Recenze SiteGround

SiteGround – je nezávislá hostingová společnost s globálními serverovými řešeními. Tvrdí, že kromě vysoce kvalitních služeb, přijatelných cen a sady funkcí dodávají dobře propracované hostingové zařízení a řadu funkcí, díky nimž se tento poskytovatel hostingu vyplatí věnovat pozornost.


Platforma napájí 2 000 000+ doménových jmen po celém světě. Může se pochlubit datovými centry na různých místech v Asii, Evropě a Spojených státech. To dokazuje, že hosting dělá vše správně a přitom řeší celou řadu problémů. Společnost SiteGround byla založena v roce 2004 a představovala pouze jednoho zaměstnance, ale dokázala se z něj stát populární poskytovatel hostingu s mnoha funkcemi. Podívejme se blíže na funkce, které nabízí, abychom se rozhodli, zda si to opravdu zaslouží.

1. Klady a zápory

Klíčem k úspěchu je vybrat webhostingová služba v závislosti na cílech vašeho projektu. Musíte zajistit 100% bezchybný provoz vašeho webu a bezproblémový chod. Tentokrát se chystáme zjistit, zda je SiteGround schopen zvládnout tento úkol.

Datová centra webu

Klady a výhody webu:

 • Flexibilita – SiteGround přichází s řadou řešení, která sahají od sdílené hostování založené na Linuxu na cloudové služby kromě serverových řešení WordPress. Pokud plánujete vybudovat obrovskou rostoucí online platformu eCommerce, tato služba nabízí také možnost serveru distributora. Díky integraci CloudFare lze díky dalším funkcím zvýšit výkon a bezpečnost.
 • Dobrá dostupnost – SiteGround nikdy nepoužívá hotová řešení hostingu. Tato služba se zcela spoléhá na vlastní řešení vytvořená vlastními zákazníky, aby svým zákazníkům poskytla vysoce kvalitní hosting. Průměrná doba provozu je 99,99%, což je dokonce o 0,05% více ve srovnání s průmyslovými standardy hostujícího sektoru.
 • Sada bohatých funkcí – webhostingová služba přichází se spoustou funkcí kromě integračních schopností. Od neomezeného počtu e-mailových účtů a databází po certifikaci ZDARMA SSL a přenos webových stránek. Platforma poskytuje více serverových řešení.
 • Rozšířená zákaznická podpora – Zdá se, že SiteGround se skutečně zaměřuje na své zákazníky. Podpora je k dispozici prostřednictvím několika kanálů, včetně 24/7 telefonické podpory, možnosti live chatu nebo systému založeného na lístcích. Uživatelé mohou navíc najít spoustu užitečných informací ve znalostních článcích služby, konzultacích atd.

Vypadá jako perfektní poskytovatel webhostingu. Je to opravdu tak dobré? Pojďme se blíže podívat na některé možné nevýhody.

Nevýhody SiteGround:

 • Omezené plány – První výzva může vybuchnout, jakmile prozkoumáte dostupné plány. Vypadají trochu omezeně, protože SiteGround nenabízí mnoho úložiště. Například počáteční plán obsahuje pouze 10 GB úložného prostoru. Jinými slovy, je stěží nejlepší nápad, pokud plánujete mít na svém webu měsíčně více než 10 000 návštěvníků.
 • Žádná zkušební verze zdarma – Na rozdíl od jiných poskytovatelů hostingu SiteGround nenabízí bezplatnou zkušební verzi. ale má 30denní záruku vrácení peněz.
 • Žádná řešení Windows Server – SiteGround představuje platformu postavenou na Linuxových kontejnerech. Z tohoto důvodu byste neměli počítat s možnostmi serveru Windows.

Nebudeme spěchat a rozhodnout se, zda SiteGround stojí za to věnovat pozornost nebo ne. Určitě má některé skvělé funkce, i když nevýhody mohou být také klíčové pro některé webové stránky. Je nejvyšší čas, abychom se ponořili hlouběji, abychom důkladněji prozkoumali možnosti platformy.

2. Funkce hostování

SiteGround přináší docela silnou funkci vyloženou z krabice. Zahrnují různé nástroje pro růst vašeho webu. Technicky založení uživatelé budou moci plně využít možností, které platforma nabízí. Nezapomeňte, že dostupnost balíčku funkcí závisí na vybraném plánu:

Panel administrace webu

 • Zdarma převod webových stránek do 24 hodin – SiteGround převede váš účet z předchozí hostingové služby na vlastní během 24 hodin.
 • Webový tvůrce zdarma – platforma má svůj vlastní tvůrce webových stránek, což z ní dělá řešení all-in-one pro uživatele, kteří touží mít vše na jednom místě.
 • Integrace CDN – někteří uživatelé jistě ocení integraci s CDN CloudFare. Navíc vám bude poskytnuta bezplatná kompatibilita s PCI.
 • Spravovaný hosting WordPress – Platforma se postará o všechny vaše doplňky a aktualizace WordPress z hlediska rychlosti, výkonu, zabezpečení atd. SiteGround se může pochlubit řadou interně vytvořených nástrojů pro ukládání do mezipaměti, jako je SuperCacher. Je zodpovědný za rychlost načítání webové stránky.
 • Jednoduché instalace eCommerce – Díky programu SiteGround nemusíte instalovat více aplikací elektronického obchodování, abyste web mohli využívat. Platforma nabízí 18 základních aplikací. Vše, co potřebujete, je vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám, a nainstalovat jej pouhým kliknutím.
 • Doplňky zabezpečení zdarma – Kromě základních bezpečnostních prostředků nabízí SiteGround některé rozšířené funkce, které chrání web před nebezpečím. Mezi tyto prostředky patří seznamy IP adres, ochrana hotlinků, SpamAssassin a SpamExperts atd.

Většina uživatelů také ocení skutečnost, že SiteGround je zaměřen na takové populární systémy CMS jako WordPress a Joomla.

Přečtěte si také: Jak vytvořit web WordPress pro začátečníky.

3. Výkon

Webhostingové služby vypadají docela dobře, pokud jde o rychlost webu. Platforma SDD se může pochlubit rychlým výkonem serveru zajišťujícím rychlý TTFB. Společnost má datová centra umístěná v různých částech světa. Nikdy byste neměli podceňovat tuto konkrétní skutečnost, protože rychlost může být nižší, pokud soubory vašich webových stránek musí cestovat na větší vzdálenost.

Skener webu

SiteGround je vhodný pro projekty zaměřené na různé cílové publikum z různých zemí. Měli bychom také zmínit štědré alokace platformy provedené nejnovějšími webovými technologiemi a softwarem. To vše vede k 714ms doby načítání stránky, což je rychlejší ve srovnání s průměrnou rychlostí 890 ms prováděnou většinou poskytovatelů hostingu.

Přečtěte si také: Jak najít hosting webových stránek – podrobný návod k nalezení hostitele domény.

4. Zabezpečení

Jak již bylo řečeno, SiteGround upřednostňuje implementaci vlastního softwaru namísto řešení připravených k použití. Z tohoto důvodu mohou majitelé webových stránek využít následující výhody:

 • Stabilní provoz na místě během neočekávaných skoků a hrotů.
 • Technologie izolace účtu, která chrání zákazníky. Mimochodem, platforma byla první mezi ostatními hostitelskými službami, které tuto technologii zavedly.
 • Sledování webových stránek každých 0,5 sekundy. SiteGround se může pochlubit proaktivní technologií sledování, která dohlíží na servery a kontroluje je každou půl sekundu. Z tohoto důvodu patří mezi hlavní výhody platformy rychlý provozuschopnost.

V seznamu bezplatných doplňků zabezpečení si můžete vyhledat některé další bezpečnostní prostředky.

5. Zákaznická podpora

Pro poskytovatele hostingu je nezbytné mít specializovaný tým podpory. SiteGround nabízí několik způsobů, jak zůstat v kontaktu v případě, že potřebujete vyřešit různé problémy. Mohou se týkat technických stránek procesu, cenových otázek, konzultací atd. Uživatelé mohou kontaktovat tým podpory prostřednictvím:

 • Telefon k dispozici 24/7.
 • Systém založený na lístcích.
 • Funkce Live Chat.

Podpora webu

Uživatelé se navíc mohou spolehnout na výukové programy a začít s velkým výběrem článků, které tvoří znalostní základnu platformy. Vypadá to, že s hledáním řešení jakéhokoli problému budete stěží čelit problémům.

6. Cenová politika

SiteGround nabízí tři hlavní plány. Platforma nemá bezplatnou zkušební verzi. Nabízí však 30denní záruku vrácení peněz v případě, že se rozhodnete změnit webhosting. Stále však musíte zaplatit první. Jinak nebudete mít přístup k dostupným funkcím.

Plány jsou následující:

Ceny pozemků

 • Plán spuštění kalkulace 3,95 $ měsíčně s 10 GB úložného prostoru + základní funkce.
 • GrowBig plán kalkulace 5,95 $ měsíčně s 20 GB úložného prostoru + základní a prémiové funkce.
 • Plán GoGeek kalkulace 11,95 $ měsíčně + základní, prémiové a pokročilé funkce.

SiteGround nabízí své oceněné cloudové hostingové řešení pro uživatele, kteří hledají vylepšené hostingové služby. Cloud Hosting je vhodný pro malé a střední projekty i velké webové stránky se složitou strukturou. Přichází jako ultrarychlá platforma s podporou VIP, správou serverů a možnostmi přizpůsobení plánu, možností hostování až 8 jader CPU s prostorem 120 GB SDD. Plány jsou následující:

Cloudová cena webu

 • Vstupní plán stojí 64,00 $ měsíčně pro 2 jádra CPU s 40 GB SDD místa.
 • Obchodní plán stojí 96,00 $ měsíčně pro 3 jádra CPU s 60 GB SDD místa.
 • Business Plus plán stojí 128,00 $ měsíčně pro 4 CPU jádra s 80 GB SDD místa.
 • Super Power stojí 192,00 $ měsíčně pro 8 procesorových jader s kapacitou 120 GB SDD

Uživatelé se mohou registrovat doménová jména také. Cena začíná na 9,95 USD za doménu. Prosím, ne, že SiteGround neposkytuje meziměsíční řešení hostování. Musíte zaplatit za rok předem. Jinak bude cena vyšší.

Přečtěte si také naše porovnání webových stránek:
SiteGround vs Hostinger.
SiteGround vs Bluehost.

Sečteno a podtrženo

SiteGround může být dobrou volbou pro ty, kteří začínají s jejich webem nebo hledají příležitosti k rozšíření webové reprezentace. Platforma se může pochlubit celou řadou funkcí. Některé z nich nejsou nové, i když její zaměření na hlavní CMS může být dobrým plusem ve prospěch služby.

Obecně má vše, co byste mohli potřebovat, od dobrých bezpečnostních prostředků po rozšířený tým podpory a moderní technologie, které zajišťují dobrou dostupnost a rychlou rychlost webových stránek. Na druhou stranu, možná budete chtít více svobody, pokud jde o úložný prostor, a také některé cenově dostupnější serverové příležitosti.

Začněte s SiteGround

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map