Simbla Recenze

Simbla – je drag-and-drop webový tvůrce, což zahrnuje snadnost použití a poskytuje výjimečné zkušenosti s vytvářením webových stránek, pokud jde o vývoj webových stránek a webových aplikací.


Platforma byla založena v roce 2013 a vyznačuje se užitečným nástrojem pro nováčky a web design prps, kteří mají v úmyslu založit a spravovat různé typy webových stránek. Specializovaná specializace systému se však týká především vytváření propagačních webů a jednostranných stránek.

Uživatelé, kteří neznají vývoj webových stránek, mohou nechat své pochybnosti pozadu, protože Simbla vylučuje potřebu učit se, porozumět a upravovat kódy webových stránek. Místo toho používá technologii drag-and-drop pro zjednodušení procesu webového designu pro každého. Kdy byste neměli mít žádné problémy navrhování projektu od nuly – tak intuitivní a snadný proces je.

Pokud v současné době hledáte tvůrce webových stránek, který bude obsahovat dobrou kombinaci jednoduchosti, funkčnosti a flexibility, měli byste zvážit použití Simbly pro vaše snahy o webový design. I když to není nejoblíbenější řešení na trhu, stále přichází s sadou funkcí, díky které je atraktivní pro určité kategorie uživatelů. Proto je nejvyšší čas zkontrolovat systém jako jeden z nejzajímavějších a nejoblíbenějších vzorků svého druhu, abychom zjistili, zda může vyhovět vašim potřebám a očekáváním..

1. Snadné použití

Simbla nezabírá mnoho času, než začít. Musíte vyplnit krátký online formulář, kde budete vyzváni k zadání svého jména, e-mailu a hesla. Hned poté dostanete potvrzovací e-mail, jehož aktivace vás přesměruje na hlavní panel systému. Zde si budete muset vybrat ze tří hlavních řešení, která Simbla nabízí – tvůrce webových stránek, tvůrce webových aplikací a tvůrce databází.

Simbla Wizard

První možnost vám umožní vybrat jednu z dostupných šablon a přizpůsobit ji podle vašich potřeb. Druhá možnost vás přesměruje na tvůrce webových aplikací, kde budete moci vytvářet webové stránky, aplikace pomocí nástrojů pro vývoj webových aplikací, které mají stavitelé webových stránek na skladě. Třetí možnost zase poskytuje přístup k tvůrci databáze, což je skvělá volba pro spouštění webových aplikací a připojení vašeho projektu k požadovanému obsahu. Výběr by měl být odpovídajícím způsobem založen na vašich aktuálních potřebách, požadavcích a cílech webového designu.

Pokud se hlavně zajímáme o používání Simbly jako tvůrce webových stránek, má smysl se z tohoto hlediska blíže podívat na funkce a pohodlí služby. Po výběru tvůrce webových stránek budete znovu vyzváni k výběru jedné ze dvou možností. První z nich zahrnuje výběr jedné z dostupných předem připravených šablon, které lze upravit a přizpůsobit s ohledem na vaše potřeby. Další alternativou je vybrat funkci Průvodce webem, která vám umožní začít projekt od nuly pomocí integrovaného systémového průvodce. Ve skutečnosti je to docela jednoduché: místo výběru motivu stačí zadat název webu a vybrat jeho typ (sinlge- nebo multipage), definujte preferovanou strukturu a vyberte barevné schéma. Váš webový rámec je nyní připraven a můžete pokračovat v jeho plnění obsahem.

Simbla Editor

Rozhraní drag-and-drop Simbly je čisté, intuitivní, uživatelsky přívětivé, srozumitelné a snadno ovladatelné: z horní lišty můžete spravovat stránky, konfigurovat nastavení stránek a přidávat prvky. Přestože je stavitel velmi intuitivní, důrazně doporučujeme, abyste se před provedením jakýchkoli kliknutí vydali na úvodní prohlídku – dokončení vám zabere méně než jednu minutu. Prohlídka vám ukáže základy práce v Simble a pomůže vám ušetřit spoustu času a úsilí v budoucnosti. Zkrátka řečeno, práce se Simblou je docela zajímavá, pohodlná a snadná – přímo od potřeb začátečníka!

2. Funkce & Flexibilita

Je docela těžké zavolat Simblovi staviteli webových stránek s naloženými funkcemi, ale rozhodně má na skladě několik atraktivních funkcí. Pokud máte pravdu, že systém použijete ke spuštění osobního nebo obchodního projektu, povědomí o těchto funkcích vám pomůže co nejlépe využít. Podívejme se hned na některé z nejpozoruhodnějších prvků systému.

Simbla Blocks

App Market

Simbla vám umožňuje vybrat a integrovat do vašeho projektu řadu originálních aplikací, které vám umožní efektivní správu vaší firmy. Tyto aplikace jsou většinou zdarma, ale umožňují spravovat a ovládat váš web z jediného ovládacího panelu, což je pohodlné a efektivní. Zde je seznam nejpopulárnějších aplikací, které si můžete v případě potřeby vybrat a integrovat do svého projektu:

Simbla Apps

 • Blog – Rozšíření umožňuje vytvořit webovou stránku blogu, přidávat a upravovat příspěvky, přizpůsobovat jeho design (jak v theisual módu, tak prostřednictvím editace zdrojového kódu) a dokončete další několik úkolů. Je také možné vyplnit nastavení SEO a zvýšit tak pozici blogu ve vyhledávačích;
 • Příspěvky na blogu Simbla

 • Katalog výrobků – Máte možnost integrovat katalog produktů do svých webových stránek a předvést své produkty / služby v nejvýhodnějším světle. Produktový katalog umožňuje vytvářet a upravovat popisy produktů dostupných na webu. Může to být například katalog ručně vyráběných produktů vyrobených majitelem webových stránek nebo něco podobného. Bylo by hezké vidět další integraci této aplikace s funkcí elektronického obchodování;
 • Zprávy – Systém umožňuje přidávat a ovládat textové funkce, které vám umožní zveřejňovat zprávy na jakékoli stránce a v jakékoli části vašeho webu;
 • Simbla News Ticker

 • Vedoucí manažer – Díky vedoucímu manažerovi, který nabízí Simbla, budete moci spravovat a sledovat potenciální zákazníky registrované prostřednictvím webu založeného na Simble. Zde budete moci sledovat informace o vašich potenciálních zákazech, jakož i o pokroku a stavu, který s nimi souvisí;
 • eCommerce – App App v současné době nabízí eCommerce funkci poskytovanou ve verzi Beta, zatímco je testován. Jakmile bude funkce aktivována, budete moci vytvářet online obchody, generovat provoz, budovat zákaznické základny, prodávat nabízené produkty / služby, sledovat seznamy zásob a používat spoustu dalších nástrojů elektronického obchodování, které systém nabízí;
 • Katalog produktů Simbla

 • CRM – Stejně jako eCommerce je funkce CRM k dispozici také ve verzi Beta. Brzy bude vydáno, aby vám umožnilo spravovat vztahy se zákazníky a prodej prostřednictvím stylového a moderního uživatelského rozhraní;
 • Analýza webu a znalostní báze – Tyto dvě funkce jsou k dispozici také na App App, ale ještě nejsou představeny publiku. Systém oznámí jejich vydání v nejbližší budoucnosti.

Toto jsou základní sady funkcí dostupné na trhu aplikací. Mnoho dalších nástrojů a aplikací je stále ve vývoji a brzy budou vydány (e-mailový marketing, online plánování atd.).

Tvůrce aplikací

Simbla není jen o vývoji webových stránek. Systém umožňuje spouštět a spravovat kvalitní aplikace, které lze dále integrovat do vašeho webu. Pokud nejste z nějakého důvodu spokojeni s dostupnou volbou App Market, systém vám umožňuje vytvářet a přidávat vlastní aplikace prostřednictvím integrovaného nástroje pro tvorbu aplikací. Vytvořené aplikace se automaticky synchronizují s databází systému, aby byly dále k dispozici na webové stránce podle vašeho výběru.

Tvůrce databáze

Tato možnost umožňuje vytvářet a spravovat databáze klientů pro váš web nebo webovou aplikaci. Toto je jedinečná funkce pro tvůrce webových stránek. Pokud je integrovaná systémová databáze založena na cloudu, není pro její nastavení třeba znát základy kódování. Tvůrce databáze funguje skvěle pro vývoj webových aplikací. Uživatelé zde mohou použít dostupné informace a připojit své webové stránky k požadovanému obsahu. Vytváření a použití vlastní databáze je velmi pohodlné a dlouhodobě pomáhá vašemu úsilí a času. A co víc, celý proces vyžaduje pouze jedno kliknutí, což je také výhoda sama o sobě.

Funkce SEO

Simbla SEO

Z hlediska optimalizace webových stránek si funkce Simbly zaslouží nejvyšší stupeň. Je vybaven automatickým generováním map webových stránek, možností přidat do záhlaví webových stránek počet Google Analytics a další poznámky. Všechny webové stránky spuštěné v systému jsou založeny na HTML5, což znamená, že veškerý nahraný obsah je automaticky optimalizován pro vyhledávače. Kromě toho můžete nastavit přesměrování 301 na vnitřní webové stránky i na bezplatném plánu. Můžete také vyplnit metadata svého projektu, vytvořit uživatelsky přívětivé adresy URL, synchronizovat svůj web s Google Analytics a sledovat jeho výkon atd..

Integrovaný hosting

Všechny plány Simbla přicházejí s integrovaným hostingem, který umožňuje vytvářet a ukládat vaše webové stránky přímo na serverech systému, které jsou umístěny v USA. To vylučuje potřebu hledat poskytovatele hostingu třetí strany, který nakonec šetří váš čas a úsilí.

3. Vzory

Počet témat:81
Profesionální šablony:&# x2714; ANO
Témata zdarma:&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:✘ NE
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Se Simblou můžete začít s připravenou šablonou nebo od nuly. Šablony Simbly mají svěží, moderní vzhled, takže i když jste profesionální designér, možná byste si je měli pro inspiraci prohlédnout.

Tvůrce webových stránek nabízí kolem 100 šablon, včetně prázdné. To není působivé, zejména ve srovnání s Wixem. Pro nováčka je to však více než dost, zatímco profesionální weboví designéři nemusí vůbec potřebovat vlastní šablony webových stránek.

Neexistuje žádné členění šablon do kategorií, ale dostupnost možnosti živého náhledu umožňuje pochopit, zda se jedná o jednostránkovou nebo vícestránkovou šablonu a vybrat nejvhodnější řešení..

Když už mluvíme o snadnosti přizpůsobení šablony, Simbla umožňuje přidávat nové stránky a nabídky, upravovat nastavení webových stránek, používat nástroje WebMaster, přistupovat ke správci souborů a nahrávat a spravovat mediální soubory a v případě potřeby sdílet hotový projekt. Tyto možnosti jsou k dispozici v části „Webové stránky“ ovládacího panelu. Stejně tak můžete upravit nastavení pro všechny webové stránky a zobrazit náhled každé nově navržené stránky na nové kartě. Tyto možnosti jsou k dispozici v samostatné části „Stránka“ tvůrce webových stránek.

Šablony Simbla

Celkově můžete upravovat záhlaví webových stránek, zápatí, sekci kontaktů, úvodní stránku, obsah a dokonce i multimediální část. Zde narazíte na prvky, které můžete do svého projektu integrovat, konkrétně posuvníky, hlavní textové prvky, flash soubory, galerie, videa, odkazy na kotvy, mapy a mnoho dalších modulů. Toto jsou přetahovatelné prvky, které najdete v sekci „Multimédia“ a poté je přidáte na libovolnou stránku vašeho webu.

Mediální dotazy je další zajímavá možnost (pro tvůrce webových stránek), které si zaslouží pozornost. Můžete nastavit tablet / mobilní a vlastní bod sbalení a také určit hodnotu bodu sbalení nabídek. To je výhodné, pokud jde o provádění změn v citlivém rozvržení pro nepopulární velikosti obrazovky.

Všechny šablony reagují a z ovládacího panelu si můžete prohlédnout vzhled mobilu a tabletu svého webu. Neexistuje však žádný způsob, jak změnit váš mobilní vzhled vašeho webu.

Simbla má dva pracovní režimy: Easy a Pro. Oba režimy poskytují naprostou zkušenost s úpravou WYSIWYG, ale režim Pro je vybaven pokročilými možnostmi úprav, jako je mřížka, text, multimédia, formuláře a další.

Pokud víte o kódování něco nebo dvě, můžete využít pokročilých editorů jazyka JavaScript a CSS společnosti Simbla.

Je třeba zmínit, že možnost přidání osobních skriptů Java na web není pro tvůrce webových stránek běžná. To je další bonus pro Simblu.

4. Zákaznická podpora

Simbla přichází s vlastní podporou & Centrum nápovědy, které poskytuje podrobné návody, jak systém používat. Znalostní základna pokrývá všechny kroky procesu vytváření webových stránek a existuje také možnost filtru vyhledávání pro uživatele, kteří chtějí při procházení Centra nápovědy zkrátit dobu vyhledávání..

Pokud nemůžete najít odpovědi na své otázky, můžete při práci na vývoji vašich webových stránek kontaktovat tým zákaznické podpory prostřednictvím vyskakovacího okna nápovědy Zendesk. Zde můžete napsat svůj dotaz nebo dotaz a čekat na odpověď. Celkově vzato služba zákaznické podpory tvůrce webových stránek je průměrná a rozhodně postrádá podporu live chatu, e-mailovou a telefonickou pomoc.

5. Cenová politika

Můžete si vybrat bezplatný plán a nikdy zaplatit penny (můžete platit pomocí Facebook Like nebo retweet). Budete však omezeni na 300 MB místa a šířky pásma a také na adresu URL Simbla.

Pokud se chcete připojit k vlastní doméně a získat také více místa, musíte jít na placený plán. Existují čtyři placené plány rozlišené na základě úložiště a šířky pásma. Všechny plány Simbla jsou vybaveny stejnými funkcemi.

Simbla Pricing

Celkově vzato, Simbla nabízí 5 plánů:

 • Volný, uvolnit300 MB úložiště a šířky pásma, doména Simbla a 60denní zkušební verze pro záznamy databáze, požadavky na databáze, možnosti blogu, uživatelské aplikace přizpůsobené uživateli, novinky a funkce katalogu produktů.
 • Startér (72 $ / rok) – 1 GB úložného prostoru a šířky pásma, 1000 databázových záznamů a 1000 databázových požadavků.
 • Základní (144 $ / rok) – 3 GB úložného prostoru a šířky pásma, možnost připojení vaší vlastní domény, 5000 databázových záznamů a 10000 databázových požadavků.
 • Pokročilý (288 $ / rok) – 10 GB úložného prostoru a šířky pásma, 20000 databázových záznamů a 40000 databázových požadavků.
 • Pro (576 $ / rok) – 20 GB úložného prostoru a šířky pásma, 50000 databázových záznamů a 100000 databázových požadavků.

Chcete-li odstranit odkaz Simbla (umístěný v zápatí všech webů Simbla), musíte jít s plánem Basic nebo vyšším.

6. Klady a zápory

Simbla je docela pěkný tvůrce webových stránek, který přichází se sadou výhod a nevýhod, které by měl každý uživatel znát před použitím systému. Pojďme je hned zaregistrovat, abychom vám pomohli správně vybrat.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Snadnost použití;
&# x2714; Drag-and-drop editor;
&# x2714; Tvůrce aplikací;
&# x2714; Tvůrce databáze;
&# x2714; Dostupnost prázdné šablony, kterou lze přizpůsobit od nuly atd.
✘ Žádný live chat, e-mail a telefonická podpora;
✘ Mnoho funkcí, které se stále vyvíjejí;
✘ Nedostatek funkčnosti elektronického obchodu atd.

Sečteno a podtrženo

Simbla je tvůrce webových stránek pro kutily, který se velmi snadno používá díky možnosti úpravy přetažením, intuitivnímu rozhraní a všestranným parametrům přizpůsobení designu. Systém funguje dobře pro vývoj všech druhů webových stránek a je dobrou volbou pro začátečníky i odborníky na webový design.

Platforma nabízí dostatek nástrojů, které vás rychle a online spojí, ale postrádá spoustu nutných funkcí, jako je například eCommerce a přístup k analytice webových stránek. Vývojáři webového tvůrce však slibují, že v nejbližší budoucnosti zavedou řadu funkcí, protože jsou v současné době ve vývoji.

Forte Simbla je snadné použití a pokročilé možnosti úprav (Editory CSS a JavaScript, režim Pro atd.). Systém také nabízí kolem stovky responzivních návrhů a prázdné téma, které si můžete přizpůsobit od nuly.

Celkově vzato mám o tomto tvůrci webových stránek smíšené pocity. Na jedné straně má některé jedinečné funkce, které u průměrného tvůrce stránek neuvidíte, ale na druhé straně má pěkný prostor pro další rozvoj.

Vyzkoušejte Simblu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map