrovni.

7. Сompetitors

Není mnoho konkurentů nebo alternativy za službu, jako je tato. Nejbližšími soupeři jsou WordPress, Adobe Muse a Webydo. Ale také jsme porovnali editor s některými z nejpopulárnějších možností vytváření webových stránek, abyste viděli rozlišující faktory.

webflow vs webydowebflow vs adobe múzawebflow vs wordpresswebflow vs čtvercový prostorWix vs. Webflow

Sečteno a podtrženo

Webflow je výjimečný, kvalitní webový tvůrce pro designéry a nezávislé pracovníky. Umožňuje vám vytvářet vícestránkové webové stránky s poměrně komplikovanou funkčností díky použití komplikovaných, dynamicky se měnících forem obsahu – viz živé příklady vytvořené uživateli Webflow. Databáze, integrace, identifikátory, různé režimy rozvržení editoru, možnost samostatně upravovat každý blok a prvek, export kódu šablony – všechny funkce dělají Webflow skutečným obrem.

Skvělé návody umožňují systém doporučit nadšencům. Poté, co jste s tím spolupracovali, se pravděpodobně naučíte, jak navrhovat atraktivní webové stránky bez kódování. To zaručuje v budoucnu pěkný zisk. Pokud již máte zkušenosti, měli byste rozhodně zvážit Webflow. Jedná se o vzácný specializovaný produkt vysoké kvality – směs Photoshopu, Dreamweaveru a CMS poskytovaná ve formátu platformy SaaS. Služba určitě stojí za její cenu, ale nebude fungovat pro všechny. Doporučujeme to pro zvážení cílové skupiny.

Vyzkoušejte Webflow Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map