Uhlíková výroba

Uhlík – je tvůrce online portfolia. Byl vyvinut tak, aby jednotlivcům umožňoval stabilní webovou přítomnost. Umělci, fotografové, grafici a ilustrátoři mají šanci se spojit s potenciálními zákazníky a sdílet svá díla s globálním publikem prostřednictvím aktuálních a stylových webů. Tvůrce webových stránek se velmi snadno používá. Nabízí doslova okamžitý způsob, jak nastavit a provozovat online portfolio bez kódovacích dovedností.


Tento software má rostoucí komunitu s více než 2 000 000 živých portfolií postavených na Carbonmade. Tvůrce webových stránek byl založen v roce 2005 a v roce 2019 byl kompletně přestavěn a znovu spuštěn na Carbonmade 4. Nováčci ocení bezproblémový proces přihlášení kromě sady funkcí přizpůsobení k vytvoření ohromujícího portfolia, které vyniká. Přestože tvůrce webových stránek může vypadat z hlediska flexibility trochu omezeně, svou práci odvádí skvělým způsobem. Pojďme se podívat, co je uvnitř platformy Carbonmade 4.

1. Snadné použití

Carbonmade přichází s funkcí drag-and-drop, což z něj dělá ideální volbu pro nováčky. Systém usnadňuje uživatelům uspořádání rozvržení stránky, přesouvání různých prvků nebo přidání nových prvků. Nemáte mít žádné technické dovednosti. Začněte jednoduše podle jednoduchých kroků.

Zatímco někteří uživatelé byli zklamáni neschopností připojit své vlastní domény, Carbonmade tuto chybu opravil. Od nynějška se odběratelé mohou připojit k doménám místo toho, aby získali výchozí subdoménu carbonmade.com. Výsledkem je, že se platforma změnila na řešení typu all-in-one pro sestavení a nasazení online portfolia. Nejdříve ale první.

Začínáme

Jak jsme již uvedli, software je velmi snadno použitelný. Pro začátek nemusíte kupovat plán pro. Uživatelé se mohou rozhodnout pro zkušební období zdarma a zkontrolovat, jak systém funguje. Budete požádáni, abyste uvedli své jméno a výklenek, který zastupujete. Zde máme ilustrátory, designéry UI / UX, fotografy, umělce atd. Jednoduše si vyberte specializaci, aby systém mohl vybrat několik vzorků šablon a jít dál.

Carbonmade začíná

Další fází je uvedení e-mailu. Systém vygeneruje uvítací dopis bez nutnosti potvrzení hesla. Poté budete mít několik možností rozvržení. Jsou docela základní s některými základními bloky. Jsou však pouze pro začátek procesu přizpůsobení. Neměli byste posuzovat design, než se ponoříte do kreativní budovy.

Přizpůsobení šablony

Carbonmade s plnou sadou nástrojů přizpůsobit a upravit všechny náležitosti. Můžete změnit vše od vlastního profilu a SEO až po design a nastavení stránky. Chcete-li zjistit, s čím začít, rozdělte řídicí panel do několika kategorií:

 • Úprava rozvržení – Všechny dostupné bloky jsou umístěny v levém postranním panelu. Tam máme galerie, posuvníky, obrázky na celou obrazovku, sekce O mně, Bloky vedle sebe, sekce s podrobnostmi o projektu atd. Zatímco Carbonmade je webový tvůrce drag and drop, stačí vybrat blok, držet ho myši a přesunout oblast na stránce. Můžete libovolně měnit polohu bloků. Kolečko napravo od každého bloku otevírá pokročilá nastavení pro změnu rozměrů, mezer mezi fotografiemi, sloupci atd.
 • Carbonmade editor

 • Nástroje pro návrh – najdete je na levém panelu nástrojů. Usnadňují editaci názvu webových stránek a nahrání exkluzivního vlastního loga a favicon. Zde mohou uživatelé také změnit rozvržení navigace na webu a přizpůsobit vzhled odkazu. Globální styly umožňují měnit barvy textu a písma, vybírat různá pozadí, nastavovat priority fontů (přiřazovat primární a sekundární písma) a další.
 • Obecné nastavení – Tato část obsahuje osobní údaje uživatele, připojuje doménu a dolaďuje základní nastavení SEO.

Žít

Po dokončení procesu přizpůsobení se můžete podívat na svůj web pomocí režimu náhledu. Zahrnuje také mobilní náhled, aby bylo zajištěno, že jsou všechny sekce správně zobrazeny na mobilních zařízeních. Jakmile kliknete na ikonu smartphonu v pravém horním rohu, zobrazí se nové okno s mobilním náhledem webu.

Špatnou zprávou je, že režim zobrazuje vaše stránky pouze na chytrých telefonech. Není možné zkontrolovat, jak běží na tabletech. To je nevýhoda. Klepnutím na tlačítko se vrátíte zpět k verzi pro stolní počítače. Kliknutím na „Go Live“ nasadíte své hotové online portfolio.

2. Funkce & Flexibilita

Protože Carbonmade je tvůrce portfolia, většina jeho funkcí je zaměřena na webové reprezentace a designové prvky. Software však přichází s dalšími možnostmi, které vás nejen zastupují online, ale také propagují. Systém má integrovanou analytiku. Vývojáři navíc pravidelně zavádějí nové aktualizace a možnosti, z nichž mohou těžit.

Designové vlastnosti

Již jsme diskutovali o některých základních funkcích přizpůsobení a designu. Kromě vlastních bloků, galerií na celou obrazovku a prezentací nabízí platforma pokročilé nástroje pro nejvýraznější reprezentaci. Pěst všeho, můžete zdarma nahrát své vlastní logo pro lepší rozpoznání. I když existuje základní funkce nahrávání videa, uživatelé mohou také využít funkce automatického přehrávání a opakování. Vše, co potřebujete, je nahrát svou pohybovou kreativu a nastavit preferovanou možnost:

 • Jakmile návštěvník stránku otevře, spustí se automatické přehrávání videa.
 • Smyčka automaticky přehraje všechna vaše videa a kreativy pohybu.

Carbonmade má široký výběr rozvržení navigace na webu. Můžete si vybrat z 5 různých možností (některé z nich jsou k dispozici pouze s programy Pro). Zároveň můžete nabídku upravit sami.

Uhlíkové provedení

Analytics

Systém přichází s vlastní analytickou funkcí. Je k dispozici na ovládacím panelu uživatele. Zobrazuje celkový počet zobrazení za rok i měsíční statistiky. Kromě toho jsou návštěvníci seřazeni podle zařízení, která používají (tablety, smartphony nebo stolní počítače). Můžete sledovat nejoblíbenější stránky.

SEO

Zde byste neměli očekávat mnoho funkcí SEO optimalizace. Přesto společnost Carbonmade stále nabízí základní nastavení pro propagaci svého portfolia a jeho zpřístupnění pro SEO. Nastavení vám umožní upravit popis metadat webu a propojit projekt s Google Analytics pomocí ověřovacího kódu. Náhled sdílení sociálních médií je k dispozici také v nastavení SEO. Kromě toho můžete nahrát favicon a integrovat tlačítka pro sociální sdílení z výběru bloku.

Carbonmade SEO

Soukromé portfolio

Unikátní funkce pro ty, kteří chtějí sdílet svá díla nebo zkušenosti pouze s uživateli, kteří mají speciální přístupový kód. Tato možnost udržuje vaše portfolio uzavřené před běžnými webovými surfaři. Systém vám umožní vygenerovat speciální přístupový kód, který můžete sdílet s těmi, kteří o spolupráci skutečně zajímají.

Talent Pool

Carbonmade není pouze tvůrce webových stránek. Je to obrovské tržiště copywriterů, designérů, ilustrátorů, fotografů a dalších kreativně zaměřených jednotlivců. Jejich webové stránky jsou zobrazeny v sekci Talent Pool. Můžete také propojit své portfolio s Carbonmade.com a nechat se zobrazovat ve svém fondu kreativních nadšenců.

3. Návrh

Carbonmade se pyšní velkým výběrem šablon. Nabízí asi 4-5 rozvržení pro každou specializaci. Klíčovou myšlenkou není poskytnout hotové téma, ale umožnit uživatelům vytvářet své jedinečné styly. Šablona je zde pouze pro začátek procesu přizpůsobení. Zbytek zajišťuje kolekce bloků a prvků. Přesto všechna témata vypadají velmi cool. Jsou stylové a aktuální s množstvím funkcí a vizuálních efektů. Platforma automaticky komprimuje obrázky libovolné velikosti, což vám umožní vyniknout úžasnými výběry v nejvyšším rozlišení.

Uhlíkové šablony

Uživatelé mohou těžit z neomezeného nahrávání obsahu. Můžete přidat libovolný počet videí a obrázků. Platforma podporuje různé formáty včetně PDF, mp3, JPG atd. Všechny šablony mají před publikováním režim náhledu Flash i mobilní náhled. Všechna témata reagují a fungují skvěle na různých zařízeních.

4. Zákaznická podpora

Přestože je použití Carbonmade velmi jednoduché, nabízí rozšířenou podporu s okamžitými způsoby, jak se dostat do kontaktu, stejně jako komplexní znalostní základnu. Můžete kontaktovat tým podpory přímo z řídicího panelu. Zde máme:

 • Funkce Live Chat – odborníci podpory tvrdí, že odpoví do několika hodin.
 • Okamžité odpovědi – možnost nabízí řadu základních odpovědí, které pokrývají různé oblasti, od toho, jak začít přecházet ze starého Carbonmade na nový.
 • Blog – zde na hlavním panelu můžete sledovat všechny nejnovější aktualizace a funkce poskytované vývojáři.

Kromě toho můžete sledovat zábavné video průvodce a návody jen pro zábavu. Opravdu si nemyslíme, že budou nezbytné.

5. Cenová politika

Jak jsme již uvedli, uživatelé mohou začít bezplatnou zkušební verzí. Po vypršení platnosti však budete muset vybrat placený program. Existují tři různé balíčky, které obsahují:

Uhlíková výroba

 • Plán pro začátečníky na 8 $ za měsíc. Je dodáván s velmi těsnou sadou funkcí. Získáte pouze omezenou zákaznickou podporu a pouze vlastní výchozí subdoménu Carbonmade. Dobrou zprávou je, že plán zahrnuje neomezené množství fotografií a obrázků, které se mají nahrát.
 • Pro plán na 12 $ za měsíc. Můžete vytvořit až 50 projektů, připojit vlastní doménu, odstranit reklamy, vytvořit soukromá portfolia, použít integrovanou analýzu atd.
 • Náklady na expertní plán 18 dolarů za měsíc a zahrnuje všechny neomezené funkce. Vaše portfolio se navíc objeví v seznamu Talent Pool.

Ceny by mohly vypadat příliš vysoko, zejména pro plán pro začátečníky. S téměř stejnou sadou funkcí se můžete setkat s některými levnějšími možnostmi. Pokud jde o plán Pro a Expert, může to být dobrý výběr.

6. Klady a zápory

Shrneme-li všechny výhody a nevýhody, Carbonmade je určitě hodný tvůrce portfolia s výjimečnými funkcemi a nástroji pro přizpůsobení. Přestože uživatelé mohou chtít levnější variantu, oddaní odborníci ocení možnosti, které poskytuje.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Skvělé pro nováčky.
&# x2714; Široký výběr nástrojů pro návrh a přizpůsobení.
&# x2714; Exkluzivní funkce jako soukromé portfolio a fond talentů.
&# x2714; Zkušební verze zdarma.
&# x2714; Stylový design šablony.
✘ Omezený výběr témat.
✘ Velmi málo funkcí v plánu pro začátečníky.
✘ Ceny mohou vypadat příliš vysoko.

Sečteno a podtrženo

Carbonmade bude dobrou volbou pro profesionály, kteří již mají bohaté portfolio k zobrazení. Tento software je velmi snadno použitelný. Nabízí skvělou funkčnost pro vytváření stylových webů a zvýraznění některých z nejlepších děl v oblasti designu, ilustrací a umění.

Pokud uděláte pouze první kroky v uměleckém průmyslu, možná budete potřebovat o něco levnější alternativy. Na druhé straně může být Carbonmade stále skvělou příležitostí pro začátečníky, protože prostřednictvím svého talentového fondu nabízí skutečné pracovní perspektivy. Máte skutečné šance na spojení s potenciálními zákazníky.

Vyzkoušejte Carbonmade Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map