Recenze SmugMug

Recenze SmugMug


SmugMug – je multifunkční tvůrce webových stránek pro fotografie. Cílové publikum služby zahrnuje fotografy ochotné prodávat svá díla online. Tento systém umožňuje vytváření online galerií se sdíleným přístupem, který zmocňuje fotografické nadšence z celého světa a vypráví příběhy, které mají v úmyslu sdílet s publikem, nejpozoruhodnějším způsobem.

Tvůrce webových stránek se neliší od standardních portfolií, jako jsou portfolia na propagačních webech. Hlavním cílem SmugMug není jen představit svá díla ve výhodě, ani přilákat klientskou základnu pro focení (lze jej však použít i pro tyto účely). Lidé používající takové systémy neocení pouze profesionalitu fotografa, ale často si zde vybírají fotografie, aby splnili své osobní cíle.

Služba samozřejmě není ojedinělá, ale stále je poměrně vzácná. Bude to velmi zajímavé pro profesionální fotografy, ale každý nadšenec si zde bude moci vytvořit galerii skládající se z pěkných fotografií ze smartphonu.. Proč ne? Mimochodem, tato recenze byla napsána pro účast v partnerském programu SmugMug, kde získám provizi, pokud si zakoupíte účet SmugMug. Recenze je 100% nezaujatá. Provize je jako tip na provedení výzkumu, který vám ušetří čas a pomůže vám při rozhodování. Pojďme se tedy podívat na možnosti, které SmugMug nabízí.

Výhody a nevýhody

Tvůrce webových stránek SmugMug je profesionální platforma zaměřená na fotografie. Jeho cílové publikum zahrnuje specifické kategorie specifických uživatelů, jmenovitě fotografické nadšence, profesionály a živnostníky. Služba tedy přichází s širokou škálou funkcí a nástrojů potřebných k spouštět a spravovat webové stránky portfolia a fotografie. Spolu se seznamem výhod nabízí řadu nedostatků, které mohou ovlivnit výběr uživatelů. Je nejvyšší čas je zmínit, aby uživatelé věděli, co mohou od platformy očekávat.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Profesionální responzivní šablony portfolia, které jsou plně přizpůsobitelné;
&# x2714; Snadno začít pro každého;
&# x2714; Systém bez kódu;
&# x2714; Široká škála možností elektronického obchodování;
&# x2714; Pohodlný správce souborů, možnost nahrát neomezený počet fotografií;
&# x2714; Všestrannost možností přizpůsobení designu, včetně úpravy kódu HTML / CSS;
&# x2714; Integrace zásuvného modulu Lightroom;
&# x2714; Vylepšená ochrana heslem pro webové stránky, složky, galerie a speciální vodoznaky pro fotografie;
&# x2714; Výkonné nástroje pro sběr statistik, analýzu provozu a prodeje;
&# x2714; platforma elektronického obchodování;
&# x2714; Kvalifikované a informativní středisko podpory;
&# x2714; Výkonné funkce pro prodej fotografií / videa.
✘ Nedostatečná ergonomie a nekonzistentnost nastavení;
✘ méně šablon ve srovnání s hlavními konkurenty;
✘ Vizuální jednoduchost, která neodpovídá skutečné integrované funkčnosti systému;
✘ absence bezplatného plánu;
✘ Žádná funkce připojení domény v základním plánu;
✘ Některé nástroje pro přizpůsobení designu jsou pro první časovače komplikované.

Jak je vidět z tabulky, počet výhod SmugMug převažuje nad seznamem jeho nevýhod. Po přezkoumání systému je možné dojít k závěru, že nemá žádné závažné negativní aspekty, které mohou uživatelům způsobovat problémy, bez ohledu na to, jak jsou výklenkové. To je to, co si většina odběratelů o tom váží.

K čemu je to dobré?

SmugMug je specializovaný tvůrce webových stránek. Jeho hlavní sféra aplikačních center se zaměřuje výhradně na vývoj, skladování, propagaci, marketing a prodej fotografických projektů. Platforma se umístila jako profesionální nástroj pro fotografy, nadšence, umělce, designéry a pouze výrobce paměti. Tento přístup je vysvětlen hlavně integrovanou funkčností systému a jeho výrazným zaměřením.

Ať už jste fotografický odborník nebo jen nadšený ochotný udržet své fotografie v pořádku, při práci se SmugMug najdete spoustu nástrojů a možností. Kromě špičkových šablon portfolia, které přicházejí s různými nastaveními, která zajišťují rychlé a kvalitní načítání a prezentaci obrázků, poskytuje systém také bezpečné a spolehlivé možnosti ukládání fotografií. Ve skutečnosti je to nejlepší domov pro vaše speciální obrázky a videa. Systém nabízí neomezený prostor na disku, který vám umožní uložit tolik fotografií / videí, kolik potřebujete pro osobní nebo obchodní použití.

SmugMug se také stará o mimořádnou bezpečnost každé fotografie, obrázku, webové stránky a galerie a nabízí rozšířené možnosti ochrany heslem a vodoznakem. Integrovaný nákupní košík systému umožňuje prodej fotografií, zatímco profesionální nástroje pro sběr statistik umožňují sledovat popularitu vašeho webu, provoz a objemy prodeje. Díky tomu je systém důvěryhodným nástrojem pro fotografické nadšence a profesionály.

Snadnost použití

SmugMug je zaměřen na potřeby nováčků i profesionálů. Není tedy vůbec složité, i když nezkušení uživatelé mohou najít své rozhraní trochu přetížené prvky a nástroji pro přizpůsobení návrhu. To je však většinou problém vizuálního vnímání. Jakmile začnete systém zkoumat a vytvářet s ním svůj vlastní projekt, rychle se ujistíte, že je skutečně snadno použitelný a docela pohodlný, bez ohledu na dovednosti webového designu, které máte.

Pokud již máte zkušenosti s prací s tvůrci webových stránek nabízejícími možnosti úpravy fotografií pomocí přetažení a přiblížení, můžete zvážit webový design SmugMug poněkud zastrašující a někdy i náročný kvůli jeho pevné blokové struktuře. Současně bude proces publikování vaší první fotogalerie trvat jen několik minut, pokud se rozhodnete použít šablonu, kterou systém uděluje ve výchozím nastavení.

Aby vám pomohli zvyknout si na platformu, její vývojáři nabízejí informativní tipy a doporučení pro každou fázi procesu webového designu. Systém je možné prozkoumat samostatně, ale v tomto případě je také vysoké riziko chyby. Chcete-li ušetřit úsilí a čas, je rozumné držet se doporučení, která platforma poskytuje. Takto budete moci systém snadněji prozkoumat a rychleji si na jeho řídicí panel zvyknout. Budete se zde cítit pohodlně za 2-3 hodiny práce v systému.

Obecně je obtížné nazvat SmugMug intuitivním tvůrcem webových stránek. Zároveň to vypadá vizuálně jednoduše. Připravte se na nalezení neobvyklých míst na neobvyklých místech a díky rozhraní se cítíte zmatení. Existuje pouze jedno řešení – jen si na to zvykněte.

Začínáme

Rychlost a pohodlí procesu registrace vás naplní jistotou, pokud jde o výběr platformy hned za pálkou. Chcete-li se zaregistrovat u tvůrce webových stránek, musíte vyplnit online formulář. Zde budete muset zadat své jméno a příjmení, e-mail a heslo. Systém vám také nabídne odpověď, ať už své fotografie prodáte online. Odpověď ovlivní výchozí sadu funkcí.

SmugMug zahájit zkušební verzi

Hned po postupu registrace se očekává, že si vyberete šablonu. Nebojte se dělat špatnou volbu, protože systém umožňuje přepnout na jiné téma, pokud je to potřeba. Jakmile skončíte s výběrem šablony, můžete začít nahrávat fotografie a přistoupit k přizpůsobení svého webu.

Celkově vzato, registrace na platformu trvá přibližně několik minut. Tento proces je nejen rychlý, ale je také intuitivní a docela srozumitelný pro každého uživatele. Nemusíte být weboví profesionálové, abyste mohli začít s tvorbou webových stránek s fotografiemi zde.

Úpravy webových stránek

Nyní, když jste hotovi s vytvořením účtu SmugMug, budete nabídnut ke spuštění své první galerie. Uvědomte si, že po dokončení této úlohy se na domovské stránce zobrazí miniatura galerie. Nezapomeňte proto hned od začátku vybrat správnou fotografii pro titulní stránku.

Při vytváření galerie se očekává, že uvedete její název a nahrajete tolik fotek / videí, kolik vyžaduje projekt. Systém zdůrazňuje důležitost použití obrázků s vysokým rozlišením, aby galerie získala úchvatný vzhled. Čím lepší je kvalita obrazu, tím profesionálnější bude váš web nakonec vypadat.

Jakmile budou fotografie nahrány, nabídne se vám přidání dalšího obsahu webu, loga naley projektu, zobrazovaného názvu a odkazů na sociální média, pokud existují. Okamžitě poté klikněte na tlačítko „Zobrazit můj web“ a uvidíte výsledek. Pokud jste spokojeni s aktuálním stavem projektu, můžete přejít k dalšímu kroku – organizace fotografií. Díky integrovanému Photo Organizer to nebude problém. To vám umožní spravovat obrázky, galerie, složky a nastavení pomocí technologie drag-and-drop.

Úvodní stránka SmugMug

Proces přizpůsobení webových stránek SmugMug tedy netrvá dlouho. Stačí prozkoumat celou sadu funkcí systému, nástroje, které obsahuje, parametry, které zde můžete nastavit. To však není tak obtížné a časově náročné.

Žít

Nyní, když jste s úpravou webových stránek / portfolia hotovi, byste ji měli uložit a upravit nastavení sdílení – jak Galerie, tak Sociální. Nastavení galerie umožňuje vytvořit a upravit odkaz na galerii / mobilní aplikaci a zkopírovat tento odkaz a sdílet web jako prezentaci na celou obrazovku. Stejně tak je možné vložit tento odkaz do jakéhokoli externího zdroje, který umožní přístup k projektu. Dalším způsobem, jak sdílet své portfolio, je to na účtech v sociálních sítích nebo zasláním někomu jinému.

Funkce & Flexibilita

Funkčnost SmugMug by měla být analyzována z hlediska vhodné organizace galerie, správy rozhraní a dostupnosti konkrétních nastavení, jako jsou omezení přístupu a stahování, přijímání plateb atd. Přiznejme – tvůrce webových stránek se s těmito úkoly vyrovná docela dobře. Ano, rozhraní dashboardu je trochu komplikované, ale je zde stále možné najít spoustu užitečných možností.

Vizuální editor SmugMug podporuje funkce přetahování. Můžete přidat nové bloky a další prvky (nabídka, tlačítka, fotografie, stránky) na stránky přetažením. Poté, co jste v systému pracovali několik hodin, budete moci najít potřebná nastavení a upravit web podle potřeby. Proces je zde poměrně jednoduchý. Máte k dispozici 4 kategorie možností, a to:

 1. “Nahrát”, což umožňuje vkládat fotografie do nové nebo stávající galerie;
  Recenze SmugMug
 2. “Organizovat”, což je správce souborů, který ve své struktuře připomíná Průzkumníka Windows nebo Mac Finder. Zde můžete vytvářet nové složky fotografií a galerie a přidávat stránky pro svůj web. Můžete také upravovat fotografie (oříznutí, barevné efekty), přidejte vodoznaky, údaje o poloze a parametry SEO (název, popis, klíčová slova). Je možné nastavit viditelnost webových stránek pro vyhledávače a přístup k nim (pro všechny, pomocí hesla nebo pro ručně vybrané registrované uživatele) v této části.
  Recenze SmugMug
 3. „Přizpůsobit“ které udělují přístup k nastavení webových stránek, šablon (v případě potřeby je můžete změnit), barevná schémata a bohatý výběr možností uvedených v části «Obsah a design», která obsahuje největší množství nastavení, rozdělených do 4 kategorií:
  Recenze SmugMug
  • “Obsah”, což umožňuje přidat logo, menu, tlačítka sociální sítě, strouhanku, galerie, samostatné fotografie, tlačítka, vybrané události, videa (Podporovány jsou zde YouTube a Vimeo), text, mapy, kalendář, překladač Google atd. Obecně se jedná o sekci s widgety;
  • “Téma” obsahující nastavení barevného schématu webu. Můžete použít libovolné barevné schéma dostupné v sekci nebo si vytvořit vlastní design nastavením barev, písem, průhlednosti, pozadí atd. Můžete také přidat svůj kód CSS;
  • “Pozadí” který umožňuje výběr pozadí webu (zdědí z celého webu, žádný, fotografie, video, prezentace);
  • „Rozložení“, což umožňuje nastavit šířku a výšku webových stránek (ve výchozím nastavení reaguje), mezery a aktivace postranních panelů.
 4. “Prodat” která poskytuje informace o historii prodeje, přidání ceníků, slevových lístků, produktových balíčků (například několik galerií za pevnou cenu), Události (jako je prodej s velkým množstvím přednastavených parametrů). K dispozici je také bod „Branding“, který zahrnuje nastavení účtu, bezpečnostní politiku, přijímání plateb, statistiky a spoustu dalších věcí, které neodpovídají názvu tohoto bodu nabídky.

Recenze SmugMug

Kromě výše uvedených možností můžete aktivovat / deaktivovat bloky záhlaví a zápatí, aby byla vaše domovská stránka nezávislá (ostatní nastavení webu to neovlivní) a přidejte favicon v nabídce „Nastavení“, která bude k dispozici po zadání řídicího panelu „Přizpůsobit“, který se nachází poblíž tlačítka „Hotovo“. Je-li zapnuta funkce „Nezávislá stránka“, prvek „Domovská stránka“ ignoruje přizpůsobení a bloky obsahu přidané na celý web.

To umožňuje jedinečnou a speciální domovskou / vstupní stránku, ale pak konzistenci v záhlaví a navigaci po zbytku webu. Co nás velmi přitahovalo, je to, že sekce „Nápověda“ je vždy po ruce – stačí si aktivovat «?» v pravém horním rohu libovolné stránky. Mimochodem, je tu pěkné vzdělávací video tady. Doporučujeme to sledovat.

Recenze SmugMug

Možnosti SmugMug na první pohled jsou nekonzistentní a nelogicky strukturované. Důležitá část může obsahovat pouze jednu kartu s několika zaškrtávacími políčky. Přidružené části však mohou nabídnout spoustu odkazů, které udělují přístup k celé řadě dalších nastavení. Některé vedlejší body jsou vybrány v samostatných nabídkách a vypadají velmi podrobně (jako například barevná schémata šablon), což je docela divné.

Pokud máte touhu a kreativní chuť, můžete strávit dlouhé hodiny úpravou barev, písem a velikostí každého písmene, tlačítka nebo řádku na webových stránkách. Většina lidí to z našeho pohledu nepotřebuje. Jen ignorujte toto nadměrné přizpůsobení. Vyberte si libovolnou hotovou šablonu a barevné schéma, přidejte galerie, nastavte přístup k nim a parametry SEO, připojte způsoby platby a to je vše. Takto vypadá nejúčinnější scénář použití SmugMug. Každopádně na tom záleží opravdu na množství a kvalitě fotografií. Zaměřte se na tento aspekt.

Mobilní aplikace

SmugMug má oficiální aplikace pro iOS / Android, které umožňují spravovat web ze smartphonu. Má také speciální aplikace „Windows“ a Mac, které umožňují nahrávat přímo z operačního systému. To umožňuje uživateli kdykoli zahájit nahrávání na svém počítači. Pokud ztratíte připojení, nahrávání se po opětovném připojení pozastaví a obnoví.

Recenze SmugMug

K tomu však budete potřebovat Adobe ID. Tento plugin je stažen a nainstalován samostatně. Můžete si ji stáhnout v části „Soukromí“ v soukromém profilu, kde najdete také podrobnou instruktážní video o tom, jak ji správně nainstalovat. Doporučujeme to sledovat. V opačném případě nebudete hádat, jak správně nainstalovat plugin. To je komplikovaný proces.

Pohodlná organizace fotografií

Recenze SmugMug

Systém umožňuje pohodlně uspořádat všechny nahrané obrázky do tematických sbírek. Kromě vytváření a správy fotogalerií a složek můžete také zkusit hromadnou správu fotografií pomocí aplikace drag-and-drop. Chcete-li přizpůsobit fotografie a jejich sbírky, měli byste každému snímku navíc přiřadit tituly, klíčová slova a titulky. Kromě toho můžete nahrané obrázky třídit podle jejich data, tónů a dalších parametrů a také je otáčet, nastavovat barevné efekty, upravovat miniatury a provádět další akce..

eCommerce

S SmugMug můžete nastavit svůj internetový obchod abyste tam dále prodali své fotografie. Toto je místo, kde si můžete přizpůsobit ceníky pro své potenciální zákazníky, uspořádat fotografie do tematických sbírek, upravit možnosti výběru fotografií pro klienty (mohou si tedy buď ručně vybrat své oblíbené záběry, nebo si stáhnout celé sbírky).

Kromě toho můžete prodávat tisky a dárkové certifikáty, upravovat nastavení zabezpečení a ukládat je na server systému. SmugMug přichází s plně hostovaným nákupním vozíkem a možnostmi pokladny. Nezapomeňte, že ať už nastavíte jakoukoli cenu, využijete 85% případného zisku. Funkce eCommerce vám umožní vytvořit obchodní značku pro vaše foto podnikání a vytvořit (nahrávání) jedinečné logo, které do projektů přidává značky vodoznaků a digitální značky, integruje nákupní vozíky a dokončuje další několik akcí elektronického obchodování za účelem prodeje své obchodní značky.

Systém umožňuje přijímat globální měny na všechny dokončené objednávky, včetně CAD, USD, GBP, EUR, JPY, AUD, CHF, SEK, NZD, HKD a dalších. Je na vás, abyste vybrali preferovaný typ měny při určování cen dárků a tisku a nákladů na stahování. Při provádění transakcí můžete vybírat zisky prostřednictvím elektronických kanálů, umožnit důkazní zpoždění a provést konečné úpravy před odesláním, jakož i vytvořit vlastní ceníky pro jedinečné individuální galerie, aby vyhovovaly potřebám každého klienta..

SEO

Portfolio SmugMug jsou vstřícné k SEO, protože systém umožňuje upravit nastavení a vyplnit speciální parametry, aby se zvýšil hodnocení vyhledávače vašeho projektu. Tvůrce webových stránek přichází s několika pokročilými nástroji SEO, podrobnými funkcemi analýzy a statistiky, které vám umožní sledovat tok provozu na vašem webu, jakož i další klíčové parametry.

Integrace modulu Lightroom Plugin

SmugMug umožňuje nahrávat, organizovat a spravovat své fotografie v několika jednoduchých krocích. Chcete-li to provést, měli byste použít modul Lightroom Plugin, který se automaticky synchronizuje s tvůrcem webových stránek. Integrace Lightroom pomáhá udržovat strukturu vašich webových stránek a SEO metadat (včetně titulů, titulků a klíčových slov) absolutně neporušená.

Ukládání a kontrola fotografií

Je na vás, abyste upravili přístupnost a bezpečnost svých fotografií na webu úpravou možností sdílení. Můžete určit uživatele, kterým můžete přidělit přístupová práva, jakož i rezervovat jedinečné průkazy pro VIP uživatele. SmugMug se může pochlubit vylepšenými možnostmi ukládání fotografií do cloudu, aby vaše obrázky co nejlépe chránily. Ať už nahrajete jakoukoli fotografii, je zálohována pomocí Amazon Web Services.

A co víc, všechny obrázky mohou být chráněny vlastním autorským právem. Jako vlastník fotografie se můžete rozhodnout, kdy nastavit hesla pro samostatné obrázky nebo galerie. Viditelnost všech položek a dokonce i webových stránek můžete zcela omezit pouze na uživatele, kteří mají sdílené přístupové odkazy do galerie, nebo můžete tyto sbírky nastavit jako naprosto soukromé..

Možnosti sdílení obrázků

Při používání SmugMug můžete sdílet své fotografie, portfolia, galerie a webové stránky prostřednictvím sociálních sítí (Facebook, Twitter, Google+ atd.). Integrovanou bezplatnou mobilní aplikaci můžete také použít k nahrávání, úpravám, archivaci a sdílení obrázků na cestách. Nakonec máte možnost pozvat přátele a známé, aby přidávali nové fotografie, upravovali a spravovali svá portfolia v živém režimu prostřednictvím odkazu pro sdílení. Chcete-li zvýšit míru zapojení uživatelů, můžete také povolit, moderovat a deaktivovat komentáře a také zobrazovat geotagované obrázky na interaktivních mapách.

Funkce zapojení zákazníků

SmugMug je jedním z těch tvůrců webových stránek, který má jeden z nejuznávanějších systémů. Platforma zajišťuje 100% záruku spokojenosti s tiskem (Zde je nutná vysoká kvalita tisku), umožňuje objednávat produkty a fotografie nabízené zkušenými tiskovými laboratořemi přímo z vašeho webu, povolit / zakázat prodej produktů galerie. Můžete také vytvářet speciální nabídky a dárkové karty pro své klienty a nechat je nakupovat fotoknihy, rámečky a další související doplňky poskytované renomovanými prodejci.

Funkce importu fotografií

Pokud již vlastníte fotogalerie zveřejněné a uložené na Flickru, Amazon Drive nebo DropBox, můžete je importovat do svého účtu SmugMug. Možnost online importu vám to umožní s minimální investicí času a úsilí. K dokončení úkolu nejsou potřeba žádné dovednosti v oblasti kódování ani webového designu – preferované fotografie můžete zkopírovat přímo z určených webhostingových služeb. To je opravdu snadné, rychlé a bezproblémové.

SmugMug + Flickr

Společnost SmugMug nedávno získala Flickr, což výrazně zlepšilo popularitu značky a funkčnost platformy. Díky této integraci se společnost stala nejvlivnější komunitou zaměřenou na fotografy na světě a poskytla výkonnou sadu funkcí pro spouštění, správu a propagaci webů pro fotografie / portfolio..

Obecně je SmugMug výkonným tvůrcem webových stránek pro fotografy. Ano, je to trochu divné, konzistence přístrojové desky je hrozná. Některé části rozhraní vypadají, jako by byly převzaty z jiného systému (jak jsme věděli, jsou ze staré verze SmugMug), i když je návrh webových stránek docela přitažlivý. Je možné si na tyto nuance zvyknout. To kompenzuje ergonomické nedostatky. Nováčci mohou považovat SmugMug za komplikované. Funkčnost služby je však úžasná a rozhodně stojí za testování.

Design & Šablony

Nahraná fotografie a nastavení galerie jsou pro práci se SmugMug velmi důležité. Číslo šablony a design jsou zde sekundární. Tvůrce webových stránek se tak nemůže pochlubit mnoha z nich, zejména když ve srovnání s konkurencí této služby jako Zenfolio. Systém nabízí 8 vysoce kvalitních šablon (Chcete-li získat všech 26 návrhů, musíte upgradovat na plán napájení). Na designech SmugMug není nic působivého, ale vypadají docela moderně, což se líbí většině uživatelů.

Tyto šablony jsou povinné, aby vašim fotografiím dodaly atraktivní vzhled. 90% obsahu vašeho webu bude sestávat z fotografií. Zpočátku musí přitahovat pozornost uživatelů. Sjednocený design na tom nezáleží, i když budete moci pružně přizpůsobit požadované šablony.

Chcete-li upravit design, budete muset vybrat sekci «Obsah a design» v horním menu řídicího panelu. Zde budete moci přidat nové bloky „Bloky obsahu“, například logo, pracovat s pozadím (nastavit video, slideshow, rychlost přehrávání atd.). Můžete také změnit barevné schéma webu a rozvržení (tažná nebo pevná šířka), nastavte hodnotu prostoru v pixelech a šířku sekcí uvnitř základních bloků. Je také možné aktivovat levý a pravý postranní panel a přidat vlastní kód HTML nebo CSS do libovolného bloku. Kromě toho můžete změnit vzhled řídicího panelu po zvolení barevného schématu.

Recenze SmugMug

Bez ohledu na omezený počet šablon přicházejí k různým typům portfolia. Některé šablony například poskytují zobrazení na celou obrazovku, což funguje dobře pro malá portfolia představující výtisky s vysokým rozlišením, které budete nabízet k prodeji. Jiné šablony jsou však navrženy a strukturovány nejlepším způsobem, aby předvedly sbírky bohaté na fotografie a vytvořily dojem vaší práce..

Nejdůležitější je však to, že většina šablon zahrnuje vlastnosti obou typů šablon, které fungují jako médium mezi nimi. Systém umožňuje přepínání mezi šablonami v jakékoli fázi procesu webového návrhu. Po nahrání fotografií si můžete prohlédnout náhled projektu, abyste pochopili, jak bude po publikaci vypadat.
Šablony SmugMug jsou automaticky optimalizovány pro mobilní zobrazení – ve výchozím nastavení reagují. Bez ohledu na to, jaké zařízení vyberete pro zobrazení tématu, systém upraví šablonu tak, aby odpovídala její velikosti a rozlišení.

Recenze SmugMug

Můžete vybrat libovolný blok, který jste přidali, a nastavit jeho strukturu, zarovnání, sadu prvků, velikost a tvar ikon, barvu atd. Počet a charakter nastavení designu bloku závisí na jeho typu..

Vytvoření online galerie nebo obchodu s fotografiemi pomocí SmugMug je snadné. Design a strukturu každé galerie lze upravit samostatně v sekci «Vzhled». Můžete si vybrat styl galerie (koláž krajina, SmugMug, deník, portrét koláže, miniatury, prezentace), obálka, pravidla třídění fotografií, informace o datech z kamery, názvy souborů a povolení funkcí mapy. Je také možné nastavit maximální množství prezentace fotografií (až do 5000), použijte vodoznak a aktivujte tlačítka pro stahování fotografií.

Obecně vypadá, že SmugMug vypadá velmi pěkně, pokud jde o kvalitu šablony a nastavení. Jsou zde všechny potřebné nástroje, i když proces přizpůsobení není tak příjemný – existuje zde mnoho podivných nuancí. Je snadné se zde zmást, pokud se rozhodnete experimentovat. Ale nebojte se, pokud uděláte něco špatně – můžete snadno zahodit všechny změny a vrátit se zpět k poslednímu uloženému bodu.

Zákaznická podpora

Možnosti zákaznické podpory SmugMug nejsou zcela univerzální a rozsáhlé, ale dostupná znalostní báze rozhodně stojí za pozornost. Chcete-li najít odpovědi na vaše otázky a zjistit, co přesně platforma nabízí, pokud jde o pomoc, podívejte se na níže uvedená řešení podpory a funkce:

 • Centrum podpory – SmugMug přichází s výkonným a informativním střediskem podpory, které nabízí bohatou sadu špičkových referenčních materiálů. Všechny pokyny jsou rozděleny do kategorií, které lze snadno vyhledat. K dispozici je také pohodlná možnost vyhledávacího filtru, která umožňuje vyhledání požadovaných materiálů poskytnutím dotazu v odpovídající sekci.
 • Kanál YouTube – platforma má svůj vlastní kanál YouTube, který zahrnuje několik videonávodů. Pomáhají prvním časovačům zvládnout základy práce s tvůrcem webových stránek. Kanál je pravidelně aktualizován.
 • E-mailová podpora – hrdinové podpory systému jsou k dispozici prostřednictvím e-mailu 24/7/365, a proto jsou připraveni odpovědět na všechny otázky a vyřešit všechny problémy, o které mají účastníci zájem.
 • Živý chat – Odběratelé účtů „Portfolio“ a „Obchodní“ mají příležitost využít možnosti Live Chat, které nabízejí odborníci na systém během standardní pracovní doby v USA. Služba neposkytuje pomoc externě a její doba odezvy je obvykle menší než 30 nebo méně v závislosti na objemu vstupenek.
 • Uživatelská komunita – SmugMug se může pochlubit výkonnou komunitou uživatelů, která poskytuje více zdrojů, výukových programů, článků a dalších informačních zdrojů dostupných v následujících sekcích: Blog, Události, SmugMug Films a Forum. Zákaznická podpora služby je tedy na docela pěkné úrovni. K dispozici je také samostatná sekce Zpětná vazba produktu. Toto je oficiální stránka Žádost o funkci, na které mohou uživatelé vyplnit speciální online formulář a poskytnout své návrhy nebo požadavky na funkce produktu.

Plány & Ceny: Kolik stojí SmugMug?

Po registraci v systému získáte 14 dní na vyzkoušení. SmugMug nemá bezplatný plán. Všechny účty mají neomezené úložiště pro fotografie a videa. Skutečnou skvělou funkcí pro profesionální fotografy je to, že mohou nahrát až 210 obrázků MegaPixels nebo 150 MB. Placené plány vypadají takto:

 • Základní (48 $ / rok) – neomezené nahrávání fotografií, úplné přizpůsobení „domovské stránky“, galerie, stránky a složky chráněné heslem;
 • Napájení (72 $ / rok) – 21 dalších šablon, přidávání kódu HTML / CSS, ochrana obrázků kliknutím pravým tlačítkem, možnost připojení vlastní domény;
 • Portfolio (180 $ / rok) – galerie optimalizované pro elektronický obchod, plní objednávky WHCC, Bay Photo, Loxley a EZPrints, prodávají fotografie a videa, používají vodoznaky, nastavují ceny na celém webu (ponechat 85% značky);
 • Pro (360 $ / rok) – vytvářet vlastní kupóny, balíčky a události. cena jednotlivých galerií nebo obrázků s různými ceníky, skupinové galerie v rámci akcí, nabídka dárkových obalů a značkový klient.

Recenze SmugMug

Podle našeho názoru SmugMug stojí za peníze, které zaplatíte za vybraný plán. Nejlevnější plán bohužel neumožňuje připojení vaší vlastní domény. To je vážná nevýhoda.

Pěkné nabídky začínají plánem „Power“. Funkční prvky poskytované placenými plány jsou inteligentně odděleny: zde neexistují žádná nesmyslná omezení, zatímco množství nabízených možností přichází ke zvýšení cen. Přiznejme si to: 72 $ ročně je docela přijatelná cena pro profesionální fotografy, kteří chtějí získat špičkové portfolio ve vybrané doméně. Pokud chtějí prodejem fotografií dosáhnout působivého zisku, měli by si vybrat plán „Portfolio“ nebo „Pro“. Je samozřejmé, že investované peníze se brzy vyplatí.

Závěr recenze SmugMug

SmugMug je působivý tvůrce webových stránek pro fotografy. Ano, klademe důraz na konkrétní palubní desku systému, zatímco ji kontrolujeme, ale stále je možné prozkoumat a pochopit všechny jeho nuance bez spěchu během jednoho dne. Když už mluvíme o složitosti systému, máme na mysli jeho srovnání s další tvůrci webových stránek. Tato služba se od nich hodně liší. Nováčci si však nemusí všimnout všech výše uvedených nuancí jen proto, že neznají jiné systémy, které by mohly být porovnány s SmugMug. Proto je zde otázka složitosti poměrně relativní.

Pokud jde o funkčnost, služba zcela splňuje všechny požadavky úkolů, pro které je určena, a ještě více. Webové stránky galerie SmugMug vypadají úžasně. Na tom opravdu záleží. Náklady na plány jsou také proveditelné. Takže stojí za to SmugMug? Určitě to je, zejména pokud se zaměřujete na vytvoření portfolia bohatého na funkce pro vaše osobní nebo obchodní potřeby a chcete, aby byl úspěch.

Vytvořte si web ZDARMA

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map