Recenze WordPress

WordPress (současná verze – 5.2) – je výkonný systém pro správu obsahu, který díky velkému počtu rozšíření funguje skvěle pro vývoj různých webových projektů. Tento modul slouží k vytváření blogů a informačních portálů, ale je také možné pomocí něj integrovat i internetový obchod..


Množství rozšíření WordPress neustále roste, ale systém je také pravidelně aktualizován, což vylučuje potřebu nainstalovat některé pluginy. Nejnovější výkonná verze systému 5.2 byla k dispozici ke stažení přímo na ovládacím panelu WordPress a je pojmenována „Jaco“ po známém jazzovém basistovi Jaco Pastorius. Aktualizace výrazně změnila proces správy obsahu zavedením pokročilých funkcí a nástrojů. Tyto inovace usnadnily opravu vašeho nově vytvořeného webu v případě, že se vyskytnou nějaké chyby v procesu jeho vývoje nebo dalšího řízení. Systém nyní nabízí několik účinných nástrojů používaných k identifikaci a opravě závažných chyb a problémů s konfigurací.

Je to jednodušší vytvořte nyní web s WordPress 5.2? Co přesně se změnilo po aktualizaci systému a stojí za pozornost pozornosti uživatelů? Odpovězme na všechny otázky v naší recenzi.

1. Snadné použití

WordPress můžete použít ke spuštění blogů, firemních webů, vstupních stránek, online obchodů a portálů, které naznačují potřebu registrace uživatelů. Funkčnost systému závisí hodně na nainstalovaných pluginech a na dovednostech webového mistra: otevřený kód umožňuje zkušeným vývojářům přizpůsobit systém s ohledem na jejich potřeby..

Mnoho uživatelů začíná svou kariéru v oblasti webového vývoje pomocí WordPress. Nejedná se o nejjednodušší řešení, protože je zde mnoho co učit, jak vytvořit a nastavit web. Aktualizace této platformy však jasně ukazují, že směřuje ke zjednodušení procesu webového designu, i když stále ještě nepůjdete bez znalosti programování pro hluboké přizpůsobení webových stránek.

Co je nového na WordPress 5.2?

Aktualizovaná verze WordPress 5.2 pokračovala ve vývoji funkce Site Health představené v předchozí verzi. Cílem této funkce je zvýšit zabezpečení a rychlost webových stránek. Podstatou funkce Site Health je, že bude generovat upozornění administrátorům webů, které stále používají zastaralé verze PHP.

Po instalaci nových zásuvných modulů je server Site Health automaticky zkontroluje, aby identifikoval jejich kompatibilitu s verzí PHP, kterou aktuálně používáte. Pokud nový plugin používá aktualizovanou verzi (což ji činí nekompatibilní s vaším webem), stav webu neumožňuje její instalaci, aby se předešlo dalším problémům.

Aktualizovaná verze 5.2 WordPress navíc přidává dvě nové stránky, které vám pomohou úspěšně ladit problematické problémy s konfigurací webových stránek a pluginů. Navíc přidává prostor, který umožňuje vývojářům projektů zahrnout ladicí informace, které mohou weboví návrháři potřebovat při práci na projektu. Mimochodem, že minimální aktuálně podporovaná verze PHP nyní představuje 5.6.20, takže pokud používáte jinou verzi, můžete čelit problémům s nekompatibilitou systému. Pokud si nepřejete bratra o složitých nuancích webového kódování, můžete přeneste web WordPress do Wix cítit se bezpečně a využívat více výhod, které tvůrce webových stránek nabízí.

2. Funkce & Flexibilita

Než začnete vytvářet web s WordPress, musíte si vybrat vhodný hosting a získat název domény. Někteří poskytovatelé hostingu nabízejí speciální plány optimalizované tak, aby dobře fungovaly s platformou, ale není nutné je kupovat – pro váš první web bude stačit standardní virtuální hosting..

Pokud jde o instalaci WordPress, ani nováček nebude čelit žádným problémům – systém je snadno nainstalovatelný na většinu počítačů během několika minut a jediným kliknutím. Týká se to také nejnovější verze. S aktualizacemi byste však měli být opatrní. Hlavním rizikem je nekompatibilita platformy a pluginů po aktualizaci.

Panel WordPress 5.0

Pokud jste již měli web vytvořený se starou verzí WordPress, ale rozhodli jste se přejít na 5.0, doporučujeme před aktualizací deaktivovat všechna rozšíření, abyste je dále aktivovali, abyste si ověřili jejich funkčnost. WordPress 5.0 byl ve vývoji již dlouhou dobu. Většina návrhářů pluginů a šablon tedy dokázala aktualizovat své produkty. Stále však existují výjimky, zejména pokud jde o bezplatná řešení.

Hned po instalaci je WordPress poměrně drsný systém, který vyžaduje zvláštní nastavení. Mezi nutné věci, které musíte udělat, je třeba zmínit následující:

 1. Procházejte všechny části nastavení zadejte název a adresu webových stránek, typ pravidelných odkazů, formát domovské stránky a další parametry.
 2. Vyberte a nainstalujte šablonu.
 3. Přidejte a nastavte doplňky pro ochranu před nevyžádanou poštou, optimalizaci SEO, vytváření souborů Sitemap, přepis titulů atd.

Všechny tyto kroky provedete na administrativním panelu. Abychom nepřehlédli důležité nuance, doporučujeme při vytváření prvního projektu používat vytváření webových stránek WordPress a nastavit výukový program. Jsou zde odhaleny všechny hlavní aspekty.

Pro zkušené uživatele, kteří mohou pracovat s CSS a PHP, nabízí WordPress integrovaný editor kódu. Jeho použitím můžete hluboce přizpůsobit web, například přidat widgety a bloky nebo nahradit standardní komentáře externí aplikací. Má však smysl exportovat soubory šablon z hostování a upravovat je v počítači, když jste při provádění závažných úprav vytvořili jeho záložní kopii. To umožňuje získat počáteční návrh šablony v případě potřeby.

Editor kódu WordPress 5.0

Po zavedení verze 5.0 se potřeba úprav kódu výrazně snížila díky implementaci editoru bloků Gutenberg. Jakmile vytvoříte a předběžně nastavíte web, stane se hlavním nástrojem, který můžete použít ke spuštění webových stránek a příspěvků. Klasický editor zpočátku poskytoval omezenou funkčnost správy obsahu. Pro přidání dalších funkcí museli uživatelé nainstalovat pluginy. To nebylo vždy vhodné z důvodu mnoha faktorů, včetně zvýšeného zatížení serveru. Gutenbergův editor řeší tento problém a nabízí funkční bloky obsahu, konkrétně:

 • Název, odstavec, citát, seznam;
 • Obraz, galerie, zvuk, video a soubor;
 • Kód rozložení a prvky;
 • Widgety a doplňky z oblíbených služeb.

Každý blok lze nastavit samostatně. Od nynějška nemusíte s kódem pracovat, abyste do svého zdroje Twitter přidali widget na webové stránce nebo příspěvek. Stačí vybrat odpovídající blok a zadat odkaz na obsah, který vás zajímá, aby se zobrazil v poli editoru. Pravidelné kombinace bloků lze uložit jako šablony, což zvyšuje rychlost publikování po zveřejnění.

Gutenberg v podstatě umožňuje uživatelům WordPress dokončit úkol, který nabízí populární tvůrci webových stránek na poměrně dlouhou dobu – soustředit se na návrh obsahu, aniž by rušilo složitá nastavení konfigurace. Při práci ve vizuálním editoru můžete vidět, jak se vaše webová stránka nebo příspěvek zobrazuje, a provádět požadované změny v rozhraní bez úpravy kódu.

Mnoho uživatelů WordPressu nelíbilo nahrazení klasického editoru Gutenbergem. Ti, kteří dávají přednost tradičnímu textovému / HTML editoru, mohou získat přístup k novému rozšíření Classic Editoru dostupnému v seznamu pluginů. Ihned po přidání do systému je Gutenberg deaktivován a uvidíte standardní okno pro práci s textem a tagy.

Nová verze WordPress 5.2 zavedla vylepšenou ochranu před chybami PHP, která je pro administrátory webových stránek velmi důležitá. Umožňuje jim bezpečně a efektivně opravovat chyby a chyby související s koeficienty bez nutnosti najímat vývojáře webu. Tato funkce také umožňuje zbavit se známé „bílé obrazovky smrti“ a pomáhá aktivovat režim obnovy pro pozastavení nebo zakázání šablon nebo pluginů, což může potenciálně ohrozit bezpečnost webových stránek.

Po aktualizaci systému se objevilo 13 nových ikon na hlavním panelu, aby se zvýšila míra zapojení uživatelů. Po aktualizaci systému získáte přístup k sadám ikon BuddyPress, Instagramu, otočených ikon Earth a mnoha dalším. Kromě toho WordPress 5.2 zavedl nový háček wp_body_open, který umožňuje novým šablonám podporovat možnost vkládání kódu na začátku prvku.

WordPress 5.2 SEO

Základní kompilace WordPress není nejlepší ukázkou optimalizace SEO. Pokud však pracujete se systémem trochu, nakonec získáte vysoké pozice na webových stránkách ve výsledcích vyhledávače, aniž by bylo vůbec problémem, že publikujete užitečný a zajímavý obsah.

Prvním krokem k optimalizaci webových stránek je výběr šablony přátelské pro SEO. Takové téma by mělo být v souladu se sadou požadavků, z nichž některé zahrnují standardní kódování webových stránek CSS3 / HTML5 a rychlou rychlost načítání webové stránky. Pokud si koupíte nebo stáhnete bezplatnou šablonu z webu třetí strany, věnujte pozornost jejímu popisu. Měl by specifikovat, zda je téma přátelské nebo optimalizované pro SEO.

Hned poté, co vyberete vhodnou šablonu, budete muset změnit standardní konfiguraci pomocí WordPress.

WordPress 5.0 SEO

Dosáhněte obecného nastavení a zadejte adresu webové stránky stejným stylem – s WWW nebo bez WWW. Chcete-li, aby vyhledávače jasně definovaly web na zadané adrese, přidejte jej do Google Search Console. Nastavte následující formát odkazu «web / kategorie / název příspěvku». V nastavení přejděte do části „Pravidelné odkazy“, vyberte možnost „Náhodné“ a do pole /%category%/%postname%.html vložte následující význam..

Další optimalizace systému je možná pouze integrací pluginů.

Pro slušnou optimalizaci webových stránek bude také vyžadována instalace jednoho z výkonných pluginů – Vše v jednom Seo Pack nebo Yoast SEO -.

Ihned po jejich přidání se v editoru objeví nová sekce, kde můžete určit název, popis a klíčová slova pro příspěvek. Dopad doplňků SEO na WordPress se neomezuje pouze na tuto funkci. V jejich nastavení je mnoho možností a existují také samostatné návody, jak s nimi pracovat.

 • Vše v jednom Seo Pack pokrývá všechny potřeby optimalizace webových stránek, počínaje metaznačkami pro vyhledávací roboty až po vytvoření souboru Sitemap XML.
 • Váš SEO nabízí téměř stejnou funkčnost, což může komplikovat výběr.

Každopádně získáte mocné nástroje pro vývoj webových stránek WordPress.

3. Vzory

Počet témat:10k+
Témata zdarma&# x2714; ANO
Náklady na placená témata:25–299 $
Citlivý design&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Webové stránky jsou vytvářeny na základě šablon, které WordPress obsahuje. Standardní katalog šablon je k dispozici na palubní desce systému, konkrétně v části „Návrh“. Zde si můžete vybrat a nastavit šablonu z knihovny a nahrávat soubory stažené z jiných zdrojů.

Najít téma WordPress není problém. Kompatibilita verzí je mnohem vážnější problém. Hned po zavedení editoru Gutenberg nebudou všechny bezplatné šablony pracovat se systémem bez jakýchkoli chyb. To je přesně důvod, proč nová verze 5.0 nyní nabízí nové standardní téma Dvacet devatenáct.

Chcete-li se vyhnout nepotřebným problémům, musíte před instalací zkontrolovat, zda je vybraná šablona optimalizována pro nejnovější verzi WordPress. Pokud neexistují vhodné varianty, není to problém. Gutenberg můžete použít pro přizpůsobení šablony, která by dříve vyžadovala úpravu kódu.

Témata WordPress 5.0

Při kontrole funkčních možností WordPress jsme diskutovali o funkcích, které nový editor nabízí. V zásadě jej můžete použít k nastavení rozhraní webových stránek, vytváření nových stránek a přidávání widgetů a bloků k nim. Pokud jste již dříve měli zkušenosti s prací s tvůrci webových stránek, okamžitě si uvědomíte, jak to funguje. I když je tento web WordPress vaším prvním pokusem, přesto se s ním nebudete potýkat. Použitím widgetů, pluginů a krátkých kódů můžete rychle vytvořit požadovaný design webové stránky.

Kromě toho každé téma WordPress přichází s individuálním nastavením, které umožňuje nahrát logo webové stránky, změnit barevné schéma, vytvořit hlavní nabídku a povolit / zakázat zobrazení samostatných widgetů. Množství parametrů, které budete muset nastavit, se mění s ohledem na šablonu, se kterou pracujete, ale základní sada je stále k dispozici v každém motivu. Máte-li štěstí, že máte zkušenosti s kódováním CSS / PHP, získáte další možnosti přizpůsobení designu díky systémovému kódu s otevřeným zdrojovým kódem a integrovanému editoru kódu, který je dodáván se všemi soubory šablon..

4. Zákaznická podpora

Pokud jde o zákaznickou podporu, WordPress to vůbec nemá. Jako bezplatná služba má rozsáhlou celosvětovou komunitu, která je vždy připravena pomoci nováčkům najít odpovědi na jejich otázky. Můžete také narazit na několik textových a video příruček, pokynů a návodů sestavených jinými uživateli systému. Bez ohledu na množství těchto materiálů budete muset prozkoumat systémové nuance, provést požadované změny a postarat se o možnosti podpory sami.. To se týká jak samotného systému, tak dalších funkcí, jako jsou integrovatelné pluginy, šablony a další rozšíření.

To je přesně důvod, proč uživatelé, kteří nejsou kompetentní ve výklenku pro webový design, často čelí situacím, kdy prostě nemohou systém používat s maximální účinností, i když si to přejí. V důsledku toho musí systém změnit tak, aby byl jednodušší, intuitivnější a uživatelsky přívětivější komerční alternativou – tvůrci webových stránek.

5. Cenová politika

Platforma je k dispozici zdarma. Můžeš stáhnout to z oficiálních webových stránek nebo nainstalovat přímo z administrativního panelu hostingu. Převládající množství hostitelů tuto možnost poskytuje. Nemusíte platit ani za pluginy a šablony. I když je jakékoli rozšíření poskytováno za určitou cenu, vždy existuje bezplatná alternativa, která vám umožní dokončit úkol na slušné úrovni. Nepřijdete však bez investic do vývoje webových stránek: budete muset získat doménové jméno a zaplatit za vybraný hostingový plán.

Standardní cena doménového jména .com představuje zhruba 10–15 $ za rok. Prodloužení vás bude stát asi 5 až 15 USD více v závislosti na registrátorovi. Pokud si přejete koupit doménové jméno v jiné zóně, připravte se zaplatit více. Například náklady na domény .club nebo .net začínají 20 USD ročně.

Náklady na hosting také závisí na počtu webových stránek, které chcete vytvořit, a na úložišti dat, které potřebujete. Například nejlevnější Bluehost plán nabízí příležitost zahájit jeden projekt s neomezeným provozem a SSL zdarma za 3,95 $ měsíčně. 50 GB místa na disku bude více než dostačující k vytvoření promo webu nebo portfolia. Roční nájem serveru tak bude stát pouze 47,4 $.

Bluehost Pricing

Čím více úložného prostoru váš web potřebuje, tím dražší bude hosting. Použití neomezené Choice Plus plán, umožňuje například vytvořit rozsáhlý informační portál, který vás bude stát 5,45 $ měsíčně. Pokud z nějakého důvodu pociťujete nedostatek úložného prostoru, můžete vyzkoušet možnosti VPS / VDS a vyhrazený fyzický server. Mějte však na paměti, že dobře fungují pro velké projekty.

6. Klady a zápory

WordPress 5.2 stále využívá výhod, které poskytuje editor Gutenberg. Ten přidává režim úpravy vizuálního obsahu. Jeho úvod odhaluje přechod systému ke zjednodušení a snížení křivky učení pro nováčky. Gutenberg dělá instalaci sady rozšíření nesmyslnou a nabízí podobnou funkčnost v základní sadě CMS.

Další výhody systému zůstaly po závažné aktualizaci systému nezměněny:

 • Jednoduchý administrativní panel;
 • Integrovaný správce souborů, který se stal snadnějším používáním díky zavedení editoru Gutenberg;
 • Rozsáhlá knihovna pluginů, která rozšiřuje základní funkčnost systému;
 • Kompetentní komunita a množství výukových programů.

Nový editor se však nelíbí všem uživatelům. Hlavní stížností je současná deaktivace klasického editačního nástroje. Chcete-li jej obnovit, musíte nainstalovat plugin Classic Editor. V tomto případě je Gutenberg automaticky deaktivován. Současná dostupnost obou verzí editorů – staré i nové – by mohla být rozumným řešením.

Se zavedením WordPress 5.2 a změnou aktualizační politiky se objevuje další nevýhoda – časté problémy s nekompatibilitou šablon a pluginů. Funkce Zdraví webu poněkud pomáhá vyřešit problém, ale pro většinu uživatelů WordPress stále zůstává problémem. Dříve byly velké aktualizace vydávány dvakrát ročně. Od této chvíle je vývojáři budou vydávat častěji. Cesta ven však existuje: nemusíte aktualizovat najednou – stačí uložit verze s jejich změnami.

7. Soutěžící

Díky open-source kódu a velkému množství rozšíření nabízí WordPress funkce, které mohou být poskytovány omezeným počtem nástrojů pro vytváření webových stránek. Pokud však jde o vytváření webových stránek, je síla nástroje méně důležitá než jeho účinnost při realizaci projektu. Z tohoto hlediska existuje mnoho služeb, které jsou jednodušší a umožňují provádět celou řadu úkolů ne horší než WordPress.

Wix vs. WordPressSquarespace vs WordPressWebnode vs. WordPressWeebly vs WordPresswebflow vs wordpressJimdo vs WordPressNakupujte vs WordPressAdobe Muse vs. WordPressWeby Google vs WordPressuCoz vs WordPressBookmarl vs WordPress

Bez ohledu na to, že nejnovější verze WordPress směřuje ke zjednodušení nástrojů pro správu obsahu, v tomto ohledu stále zaostává za nejlepšími tvůrci webových stránek. V zásadě je Gutenberg také rozšíření, které přidává funkce vizuálního editoru do CMS, které jsou poskytovány v základní sadě.

Jednoduchost tvůrců webových stránek není omezena pouze návrhem webových stránek a obsahu. Při vytváření webových stránek s tvůrci cloudových webových stránek se uživatel nemusí starat o věci kromě designu a obsahu, které jsou zcela nastaveny v režimu vizuální úpravy. Na druhou stranu to poskytuje více možností přizpůsobení, které se ne všichni tvůrci webových stránek mohou v současnosti chlubit.

Sečteno a podtrženo

WordPress je jedním z nejjednodušších nástrojů pro vytváření webových stránek, který se díky zavedení vizuálního editoru stal mnohem jednodušším vydáním páté verze. Pokud jde o vývoj webových stránek a předběžná nastavení, nedochází k žádným vážným změnám. Uživatelé si stále musí zvolit hosting, starat se o zabezpečení webových stránek sami a sledovat aktualizace.

WordPress 5.0 nabízí neomezenou funkčnost, která je založena na přístupu s otevřeným zdrojovým kódem a bohatém množství rozšíření. Ne každý projekt však vyžaduje takovou moc a univerzální povahu. Například, pokud potřebujete vytvořit vstupní stránka, A firemní web nebo a malý internetový obchod, pak bude použití tvůrců webových stránek účinnějším a rozumnějším řešením.

WordPress je každopádně jedním z hlavních nástrojů pro tvorbu webových stránek, který je žádán jak u nováčků, tak se zkušenými webovými designéry. Může být použit k řešení různých úkolů a je jen na vás, zda se rozhodnete, zda přijde na realizaci vašeho nápadu.

Vyzkoušejte WordPress zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map