Bloky Recenze

Recenze Blocsapp.com


Bloky (aktuální verze 3.4.2) – je software používaný k vytváření webů v Mac OS (10.10 Yosemite a vyšší). Jedná se o jedinečný specializovaný produkt, jehož hlavním cílem je poskytnout uživatelům počítačů Mac špičkový nástroj pro vytváření webových stránek. Pro Windows neexistuje samostatná verze produktu. Cílové publikum jsou pouze uživatelé Mac.

Bloky jsou software ke stažení slouží k vytváření propagačních webů, vstupních stránek a portfolií. Ideologie Apple je základem produktu: podle hlavní myšlenky musí uživatel získat estetickou radost z práce s aplikací. K tomuto cíli přispívá kvalita a rozsáhlá funkčnost programu.

Pokud jde o polohování bloků, jsou dojmy a zkušenosti uživatelů na prvním místě. Většina uživatelů chápe, že pokud weboví designéři investovali zejména do vývoje designu rozhraní, budou ostatní funkce poskytovány také na slušné úrovni. Lze toto prohlášení použít na bloky? To ještě není úplně jasné. Udělejme nyní podrobnou analýzu, abychom to zjistili.

1. Snadné použití

Software se od svého uvedení na trh vyvíjel. Verze Blocs 3 se stala uživatelsky přívětivější a intuitivnější, pokud jde o použití. Samozřejmě, nováčci budou ještě potřebovat nějaký čas, aby pochopili, jak systém funguje, zatímco přístup k úpravám atributů CSS bude vyžadovat určité technické znalosti.

Na druhé straně se proces výstavby stal mnohem jednodušší ve srovnání s předchozími verzemi softwaru. Průměrný uživatel může potřebovat asi několik dní k vytvoření připraveného webu se všemi nezbytnými funkcemi. Bloky kombinují hotové prvky a blokové knihovny, které lze upravit na prázdné plátno webové stránky.

Uživatelé budou mít přístup ke kolekci prvků stránky, která zahrnují záhlaví, formuláře, obrázky a další kromě vlastních strukturních bloků, které zahrnují prázdné sloupce, mezery na stránce pro obrázky a textový obsah atd. Nová verze navíc přichází s podporou pro HTML5 vyhrazující mnoho místa pro profesionální kodéry a návrháře webových stránek pro vytváření jedinečných rozložení stránek.

Začínáme

Zatímco Blocs je aplikace pro vytváření webových stránek, přichází jako software ke stažení. Chcete-li získat přístup k jeho funkcím, musíte si zakoupit plnou licenci nebo si vybrat zkušební verzi zdarma. V obou případech systém požádá o poskytnutí některých osobních údajů. Po dokončení procesu přihlášení budete moci stáhnout a nainstalovat vybranou verzi softwaru.

Bloky registrace

Proces úprav webových stránek

Jak jsme již zmínili dříve, software nabízí hotová plátna, která lze snadno upravovat a měnit. Uživatelé mohou přidat prázdné sloupce a mezery pro obrázky a texty. Dalším způsobem je použití knihoven bloků a prvků. Zde najdete kolekce prvků stránky a sekcí, které chcete přidat kliknutím. Bloky 3 jsou vybaveny funkcí drag-and-drop, což usnadňuje změnu umístění prvků.

Skvělou zprávou o nové verzi softwaru je, že nyní máte na levé postranní liště celou hierarchii webových stránek. Místo přepínání mezi různými obrazovkami, jako tomu bylo v předchozí verzi, se můžete snadno dostat do kterékoli sekce nebo prvku. Totéž platí pro přetažení nových cihel na stránku. Jednoduše vyberte ten a přetáhněte jej do potřebného prostoru. Zde máme tabelátory obsahu, obrázkové galerie, audio přehrávače, záhlaví, kontaktní formuláře, tlačítka sociálních médií atd.

Platforma je dodávána s editorem tříd CSS. Uživatelé mají možnost upravovat styl bloků a prvků tak, aby vypadali a fungovali skvěle na různých zařízeních i přes velikost obrazovky. Kromě toho podporuje systém HTML5 úplnou kontrolu nad zdrojovým kódem stránky. Zkušení programátoři ocení flexibilitu programování, zatímco nováčci mohou těžit z funkcí, jako jsou ovládací prvky ScrollFX. V naší recenzi budeme oba diskutovat o něco dále.

Žít

Aplikace Blocs 3 byla vyvinuta jako tvůrce webových stránek a stránek. Neposkytuje hostitelské zařízení. Budete se o to muset postarat sami. Dobrou zprávou je, že nová verze je podporována několika jednoduchými a přesto oblíbenými platformami CMS. Patří mezi ně Cushy, Pulse, říjen a další. Zajišťuje bezproblémovou integraci souborů webových stránek se systémem správy obsahu a jeho databází.

2. Funkce & Flexibilita

Aplikace Blocs může být dobrým balíčkem pro začátečníky, kteří začnou přijít na to, jak systém funguje, a také pro profesionální kodéry, kteří hledají šanci vytvořit své jedinečné rozvržení. Softwarové funkce lze také rozdělit do dvou hlavních skupin. První skupina je pro uživatele, kteří se nechtějí ponořit hluboko do procesu úprav. Druhý je pro kreativnější lidi.

Postaveno na Bootstrap 4

Programátoři a programátoři by rádi zjistili, že nová verze Blocs byla vyvinuta na Bootstrap 4. Rámec přichází s podporou různých zařízení, včetně smartphonů a tabletů. Uživatelé mají možnost implementovat různé dimenze do každého prvku nebo sekce, díky čemuž vypadá dobře na různých typech zařízení, a to i přes velikost zobrazení, operátory atd. Všechny vaše webové stránky se budou i přes zlomové body zobrazovat dobře.

Podpora pro HTML5

Software byl upraven tak, aby podporoval atributy HTML5. Umožňuje vytvářet informační vrstvy, aniž by se ve skutečnosti zabývaly databázemi. Vše, co potřebujete, je vybrat blok nebo prvek a přidat potřebné atributy pomocí panelu Inspector. Zatímco většina tvůrců stránek a webových stránek nikdy nezaručuje bezchybné fungování webu v případě, že implementujete své vlastní atributy, Blocs 3 má režim náhledu, který zkontroluje, jak budou vaše HTML, PHP nebo JavaScript výtvory vypadat lhavě, když budou spuštěny.

Ovládací prvky ScrollFX

O této funkci jsme již řekli několik slov. Byl navržen pro začátečníky, kteří chtějí, aby jejich webové stránky vypadaly trochu chladněji. Záměrem je přidat různé efekty k některým prvkům webu při posouvání stránky dolů. Mohou zahrnovat efekty vyblednutí nebo animace. Ovládací panel umožňuje snadnou implementaci každé z nich. Jednoduše vyberte požadovaný prvek a vyberte, jak bude vypadat při rolování dolů.

Zaškrtávací políčko Styling

Bloky stylů zaškrtávacího políčka

Tato konkrétní cihla pomáhá pokročilým uživatelům zadat část kódu HTML. Od této chvíle budou mít uživatelé Blocs 3 šanci změnit vzhled políčka. Kromě tradiční verze je k dispozici také mobilní režim, jehož výsledkem je moderní vzhled. Kromě toho můžete nastavit svislé nebo vodorovné stohování.

Náhled místní sítě

Skvělá funkce pro všechny uživatele Mac, kteří využívají připojení k místní síti. Umožňuje zobrazit náhled vzhledu vašeho webu na různých zařízeních připojených do stejné sítě jako váš notebook poháněný Macem. Nejenže si budete moci zobrazit náhled všech stránek, ale také upravit některé z jejich prvků přímo v prohlížeči.

Editor ikon

Editor ikon bloků

Uživatelé získají plnou kontrolu nad ikonami a mají šanci je změnit díky nově vyvinutému Icon brick. Nejprve si musíte vybrat z výběru hotových ikonových bloků. Poté můžete nahradit přednastavenou ikonu vlastními a upravit 5 dostupných písem tak, aby vypadala chytlavěji..

Možnosti stromu vrstev

Volby stromu vrstev bloku

Jak jsme již zmínili dříve, Bloky 3 znázorňují hierarchii stránek se všemi prvky a sekcemi ve stejném okně bez nutnosti přepínání mezi režimy. Současně strom hladin zajišťuje rychlý přehled všech prvků, které máte na vybrané stránce. Od této chvíle můžete také přistupovat k různým možnostem zpracování vrstev. Patří mezi ně mazání, zhroucení, duplikování a další operace přiřazení barevných klíčů a dalších bodů k co nejefektivnějšímu uspořádání všech vrstev.

Obecně je funkce Blocs na střední úrovni. Jeho hlavními výhodami jsou zajímavý design a originální prezentace standardních prvků. Stačí navrhnout atraktivní obchodní weby, a to i ty, které nepřijímají platby online. Aplikace vyžaduje hosting a někdy i CMS, které budou s ním kompatibilní. Samotné bloky nejsou samostatnou pracovní jednotkou. Hlavní nevýhodou je, že software je k dispozici pouze pro uživatele Mac.

3. Návrh & Šablony

Systém ve výchozím nastavení nenabízí hotové šablony. Uživatelé se však mohou rozhodnout pro placené šablony dodané Bloky. V sekci šablon na oficiálním webu je aktuálně k dispozici 36 rozvržení. Prodávají se jako obaly. Cena bude záviset na počtu webů, které chcete vytvořit. Každé téma má režim náhledu a podrobný popis, který obsahuje datum sestavení, použitý rámec (aktuálně Bootstrap 4), požadavky, nejnovější aktualizace, verze atd.

Bloky šablona

Zkušení programátoři ocení schopnost vytvořit web z prázdného místa pomocí sady vyhrazených programovacích nástrojů, o kterých jsme diskutovali dříve. Řídicí panel má režim náhledu ke kontrole vzhledu webu na ploše, mobilu nebo tabletech.

Systém má navíc možnosti stylů CSS, které mění rozměry prvků a umožňují jim vyhovět požadavkům mobilních uživatelů. Editor třídy je schopen upravit stejné barvy palety napříč různými prvky tak, aby vypadaly dobře i na různých zařízeních. Navigační lišta bude automaticky generována v souladu s rozměry obrazovky.

4. Zákaznická podpora

Blocs poskytuje uživatelům dostatečný počet možností zákaznické podpory, včetně fóra, kanálu Vimeo a Centrum znalostí. Všechny jsou vybaveny slušnou kvalitou, zejména FAQ a videonávody. Vývojáře můžete kontaktovat prostřednictvím online podpory, zatímco nejnovější zprávy jsou k dispozici na oficiálním blogu nebo Twitteru.

Všechny výukové programy umožňují použití možnosti vyhledávacího filtru. Jsou podrobně členěny do kategorií. Kvalita technické podpory je v pořádku. Chcete-li se s ním spojit, měli byste být registrovaným uživatelem Blocs. Mimochodem zde není možnost přímého chatu a e-mailové komunikace. Existuje pouze systém lístků, který můžete využít.

5. Plány & Ceny

Jak bylo řečeno v prvním odstavci recenze, software je k dispozici jako bezplatná zkušební verze. Vše, co potřebujete, je uvést tradiční osobní informace a získat přístup ke stránce stahování s bezplatnou licencí. Druhým způsobem je nákup oficiální verze, která v současné době stojí 99,99 $. Cena se může vztahovat na DPH. Nebuďte překvapeni, pokud jsou konečné náklady o něco vyšší. Uživatelé, kteří již mají předchozí verzi Blocs 2, mohou upgradovat na novější s 30% slevou.

Blokové ceny

Kromě licence nezapomeňte, že možná budete muset zaplatit také za softwarové šablony. Jsou k dispozici na základě předplatného. Uživatelé si mohou vybrat ze 3 hlavních možností:

 • Náklady na jednu šablonu 49 dolarů včetně jednoletých aktualizací a podpory.
 • Všechny šablony jsou k dispozici na adrese 199 $ včetně budoucích témat, která budou zavedena.
 • Náklady na všechny šablony + návody 299 $ a zahrnout všechna témata a návody Blocs do jednoho balíčku.

Blokové ceny

6. Klady a zápory

Hlavní výhodou Blocs je jedinečný design a prezentace vizuálního editoru. K výhodám služby přispívá výrazná definice cílového publika – uživatelé Mac. Je zřejmé, že aplikace byla vytvořena od nuly, bez kopírování externích služeb. Je zřejmé, že základní strukturální principy a prostředky interakce s editorem WYSIWYG jsou zachovány. Zdůrazníme následující výhody používání bloků:

 • Možnost vytvořit neomezený počet šablon webových stránek;
 • Kompatibilita šablon s několika CMS;
 • Možnost uložit témata samostatných webových stránek;
 • Možnost editace funkcí tříd prvků v grafickém rozhraní (Panel Správce tříd);
 • Reaktivní návrh šablony;
 • Srovnávací jednoduchost použití editoru;
 • Stylové rozhraní;
 • Kvalitní FAQ.

Existují další výhody, které jsou méně významné nebo zřetelnější. Například se objevil mechanismus polohování brics jedním kliknutím – to není ani přetažení, ale pouze jedno kliknutí. Také se nám líbil soubor efektů a pohodlí při jejich používání. Je zde mnoho pozitivních funkcí. Nevýhody Bloků jsou však také zřejmé. Tyto zahrnují:

 • Vysoké náklady na publikovanou webovou stránku;
 • Složité schéma publikování webových stránek pro nováčky;
 • Absence integrovaného FTP manažera;
 • Téměř úplná neefektivnost používání programu bez CMS.

Jednoduchost použití je také sporná, protože ve výchozím nastavení nejsou k dispozici žádné připravené šablony. Musíte si je koupit nebo vytvořit sami. Bez ohledu na technickou jednoduchost editoru mnoho nováčků zde nebude moci spustit atraktivní web s individuálním designem. K tomu jsou potřebné dovednosti. Proto použití Blocs povede k dodatečným finančním investicím do šablon a CMS.

Závěr

Bloky jsou dobrým výklenkem. Funguje dobře pro spouštění firemních webových stránek s malým počtem stránek, jako jsou propagační weby, portfolia a vstupní stránky. Pokud přistupujete k procesu vývoje webu moudře, budou webové stránky přitažlivé a funkční. Bez ohledu na příjemné rozhraní a obecné pozitivní dojmy z pracovního procesu není tato aplikace pro průměrného uživatele tou nejlepší volbou.

Bloky lze považovat za stylový editor webových stránek HTML, který k publikování webové stránky vyžaduje další nástroje. Je nevhodné používat jej samostatně. Při práci s CMS se situace mění k lepšímu, i když není možné tento program nazvat pohodlným a levným. Budete muset ovládat správce FTP, nastavit hostování a samotný CMS. Pro osobu, která je ochotna vytvořit první web, je to docela ohromující, že??

Zde vyvstává otázka: proč používat Bloky, pokud je to tak komplikované? Možná má smysl zvolit si vhodnější tvůrce webových stránek a přestat dělat jednoduché věci obtížné? Každopádně je mnohem jednodušší a cenově dostupnější použít kvalitní cloudový webový tvůrce s editorem WYSIWYG. Získáte hosting, šablony, bonusy (jako volné doménové jméno nebo něco podobného) a na čem opravdu záleží, jediné rozhraní pro celý proces vytváření webových stránek. Je také pohodlnější provádět platby zde – vše se nachází ve stejném rozhraní.

Stejně jako jakékoli jiné aplikace pro vytváření webových aplikací pro počítače, Bloky nemohou konkurovat renomovaným tvůrcům cloudových webových stránek. Nejde o kvalitu produktu. Jedná se o jeho typ: aplikace vyžaduje více technických dovedností, které mají být použity ve srovnání s tvůrci webových stránek, a také zajišťuje podobný výsledek. Tak proč komplikovat věci? Blocs je bohužel zpočátku pro převládající počet uživatelů ztraceným případem.

Stáhněte si bloky pro Mac

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map