Recenze Webasyst.com

Webasyst je v našem chápání nestandardní produkt. Jeho vývojáři nabízejí 3 produkty podle vašeho výběru, a to rámec pro vytvoření vlastního CMS na jeho základě, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat na svůj vlastní server, hotový CMS Shop Script napsaný na základě této platformy a out- of-the-box řešení pro vytvoření internetového obchodu – Webasyst. Jedná se o CMS, který je nainstalován na hostingu vývojáře, aby jej bylo možné dále používat na placeném základě (nájemné). Pokud si přejete, můžete svůj web v budoucnu převést na svůj vlastní hosting.


Snadnost použití:6/10
Funkce:9/10
Design:8/10
Technická podpora:9/10
Ceny:8/10
Celkové skóre:8,0 / 10

Webasyst je sada řešení, která uspokojí jakýkoli vkus. Weboví vývojáři i běžní uživatelé mohou v produktu najít své vlastní preference. Oficiální web platformy vypadá docela přitažlivě a poučné. Nabízí spoustu informací o produktech a spoustu rozšíření pro ně. Nebudeme diskutovat o rámci a CMS a zaměříme pozornost na hlavní řešení nezbytná pro náš blog, konkrétně na tvůrce webových stránek.

Vše, co v současné době víme o platformě, je to, že je umístěna jako řešení používané k vytváření online obchodů. Podívejme se podrobně na jeho hlavní rysy a vyvodíme závěry.

1. Snadné použití

Webasyst je CMS a webový tvůrce, který je automaticky stažen na webhosting. Službu poskytují vývojáři skriptů. To znamená, že si můžete zakoupit práva na skript Shop Script, pokud jste je nainstalovali na nezávisle zvolený hosting nebo si pronajali variantu systému out-of-the-box na základě předplatného platby. Co funguje nejlépe?

To záleží na vašich potřebách. Pokud je pro vás výhodnější získat vše, co potřebujete hned od začátku, aniž byste museli nastavovat hosting a databáze, bude výhodnější řešení tvůrce webových stránek. Pokud jde o funkčnost obou systémů, je téměř totožná.

Webasyst Dashboard

Webasyst se ve své struktuře nepodobá jiným tvůrcům webových stránek. Možná je to proto, že je to zpočátku CMS. Není zde nic příliš komplikovaného, ​​ale musíte si na to zvyknout déle než 15 minut. Nováčci se mohou dokonce vyděsit, když viděli palubní desku systému. Ano, není to jednoduché, i když přichází s uživatelsky přívětivým, jednoduchým a logickým rozhraním. Chcete-li však učinit takové rozhodnutí, měli byste strávit alespoň nějaký čas prozkoumáním programu.

2. Sada funkcí a flexibilita

Webasyst je sada aplikací určených k dokončení konkrétních úkolů a připojených stejným rozhraním. Všechno je zde logicky strukturováno. Testovali jsme plnou verzi programu, po jehož instalaci jsou ve výchozím nastavení k dispozici následující aplikace (nebo moduly, protože je to pro uživatele výhodnější):

  • Kontakty – kontaktní informace o všech uživatelích registrovaných v systému;

Webasyst Kontakty

  • Ukládat – aplikace s potřebnými nástroji potřebnými ke spuštění internetového obchodu;

Obchod Webasyst

  • Rozbočovač – aplikace pro vytvoření sekce diskuse na webu. Jedná se o kombinaci blogu a fóra;

Webasyst Hub

  • Podpora – komunikace s týmem technické podpory;
  • Mailer – tvůrce e-mailového formátu pro vytváření klientských mailouts;

Webasyst Mailer

  • Blog – vytváření blogů, které lze provést několika kliknutími;

Webasyst Blog

  • Fotky – část pro ukládání fotografií a alb, jakož i nastavení designu jejich webových stránek;

Fotografie Webasyst

  • Stickies – místo pro uložení různých připomenutí ve formátech nálepek;

Webasyst Stickies

  • Soubory – úložiště pro různé formáty souborů, které umožňuje připojení Dropboxu a dalších cloudových systémů;

Webasyst Files

  • Úkoly – notebook pro všechny úkoly související s webovými stránkami;

Úkoly Webasyst

  • Web – aplikace používaná k vytváření propagačních webů se všemi požadovanými prvky;
  • Instalační program – zde najdete další aplikace, widgety a doplňky, které si můžete stáhnout na svůj web;

Webasyst Installer

 • Mrak – soubor různých možností. Toto je místo, kde můžete vidět svůj stavový účet, prodlužovat služby Webasyst, nastavovat domény, e-maily, optimalizovat rychlost práce s webem (CDN) a přidávat příkazy cron, které musí být splněny.

Každá aplikace přichází se svým nastavením a lze ji prohlížet samostatně, ale my se přesně zaměříme pouze na hlavní aspekt – internetový obchod. Je to opravdu silný a jeden z nejlepších, co jsme viděli. Níže je uveden seznam možností pro tuto aplikaci:

  • Objednávky“Je část, která obsahuje vyčerpávající přehled všech typů objednávek, včetně nových, potvrzených, placených, odeslaných, dokončených, vrácených a odstraněných objednávek. Zde si můžete prohlédnout distribuční kanály produktů, nastavit slevové kupóny a v případě potřeby ručně vytvořit novou objednávku;

Objednávky obchodu Webasyst

  • Zákazníci“Je sekce, do které jsou zařazeni všichni zákazníci a jejich členění s ohledem na zdroje přesměrování sociální sítě (Twitter, Facebook). Můžete zde také zobrazit data podle regionů a doporučení;

Zákazníci Webasyst Store

  • produkty“Můžete najít a přidat kategorie, produkty, nastavit promo akce, vytvořit další pole, nastavit odznaky jako„ Hit! “ nebo „Sleva!“, pište štítky, typy produktů, upravte nastavení viditelnosti a proveďte další akce týkající se skladových zásob vašeho online obchodu a kontroly skladu. Toto je také sekce, ze které můžete nahrát hromadné produkty ze souborů CSV. Podrobné pokyny, jak je vyplnit, jsou k dispozici také zde;

Produkty Webasyst Store

  • Zprávy“Obsahuje podrobné statistiky prodeje podle zdroje (sociální sítě, geografické jednotky, propagační kampaně, distribuční kanály, výkladní okna atd.). Toto je také sekce, kde můžete nastavit testy A / B, podívat se na marketingové výpočty, návratnost investic a další grafy. Další nastavení jsou k dispozici také zde. Existuje mnoho z nich (jednotlivá většina zákaznických sestav, produktů, objednávkových formulářů atd.);

Zprávy z obchodu Webasyst

  • Výkladní skříň“Je sekce, ve které můžete nastavit statické stránky, vybrat šablonu zobrazovacího okna, upravit ji, získat přístup k kódu, nastavit widgety sociálních sítí a bohatý výběr vedlejších parametrů. Toto je také místo, kde najdete SEO pro váš internetový obchod, přátelské parametry URL, výběr platebních a dodacích možností a aktivaci zabezpečeného připojení při zadávání objednávky, pokud to potřebujete.

Webasyst Store Storefront

Kromě výše popsaných sekcí mají obchody Webasyst také obecná nastavení. Existuje mnoho z nich – typy / charakteristiky produktů, doporučení, zásoby, stavy objednávek, možnosti dodání / platby, slevy, typy měny, daně, tištěné formuláře, analytika, spouštěcí odkazy atd. Seznam může pokračovat a každá část má svůj vlastní sada možností. Má smysl je samostatně procházet, protože při čtení o funkcích můžete být opravdu zmatení. Zvláštní pozornost si zaslouží možnost nastavit doručení SMS týkající se příchozích objednávek.

Toto je základní funkčnost systému. Lze jej zejména rozšířit nastavením zásuvných modulů, jejichž počet přesahuje 400. Pluginy jsou bezplatné a placené. Chcete-li si prohlédnout rozšíření, která jsou k dispozici ke stažení, měli byste se dostat do sekce „Instalační program“. Zde si můžete zakoupit aplikace, šablony, pluginy a widgety, které jsou zcela zdarma. Pluginy a aplikace lze zakoupit pouze jednou nebo je můžete nastavit za předplatné. První varianta je pro vás mnohem výhodnější. I když je to o něco dražší, nebudete muset čelit nutnosti platit další poplatky pokaždé, když ho plánujete použít.

Stojí za zmínku, že náklady na instalaci desítek užitečných rozšíření se mohou rovnat (nebo překročit) roční náklady na pronájem platformy za méně nákladné plány. Obecně platí, že výběr pluginů umožňuje komplikovanější a podrobnější nastavení systému. Bude apelovat na ty uživatele, kteří chystají spustit hypermarket se všemi možnými funkcemi.

Pluginy Webasyst

Každý plugin / šablona obsahuje podrobný popis a recenze, takže budete vědět, za co platíte. Existuje spousta řešení, která přijdou na všechny potřeby. Většina z nich je docela užitečná, i když některé pluginy nabízejí funkčnost, která je standardem pro jiné systémy, jako jsou posuvníky, stavitelé formulářů, bannery, recenze atd. Ano, některé z těchto prvků jsou alternativy k systémovým nástrojům, zatímco některé z nich tyto jednoduché prvky bohužel nemají protějšky systému. Počet recenzí je hlavním důkazem rozsáhlé komunity Webasyst, která vytváří pozitivní dojem ze systému.

Pojďme nyní mluvit o názvech domén. Místní politika je standardní: pokud máte vlastní doménu, můžete ji připojit; pokud ne, bude vám dán jako dárek po zakoupení plánu (.ru). Pokud dáváte přednost jiné oblasti domény, zakupte ji z jiného registru nebo přímo z řídicího panelu, pokud je to pro vás výhodnější. Je jen na vás, abyste se rozhodli.

Vývojáři také věnovali pozornost integraci se sociálními sítěmi (Facebook, Twitter, Instagram). Můžete zobrazit jejich widgety a nastavit synchronizaci názvů / popisů produktů s vaším webem.

Webasyst je platforma pro profesionální webové designéry. Funguje nejlépe pro vytvoření internetového obchodu, ale lze jej také efektivně použít ke spuštění blogů a propagačních webů. Začátečníci se mohou vyděsit na palubní desce, která se na první pohled jeví jako komplikovaná, a také díky pokročilé funkčnosti platformy. Profesionálové však rychle zvládnou systém, zapisují nebo kupují své vlastní pluginy a začnou vytvářet vlastní internetové obchody nebo obchodníky pro rozvoj svých vlastních podniků. Hlavní výhoda spočívá v tom, že je docela snadné začít se systémem pracovat, zatímco nuance, které se objeví během procesu, lze efektivně vyřešit v sekci zákaznické podpory s důrazem na podrobnosti..

3. Vzory

Počet témat:77
Profesionální šablony:&# x2714; ANO
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Placená témata:$ 20 – 119 $
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:✘ NE
Editace HTML kódu:&# x2714; ANO

S ohledem na specializaci platformy na internetový obchod je počet šablon, které nabízí, poměrně působivý a přesahuje 77 témat. Většina z nich je bohužel placena. K dispozici je pouze 9 šablon zdarma. Jsou v dobré kvalitě, ale placená témata ($ 20 – 119 $) jsou přitažlivější a všestrannější. Tématické členění i náhled šablony jsou k dispozici také zde. Není těžké vybrat, co potřebujete. Do systému můžete nainstalovat několik šablon najednou a podle potřeby je měnit.

Každý návrh lze přizpůsobit podle vašich představ, možnosti přizpůsobení zde však nejsou tak široké. Můžete změnit paletu barev a hlavní písmo, ale tyto možnosti pro profesionály nebudou stačit. Naštěstí můžete upravovat kódy šablon tak, aby vyhovovaly vašim osobním potřebám webového designu. Je možné uložit několik variant jedné a téže šablony a otestovat jejich účinnost v praxi. Šablonu si můžete stáhnout do počítače, kde ji můžete upravit nebo nahrát svou vlastní verzi.

Zde jsou tedy patrné vlastnosti CMS. Můžete získat jakýkoli návrh, který potřebujete, pokud máte požadované dovednosti. Bohužel to pro nováčky nebude fungovat, protože pro úspěšné zvládnutí všech těchto úkolů jsou zapotřebí pokročilé dovednosti. Jinak budete muset pracovat s variantami akcií, které vykazují drobné změny. To není opravdu pohodlné.

Webasyst Themes

Nastavení designu internetového obchodu jsou k dispozici v části „Zobrazit okno“ / „Návrh“. Šablonu můžete kdykoli změnit v sekci „Návrhová témata“, zatímco ve výchozím nastavení je možnost úpravy návrhového kódu dostupná v sekci „Šablona“..

Závěr je následující: Webasyst má mnoho šablon, ale nejlepší vzorky jsou poměrně drahé. Chcete-li dát svým projektům individuální design, musíte bojovat s kódy. Možnosti přizpůsobení designu systému jsou velmi špatné. Obecná kvalita šablony je však nadprůměrná.

4. Zákaznická podpora

Sekce zákaznické podpory je působivá. Ať už máte jakýkoli problém, najdete podrobný návod v příslušné sekci. K dispozici je také blog se spoustou užitečných článků. Nováčci ocení sekci zákaznické podpory: systém je multifunkční a komplexní, i když je logicky strukturován. Je možné najít zkušeného webdesignéra, který bude implementovat nové možnosti, jako je úprava / vytvoření šablony, upgrade a vytvoření modulu, úprava nastavení. To je však k dispozici za obchodovatelnou cenu.

5. Cenová politika

Systém se na první pohled zdá drahý, ale není to tak úplně pravda. Počínaje druhým plánem budete moci vytvořit až 5 webových stránek za jednu cenu. Skutečné náklady na každý web nebudou tak vysoké. Na druhou stranu je hromadný přístup k tvorbě webových stránek zaměřen na zkušené klienty, kteří spouštějí webové stránky na míru. Jedná se o seriózní systém pro seriózní vývojáře webu. Pro nováčky bude první plán více než dost, dokonce i bez pluginů. Podívejme se na náklady na měsíční plány, které systém nabízí:

 • Plus (7 $ / měsíc) – online obchod a mailout aplikace, 5 GB hostingového prostoru, možnost vytvořit 1 web, SSL přístup, bonusová doména .ru;
 • Pro (23 USD / měsíc) – vytvoření 5 webových stránek, 10 GB prostoru, bezplatné připojení CDN (rychlost funkčnosti webových stránek), pokročilé analytické nástroje;
 • Pojistné (63 $ / měsíc) – další moduly úkolů, program doporučení, dárkový certifikát SSL. Tento plán umožňuje vytvoření 10 webových stránek.

Jednoduché výpočty umožňují vidět, že náklady na vytvoření jednoho webu s pokročilými plány jsou poměrně mírné. Přidány jsou nové funkce, možnosti a množství webů, které mají být vytvořeny. Nováčkům se doporučuje získat první plán, zatímco ti, kteří se chtějí zapojit do profesionální tvorby webových stránek, by se měli rozhodnout pro druhý a třetí plán. Tento plán osloví týmy webdesignu s prokázanou pověstí. Náklady na používání Webasystu se mohou zvýšit, pokud si koupíte nové šablony, aplikace, doplňky nebo objednáte služby jiných vývojářů webu.

Účelem tohoto systému je vytvořit velké internetové obchody a není vážně ovlivněn nárůstem příchozího provozu. To znamená, že vaše finanční investice se může brzy vyplatit. Má smysl využívat tuto službu pro rozvoj seriózních projektů. Na vyzkoušení systému budete mít jeden zkušební měsíc zdarma. Během této doby budou k dispozici všechny možnosti kromě placených rozšíření. To bude stačit k testování všeho, co si přejete.

Stejně jako většina ostatních tvůrců webových stránek nabízí Webasyst standardní funkce SEO, včetně možnosti vyplnit metaznačky pro celý web, kategorie produktů, samostatné produkty a stránky, vybrat si přátelský typ formování URL, upravit 301 přesměrování a robots.txt nastavení, nastavit počítadlo a Google Analytics. To je docela hezké, ale na tom není nic zvláštního současně. Situace se pozitivně změní po nastavení několika pluginů pro zlepšení výsledků SEO.

6. Výhody a nevýhody

Při zkoumání možností Webasystu nás ohromila kvalita a funkčnost. Systém má dlouhý seznam úžasné výhody, a to:

 • Slušná kvalita šablony
 • Velký výběr nainstalovaných widgetů, pluginů a aplikací, včetně bezplatných
 • Pěkná sada nástrojů SEO
 • Rozumné plány
 • Kvalitní technická podpora k dispozici 24/7
 • Vysoce informativní sekce zákaznické podpory
 • Možnost objednání vlastní funkčnosti od profesionála.

Tato služba vypadá docela silně, ale není postrádající slabá místa, jako:

 • Téměř všechny šablony jsou placeny a náklady jsou poměrně vysoké
 • Možnosti přizpůsobení návrhu jsou bez kódování nedostatečné
 • Složitost pro nováčky
 • Některé placené pluginy poskytují funkčnost, která musí být zpočátku v systému (v porovnání s jinými platformami).

Platforma funguje skvěle pro zkušené webové designéry, ale určitě bude vyžadovat další finanční investice, aby bylo možné efektivně využívat (šablony, pluginy atd.). Pro nováčky to nebude snadné zvládnout, ale je možné si zvyknout na neobvyklý dashboard a bohaté množství nastavení za pár dní. Na čem opravdu záleží je, že Webasyst umožňuje získat kvalitní výsledek.

Samozřejmě existují různé alternativy systému, ale musíte je hledat ve výklenku CMS. Většina tvůrců webových stránek zaostává za touto platformou, pokud jde o účinnost nastavení webových stránek. Výjimkou je pouze Shopify. Volusion může být také slušný konkurent. Zbytek systémů je pro nováčky výhodnější, ale je funkčnější.

Závěr

Webasyst je velmi silný tvůrce webových stránek pro internetový obchod. Má vše, co budete potřebovat ke spuštění obchodní platformy jakékoli úrovně složitosti. Jako bonus získáte příležitost vytvořit blog nebo promo web, ale tyto možnosti nejsou tak závažné a přitažlivé jako funkce elektronického obchodování systému. Vytváření malých webů na jiných platformách je pohodlnější a dostupnější. Webasyst je služba pro seriózní vývojáře webových stránek a výkonné projekty.

Nepáčilo se nám množství bezplatných šablon a cena placených šablon. Na druhou stranu je zde možné upravit kód, který umožňuje transformovat jakoukoli připravenou šablonu do libovolného motivu, aniž byste investovali do jejího nákupu. Jak jste si pravděpodobně všimli, webové stránky jsou silné ze všech hledisek zde. A co víc, jejich SEO funkce jsou také na špičkové úrovni, vzhledem k instalaci pluginu.

Pozoruhodnou nevýhodou pro nováčky je složitost palubní desky. Přibližně jedna třetina možností (pokud ne více) se vám bude zdát divná. Jak si trochu procvičujete a studujete sekci zákaznické podpory, hádanky budou na jejich místě a stanete se pěkným specialistou ve výklenku pro vytvoření internetového obchodu. Tento systém je honeypot pro profesionální vývojáře webu. Pokud se zaměřujete na seriózní práci, doporučujeme použít Webasyst. Po zvládnutí systému se vám určitě bude líbit, zatímco finanční investice se rychle vyplatí.

Vyzkoušejte Webasyst Now

 Je to zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map