Moonfruit Recenze

Moonfruit – je webový tvůrce, který umožňuje vytvářet responzivní plně funkční webové stránky během několika minut. Systém existuje již více než 19 let. Spuštěno v roce 2000 jako tvůrce webových stránek založených na formátu Flash, rychle se stalo jedním z nejoblíbenějších míst pro vytváření webových stránek. Podobný Wix, později přešel na technologii HTML5. Podle očekávání byl přepínač velmi úspěšný, což z platformy učinilo pěkný nástroj pro vytváření webových stránek, který funguje dobře pro všechny kategorie uživatelů.


Tvůrce webových stránek obsahuje seznam funkcí, které umožňují efektivní proces vývoje webu. Ve srovnání s jejími hlavními konkurenty však stále chybí snadné použití a intuitivní povaha vytváření webových stránek. K vytváření projektů se systémem nejsou vyžadovány žádné dovednosti v oblasti kódování, protože zde jsou všechny funkce a nástroje dodávány hned po vybalení.

Moonfruit byl nedávno aktualizován, aby odpovídal současným standardům webového designu a rostoucím potřebám uživatelů. Byla zavedena řada nových funkcí, které zlepšily rychlost a kvalitu procesu webového designu. Změny se týkají jak editoru webových stránek, přístupu k procesu vývoje webu, tak nástrojů pro přizpůsobení návrhu a parametrů propagace webových stránek.

Dnes jsme nadšeni, že se můžeme podrobněji věnovat Moonfruit. Připojte se k nám a prozkoumejte její výhody a možné nevýhody hned teď.

1. Snadné použití

Moonfruit je docela intuitivní. To se týká všech prvků tvůrce webových stránek a obecně procesu webového designu. Postup registrace je rychlý a snadný pro všechny. Pro registraci do systému si můžete vybrat jednu ze dvou možností. Prvním z nich je registrace pomocí e-mailu s uvedením vašeho uživatelského jména a hesla. Druhou možností je registrace prostřednictvím účtu Facebook nebo Google. Chcete-li potvrdit registraci, musíte ověřit e-mail zaslaný na zadanou adresu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, celý proces registrace bude trvat několik minut. Ihned poté, co zadáte registrační údaje, budete vyzváni k odeslání údajů o svém webu, jmenovitě název webu a požadovanou adresu. Jakmile budete hotovi s těmito kroky, můžete pokračovat ve vytváření svých webových stránek.

Moonfruit Editor

Po registraci získáte přístup k editoru webových stránek, který je dodáván s promyšleným rozhraním, které usnadňuje a zábavné vytváření webových stránek. Tvůrce podporuje úpravy přetažením, které uživatelům umožňuje přidávat, přesouvat, upravovat a odstraňovat prvky návrhu a widgety bez psaní kódů.

Vyskakovací panel dostupný v levé části editoru uděluje přístup k hlavním oblastem, které můžete upravit. Patří sem Stránky, Sekce, Prvky, Moje soubory a Nastavení. V části Stránky můžete přidávat a upravovat stránky a vytvářet podstránky. V oblasti „Sekce“ budete moci vybrat a upravit požadované rozvržení webových stránek a hlavní části webových stránek (zápatí, záhlaví, tělo atd.). Sekce „Moje soubory“ poskytuje přístup ke správci souborů, kde můžete nahrávat a spravovat soubory, které chcete použít během procesu webového návrhu. Nakonec v sekci „Nastavení“ spravujete obecná nastavení webových stránek, připojíte název vaší domény, vytvoříte webový favicon atd.

Moonfruit Dashboard

Chcete-li na plátně upravit objekt, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem a použít plovoucí editor, který vám umožní měnit věci, jako jsou písma, barvy, styl, velikost a další možnosti související s vybranou položkou. Pokud máte mnoho textových polí, můžete je zarovnat pomocí nástroje pravítka a vodítka. Moonfruit udržuje věci opravdu jednoduché. Je však stále komplikovanější než Wix nebo Weebly.

Podobný Adobe Muse a Simbla, Moonfruit umožňuje uživatelům vytvořit Page Master – vrstvu pozadí, která se objeví na každé stránce vašeho webu. Může být použit k umístění objektů, které chcete zobrazit na každé stránce, např. logo společnosti, kontaktní tlačítko nebo telefonní číslo.

Jakmile skončíte se správou nastavení a sekcí, můžete se dostat do horní části editoru webových stránek, kde budete moci aktivovat tlačítka, která umožní zobrazit verzi vašeho webu pro stolní počítače, tablety a mobilní telefony. To je také místo, kde můžete přiblížit, vrátit zpět a opakovat nedávné akce a také zobrazit a publikovat projekt. Celkově vzato, práce s přístrojovou deskou Moonfruit není náročná, i když si časoměřiči potřebují čas, aby si na to zvykli.

2. Funkce & Flexibilita

Moonfruit přichází se seznamem out-of-the-box funkcí, které umožňují vytvářet a spravovat funkční webové stránky s pokročilým designem. Zahrnují krásné galerie, pokročilé online formuláře, výkonné integrace, vynikající nástroje pro přizpůsobení designu, vlastní domény a mnoho dalších. Podívejme se na ně nyní rychle.

Možnosti úprav obrázku

S Moonfruit můžete na své stránky přidat mnoho standardních funkcí, včetně obrazových galerií, formulářů, prezentací, různých widgetů a vlastních fragmentů kódu. Všechny jsou pěkně uspořádány na panelu nástrojů. Jednoduše vyberte widget, přetáhněte jej na stránku a přetáhněte na plátno, kam se vejde. Moonfruit také poskytuje knihovnu bezplatných obrázků a ikon, z nichž si můžete vybrat.

Moonfruit Image Editor

Systém se integruje do Lobster Marketplace, kde můžete najít a přidat autentické jedinečné obrázky ze sociálních médií. Ať už si vyberete jakýkoli obrázek, budete moci upravit jejich hlavní parametry, jako je sytost barev, filtrování, kontrast atd. Služba navíc zahrnuje stohovatelné hotové bloky obsahu, které jsou plně upravitelné a lze je upravit a přizpůsobit podle vašich představ za účelem vytvoření žádoucího rozvržení stránky.

Animační efekty

Při práci s Moonfruit si můžete vybrat a nastavit efekty pozadí vašich webových stránek, ať už je to video, pevná nebo zvětšená pozadí, které vašim webovým stránkám poskytnou velkou flexibilitu a pocit ponoření. Aplikace efektů přechodu a přechodu přidá život a přitažlivost k obrázkům a textu, který přidáte na svůj web. A co víc, budete moci upoutat pozornost vašich návštěvníků výběrem požadovaných možností stylů odkazů, které odpovídají designu jejich webových stránek..

Vlastní kód

Funkce vlastního kódu umožňuje přidat doslova jakýkoli druh funkcí na váš web. Můžete tedy snadno přidat formulář pro registraci Mailchimp, stopu SoundCloud, anketu, kvíz, kalendář nebo jakoukoli jinou webovou službu, která vám umožní vygenerovat a vložit vlastní kód pro váš účet..

Moonfruit HTML Editor

Blog

Moonfruit míval integrovanou platformu pro blogování, která produkovala pěkně formátované blogové příspěvky, představovala systém komentářů s různými možnostmi moderování a umožňovala plánování vašich článků. Funkce blogů však byla k dispozici ve staré verzi platformy založené na formátu Flash. V aktualizované verzi webového tvůrce založeného na HTML již funkce čistého blogování již není k dispozici. Pokud máte opravdu v úmyslu přidat blog na svůj web, můžete použít widget umožňující přidat WordPress blog, ale přesto to není nejlepší řešení.

Marketingové nástroje

Moonfruit nabízí řadu standardních marketingových funkcí, které přispívají k lepší propagaci vašeho projektu. Patří mezi ně možnosti optimalizace pro vyhledávače (vlastní SEO nastaveno pro jednotlivé stránky – vyplnění metadat, značkování, automatizovaná integrace souboru Sitemap atd.), Integrace Google Analytics, Google Webmaster, přístup do Google Search Console a další.

Možnosti integrace

Tvůrce webových stránek vám umožňuje vybrat a integrovat widgety a aplikace třetích stran do vašeho projektu. Patří k nim přizpůsobitelné formuláře, které přicházejí s všestrannými možnostmi stylingu, filtrování spamu, funkcí nahrávání atd., Integrace účtu sociálních médií (Facebook, Twitter, Instagram), aplikace YouTube a Vimeo, Mapy Google a další externí widgety, které lze vložit pomocí vlastního HTML integrace.

3. Vzory

Počet témat:8
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:✘ NE

Kolekce šablon Moonfruit je poměrně omezená. V současné době zahrnuje 8 základních návrhů, které přicházejí do různých míst. Všechna témata však vypadají moderně, svěží a kvalitní a jsou také zcela zdarma. Jsou citlivé a přizpůsobitelné, což umožňuje kreativní svobodu. Tvůrce webových stránek nabízí možnost náhledu, která vám umožní zjistit podrobnosti o šabloně, o kterou máte zájem, než budete pokračovat v její úpravě..

K dispozici je také možnost vybrat prázdné téma a přizpůsobit ho od nuly, pokud si přejete vytvořit skutečně jedinečný design, který vyhoví vašim potřebám. Nezapomeňte, že zde není povolena možnost přepínání šablon, a pokud se rozhodnete vybrat novou šablonu, váš odeslaný obsah a úpravy budou ztraceny a budete muset začít s vývojem designu webových stránek od samého začátku. Na ovládacím panelu jsme nenašli žádné pokročilé možnosti úprav (editor HTML / CSS), takže můžeme předpokládat, že Moonfruit patří do skupiny tvůrců webů, kteří neotevírají kódy svým uživatelům..

4. Zákaznická podpora

Pokud uvíznete, můžete kliknout na ikonu Nabídka nápovědy, který je umístěn přímo na ovládacím panelu. Stačí aktivovat ikonu otazníku, která je k dispozici v pravém dolním rohu, a získat přístup do sekce FAQ, kde získáte odpovědi a rady od týmu Moonfruit. Do vyhledávacího pole je možné zadat dotaz a zkrátit tak dobu vyhledávání. Pro větší pohodlí uživatelů jsou všechny otázky rozděleny do kategorií na základě probíraných témat. Sekce nápovědy také obsahuje užitečné návody, návody a videa, která vám pomohou snadno začít.

Moonfruit nemá telefonickou podporu, ale nabízí příležitost oslovit tým prostřednictvím kontaktního formuláře dostupného na webových stránkách. Mají také live chat nástroj, který vám umožní mluvit přímo s týmem podpory služby. Vývojáři systémů tvrdí, že odpovídají na otázky v nejkratším možném čase, ale je stále těžké předem říct, jak dlouho bude trvat, než zde na vaši otázku odpoví. Jediným spolehlivým způsobem, jak to zjistit, je vyzkoušet tuto funkci.

5. Cenová politika

Moonfruit v současné době nabízí dva plány. Patří sem základní a profesní plány. Náklady na základní plán v současné době představují 5,99 $ / měsíc. Za tuto cenu získáte možnost vybudovat jeden web s neomezeným počtem stránek, možnost připojení k doméně, 500 MB místa na disku.

Uvědomte si však, že webové stránky vytvořené pomocí základního plánu mají zobrazený reklamní banner.

Chcete-li jej odebrat, budete muset upgradovat na Profesionální plán, který nejlépe funguje pro malé podniky. Náklady na předplatné představují 11,99 $ / měsíc. Kromě funkcí předpokládaných základním předplatným nabízí možnost vytvořit 5 webových stránek s neomezeným počtem stránek, 10 GB úložného prostoru, bezplatný doménový kupón, možnost připojení domény, nepřítomnost reklamního banneru atd. Potřebujete pomoc s propagací vaší firmy online ? Chcete-li najít dostupná řešení, kontaktujte tým podpory služby.

Pro vyzkoušení hlavních rysů placených plánů nabízí Moonfruit bezplatnou 14denní zkušební verzi. Tentokrát stačí zjistit skutečné výhody a nevýhody systému. Tvůrce webových stránek navíc poskytuje 14denní záruku vrácení peněz na všechna nová předplatné.

6. Klady a zápory

Moonfruit je pěkný webový tvůrce, který vám umožní vytvářet webové stránky pro komerční i nekomerční použití. Pokud však plánujete používat tento systém pro potřeby vytváření webových stránek, udělejte si čas a zjistěte více o výhodách a nevýhodách, které přicházejí. Tady jdou.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Citlivé návrhy.
&# x2714; Jednoduchá sada animačních efektů vztahujících se na všechny prvky.
&# x2714; Přiměřená cenová politika.
&# x2714; Zkušební verze zdarma.
✘ Omezená volba šablony.
✘ Žádné integrované platformy pro blogování a eCommerce.
✘ Chybějící certifikace SSL.

Závěr

Moonfruit je tvůrce webových stránek, který na první pohled nevypadá působivě. Když začnete zkoumat jeho sadu funkcí, uvědomíte si, že na tom není nic zvláštního, co by mohlo systém vyčnívat z davu. I po aktualizaci platformy stále přichází se základní funkčností a postrádá spoustu nutných funkcí, jako je například integrovaný eCommerce nebo možnosti blogování..

Moonfruit je docela jednoduchý ve srovnání s renomovanými vůdci výklenku webového designu. Tvůrce webových stránek je primárně určen pro vytváření jednoduchých portfolií, obchodní webové stránky a projekty pro osobní užití. Pokud ji potřebujete, můžete se zaregistrovat do služby a podívat se, co nabízí. Pokud však máte v úmyslu spustit plně funkční web s výrazným designem špičkového zářezu a úžasným výkonem, určitě má smysl hledat lepší alternativa. Nakupujte a vyberte si profesionálního tvůrce webových stránek, který vyhoví vašim potřebám webového designu. Naštěstí je jich mnoho.

Vyzkoušejte Moonfruit Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map