Adobe Dreamweaver vs WordPress

Dreamweaver vs WordPress


Złożenie dwóch różnych twórców stron internetowych jest dość trudne, nie wspominając o ich porównaniu. Spróbujemy jednak przejrzeć Dreamweaver i WordPress – dwie platformy, które są całkowicie różne pod względem użytkowania, funkcji, integracji i innych podstawowych problemów.

Główna misja obu narzędzi jest taka sama (zbudowanie strony internetowej, w przeciwnym razie, dlaczego mielibyśmy kiedykolwiek je sprawdzać?), Ale środki, które zapewniają.

Szybka migawka:

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – jest częścią komercyjnego pakietu produktów Adobe. Jest dostępny jako oprogramowanie do pobrania z zestawem narzędzi dla doświadczonych projektantów stron internetowych. Platforma to zły pomysł dla początkujących, ponieważ wymaga głębokich umiejętności programowania. W przeciwnym razie nie będzie to przydatne, chociaż jego edytor zawiera niektóre zintegrowane funkcje WYSIWYG. Doświadczeni profesjonaliści docenią uwolnienie Dreamweavera do tworzenia witryn o unikalnym designie i ekskluzywnej funkcjonalności. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – jest częścią komercyjnego pakietu produktów Adobe. Jest dostępny jako oprogramowanie do pobrania z zestawem narzędzi dla doświadczonych projektantów stron internetowych. Platforma to zły pomysł dla początkujących, ponieważ wymaga głębokich umiejętności programowania. W przeciwnym razie nie będzie to przydatne, chociaż jego edytor zawiera niektóre zintegrowane funkcje WYSIWYG. Doświadczeni profesjonaliści docenią uwolnienie Dreamweavera do tworzenia witryn o unikalnym designie i ekskluzywnej funkcjonalności.

WordPressWordPress – jest najpopularniejszy CMS typu open source który szczyci się milionami witryn na żywo. Termin „open-source” oznacza, że ​​pobieranie nie jest wymagane. Możesz wybrać dowolny szablon, a także zintegrować wiele wtyczek i usług dostępnych online. Użytkownicy mogą tworzyć i edytować strony internetowe online, podczas gdy system jest dość łatwy w obsłudze nawet dla osób posiadających umiejętności techniczne. System ułatwia tworzenie witryn dowolnego typu, chociaż niektóre umiejętności kodowania mogą się przydać w przyszłości. WordPress.org

Odwrotne podejście do tworzenia witryn utrudnia porównywanie programów Dreamweaver i WordPress. Oba systemy mają ze sobą niewiele wspólnego. Celem przeglądu jest pokazanie, kiedy i jak każda z platform może być pomocna. Przejdźmy dalej!

1. Łatwość użycia

Jak wspomniano wcześniej, Dreamweaver to aplikacja do pobrania, podczas gdy WordPress to system zarządzania treścią typu open source. Fakt ten determinuje przeciwne podejście do procesu budowy i edycji strony internetowej. Różnica staje się oczywista, gdy tylko użytkownik zrobi swoje pierwsze kroki.

Pierwsze kroki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby korzystać z narzędzia do tworzenia witryn Dreamweaver, jest pobranie aplikacji. To nie jest platforma SaaS. Oznacza to, że nie będzie można zarządzać witryną online za pomocą przeglądarki. Kluczowym wyzwaniem jest to, że musisz mieć aplikację zainstalowaną na różnych komputerach lub trzymać się jednego procesora. Powoduje to brak elastyczności edycji.

Sytuacja z WordPress jest odwrotna. Nie musisz pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania. Chociaż może być konieczne pobranie szablonu po zarejestrowaniu domeny i wybraniu dostawcy hostingu. To może trochę potrwać. Z drugiej strony możesz zainstalować motyw bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Wybór nie jest istotny, a proces ten jest szybki i łatwy. Wszystko czego potrzebujesz to dbać o:

Są to dwa kluczowe czynniki, które należy wprowadzić w życie w witrynie. Najlepszym rozwiązaniem jest pula dla dostawców hostingu zoptymalizowanych pod kątem WP, takich jak Bluehost. Dobry pomysł dla tych, którzy nie chcą zajmować się ręczną integracją.

Edytor strony

Jak już wiesz, Dreamweaver jest przeznaczony głównie dla doświadczonych projektantów stron internetowych. Powinieneś mieć dobrą znajomość PHP, CSS i HTML w tym celu utwórz stronę od podstaw. Dobrą wiadomością jest to, że system ma samouczki wideo i wskazówki które są włączane po zainstalowaniu aplikacji. Samouczki opisują typowe błędy, których należy unikać. Użytkownicy dowiedzą się także, jak kodować linie i części, sprawdzać system pod kątem błędów, wyróżniać składnię itp. Oczywiście te filmy nigdy nie spełnią braku wiedzy na temat kodowania. Z drugiej strony mogą być nadal przydatne.

Edytor Dreamweaver

Możesz obejrzeć film lub pominąć go, aby wejść do pulpitu nawigacyjnego. Jeśli jesteś profesjonalnym użytkownikiem Adobe, zapoznasz się z interfejsem systemu. Wygląda praktycznie tak samo jak pozostałe projekty z pakietu Creative Cloud. Grafika jest bardzo potężna z wystarczającą liczbą narzędzi internetowych, aby zrealizować każdy pomysł na projekt. Edytor ma minimalną funkcjonalność WYSIWYG, pozwalając użytkownikom zmieniać układ lub usuwać niektóre elementy strony. Nie wystarczy jednak stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową gotową do uruchomienia. Użytkownicy nadal będą wymagać integracji kodu w pewnym momencie.

WordPress jest prostszym rozwiązaniem, chociaż niektórzy doświadczeni użytkownicy mają również możliwość edycji HTML / CSS witryny w celu wdrożenia różnych koncepcji projektowania stron internetowych. Kluczową zaletą jest to, że WP ma prosty interfejs oprócz intuicyjnego edytora treści. Dowiesz się, jak działa system, nawet jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś.

Edytor WordPress

Edytor pozwala tworzyć nowe strony i sekcje, edytować i publikować treści, dodawać różne elementy na stronie, pobierać pliki multimedialne, dodawać tagi, skrypty, formatowanie tekstu itp. Błędem byłoby dla nas stwierdzenie, że WordPress jest bardzo łatwy do używać zwłaszcza w porównaniu do tradycyjne systemy „przeciągnij i upuść”. Z drugiej strony jest to o wiele łatwiejsze niż Dreamweaver.

Edycja kodu

Dreamweaver ma potężny edytor kodu. Użytkownicy mogą pracować z różnymi językami programowania, w tym JavaScript i HTML. System jest wyposażony w wybór instrumentów programistycznych i funkcji, które obejmują szereg funkcji i elementów dostępnych w bibliotece kodów, narzędzie do debugowania, tryb podglądu przeglądarki i inne.

WordPress zapewnia również dostęp do edytora kodu stron internetowych. Użytkownicy mogą dowolnie zmieniać, dodawać nowe funkcje, edytować istniejące układy, a nawet tworzyć własne projekty. W obu przypadkach będziesz potrzebować głębokiego kodowania, chociaż Dreamweaver oferuje nieco szerszy wybór rozwiązań do edycji wizualnej.

Wdrożenie strony internetowej

Chociaż Dreamweaver jest w rzeczywistości aplikacją wymagającą dodatkowej instalacji, musisz to zrobić znajdź zaufane rozwiązanie serwerowe aby pobrać gotową stronę internetową i udostępnić ją online. W WP znalezienie miejsca na hosting witryny to pierwszy krok. Twoja strona internetowa działa od samego początku. Wystarczy opublikować nowe strony lub zaktualizować istniejące.

Dreamweaver vs WordPress: WordPress jest z pewnością łatwiejszy w użyciu, ponieważ Dreamweaver został zaprojektowany dla doświadczonych projektantów stron internetowych i programistów. Dlatego nie widzimy żadnego oczywistego powodu, dla którego początkujący wybierają Dreamweaver.

2. Funkcje i elastyczność

Podczas gdy Dreamweaver jest bardziej pro-zorientowaną platformą, użytkownicy nie powinni spodziewać się zestawu tradycyjnych funkcji, takich jak SEO, eCommerce itp. Główną ideą platformy jest pomoc użytkownikom w urzeczywistnieniu pomysłu na projektowanie stron internetowych za pomocą potężnego obrazu i kodu redaktor. WordPress ma nieco inne podejście, oferując pełny zestaw funkcji w pakiecie, aby nie tylko budować, ale także promować projekt, a także współpracować z klientami.

Dreamweaver jest przeznaczony głównie dla entuzjastów kodowania, którzy lubią pracować z HTML, CSS, PHP i JavaScript. Pomimo braku wspólnych funkcji tworzenia stron internetowych, system zapewnia całkowitą swobodę w zakresie projektowania stron internetowych:

 • Tworzenie stron internetowych na wiele platform – możesz zbudować stronę internetową, która będzie działać płynnie na różnych typach urządzeń obsługiwanych przez różne wersje systemu operacyjnego.
 • Tryb podglądu przeglądarki – pomimo faktu, że Dreamweaver jest aplikacją do pobrania, użytkownicy mogą nadal sprawdzać wygląd witryny w przeglądarce po wprowadzeniu niezbędnych zmian lub modyfikacji.
 • Automatyczne uzupełnianie kodu – funkcja jest dostępna dzięki dynamicznemu edytorowi kodów. Oznacza to, że platforma zakończy kod, aby ukończyć funkcję funkcji, którą musisz zaimplementować. Ponadto system zapewnia dodatkowe wskazówki i porady dotyczące kodowania podczas procesu programowania.

Są to funkcje, które różnią się Dreamweaver od WordPress. Jednak nadal mają one pewne cechy wspólne.

Rynek motywów

Chociaż Dreamweaver nie zapewnia szablonów w sposób, w jaki jesteśmy przyzwyczajeni, nadal ma wstępnie zaprojektowane układy, które użytkownicy mogą dostosowywać zamiast projektować stronę od zera.

WordPress wygląda na bardziej elastyczny oferuje tysiące darmowych i płatnych układów sprawdzą się doskonale w przypadku każdego rodzaju witryny, od blogów po projekty eCommerce. Kluczową korzyścią jest to kodowanie nie jest wymagane. Wystarczy zainstalować szablon, który ci się podoba, dodać treść i opublikować nową stronę internetową.

Aktualizacje systemu

Obie platformy używają narzędzi i usług, które wymagają regularnych aktualizacji. Dreamweaver to dynamiczna platforma do pobrania. Oznacza to, że automatycznie aktualizuje wszystkie swoje funkcje i systemy, aby zapewnić użytkownikom bezbłędne kodowanie.

Dzięki WordPress będziesz musiał ręcznie dbać o aktualizacje motywów i wtyczek. WP powiadomi Cię jednak, gdy nowa wersja będzie dostępna. Wystarczy nacisnąć przycisk i zaktualizować wszystkie funkcje WordPress.

Ponadto powinniśmy wspomnieć o wyjątkowej elastyczności WordPress w zakresie dostosowywania i integracji usług. Użytkownicy mogą wybierać spośród tysięcy wtyczek, które służą do poprawy SEO witryny, bezpieczeństwa, eCommerce, interakcji i innych podstawowych kwestii, które określają przyszły sukces projektu. Masz przy sobie wszystkie narzędzia do tworzenia potrzebnego rodzaju projektu bez konieczności kodowania i implementowania dodatkowych funkcji.

Dreamweaver vs WordPress: wszystkie wspaniałe funkcje oferowane przez Dreamweaver dotyczą głównie projektowania stron internetowych i procesu kodowania. Podczas gdy WordPress jest bardziej elastycznym i wszechstronnym CMS z mnóstwem usług lub narzędzi do integracji.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

DreamweaverWordPress
Liczba tematów:0Ponad 10.000
Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Koszt motywów:020–300 USD
Edytor wizualny:&# x2714; TAK✘ NIE
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK

Dreamweaver to platforma opracowana w celu umożliwienia użytkownikom tworzenia własnych projektów. Z tego powodu różni się od WordPressa tysiącami gotowych szablonów. Dreamweaver ma również wstępnie zaprojektowane układy HTML. Nie służą one jednak do osobnego użytku. Innymi słowy, jeśli zdecydujesz się na szablon układu, faktycznie otrzymujesz plan w postaci kodu do dalszego projektowania stron internetowych i procesu kodowania.

Główną zaletą takiego podejścia jest to, że użytkownicy Dreamweaver nie mają żadnych ograniczeń w zakresie edycji kodu. Mogą projektować ekskluzywne blogi, unikalne sklepy cyfrowe, chwytliwe portfolio itp. Potężny edytor wizualny i kodowy systemu zapewni szybkie i bezbłędne działanie. Zła wiadomość jest taka, że ​​wszystkie te funkcje będą działać tylko dla doświadczonych profesjonalistów. Początkujący nie mają tu nic do roboty.

WordPress to prosta opcja dla nie-techników. Liczba responsywnych szablonów jest ogromna. Wszystkie są podzielone według kategorii, od witryn opartych na treści po jednostronicowe projekty, sklepy internetowe, witryny małych firm itp. Dobrą wiadomością jest to, że WP zapewnia również pełny dostęp do kodu PHP lub HTML motywów. Wystarczy zdefiniować obszar i katalog, który chcesz zmodyfikować, i zaimplementować dowolny projekt internetowy. Po raz kolejny ścieżka jest dobra tylko dla ekspertów kodujących lub zaangażowanych użytkowników.

Szablony WordPress

Dreamweaver vs WordPress: obie platformy umożliwiają stworzenie własnego projektu. Najważniejsza różnica polega na tym, że WordPress ma również opcję dla początkujących w obliczu gotowych szablonów, podczas gdy Dreamweaver nie.

4. Obsługa klienta

Podczas gdy obie platformy zakładają krzywą uczenia się, dostępność obsługi klienta jest niezbędna. Jednak Dreamweaver jest jedynym, który ma niestandardową obsługę klienta Adobe w ramach pakietu Creative Cloud. Z drugiej strony użytkownicy WordPress mogą liczyć na osobiste wsparcie przy korzystaniu z szablonów premium lub wtyczek, a także przy korzystaniu z WordPress wraz z zoptymalizowanym WP Bluehost rozwiązanie serwerowe.

W programie Dreamweaver użytkownicy mogą polegać głównie na:

 • Oficjalne Centrum pomocy Adobe – zawiera szczegółowe przewodniki na temat wszystkich produktów Adobe, w tym Dreamweaver.
 • Centrum wsparcia Dreamweaver – jest dostępny w formie FAQ obejmującego wszystkie najważniejsze punkty, jak rozpocząć, edytować kod lub wdrożyć stronę internetową.
 • Obsługa klienta Adobe – jest dobry dla użytkowników, którzy mają problemy techniczne i muszą rozwiązać je bezpośrednio z oficjalnym zespołem pomocy technicznej Adobe.

WordPress nie ma swojego centrum pomocy. Z drugiej strony, tysiące filmów i samouczków jest dostępnych w Internecie, oprócz licznych specjalistycznych forów WP z profesjonalnymi programistami gotowymi do pomocy. Większość wtyczek WP jest już dostarczana z samouczkami dotyczącymi instalacji i ustawiania, aby przyspieszyć działanie.

Dreamweaver vs WordPress: Dreamweaver wygląda na lepszą opcję w zakresie rozwiązywania problemów technicznych i innych. Z drugiej strony użytkownicy WordPress nigdy nie zostaną pozostawieni po sobie podczas procesu programowania.

5. Polityka cenowa

Główną zaletą WordPress jest fakt, że jest on dostępny za zerowy koszt. Z drugiej strony niektóre wydatki są nieuniknione. Na przykład możesz chcieć uzyskać szablon premium, aby się wyróżnić. Cena waha się od 30 do 200 USD w zależności od projektu szablonu. Niektóre wtyczki są również dostępne w wersjach darmowej i premium. Oznacza to, że być może będziesz musiał zapłacić za rozszerzenia lub ulepszone funkcje usługi.

Co więcej, musisz zarejestrować domenę i zapłacić za hosting. Najlepiej jest wybrać Rozwiązanie serwerowe Bluehost dla WordPress, który zaczyna się od 3,95 USD miesięcznie z zestawem podstawowych funkcji w pakiecie. Jeśli zdecydujesz się na innych dostawców hostingu, będziesz musiał zapłacić od 5 do 10 USD bez uwzględnienia rozszerzeń wtyczek i kosztów motywu.

Dreamweaver jest dostępny jako część pakietu Adobe Creative Cloud. Oznacza to, że możesz wybrać jeden z kilku planów dla jednego produktu lub wybrać wszystkie opcje oprogramowania Adobe na raz. Plany są podzielone na kilka kategorii z pakietami dla:

 • Osoby fizyczne – 20,99 USD miesięcznie na jedną aplikację i 52,99 USD na wszystkie produkty Adobe;
 • Biznes – 33,99 USD miesięcznie na jedną aplikację i 79,99 USD na wszystkie produkty Adobe;
 • Uczniowie i nauczyciele – 19,99 USD miesięcznie dla wszystkich aplikacji w pierwszym roku użytkowania;
 • Szkoły i uniwersytety – 14,99 USD miesięcznie na jedną aplikację i 34,99 USD na wszystkie produkty Adobe

Ponadto trzeba będzie zapłacić za domenę i hosting osobno.

Dreamweaver vs WordPress: WordPress jest tańszym rozwiązaniem z możliwością użycia go jako pakietu „wszystko w jednym”, jeśli zdecydujesz się na Bluehost. Dzięki Dreamweaver płacisz tylko za aplikację, a cena jest znacznie wyższa, nawet biorąc pod uwagę specjalne oferty dla studentów i organizacje non-profit.

Dolna linia

Kluczowa różnica między WordPress a Dreamweaver polega na tym, że pierwszy to platforma do tworzenia stron internetowych i CMS w jednym pakiecie, a drugi to główne narzędzie do projektowania stron internetowych dla profesjonalistów.

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – to platforma dla doświadczonych profesjonalistów, którzy wiedzą, jak kodować. Kluczowe funkcje obejmują potężny edytor wizualny i kodowy z możliwością tworzenia stron internetowych w dowolnym stylu bez ograniczeń. Wszystkie jego narzędzia koncentrują się na kodowaniu i wdrażaniu technicznych linii, funkcji i elementów. Z drugiej strony użytkownicy zyskują całkowitą swobodę i mogą zastosować dowolny pomysł, niezależnie od typu projektu. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – to platforma dla doświadczonych profesjonalistów, którzy wiedzą, jak kodować. Kluczowe funkcje obejmują potężny edytor wizualny i kodowy z możliwością tworzenia stron internetowych w dowolnym stylu bez ograniczeń. Wszystkie jego narzędzia koncentrują się na kodowaniu i wdrażaniu technicznych linii, funkcji i elementów. Z drugiej strony użytkownicy zyskują całkowitą swobodę i mogą zastosować dowolny pomysł, niezależnie od typu projektu.

WordPressWordPress – jest prostszym narzędziem do budowania stron internetowych, aczkolwiek ze swobodą kodowania i projektowania stron internetowych. Kluczową zaletą jest to, że oferuje wszystkie niezbędne narzędzia do nie tylko projektowania, ale także promowania i rozwijania projektu. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, którzy mogą po prostu wybrać szablon, edytować zawartość i rozpocząć transmisję za kilka godzin. WordPress.org

Przed wybraniem platformy zastanów się dwa razy, czy masz wystarczającą ilość tła do obsługi procesu budowy. WordPress może być szybszym i prostszym sposobem na uruchomienie nowego projektu zbudowanego od podstaw.

Adobe Dreamweaver vs WordPress: Tabela porównawcza

Adobe DreamweaverWordPress
1. Łatwość8 z 108 z 10
2. Funkcje7 z 1010 z 10
3. Projekt8 z 1010 z 10
4. Wsparcie9 z 109 z 10
5. Ceny9 z 1010 z 10
Ogólnie:8.2 z 109,4 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map