Zenfolio Recenze

Zenfolio Recenze


Zenfolio – je výkonný a komplexní tvůrce webových stránek pro profesionální fotografy. Umožňuje vytvářet multifunkční portfoliové stránky které podporují funkčnost elektronického obchodu. Výsledkem je konkrétní web, který obsahuje jedinečnou kombinaci portfolia (fotografie / videa), blogu a internetového obchodu.

Zenfolio vidí své hlavní poslání v pomoci profesionálním fotografům a nadšeným výklenkům vytvářejte skutečně jedinečné a vizuálně atraktivní webové stránky portfolia s všestrannými cíli. Ať už se chystáte předvést svou tvůrčí práci svým fanouškům nebo je prodat cílové skupině, systém vám poskytne komplex opatření, nástrojů a funkcí, které vám umožní co nejlépe dokončit úkol a získat požadovaný příjem.

Webový tvůrce, který byl spuštěn v roce 2004, si vybudoval silnou pověst platformy pro budování portfolia webů. Je na vás, abyste zde kontrolovali všechny kroky procesu vytváření webových stránek, abyste mohli fotografie a videa skladovat a prodávat. Vy, kdo navrhujete zobrazovací okno (galerie, alba, sbírky, kategorie atd.), Nastavujete přístup k vašim dílům (zdarma nebo po platbě nebo registraci), stahujete příležitost, náklady na skupiny produktů nebo samostatné fotografie, parametry zobrazení atd. . Stačí jen předvést své fotografie, aby potěšily publikum vytvořením pěkného bezplatného portfolia pro návštěvníky webových stránek. Je jen na vás, abyste se rozhodli, co přesně chcete.

Máte zájem o funkčnost služby a chcete se o ní dozvědět více? Pak je nejvyšší čas jej zkontrolovat jako platformu používanou k vytváření obchodů s digitálním produktem. Je téměř nemožné, aby kdokoli měl touhu použít tak složitý nástroj pro vytváření webových stránek k publikování běžného portfolia. Tato služba je určena pro profesionály, a proto přichází s velkým množstvím nastavení a složitou strukturou přístrojové desky. Systém je docela vážný. Uvidíme, jestli to opravdu stojí za to použít.

Výhody a nevýhody

Zenfolio je kvalitní tvůrce webových stránek, který vám umožní vytvořit a spravovat vlastní portfolio nebo webovou stránku pro fotografie, i když nejste profesionálem v oblasti webového designu. Platforma obsahuje všechny nástroje potřebné ke spuštění hodnotného projektu, ale neměli byste očekávat hlubokou flexibilitu a funkčnost. Tvůrce webových stránek poskytuje uživatelům základní sadu funkcí potřebnou pro rychlý a efektivní proces vývoje webových stránek, ale pokud máte v úmyslu zahájit výkonný projekt portfolia, bude jen stěží vyhovovat vašim potřebám. Stejně jako ostatní profesionální platforma, Zenfolio přichází se seznamem výhod a nevýhod, které by uživatelé měli vědět, aby se mohli rozhodnout nezaujatě.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Výkonné zaměření systému
&# x2714; Moderní integrovaná galerie obrázků
&# x2714; Flexibilní přizpůsobení šablony a citlivé návrhy
&# x2714; eCommerce engine
&# x2714; Pohodlná správa fotografií
&# x2714; Pěkný SEO
&# x2714; Výkonná podpora zákazníků
&# x2714; Marketingové nástroje
&# x2714; Mobilní optimalizace
&# x2714; Umožňuje vám kontaktovat rozsáhlou síť fotografů
&# x2714; Rozsáhlé možnosti integrace videa / obrazu / zvuku
✘ Nevhodný editor a složité rozhraní
✘ Strmá křivka učení
✘ Omezená volba šablony
Text Textový editor WYSIWYG nemusí být dostatečný k tomu, aby se vypořádal se složitými prvky webových stránek
Options Možnosti podpory telefonického a živého chatu nejsou k dispozici pro všechny plány
✘ Omezený počet systémových písem

Zenfolio je hodnou volbou pro uživatele, kteří hodlají začít s fotografováním webových stránek, ale postrádají dovednosti v oblasti webdizajnu a povědomí o kódování, aby to mohli dělat samostatně. Tvůrci webových stránek však trochu chybí funkčnost a možnosti hlubokého přizpůsobení designu, aby vám umožnily získat maximum z procesu vývoje webových stránek..

K čemu je to dobré?

Zenfolio je skvělou volbou pro ty uživatele, kteří nemají znalosti webdesignu a kódování, aby sami mohli zahájit špičkové projekty. Díky této platformě je možné pro netechnology nejen vytvářet webové stránky profesionálních fotografií, ale také organizovat, předvádět a prodávat svá umělecká díla..

Zenfolio dokázalo získat popularitu u profesionálních fotografů a amatérů díky integrovanému systému eCommerce, silné prezentaci galerie a flexibilním marketingovým nástrojům. Tvůrce webových stránek také přichází s pohodlným editorem drag-and-drop a množstvím funkcí, které předvádějí a rozvíjejí vaše fotografické podnikání. To jsou hlavní parametry, díky nimž je platforma dobrou volbou pro uživatele zapojené do fotografického podnikání.

Snadnost použití

Zenfolio zde není nejjednodušší tvůrce webových stránek, ale po prozkoumání rozhraní systému, dashboardu a integrované sady nástrojů je na něj stále docela dobře zvyknout. Platforma přichází s vícejazyčná podpora a standardní sadu webových stránek, které lze přidat na web, abyste ušetřili čas a úsilí. Editor WYSIWYG systému umožňuje upravovat, upravovat a organizovat většinu prvků stránky. To je jedna z funkcí, která přispívá k jednoduchosti systému.

Současně je rozhraní webového tvůrce trochu přeplněné funkcemi a možnostmi potřebnými k tomu, aby váš web mohl plně přizpůsobit design. To zvyšuje složitost tvorby webových stránek, což platí zejména pro netechnické uživatele i pro uživatele, kteří si zvykli na jednoduchou a pohodlnou navigaci na webových stránkách. Podobně to vyžaduje čas na přizpůsobení složitých prvků webové stránky, včetně formulářů, sloupců, map atd. To také vyžaduje více času a úsilí..

Začínáme

Když se chystáte začít se systémem pracovat, vytvoří mnohem jednodušší dojem, než ve skutečnosti je. Proces registrace je snadný a rychlý. Systém vás požádá, abyste uvedli své skutečné jméno jako fotografa a také svůj e-mail a heslo k vytvoření účtu.

Zenfolio Spusťte zkušební verzi zdarma

Dalším krokem je výběr typu webu (portfolio) se chystáte vytvářet a přizpůsobovat. Rozbalovací nabídka vám pomůže se správným výběrem, i když z nějakého důvodu můžete mít pochybnosti.

Ihned po dokončení výběru témat vám systém nabídne výběr šablony, která nejlépe odpovídá vašemu stylu nika a portfolia, jakož i tématu. Zde budete muset určit typ fotografií, které obvykle fotografujete (Svatba a zapojení, události, škola, portrétování, sport / akce, krajina, příroda / příroda atd.). V případě potřeby si můžete vybrat několik variant.

A co víc, tvůrce webových stránek vám nabídne výběr designu na základě otázek a informací, které jste odeslali během předchozích kroků. Navíc budete moci zaškrtnout políčka, která definují hlavní důsledky vašeho projektu (Online portfolio, korektura klientů, doručování digitálních souborů, blog, prodej atd.). Po dokončení těchto kroků budete moci přistoupit k úpravám webových stránek pro fotografie.

Úpravy webových stránek

Systém nabízí nejvhodnější šablonu na základě sdílených informací. Pokud se vám z nějakého důvodu něco nelíbí nebo se rozhodnete přejít na jiný design, můžete to udělat později na základě zadaných informací. Jakmile budete hotovi s výběrem šablony, budete mít příležitost začít ji přizpůsobovat.

editor webových stránek zenfolio

Personalizace domovské stránky je dokončena přidáním fotografií. Na začátek můžete nahrát několik obrázků, ale později bude možné přidat i další fotografie. Tvůrce webových stránek umožňuje nahrát několik fotografií, abyste viděli, jak může váš projekt vypadat z dlouhodobého hlediska.

Nakonec vám Zenfolio nabídne možnost upravit nastavení SEO vašeho webu, aby se zajistilo, že vás lidé budou moci najít a zviditelní váš projekt v sociálních sítích. To je docela neobvyklý přístup jako většina tvůrců webových stránek (včetně specializovaných) tuto možnost neposkytovat hned od začátku. Mezitím by se neměla podceňovat důležitost SEO podpory, díky čemuž si systém zaslouží pozornost profesionálů a fotografických nadšenců..

Chcete-li upravit nastavení SEO, budete muset poskytnout relevantní obsah v hlavních polích webových stránek, abyste vyhledávacím strojům pomohli lépe porozumět tématu vašich webových stránek a dobře je zobrazit ve vyhledávačích. Z polí, která musíte vyplnit, by měla být jako první zmíněna následující pole: Název domovské stránky, umístění (město, stát / provincie) a popis webových stránek.

Co by vám však mělo vadit, je, že proces průzkumu Zenfolia a samotný proces vytváření webových stránek bude mnohem komplikovanější, než se může zdát od samého začátku. Toto není obyčejný systém. Struktura řídicího panelu není podobná jako u jiných služeb.

Pokud máte zkušenosti s používáním cloudových služeb, nepomůže vám to vůbec. Obecně je možné systém efektivně prozkoumat. Jakmile si na to zvyknete, palubní deska se stane více či méně pohodlnou. Stále však budete mít jistotu, pokud jde o volbu požadované možnosti z času na čas. Je to kvůli složité struktuře palubní desky a hojnosti kategorií, které zahrnuje. Jedná se o kategorie Fotografie, Web, Prodej a Komunikace, z nichž každá obsahuje rozbalovací podkategorie, které rovněž vyžadují průzkum.

Kromě toho má řídicí panel tvůrce webových stránek organizér, ve kterém můžete uspořádat své fotogalerie, sbírky nebo dokonce samostatné stránky. Zde je seznam sekcí, které byste měli mít: Doporučené, Nedávno přidané, Oblíbené. Vodoznaky a zvukové doprovody. Pod pořadatelem najdete hotové sbírky, portfolia a galerie.

editor záhlaví zenfolio

Takové logické členění pracovní oblasti na sekce zjednodušuje proces zvládnutí systému, i když na to si budete ještě muset zvyknout, budete potřebovat čas. Uživatelé obecně očekávají uživatelsky přívětivější a ergonomičtější rozhraní od tvůrce webových stránek portfolia, i když je systém pokročilý. Co když chci například zveřejnit 50–100 fotek, které jsem pořídil během své cesty do Polynésie? To nebude jednoduché. Budu muset bojovat s komplikovaným zbytečným nastavením po dlouhou dobu, doufám, že se to brzy skončí a lidé uvidí moje fotky.

Naštěstí se středisko podpory systému skládá ze tří částí, jmenovitě znalostní báze, školicích videí a zdrojů. Kanál služby YouTube je dodáván s řadou videí, z nichž mnohá z nich přesahují 1 hodinu. To hovoří ve prospěch dvou faktů: vývojáři systému se snaží co nejlépe usilovat o to, aby uživatelům pomohli úspěšně prozkoumat službu a mají o nich opravdu co říci. Zenfolio opravdu vyžaduje informativní podpůrné středisko. Zde je toho hodně co vysvětlit. Textová část obsahuje přes 200 článků, které jsou dále rozděleny do kategorií. Technickou podporu můžete také konzultovat přímo kdykoli během dne.

Tato služba má zajímavý blog se zprávami, inspirativními příběhy a doporučeními o účinném využívání funkcí tvůrce webových stránek. Zvládnutí nejužitečnějších funkcí Zenfolia obvykle trvá přibližně 5 dní. Pokud něco, čemu nerozumíte, přejděte do sekce podpory a získejte rychlou pomoc. Vaše intuice a zkušenosti se vám nemusí hodit, zatímco FAQ služby je mnohem spolehlivější.

Žít

Proces spuštění webové stránky pro fotografie s Zenfolio netrvá dlouho, ale připravte se investovat nějaký čas na prozkoumání systému a zvyknout si na něj. Jakmile bude váš web připraven, můžete si zobrazit náhled jeho vzhledu a poté ho zveřejnit. Nezapomeňte, že se můžete kdykoli vrátit k procesu úprav webových stránek – stačí aktivovat tlačítko Upravit a provést úpravy, které považujete za důležité. Budou uloženy automaticky. Publikování projektu vašeho portfolia trvá celkem několik sekund.

Funkce & Flexibilita

Rozhraní Zenfolio vypadá docela jednoduše, ne-li dokonce dětinsky ve srovnání s hlavním konkurentem SmugMug. Existuje mnoho barev, tvarů hranatých prvků, spousta univerzálních ikon a znaků. To však uživatele příliš nerozptyluje. Rychle si na to zvyknete. Přístrojová deska je strukturálně rozdělena do 6 velkých částí možností:

“Přístrojová deska” je úvodní obrazovka obsahující rychlé odkazy na nastavení přístupu z jiných sekcí (můžete přidat galerii, blogový příspěvek, nastavit design, podívat se do komentářů atd.).

Řídicí panel Zenfolio

“Fotky” je část pro ukládání fotografií, která připomíná Průzkumníka Windows nebo MacOS Finder. Levý postranní panel obsahuje galerie, skupiny fotografií a sbírky, zatímco pracovní oblast obsahuje složky s tam nalezenými fotografiemi. Můžete přidávat nové oddíly, kategorie, fotografie, upravovat nastavení viditelnosti a přístup do galerie atd. Na pravém postranním panelu je možné přidat popis skupin fotografií, nastavit jejich viditelnost, příležitost ke stažení / zákaz, cenu, obal alba, zdarma nebo registrovaný přístup.

Fotografie z Zenfolia

“Prodejní” je sekce pro tvorbu webových stránek elektronického obchodu. Zde najdete své ceníky, přehledy objednávek, seznamy placených produktů (které lze editovat / smazat nebo sjednotit do balíčků), alba, nastavení dárkových certifikátů, kupóny a všestranné promo akce.

Prodej Zenfolio

“Webová stránka” je seznam statických stránek vašeho webu obsahující popisy a odkazy pro jejich úpravu. Toto je sekce, ze které můžete také přidávat nové příspěvky do blogu, nahrávat nové dokumenty PDF a vytvářet vlastní stránky.

Webové stránky Zenfolio

“Komunikace” je vaše vlastní centrum komunikace s návštěvníky. Zde najdete seznam kontaktů, historii e-mailů, seznam komentářů na webu a statistiky každého registrovaného uživatele.

Zenfolio Communications

„Nastavení“ je výkonná část možností, které jsou rozděleny do 4 kategorií, jmenovitě:

  • “Účet” to umožňuje nastavit data účtu, hesla, autorská práva, odkaz na doporučení, nastavení sociálního profilu atd .;

Zenfolio účet

  • „Fakturace“, který obsahuje informace o platbě (typ kreditní karty, číslo, adresa atd.), výpis z účtu (aktuální zůstatek, kredity a poplatky) a informace o aktuálním plánu. Zde můžete také nastavit další webové služby, jako je Triple Scoop Music, RAW Files Edit ($ 50 / year) a Borrowlences Membership ($ 100 / year);

Fakturace pro Zenfolio

  • “Webová stránka”, což umožňuje nastavení vlastní domény, výběr domovské stránky vašeho webu, získání přístupu k nastavení SEO, Nástrojů pro webmastery (Google, Bing), Sledování návštěvníků (Google Analytics), Nastavení upozornění cookie a Nastavení zobrazení návštěvníka (aktivace verze mobilního webu, web vyhledávání, efekty prezentace atd.);

Nastavení webových stránek Zenfolio

  • “Prodejní”, kde můžete spouštět propagační kampaně, nastavit výchozí způsob objednávání tisku, preference dodavatele, nastavení měny a daně, nákupní košík, informace o poplatcích za Zenfolio (7% ze všech transakcí) a další podobné nastavení.

Nastavení prodeje Zenfolio

Řídicí panel tedy obsahuje oddíly nastavení, které přímo nesouvisejí s tvorbou webové stránky. Editor Zenfolio je samostatná oblast nastavení, kde můžete každou stránku vizuálně a funkčně nastavit podrobně. Jeho možnosti jsme částečně popsali v „Témata”.

Abychom to shrnuli, můžete vybrat rozvržení a sadu zobrazených prvků pro každý blok. Každému bodu nabídky lze přiřadit název, typ (galerie, vlastní stránka, externí stránka, dokument PDF), pravidla zobrazení a otevírání (v novém nebo aktuálním okně). Zde lze také vytvořit rozbalovací nabídku. V části Nastavení webu můžete nastavit značky webových stránek (loga a ikony), jazyk, mobilní verzi, informační kanál RSS, zobrazení informací o fotkách atd..

Obecně vytváří řídicí panel pozitivní dojem. Je to trochu komplikované a přetížené nastavení, ale jakmile si na to zvyknete, vypadá to docela logicky a pohodlně. Funkce Zenfolio je na slušné úrovni. Obchod s fotografiemi / videy můžete pomocí blogu navrhnout za několik dní. Vše, co potřebujete, je k dispozici zde.

Když už mluvíme o funkčnosti systému, je to celkem univerzální a odhaluje několik možností vyjádření vaší tvůrčí svobody. Nyní je nejvyšší čas zkontrolovat sadu funkcí systému.

Mobilní aplikace

Kromě rozložení optimalizovaného pro mobily, které přichází s podporou dotykové navigace, má tvůrce webových stránek bezplatné mobilní aplikace pro zařízení Android a iOS, které umožňují vytvářet a spravovat profesionální portfolia na cestách. K dispozici jsou také individuální aplikace Client Memory pro rychlé nahrávání a správu snímků a vytváření fotogalerií.

Optimalizace pro vyhledávače

Webové stránky portfolia Zenfolio jsou pro vyhledávače dobře optimalizovány. Jak bylo uvedeno výše, systém nabízí možnost vyplnit hlavní nastavení SEO hned od začátku – v posledním kroku procesu vytváření projektu. Navíc přichází dokonce s nejdůležitějšími zvýrazněnými poli, která by neměla být přehlížena, pokud jde o SEO. To je nejlepší způsob, jak uživatelé vědět, jaké metaznačky by měli vyplnit, aby posílili hodnocení vyhledávače projektů (názvy, klíčová slova, popisy)..

Integrovaná analýza

Systém nabízí příležitost integrovat potřebné nástroje ke sledování parametrů vašeho webu, včetně toku a fluktuací provozu, jejich chování na webových stránkách, hlavních zdrojů provozu a dalších významných funkcí, které mají přímý dopad na propagaci našich webových stránek a míru zapojení zákazníků. Mezi služby, které můžete integrovat, má smysl zmínit Google Analytics, Nástroje pro webmastery a StatCounter.

Správa obsahu

Zenfolio vám umožní snadno uspořádat vaše fotografie a sbírky do galerií a vnořených skupin. Je také možné jim přiřadit značky (klíčová slova) a také nahrát a rozdělit fotografie do kategorií. Služba dále podporuje přetahování fotografií, videí a jejich sbírek přetažením.
Pokud je potřeba přesouvat soubory z jedné kategorie do druhé, můžete to snadno udělat za méně než čas. Zenfolio také umožňuje importovat a zobrazovat metadata IPTC a EXIF ​​a také využívat integrované nástroje pro upload, jako jsou ActiveX a HTML5..

Import / export funkcí

Pokud již máte nějaké sbírky fotografií v jiných systémech a máte v úmyslu je přesunout do Zenfolio, tvůrce webových stránek umožňuje přímé nahrávání z Adobe Lightroom, Microsoft Live Photo Gallery, Photo Mechanic, příkazového řádku atd. Fotografie můžete také přenést do Zenfolio z jiných hostingových služeb, nahrajte nebo uložte zdrojové nebo nezpracované soubory, nahrajte soubory PDF nebo je dokonce propojte z nabídky svého webu.

Foto a video hosting

Zenfolio podporuje formáty fotografických souborů JPEG, TIFF, PNG, GIF a také soubory MPEG, M4V, AVI, MOV, WMV, 3GP, MKV, MP4, MTS. Bez ohledu na velikost vašich fotografických souborů se budou vyznačovat vysokou kvalitou a budou na webu dokonale zobrazeny. Tvůrce webových stránek se také může pochlubit mnoha profesionálním rozvržením videa, fotografií a portfolia, které přispívá k míře zapojení a udržení uživatelů.

Navíc Zenfolio přichází s režimem Dim-the-Lights pro kvalitní zobrazení a atraktivní prohlížení velkých obrázků. Většina uživatelů oceňuje příležitost vybrat si mezi 50 bezplatnými zvukovými stopami, které jsou k dispozici ve sbírce Triple Scoop Music tvůrce webových stránek.

Zvýšené zabezpečení

Skutečnost, že tvůrce webových stránek je zaměřen na potřeby profesionálních fotografů, věnuje zvláštní pozornost bezpečnosti souborů hostovaných na jeho serverech. Platforma zajišťuje bezpečnou geo-distribuovanou zálohu fotografií, ochranu samostatných fotografií a galerií heslem,
Sdílení sociálních médií

Aby se přispělo k propagaci vašich webových stránek a růstu zákaznické základny, Zenfolio umožňuje sdílet váš web a vaše sbírky fotografií v populárních sociálních sítích, včetně Pinterestu, Google+, Facebooku, Twitteru atd. To poskytuje nové zážitky z nakupování jak fotografům, tak jejich potenciálu a loajální klienti. Pokud je nutné objednat soubory z integrovaných laboratoří, Zenfolio tuto funkci uděluje také.

eCommerce

Zenfolio přichází s integrovaným nákupním vozíkem, který je dodáván s vaší vlastní značkou a podporuje 18 typů měn, široké možnosti dodání / doručení po celém světě, 20% slevu na první objednávku a také možnost zaslat váš nákupní košík e-mailem svému příteli nebo partnerovi. Se společností Zenfolio můžete prodat více než 2 000 produktů poskytovaných integrovanými partnerskými laboratořemi.

elektronický obchod zenfolio

Služba Photo Album Service Builder umožňuje prodej ručně vyrobených fotoalb a tištěných produktů. Mezi další produkty, které můžete pomocí této služby prodávat, má smysl zmínit licencovaná digitální stahování, balíčky produktů udělované jinými prodejci, vlastní koláže a pohlednice atd. Je na vás, abyste stanovili ceny a prezentovali je potenciálním klientům, zvláště pokud se chystáte prodávat produkty po celém světě v různých typech měn. Zde je také podporována funkce importu / exportu souboru CSV.

Zenfolio také umožňuje zobrazovat vybrané produkty pro fotografie a galerie, rozhodovat o preferovaných možnostech přepravy v každém jednotlivém případě, účtovat individuální daň z obratu (DPH) na všechny dokončené objednávky. Tvůrce webových stránek umožňuje přijímat platby PayPal a platby kreditními kartami a přidávat propagační tisky k těm objednávkám, které jsou v čekajícím stavu.

Doplňky

Zenflow vám umožňuje používat více doplňků, aby vaše webová stránka portfolia byla ještě zábavnější. Patří mezi ně více než 17 000 písní z Triple Scoop Music, Fotografova úprava RAW souborů a slevy a speciální nabídky od systémových partnerů.

Design & Šablony

Zenfolio má 12 předvoleb stránek. Každá z nich má vlastní strukturu prezentace fotografií a má odlišné složení galerie, domovské stránky, pozice v menu atd. Pro každou předvolbu budete moci navíc nastavit témata, která zahrnují barevné schéma webových stránek, pozadí a typografii. Jedná se o velmi jednoduchý způsob přizpůsobení návrhu. Existuje mnoho témat, která lze zde upravovat, nebo si můžete vytvořit vlastní témata od nuly v nástroji pro tvorbu webových stránek.

Je také možné změnit rozvržení libovolné předvolby webu. K dispozici je 25 různých šablon a pro každou stránku vašeho webu můžete vybrat samostatné rozvržení. Je to také velmi výkonný a snadno použitelný způsob přizpůsobení designu. A co víc, šablony rozložení lze aktivovat samostatně pro záhlaví a zápatí. Nezáleží však na tom, jakou šablonu přesně vyberete – její design a strukturu lze nakonec úplně změnit.

Na libovolné stránce můžete aktivovat / deaktivovat několik prvků, včetně záhlaví, zápatí, nabídky, kontaktních informací, vyhledávací oblasti, tlačítek sociálních sítí atd. Tyto možnosti hodně ovlivňují design webových stránek..

Zenfolio Vyberte si design

Obecně můžete nastavit zarovnání a zobrazení všech prvků na stránce. K tomu stačí najít požadované zaškrtávací políčko. Většina těchto možností se nachází v části „Možnosti stránky“. Zenfolio přichází s bohatým nastavením přizpůsobení designu. Jediným problémem je, že je těžké pochopit výsledek aktivace této nebo té možnosti někdy. Existuje mnoho menších nastavení a je snadné se zde ztratit. Pokud se v tomto políčku neobtěžujete, je pravděpodobné, že se vám to podaří. Editor designu je tady pěkný.

Zákaznická podpora

Vzdělávací a podpůrné středisko tvůrce webových stránek je profesionální a nabízí podrobné dotazy ohledně všech odpovědí. Možnosti zákaznické podpory společnosti Zenfolio jsou velmi univerzální, ale ne všechny služby jsou zde k dispozici ve výchozím nastavení a za nulové náklady. Uživatelé, kteří se poprvé setkávají s problémy během procesu vývoje webových stránek, mohou využít následujících řešení pomoci:

 • Znalostní báze – tvůrce webových stránek nabízí informativní databázi znalostí, která obsahuje spoustu článků. Při práci se systémem spadají do specializovaných kategorií na základě nejrozšířenějších problémů, kterým uživatelé čelí;
 • Výcviková videa – Zenfolio má několik hloubkových tréninkových videí a nástrojů, které vám pomohou přivést váš projekt na zcela novou úroveň;
 • Živý chat – Živý chat a telefonická podpora jsou v současné době k dispozici pro předplatitele placeného plánu, což je jeden z problémů, které vyžadují zlepšení;
 • Kontaktní formulář – Chcete-li se spojit s asistentem, měli byste vyplnit speciální kontaktní formulář nebo se zaregistrovat na bezplatnou relaci nastavení typu one-on-one s jedním z odborníků na Zenfolio pomocí zvláštního odkazu. Obecně je technická podpora Zenfolio organizována dobře;
 • Online komunita – Zenfolio se může pochlubit rozsáhlou online komunitou složenou z několika možností, ze kterých si mohou uživatelé vybrat. Patří sem blog, recenze, události, velvyslanci Zenfolia, vývojáři, průvodci zdarma.

Plány & Ceny: Kolik stojí Zenfolio?

Zenfolio je placená služba, která nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi pro testování funkcí systému. Plány se velmi liší funkčností. Doporučujeme se tedy před přihlášením naučit funkce každého plánu. Plány jsou tedy následující:

 • Startér (60 USD ročně) – přizpůsobitelný web pro hostování fotografií, plně vybavené portfolio s blogem, neomezené úložiště, mobilní rozvržení, témata, 50 bezplatných skladeb pro prezentace, řízení přístupu pomocí hesel, archivace souborů RAW, doménové jméno.
 • Pro (240 $ za rok) – všechny funkce zahrnuté do plánu startérů plus možnost objednat / prodat produkty z Mpix, 7% poplatek za objednávku, nákupní košík, maximální velikost souboru 64 Mb, přidat vodoznaky a loga, marketingové nástroje, odstraněnou značku Zenfolio.
 • Pokročilý (360 $ ročně) – Možnost vlastního zasílání, přístup k účtu pro více uživatelů, správa událostí se seznamy účastníků, kompletní úpravy objednávek, okamžitá podpora chatu naživo, podpora telefonu, export oblíbených do Lightroom.

Za zmínku stojí, že měsíční platby jsou o 40% dražší ve srovnání s ročními plány. Plány přijdou průměrné náklady ve výklenku pro tvůrce webových stránek a hodně se od sebe liší. Program Starter Plan funguje dobře při vytváření standardního portfolia. Program Pro umožňuje označování a prodej obsahu. Advanced Plan zajišťuje kvalitní technickou podporu a příležitost pracovat v týmu nebo provádět promo akce pro klienty.

Ceny Zenfolio

7% provize z prodeje se zde nezdá být přiměřená. Na druhou stranu se však vývojáři osobně zajímají o váš úspěch, což přispívá k výkonu technické podpory ak celkové kvalitě Zenfolio. Toto je standardní praxe.

Závěr přezkumu Zenfolio

Zenfolio je pokročilý tvůrce webových stránek, který slouží k vytváření multifunkčních webů o portfoliu. Šablony kvality v kombinaci s výkonnou funkčností systému umožňují uživatelům doporučit tvůrce webových stránek. Nevýhody služby nejsou tak zásadní, ale existují a jsou docela pozoruhodné. To platí zejména v počátečních fázích používání platformy – ergonomie rozhraní je občas špatná.

Důležité je, že můžete rychle nahrát libovolný počet fotografií a zveřejnit je na svém webu. Hlavním úkolem je nastavit možnosti designu a fakturace. Zbytek je mnohem jednodušší. Funguje Zenfolio dobře pro nováčky? Pravděpodobněji ano než ne, ale musíte si na systém zvyknout a nejprve si přečíst návod.

Musí být vybráno středisko podpory. Je to opravdu profesionální. Technická podpora je také dobře vyvinuta. Náklady na plány jsou průměrné. Tvůrce webových stránek stojí za pozornost, pokud jste v pořádku s jeho rozhraním. Zkušební doba vám umožní pochopit, zda systém stojí za jeho peníze.

Vyzkoušejte Zenfolio Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map