Recenze Ecwid.com

Ecwid – je eCommerce plugin, který umožňuje vytvářet malé online obchody pro uživatele, kteří již mají své vlastní webové stránky a chtějí jim poskytnout funkčnost eCommerce. Na rozdíl od standardních eCommerce platforem jako Nakupujte nebo BigCommerce, například, které se používají k vytváření plnohodnotných malých až velkých online obchodů od nuly, Ecwid se používá hlavně jako widget pro integraci do existujícího webu.


Společnost Ecwid, která byla vytvořena v roce 2000, dosud používala více než 1,5 milionu podnikatelů ze 175 zemí světa a stále se rozvíjí. Plugin umožňuje vytvářet katalogy produktů, nahrávat fotografie produktů a jejich podrobné popisy, sledovat statistiky internetového obchodu, spravovat objednávky a také možnosti dopravy a platby.

Zdá se, že Ecwid má všechny funkce potřebné k vytvoření slušné webové stránky elektronického obchodu, ale je to opravdu tak pohodlné a snadno použitelné? Může být použit jako náhrada běžných tvůrců webových stránek v eCommerce nebo je ještě lepší zvolit si specializovanou službu pro spuštění a správu samostatného internetového obchodu? Podívejme se na plugin a poskytneme odpovědi na tyto a další otázky, na které by se uživatelé mohli zajímat při výběru řešení elektronického obchodu?

1. Snadné použití

Použitelnost a snadné použití jsou často hlavními kritérii výběru pro uživatele, kteří nemají zkušenosti s webovým designem, ale přesto hodlají propojit internetové obchody s jejich stávajícími webovými stránkami. Naštěstí Ecwid nabízí působivou jednoduchost, intuitivní navigaci a snadnou implementaci funkcí elektronického obchodování.

Ecwid Dashboard

Postup registrace je rychlý, jednoduchý a trvá jen několik minut. Hned poté získáte přístup k ovládacímu panelu systému, který je dodáván s podrobným menu, které má několik sekcí a kategorií. I když nevíte, s čím začít, průvodce nastavením, který je k dispozici na hlavním panelu, vás provede hlavními kroky procesu připojení a správy internetového obchodu. Indikátor průběhu vám umožní pochopit, jak efektivní je postup vývoje vašeho internetového obchodu a kdy bude váš projekt připraven k zveřejnění.

Existuje šest kroků, které musíte začít, včetně registrace účtu, vytvoření internetového obchodu, nahrání produktu, ověření geografických nastavení, úpravy možností dopravy a vyzvednutí a nastavení plateb. Dokončení každého z těchto kroků může trvat až 5 minut.

Ecwid Přidat produkt

Jakmile jste s vytvořením internetového obchodu hotovi, můžete přistoupit k jeho správě. Chcete-li získat podrobnosti, prozkoumejte všechny sekce dostupné v nabídce. Můžete také procházet dostupné online a mobilní prodejní kanály a konfigurace. Celkově vzato, není obtížné ovládat ovládací panel systému, protože je efektivní a snadno použitelný, ne-li dokonce samovysvětlující.

2. Sada funkcí a flexibilita

Ecwid přichází s out-of-the-box funkce, které stojí za pozornost nováčky, kteří nikdy pracovali s plugin ještě chtějí dozvědět se o něm před integrací. Webové obchody vytvořené pomocí systému reagují, což znamená, že se budou dobře zobrazovat na stolních, mobilních a tabletových obrazovkách. Widget je také známý pro svou funkci Point of Sale (POS), která umožňuje prodej vašich produktů v online i offline režimu, konkrétně v místních obchodech a maloobchodních prodejnách..

Export / import produktů

Stejně jako většina standardních systémů elektronického obchodování, i Ecwid umožňuje exportovat / importovat produkty ve formátu CSV pro přenos informací o produktech, objednávkách a zákaznických údajích při migraci na / z jiné platformy elektronického obchodování..

Import ecwid produktu

Plugin je také dodáván s podporou vícejazyčné podpory, která umožňuje překlad průčelí do jednoho z 50 jazyků. To znamená, že vaši zákazníci si budou moci prohlížet váš internetový obchod v jazycích, které dávají přednost na základě preferencí umístění.

Možnosti integrace

Pokud jde o možnosti integrace, Ecwid nemá co nabídnout. Existuje poměrně omezený výběr aplikací, které můžete integrovat do webových stránek eCommerce – od dnešního dne můžete používat následující rozšíření a doplňky třetích stran: Xero, Mailchimp, Zapier, 71lbs, Printful, AfterShip, Lucky Orange, LiveChat, ShippingEasy, ShipStation, Freshbooks a několik dalších doplňků, ale to rozhodně nestačí pro plně funkční internetový obchod. Je třeba také zmínit, že k použití těchto integrací je třeba placené předplatné.

Integrace Ecwid

Přestože je Ecwid považován za plugin, který vám umožní připojit internetový obchod k existujícímu webu, umožňuje také vytvořit samostatný internetový obchod. Takový projekt však pravděpodobně nesplní vaše očekávání, protože se jedná pouze o základní jednostránkový web. Stačí jej použít jako výstavní okno k zobrazení a propagaci vašich produktů. Ne více.

Prodejní kanály

Plugin poskytuje příležitost použít více možností prodejních kanálů. Můžete tedy prodávat své produkty na různých webech a spravovat tento proces z jediného administračního panelu služby. K dispozici je také slušná volba integrace sociálních médií, která vám umožňuje prodávat prostřednictvím Facebooku, Instagramu i na oblíbených trzích jako Amazon, Google Shopping, eBay, Nextag, Shopzilla atd..

Ecwid prodejní kanály

Služba také používá více platebních bran. Můžete kombinovat použití Ecwid s Square, PayPal, Vend, Clover, Stripe, WorldPay, NCR Silver a dalšími platebními systémy.

Správa obchodu

Pokud jde o správu internetového obchodu, nabízí Ecwid také širokou škálu možností. Patří k nim možnost prodávat jak fyzické, tak digitální produkty, vytvářet několik seznamů produktů a přiřadit jim atributy (barvy, velikosti, tvary a další parametry), využít více nástrojů pro správu inventáře, opuštěnou možnost obnovení obnovy a také vytvářet, upravovat a stavy objednávek.

Můžete také zavést propagační akce a slevy pro zákazníky, prohlížet si zprávy a analyzovat internetový obchod a používat nástroje SEO, které systém nabízí. Chcete-li zjednodušit správu svého internetového obchodu, můžete si stáhnout mobilní aplikaci a spravovat ji z libovolného místa, ve kterém se nacházíte.

Aby se zvýšila spokojenost zákazníků a míra zapojení, poskytuje Ecwid rozsáhlé jazykové schopnosti, automatické výpočty daní a možnosti platby, sazby za přepravu v reálném čase, podrobné recenze produktů a příležitost použít tlačítko „Oblíbené“ pro sledování oblíbených produktů poté.

Ecwid SEO

Když už mluvíme o optimalizaci vyhledávače, Ecwid umožňuje editovat názvy webových stránek a meta popisy. Zároveň nelze ručně změnit adresy URL produktů, protože jsou automaticky generovány systémem. To může mít negativní dopad na další propagaci webových stránek.

Nezapomeňte, že ne všechny funkce jsou poskytovány v rámci bezplatného plánu. Mnoho z nich je k dispozici pouze za placené plány.

3. Vzory

Počet témat:Žádná témata
Citlivý design&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:✘ NE
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Pokud byl Ecwid původně postaven jako plugin, který byl integrován do hotového webu, jeho přístup k designu se poněkud liší od přístupu, který praktikují běžní tvůrci webových stránek eCommerce. Posledně jmenované služby obecně nabízejí rozsáhlou sbírku předem navržených šablon, které mohou být buď bezplatné, nebo placené.

Pokud jde o Ecwid, má jedno společné téma pro ty uživatele, kteří mají v úmyslu vytvořit samostatný jednostránkový web.. Tento design, který se nazývá Starter Site, je poměrně jednoduchý a neposkytuje hluboké možnosti přizpůsobení. Může přijít na různé obchodní potřeby, typy a styly, což z něj činí univerzální řešení. Vizuální editor šablony umožňuje přidávat pouze text a spravovat obrázky. K dispozici je také úprava kódu CSS, což poněkud rozšiřuje možnosti webového designu.

Ecwid Web Look

Naštěstí Ecwid umožňuje přidávat poutavá vylepšení do šablony internetového obchodu nebo změnit jeho design. Takové možnosti, jako jsou recenze produktů, doporučení zákazníků atd., Jistě dodají vašemu internetovému obchodu působivou přitažlivost a vylepšené funkce. Pokud stále potřebujete jedinečný design internetového obchodu, můžete si objednat hotová témata Ecwid vyvinutá návrháři třetích stran, kteří mají partnerské vztahy se systémem..

Rozvržení karty produktu Ecwid

Je také možné objednat si design na míru od partnerů za příplatek. Ecwid tak rozhodně zaostává za proslulými vůdci v oblasti elektronického obchodování, pokud jde o design.

4. Zákaznická podpora

Ecwid možnosti zákaznické podpory nejsou úplně obsáhlé a liší se také s ohledem na plán, který chcete. Uživatelé bezplatného plánu se mohou spolehnout pouze na e-mailovou komunikaci s vývojáři pluginů. Mají však zdarma neomezený přístup k blogu obsahujícím řadu průvodců, tipů a doporučení pro elektronický obchod. Existuje zde také komunitní fórum a rozsáhlá znalostní báze, která obsahuje odpovědi na všechny otázky, které uživatelé mohou mít při práci na vývoji svého internetového obchodu. Výukový program pro YouTube je přístupný 24 hodin denně.

Dražší plány nabízejí jiné způsoby komunikace s týmem podpory zákazníků. Patří mezi ně živý chat, prioritní telefonická podpora (můžete nechat žádost o zpětné volání) a dokonce 12 hodin vývoje vlastního internetového obchodu k dispozici v ročním plánu. Druhá služba je však poskytována za placené všem uživatelům, kteří nejsou přihlášeni k vyšším tarifům. Náklady na jeho použití začínají 100 USD.

5. Cenová politika

Ecwid má zdarma nikdy nevyprší plán, který umožňuje přidávat až 10 produktů a používat takové funkce, jako je mobilní nákupní košík, nulové transakční poplatky, neomezená šířka pásma, bezplatná tvorba startovních stránek, možnost přidat webový obchod na jakoukoli webovou stránku a prodat současně na více webech. Tyto možnosti nestačí ke spuštění a správě slušného internetového obchodu, což znamená, že dříve nebo později budete muset čelit nutnosti upgradovat na jeden z placených plánů, které nabízí Ecwid. Tyto zahrnují:

 • Rizikový plán (15 $ / mo nebo 12,50 $ / mo s ročním předplatným), což umožňuje prodat 100 produktů a využívat profesionální funkce, jako je automatizovaný výpočet daně, slevové kupóny, export / import souboru CSV atd..
 • Podnikatelský plán (35 $ / měsíc nebo 29,17 $ / měsíc s ročním předplatným), což umožňuje prodej 2500 produktů a použití dalších funkcí, jako je velkoobchodní ceny, vlastní faktury, integrace na trhu atd..
 • Neomezený plán (99 $ / měsíc nebo 82,50 $ / měsíc s roční platbou), což vám umožní prodat neomezený počet produktů a používat pokročilé funkce, jako je integrace náměstí POS, aplikace pro mobilní obchod, prioritní podpora atd..

6. Klady a zápory

Jako plugin pro eCommerce přichází Ecwid se svými pozitivními a negativními vlastnostmi, z nichž některé mohou být rozhodujícími faktory při výběru řešení pro vývoj internetového obchodu..

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Snadnost použití;
&# x2714; Intuitivní dashboard, inteligentní průvodce spouštěním;
&# x2714; Dostupné náklady;
&# x2714; Více platebních bran;
&# x2714; Podpora prodejních kanálů.
✘ Nedostatek integračních možností;
✘ Omezená podpora zákazníků;
✘ Špatné možnosti designu;
✘ Nedostatečné parametry podpory SEO.

Sečteno a podtrženo

Snadnost použití:8/10
Funkce:6/10
Design:5/10
Technická podpora:8/10
Ceny:8/10
Celkové skóre:7,0 / 10

Ecwid je slušný a nákladově efektivní plugin pro přidání funkcí elektronického obchodování na existující web. Zahrnuje funkce, na kterých záleží hodně pro nováčky, kteří se nikdy předtím nezabývali vývojem webových stránek, ale pro prodej svých digitálních nebo fyzických produktů potřebují internetový obchod. Patří mezi ně snadnost použití, intuitivní průvodce webovým designem, více zapojení zákazníků, marketing a funkce elektronického obchodování.

Bezplatný plán, který systém nabízí, je více než dost, aby se seznámil s pluginem a designem nebo připojil malý internetový obchod k vašemu webu, zatímco placené plány odhalují rozšířenou funkčnost.

Zároveň nemůžeme považovat Ecwid za plnohodnotné řešení pro elektronický obchod pro web. Jeho funkce bude stačit k integraci malého internetového obchodu do připraveného webu, ale nebude fungovat pro vývoj velkých samostatných webů elektronického obchodu. V případě, že máte vážné úsilí o webový design a potřebujete internetový obchod, který pokryje širokou škálu potřeb elektronického obchodu, má smysl používat stavitelé specializovaných webových stránek.

Zkuste nyní Ecwid

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map