Recenze formátu

Formát – je specializovaný tvůrce webových stránek o portfoliu se sídlem v Kanadě. Systém funguje skvěle pro vývoj webových stránek pro tvůrce, umělce, designéry, ilustrátory, modely, fotografy, architekty, digitální umělce a všechny ostatní uživatele, kteří chtějí předvést svůj talent projevený v profesionálních dílech.


Portfolia uvedená na trh se službou mohou přicházet s blogy, internetovými obchody, výkonnými nastaveními přizpůsobení designu použitými na galerie, motivy a jiné typy webových stránek. K vytváření webových stránek s formátem nemusíte mít znalosti kódování. Systém je známý svou snadnou obsluhou a intuitivní povahou, která eliminovala potřebu zvládnout základy programování nebo mít webový design na pozadí.

Formát je široce používán ve více než 190 zemích světa, přičemž od data svého založení se v systému buduje kolem 455 000 webových stránek. Systém se postaví jako progresivní tvůrce webových stránek portfolia který je dodáván s integrovaným vizuálním editorem. Je to skvělá volba pro uživatele, kteří mají v úmyslu prezentovat obrázky ve formátu webových stránek s cílem propagovat dovednosti, produkty a služby.

Ale stojí formát opravdu za investici? Musíte tuto platformu používat, nebo je lepší hledat alternativy? Je jeho funkčnost opravdu slušná? Odpovězme na tyto a další otázky v naší recenzi.

1. Snadné použití

Formát používá stejné mechanismy interakce řídicího panelu s rozhraním jako ostatní tvůrci webových stránek s vizuálním editorem. Není to docela obtížné, ale nemůžete to také nazvat příliš jednoduchým. Je zde mnoho nastavení a možností. Je obtížné si na ně zvyknout a zapamatovat si své pozice kvůli jejich výši. To je další stránka špičkových funkcí.

Editor formátů

Proces registrace je jednoduchý, rychlý, ale poněkud neobvyklý. Kromě poskytnutí podrobností o vašem účtu vás systém také požádá, abyste odpověděli na několik otázek týkajících se typu projektu, který hodláte zahájit, dovedností v oblasti webového designu, míry odbornosti, potřeby integrace internetového obchodu do svého portfolia atd. poté vám nabídneme výběr šablony, kterou chcete začít.

Systém vám také poskytne základní 6-krokový kontrolní seznam, jak začít s lehkostí. Před publikováním připraveného projektu musíte udělat obrázky, nahrát obrázky, prozkoumat a vybrat požadované téma (pokud se vám nelíbí ten vybraný na začátku), přizpůsobit design webových stránek, dát název projektu, upravit kontaktní stránku a kontaktovat odborníky na systém.

Po seznámení s kontrolním seznamem budete přesměrováni na řídicí panel, který obsahuje tři hlavní sekce, konkrétně Stránky, Návrh a Nastavení. Každá část obsahuje řadu nastavení, která lze přizpůsobit, aby poskytly vašemu webu požadovaný výkon a design.

Ergonomie rozhraní je pěkná, prvky dashboardu jsou umístěny logicky a přicházejí s pochopitelnými názvy. K dispozici je také kvalitní dobře navržená sekce zákaznické podpory. Tvůrce webových stránek bude pracovat pro nováčky, ale připravte se strávit pár dní na hlavním panelu pro jeho efektivnější využití – Formát má více nastavení než většina ostatních podobných tvůrců webových stránek. Nejprve budete muset hledat nějaké prvky dashboardu.

Formátovat řídicí panel

Pro uživatele, kteří mají zkušenosti s prací s podobnými produkty, se bude formát zdát jednoduchý, ale ne primitivní. Je zřejmé, že důraz je kladen na odhalování možností, nikoli však na globální zjednodušení všech prvků. Rozhraní je však velmi uživatelsky přívětivé, ale nemůžete to nazvat přitažlivým – je standardní, hladké a podrobné. Jeho design a struktura se podobají WordPress, který přijde na potřeby převládající části publika systému.

2. Funkce & Flexibilita

Formát má vše, co potřebujete k předvedení své práce a odhalení více příležitostí. Systém umožňuje vytvářet trendy portfolia s citlivým designem a univerzální strukturou. Při procházení funkcemi systému si určitě všimnete, že vše je přizpůsobeno efektivní prezentaci obrázků a jiných grafických materiálů. Je nejvyšší čas podívat se na hlavní události tvůrce webových stránek.

eCommerce Engine

Formát umožňuje integrovat internetový obchod do vašeho portfolia a prodávat nabízená díla / služby. Přesněji řečeno, motor podporuje prodej různých typů produktů (fyzické, digitální nebo servisní produkty). Stejně jako jakýkoli jiný internetový obchod má i měnu, poštovné, platby, skladové položky, dostupnost produktu a nastavení SEO. PayPal se používá k přijímání online plateb. Můžete nastavit upozornění pro zákazníky s různými scénáři a přijímáním zpráv o nákupech.

Editor formátového obchodu

Motor eCommerce zpočátku umožňuje nahrát 3 produkty. Nedělejte si starosti – při upgradu na jedno z placených odběrů budete moci přidat neomezený počet produktů. Co je důležité, produkt, obrázky a informace se automaticky shodují se stylem vašeho portfolia. Motor má jednoduchý a pohodlný řídicí panel, který vám umožní snadno spravovat, upravovat a aktualizovat váš seznam produktů kdykoli během dne. Navíc budete moci aktualizovat své objednávky, slevy, obecná nastavení webových stránek a jejich design.

Korektura klienta

Formát věnuje velkou pozornost soukromému obsahu. V rámci projektu je možné vytvářet projekty pro spolupráci s některými klienty Sekce korektury. Zde můžete sdílet soukromé galerie prověřující klienty, kontrolovat zpětnou vazbu od zákazníků, umožňovat stahování souborů, vodoznaky vlastních obrázků atd. Je také možné upravit přístupová práva klienta k heslu, chránit samostatné galerie a udělit individuální přístup pouze určitým uživatelům. Systém navíc umožňuje vytváření a aktualizaci galerií prověřujících klienty přímo z Adobe Lightroom, což také přispívá k bezpečnosti a důvěrnosti odeslaných informací. Zde je také povolena možnost upřednostňování obrázků. To znamená, že můžete nechat klienty prohlížet a oblíbené fotografie portfolia z jakéhokoli zařízení, které mají po ruce.

Sekce kontroly klienta jsou skryty před těmi uživateli, kteří nemají přístupová práva. Můžete tedy ve svém portfoliu ukládat galerie, okna výkladů internetového obchodu pro určité skupiny nebo dokonce oddělené klienty. To je pohodlný pracovní postup. Můžete také nastavit hesla pro webové stránky, skrýt je z nabídky, použít vodní značky na fotografie a videa.

Mimochodem, jsou podporována také podnabídky. SEO práce je také pohodlně organizována – budete moci vyplnit metaznačky pro všechny webové stránky pouze na jedné obrazovce. Je zde možnost propojit Google Analytics, přidat favicon, vlastní doménu a další standardní věci.

Blogování

Integrovaný blogovací modul vám umožní vyprávět příběhy o sobě a své kreativitě širokému publiku. Použití je jednoduché a pohodlné. Portfolio můžete vylepšit prostřednictvím internetového obchodu a prodávat jakékoli obrázky, videa nebo třeba trička s potisky, poháry, ručně vyráběným oblečením nebo něčím jiným.

Naformátujte editor blogů

K dispozici je také integrovaný blog přizpůsobený pro prezentaci fotografií a videa. Můžete také přidat standardní text, i když příspěvky publikované ve formátu vypadají podobně jako příspěvky v časopisech, nikoli v novinách. Silně se zaměřuje na multimediální příběhy. Toto je organizováno jinak než v jiných systémech. Mimochodem, každý blog a stránka internetového obchodu lze navrhnout samostatně.

Integrace sociálního účtu

Chcete-li popularizovat a spravovat své portfolio a název vaší značky obecně, formát umožňuje integrovat účty sociálních médií do vašeho projektu. Zvláštní pozornost je věnována integraci zdroje Instagramu, která umožňuje přidávat obrázky Instagramu přímo do vašeho portfolia. Tento proces se provádí automaticky, aby vám mohl ukázat své nejlepší práce cílové skupině s maximální účinností a minimální investicí do času a úsilí.

Pokud si přejete posílit a propagovat svou značku, bude také bonusem získání vlastní e-mailové adresy poháněné G Suite. Obecně funkce formátování zahrnuje vše, co byste mohli potřebovat k vytvoření komerčního portfolia. Každou galerii je možné individuálně navrhnout, kombinovat, chránit hesly, vytvářet sekce soukromých webových stránek, vkládat video galerie, přijímat online platby za různé typy produktů, spravovat blog a sdílet tento obsah v sociálních sítích. Jedinou poznámkou je, že design rozhraní by mohl být atraktivnější, protože systém je určen pro kreativní lidi.

SEO

Pokud je většina portfolií vytvořených pomocí formátu spuštěna s ohledem na propagaci, na efektivitě optimalizace pro vyhledávače záleží hodně. Tvůrce webových stránek přichází s velmi podrobnými nastaveními SEO, která mohou pomoci zvýšit viditelnost vašeho projektu ve vyhledávačích.

Všechna nastavení SEO jsou rozdělena do globálních a obsahových sekcí a lze je upravit v samostatných oblastech. Patří k nim možnost určit název webu SEO, název domovské stránky a popisy pro všechny stránky, klíčová slova / metaznačky atd. Pokud si nejste jisti, zda je váš web optimalizován pro vyhledávače, měla by se zobrazit procentuální lišta, která ukazuje jeho aktuální míra dokončení SEO.

K dispozici je také část „Vylepšit obsah SEO“, kde najdete tipy, které vám pomohou posílit pozice projektu ve výsledcích vyhledávače. Nakonec formát automaticky vygeneruje soubor Sitemap, který obsahuje seznam vašeho obsahu a organizace webových stránek pro lepší indexaci vašeho projektu ve vyhledávačích..

3. Vzory

Počet témat:23
Profesionální šablony&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví✘ NE
Úpravy kódu:&# x2714; ANO

Všechna témata formátu jsou založena na všestranné vizuální prezentaci galerie. Jsou rozděleny do 6 typů, a to na celou obrazovku, slideshow, kachlová, vertikální, horizontální a prémiová. Každá kategorie obsahuje několik variant zvolené prezentace. Celkově je zde 23 různých témat, která jsou zaměřena na atraktivní prezentaci obrázků. Všechny šablony reagují, což znamená, že správně zobrazují obsah na ploše a na mobilních obrazovkách.

Každé téma je nabízeno v několika barevných schématech – světlá, světlá, tmavá atd. Přesto můžete ručně nastavit barevnou schému webu podrobně. Příjemným bonusem je příležitost upravit šablonu a design každé stránky zvlášť. Jinými slovy, budete moci různě navrhovat webové stránky, například různé kategorie fotografií: stále žije v jednom stylu a portréty v jiném stylu, vizuálně zdůrazňující rozdíl mezi nimi.

Můžete se podívat na náhled designu celé obrazovky. Kvalita je na důstojné úrovni. Nezpůsobí vás to neuvěřitelnými řešeními, ale zcela odpovídá očekáváním od tvůrce nika portfolia webových stránek. Je obtížné přidat něco do vizuální sady šablon – Formát nabízí možnosti zobrazení pro všechny existující formáty prezentace obrázků.

Formátování šablon

Můžete nastavit nabídku webových stránek (poloha a výška), stránky galerie (navigace, zobrazení na celé obrazovce, animace přechodu a jejich rychlost, miniatury), písma a barvy téměř všech prvků webové stránky. Pro stránky kolekce je možné zvolit rozvržení / velikost / rozestup titulního obrázku, umístění odkazu a zarovnání textu. Při práci na jeho vývoji si budete moci zobrazit výsledek ve standardním i mobilním formátu webových stránek.

Při nastavování návrhu projektu budete mít také přístup do editoru webových stránek. Zde budete moci přidat logo a název webu, přizpůsobit barvu a pozadí každé webové stránky, vybrat písma a nastavit velikosti a styly typů, odkaz na vaše profily sociální sítě, přizpůsobit vlastní název domény a favicon atd..

Uživatelé, kteří mají znalosti v oblasti kódování, budou rádi, když získají přístup k editoru kódů služby, kde budou moci upravit jakýkoli kód webové stránky pomocí svých znalostí HTML / CSS / JavaScript. To umožňuje ručně změnit design webových stránek a integrovat aplikace nebo doplňky třetích stran prostřednictvím integrace kódu.

Formátovat editor kódu

Obecně je to jen malá část nastavení návrhu formátu. Pokud si přejete, můžete upravit velikost, design, barvu ikon sociálních sítí, formát odkazů, titulů a standardního textu, barvu každého prvku webové stránky, velikost atd. Detekce je tak rozsáhlá, že existuje riziko, že se ztratí při možných úpravách. a získejte ve výsledku průměrný design. To nemluvě o výhodách, které přináší ruční úpravy kódu. Pokud jde o úpravu stylu a struktury portfolia, je Format rozhodně výkonným řešením.

4. Zákaznická podpora

Podpora formátování je rozdělena mezi několik zemí z různých částí světa, což umožňuje zajistit nepřetržitou zákaznickou podporu. Můžete s nimi komunikovat prostřednictvím e-mailu nebo živého chatovacího okna. Manažeři jsou uživatelsky přívětiví. Reagují rychle a profesionálně.

Centrum nápovědy je dobře strukturované a má různé sekce s podrobným popisem každé akce, kterou byste v systému měli provést. Zde je také vyhledávání klíčových slov.

5. Cenová politika

Formát nemá bezplatný plán. 14denní zkušební verze vám umožní vyzkoušet všechny funkce systému a přijmout rozhodnutí týkající se nutnosti prodloužení služeb vyplývajících z jednoho z placených plánů (ceny jsou uvedeny pro roční předplatné):

Zásady formátování cen

 • Nadšenec, 6 $ / měsíc – 100 obrázků, 3 výrobky z obchodu, 15 stránek;
 • Pro, $ 12 / mo – 1 000 obrázků, 20 produktů obchodu, neomezený počet stránek a blogů, 5 000 korektur, bezplatná doména, úprava vlastního kódu;
 • Neomezený, $ 25 / mo – neomezený počet obrázků, neomezený počet obchodů, neomezený počet stránek a blogů, neomezený počet kontrolních obrázků, bezplatná doména a prémiová témata, úprava vlastního kódu.

Měsíční poplatky budou o 30% vyšší. Platba je přijímána prostřednictvím MasterCard, PayPal a Visa. Systém má 30denní záruku vrácení peněz, počínaje dnem platby. Systém také umožňuje získat pomoc s nastavením webu za 30 minut s Expertem na formát za 50 USD.

Obecně lze náklady na formát porovnávat s jinými tvůrci webových stránek. Je nemožné to nazvat drahé nebo levné. Tuto službu byste si neměli vybírat podle kritéria nákladů, ale s ohledem na vaše potřeby.

6. Klady a zápory

Formát je určitě pěkný specializovaný tvůrce webových stránek portfolia. Má vše, co potřebujete pro atraktivní prezentaci obrázků.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Dostupnost integrovaného blogu a internetového obchodu;
&# x2714; Silné zaměření na soukromí a ochranu autorských práv galerie;
&# x2714; Flexibilní nastavení galerie, možnost sjednotit je ve sbírkách;
&# x2714; Možnost jakékoli úpravy kódu webové stránky.
Design Návrh rozhraní řídicího panelu postrádá estetický vzhled;
Custom Přizpůsobení šablony je silné, ale není to úplně pochopitelné.

Obecně je formát skvělým výklenkem. Používá se poměrně jednoduše a nemá zjevné nevýhody funkčnosti. Místo toho přichází s rozsáhlou komunitou uživatelů a perspektivami.

Sečteno a podtrženo

Formát je kvalitní služba používaná k vytváření jakýchkoli portfolií. Bude to užitečné pro umělce, fotografy, zástupce modelingového průmyslu, architekty, designéry i pro všechny, kteří potřebují něco prezentovat prostřednictvím obrazových galerií..

Tvůrce webových stránek nemůže být ve výklenku označen jako nejlepší, protože existuje mnoho slušných konkurentů, kteří dokážou splnit stejný úkol za stejnou cenu nebo dokonce levněji. Stojí za to použít formát? Ano, je to tak, že vás osloví poté, co jej prozkoumáte sami. S jeho kvalitou budete pravděpodobně spokojeni, pokud se vám líbí jeho rozhraní. Funkčnost služby vás nezklame.

Zkuste formátovat nyní

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map