Recenze Etsy.com

Etsy – je globální trh, který zpočátku získal celosvětovou popularitu jako platforma pro prodej jedinečných ručně vyráběných výrobků a zboží. V současné době má tento systém přes 323 milionů kupujících po celém světě, kteří hledají jedinečné položky. Funguje to skvěle pro kreativy, které se zabývají prodejem výrobků pro kutily a chtějí rozšířit svou zákaznickou základnu spuštěním webové stránky, která představí jejich zboží.


Ať už máte rádi pletení, výrobu bytových dekorací nebo mimořádných výrobků z různých materiálů, může se Etsy stát nejlepším destinací pro zahájení ziskového podnikání a představit vaši kreativitu publiku. Je však opravdu snadné vytvořit anonline obchod s platformou? Jsou webové obchody spuštěny se systémem opravdu funkční a splňují vaše očekávání? Zkusme odpovědět na tyto a další otázky, s nimiž se můžete během procesu návrhu webu setkat.

1. Snadné použití

Vytvoření internetového obchodu s Etsy je docela snadné, i když nejste profesionálové pro web design. Chcete-li se zaregistrovat do systému, můžete použít svůj Facebook, Google+ účet nebo e-mail. Po dokončení postupu registrace vám nabídneme upřesnění preferencí obchodu (jazyk, země, místo pobytu, prodejní úmysly). Další informace, kterou uvedete, je název vašeho obchodu (zkontrolujte, zda je k dispozici jako první). Nakonec můžete přistoupit k odesílání seznamů produktů a vyplňování platebních údajů.

Hlavní kritéria použitelnosti jsou soustředěna na správné vyplnění výpisů, nahrání fotografií produktů, výběr umístění a parametry výklenku. To trvá jen pár minut a nezpůsobuje žádné problémy kvůli jednoduchému, intuitivnímu a srozumitelnému dashboardu systému, bez ohledu na to, jaké jsou vaše dovednosti a zkušenosti s webovým designem.

Jak Etsy funguje?

Spuštění internetového obchodu s Etsy není složité. Stačí se řídit pokyny, které systém generuje, a sledovat výsledek. Ale co bude dál? Jak systém funguje, aby vám přinesl požadovaný zisk?

Co byste měli vědět, je, že každý odeslaný seznam Etsy je aktivní po dobu 4 měsíců a pokud se produkt neprodává, musí být poté obnoven.. Aby kupující mohli snáze najít váš seznam mezi těmi, které nabízejí vaši konkurenti, musíte vyplnit nastavení SEO, přidat klíčová slova, vybrat kategorii produktu atd..

Pokud uděláte vše správně a produkt je požadován u zákazníků, systém jej může dokonce zobrazit na domovské stránce v sekci spravovaných kolekcí.. Jakmile je položka prodána, bude platforma účtovat předem definovaný poplatek za provizi.

Vaší odpovědností je vypočítat náklady na dopravu a doručit produkt kupujícímu, který bude dále hodnotit vaše služby a zanechat zpětnou vazbu na vaší stránce. Peníze, které vyděláte, budou vloženy na váš účet PayPal nebo na váš bankovní účet. To obvykle trvá asi 2-3 pracovní dny.

2. Sada funkcí a flexibilita

Na rozdíl od většiny populární platformy elektronického obchodování, Etsy má specifická tržní pravidla, která se řídí specifikací uživatelů, kteří tam mohou prodávat své výrobky i položky, které mohou prodávat. Pokud se chystáte vytvořit internetový obchod, který bude prodávat běžné oblečení, hračky, elektroniku, jídlo atd., Pak Etsy za tímto účelem vůbec nepracuje.

Toto je platforma, která si vybudovala svou pověst díky svému silnému zaměření na prodej ručně vyráběných předmětů, které si prodejci vyrábějí, jakož i na vinobraní produkty a řemeslné materiály. Tato pravidla definují hlavní sadu funkcí systému a podmínky jeho použitelnosti.

Etsy Přidat produkt

První věc, kterou si všimnete při získávání přístupu do systému, je, že je rozdělen do dvou hlavních částí. Jedná se o backend uživatelského účtu a internetového obchodu. Uživatelský účet je místo, kam byste měli zadat své osobní údaje a parametry internetového obchodu. Poté můžete přistoupit ke správě online obchodu – přidání a nastavení produktů, úprava jejich parametrů a podrobností.

Řídicí panel Etsy obsahuje nastavení výpisu, možnosti správy objednávek, náhled statistik, konverzace, doručení, platby a marketing. Pojďme se blíže podívat na sadu funkcí platformy.

Systém umožňuje při vytváření seznamu přidat až deset fotografií pro každý produkt. Můžete si vybrat hlavní titulní fotografii a prezentovat produkt v nejvýhodnějším světle a nahrát další obrázky, aby zákazník mohl pohled na položku z různých úhlů pohledu.

Podrobnosti o výpisu produktu Etsy

A co víc, můžete určit podrobnosti o výpisu, jako je jméno, klíčová slova, popis, autor, materiál, ze kterého je produkt vyroben, datum vytvoření, kategorie, do které položka patří, možnosti obnovení (pokud existují), typ, popis, sekce , značky atd. Čím více údajů přidáte, tím lepší dojem budou mít vaši potenciální kupci produktů.

Etsy umožňuje přidávat zásoby a možnosti cen, včetně množství produktů dostupných na prodej a jejich nákladů. Pokročilá funkce SKU (Stock Keeping Unit) vám pomůže sledovat váš inventář a identifikovat, kolik dostupných položek máte na skladě. Výsledkem bude, že nedojde k náhodnému vyčerpání produktů, až budou vaši zákazníci připraveni je zakoupit.

Specifikace přepravních a dodacích parametrů (původ zásilky, místo nebo místo určení, výběr preferovaného času zpracování objednávky, fixní náklady na dopravu, mezinárodní a místní přepravci, náhled konečných nákladů na dopravu, nastavení oznámení o doručení atd.) je nutností informovat zákazníky o výdajích, se kterými se mohou setkat při zadávání objednávky. Mimochodem, vaši kupující budou muset poskytnout své osobní údaje před provedením pokladny.

Předvolby Etsy Shipping

Etsy povolila synchronizaci s populárními externími službami, jako jsou Nákupy Google, Bing, Shopstyle, Polyvore, Facebook, aby se zvýšily vaše šance na upozornění.

Můžete také nastavit Google Analytics do svého internetového obchodu, abyste mohli sledovat statistiky a nastavit hlavní parametry.

Pokud si přejete přesunout svůj internetový obchod do / z Etsy, systém nabízí možnost exportu / importu souborů pro import / import souborů CSV a správu dat, která vám s tím pomůže. Pokud máte pocit, že váš obchod nemá funkčnost nebo si přejete dát mu extra výkon, mohou pro vás být užitečné nové aplikace od vývojářů Etsy (Etsy Prototypes).

Předvolby Etsy Shop

Mezi další funkce, které dělají Etsy dobrou volbou pro nováčky, patří nastavení zásad ochrany osobních údajů, dvoufaktorové ověřování, výběr jazyka a regionu a co ne.

3. Vzory

Počet témat:Žádná témata
Citlivý design&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:✘ NE
Úpravy kódu CSS:✘ NE

Pokud jde o možnosti designu, Etsy se nemusí chlubit. Téměř všechny internetové obchody vytvořené pomocí systému vypadají téměř stejně. Zde můžete změnit barevná schémata, pozadí, logo, rozvržení a další podobné parametry. Tyto možnosti přizpůsobení jsou však prováděny v rámci přísných parametrů systému, a proto nemají vážný dopad na celkový design webových stránek..

Etsy nenabízí žádnou změnu šablony ani možnosti úpravy kódu CSS. Stejně tak nemůžete nahrát své vlastní rozvržení. Můžete vytvořit standardní projekt, který se bude lišit od zbytku internetových obchodů jedinečnou částí, ikonou, hlavičkou záhlaví a nadpisem. Je také možné nahrávat vysoce kvalitní jedinečné fotografie produktů, recenze historie internetového obchodu a další informace, které vášmu online obchodu přidají individuální nádech a zvýší jeho výsledky vyhledávače. A je to.

Není zde moc místa pro fantazii a kreativitu. Musíte se držet návrhu možností přizpůsobení, které systém nabízí.

4. Zákaznická podpora

Etsy rozhodně zaostává za renomovanými vůdci v oblasti elektronického obchodování, pokud jde o možnosti zákaznické podpory. Když začnete pracovat na vývoji vašeho internetového obchodu, můžete vyhledat odpovědi na své otázky v sekci „Komunita a nápověda“, která je k dispozici v levém dolním rohu panelu webu. Zde získáte přístup k oblíbeným článkům, obecným tématům nápovědy a tématům nápovědy pro prodejce.

Tyto oddíly oplývají užitečnými a informativními příspěvky, které obsahují tipy, doporučení, pokyny a pokyny, jak co nejlépe využít systém. Pokud stále nemůžete najít potřebné informace, můžete navštívit sekci fóra komunity a vyhledat zde odpovědi.

Zde je možnost vyhledávacího filtru, kde můžete napsat svůj dotaz a získat okamžité výsledky, čímž zkrátíte dobu vyhledávání. Etsy nemá spoustu vzdělávacích materiálů, živého chatu nebo nepřetržité technické podpory.

5. Cenová politika

Etsy nenabízí placené plány s pevnými náklady. Místo toho účtuje poplatky za výpis publikací a správu internetového obchodu.

Náklady na přidání jednoho zápisu představují 0,20 $, bez ohledu na to, jak je to nakonec rentabilní. Náklady zůstávají pevné, bez ohledu na výsledný prodej a zisk, který vygenerujete. Seznam vyprší každé 4 měsíce a musíte provést další platbu, abyste ji obnovili. To znamená, že případná částka, kterou budete muset zaplatit, bude záviset na počtu odeslaných nabídek. Čím více produktů prodáváte – tím vyšší bude cena.

Kromě toho účtuje Etsy provizi za každý úspěšně dokončený prodej. Poplatek je pevně stanoven a představuje 3,5% z celkových nákladů na prodaný předmět.

Mějte na paměti, že poplatek za provizi nepokrývá náklady na doručení.

Poplatky za provizi můžete získat osobně první den v měsíci. Chcete-li provést měsíční platbu, měli byste se dostat do sekce Fakturace na svém účtu, abyste viděli náklady. Obdržíte také upozornění na nadcházející datum platby. Pokud se vám nepodaří provést platbu do 15. dne v měsíci, může být váš internetový obchod uzavřen.

6. Klady a zápory

Stejně jako jakákoli jiná platforma elektronického obchodování, i Etsy má své klady a zápory, které mohou na výběru služby záležet. Pojďme se na ně podívat hned teď.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Silné zaměření na prodej jedinečných a původně navržených ručně vyráběných výrobků;
&# x2714; Сoupon kódy a další propagační nabídky pro věrné zákazníky;
&# x2714; Import / export souboru produktu CSV na jedno kliknutí;
&# x2714; Snadná správa výpisů;
&# x2714; Neomezený počet seznamů produktů, které mají být přidány.
✘ Neschopnost prodat jiné výrobky, kromě ručně vyrobených;
Comments Komentáře uživatelů nelze po přidání smazat;
✘ Nedostatek podpory zákaznické podpory;
✘ Špatné přizpůsobení designu webových stránek;
✘ Nedostatek nástrojů a funkcí pro vybudování velkého internetového obchodu.

Sečteno a podtrženo

Snadnost použití:8/10
Funkce:6/10
Design:4/10
Technická podpora:8/10
Ceny:7/10
Celkové skóre:6,6 / 10

Etsy je pěkná platforma elektronického obchodu, pokud jde o prodej ručně vyráběných produktů. Je to dobré místo pro kreativy, kteří doufají, že prodají svá autorská díla a získají inspiraci pro další díla. Je možné spustit malý web pro vaše osobní marketingové potřeby s ním. Jak vaše značka začne získávat popularitu, uvědomíte si, že funkčnost systému nestačí na pokrytí širokého spektra úkolů v oblasti elektronického obchodování s eCommerce..

A co víc, budete muset dodržovat přísná systémová pravidla, která omezí váš webový design a marketingové záměry. Jinými slovy, platforma nemůže prodejcům nabídnout seriózní a dlouhodobé perspektivy. Může to přijít pouze na potřeby nováčků, kteří právě začínají své ruční práce. Máte-li vážnější ambice vybudovat slušný web elektronického obchodu pro efektivní marketing a propagaci, budete muset hledat alternativy.

Vyzkoušejte Etsy zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map