Recenze Adobe Muse

Adobe Muse – je stolní software vyvinutý speciálně pro specializované webové designéry, kteří touží po práci v prostředí bez kódu. Tento nástroj debutoval jako součást balíčku Adobe Creative a spojil se s některými ikonickými produkty značky, jako jsou Photoshop, Dreamweaver a další. Hlavním posláním bylo umožnit uživatelům vytvářet nové návrhy webových stránek pro nuly, díky nimž jsou funkční, interaktivní a poutavé současně díky řadě profesionálních nástrojů pro navrhování a přizpůsobení.


Špatnou zprávou je, že společnost Adobe již od května 2020 nebude podporovat svou platformu. Znamená to, že nebudou k dispozici žádné aktualizace, žádná technická podpora ani implementované aktualizované technologie. Ti, kteří si tuto službu stáhli, ji mohou i nadále používat. Zároveň není k dispozici ke stažení z oficiálních webových stránek.

Naštěstí uživatelé mají několik alternativ, aby pokračovali v používání produktů Adobe Creative Cloud. Obsahují Dreamweaver pro zkušené profesionály a trochu méně technicky poutavé Portfolio Adobe stavitel. Někteří lidé však mohou Adobe Muse ocenit a chtějí ji nadále používat i přes omezení a nedostatek podpory. Pokud jste jedním z nich, tato recenze se hodí.

1. Snadné použití

Vzhledem k tomu, že tento webový tvůrce byl vyvinut s ohledem na potřeby profesionálních designérů, může se pro designéry zdát docela složitý. Na rozdíl od tvůrců webových stránek Do-It-Yourself vyžaduje předchozí zkušenosti s grafickým designem. Prohlédněte si editor – existuje 5 panelů nástrojů, z nichž každý skrývá více možností!

Adobe Muse Editor

Porovnejte editor s typickým tvůrcem webu pro kutily:

Editor Wix

Celkově vzato, Muse vypadá, působí a cítí se jako jakýkoli jiný produkt Adobe. Takže pokud jste náhodou pracovali v InDesignu, Illustratoru nebo Photoshopu, nebude vás to rozhraní vyděsit. Adobe Muse využívá principu přetahování a přetahování, který také zjednodušuje proces vytváření.

2. Funkce & Flexibilita

Protože Adobe Muse je primárně určen pro grafické designéry, poskytuje působivou sadu nástrojů pro návrh. Toto je klíčový rozdíl mezi staviteli stránek Muse a DIY. Ti, kteří používají stavitele stránek, jako jsou Wix a Weebly, musí nahrát hotové prvky, zatímco ti, kteří používají Adobe Muse, je mohou nakreslit přímo v programu.

Adobe Muse Sitemap Editor

Vytváření webových stránek s Muse začíná definováním vaší mapy stránek. Až bude hotová, můžete začít navrhovat svou hlavní stránku. Tato stránka obsahuje části designu, který budete používat na každé stránce webu. Jedná se o velmi chytré řešení běžného problému.

Jakmile stránky navrhnete, můžete začít přidávat widgety. V editoru je seznam bezplatných widgetů a působivá knihovna rozšíření třetích stran. Widgety jsou konfigurovatelné a stylové komponenty, které můžete upravit tak, aby odpovídaly vašemu stylu webu.

Widgety Adobe Muse

Citlivé widgety

I když poptávka po responzivním designu neustále roste s každým dalším rokem, Adobe Muse nezastaví také své dosavadní úspěchy. Vývojáři systémů nedávno představili responzivní widgety, které umožňují vytvářet flexibilní design webových stránek bez jakýchkoli potíží.

Od nynějška je možné nastavit výchozí widget widget Adobe Muse před umístěním na stránku. To znamená, že veškerý obsah, který je k dispozici ve widgetech Form, Slideshow a Composition, přestal reagovat a automaticky se přizpůsobuje všem velikostem a rozlišení obrazovky. To přispívá k lepšímu výkonu webových stránek a vynikající prezentaci webdesignu.

Atributy kopírování a vkládání

Další pokročilá funkce Adobe Muse, která byla nedávno představena, jsou Kopírovat a Vložit atributy. Tato možnost se používá k urychlení a zjednodušení procesu webového návrhu zkopírováním atributů a jejich vložením z jednoho objektu webové stránky do druhého. Jedná se o nejoblíbenější atributy, včetně neprůhlednosti, písma, tahu, barvy výplně atd.

Když už mluvíme o základních funkcích, zde jsou některé z nejnovějších dodatků:

 • Synchronizace textu. Pokud na svém webu používáte stejnou kopii, nemusíte již upravovat každé místo, kde se používá. Díky této funkci budou všechny vaše úpravy automaticky synchronizovány na vašem webu. Funkci Najít a nahradit můžete navíc využít k hledání slov a jejich nahrazení na všech stránkách, včetně mobilní verze.
 • Tisíce prémiových webových písem od Typekit a webová písma s vlastním hostitelem. Uživatelé mohou přidat písma, která si koupili jinde, do nabídky písem Adobe Muse. Mohou také přidávat písma z Typekitu přímo přes Adobe Muse – nemusíte se obávat vkládání kódů nebo licencování. Procházejte rychle podle rodiny, klasifikace a dalších. Tato písma pak můžete použít, i když jste offline.
 • Podpora jazyků zprava doleva. Uživatelé mohou vytvářet textové kontejnery, konkrétní stránky a celé weby pomocí jazyků zprava doleva, jako jsou hebrejština a arabština.
 • Blogy, výkladní skříně a další. Nové widgety třetích stran Adobe Muse umožňují přidávat internetový obchod, integrovat a upravovat blog doslova z jakékoli blogové služby, jako je WordPress nebo Tumblr, přidávat karusely fotoalbumů a další.

3. Vzory

Adobe Muse nemá žádné šablony připravené k použití – Muse vám dává prázdné plátno, což znamená, že budete muset navrhovat záhlaví, navigace, tlačítka, zápatí a další od nuly. I když je to v pořádku pro designéry, může to být zátěž pro ostatní uživatele.

Témata připravená k použití:✘ NE
Počet externích témat:Přes 10k
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Náklady na placená témata:od 19,99 $
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Dobrou zprávou je, že existuje mnoho návrhářů, kteří vytvářejí a prodávají šablony přizpůsobené speciálně pro Adobe Muse.

Adobe Muse obsahuje nejlepší poskytovatele šablon na stránce Zdroje. Mezi vysoce důvěryhodné zdroje pro designéry Muse patří Muse-Themes, MuseFree, Musegain a museGrid mezi dalšími schválenými poskytovateli, někteří přinášejí zcela zdarma zdroje pro návrh, včetně grafiky, úsporných předloh a dalších knihovních souborů..

Vždy byste si však měli být vědomi nákupu nebo stahování témat z neznámých zdrojů, protože mohou obsahovat specifický kód, který může v budoucnu poškodit váš web..

4. Zákaznická podpora

V Adobe je stránka péče o zákazníky, fóra a působivá znalostní báze. Existují videa a písemné návody s podrobnostmi o každém jednotlivém kroku vytváření stránek s aplikací Adobe Muse.


Jak vytvořit web s Adobe Muse

Kromě toho existuje celý ekosystém vysoce kreativních výukových programů třetích stran, které vám pomohou hlouběji se ponořit do pokročilých technik designu.

5. Cenová politika

Adobe Muse je k dispozici prostřednictvím jediné aplikace Creative Cloud nebo úplného členství s možností výběru mezi měsícem (24,99 $ / měsíc) nebo ročním plánem (14,99 $ / měsíc). Pokud nejste uživatelem Adobe Creative Cloud, můžete si zdarma stáhnout Adobe Muse a používat jej během 7denní zkušební verze.

Možnost cenyNáklady
Roční plán, placené měsíčně:14,99 $ / měsíc
&# x2714;Roční plán, předplacené:179,88 $ / rok
Měsíční plán:24,99 $ / měsíc

Je důležité si uvědomit, že ne všechny widgety Adobe Muse jsou zdarma. Pokud například chcete na svůj web přidat blogový zdroj, existují bezplatné i placené widgety. Například widget Střední blogový zdroj je zdarma, ale Flickr Slide nebo WP Blog Embed jsou zaplaceny (oba stojí 6 $).

Až budete připraveni uvést váš web do provozu, máte na výběr – můžete hostit svůj web pomocí poskytovatele hostingu třetí strany nebo hostovat se společností Adobe.

6. Klady a zápory

Klady

 • Hladký proces webového designu. Adobe Muse byl vytvořen s ohledem na potřeby webových designérů. To se týká jak profesionálů, tak nováčků, kteří však mohou systém považovat za trochu komplikovaný. Co je zajímavé, přístrojová deska systému připomíná systém Photoshopu. Výsledkem je, že uživatelé, kteří někdy pracovali s Photoshopem a dalšími produkty Adobe, si na Adobe Muse snadno zvyknou, i když jsou nejednotní. Služba přichází s pohodlným editorem WYSIWYG a není třeba zde používat kódovací dovednosti. Zároveň mohou zkušení weboví designéři procvičovat své dovednosti v oblasti HTML a CSS a vytvářet úžasné webové stránky od nuly.
 • Působivý Design Toolkit. Tvůrce webových stránek má působivou a úžasně výkonnou sadu nástrojů, která poskytuje širokou škálu možností designu webových stránek. Umožňují dát vašemu projektu individuální vzhled změnou pozadí, přidáním posouvajících efektů, nastavením tvarů, barev, ikon atd. Systém nenabízí sbírku připravených šablon, ale umožňuje vytvořit si vlastní webovou stránku design, aby vyhovoval vašim potřebám.
 • Rozšířené Tvůrce formulářů. Adobe Muse Form Builder umožňuje vytvářet širokou škálu polí, jako jsou jméno, kontakty, texty, zaškrtávací políčka, tlačítka atd. V současné době zde není žádná možnost nahrání souboru, ale můžete si online formulář upravit podle svých potřeb a upravit nastavení přesměrovat zprávy, které uživatelé odesílají na vaši e-mailovou adresu. To je snadné a pohodlné.
 • Dlouhá zkušební doba zdarma. Adobe Muse nabízí 30denní bezplatnou zkušební dobu, díky níž můžete prozkoumat všechny funkce systému. Tento termín je delší než ve většině ostatních tvůrců webových stránek a umožňuje zvyknout si na všechny funkce softwaru pro vytváření webových stránek.
 • Tvůrce webových stránek offline. Jako software pro tvorbu webových stránek offline lze systém používat, i když není k dispozici připojení k internetu. Stačí si jej stáhnout a nainstalovat a začít pracovat na vývoji vašich webových stránek. Nezabírá to mnoho úsilí a času.
 • Integrované widgety. Platforma poskytuje rozsáhlý výběr integrovaných bezplatných a placených rozšíření třetích stran (widgety). Uživatel je může individuálně konfigurovat a upravovat v případě potřeby bez námahy.
 • Citlivé vzory. Tato služba umožňuje vytvářet responzivní webové stránky od nuly. Nedávno vydala aktualizaci, která umožňuje, aby jakýkoli výchozí widget widget Adobe Muse reagoval před umístěním na stránku. Veškerý obsah, který je k dispozici ve widgetech Form, Slideshow a Composition, se automaticky přizpůsobí jakékoli velikosti a rozlišení obrazovky.
 • Spolupráce s renomovanými poskytovateli šablon. Adobe Muse nemá připravenou kolekci šablon, ale umožňuje vytvářet témata pro osobní i obchodní použití od nuly. Software pro tvorbu webových stránek zároveň účinně spolupracuje s renomovanými poskytovateli šablon (MuseFree, Muse-Themes, Musegain, MuseGrid atd.), Aby poskytl širokou škálu možností výběru šablon..

Nevýhody

Adobe Muse je nepochybně velkou pomocí pro lidi, kteří nekódují kód. Domníváme se však, že má velmi malou potenciální uživatelskou základnu. S web designem potřebujete grafický design, pohybový design a porozumění tomu, jak vytvářet interakce.

Podle našeho názoru jsou profesionální grafici s větší pravděpodobností spojeni s vývojáři a dalšími odborníky při vytváření složitých projektů. To nás vede k závěru, že Adobe Muse se bude používat hlavně k vytváření malých statických webů zaměřených spíše na vizuální, než na weby bohaté na funkce, i když Muse umožňuje přidat blog a eCommerce.

7. Soutěžící

Muse není jediným hráčem v oblasti bez kódových nástrojů pro designéry. Největšími konkurenty Muse jsou Wix a WordPress, hostované sady webových návrhů speciálně vyvinuté pro designéry. Přečtěte si naše hloubkové srovnávací články a uvidíte rozdíl:

Adobe Muse vs. WordPressAdobe muse vs WixAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs WebflowAdobe Muse vs Squarespace

Jsou lepší než produkt Adobe? Vše záleží na tom, co potřebujete.

Závěr

Adobe Muse umožňuje návrhářům vytvářet a publikovat webové stránky nezávisle na vývojářích. Ideální pro jednoduché, statické webové stránky se zaměřením na design.

Adobe Muse, která je určena pro profesionální designéry, nabízí řadu funkcí grafického designu. Klade velký důraz na to, aby tvůrčí profesionálové mohli dělat to, co umí nejlépe – design. Adobe Muse bohužel postrádá mnoho vestavěných rozšíření, která najdete v konkurenčních službách. Designéři je určitě najdou mezi Muse Zdroji, ale to proces zefektivňuje.

Díky rozhraní Adobe Muse, které je náročné na funkce, je špatně vhodný pro běžného zákazníka. Pokud chcete jednoduše vytvořit a publikovat jednoduchý web, Adobe Muse není nejlepším řešením. Existuje mnoho méně sofistikovanějších a efektivnějších tvůrců webů pro snadné vytváření webů.

Vyzkoušejte Adobe Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map