Recenze MotoCMS

MotoCMS Reviewleft


MotoCMS – je snadno použitelný webový tvůrce, který kombinuje všechny dobré funkce, které vám přináší tradiční CMS platformy a Software SaaS. Jinými slovy, zde máme kombinaci dvou různých přístupů k procesu vytváření webových stránek, úprav obsahu, přizpůsobení a nasazení.

Na jedné straně využijete a typický konstruktér drag-and-drop a zahájit plně funkční projekt bez absolutních technických dovedností. Můžete si vybrat ze stovek šablon a pomocí jednoduchých nástrojů upravit a doladit každou stránku. Na druhé straně uživatelé ocení flexibilitu CMS se schopností editovat zdrojový kód, zvolit si preferovaného poskytovatele hostingu atd..

Tvůrce webových stránek vám umožní vytvářet různé typy webů od blogů a webových stránek pro malé firmy až po digitální obchody. Podívejme se blíže na to, co nabízí z hlediska funkčnosti.

Výhody a nevýhody

MotoCMS rozhodně stojí za pozornost věnovat se svému jedinečnému přístupu k procesu vytváření webových stránek. Kombinuje některé dobré vlastnosti jak z CMS platforem, tak ze SaaS softwaru, ačkoli se mohou vyskytnout i některé nevýhody.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Skvělé pro nováčky a profesionály.
&# x2714; Funkce drag-and-drop.
&# x2714; Integrované funkce SEO a eCommerce.
&# x2714; Tisíce responzivních a bezplatných šablon.
&# x2714; Široký výběr doplňkových služeb na objednávku.
&# x2714; Jednorázová platba.
Needed Potřeba poskytovatelů hostingu třetích stran.
Bit Trochu komplikovaný začátek.

K čemu je to dobré?

MotoCMS bude skvěle fungovat pro různé účely. Za prvé, nováčci budou moci vytvářet komplexní weby s n technickými dovednostmi. Tvůrce webových stránek má intuitivní ovládací panel s potřebnou sadou nástrojů pro spuštění a nasazení projektů během několika hodin.

Za druhé, software bude také vyhovovat zkušeným webovým vývojářům. Odborníci dostanou šanci změnit zdrojový kód a také vytvořit některé jedinečné prvky, které lze na stránce snadno implementovat pomocí jednoduchého editoru HTML..

Pokud jde o typy webových stránek, může být MotoCMS dobrým řešením pro vytváření webových stránek pro malé firmy a obsah. Je dodáván s pokročilým nastavením pro optimalizaci SEO a propagaci obsahu. Kromě toho má software eCommerce funkce pro vytváření malých, středních a obrovských digitálních obchodů. Uživatelé najdou solidní výběr šablon eCommerce se všemi potřebnými funkcemi již zabudovanými.

Výsledkem je, že zde máme jedinečnou platformu pro řešení projektu jakékoli složitosti a typu. Ale je MotoCMS opravdu dobré? Je to opravdu snadné pro lidi bez technických dovedností? Má dostatek funkcí pro snadné zvládnutí různých úkolů? Chcete-li odpovědět na tyto otázky, podívejme se, jak to funguje zevnitř.

Snadnost použití

Jak jste již pochopili, MotoCMS není typický tvůrce webových stránek SaaS. Má pouze některé funkce softwaru. Zahrnují hotové šablony, jednoduchý editor přetahování, intuitivní ovládací panel, několik rychlých způsobů přihlášení atd..

Neměli byste to však považovat za řešení typu all-in-one, protože platforma nezahrnuje hostování ani plánování předplatného se všemi funkcemi v balíčku..

To znamená, že tento nástroj přichází jako samostatný software, který bude nutné nainstalovat do vybraného hostingu. Dobrou zprávou je, že MotoCMS spolupracuje s některými největšími jmény v oboru, včetně Bluehost a SiteGround. Začněme od samého začátku a podívejme se na proces přihlášení.

Přihlásit se

Stejně jako mnoho jiných tvůrců webových stránek SaaS nabízí MotoCMS bezproblémový registrační proces. Jednoduše použijte svůj účet Google nebo Sociální média. Pokud jej nemáte, jednoduše zadejte požadované uživatelské jméno, e-mail a heslo. I přesto, že budete mít platný účet Google nebo Facebook, bude to v budoucnu mnohem snazší. Přemýšlej o tom.

Další fází je ověření vašeho e-mailu. Systém automaticky pošle vitrifikační dopis. Vše, co potřebujete, je zadat svou doručenou poštu a následovat odkaz ze zprávy. Jinak nebudete mít přístup k ovládacímu panelu.

Editace šablony

Po úspěšném dokončení fáze přihlášení se automaticky ocitnete uvnitř tvůrce webových stránek na ovládacím panelu. První věc, kterou musíte udělat, je vybrat šablonu nebo použít šablonu nabízenou ve výchozím nastavení. Uživatelé budou moci kdykoli přepínat mezi šablonami.

Řídicí panel MotoCMS

Přístrojová deska vypadá velmi jednoduše. Přestože zde najdete desítky různých funkcí, sezení a nástrojů, všechny jsou logicky umístěny. Vždy víte, na co a jak kliknout. Přístrojová deska nabízí od začátku 4 hlavní možnosti. Obsahují:

 • Editor stránek – vlevo můžete vidět seznam všech svých stránek. Klikněte na něj a upravte jej, odstraňte texty a přidejte nový obsah, vyměňte prvky, nahrajte jedinečné obrázky a další. Uživatelé mohou před publikováním zobrazit náhled každé stránky. K dispozici jsou 4 režimy náhledu včetně tabletů a chytrých telefonů. Pro každou stránku máte řadu dalších nastavení pro úpravu názvu webových stránek, adres URL, metadat a popisů. Zde můžete také skrýt některé své stránky z vyhledávačů.
 • Editor stránky MotoCMS

 • Editor blogů – každá šablona je dodávána s integrovanou funkcí blogování. V důsledku toho nabízí řídicí panel jednoduchý nástroj pro správu všech blogových příspěvků a článků z jediného ovládacího panelu. Můžete přidat nové materiály. Odstraňte staré, aktualizujte stávající příspěvky, použijte kategorie a značky, nastavte nastavení SEO a další.
 • Editor příspěvků blogu MotoCMS

 • Nastavení webových stránek – sekce poskytuje přístup k seznamu obecných nastavení webu, kde můžete nastavit domovskou stránku, zvolit jazyk webových stránek, nahrát favicon nebo změnit formát záhlaví.
 • Centrum nápovědy – zde najdete užitečné články a odpovědi na všechny otázky, které můžete mít během procesu výstavby.

Panel má samostatnou knihovnu médií, která ukládá všechny vaše obrázky, fotografie, hudbu nebo zvuky rozdělené podle stránek. Kromě toho můžete pomocí speciálních tlačítek nahrát nové mediální soubory a v případě potřeby je načíst z knihovny.

Celkový dojem je velmi dobrý. MotoCMS vypadá pro nováčky docela jednoduše, zatímco oddaní profesionálové mohou ocenit další přizpůsobovací výhody. Například jsou schopni učinit návrh šablony trochu exkluzivnější s úpravami HTML. Mohou vložit svůj vlastní kód nebo upravit stávající kód.

Žít

Jak již bylo zmíněno, MotoCMS se liší od typického softwaru SaaS. Nenabízí balíček all-in-one, kde je třeba pouze zkopírovat a vložit obsah, aby byl živý. Systém nemá vlastní hostingové řešení. To znamená, že vyžaduje ruční instalaci a nastavení.

Dobrou zprávou je, že platforma spolupracuje s největšími průmyslovými jmény. S tím se spojila renomovaní poskytovatelé hostingu tak jako Bluehost, SiteGround, a některé další. Pro uživatele to znamená bezproblémovou integraci bez nutnosti ručního nastavení webu. Stále však budete muset zaregistrovat doménové jméno, což znamená, že někteří nováčci mohou být na okamžik zmatení.

Po dokončení procesu přizpůsobení vám systém umožní uložit změny a zároveň si vybrat poskytovatele hostingu. Uživatelé mohou také zobrazit náhled připraveného webu před jeho uvedením do provozu.

Funkce & Flexibilita

MotoCMS je velmi bohatý na funkce. Nabízí některé vestavěné funkce a doplňky, které byste mohli chtít integrovat v závislosti na typu vašich webových stránek. Jak jsme již zmínili, platforma je vhodná pro různé projekty, ať už chcete spustit web založený na obsahu nebo eCommerce.

Obrovská kolekce šablon

Platforma v současné době nabízí přes 2 500 různých šablon. Všechny jsou připraveny k použití. To znamená, že si můžete vybrat pouze ten, přidat relevantní obsah, nechat ho nainstalovat na hostování a přivítat své první návštěvníky.

Uživatelé si mohou vybrat z více než 40 různých obchodních míst a kategorií. Pohybují se od realit, restaurací a sportovních špičkových průmyslových nebo zdravotnických oborů. Všechna témata mají moderní design. Vypadají velmi stylově a dobře fungují na všech typech mobilních zařízení.

Pokud jde o kvalitu a styl šablony, vypadají nádherně. Pro snadnější uživatele je k dispozici speciální vyhledávací lišta, která vám umožní procházet všechna rozvržení podle klíčových slov, která nejlépe vystihují vaše nika.

Funkčnost elektronického obchodu

MotoCMS má výkonný motor pro vytváření poutavých online obchodů. Klíčovou výhodou je, že se nemusíte připojovat ani integrovat. Systém nabízí šablony elektronického obchodu s již zabudovanou funkcí. To zahrnuje:

Elektronický obchod MotoCMS

 • Systém řízení produktů – přidávat nové produkty, odstraňovat stávající, přidávat filtry pro jednodušší navigaci, vytvářet katalogy a další.
 • Základy elektronického obchodování – se šablonou získáte také integraci platebních a dodacích možností, funkce výpočtu daně a nástroje pro správu cen produktů.
 • Tato platforma zpočátku podporuje PayPal, Post Finance a 2Checkout. Máte však možnost integrovat další služby, aby váš obchod byl pro zákazníky flexibilnější. Váš web bude mít připravený zabezpečený pokladní systém, SSL a další prostředky ochrany.
 • Přizpůsobení stránky produktu – můžete změnit vzhled stránky produktu, implementovat exkluzivní funkce nebo připojit widgety nebo doplňky, abyste rozšířili seznam adres, povolili nástroje pro získávání uživatelů a další.

Nástroje pro zvýšení SEO

MotoCMS je dodáván s integrovanými nástroji SEO, díky nimž je váš web v žebříčku vyhledávačů vyšší. Od začátku můžete upravovat adresy URL, metaznačky, názvy a popisy pro každou stránku zvlášť. Editor navíc umožňuje přidat k vašim obrázkům nebo fotografiím alt texty a popisy SEO.

MotoCMS SEO

Celá funkčnost je také k dispozici s integrovanou funkcí blogů, díky níž jsou vaše blogové příspěvky více přátelské k SEO. Uživatelé také ocení obrovského průvodce optimalizací, který je k dispozici v centru nápovědy s kroky a tipy, které vám přinesou odborníci na SEO.

Pluginy a doplňky

Přestože se MotoCMS nemůže pochlubit tak obrovským výběrem jako WordPress nebo Wix, například jeho vývojáři stále nabízejí několik dobrých doplňků. Uživatelé mohou například propojit vlastní kontaktní formuláře, integrovat Mapy Google se samostatným widgetem, vytvářet vyskakovací formuláře, sdílet příspěvky na Instagramu nebo vytvářet plány s vlastními aplikacemi..

Extra služby

MotoCMS není jen tvůrce webových stránek. Představuje skupinu odborníků, kteří poskytují různé webové služby. Od instalace šablon až po pomoc nováčkům při vytváření profesionálních log, reklamních bannerů, psaní kopií, White Labelling a dalších.

Design & Šablony

Počet témat:2500+
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Jak jsme již diskutovali, MotoCMS se může pochlubit obrovskou škálou šablon. Seznam obsahuje více než 2 500 rozložení souvisejících se všemi možnými obchodními výklenky. Všechny šablony reagují na 100%, což znamená bezchybný provoz na jakémkoli mobilním nebo stolním zařízení. Chcete-li to zajistit, můžete použít režim náhledu mobilních a stolních počítačů a zkontrolovat, jak web běží na tabletu nebo smartphonu.

Kromě obchodních kategorií si můžete vybrat z tradičního rozvržení webových stránek a šablon pro vstupní stránky se všemi potřebnými formuláři a widgety, které jsou již integrovány. Uživatelé také získají další nástroje pro navrhování a navrhování. Mohou měnit schémata, barvy, písma na palubní desce. Kromě toho pracujete s typografií, aby obsah vypadal přitažlivěji.

šablony motocms

Nahrávání mediálních souborů je také velmi snadné. Použijte funkci drag-and-drop nebo přejděte do knihovny médií a nahrajte potřebné soubory z místní starší. Systém nabízí různé widgety a prezentace galerií, aby web vypadal působivější a stylovější. Pokročilí profesionálové mohou použít část vlastního kódu v případě použití motivů HTML.

Zákaznická podpora

Systém se může pochlubit komplexní podporou kromě rozšířené databáze znalostí. Uživatelé mohou kontaktovat odborníky podpory přímo z ovládacího panelu pomocí tlačítka Nápověda napravo. Otevře se nové okno, kde můžete položit jakoukoli otázku a odeslat požadavek přes LiveChat, telefon nebo systém vstupenek.

Tradiční systém prodeje vstupenek je dalším způsobem, jak se spojit s odborníky MotoCMS. Budete muset poskytnout svůj e-mail, uvést oddělení, které chcete kontaktovat, přidat předmět a popsat problém v poskytnutých mezerách. Celý proces vypadá docela časově náročné a složité.

Z tohoto důvodu může být lepším řešením okamžitá pomoc. Nabízí vizuální průvodce a jednoduché návody, které vysvětlují všechny klíčové kroky od nahrávání nových obrázků a úprav textů po vytvoření nových složek médií atd.

Platforma má obrovskou znalostní základnu s množstvím článků a průvodců. Navíc se můžete připojit také k místní komunitě. Zde můžete klást dotazy nebo pomoci ostatním uživatelům MotoCMS. Systém také informuje majitele webových stránek o každé nové aktualizaci, kterou zveřejní její vývojáři. Vše, co potřebujete, je zůstat naladěni.

Plány & Ceny: Kolik stojí MotoCMS?

Cenová politika se může zdát od začátku trochu matoucí. Závisí to na funkcích, které chcete do balíčku zahrnout. Konečné náklady budou záviset na typu šablony a dalších službách, které požadujete. Dobrou zprávou je, že konečná cena se zobrazí před přechodem na stránku pokladny. Kromě toho mají uživatelé možnost povolit nebo zakázat některé volitelné služby v závislosti na jejich potřebách.

Cenové značky šablon se liší od 36 do 171 USD. Řekněme, že také potřebujete jednoletý hosting, instalaci šablony a přizpůsobení. To vás navíc bude stát 27 USD ročně, 49 USD a 139 USD. Uživatelé mohou také potřebovat další pomoc, aby mohli začít s dokončeným projektem.

Mezi volitelné funkce patří:

 • Pomoc při instalaci stojí 49 USD.
 • Přizpůsobení šablony stojí 139 USD.
 • SEO optimalizační služby začínají na 59 USD za základní SEO audit až do 299 USD za úplnou SEO optimalizaci na stránce.
 • Služby Google Ads stojí od 199 dolaru za vytvoření a spuštění účtu a provozování kampaní až do 549 dolaru za celou sadu reklam Google se správou kampaní, tvorbou cílů atd..
 • Služby designu vlastních log stojí 149 USD za logo připravené k použití dodávané v několika formátech.
 • Služby copywritingu se pohybují od 79 USD za původní webový obsah nebo přepisování stávajících stránek do 299 USD za popisy produktů optimalizované pro SEO a texty pro vstupní stránku.

Všimněte si, že navíc budete platit za hosting dodávaný společnostmi třetích stran, protože MotoCMS nemá vlastní serverová řešení. Systém se spojí s Bluehost, SiteGround a některými dalšími populárními společnostmi. Kvalitní hosting vás bude stát 3,95 $ měsíčně. Vypadá to jako skutečný obchod.

MotoCMS FAQ

Podívejme se blíže na tvůrce webu MotoCMS, protože se výrazně liší od jeho konkurentů, a tak vyvolává mnoho otázek.

Otázka: Co odlišuje MotoCMS od ostatních populárních tvůrců webových stránek?

Odpovědět: Naproti tomu Wix, Weebly, uKit a další hostovaní tvůrci webů MotoCMS je samostatný tvůrce webových stránek, který není spojen s žádným poskytovatelem webhostingu a existuje samostatně, ve formě šablon CMS. Stručně řečeno: pokud si vytvoříte web se společností Wix, nemůžete svůj web přesunout jinam – tvůrce webových stránek Wix pracuje výhradně na serverech společnosti. Zatímco s MotoCMS můžete použít web hostitele dle vašeho výběru.

Otázka: Co jsou šablony CMS?

Odpovědět: Šablony CMS jsou téměř připravené weby: jsou vybaveny administrátorským panelem, nástroji pro vytváření stránek a widgety.

Otázka: Mohu použít jednu šablonu MotoCMS pro více webů?

Odpovědět: Bohužel nemůžete. Každá doména (web) vyžaduje samostatnou licenci.

Otázka: Kolik stojí spuštění a údržba webu pomocí MotoCMS?

Odpovědět: Pokud neexistují slevy, šablony MotoCMS začínají od 199 $ za kus. Spolu se samotnou šablonou získáte zabudovaný administrátorský panel, bezplatné aktualizace CMS a celoživotní technickou podporu. MotoCMS nevyžaduje žádnou obnovu. Za šablonu platíte pouze jednou. Náklady na údržbu webových stránek budou záviset na poskytovateli webhostingu.

Otázka: Je možné upravit mobilní zobrazení mého webu?

Odpovědět: Ano to je. Chcete-li zobrazit náhled a upravit mobilní zobrazení svého webu, přejděte do editoru pro mobilní zařízení. Používá stejné užitečné principy úprav typu „Co vidíte-je-co-vy-get“ a „drag-and-drop“. Není nutné žádné kódování.

Otázka: Existují způsoby, jak rozšířit funkčnost mého webu?

Odpovědět: Každá šablona MotoCMS obsahuje sadu předdefinovaných widgetů, které vylepšují váš web. Jedná se o mapy, galerie, kontaktní formuláře, Paypal a mnoho dalších rozšíření. Každá šablona má podrobný popis a lze ji zobrazit v demonstračním režimu. Kromě toho mohou pokročilí vývojáři vytvářet své vlastní widgety a integrovat je do ovládacího panelu pro zlepšení funkčnosti MotoCMS.

Závěr recenze MotoCMS

MotoCMS je výkonný nástroj pro vytváření webových stránek jakéhokoli typu. Bude vyhovovat nováčkům s absolutně žádnými technickými dovednostmi, stejně jako odborníkům na webový design a programování, kteří chtějí implementovat některé funkce a prvky své vlastní.

Platforma přichází s vylepšenou funkčností. Představuje své integrované funkce pro projekty elektronického obchodu a vylepšené nástroje SEO pro vytváření a propagaci vašich webových stránek online. Kromě tradičních tvůrců webových stránek, MotoCMS nenabízí řešení balíčků, což by mohl být zpočátku problém.

Na druhé straně poskytuje větší flexibilitu, pokud jde o poskytovatele hostingu, i když je to především dobré řešení pro ty, kteří již hostili plány hostingu.

Vyzkoušejte MotoCMS nyní

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map