Recenze Doodlekit

DoodleKit – je tvůrce webových stránek, který vidí své hlavní poslání ve vývoji webových stránek pro malé firmy a projektů pro osobní použití. Patří sem vstupní stránky, portfolia a další typy populárních projektů pro kutily. Systém byl uveden do provozu v roce 2006 a podařilo se mu získat cílové publikum mezi webovými designéry pro kutily, ale rozhodně to nechává mnoho času.


Tvůrce webových stránek má obecně za cíl pomoci uživatelům rychle a snadno vytvořit jejich projekty bez kódovacích dovedností nebo odbornost na webový design, která se k tomuto účelu používá. To je to, co zpočátku přitahovalo pozornost podnikatelů a běžných uživatelů, kteří měli v úmyslu zajistit kvalitní webovou prezentaci bez jakéhokoli odborného povědomí o samotném procesu webového designu.

Vzhledem k tomu, že mezera v konkurenci je velmi tvrdá a existuje zde spousta důvěryhodných a mnohem profesionálnějších tvůrců webových stránek, zdá se, že DoodleKit ztrácí půdu pro agresivnější soupeře. Podívejme se tedy, jak to funguje a jestli to opravdu stojí za to použít.

1. Snadné použití

Rozhraní Doodlekitu vypadá poněkud zastaralé a máte pocit, že od prvního okamžiku, kdy vstoupíte na web. Noví a stávající uživatelé však stále mohou najít ty prvky, které potřebují k zahájení projektu se systémem. Je třeba zmínit, že Doodlekit je poměrně snadno použitelný a pohodlný, což funguje skvěle pro uživatele s různorodými zkušenostmi s webovým designem a dokonce i pro ty, kteří na svých projektech webového designu pracují poprvé.

Editor DoodleKit

Mimochodem, Doodklekit byl také zahrnut do seznamu služeb, které mohou zvládnout a využívat i děti – takže neexistují důvody k pochybnostem o jednoduchosti platformy.

Tvůrce webových stránek je dobře strukturovaný a musí mít k dispozici všechny potřebné nástroje, funkce a prvky. Při používání systému budete provádět spoustu úprav WYSIWYG. To také přispívá k jednoduchosti a pohodlí systému.

Chcete-li se zaregistrovat do služby, musíte nejprve poskytnout své přihlašovací údaje a heslo. Jakmile se dostanete na hlavní panel, získáte přístup k editoru webových stránek. Jakmile to však začnete zkoumat, nezapomínáte na skutečnost, že editor Doodlekit je poněkud zastaralý a dokonce neohrabaný.

Nebudete se moci moc změnit – namísto příležitosti upravovat více prvků webové stránky v nabídce editoru, budete pouze nabídnuti kliknout na jedno z mnoha červených tlačítek, která zobrazí dostupná nastavení prezentovaná jako editor založený na formuláři.

Nemá tedy smysl hovořit o současných principech úpravy webových stránek přetažením – Doodlekit je pouze o úpravě formuláře, který obsahuje požadovaný obsah. Zdá se to trochu neobvyklé a zvláštní, zejména pro uživatele, kteří mají zkušenosti s prací tvůrci současných drag-and-drop webových stránek. A to není to, co moderní uživatelé očekávají od tvůrce webových stránek.

Na druhé straně však takový přístup dělá Doodlekita docela snadno zvládnutelným pro všechny. Navíc se nemusíte obtěžovat s používáním kódování HTML / CSS nebo potřebou zvládnout základy webového designu.

2. Funkce & Flexibilita

Doodlekit nabízí velmi omezenou sadu funkcí, které jsou k dispozici na palubní desce systému – před zahájením procesu návrhu webových stránek si udělejte čas a prozkoumejte je. Podívejme se na ně nyní rychle.

Blog DoodleKit

  • správa uživatelů

Doodlekit je jedním z těch tvůrců webových stránek, kteří podporují možnost správy uživatelů. To znamená, že zde můžete přidat uživatele s různými přístupovými oprávněními (Admin, Privileged, User) a také zde vytvořit plnohodnotná fóra. Tvůrce webových stránek tak pracuje dobře pro týmovou práci a přístup ke spolupráci.

Díky možnosti správy uživatelů můžete vytvořit web se zabezpečenými stránkami, který bude viditelný určitým členům nebo dokonce různým skupinám uživatelů. Tím se zvyšuje bezpečnost webových stránek a důvěrnost odeslaných údajů.

Blogování a integrace sociálních médií

Doodlekit má svůj vlastní blogovací systém, který vám umožní sestavit blog a aktualizovat jej kdykoli je to potřeba. Můžete zde přidat nové příspěvky, aktualizovat stávající příspěvky, povolit funkci komentování uživatelů atd. Existuje také možnost integrace s populárními službami sociálních médií pro další propagaci obsahu blogu a zvýšení pozornosti uživatelů..

eCommerce

Tvůrce webových stránek přichází s integrovaným řešením eCommerce. Ve srovnání s většinou současných tvůrců webových stránek to však není tak pokročilé. Zde můžete spustit malý internetový obchod a upravit jeho hlavní nastavení. Je možné přidat možnosti produktu (model, barvu, velikost, jak ji pojmenujete) a poskytnout uživatelům vyčerpávající popisy produktů (včetně zvukových souborů, videí, tabulek, alb a vlastního HTML).

DoodleKit - test produktu

Pokud máte produkt, který vyžaduje hlubší přizpůsobení, můžete do svého produktového formuláře přidat textový formulář, aby mohli kupující specifikovat svá jména nebo cokoli jiného, ​​co je potřeba pro vytvoření zakázkového produktu..

Pokud nelze motor Doodlekit eCommerce považovat za plnohodnotnou možnost, má smysl zdůraznit, že zde neexistuje žádný integrovaný nástroj pro zpracování plateb. Chcete-li provést platby, budou zákazníci vašeho internetového obchodu přesměrováni na stránku účtu PayPal nebo Google Checkout, aby byla transakce dokončena. To není běžné pro běžné uživatele. Pokud tedy potřebujete rozsáhlou webovou stránku elektronického obchodu, je rozumné hledat řešení pro budování webu zaměřené více na elektronický obchod..

Tvůrce kontaktních formulářů

Tvůrce webových stránek je dodáván s integrovaným nástrojem pro vytváření formulářů, který vám umožní shromažďovat osobní informace uživatelů, kteří se připojují k vašim webům. Při registraci u služby můžete přidat a vyplnit povinná pole formuláře a zjistit data odeslaná do systému e-mailem. Tyto informace lze dále stáhnout ve formě tabulky nebo vám mohou být zaslány e-mailem ihned po odeslání.

Mějte však na paměti, že nebudete moci použít nástroj pro tvorbu formulářů pro účely e-mailového marketingu, protože se v automatizovaném režimu nezačlení s automatickými odpověďovými službami. Pokud to stále máte v úmyslu, budete muset ručně nahrát požadované informace, což také vyžaduje úsilí a čas.

Galerie

Tvůrce webových stránek vám umožňuje vytvářet a aktualizovat galerie obrázků a předvést své fotografie a obrázky. Do každé vytvořené galerie je také možné přidat několik alb. Počet obrázků, které můžete nahrát do svých galerií, je také neomezený. To vytváří perfektní příležitost pro prezentace a efektivní prezentace webů portfolia.

Nahrávání souborů

Systém umožňuje nahrávání souborů, které si mohou uživatelé webu dále stáhnout. Na základě typu a velikosti vašeho projektu je možné nahrát tolik souborů, kolik potřebujete. Tato funkce je skvělá pro vytváření uživatelských příruček, životopisů, zpravodajů, sestav, tabulek, prezentací a dalších typů webů, které vyžadují nahrávání dokumentů..

Sledování statistik

Doodlekit nabízí sadu integrovaných nástrojů pro sledování statistik. Můžete sledovat statistiky využití webových stránek, počet návštěv a přístupů provedených návštěvníky, místa, ze kterých pocházejí, jejich IP adresy a další důležitá data, která ovlivňují SEO pozice, fluktuace provozu a hodnocení.

3. Vzory

Pokud jde o designy, Doodlekit nabízí dvě možnosti: můžete si vybrat připravené téma z oficiální knihovny a přizpůsobit jej od nuly a přidat svůj vlastní obsah nebo použít průvodce šablonami k umístění svého webu. Průvodce vás provede následujícími kroky: typ pozadí > rozložení > styl stránky > styl sekce > barvy & možnosti.

Šablony DoodleKit

Podobně jako na ovládacím panelu jsou témata Doodlekit absolutně zastaralá, i když jejich počet je docela působivý. Bohužel jsem v jejich knihovně nenašel žádné moderní návrhy. Dobrou zprávou je, že všechna témata jsou přizpůsobitelná. Jsou také zdarma a systém umožňuje přepínat šablony tolikrát, kolikrát potřebujete najít design, který odpovídá vašim potřebám a očekáváním webového designu..

Uživatelé mohou měnit základní možnosti návrhu včetně stylu pozadí a rozvržení, nastavení těla (velikost ohraničení, barva stínu, efekty horního ohraničení atd.), Ikony, bannery a loga, písma (barva, styl, písmo, přiřazení záhlaví atd.), prezentace, alba a stránky galerií a další nezbytné prvky.

Kromě toho je možné provádět změny záhlaví a zápatí a provádět drobné změny, jako je přizpůsobení barvy ceny položky. Svůj motiv můžete exportovat do .JSON.

Pokud si přejete vizuálně vymezit části svého webu od sebe, Doodlekit vám také umožňuje přidat přizpůsobené efekty ohraničení s výběrem barev k různým prvkům. K přizpůsobeným okrajům můžete také přidat efekty, jako je stín, trojrozměrný dopad a různé textury.

Pro pokročilé uživatele nabízí Doodlekit pokročilý editor CSS, ve kterém můžete zadat pravidla CSS a přepsat aktuální kód. Pokud se rozhodnete tento editor používat, společnost již není odpovědná za zachování kompatibility prohlížeče.

DoodleKit CSS

Jakmile dokončíte přizpůsobení šablony, můžete výsledek nejen uložit, ale také jej sdílet s ostatními členy podle svého výběru. Tvůrci webových stránek vám umožňují exportovat / importovat témata, která se vám líbí, a to je další bonus pro uživatele, který jim umožňuje vytvářet vlastní jedinečné knihovny webových stránek / šablon..

A konečně má smysl zmínit, že všechny šablony Doodlekit jsou automaticky připraveny pro mobilní zařízení, takže je lze zobrazit na všech oblíbených stolních a mobilních zařízeních.

4. Zákaznická podpora

Doodlekit má portál podpory pro uživatele, kteří chtějí najít odpovědi na jejich systémové otázky. Všechny otázky zde spadají do několika kategorií na základě témat a výklenků, ke kterým patří. Pro zjednodušení vyhledávání nabízí služba možnost online filtru – samostatné pole, kam můžete zadat dotaz a počkat, až systém vygeneruje výsledky..

Tvůrce webových stránek také nabízí informativní sekci blogů se spoustou článků a faktů o nedávných aktualizacích. Pokud zde z nějakého důvodu nenajdete odpověď, existuje možnost kontaktovat tým zákaznické podpory podáním online žádosti. Stačí vyplnit formulář dostupný na webu a počkat na zpětnou vazbu. Celkově vzato zákaznická podpora Doodlekit není její silnou stránkou. Najdete zde pouze základní informace, které vám mohou pomoci vyřešit vaše problémy, ale takové moderní funkce, jako je živý chat, e-mail nebo telefonická podpora, rozhodně chybí.

5. Cenová politika

Můžete si vytvořit účet a pracovat na svém webu zdarma tak dlouho, jak budete potřebovat, aniž byste museli upgradovat svůj účet. Pokud chcete svůj web zveřejnit, musíte do svého účtu DoodleKit přidat platnou kreditní kartu a potvrdit svou totožnost. Na jedné straně to může být nepříjemné, ale na druhé straně – taková politika pomáhá zabránit vytváření škodlivých, škodlivých nebo spamových webů. Důležitá poznámka: na vaši kreditní kartu nebude účtován žádný poplatek.

DoodleKit se řídí standardním obchodním modelem freemium, který nabízí následující plány:

Ceny DoodleKit

Místo zadávání údajů o kreditní kartě můžete svůj web ověřit pomocí svého mobilního telefonu. Toto odešle čtyřmístný kód, který budete muset zadat, abyste mohli dokončit publikování svých stránek.

6. Klady a zápory

Doodlekit je tvůrce webových stránek, který lze použít pro osobní a obchodní potřeby vývoje webových stránek. Platforma přichází s řadou důležitých předností a nedostatků, které by mohly mít dopad na vaše zkušenosti s webovým designem. Níže uvádíme hlavní výhody a nevýhody této služby.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Tvorba blogů a vytváření fór;
&# x2714; Šablony vhodné pro mobily;
&# x2714; Tvůrce formulářů;
&# x2714; Možnost správy uživatelů.
✘ Zastaralé šablony a řídicí panel;
✘ špatná sada funkcí;
✘ Nevhodné a neohrabané rozhraní;
✘ Špatný eCommerce engine;
✘ Nedostatek možností zákaznické podpory.

Sečteno a podtrženo

Doodlekit je tvůrce webových stránek pro kutily, jehož hlavním účelem je vytváření a přizpůsobování webových stránek a projektů pro malé firmy pro osobní potřebu. Tato platforma je snadno použitelná pro začátečníky a nabízí některé možnosti úprav CSS pro zkušené uživatele.

Tvůrce webových stránek nabízí velmi omezenou sadu funkcí, zatímco jeho řídicí panel a ovládací panel nejsou intuitivní a upřímně zastaralé. Totéž platí o šablonách Doodlekit, které nevycházejí ze současných trendů v designu webových stránek, a proto je nelze použít ke spuštění hodnotného profesionálního webu. Doodlekit rozhodně ztratí páru, když se podíváte na tato módní témata a to je pozoruhodná nevýhoda tvůrce webových stránek.

Je samozřejmé, že Doodlekit není nejlepší a nejoblíbenější tvůrci webových stránek k dispozici v oblasti moderního designu webových stránek. Zdá se, že vývojáři ji před lety přestali aktualizovat: skutečnost, že od minulého roku nebyly přidány žádné nové příspěvky do blogu a autorská práva v zápatí domovské stránky skončila v roce 2015, mluví sama za sebe. Nemůžeme tedy doporučit použití Doodlekitu, pokud si opravdu přejete vytvořit web nabitý funkcemi pro osobní nebo obchodní potřeby..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map