Kontrola webů Google

Weby Google – je webový tvůrce, dostatečně jednoduchý na to, aby jej zvládli nováčci, přesto poskytuje bezproblémovou a intuitivní platformu pro vývoj a hosting webových stránek. Jedná se o reinkarnaci Jotspotu, kterou Google získal v roce 2006. Dnes stavitel stránek Google nevypadá podobně jako Jotspot, kromě skutečnosti, že oba jsou hostované systémy wiki, které umožňují kolaborativní tvorbu, úpravu a rozšíření obsahu..


Weby Google se rychle staly oblíbenou platformou pro vytváření intranetů a školní stránky, a dokonce i příležitostný pohled ukazuje, že tvůrce od naší poslední kontroly na stránkách Google asi před rokem provedl některá zlepšení. Pokud potřebujete složitější webové stránky, jako je internetový obchod nebo a blog, například nedává smysl hledat tu požadovanou funkci. Tento systém se většinou používá k spouštění jednoduchých webových stránek pro každodenní použití.

Systém je nepochybně skvělým řešením pro firemní intranet, je však vhodný pro vytvoření obchodní webové stránky? Rozhodli jsme se znovu prohledat weby Google, aby na tuto otázku odpověděli.

V červnu 2017 společnost Google oznámila weby s Moje firma na Googlu – samostatná služba v rámci firmy, která umožňuje vytvořit pro společnost bezplatný web zaregistrovaný ve službě Moje firma na Googlu. Od této chvíle mohou firemní uživatelé v rámci svého účtu Google vytvářet webové stránky společnosti. Nic zvláštního, rozhraní je téměř stejné jako u klasických webů Google. V této verzi chybí většina užitečných obchodních nástrojů, například ve srovnání s uKit – specializovaným tvůrcem webových stránek. Sol pokračujeme v přezkumu!

1. Snadné použití

Pokud máte Gmail nebo jakýkoli jiný účet Google, můžete přeskočit fázi registrace – tvůrce je k dispozici pro jakýkoli existující účet. Naštěstí existuje několik nových témat, která mají tento moderní vzhled a dojem. Pro náš testovací web jsme vybrali obchodní téma.

Až dokončíte základní nastavení, můžete začít s vlastním přizpůsobováním a vytvářením svého webu v editačním prostředí WYSIWYG. I když budete moci přidávat, upravovat a odstraňovat obrázky, kopírovat a různé widgety, většinu stránky nelze upravovat, zejména nastavení designu vašeho webu.

Weby Google - Editor

Celkově lze říci, že je velmi snadno použitelný a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti. Tvůrce má vzhled a dojem většiny aplikací Google, díky čemuž je rozhraní známé a intuitivní. Ikony na panelu nástrojů jsou velmi podobné disku Google.

2. Funkce & Flexibilita

Když pro svůj web vytvoříte novou stránku, můžete si vybrat z několika různých typů stránek v závislosti na typu obsahu, který chcete na stránku přidat. Konkrétně můžete vytvořit následující typy stránek:

 • webová stránka. Tento typ stránky můžete uspořádat podle potřeby: napsat kopii, vložit miniaplikace, připojit dokumenty a také nechat ostatní spolupracovníky komentovat vaše stránky.
 • Oznámení. Tento typ stránky je určen pro zasílání zpráv. Podobně jako blog zobrazuje i příspěvky přidané v chronologickém pořadí.
 • Kartotéka. Tento typ stránky umožňuje ukládat a spravovat soubory, což usnadňuje jejich sdílení s ostatními uživateli vašeho webu. Vaši spolupracovníci se mohou přihlásit k odběru stránky a dostávat upozornění, když jsou soubory přidány, změněny nebo odstraněny.
 • Stránka se seznamem. Položky přidané do seznamu lze snadno přidat, upravit a odstranit. Podobně jako na stránce souborového kabinetu se uživatelé mohou přihlásit k odběru upozornění.
 • Úvodní stránka. Tento typ stránky obsahuje dvě sekce: jednu, kterou lze přizpůsobit tak, aby zobrazovala přizpůsobenou sadu miniaplikací, a druhou, kde uživatelé mohou přidat obsah, který uvidí všichni diváci..

Jakmile své stránky uspořádáte, můžete je začít upravovat a nahrát svůj obsah vizuálním způsobem. Tvůrce nabízí dobře strukturovanou sadu funkcí. Tlačítko ‘Vložit’ obsahuje 3 oddíly (Společné, Gadgety a Google), z nichž každá skrývá více možností: HTML box, Grafy, Kalendář, Poslední příspěvky, Disk, Hangout, Mapa, Youtube atd. Pozor, ne však všechny třetí -party gadgetů fungují podle plánu: na náš testovací web jsme přidali gadget Click-to-Call a nefungovalo to. Vypadá to, že před několika lety přestali s péčí o knihovnu gadgetů.

Tvůrce webových stránek disponuje funkcemi, které zvyšují jeho funkčnost na slušnou úroveň. Podívejte se na některé z nich, abyste věděli, co můžete využít při práci na vývoji vašeho webu:

 • Gadgety Google. Jedná se o integrovatelné nástroje, které jsou podobné standardním widgetům nebo rozšířením (kalendáře, kalkulačky, zpravodajské kanály atd.), Které můžete použít k tomu, aby vaše webové stránky zvýšily výkon.
 • Nástroje pro webmastery Google. Ať už váš web přichází s vlastní doménou nebo s sites.google.com v adrese URL, weby Google usnadní vyhledávacím strojům jejich indexování (to automaticky zvýší hodnocení vašich webových stránek ve výsledcích vyhledávání).
 • Google Analytics. Systém umožňuje nastavení Google Analytics a připojení k vašemu účtu Google zdarma, abyste mohli sledovat statistiky webových stránek.
 • Integrace Google Suite. Toto je jedna z nejdůležitějších funkcí systému, která umožňuje integrovat jakákoli rozšíření G Suite na váš web (včetně Dokumentů Google, Map, Disku atd.) Bez použití doplňků a doplňků třetích stran..
 • Integrace a úpravy HTML / skriptů. S weby Google můžete ručně psát skripty nebo vybrat a integrovat vlastní bloky HTML pro svůj web, aby se nejdůležitější procesy automatizovaly.

Tvůrce webových stránek navíc umožňuje přidat více přispěvatelů a přihlásit se k odběru změn webu. Dobrá zpráva pro ty, kteří se chtějí dostat pod kapotu – tvůrce umožňuje uživatelům upravovat některé z HTML kódů. Pokročilý editor je vybaven praktickým tlačítkem Náhled.

Až bude váš web připraven, můžete jej publikovat ve své vlastní doméně. Ve výchozím nastavení je každý web Google Sites veřejný na webu. V případě potřeby můžete změnit nastavení přístupu a zviditelnit váš web pouze pro konkrétní lidi nebo kohokoli s odkazem, podobně jako na Disku Google.

3. Vzory

Výběr témat se od naší poslední recenze výrazně zlepšil, stále je však průměrný. Pokud jde o návrhy, je důležité si všimnout, že Weby Google rozlišují mezi témata a šablony. Témata upravují celkový vzhled a dojem, barvy a obrázky webu, zatímco šablony se týkají rozložení a typů stránek. Takže když kliknete na tlačítko Změnit šablonu stránky, skutečně se chystáte změnit typ stránky (popsáno výše), nikoli základní motiv. Chcete-li změnit základní motiv, přejděte do části Motivy, barvy a písma.

Přizpůsobení designu

S weby Google získáte mnohem méně možností přizpůsobení než s Wix nebo Weebly. Můžete si vybrat mezi devíti 1-, 2- a 3-sloupcovými rozvrženími, aktivovat / deaktivovat vlastní zápatí, přidávat postranní panely a také měnit písma, barvy a pozadí.

Mobilní zobrazení. Optimalizované zobrazení není poskytováno automaticky. Musíte ji ručně povolit na ovládacím panelu. V opačném případě uvidí návštěvníci vašeho webu na svých malých obrazovkách normální verzi svého počítače v počítači.

Desktop vs Mobile

Weby Google - mobilní zobrazeníWeby Google - aktualizované mobilní zobrazení

Souhrn:

4. Zákaznická podpora

Weby Google nabízejí vestavěnou sekci nápovědy, kde můžete rychle najít návod, jak upravit svůj web. K dispozici je také obrovské centrum nápovědy, které obsahuje podrobné články s postupy. Můžete také odeslat zpětnou vazbu a automaticky zahrnout snímek obrazovky vaší aktuální stránky. Vestavěné nastavení obrazovky vám umožní zvýraznit oblasti stránky související s vaší zpětnou vazbou a také zablokovat jakékoli osobní informace.

5. Cenová politika

Weby Google jsou bezplatnou aplikací, která je součástí produkční sady Google. Pokud jste uživatelem společnosti Google zdarma, je úložiště vašeho webu omezené. Chcete-li ji zvýšit a získat více funkcí, musíte upgradovat na jeden z placených programů, které nabízí sada G Suite. Tyto zahrnují:

 • Základní (5 $ / měsíc nebo 50 $ / rok) – Nabízí sadu profesionálních obchodních aplikací a 30 GB úložného prostoru;
 • Podnikání (10 $ / měsíc nebo 120 $ / rok) – Poskytuje rozšířenou sadu obchodních aplikací s neomezeným úložným prostorem a archivem;
 • Podnik (25 $ / měsíc nebo 300 $ / rok) – Nabízí prémiové obchodní aplikace s rozšířenou správou a funkcemi.

Až bude váš web připraven, můžete propojit dříve zakoupené doménové jméno nebo si koupit nové prostřednictvím Google. Partneři společnosti Google s několika poskytovateli názvů domén vám pomohou tento proces projít a nastavit Google Apps pro vaši novou doménu.

6. Klady a zápory

Stejně jako kterýkoli jiný tvůrce webových stránek, i Google Sites přichází s řadou kladů a záporů, na kterých při výběru systému záleží. Podívejme se na ně níže, abychom měli představu o výhodách a nevýhodách služby:

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Snadnost použití;
&# x2714; Analytika webových stránek;
&# x2714; Sdílený přístup na web;
&# x2714; Hosting zdarma;
&# x2714; Drag-and-drop editor.
✘ Žádné otevřené použití CSS;
✘ Omezené použití HTML;
✘ Omezený elektronický obchod;
✘ Omezené možnosti blogování;
✘ Zastaralé návrhy.

7. Soutěžící

Zde jsme shromáždili srovnání s hlavními konkurenty na webech Google mezi nejpopulárnějšími tvůrci webových stránek:

Wix vs Google SitesWeby Google vs WordPress

Ve skutečnosti bude jakákoli ze současných služeb SaaS jasným vítězem ve srovnání se servery Google. Srovnání s Wix a WordPress tuto skutečnost jasně ukazují.

Závěr

Webové stránky Google jsou skvělou volbou, pokud jde o vytváření jednoduchých webů s minimalistickým designem a omezenou funkčností. Systém je snadno použitelný, což z něj dělá skvělou volbu pro nezkušené uživatele nebo pro ty, kteří chtějí využít pěkný výsledek bez vážného času, úsilí a investic do peněz.

Díky této platformě je přidávání obsahu z jiných služeb Google, jako jsou Mapy, Disk nebo YouTube, snadné a rychlé. Je to zdarma, takže jej můžete použít k plánování schůzek, sdílení informací, navázání spolupráce na týmovém projektu nebo zůstat ve spojení s rodinnými příslušníky.

Nemůžeme to však doporučit pro vývoj plně funkčních obchodních webů plánujete spuštění, abyste posílili pověst vaší společnosti a vytvořili zisk. Je tu mnoho tam jsou bohatší alternativy. Weby Google nabízejí vynikající řešení spolupráce a vazby na různé aplikace Google Apps, ale její konkurenti nabízejí větší kontrolu nad návrhem stránek a lepší rozhraní. Stačí procházet web a najít slušné tvůrce webových stránek, kteří přijdou na vaše potřeby webdesignu.

Vyzkoušejte Weby Google nyní

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map