Konkrétní5 recenze

Beton5 – je zdarma open source CMS který je dodáván se sadou funkcí dosahu a výkonnými možnostmi přizpůsobení designu. Tento software umožňuje vytvářet různé typy projektů, včetně online časopisů a novin, webových stránek pro malé firmy, webových obchodů, neziskových a vládních webů, osobních domovských stránek, komunitních a sociálních projektů atd. Stovky tisíc profesionálních vývojářů webu si vybrali Concrete5 jako důvěryhodný nástroj pro webový design a spousta začátečníků má pravdu o tom, aby tuto službu zvládli.


Co dělá z Concrete5 hodnotné řešení pro webové designéry, kteří jsou ochotni navázat profesionální přítomnost na webu? Má jedinečné vlastnosti, díky nimž má přednost před svými více konkurenty? Jak dlouho trvá prozkoumání platformy a co můžete využít v dlouhodobém horizontu? Pro zodpovězení těchto a dalších otázek souvisejících se systémem má smysl připravit podrobnou recenzi Concrete5 a to je přesně to, co teď udělám. Začněme.

1. Snadné použití

Concrete5 není snadno použitelný systém pro nováčky, pokud jde o funkčnost a sadu funkcí. Je však zcela pochopitelné a pohodlné použití pro všechny. Jako CMS vyžaduje předběžné stažení a instalaci, ale službu můžete také zdarma vyzkoušet na webu pomocí své zkušební verze.

Tato platforma poskytuje hlubokou flexibilitu při programování kódu a úpravách webových stránek a umožňuje vám vytvářet mobilní a atraktivní webové stránky od nuly. Dodává se s integrovanými tématy a doplňky určenými pro ty uživatele, kteří se nezajímají o základy kódování, ale měli byste si uvědomit, že skutečná síla systému spočívá v jeho schopnostech kódování.

Editor betonu5

Concrete5 přichází s intuitivním editorem webových stránek, který usnadňuje nastavení a přizpůsobení projektu tak, aby využíval špičkový výsledek. Pohodlný editor obsahu WYSIWYG umožňuje sledovat průběh vytváření webových stránek možnost přetažení umožňuje vybrat a uspořádat hlavní prvky webu podle potřeby. CMS se tak ukazuje jako dobré řešení pro vytváření webových stránek jak pro profesionály v oblasti webového designu, tak pro netechnické techniky, kteří si neuvědomují složitost kódování..

Začátečníci se však mohou potýkat s problémy při zkoumání systému a vytváření prvních projektů s ním. Je to proto, že CMS stále zahrnuje alespoň základní povědomí o programování a zvládnutí vyžaduje také čas. Pokud je to vaše první zkušenost s webovým designem, pak má smysl otestovat a zlepšit své dovednosti výběr cloudového tvůrce webových stránek jako Wix nebo uKit. Tyto systémy jsou dostatečně jednodušší a bohaté na funkce, aby vám umožnily rozvíjet kvalitní webové stránky.

2. Funkce & Flexibilita

Concrete5 poskytuje širokou škálu funkcí, které pokrývají různé potřeby přizpůsobení designu. Než začnete pracovat na vývoji vašeho projektu, můžete prozkoumat sadu funkcí na ovládacím panelu. Zde je podrobný přehled funkcí Concrete5:

 • Možnosti integrace – Systém je dodáván se sadou vestavěných rozšíření a doplňků. Desítky z nich jsou také k dispozici na Concrete5 Marketplace a můžete si je kdykoli prohlédnout a vybrat si aplikace, které aktuálně potřebujete. Mezi nejoblíbenější doplňky v současné době patří Block Designer, MrKDilkington – obrázek na celé obrazovce a překrytí, jednoduchá galerie, stylizované mapy, formátování, HW jednoduchý blok, GDPR + cookie, velryba OWL Carousel, jednoduchý zpět na začátek, JeRo’s Cycle2 Slide Zobrazit a mnoho dalších.
  Tyto aplikace jsou bezplatné a placené, ale pokud máte dlouhodobé cíle v oblasti webdesignu, je vhodné upřednostňovat placená rozšíření. Jsou bezpečnější a mohou také vašemu projektu poskytnout pokročilé funkce. Nezapomeňte však, že vytvoření webové stránky elektronického obchodu s Concrete5 nemusí být dobrý nápad, zejména pokud chcete spustit velký obchod. Jde o to, že CMS postrádá užitečné integrace s populární eCommerce služby slouží k organizaci prodeje, nastavení plateb a možností dopravy. Platforma je tak skvělou volbou pro spouštění informačních portálů, blogů a podnikových webů.
 • Editor betonové stránky5

 • Marketingové nástroje – Systém umožňuje vytvářet online formuláře a shromažďovat data webových stránek pomocí pokročilých marketingových nástrojů. Systém nabízí intuitivní nástroj pro tvorbu formulářů, který umožňuje vytvářet a upravovat online formuláře téměř v žádném okamžiku. Můžete také vytvořit průzkumy, abyste zjistili názory uživatelů na všestranná témata.
 • Integrované výkaznictví – S Concrete5 můžete generovat systémové zprávy pro zobrazení výsledků výkonu webových stránek v reálném čase. Děje se to v jediné řídicí desce, což je docela pohodlné, rychlé a efektivní. Tato funkce umožňuje sledovat a řídit statistiky uživatelských relací, jejich chování a další parametry, které jsou rozhodující, pokud jde o výkon webových stránek.
 • Blogování – CMS je ideálním řešením pro blogování, které umožňuje přidávání a přizpůsobování plně funkčních blogů. Pro nastavení projektu si můžete vybrat více nástrojů. Concrete5 přichází se syndikací RSS, podporou více kategorií, témat atd. Můžete také nastavit možnosti zobrazení příspěvků, přiřadit přístupová práva k blogům více autorům a upravit nastavení blogu podle svých potřeb a typu projektu.
 • Editor betonu5 v blogu

 • Integrovaný systém komentářů – Služba přichází s integrovaným systémem komentářů, který podporuje závitové komentáře a umožňuje organizování a pořádání diskusí. K dispozici je také jednotlivec jako možnost počítání, funkce moderování komentářů, identifikace spamu, nastavení avataru, možnost autentizace komentátorem. Jako vlastník webu můžete povolit nebo zakázat anonymní komentáře a také třídit dostupné komentáře podle vašich požadavků projektu.
 • Moduly – Systém poskytuje přístup k mnoha modulům, které si můžete vybrat a integrovat do svých projektů, aby se zvýšila jejich funkčnost a design. Moduly jsou vestavěny a můžete je procházet a vybrat ty, které nejlépe vyhovují specializaci vašeho webu. Mezi moduly, které stojí za zmínku, patří podpora RSS, bannery, webové statistiky, formuláře zpětné vazby, blogy a hlasování, vyhledávání na webu a další.
 • Řízení přístupu – Concrete5 umožňuje nastavit uživatelská oprávnění a spravovat uživatele vašeho webu. Můžete vytvářet různé skupiny uživatelů na základě vašich vlastních kritérií a zásad publikování projektů. Kromě toho zde můžete získat plnou kontrolu nad svým pracovním tokem obsahu vytvořením individuálních webových stránek chráněných heslem a omezeným přístupem členů.
 • SEO – CMS je dobře optimalizován pro vyhledávače a také jsou s ním vytvářeny projekty. K vylepšení parametrů SEO nejsou potřeba žádné speciální integrace, pluginy, aplikace ani doplňky. Můžete si být stoprocentně jisti, že se vaše projekty dostanou na nejvyšší pozice, za předpokladu, že se vám podaří provést správná nastavení. Můžete tedy přizpůsobit adresy URL webových stránek, generovat soubory Sitemap, nastavit metaznačky atd.
 • Sdílení sociálních médií – Concrete5 umožňuje efektivní sdílení sociálních médií prostřednictvím integrace pluginu Fast Social Share Buttons. Takto mohou vaši uživatelé získat přístup k vašim webovým datům v sociálních sítích a prohlížet zde sdílené informace.
 • Pokročilé zabezpečení – Systém využívá nejnovější technické úspěchy k ochraně informací o vašich webových stránkách. Je jen na vás, abyste použili captcha, povolili možnost schválení obsahu, funkci Audit Trail, ověření e-mailu, historii přihlášení atd. Všechny weby vytvořené pomocí služby jsou kompatibilní s SSL, což umožňuje zvýšení bezpečnosti projektu.

Přečtěte si také: Jak vytvořit web na CMS.

3. Vzory

Tato platforma umožňuje spustit citlivé weby, které lze automaticky přizpůsobit různým rozlišením a rozměrům obrazovky. Hned po instalaci nabízí Concrete5 standardní šablonu, kterou můžete buď upravit, nebo nahradit jiným motivem podle svého výběru. Pokud se vám nepodaří najít vhodnou bezplatnou šablonu ve vestavěné části návrhů a dáváte přednost druhé možnosti, můžete buď vyhledat šablony Concrete5 na webu, nebo navštívit integrovaný systém Marketplace a procházet sbírku, kterou zahrnuje.

Naštěstí systém umožňuje výběr všestranných témat pro zahájení jakéhokoli projektu a můžete také použít CSS kódovací dovednosti, abyste mu dali preferovaný design. Průměrné náklady na placená témata, která jsou k dispozici, představují 30 $. Pokud máte takovou potřebu, můžete si také objednat jedinečné téma vyvinuté designéry třetích stran speciálně pro Concrete5, ale toto řešení vás bude stát víc. Pamatuj si to.

Editor betonových motivů

Každou webovou stránku je možné naformátovat samostatně, nahrávat obrázky a videa, reagovat na body mřížky a hromádky. Zároveň je k dispozici editor WYSIWYG, který obsahuje možnosti přetažení a umožňující vám vytvořit design webových stránek, který odpovídá vaší značce. Jakmile autorizujete systém, budete přesměrováni na uživatelské rozhraní, kde uvidíte několik tlačítek, která vám umožní přizpůsobit design webových stránek a přidat nové prvky na vybrané webové stránky..

Mezi možnosti přizpůsobení designu, které můžete vyzkoušet, má smysl zmínit výběr pozadí a barev odkazů, nahrazení celkového barevného schématu webových stránek, nastavení titulkových písem, textových a navigačních prvků, jako je typ, velikost a obrysy. Webové stránky jsou vyrobeny z prvků, které lze vybrat a upravit v vizuálním editoru. Pokud zde chybí nějaký blok, můžete jej přidat přímo do uživatelského rozhraní – stačí aktivovat tlačítko „+“ v horním menu. Můžete tak flexibilně přizpůsobit šablonu bez úpravy kódu. To určitě osloví netechnické.

4. Zákaznická podpora

Ať už se setkáte s jakýmkoli problémem s vývojem webových stránek, tým Concrete5 vás doplní několika způsoby. Systém nabízí informativní blog se spoustou článků souvisejících s výklenky a má také rozsáhlou komunitní podporu poskytovanou prostřednictvím fór, servisu Slack, školicích a certifikačních programů. Na oficiálních stránkách CMS je k dispozici také několik tutoriálů, informativní dokumentace a sekce Kontaktujte nás, kde narazíte na webový formulář obchodního dotazu, který vám umožní kontaktovat vývojářský tým platformy.

5. Cenová politika

Concrete5 je bezplatný open source CMS, který si můžete stáhnout přímo z oficiálních webových stránek platformy. Chcete-li publikovat hotový web, nepůjdete bez něj hosting a registrace doménového jména. Pokud jde o výběr spolehlivého poskytovatele hostingu, upřednostňujeme Bluehost bude dobrý nápad.

Systém funguje skvěle pro uživatele CMS a poskytuje řadu ohromujících výhod, včetně instalace jedním kliknutím, rychlé rychlosti načítání stránky, více skriptů atd. Bluehost nabízí rozsáhlý integrovaný trh, funkce elektronického obchodování, nástroje pro marketing obsahu obchodních aplikací., bezplatná registrace domény během 1 roku a spoustou dalších výhod. Pokud jde o cenovou politiku, patří také mezi špičkové lídry. V současné době systém nabízí tři předplatné: Basic (2,95 $), Plus (5,95 $) a Choice Plus. V případě, že hledáte pokročilejší sadu funkcí, hostitel vám umožní Go Pro investovat 13,95 $ / měsíc pouze do plánu.

Přejděte na recenzi Bluehost.

Cenová politika

Navíc můžete čelit nutnosti investovat do placených pluginů a šablon. Přestože základní funkce Concrete5 umožňuje provoz bez další instalace aplikace, může to být stále dobrý nápad, pokud chcete zvýšit výkon svých webových stránek a zvýšit provoz. Oslovte integrovaný trh služby a vyberte tam nejlepší a placená témata a doplňky. Průměrná cena šablony představuje 30 $. Cena výkonných aplikací, které poskytují hlubokou flexibilitu projektu, začíná na 100 USD. To platí zejména, pokud jde o nákupy pro eCommerce pluginy.

6. Klady a zápory

Concrete5 je docela kontroverzní systém. Přichází se seznamem kladů a záporů, které by uživatelé měli vědět předem, aby byli připraveni čelit potenciálním potížím při práci na vývoji svého projektu. Podívejte se na hlavní přednosti a nedostatky používání služby nyní.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Dvě metody úprav webových stránek – otevřená struktura kódu pro profesionály v oblasti webového designu a vizuální editor pro první časovače;
&# x2714; Nejsou vyžadovány žádné dovednosti kódování;
&# x2714; Snadné stažení a instalace;
&# x2714; Záložní verze;
&# x2714; Vícejazyčná podpora;
&# x2714; Integrované tržiště s desítkami pluginů, šablon a doplňků;
&# x2714; Kvalitní SEO;
&# x2714; Marketingové nástroje.
✘ Není úplně snadné zvládnout začátečníky;
✘ Nedostatek živé podpory zákazníků;
✘ Nedostatečná funkčnost elektronického obchodu.

Závěr

Concrete5 se vyznačuje spolehlivým a zcela srozumitelným open source redakčním systémem. Dodává se s předem navrženými šablonami a aplikacemi určenými pro ty, kteří se chtějí vyhnout složitým problémům s kódováním, ale zatím to nezamýšlejí vytvoření webové stránky od nuly. Stejně tak je zde možnost upravit kódy webových stránek a získat zde zcela unikátní design webových stránek. Systém se může pochlubit aktivní komunitou uživatelů, odbornou podporou vývojářů a rozsáhlými možnostmi školení.

CMS zahrnuje funkčnost, bezpečnost a snadné použití, zejména ve srovnání s mnoha jinými populárními systémy. Je docela možné zřídit s ním kvalitní web bez znalosti kódování, ale z dlouhodobého hlediska to může ještě nějakou dobu trvat. Pokud však opravdu hledáte jednoduché, ale profesionální řešení webového designu, tak proč se obtěžovat složitými nuancemi CMS? Existují spousta důvěryhodných tvůrců webových stránek, což může pomoci oživit všechny vaše nápady v designu.

Vyzkoušejte Concrete5 Now

Začněte ještě dnes, je to snadné!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map