8B Recenze

8b – je nově spuštěný tvůrce webových stránek, který přichází jako zcela zdarma řešení pro začátečníky pro začátečníky. Platforma by mohla fungovat skvěle pro ty, kteří chtějí založit malou firmu online zdarma s žádnými nebo minimálními schopnostmi kódování. Přichází jako snadno použitelný software založený na prohlížeči s dobrým výběrem šablon pro různé kategorie a obchodní místa.


Tvůrce webových stránek má několik skvělých nástrojů pro úpravu svého budoucího webu prostřednictvím mobilních zařízení. Cesta od přihlášení k publikování připraveného projektu vám zabere jen pár hodin. 8b přináší ještě více, než můžete očekávat, s nulovými náklady, i když stále vypadá trochu omezeně, pokud jde o flexibilitu a obchodní expanzi. Tentokrát prozkoumáme všechny funkce a výhody poskytované touto novou platformou drag-and-drop.

1. Snadné použití

Tvůrce webových stránek 8b, který byl původně navržen tak, aby pomáhal nováčkům a netechnickým technikům, nabízí jednoduché nástroje k vytváření profesionálních a mobilních webů od nuly. Systém má intuitivní rozhraní, které nevyžaduje velké kódování. Vytvoření webové stránky vás provede několika jednoduchými kroky:

 1. Přihlaste se rychle pomocí účtu Google nebo Social a stiskněte tlačítko „Začínáme“.
 2. Okamžitě budete přeneseni na stránku se šablonami rozdělenými do kategorií. Od cestování, poradenství a hraní her až po portfolia fotografů, nemovitosti a restaurace.
 3. Jakmile vyberete šablonu, můžete ji upravit a přizpůsobit pomocí jednoduchého editoru motivů.
 4. Jakmile dokončíte úpravy, stiskněte v nabídce tlačítko „Publikovat“ a přejděte online ke svému webu.

Pokud jde o editor, 8b má typickou funkci přetahování. Na jedné straně to může vypadat docela světsky, zejména pro zkušené webové designéry. Na druhé straně nováčci považují takovou přímočarost za výhodu, protože nejsou vyžadovány žádné dovednosti v oblasti kódování nebo programování. Vše, co potřebujete, je kliknout na část nebo prvek, který chcete změnit.

8b editor

Přístrojová deska nabízí jednoduché nástroje pro změnu každé sekce nebo textu. Můžete například označit záhlaví a změnit písmo nebo název. Systém nabídne výběr vlastních obrázků nebo si můžete stáhnout své vlastní.

Pokud potřebujete přidat nový prvek, jednoduše klikněte na kříž na pravé straně a vyberte požadovaný blok. Rozsahy se pohybují od funkcí, osvědčení a galerií po časové osy, kontaktní formuláře, články atd. Jinými slovy, přizpůsobení vaší stránky bude stěží výzvou. Na druhou stranu všechny sekce vypadají typicky a podobně. Uživatelé by neměli očekávat přílišnou exkluzivitu, i když řídicí panel obsahuje všechny základní prvky, které byste mohli potřebovat, abyste mohli začít.

Nastavení vlevo zahrnují některé obecné nástroje. Zde můžete změnit styly webových stránek, vytvářet nové stránky a projekty nebo implementovat projekt stisknutím tlačítka „publikovat“. Skvělá zpráva je, že k editoru 8b lze přistupovat také prostřednictvím mobilních zařízení a vytvářet tak weby na cestách. Bez připojení k internetu však nebudete moci upravovat stránky, protože 8b je platforma založená na prohlížeči.

2. Funkce & Flexibilita

Jak jsme již zmínili, uživatelé by neměli očekávat velkou flexibilitu od tvůrce webových stránek, který je zcela zdarma. Na druhou stranu, některé placené platformy nedokážou poskytnout alespoň základní funkce, které má 8b určitě.

 • Bezplatný webový tvůrce – systém je v současné době volně použitelný pro společnosti i jednotlivce. Vztahuje se na firmy a neziskové organizace. Každý uživatel má přístup na platformu a publikuje projekt zdarma. Je to zjevně jedna z největších výhod 8b.
 • Jednoduchý editor motivů – lze jej použít v režimu stolního počítače i v nástroji pro tvorbu mobilních webových stránek k přizpůsobení stránek a provádění změn na cestách prostřednictvím tabletů a chytrých telefonů.
 • Google AMP – tato funkce zajišťuje rychlý výkon a lepší uživatelský dojem. Software spolupracuje s Google AMP, aby zajistil dobrou rychlost načítání a přívětivost pro mobilní zařízení.
 • Neomezené projekty – Pomocí softwaru 8b můžete bez omezení vytvářet tolik stránek, kolik chcete.
 • Dobrá kolekce šablon – Ačkoli se platforma pyšní velkým výběrem rozvržení, najdete šablonu, kterou potřebujete. Jsou rozděleny do různých kategorií pro malé obchodní společnosti, fandy, jednotlivce, neziskové organizace a digitální obchody.

Zde končí funkce příjemce. Platforma vypadá z hlediska nastavení SEO docela omezeně. Můžete upravovat pouze název stránky, popis a adresu URL. Nejsou k dispozici žádné režimy prohlížení ani indikace klíčových slov. Současně jsou tato nastavení k dispozici pouze pro celou stránku, nikoli však pro bloky nebo elementy. Například pro svou domovskou stránku nebudete moci nastavit nadpisy H1, H2 a H3.

8b funkce

Nejsou k dispozici žádné vlastní widgety ani doplňky. Uživatelé nebudou moci integrovat své webové stránky s poštovními službami. Platforma automaticky propojí kontaktní formuláře s e-mailem, který jste uvedli při přihlášení. Může to být výzva, pokud jde o získání uživatele. Vzhledem k dostupnosti šablon online obchodu je také frustrující nedostatek alespoň základních funkcí elektronického obchodování. Není k dispozici žádný nákupní košík. Jediné, co můžete udělat, je umístit odkaz pod tlačítko „koupit“, který nasměruje vaše zákazníky na samostatný web nebo na vstupní stránku.

V souhrnu této části je 8b dobré pouze pro malé webové stránky bez plánů na budoucí rozšíření. Na druhé straně vám systém umožňuje vytvořit tolik webových stránek, kolik potřebujete. Nový projekt můžete vždy spustit zdarma.

3. Vzory

8b v současné době nabízí šablony a témata z 18 různých kategorií. Všechny jsou zdarma. Vypadají docela stylově a trendy. Současně se vejdou do libovolné velikosti a rozměrů obrazovky i přes typ mobilního zařízení. Šablony fungují skvěle na tabletech a chytrých telefonech.

Uživatelé nemusí implementovat mnoho web design. Práce s písmy, styly a barvami je velmi intuitivní díky intuitivnímu rozhraní a dashboardu se všemi potřebnými nástroji v balení. Jednoduše označte sekci, kterou potřebujete, a změňte typografii a styly. Můžete si stáhnout své vlastní obrázky nebo si vybrat z galerií zákazníků, které se vztahují na konkrétní kategorii šablon.

8b šablony

Zmínili jsme se o 8b tvůrci mobilních webových stránek, který vám umožní upravovat váš projekt na cestách. Tato funkce může dobře fungovat, protože se snadno používá. Je to vlastně to samé jako práce v režimu desktop. Vše, co potřebujete, je klepnout na sekci, kterou chcete upravit, místo použití myši na počítači.

Šablony jsou typické bez exkluzivních funkcí nebo vestavěných widgetů. Vypadají však velmi profesionálně a chytře. Dobré řešení pro malé webové stránky bez nákladů.

4. Zákaznická podpora

Vzhledem k tomu, že 8b je relativně nová platforma, je obtížné zhodnotit úroveň jejího podpůrného týmu. Společnost však postrádá některé zřejmé způsoby, jak se zákazníci dostat do kontaktu. Například nebudete moci kontaktovat specialisty 8b prostřednictvím živého chatu nebo telefonu pro okamžité rozlišení.

Na druhou stranu je můžete psát e-mailem. Platforma spustila svůj kanál YouTube s některými ze svých videonávodů o tom, jak vytvářet webové stránky různých typů. Kromě toho můžete na Facebooku vstoupit do komunity 8b. Přestože v současné době má asi 450 odběratelů, může být stále dobrým způsobem klást otázky nebo hledat řešení.

5. Cenová politika

Platforma je v současné době zdarma k použití. Znamená to, že se každý může přihlásit a začít budovat nový web od začátku, a to navzdory umístění. Není známo, zda společnost plánuje zavést placené plány v nejbližší budoucnosti. Zůstaňte v kontaktu s naším blogem a budeme vás průběžně informovat.

6. Klady a zápory

8b je dobrou volbou pro malé webové stránky a omezené rozpočty. Můžete jít pouze se svým malým podnikatelským projektem bez nákladů. Platforma má některé zřejmé hity, jako je rychlý výkon, jednoduchá editace, dobré šablony, přístup přes mobilní zařízení atd. Avšak kvůli rostoucím nevýhodám nebude fungovat pro rostoucí a komplikovanější projekty..

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Web můžete začít budovat i bez registrace v systému.
&# x2714; Snadno použitelný tvůrce webových stránek pro přetahování.
&# x2714; Úplně zdarma bez skrytých poplatků nebo poplatků za obnovení.
&# x2714; Dobré pro malé firmy, portfolia, neziskové organizace nebo fandy.
&# x2714; Dobrý výkon webových stránek díky Google AMP.
&# x2714; Neomezený počet webů, které lze vytvářet zdarma.
✘ Nedostatek SEO funkcí pro získání vyšších pozic.
✘ Žádné vlastní úložiště aplikací nebo vestavěné widgety a doplňky.

Kromě toho byste měli vědět, že v tuto chvíli neexistují žádné služby třetích stran, které by bylo možné integrovat.

Závěr

8b činí první kroky v oboru nástroje pro vytváření webových stránek. Určitě má však velký potenciál v odkazech na uživatele, kteří potřebují rychlý a bezplatný nástroj k vytvoření stránek pro malé firmy bez znalosti kódování. Platforma má solidní sadu základních funkcí. Je snadné používat a upravovat, zatímco výběr šablon pokrývá různé obchodní a jiné výklenky.

I když by to mohlo fungovat dobře pro malé weby, složitější projekty budou určitě vyžadovat bohatší sadu funkcí, pokud jde o nastavení SEO, eCommerce, marketing nebo propagaci. Zde budete možná muset hledat vylepšené platené platformy pro vytváření webových stránek.

Vyzkoušejte nyní 8b

Howarde Můj profil na Twitteru Můj profil na Facebooku e-mailem Můj propojený profil

o autorovi

Jsem Howard Steele, zakladatel a šéfredaktor této webové stránky. S více než 10 lety webového budování vím, jak komplikovaný a únavný může být tento úkol pro osobu, která není IT. Nemůžete se rozhodnout, kterou službu si vybrat? Neváhejte mě požádat o radu. Stačí popsat potřeby svých webových stránek a my vám rádi pomůžeme.

Domů »Recenze» Recenze 8B

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map