Recenze na webu.com

Recenze na webu.com


Web.com – je platforma s plným cyklem navržená tak, aby malým podnikům pomáhala online Přichází jako all-in-one řešení spolu s vlastními tvůrci webových stránek, hostingem, registrací domén a marketingovými službami. Společnost založená na Floridě byla založena v roce 1999 a v současnosti se může pochlubit více než 3 miliony aktivních předplatitelů. Tento software je vhodný pro podnikatele hledat jednoduchý způsob rozvíjet své podnikání od nuly a oživit je bez technického zázemí.

I když se zaměřujeme hlavně na funkce vytváření webových stránek, podrobněji se podíváme na editor webových stránek, šablony, úpravy a nástroje pro návrh webových stránek, které nabízí web.com. Platforma slibuje skvělý design a intuitivní ovládací panel se všemi potřebnými nástroji vytvořit citlivý web v minutách. Je nejvyšší čas zkontrolovat, zda je pravdivý nebo nepravdivý.

1. Snadné použití

Web.com představil svého tvůrce webových stránek WYSIWYG s cílem pomoci nováčkům vytvářet weby žádné dovednosti v oblasti kódování nebo webového designu. Zatímco úpravy stránek nemusí být tak snadné od začátku, celkový dojem je celkem dobrý.

Jedinou nevýhodou je, že nebudete moci systém otestovat zdarma, protože neexistuje možnost bezplatného zkušebního období. To znamená, že budete muset zakoupit plán, aniž byste měli jasnou představu o tom, jak editor pracuje. Zde se naše recenze hodí.

Začínáme

Postup přihlášení může být trochu časově náročnější, než někteří očekávají. Na rozdíl od mnoho dalších platforem SaaS, nebudete mít možnost vyzkoušet si ji zdarma, stejně jako neexistují žádné možnosti pro bezproblémovou registraci prostřednictvím sociálních médií nebo účtů Google. Chcete-li začít s Web.com, musíte před vstupem na řídicí panel dokončit několik stavů.

Krok 1 – Vyberte doménu

Dobrou zprávou je, že každý plán je dodáván s bezplatnou doménou. To znamená, že za to nebudete muset platit zvlášť. Zároveň mohou uživatelé volně propojovat své již existující názvy domén. Jednoduše vyberte příslušnou možnost v zadané specifikaci.

zvolte název domény

Jak jsme již uvedli, Web.com není pouze tvůrcem webových stránek, ale také službou registrace domén. Tato skutečnost poskytuje uživatelům určitou flexibilitu. Pokud je například vaše doména již převzata, systém nabídne celou řadu alternativ, aniž byste museli hledat jinou variantu sami. Můžete si vybrat ten, který se vás týká nejvíce, a přesunout se do další fáze.

registrované doménové jméno

Krok 2 – Vytvořte si účet Web.com

Po úspěšném zaregistrování názvu domény budete požádáni o vytvoření nového účtu. Postup je celkem typický. Kromě jména, příjmení a e-mailové adresy však budete muset zadat další osobní informace, například platné telefonní číslo. Doporučujeme uvést skutečná data, protože můžete požádat o vrácení peněz.

Krok 2 - Vytvořte si účet Web.com

Krok 3 – Dokončete nákup

Poslední fází je poskytnutí fakturačních údajů. Uživatelé budou znovu požádáni, aby uvedli fakturační adresu, PSČ a další informace k dokončení nákupu. Po zpracování transakce obdržíte na váš e-mail potvrzení a dopis s potvrzením. Nyní jste připraveni začít stavět svůj první web.

Dokončete nákup

Vizuální editor

Systém vám nedovolí vytvořit nový formulář webové stránky prázdný, což je špatné. Jediným způsobem, jak začít, je vybrat kteroukoli z předem připravených šablon. Na jedné straně to šetří čas, i když kreativní mysl by stále ocenila šanci vybudovat si vlastní strukturu webových stránek ze země. Dobrou zprávou je, že předem navržená rozvržení jsou velmi snadno upravitelná a přizpůsobitelná tak, aby pokryla potřeby uživatelů.

První fáze stavebního procesu tedy zahrnuje výběr šablony. Uživatelé si mohou vybrat z celé řady kategorií, které se vztahují na jejich výklenky. Mimochodem, budete se moci rozhodnout pro jedno nebo vícestránkové rozvržení webových stránek, což je skvělá funkce, kterou má několik platforem.

Vyberte šablonu

Konečně, tady ve vizuálním editoru. Vypadá to docela jasně a intuitivně se všemi základními nastaveními a nástroji umístěnými na levém postranním panelu. Zde máme několik stavebních prvků a bloků kromě obecných nastavení, možností správy stránek, nastavení motivů a tlačítek pro integraci digitálního obchodu.

vizuální editor

Pokud potřebujete přidat nový prvek, jednoduše klikněte křížkem na tlačítko „Sestavit“ a vyberte si ze seznamu předem navržených bloků. Uživatelé najdou vše potřebné k vytvoření atraktivnějšího a interaktivnějšího webu. Bloky zahrnují kontaktní a předplatné formuláře, galerie, prezentace, bloky CTA, záhlaví, zápatí, tlačítka sociálních médií a další.

vizuální editor

Chcete-li přidat blok na stránku, jednoduše jej přetáhněte na požadované místo. Každý prvek lze dodatečně upravovat. Kliknutím na toto tlačítko otevřete nové okno s obecným a pokročilým nastavením. Zde můžeme změnit rozvržení, některé konstrukční prvky prvku, pracovat s písmy pro změnu typografie, pozadí atd.

vizuální editor

Přestože předem připravené šablony nabízejí pevnou strukturu, můžete umístit další bloky kamkoli budete chtít. Zároveň mohou uživatelé spravovat všechny bloky, které mají na stránce, a přesto je znovu uspořádat. Funkce jsou také poháněny technologií drag-and-drop. Jednoduše umístěte potřebný prvek na požadované místo v jednoduchém rozhraní.

vizuální editor

Ti, kteří hledají pokročilé možnosti úprav, ocení samostatný blok, který bude mít vložený kód. Vše, co potřebujete, je umístit kontejner na místo na webu, stisknutím ikony „Upravit“ zkopírovat a vložit část kódu.

Správce stránek

Ti, kteří se rozhodnou pro vícestránkové rozvržení, budou moci každou stránku spravovat samostatně stejným způsobem, jak jsme popsali dříve. Jednoduše přejděte do části Stránka, kde je najdete na jednom místě. Klikněte na stránku, kterou chcete upravit a přidat další bloky, upravit stávající prvky nebo změnit uspořádání sekcí pomocí stejných nástrojů pro vizuální úpravy.

Správce stránek

Preview and Go Live

Po vytvoření webové stránky si můžete zobrazit náhled na různých mobilních zařízeních včetně smartphonů, tabletů a notebooků. Nezapomeňte navštěvovat obecná nastavení a přidat favicon, název a popis webových stránek a další klíčové konfigurace. Systém vám umožňuje přidat internetový obchod nebo blog kliknutím a prodávat produkty online a oslovovat potenciální zákazníky. Obě možnosti přezkoumáme o něco dále ve funkcích & Pružnost sekce. Nyní si můžete prohlédnout svůj web a stisknutím tlačítka „Publikovat“ zveřejnit.

Hlavní nevýhodou je, že Web.com nemá své tržiště s aplikacemi. Nejsou k dispozici žádné vlastní widgety, které by bylo možné přidat. Uživatelé se mohou spolehnout pouze na služby třetích stran včetně Google Analytics a některé z populárních platebních bran, které lze snadno integrovat. Uživatelé se budou spoléhat hlavně na vestavěné bloky a prvky nabízené platformou.

2. Funkce & Flexibilita

Vzhledem k tomu, že web.com byl navržen hlavně pro majitele malých podniků a podnikatele, systém přichází s dalšími funkcemi, které uživatelům umožňují prodávat zboží online nebo propagovat své projekty. Společnost nabízí kromě vlastního vývoje webu řadu služeb, které zahrnují marketingová a optimalizační řešení. Pokud si přesto chcete sami řídit stavební proces, zde jsou některé důležité funkce, které budete z dlouhodobého hlediska potřebovat.

eCommerce a produktový management

Integrace plně funkčního digitálního obchodu s Web.com je velmi snadná. Lze jej implementovat jediným kliknutím přímo z řídicího panelu. Systém automaticky přidá stránku „Store“ do struktury vašeho webu spolu s nákupním košíku připraveným k použití. Chcete-li spravovat své produkty, přejděte na stránku obchodu a nastavení uživatele.

eCommerce

Produktový management

Tato platforma vám umožní zobrazovat vaše produkty nejvýhodnějším způsobem. Uživatelé mohou přidávat obrázky, názvy a popisy položek. Můžete vytvářet kategorie produktů a spojovat je do skupin. Chcete-li vyhledávání zúžit, jednoduše zadejte rozměry položky.

Produktový management

Systém usnadňuje nastavení počáteční i prodejní ceny. Uživatelé mohou také uvádět dostupnost produktu a udržovat kontrolu nad zásobami.

Možnosti platby

Web.com podporuje různé populární platební brány, včetně PayPal, Square a Stripe. Každá z nich může být aktivována a spojena kliknutím. Kromě toho mohou majitelé firem využívat manuální platby prostřednictvím telefonního objednávkového systému, který je ve výchozím nastavení povolen.

Možnosti platby

Marketing

Pro zvýšení loajality zákazníků mohou malé podniky zahájit speciální propagační a marketingové kampaně. Toto nastavení umožňuje vytvářet různé slevové kupóny, speciální prodeje a odkazy na samostatné produkty nebo kategorie z nákupního seznamu.

Přečtěte si také: Nejlepší tvůrci webových stránek pro eCommerce.

Funkce pro blogování

Připojení blogu k vašemu webu je stejné jako připojení digitálního obchodu. Jednoduše přejděte na obecná nastavení a klikněte na tlačítko Blog. Poté ji musíte povolit, zatímco systém ji automaticky přidá do seznamu webových stránek, které můžete upravit. Zde si mohou uživatelé zvolit formát příspěvku, povolit nebo zakázat komentáře, uvést počet komentářů na příspěvek, přidávat a upravovat tlačítka sociálních médií atd..

Funkce pro blogování

Přečtěte si také: Nejlepší tvůrci webových stránek k vytvoření blogu.

Marketing a propagace

Jako společnost s plným cyklem pomáhá web.com získávat uznání a vylepšovat pozice vyhledávačů. Má skupinu odborníků na SEO a marketing. Mezi tyto služby patří:

 • SEO optimalizace – tato funkce se skládá z úvodní konzultace, strategie plánování klíčových slov, webových stránek uvedených v adresářích Google a dalších databázích, vývoje odkazů, formátování obsahu, analýzy atd..
 • Reklamy PPC – místní specialisté nakonfigurují a doladí reklamní kampaně PPC tak, aby na váš web přivedli cílové publikum.

Vývoj a design webových stránek

Jak jsme již zmínili dříve, web.com nemá své vlastní tržiště. To by mohlo být výzvou při přizpůsobování webových stránek. Jediným řešením problému je zvolit si vlastní tým pro vývoj webových aplikací a design. Vytvářejí plně funkční digitální obchody, designové weby na WordPress, přizpůsobují již existující projekty atd.

Souhrnně řečeno, sada funkcí není tak bohatá. Systém nabízí pouze základní prvky pro vytváření, provozování a údržbu webových stránek pro malé firmy s funkcí elektronického obchodování.

3. Návrh & Šablony

Web.com se může pochlubit velkým výběrem stylových šablon. Existuje několik stovek skvělých rozvržení, které odkazují na různé výklenky. Uživatelé si mohou vybrat z obchodních šablon, témat portfolia, umění & design, jídlo & restaurace, zdraví & krása atd. Celkově systém nabízí 13 různých kategorií. Šablony vypadají docela dobře. Nevyžadují další přizpůsobení, protože obsahují všechny potřebné bloky a prvky. Vše, co potřebujete, je vložit do textu, přidat mediální obsah a zveřejnit.

Šablony

Inline mobilní editace je skvělá funkce pro ty, kteří chtějí mít 100% responzivní weby. Uživatelé mohou přepínat mezi různými mobilními režimy a upravovat stránky a sekce uvnitř tohoto režimu. Jinými slovy, pokud upravíte verzi smartphonu, všechny změny se automaticky uloží pro tuto konkrétní verzi. Jistě, skvělá funkce.

Adaptivní šablony

Pokud stále potřebujete nějaké další úpravy, můžete využít nastavení motivů. Umožňují implementovat různé barvy a styly, měnit design tlačítek, upravovat písma, spravovat nastavení typografie pro záhlaví a prostý text atd. Kromě toho jsme již zmínili možnost přidat vložený kód.

vložený kód

4. Zákaznická podpora

Web.com má několik způsobů, jak se uživatelé dostat do kontaktu. Kromě toho má platforma velmi užitečnou sadu průvodců a výukových programů, které jsou automaticky povoleny, jakmile poprvé vstoupíte do tvůrce webových stránek. Kromě toho mohou uživatelé během procesu úprav generovat potřebné informace a hledat odpověď ve znalostní bázi, která pokrývá různé aspekty správy webu a blokuje konfiguraci a připojení domén..

Zákaznická podpora

Mezi přímé způsoby, jak kontaktovat tým podpory, patří:

 • Mezinárodní podpora prostřednictvím telefonu.
 • Tiketový systém pro zasílání požadavků e-mailem.

K dispozici je také blog s některými typickými články představujícími podnikatelské nápady, tipy na vedení atd.

5. Plány & Ceny

Systém má v současné době tři hlavní plány pro různé typy webových stránek a očekávání uživatelů. Obsahují:

 • Startovací náklady 13 dolarů za měsíc. Je dobré pro malé projekty pro jednotlivce, kteří touží žít.
 • Náklady na web 20 $ za měsíc. Je vhodný pro větší a plně vybavené projekty.
 • Marketingové náklady 27 dolarů za měsíc se všemi funkcemi elektronického obchodu a marketingu obsaženými v balíčku.

Výše uvedené ceny jsou uvedeny při měsíční fakturaci. Uživatelé však mohou ušetřit až 45%, pokud si zakoupí roční předplatné. V tomto případě by plány stály 10 $, 15 $ a 20 $.

Ceny

Existuje 30denní zásada vrácení peněz. Pokud jde o zásady vracení peněz, narazili jsme na několik negativních recenzí. Abychom to viděli na vlastní oči, požádali jsme o vrácení peněz prostřednictvím systému prodeje vstupenek. Manažerům trvalo nějakou dobu, než přišli s odpovědí. Neměli byste očekávat, že zrušení účtu bude procházkou v parku.

Nejprve ze všeho, abyste dostali své peníze zpět, budete nuceni přihlásit se do samostatného centra nápovědy Network Solution po odkazu. Ve skutečnosti je to jediný způsob, jak požadovat vrácení peněz uživatelům mimo USA a Kanadu, pokud nejste připraveni zaplatit drahý mezinárodní hovor.

vrácení peněz

Pokusili jsme se odeslat žádost několikrát, ale selhali jsme kvůli tomu, že nemohli žádost zpracovat z neznámých důvodů. Vše je ponecháno, aby pokračovalo v pokusu s celým, že se vrátí s odezvou. Zdá se, že získání náhrady bude těžká výzva.

vrácení peněz

Uplynul jeden měsíc a na webu.com není známa vrácení peněz. Navíc si stále účtují měsíční poplatky, přestože jsme požadovali předplatné prostřednictvím e-mailu. Tiketový systém nefunguje, zatímco telefon pro uživatele, kteří nejsou Kanadou, bude stát za jmění.

Snažili jsme se smazat účet a snažili jsme se také vyzkoušet. Nebudete se moci odhlásit, dokud neuplyne aktuální odběr. Pokud se nechcete dostat do finanční pasti Web.com, zkuste co nejdříve zrušit své fakturační údaje.

6. Klady a zápory

Web.com může být dobrou volbou, pouze pokud vás neobtěžuje nedostatek některých funkcí přizpůsobení a drahých plánů. Celkově je systém docela snadno použitelný se základní funkcí pro vytvoření připravených webových stránek pro malé podniky a eCommerce..

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Snadnost použití;
&# x2714; Stylové šablony;
&# x2714; Platforma vše v jednom;
&# x2714; Mobilní úpravy;
&# x2714; Responzivní webové stránky;
&# x2714; eCommerce a marketing.
✘ Žádná bezplatná zkušební verze;
✘ Žádné Widget Marketplace;
✘ Drahý plán startéru.

Závěr

Stručně řečeno, platforma může být dobrým řešením pro pokrytí potřeb malých podniků díky své snadnosti používání a některým vestavěným základním technologiím. Uživatelé ocení skvělá a pohotová rozvržení, jednoduchou správu produktů a integraci služeb třetích stran. Práce s vizuálním editorem bude stěží bezproblémová i pro netechnické techniky.

Na druhou stranu, Web.com rozhodně postrádá některé zásadní možnosti. Vstupní plány navíc vypadají předražené. S ohledem na to mohou uživatelé hledat flexibilnější a dostupnější řešení pro vytváření webových stránek pro malé firmy, jako jsou Wix.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map