Recenze stránek Zoho

Zoho Sites – je webový tvůrce, který přináší příjemné zážitky z vytváření webových stránek a umožňuje vytvářet různé typy projektů. Patří sem portfolia, obchodní webové stránky, blogy a další komerční / nekomerční projekty.


Řešení pro publikování na webu bylo vyvinuto společností Zoho Corporation v roce 2012 a je zahrnuto do balíčku služeb poskytovaných společností. Od dnešního dne se produkt bez problémů integruje s dalšími obchodními nástroji v sadě produktivity společnosti Zoho. Například Zoho ukládá veškerý obsah do databáze Zoho Creator a nabízí CRM Form Builder, který umožňuje uživatelům zpracovat takové věci, jako jsou žádosti o podporu.

Tvůrce webových stránek poskytuje intuitivní navigaci, citlivé návrhy, sada nástrojů pro přizpůsobení, výkonné možnosti integrace, přístup HTML / CSS a další funkce, které pomáhají nováčkům a odborníkům na webový design úspěšně začít. Ve službě zároveň chybí správná funkce elektronického obchodu, která znemožňuje vytvoření hodnotného internetového obchodu.

Jak tedy vlastně hodnotí tvůrce webových stránek? Jaké jsou vlastnosti, které ovlivňují jeho výkon a stojí za to investice? Přidejte se k nám a prohlédněte si stavitele webových stránek Zoho Sites.

1. Snadné použití

Použití Zoho Sites je opravdu příjemné. Je to čisté, intuitivní a snadno ovladatelné. Chcete-li začít budovat projekt, musíte se nejprve zaregistrovat do systému. Nezabírá to mnoho času a úsilí – stačí vyplnit registrační formulář, zadat e-mail a heslo a účet potvrdit aktivací e-mailu. Dalším způsobem, jak se zaregistrovat v systému, je použití účtů na sociálních sítích. Je to rychlé a jednoduché.

Zoho editor

Jakmile se zaregistrujete, nabídne se vám, abyste zadali název svého webu. Po dokončení budete přesměrováni do knihovny šablon a samotného tvůrce. Zoho Sites přichází s praktickým editorem, který umožňuje spustit plnohodnotný web za pár kliknutí. Další věcí, díky které se systém odlišuje od davu, je profesionální a solidní uživatelské rozhraní, které přispívá k snadné personalizaci webových stránek a umožňuje vám zahájit projekty s rozsáhlou sadou funkcí potřebnou k tomu, aby se vaše značka stala prosperující a populární..

Chcete-li na stránku přidat prvek webové stránky, jednoduše jej vyberte na horním panelu nástrojů a upravte nastavení dostupná v rozbalovací nabídce. Každý prvek obsahuje další možnosti přizpůsobení. Pokud chcete jít nad rámec toho, co je ve výchozím nastavení k dispozici, můžete použít editor HTML / CSS. Celkově vzato webový tvůrce vypadá velmi dobře organizovaně. Systém umožňuje vysoký stupeň přizpůsobení a zajišťuje kvalitní výsledek.

2. Funkce & Flexibilita

Zoho Sites nabízí rozsáhlé možnosti přizpůsobení designu a působivé sady funkcí, díky nimž je systém ideální pro vytváření malých a středních firemních webových stránek. Je nejvyšší čas zaregistrovat tyto funkce, abyste věděli, co od tvůrce webových stránek očekávat, než jej použijete pro vývoj projektu.

Integrace sady Zoho

Když si vytvoříte účet u Zoho Sites, získáte jako malý bonus přístup ke zbytku Zoho Suite přímo prostřednictvím ovládacího panelu Sites. Zoho Corp. vyvíjí obchodní software od roku 1996, takže není náhodou, že jejich tvůrce webových stránek má spoustu užitečných funkcí přizpůsobených pro malé podniky. Patří mezi ně vlastní formuláře CRM, Zoho SalesIQ a Zoho kampaně, dynamický obsah, více přispěvatelů a modul blogování..

eCommerce

Tvůrce webových stránek vám umožňuje vytvářet internetové obchody k prodeji fyzických a digitálních produktů. Avšak eCommerce engine Zoho Sites je dodáván se základním nákupním vozíkem a postrádá takové nezbytné prvky jako přizpůsobení e-mailu, pokladní systém, kategorizaci produktů a mnoho dalších. Chcete-li vytvořit plně vybavený obchod, měli byste začít samostatným Zoho Commerce Builder, zahájeno v dubnu 2019.

Zoho Commerce

Vkládání kódu

Tvůrce webových stránek umožňuje vkládat do projektu kódy, které uživatelům pomáhají sdělovat jejich zprávy hladkým a srozumitelným způsobem. Je tedy možné vložit video a zvukové soubory, úryvky kódu a další nutné prvky, které přispějí k výkonu vašich webových stránek..

Editor HTML a CSS

Pokud jsou vaše znalosti kódování na pěkné úrovni, můžete je použít k úpravám kódů webových stránek HTML / CSS, abyste dosáhli maximálního účinku přizpůsobení webových stránek. To je nejlepší způsob, jak získat úplnou kontrolu nad vývojem svých webových stránek.

Editor editoru Zoho

Týmová spolupráce

Při práci na vytváření webových stránek můžete pozvat a přidat více přispěvatelů, abyste společně dosáhli hodnotného výsledku. Je na vás, abyste těm členům týmu, se kterými hodláte spolupracovat, přiřadili přístupová práva ke sdíleným webovým stránkám. Dále je možné vytvořit na portálu řídicí portál, kde budete moci návštěvníkům webových stránek umožnit přístup k určitým webovým stránkám. Podobně je zde možné vytvořit stránky chráněné heslem.

Omezená přístupová práva

Pokud je třeba některé informace nebo obsah nechat nezkryté, můžete svůj web nastavit jako soukromý a právo přístupu udělit pouze těm uživatelům, kteří mohou prohlížet webové stránky. Omezený přístup na web umožňuje omezit viditelnost vašeho webu, skrýt stránky před jinými uživateli nebo od určitých členů týmu.

Blogování

Tvůrce webových stránek umožňuje vytvářet a spravovat blogy pro zvýšení míry zapojení zákazníků. Je jen na vás, abyste psali a přidávali nové příspěvky do blogu, naplánovali je, přidávali obsah a mediální soubory, okénka komentářů, tlačítka sociálních médií a další prvky blogu potřebné k převedení prvních uživatelů na stálé návštěvníky. Nastavením požadovaných prvků snadno vytvoříte rozložení blogu. Tvůrce webových stránek také umožňuje importovat blogy z jiné populární platformy, jako je WordPress a Blogger.

Zoho Blog Editor

Sociální sdílení

Vaše přítomnost na webu by se neměla omezovat pouze na vytváření webových stránek. Chcete-li ji rozšířit a vybudovat bohatou zákaznickou základnu, můžete uživateli udělit přístup k sociálním sítím. Toho lze dosáhnout pomocí možností sociálního sdílení a automatického publikování, které vám umožní oslovit cílové publikum téměř bez námahy.

Vestavěné nástroje SEO

Zoho Sites umožňuje vytvářet projekty, které jsou optimalizovány pro vyhledávače. Chcete-li posílit pozice svého webu ve vyhledávačích, můžete vyplnit metaznačky pro všechny webové stránky (tituly, popisy, klíčová slova), nahrát a nastavit favicon, vytvořit vlastní 404 stránek a použít integrovanou analýzu k řízení dopravních charakteristik a chování.

Tvůrce formulářů

Na webových stránkách se může pochlubit jedním z nejpůsobivějších stavitelů formulářů, které jsou k dispozici. Kromě možnosti vytváření formulářů pro kutily poskytuje služba také pěkný výběr předem navržených formulářů, ze kterých si můžete vybrat. K dispozici jsou také různé možnosti přizpůsobení designu, které umožňují přizpůsobit vybrané formuláře.

Zoho Form Builder

Systém udržuje databázi upravených stránek, takže se můžete kdykoli vrátit zpět a znovu publikovat své předchozí verze stránek. Také každý web je automaticky optimalizován pro mobilní prohlížení. Mobilní vzhled webu můžete upravit pomocí editoru HTML / CSS i na cestách, abyste se ujistili, že vypadá skvěle na mobilních zařízeních, stolních počítačích a tabletech..

3. Vzory

Počet témat:7
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:✘ NE
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Kolekce šablon Zoho Sites vůbec není působivá. V současné době je k dispozici méně než 10 témat pro přizpůsobení. Funkce náhledu není také k dispozici, což může uživatele poněkud komplikovat. Na druhou stranu si můžete před zveřejněním prohlédnout hotovou verzi svého webu v různých režimech.

Dobrou zprávou je, že šablony lze během procesu webového designu přepínat, pokud se vám na původně vybraném tématu nelíbí. Kromě toho jsou témata ve výchozím nastavení volná a reagující, takže se nemusíte obtěžovat způsobem, jakým se budou zobrazovat v mobilních a stolních zařízeních. První uživatelé mohou využívat vizuální editor služby, zatímco pokročilí weboví designéři mohou dokonce získat přístup k integrovanému editoru HTML / CSS.

Tvůrce webových stránek také přichází s působivými možnostmi přizpůsobení designu. Existuje zde skvělý nástroj s názvem Verze stránky, který umožňuje vytvářet a přizpůsobovat obsah. Zde je toho mnoho, co můžete upravovat – písma, pozadí, rozvržení, styl webových stránek, obrázky, paleta barev, text, mediální soubory a další. Kromě toho můžete nahrát svůj webový favicon a logo, aby byla vaše značka rozpoznatelná a vynikající.

4. Zákaznická podpora

Zoho Sites nabízí přehlednou strukturu a přehlednost Znalostní báze. Hned poté, co se zaregistrujete do systému a vyberete šablonu, vám nabídneme videoprůvodce, jak snadno začít. Jakékoli dotazy a problémy, s nimiž se setkáte během procesu vývoje webu, najdete požadované informace ve znalostní bázi. Zde se setkáte s užitečnými informacemi o hlavních tématech, o která se uživatelé nejvíce zajímají. Pohodlná možnost filtru vyhledávání vám umožní najít požadované odpovědi v nejkratším možném čase, které vám pomohou včas vyřešit problémy..

Chcete-li zjistit podrobnější informace o všestranných aspektech práce se systémem, je rozumné se dostat do centra nápovědy služby. Vývojáři webových stránek se starali o hlavní potřeby uživatelů a rozdělili dostupný obsah do několika tematických kategorií. Ať už máte jakýkoli dotaz nebo problém, stačí se dostat do požadované sekce a vyhledat odpověď zde.

V případě naléhavého problému se můžete obrátit na některého ze systémových odborníků prostřednictvím e-mailu přímo přes ovládací panel. Bohužel, Zoho Sites v současné době chybí podpora live chatu, což je pozoruhodný demerit.

5. Cenová politika

Pokud jde o cenovou politiku, Zoho Sites nabízí tři placené plány. Patří mezi ně Essential, Professional a Advanced. Neexistuje žádný zcela bezplatný plán, systém vám však umožňuje bezplatně otestovat kterékoli z placených odběrů a nabídnout 15denní bezplatnou zkušební verzi. K zahájení zkoušky nejsou potřeba žádné informace o kreditní kartě. Pokud máte pocit, že jste připraveni upgradovat na placený tarif, můžete začít zkoumat podmínky nabízené těmito odběry.

Možnost cenyNákladyFunkce
Nezbytný:8 $ / měsíc✓ Vlastní doména;
✓ 1 GB úložiště;
✓ Šířka pásma 10 GB.
Profesionální:18 $ / měsícKromě předchozího:
✓ SSL Hosting;
✓ Verze stránky;
✓ Ochrana heslem.
Pokročilý:28 $ / měsícKromě předchozího:
✓ Portál 1000 členů;
✓ Omezení přístupu;
✓ Pole komentáře.

Náklady na základní plán představují 8 $ / měsíc a znamenají příležitost vybudovat jeden web s až 10 stranami. Plán nabízí 1 GB úložného prostoru, 10 GB šířky pásma za měsíc, 5 formulářů, 5 fotogalerií a 100 MB maximální velikosti souboru.

Základní plán stojí 18 $ / měsíc a nabízí šanci vytvořit webové stránky s až 200 stránkami, 10 GB úložného prostoru, neomezenou šířku pásma, 10 formulářů, 15 fotogalerií, 1 přispěvatel a 3 nabídky.

Chcete-li upgradovat na pokročilý plán, musíte zaplatit 28 $ / měsíc. Plán umožňuje vytváření webových stránek s až 2 000 stránkami a navíc poskytuje 100 GB úložného prostoru, neomezenou šířku pásma, 50 formulářů, 100 MB maximální velikosti souboru, 200 fotogalerií, 5 nabídek a 5 přispěvatelů.

Toto jsou hlavní termíny předpokládané v plánech Zoho Sites. Chcete-li se dozvědět více o předplatném, které vás zajímá, věnujte čas zahájení zkušebního období. Jeho trvání je dostačující k pochopení podstaty každého plánu a obecných rysů tvůrce webových stránek.

6. Klady a zápory

Zoho Sites umožňuje vytvářet různé typy webových stránek na základě vašich aktuálních potřeb. Tvůrce webových stránek je bohatý na funkce a možnosti přizpůsobení designu, ale také přichází se seznamem negativních stránek, na které by si měli být uživatelé vědomi. Pojďme se na ně podívat hned teď.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Pokročilý tvůrce formulářů a integrace Zoho Suites.
&# x2714; Citlivé návrhy.
&# x2714; HTML / CSS editor.
&# x2714; Týmová spolupráce.
✘ Špatná kolekce šablon (místo toho byste si měli vytvořit vlastní).
✘ Nedostatek podpory živého chatu.
✘ Omezené možnosti elektronického obchodování.

Závěr

Zoho Sites je dobrý a bezrizikový webový tvůrce, který vám umožní vytvářet webové stránky pro malé a střední firmy, blogy, vstupní stránky a portfolia. Platforma je součástí sady Zoho Corporation Suite, která umožňuje integraci s dalšími produkty společnosti. To je pozoruhodná výhoda pro uživatele. Dalším vrcholem služby je její sada funkcí, která odhaluje několik možností přizpůsobení designu a umožňuje vám spouštět a spravovat nesčetné množství projektů.

Podle našeho názoru je Zoho Sites dobrým místem k vyzkoušení vašich dovedností, bez ohledu na úroveň vašeho webmastera, protože nabízí editory WYSIWYG i HTML / CSS. Současně tvůrci webových stránek postrádá některé z nezbytných funkcí současných nástrojů pro vytváření webových stránek – eCommerce, vícejazyčná podpora a živý chat zmínit pár. Zoho Sites není nejlepší volbou pro ty, kteří hledají vytvoření plně funkčního internetového obchodu nebo opravdu složitého webu s vlastní funkčností. Abychom prozkoumali výhody a nevýhody systému, má smysl nejprve otestovat jeho sadu funkcí. Takže, pokud jste právě na cestě ke znalostem webdesignu, může být Zoho Sites nástrojem k vyzkoušení.

Vyzkoušejte Zoho Sites Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map