Weglot Recenze

Recenze Weglot.com


Weglot – je překladové API vyvinuté pro lokalizaci webových stránek. Tato služba, která byla spuštěna jako jednoduchý fragment kódu v roce 2016, se nakonec stala výkonným a flexibilním nástrojem pro překlad obsahu webových stránek do různých jazyků. Ukázalo se také, že jde o rychlý způsob vytváření vícejazyčných projektů bez kódovacích dovedností. Řešení přichází se spoustou skvělých funkcí a funguje skvěle se všemi hlavní platformy pro vytváření webových stránek a CMS.

Více než 60 000 majitelů webových stránek v současné době používá řešení k lokalizaci svých stránek. Tento nástroj nabízí možnosti automatického a manuálního překladu v závislosti na požadavcích uživatele, pokud jde o plynulost jazyka, gramatiku, styl atd. Bude vyhovovat různým typům projektů od jednoduchých obsahových stránek a webových stránek pro malé firmy vyvinutých s WordPress nebo Wix na platformy elektronického obchodu a digitální obchody vytvořené pomocí Nakupujte, Magento, BigCommerce, a více. Můžete jej použít s platformami pro tvorbu webových stránek SaaS i CMS.

Opravdu máme dokonalé řešení pro lokalizaci bez nutnosti utrácet stovky dolarů za vysoce kvalitní obsah? Pojďme se podívat, co Weglot nabízí z hlediska flexibility a funkčnosti překladů.

Výhody a nevýhody

Tento nástroj nabízí kromě řady překladatelských nástrojů také řadu skvělých funkcí. Na druhou stranu byste ji neměli považovat za dokonalé lokalizační řešení, pokud se používá v automatickém režimu. V takovém případě budou uživatelé stále muset provádět opravy. Kromě toho jsou některé funkce dostupné pouze pro prémiové uživatele.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Podpora více než 100 jazyků – vytvářejte vícejazyčné projekty navzdory cílové poloze cílového publika a těžit z globálního dosahu.
&# x2714; Snadné použití – není nutné žádné kódování. Instalace a nastavení jsou snadné a rychlé díky.
&# x2714; 100% kompatibilita – Weglot funguje skvěle s různými tvůrci webových stránek. Můžete jej použít s platformami CMS, jako jsou WordPress, Joomla nebo Drupal, a také se softwarem SaaS, jako je Wix, Squarespace a další..
&# x2714; Pokročilé překladové nástroje – uživatelé si mohou vybrat z ručního a automatického překladu pro rychlou a bezproblémovou lokalizaci.
&# x2714; Fond profesionálních překladatelů – dobrá funkce pro uložení několika babek a vytvoření vícejazyčného obsahu vytvořeného vlastními profesionály.
&# x2714; Více domén – funkce je k dispozici pouze v prémiových plánech a umožňuje vám používat službu pro několik webů současně.
&# x2718; Funkce automatického překladu stále vyžaduje opravy a úpravy.
&# x2718; Prémiové plány vypadají příliš zdvořile.
&# x2718; Startovní plány jsou omezeny na počet slov, která mají být přeložena.
&# x2718; V případě zrušení plánu bude překlad automaticky deaktivován.

K čemu je to dobré?

Weglot je skvělým řešením pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a přestat si objednávat cenné texty od rodilých mluvčích. Bude vyhovovat webům založeným na obsahu, digitálním obchodům, malým podnikům, vstupním stránkám atd. Pokud váš konkrétní projekt vyžaduje lokalizaci, může být Weglot tím pravým výběrem.

Proč je lokalizace důležitá

Mít vícejazyčnou verzi webové stránky přichází s řadou výhod. Jsou to následující:

 • Lokalizované webové stránky zajišťují širší dosah a lepší interakci s uživateli z různých zemí.
 • Cílové publikum si je vždy vědomo, protože přeložené webové stránky jsou pro ně snáze srozumitelné.
 • Přeložený obsah má za následek konkurenční výhody pro web v konkrétní jazykové zóně. Kromě výhod SEO můžete ocenit i vyšší pozice.
 • Čím snazší je web pochopit, tím vyšší je míra konverze.

Translation API otevírá nové obzory a zvyšuje konkurenceschopnost vašich projektů.

Instalace a nastavení

Zatímco Weglot je zpočátku plugin, pro jeho použití musíte mít již spuštěný web. Jak jsme již zmínili dříve, funguje skvěle se všemi typy platforem a nabízí různé možnosti integrace v závislosti na staviteli webových stránek nebo CMS, který používáte.

Začínáme

Služba má zdarma zkušební plán. Ačkoli to vypadá docela omezeně s pouze 2 000 slovy a jedinou doménou, která má být přeložena, poskytuje jasnou představu o tom, jak Weglot skutečně funguje. Chcete-li získat přístup k nástroji pro lokalizaci, musíte se přihlásit.

Weglot registrace

Proces registrace vyžaduje provedení několika jednoduchých kroků. Uživatel bude požádán, aby uvedl svůj e-mail a heslo. Po dokončení bude na váš e-mail zaslán automatický potvrzovací dopis. Otevřete ji a kliknutím na odkaz otevřete službu.

Weglot dokončit registraci

Nyní můžete vytvořit nový projekt. Uveďte jeho název a z rozevíracího seznamu vyberte platformu pro vytváření webových stránek. Zde máme všechna hlavní řešení CMS a SaaS včetně WordPress, Magento, BigCommerce, Wix, Squarespace a mnoho dalších. Jednoduše si vyberte ten, který používáte, a přejděte do další fáze. Mějte na paměti, že každá platforma může vyžadovat různé způsoby, jak integrovat řešení do vašeho konkrétního webu. Podívejte se na několik příkladů.

Projekt vytváření Weglot

Příklad instalace WordPress

Řekněme, že máte blog postaven s WordPress. Chcete, aby byl přeložen do několika jazyků, aby byl obsah více přenesen. V takovém případě proces instalace vyžaduje dokončení následujících kroků:

Krok 1 – Instalace zásuvného modulu Weglot

Řešení vyvinulo vlastní plugin pro weby WordPress. Vše, co potřebujete, je mít nainstalovaný. Proces je stejný jako u všech ostatních pluginů používaných pro weby založené na WP. Jakmile je aktivována, uvidíte ji na administrátorském panelu vlevo.

Instalace zásuvného modulu Weglot

Krok 2 – Nastavení a konfigurace

V této fázi je třeba zkopírovat klíč API z řídicího panelu Weglotu a vložit jej na panel administrátorů pluginů v určeném prostoru. Je také nutné uvést původní a cílové jazyky webu.

Nastavení a konfigurace Weglot

Krok 3 – Nechte web přeložit

Systém automaticky zkontroluje, zda byl plugin správně nainstalován a nakonfigurován. Pokud ano, tlačítko přepínače jazyka se automaticky zobrazí na vašem webu s veškerým obsahem přeloženým do cílového jazyka.

Stejná metoda platí i pro jiné platformy CMS. Nyní se podívejme, jak to funguje s tvůrci webových stránek SaaS.

Příklad instalace Wix

Pokud máte web pro malé firmy nebo internetový obchod postaven s Wix, instalační proces bude poněkud odlišný, i když jen těžší. Lokalizace vašeho webu Wix bude trvat několik minut.

Krok 1 – Zvolte Jazyky

Nejprve si musíte vybrat původní a přeložený jazyk. Pokud používáte bezplatnou zkušební verzi nebo plán vstupu, bude váš účet omezen pouze na jeden přeložený jazyk. Ti, kteří touží po více možnostech, by se měli rozhodnout pro prémiové balíčky.

Vyberte si jazyky

Krok 2 – Přidejte úryvek Weglot

Systém automaticky vygeneruje fragment kódu JavaScript. Zkopírujte jej a přidejte na svůj web. Znovu načtěte, aby se zobrazilo tlačítko pro přepínání jazyků. Kliknutím na ikonu přeloženého jazyka zobrazíte již lokalizovaný obsah.

Přidejte úryvek Weglot

Jak jsme již dříve uvedli, není nutná žádná znalost kódování ani programování. S programem Weglot můžete nechat svůj projekt přeložit během několika minut. Je nejvyšší čas, abychom se podrobněji podívali na funkce poskytované nástrojem pro lokalizaci.

Funkce a integrace

Weglot je řešení typu vše v jednom, kde stačí dokončit proces rychlé instalace a provést primární nastavení. Po nastavení původního a cílového jazyka systém provede zbytek automaticky. Tento nástroj je dodáván se sadou dalších funkcí, díky nimž je web uživatelsky přívětivější a poutavější.

Překladatelské nástroje

Kromě základní lokalizační funkce má Weglot další překladové nástroje. Obsahují:

 • Glosář – uživatel může volně přidávat překlady a termíny, které budou automaticky přidány do slovníku Weglot. Můžete si například ponechat název své společnosti nebo rande, který by měl být uchováván v původním jazyce. Kromě toho tato funkce umožňuje označit konkrétní slova jako funkci „Nikdy nepřekládat“ nebo „Vždy překládat“.
 • Hledat a nahradit – systém se automaticky vrátí a detekuje slova nebo fráze, které nebyly přeloženy nebo přeloženy nesprávně.

Informační panel účtu

Ovládací panel účtu Weglot

Systém umožňuje uživatelům sledovat všechny překlady z jednoho ovládacího panelu Weglot. Může být použit k přehledu obsahu a všech lokalizací současně. Obecně jej příliš nevidíme, protože řídicí panel neumožňuje vytváření nových stránek, i když zobrazuje statistiky.

SEO optimalizace

Weglot překládá webové stránky s ohledem na postupy vyhledávače Google. Výsledkem je, že uživatelé mohou mít prospěch z automatizované vícejazyčné optimalizace SEO, která zahrnuje povolený hreflang pro definování umístění webových stránek, názvů, popisů, metadat atd..

Automatické přesměrování

Systém používá k nastavení své polohy nastavení prohlížeče návštěvníků. Poté automaticky přesměruje uživatele na stránku s relevantním jazykem. Lokalizace se vztahuje nejen na stránky, ale také na kontaktní formuláře, e-mailové potvrzení atd.

Možnosti spolupráce

Majitelé webových stránek mohou pozvat další členy týmu, aby společně pracovali na lokalizaci přímo z ovládacího panelu Weglot.

Design tlačítka

Návrh tlačítka přepínače Weglot

I když se tlačítko pro přepínání jazyků objeví automaticky po připojení nástroje, můžete stále změnit jeho vzhled. Lze ji upravit podle hlavního tématu webu. Další nastavení vám umožní nakonfigurovat tlačítko a povolit rozevírací nabídku, změnit typ vlajky a další.

Automatický vs ruční překlad

Weglot byl vyvinut s cílem zajistit bezproblémový proces lokalizace webových stránek pomocí nástrojů automatického překladu. Všechny vaše stránky budou přeloženy během několika minut. Automatická funkce však není tak dobrá, pokud cílíte na konkrétní nebo náročné publikum z hlediska kvality obsahu. Uživatelé budou muset provést některé opravy, zejména pokud jde o profesionální a specializované texty.

V tomto případě zní ruční překlad jako lepší možnost. Weglot představuje skupinu odborníků, kteří poskytují své služby. Jedná se zejména o rodilé mluvčí s nižší mírou ve srovnání s tradičními nezávislými tržišti. Cena začíná na 0,08 $ za slovo. Konečná cena se zobrazí v závislosti na počtu stránek, které potřebujete překládat. Uživatelé mají na palubní desce Weglot zdarma vyšší místní profesionály.

Zákaznická podpora

Možnosti podpory závisí na zvoleném plánu. Základní zdroje jsou k dispozici pro každého uživatele. Zahrnují Centrum nápovědy s návody a průvodci popisujícími způsoby, jak začít, a také spojují službu s webovou platformou, kterou používáte. Kromě toho zde máme blog s několika užitečnými články a typický systém prodeje e-mailů.

Zákaznická podpora společnosti Weglot

Pokud naléhavě potřebujete kontaktovat zástupce společnosti Weglot, můžete tak učinit také prostřednictvím oficiálního účtu Facebook.

Plány & Ceny: Kolik stojí Weglot?

Weglot ceny

Jak již víte, existuje bezplatný zkušební plán. Je však omezen pouze jedním překladem až na 2 000 slov. Rovná se průměrnému blogovému příspěvku. Budete tedy určitě muset svůj plán upgradovat, aby byl web plně lokalizován. Uživatelé si mohou vybrat z 5 dostupných plánů:

 • Startovací náklady 9,9 € za měsíc pro jednu doménu a až 10 000 slov.
 • Obchodní náklady 19 EUR za měsíc s až 50 000 slovy a 3 doménami.
 • Pro náklady 49 EUR měsíčně s 5 weby a 200 000 slovy.
 • Pokročilé náklady 199 € měsíčně za 1 milion slov a 10 domén.
 • Enterprise začíná v 499 EUR v závislosti na vašich požadavcích.

Každý plán má také zkušební verzi zdarma, zatímco Business, Pro, Advanced a Enterprise přicházejí s prémiovou podporou a živým chatem.

Zásady vrácení peněz Weglot

Odběratelé mají možnost požádat o plnou náhradu do 15 dnů od zakoupení programu. Aby se mohli kvalifikovat do moneybacku, musí:

 • Pošlete žádost o zrušení rezervace nejpozději do 15 dnů od nákupu;
 • Požádejte o vrácení peněz pouze za předchozí předplatné. Obnovení a aktualizace jsou nevratné.

Pokud tyto požadavky splníte, dostanete svůj nález zpět do 48 hodin.

Závěr přezkumu Weglot

Weglot je řešení lokalizace webových stránek SaaS založené na API. Nevyžaduje kódovací dovednosti a poskytuje sadu funkcí pro překlad a integraci. To by mohlo být dobré řešení pro ty, kteří se zabývají vstupními a středními texty, protože automatický překlad stále vyžaduje úpravy a opravy.

Pokud je váš projekt zaměřen hlavně na konkrétní cílové publikum, které touží po kvalitním obsahu z hlediska gramatiky, stylu, interpunkce nebo formátování, budete stále potřebovat vyšší odborníky buď z hubu Weglot nebo z jiných tržních míst..

Vyzkoušejte zdarma Weglot

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map