Přehled portfolia Adobe

Adobe Portfolio – je užitečná platforma pro začínající fotografy i oddané profesionály hledat jednoduchý způsob vytvořit zřetelnou veřejnou tvář online. Zatímco profesionální galerie jsou pravděpodobně nejlepším způsobem, jak představit své dovednosti a kreativitu, zdá se, že Adobe Portfolio je solidní software, který vám umožní spravovat a spravovat obsah a těžit z užitečných konstrukčních funkcí, budovat chytlavé dynamické galerie a představovat se globální webové publikum.


Tato platforma již nějakou dobu existuje na trhu s budováním webových stránek. Má některé zřejmé výhody, pokud jde o jeho profesionální návrhářské nástroje, ačkoli nováčci by mohli najít práci s nástrojem trochu skličující od začátku. Systém není tak snadný, jak byste čekali. Současně neexistují žádné funkce elektronického obchodování, které by vám mohly prodat vaše služby. Na druhou stranu, Adobe Portfolio má stále co nabídnout, pokud jde o profesionální galerie a titulní stránky fotografů.

1. Snadné použití

Adobe Portfolio je pro uživatele Creative Cloud zdarma. Systém byl původně spuštěn jako nástroj pro tvorbu webových stránek pro figuríny. To znamená, že stavební proces nevyžaduje znalosti HTML nebo CSS. Tvůrci Adobe Portfolio tvrdí, že je velmi snadné použití, i když přizpůsobení stránky může být v porovnání s typickými editory WYSIWYG trochu časově náročnější..

Hlavním posláním softwaru je umožnit uživatelům vytvářet dynamické galerie, krásná portfolia a pokrývat stránky v kratším čase. Systém navíc usnadňuje aktualizaci již existujícího obsahu s integrací Google Cloud, což je dobré v případě, že potřebujete snížit tlak na vaši peněženku.

Přehled portfolia Adobe

Začínáme

Předtím, než se pustíte do stavebního procesu, budete muset zvolit, zda váš plán vytvořit galerii nebo jednostránkový web představí vaše služby. V naší recenzi se podívejme, že potřebujete ohromující galerii obrázků, která vyzdvihne některé z vašich nejlepších děl.

Další fází je vybrat téma pro váš budoucí web. Platforma nabízí od začátku 12 různých rozvržení. Sotva bude problém nahradit téma i během procesu přizpůsobení. Takže se nebojte experimentovat s různými šablonami. Posledním krokem je přihlášení pomocí účtu Google nebo Facebook (nebo jednoduše uveďte svůj e-mail a heslo). Obdržíte potvrzovací dopis, zatímco systém vás automaticky přenese na řídicí panel.

Proces úprav

Šablona, ​​kterou vyberete, již bude obsahovat základní stránky včetně vašich děl a kontaktů. Můžete je začít upravovat a vytvářet nové stránky. Uživatelé najdou všechny potřebné nástroje na levém postranním panelu. Zde můžete přidávat nová alba, galerie nebo stránky, stejně jako nahrávat vlastní obrázky atd. Pro zjednodušení práce s uživateli existuje integrační funkce, která umožňuje importovat všechny vaše fotografie z Behance, Photoshop nebo Adobe Stock.

Přehled portfolia Adobe

Zde můžete také měnit písma v galerii, přidávat textové bloky, sekce „O mně“, měnit rozvržení motivu v závislosti na vašich preferencích atd. Celý proces úprav je celkem jednoduchý. Některé problémy však vypadají trochu divně. Například každá nová stránka se automaticky zobrazí v nabídce bez možnosti úpravy. Kromě toho budete muset vytvořit stránku od nuly bez připravených rozvržení sekcí.

Přehled portfolia Adobe

Obecná nastavení umožňují vytvořit název a popis webových stránek přátelských pro SEO. Zde můžete také nahrát ikony a favicon a také integrovat analytiku.

Adobe Portfolio je opravdu pro figuríny s ohledem na jeho funkci inline editace a intuitivní rozhraní. Některé aspekty stavebního procesu však mohou vyžadovat více času, než se na to přijdou.

2. Vlastnosti a flexibilita

Adobe Portfolio obsahuje všechny nástroje, které potřebujete k práci s obrázky a vytváří atraktivní galerie, které vám umožní prezentovat vaše díla. Nabízí základní integrační funkci pro import sbírek fotografií pomocí několika kliknutí. Zároveň budou mít uživatelé přístup k některým solidním konstrukčním prvkům a dalším. Zde jsou některé základní funkce, které byste ocenili:

 • Jednoduchý import projektu – Díky integraci s Photoshop Lightbox, Behance nebo Adobe Stock je nahrávání vašich projektů snadné a rychlé.
 • Automatická změna velikosti obrazu – systém automaticky optimalizuje vaše obrázky a v případě potřeby sníží rozlišení. Zlepší se doba načítání navzdory formátu souboru. Můžete zdarma nahrávat i obrázky RAW synchronizované s aplikací Adobe Cloud. Tato funkce optimalizovala využití místa na disku, zatímco uživatelé nejsou nuceni měnit nastavení barev nebo pixelů.
 • Okamžité zobrazení obrazu – Adobe Portfolio synchronizuje všechny vaše obrazové verze bez ohledu na to, kolikrát je změníte nebo upravíte. Na rozdíl od jiného softwaru, který stahuje starou verzi a vytváří nové nahrávání, Adobe Portfolio aktualizuje nové úpravy okamžitě pokaždé, když potřebujete vylepšit fotografii.
 • Neomezené sbírky fotografií – již jsme uvedli, že vytvoření nové kolekce vyžaduje vytvoření nové stránky. Co by se mohlo zdát jako nevýhoda, se nakonec promění v výhodu, protože uživatelé mohou volně vytvářet tolik kolekcí, kolik potřebují? Můžete zobrazit různé tematické sbírky kombinující díla různých žánrů a stylů.
 • Propojte doménu – systém vám umožní připojit vlastní doménu a posílit tak rozpoznávání webových stránek. Proces integrace však zdaleka není procházkou v parku. Chcete-li nahradit vestavěnou doménu Adobe, budete potřebovat vlastní název zakoupený prostřednictvím platformy nebo jiných služeb, jako je GoDaddy nebo Dreamhost. Pokud si doménu koupíte prostřednictvím portfolia, bude hostována společností Namecheap. Klíčovým problémem je, že všechna nastavení by měla být provedena ručně. Uživatel je zodpovědný za úpravu záznamů DNS a za vyznačení správné IP adresy a hostitele. Chcete-li najít potřebnou adresu IP, měli byste přejít na obecná nastavení portfolia a vyhledat ji v části „Připojit doménu“.

Přehled portfolia Adobe

Měli bychom také zmínit, že všichni uživatelé Creative Cloudu mohou kromě pokročilých bezpečnostních prostředků, ochrany heslem atd. Přistupovat k obrovské sbírce písem Adobe. Nepodařilo se nám najít alespoň základní funkce elektronického obchodu. Může to být nevýhoda pro lidi, kteří prodávají obrázky online. Na druhou stranu můžete vložit odkaz, který přesměruje návštěvníky na stránku pokladny.

3. Návrh

Jak jsme již řekli, systém nabízí asi 12 různých témat. Všechny šablony jsou přizpůsobeny pro mobilní zařízení s adoptivními galeriemi a styly. To znamená, že vaše portfolio bude hladce fungovat také na mobilních zařízeních. Konstrukce je dobrá. Jediným problémem je, že není tolik prostoru pro přizpůsobení na stránce, jak by někteří mohli očekávat. Ve skutečnosti není nic, co by bylo možné přizpůsobit, s výjimkou typů galerií a textových bloků.

Přehled portfolia Adobe

Na druhé straně je výběr rozvržení galerie široký. Zde si můžete vybrat styl plné šířky nebo vytvořit několik dynamických galerií a alb Lightroom současně. Bezproblémový import a integrace sociálních médií vám umožní snadno nahrát své profesionální sbírky a sdílet je s uživateli online.

4. Zákaznická podpora

Adobe vytvořila obrovskou komunitu následovníků. Patří mezi ně uživatelé z celého světa, kteří jsou vždy připraveni pomoci prostřednictvím příslušných fór, videí na YouTube atd. Pokud jde o samotnou platformu, má obrovské centrum nápovědy s spoustou článků pokrývajících různé fáze procesu. Zde najdete návody, jak integrovat produkty Adobe, základy vytváření portfolia, nastavení webových stránek, řešení problémů atd.

Software má samostatnou cenu & Časté dotazy týkající se fakturace popisující použití členství v Creative Cloud a další finanční aspekty. Uživatelé se mohou také rozhodnout, že se spojí s tradičním poštovním systémem. Jednoduše odešlete svůj nárok a počkejte na odpovědi. Pro předplatitele není k dispozici žádná funkce živého chatu ani telefonická podpora.

5. Cenová politika

Adobe Portfolio je integrováno s Adobe Creative Cloud. To znamená, že odběratelé Creative Could mohou tuto platformu používat zdarma. Pokud nejste šťastným uživatelem Adobe, můžete si stále zakoupit libovolný z dostupných balíčků Adobe Fotograf. Mají vše, co potřebujete k vytvoření profesionální galerie a online. Plány programu Creative Cloud Fotograf jsou následující:

 • Startovní plány vás bude stát 9,99 $. Zahrnuje přístup k hlavním produktům Adobe, jako jsou Photoshop CC, Lightroom CC a Lightroom Classic CC, a také funkce přizpůsobení webových stránek a 20 GB úložného prostoru.
 • Pokročilý plán stojí 19,99 $ měsíčně a má stejné funkce jako předchozí. Jediným rozdílem je, že získáte 1 TB úložiště.
 • Kreativní cloudový kompletní plán vás bude stát 52,99 $ měsíčně. Poskytuje plný přístup ke všem aplikacím a funkcím Adobe.

Přehled portfolia Adobe

Na jedné straně nejsou plány společnosti Adobe příliš flexibilní. Na druhou stranu přicházejí se vším, co potřebujete během procesu výstavby. Rovněž si musíte doménu zaregistrovat a spravovat samostatně, což vás bude stát 10 až 20 USD ročně.

6. Klady a zápory

Adobe Portfolio je jednoduchý a efektivní nástroj z hlediska vytvoření portfolia fotografů. Má sadu dobrých funkcí pro vytváření dynamických galerií a neomezené sbírky fotografií. Systém má řadu stylových rozvržení, i když s tolika nástroji pro přizpůsobení, kolik byste očekávali.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Okamžitý import obrázků.
&# x2714; Integrace s Behance.
&# x2714; Stylové a mobilní šablony.
&# x2714; Automatizovaná optimalizace fotografií.
&# x2714; Zdarma pro uživatele Creative Cloud.
✘ Žádné nástroje elektronického obchodu.
✘ Žádné pokročilé nastavení SEO.
✘ Žádný přístup k CSS pro přizpůsobení šablon.
✘ Pricy plány.
✘ Žádný e-mail hosting. Budete ho muset hostit samostatně.

Sečteno a podtrženo

Adobe Portfolio může být dobrou platformou pro vytváření ohromujícího portfolia pouze v případě, že máte předplatné Creative Cloud a používáte jiné aplikace a nástroje Adobe. Pokud plánujete pouze předplatné, pravděpodobně byste si chtěli prohlédnout některé další platformy pro vytváření webových stránek s dostupnějšími plány a širším výběrem funkcí, jako je eCommerce, SEO, blogování atd..

Na jedné straně software vypadá jako profesionální nástroj pro online připojení a reprezentaci vaší veřejné tváře. Na druhé straně zjevně postrádá flexibilitu, pokud jde o přizpůsobení na místě a budoucí růst projektu.

Vyzkoušejte Adobe Portfolio Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map