Recenze Yola.com

Yola – je jedním z prvních tvůrců webových stránek, který je k dispozici velkému publiku. Systém byl uveden do provozu v roce 2007 a způsobil revoluci v celém přístupu k webdesignu, takže pro netechnické techniky je mnohem jednodušší a pochopitelnější.


Od data svého založení se tvůrce webových stránek hodně změnil. Díky novým funkcím, nástrojům, prvkům webového designu a šablonám si služba získala celosvětovou popularitu. Yola existuje už poměrně dlouhou dobu, ale je stále konkurenceschopná? Jaké nové funkce a výhody nabízí a existují nějaké speciální nuance, díky nimž vyniká z davu?

K těmto aspektům nebudeme dělat žádné předpoklady. Místo toho se podívejme na hlavní body Yoly (a samozřejmě na její nevýhody), které vám pomohou rozhodnout, zda systém pro vás funguje dobře nebo ne.

1. Snadné použití

Pokud jste se někdy pokusili použít Yola, pak jste si nemohli všimnout, že její rozhraní vypadá ve srovnání s tvůrci moderních webových stránek. Hned po registraci (což je poměrně rychlé) získáte přístup k hlavnímu panelu a právě zde budete hned od začátku čelit několika otázkám..

Jde o to, že není úplně jednoduché pochopit počáteční implikace sekcí a najít ty, které skutečně potřebujete, abyste mohli začít s vývojem vašeho projektu. Prozkoumání všech kategorií a možností dostupných na ovládacím panelu rozhodně trvá.

Yola Dashboard

A co víc, nemůžeme říci, že jsme si užili editor přetahování systému. Je to například restriktivnější než to u Wixu a zabere to nějakou dobu, než si na to zvykneme a pochopíme jeho logiku. Tvůrce podporuje přetažení, ale nemáte nad všemi prvky plnou kontrolu – když je upustíte, jednoduše skočí do předem určených neviditelných polí.

2. Sada funkcí a flexibilita

Stejně jako jakýkoli jiný moderní tvůrce webových stránek vám i Yola umožňuje vytvářet strukturu a rozvržení webových stránek přidáním, uspořádáním a úpravou více bloků obsahu. Patří mezi ně strukturní prvky (tlačítka, bloky obsahu, galerie atd.) A widgety (mp3 přehrávač, videa, obchod, komentáře na Facebooku a další).

Yola Editor

Pokročilá funkčnost platformy zahrnuje editor HTML / CSS, kde mohou tech-důvtipní uživatelé psát svá vlastní pravidla CSS a provádět přímé změny kódu. Pokud jde o zbývající části systému, jsou následující:

Možnosti integrace

Yola vám umožňuje vybrat a integrovat celou řadu nástrojů, widgetů a externích systémů. Můžete se tedy integrovat do běžných kontaktních e-mailových marketingových služeb, blogů Tumblr, sady Google App Suite, služeb podpory PayPal atd..

Bohužel v současné době neexistuje integrace s tržištěmi a platformami elektronického obchodování, službami CRM, asistenčními a účetními platformami a dalšími důležitými externími systémy..

Mobile Plus

Systém umožňuje uživatelům prémiového plánu získat maximum z pokročilé funkce Mobile Plus. To vám umožní zobrazit a upravit mobilní verzi vašeho webu pomocí několika kliknutí.

Yola Mobile Plus

Udělejte si čas, abyste určili své pracovní hodiny, poskytli mapy a pokyny a umožnili návštěvníkům webových stránek kontaktovat vás klepnutím na obrazovku, aby vám mohli zavolat. To je jednoduché a rychlé.

Integrace sociálních médií

Systém umožňuje synchronizaci vašeho účtu Yola s oblíbenými službami sociálních médií, jako jsou Facebook a Twitter. To nejen přispívá k funkčnosti služby, ale také pomáhá udržovat uživatele v povědomí o všech změnách, aktualizacích, událostech, zprávách a speciálních slevách, které systém nabízí..

Možnosti elektronického obchodu

Nastavení internetového obchodu s Yola není vůbec obtížné, protože systém obsahuje výkonný integrovaný eCommerce engine. Chcete-li ji však použít, musíte upgradovat na placený plán. Můžete také vytvořit internetový obchod s Yola integrací Ecwin pluginu do něj.

Elektronický obchod Yola

Funkce eCommerce vám umožňuje prodávat produkty 24/7 v online režimu nastavením integrovaného nákupního košíku, prodejem až 1000 produktů, propojením vašeho internetového obchodu Yola s účtem Facebook, získáním přístupu k palubní desce systému, vytvořením a úpravou okna výkladu , s využitím souboru pro import / export produktu CSV atd.

Motor také podporuje více jazyků a integruje se s mezinárodními a místními poskytovateli lodní dopravy, jako jsou FedEx, UPS, USPS, DHL a další. Yola umožňuje přijímat platby kreditní kartou nebo PayPal, integrovat se s více platebními branami a nastavit daně z prodeje vašich produktů na základě geografického umístění.

Uživatelé mají skvělou příležitost k zavedení flexibilního internetového obchodu nabízejícího úplnou kontrolu nad produkty a jejich kategoriemi. Mohou vytvářet a ukládat nákupní profily, spravovat nástroje online inventáře, sledovat objednávky a kontaktovat zákazníky.

Možnosti překladu webových stránek

Webové stránky Yola nejsou v současné době k dispozici v mnoha jazycích – existuje pouze možnost přidat na web widget Google Translate, aby byl váš projekt dostupný v několika cizích jazycích. Zatím neexistuje žádný speciální nástroj pro vytváření vícejazyčných webů nebo jazykových lokalizací.

Widgety a doplňky

S Yola můžete propojit a spravovat widgety, abyste poskytli svému webu pokročilejší design a výkon. Většina widgetů však není integrována, ale jde o integraci třetích stran. Zde také není k dispozici žádný App Store, který by udělil přístup ke sbírce widgetů.

Možnosti SEO

Aby váš web založený na serveru Yola dosáhl lepších výsledků vyhledávače, systém vám umožní vyplnit a přizpůsobit metaznačky pro všechny stránky. Patří sem názvy, popisy, klíčová slova atd. K dispozici je samostatná část nabídky, kde můžete vytvářet a měnit text URL, aby byl uživatelsky přívětivý.

Fórum

Yola nepodporuje možnost vytvoření fóra. Pokud pro své webové stránky stále potřebujete fórum, musíte jej vytvořit v samostatné subdoméně systému pomocí specializovaných modulů a nástrojů fóra. Samozřejmě to není docela pohodlné, takže by bylo jednodušší použít jednoho z tvůrců webových stránek tuto funkci poskytněte hned po vybalení.

Tvůrce kontaktních formulářů

Můžete si nainstalovat flexibilní, pohodlný a snadno použitelný nástroj pro tvorbu kontaktních formulářů a vytvářet tak online formuláře, které lze použít na vašem webu. Toto je jedna z funkcí, které v současné době mnoho současných tvůrců webových stránek chybí.

Kontaktní formulář Yola

Funkce úpravy kódu

S Yola můžete individuálně upravovat kód své webové stránky, pokud dobře ovládáte základy HTML. Tato funkce také umožňuje přidávat externí widgety a nástroje na váš web pomocí úpravy kódu.

Blogování

Yola bohužel postrádá blogovací platformu, ale usnadňuje integraci vašeho blogu Tumblr. Toto je jedna z hlavních nevýhod platformy.

3. Vzory

Počet témat:15
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:✘ NE
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Vytvoření webu pomocí Yola začíná výběrem šablony. V současné době webový tvůrce nabízí přes 90 šablon, které jsou poskytovány zdarma a za příplatek. Celková kvalita šablony je pěkná a jsou vizuálně přitažlivá, ale ve srovnání s designy, které nabízí Wix, uKit a další renomovaní vůdci ve výklenku webového designu, jsou o něco horší.

Šablony nejsou rozděleny do kategorií, přesto existuje možnost, která vám umožní vybrat prázdnou šablonu pro vytvoření zcela jedinečného webu od nuly. Šablony Yola jsou optimalizovány pro mobily, aby se dokonale přizpůsobily různým velikostem a rozlišení obrazovky.

Jakmile vyberete upřednostňovanou šablonu, zobrazí se její náhledová verze, která prozkoumá podrobnosti. Budete vyzváni k zadání názvu svého webu, jeho tématu, kontaktních údajů (které budou dále přidány na vaši webovou stránku). Dobrou zprávou je, že jak vypadá nějaká šablona, ​​když ji dostanete od Yoly, je teprve začátek – v budoucnu nahradíte všechny výchozí obrázky, změníte rozložení obsahu, upravíte zápatí, nahrajete nový banner atd., Pokud jste samozřejmě ochotni investovat svůj čas a úsilí.

Yola šablony

Každá šablona se skládá z bloků, které lze v náhodném pořadí upravit, odstranit, přidat, upravit a uspořádat na stránce. Práce s nimi také není problém. Naopak, tento proces je zábavný a zábavný.

Yola šablony jsou přepínatelné. Pokud máte pocit, že vaše první volba není správná, a přizpůsobení nestačí, můžete jednoduše přenést svůj obsah do nové šablony.

4. Zákaznická podpora

Zákaznická podpora Yola je na slušné úrovni a existuje několik možností, jak využít zde. Ať už se setkáte s jakýmkoli potížím, při úpravě svého webu můžete využít kartu Nápověda, která zůstává aktivní na všech stránkách v administračním panelu. Obsahuje odkazy na nejdůležitější místa, včetně fóra komunity Yola, centra nápovědy, výukových programů a webinářů školení.

Pokud odpověď stále nemůžete najít, můžete kontaktovat některého z odborníků Yola e-mailem nebo telefonicky. K dispozici je také přístup k vyskakovacímu oknu Okamžitá nápověda – místo, kam můžete napsat jakoukoli otázku, která vás zajímá, a počkat, až vám pomocník odpoví..

Dalším způsobem, jak získat podporu 24/7, je napsat dotaz do pole vyhledávacího filtru a čekat na výsledky, které systém vygeneruje. Existují nějaké problémy s vaší zákaznickou podporou nebo její kvalitou? Poté vyplňte sekci „Nahlásit zneužití“ a informujte tým o situaci. Stručně řečeno, zákaznická podpora je jednou ze silných stránek společnosti Yola, což je určitě významná výhoda systému.

5. Cenová politika

Yola je bezplatná webová služba. K dispozici je bezplatná verze, která vám umožní vytvořit web na subdoméně Yola obsahující až 3 stránky. Yola také nabízí tři placené plány:

Možnost cenyNákladyFunkce
Bronz:4,95 $ / měsíc✓ Neomezené stránky;
✓ 2 GB úložiště;
✓ Doména zdarma.
Stříbrný:9,95 $ / měsíc✓ Ne Yola Bradnding;
✓ Prémiové šablony;
✓ Pokročilý editor.
Zlato:19,95 $ / měsíc✓ Neomezená šířka pásma;
✓ Klíčová slova a analýza provozu;
✓ SEO Monitoring.

Výše uvedené jsou zlevněné ceny poskytované v případě, že se rozhodnete získat roční předplatné. Platforma nabízí 30denní záruku vrácení peněz na všechny prémiové balíčky těm uživatelům, kteří nejsou s vybraným programem z nějakého důvodu spokojeni..

A co víc, Yola umožňuje přidat do jakéhokoli placeného balíčku internetový obchod pouze za 10 $ měsíčně. Obchod přijde se všemi požadovanými funkcemi eCommerce a bude postrádat skryté výdaje, transakční poplatky a další podobné finanční nuance. Nakonec si můžete najmout návrháře a vývojáře společnosti Yola, aby pro vás vytvořili váš web – tato možnost začíná na 499,95 $.

6. Klady a zápory

Práce s Yola je poutavá a zajímavá pro všechny. Stejně jako jakýkoli jiný tvůrce webových stránek však systém přichází s konkrétními výhodami a nedostatky, které jsou jeho uživatelé povinni znát. Podívejme se nyní na ty nejvýraznější rysy.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; platforma elektronického obchodování;
&# x2714; Bohatá kolekce šablon;
&# x2714; Dostupnost;
&# x2714; Možnosti úpravy kódu.
✘ Omezená funkčnost webových stránek zdarma;
✘ Chybějící plně integrovaný modul blogů;
✘ Nedostatek nástrojů pro přizpůsobení designu;
✘ Nedostatečná kvalita šablony.

7. Porovnání s konkurencí

V roce 2007 byla Yola velmi oblíbenou webovou službou. Postupem času však systém začal zaostávat za svými nejbližšími konkurenty. Podívejme se například na srovnání Yola vs Weebly.

Weebly vs Yola

Zatímco Weebly většinou pracuje skvěle pro budování portfolií, blogů a internetových obchodů, Yola se používá hlavně k spouštění propagačních webů a jednostránkových projektů. Postrádá integrovaný blogovací modul, který je jedním z významných nedostatků služby.

Přestože oba stavitelé webových stránek se snadno používají a dobře fungují pro nováčky, Yola stále postrádá funkčnost a nástroje pro přizpůsobení návrhů, které by pokryly široké spektrum potřeb webových vývojářů. Weebly také vyniká z hlediska kvality šablon a jejich mobilní optimalizace, i když je oproti Yola o něco dražší.

8. FAQ

Otázka: Je Yola opravdu zdarma?

A: Ano, jejich balíček zdarma je zcela zdarma. Nemáte povinnost upgradovat svůj bezplatný účet. S bezplatným účtem si můžete vytvořit základní web obsahující až 3 stránky s šířkou pásma 1 GB a 1 GB úložiště. Web bude publikován do subdomény Yola.

Všechny placené plány mají 30denní záruku vrácení peněz.

Otázka: Jsou jejich šablony přizpůsobitelné?

A: Ano, jsou. Ve vybrané šabloně můžete provádět změny pomocí uživatelsky přívětivého editoru Yola What-You-See-Is-What-You-Get nebo provedením změn na úrovni kódu – existuje pokročilý editor pro výkonné uživatele. Pokud o CSS víte něco nebo dvě, můžete svůj web úplně přestavět a dát mu nový vzhled. Funkce pokročilých úprav je k dispozici v balíčcích Professional a Unlimited.

Otázka: Podporuje Yola eCommerce?

A: Ano, Yola má řešení elektronického obchodu. Je to integrace s Ecwid, přední platformou elektronického obchodování, která je neuvěřitelně populární u ostatních tvůrců stránek. Existují Ecwid widgety v uKit, Webydo a Wix.

Yola Commerce můžete přidat do jakéhokoli plánu za 10 $ / měsíc. Poskytuje vám funkce, jako například: možnosti a kombinace produktů; variabilní stanovení cen produktů, jako jsou různé velikosti, barvy, modely atd .; řízení zásob; řízení objednávek a zásob; správa zákazníků (uživatelé mohou vytvářet účty a ukládat své platební údaje); Integrace obchodu na Facebooku; více platebních metod; promo kódy a slevy; správa daní a další.

Otázka: Nabízejí vlastní designové služby?

A: Ano, ano. Spojili se s profesionálními designéry a nabídli Yola Premier, službu na klíč, která vám poskytne profesionálně navržený web Yola. Web bude plně přístupný a budete jej ovládat. Budete moci provést jakékoli změny v designu a obsahu.

Otázka: Jsou weby Yola mobilní??

Odpověď: Abyste mohli optimalizovat svůj web Yola pro mobilní prohlížení, musíte si zakoupit jeden z prémiových balíčků.

Mobilní publikování Yola

Otázka: Nabízejí jakékoli funkce SEO?

A: Ano, ano. Existují některá bezplatná standardní nastavení (metaznačky: klíčová slova, popis, název) a pokročilá služba Yola Traffic Builder. Tato prémiová funkce vám pomůže porozumět základním principům toho, jak roboti ve vyhledávačích procházejí vaše stránky, prohledávají na vašem webu chyby a vylepšení a také odesílají zpětnou vazbu o používání klíčových slov. Yola Traffic Builder vám poskytne měsíční přehledy.

Otázka: Jaké jsou alternativy Yola?

Odpověď: Yola je nepochybně skvělá společnost, ale zdá se, že před několika lety přestali aktualizovat software. To vás může přivést k aktivnějšímu tvůrci stránek uKit nebo Wix.

Sečteno a podtrženo

Snadnost použití:8/10
Funkce:5/10
Design:7/10
Technická podpora:8/10
Ceny:7/10
Celkové skóre:7,0 / 10

Yola je tvůrce webových stránek, který patří zástupcům staré generace nástrojů pro webový design. Kdysi to bylo populární, protože jeho sada funkcí stačila na pokrytí potřeb cílové skupiny před několika lety. Uplynutí času vyvolává potřebu hledat více výkonné a výkonnější tvůrce webových stránek a zdá se, že Yola opravdu postrádá požadovanou funkčnost.

Když jsem zkontroloval stavitele webových stránek, nemůžu mít pocit, že Yola před několika lety přestala aktualizovat svůj software. Během minulých let vydali několik nových šablon, ale to nestačí, aby vydrželi současnou nika konkurenci, která je v dnešní době opravdu tvrdá.

Systém má skutečně řadu nesporných výhod, například silnou zákaznickou podporu a několik šablon. Současně vás může nedostatek vestavěných blogovacích řešení, průměrných návrhů a vysokých cen vést k potřebě hledat rozumnější řešení..

Můj názor se může lišit od vašeho, nemyslím si však, že tento tvůrce webových stránek pro vás bude fungovat, pokud máte v úmyslu spustit plně funkční současný web. To platí zejména v případě, že existuje tolik výhodnějších alternativ. Volba je nyní na vás!

Vyzkoušejte Yola Now

 Je to zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map