Adobe Muse vs Dreamweaver

Adobe Muse vs Dreamweaver


Adobe wyrobił sobie markę na arenie projektowania stron internetowych dzięki gamie nagradzanych rozwiązań do tworzenia stron internetowych. Użytkownicy mogą korzystać z szeregu produktów i oprogramowania wytwarzanych pod tym samym sztandarem. Adobe Muse i Dreamweaver są dobrym przykładem takich markowych twórców stron internetowych, które mogą służyć do różnych celów.

Chociaż tak naprawdę nie konkurują o nazwę najwyższej klasy platformy i mają ze sobą wiele wspólnego, niektóre podstawowe różnice mogą mieć wpływ na wybór użytkowników. Recenzja Adobe Muse vs Dreamweaver ma na celu podkreślenie tych różnic, wskazując najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla konkretnych potrzeb.

Szybka migawka:

Adobe MuseAdobe Muse – to proste narzędzie do tworzenia stron internetowych dla projektantów stron internetowych, umożliwiające użytkownikom tworzenie responsywnych stron internetowych bez umiejętności technicznych. Proces budowania wbudowanego jest kluczową cechą platformy oprócz nieskończonych możliwości projektowania zapewnianych przez funkcję importu projektu, umożliwiającą wdrożenie własnego układu. Co więcej, Adobe Muse zapewnia wystarczającą swobodę przy wyborze serwera do przyszłej witryny. Zła wiadomość jest taka, że ​​Adobe oficjalnie przestało udostępniać aktualizacje funkcji platformy od 26 marca 2018 r., Podczas gdy pomoc techniczna jest dostępna tylko do 26 marca 2020 r.. Adobe Muse

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – to bardziej skomplikowany kreator stron internetowych dla oddanych profesjonalistów. Został opracowany dla doświadczonych użytkowników oprogramowania do projektowania stron internetowych z solidnym zapleczem technicznym. Chociaż nadal ma edytory wizualne do obsługi procesu budowania przy użyciu niektórych elementów WYSIWYG, jego instrumenty skupiają się głównie na JavaScript, PHP, HTML, CSS i innych językach kodowania. Dreamweaver to dobre rozwiązanie dla spragnionych profesjonalnych, niestandardowych stron dostosowanych do urządzeń mobilnych. Adobe Dreamweaver

Pomimo tego, że te programy zostały uruchomione pod tym samym sztandarem, służą innym celom i ustanawiają przeciwne podejścia do procesu tworzenia strony internetowej. Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom Adobe Dreamweaver vs Adobe Muse i tym, jak mogą one pomóc w uruchomieniu solidnego projektu internetowego.

1. Łatwość użycia

 • Adobe Muse jest aplikacją komputerową zarówno dla profesjonalnych projektantów stron internetowych, którzy chcą tworzyć złożone witryny, jak i początkujących bez specjalnych umiejętności. Platforma ma prosty interfejs, który jest znany wszystkim, którzy przynajmniej raz korzystali z Photoshopa. Użytkownicy mogą swobodnie projektować lub importować własne układy, tworzyć nowe widżety z wbudowanymi funkcjami i nie tylko. Platforma służy dwóm głównym celom:
  • Proste strony internetowe. System ma funkcję majsterkowania (Do-It-Yourself), dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo i szybko modyfikować lub dostosowywać szablony.
  • Złożone strony internetowe. Ten dotyczy głównie doświadczonych projektantów stron internetowych, którzy pragną bardziej złożonych projektów internetowych z zaawansowanymi funkcjami interfejsu użytkownika / interfejsu użytkownika. Adobe Muse ma funkcję współpracy, dzięki której użytkownicy mogą współpracować z partnerami, klientami i projektantami zewnętrznymi, aby realizować swoje projekty.

  Chociaż oprogramowanie może od samego początku wyglądać na łatwe, wciąż może wymagać trochę krzywej uczenia się. Może minąć trochę czasu, zanim zrozumiesz, jak działają wszystkie narzędzia i funkcje. Przygotuj się na próbę i okres błędu. Z drugiej strony, nie będziesz mieć trudności w przypadku, gdy nie potrzebujesz złożonej witryny lub chcesz użyć gotowego szablonu lub własnego układu.

  Adobe Muse Editor

  Jak już powiedzieliśmy wcześniej, Adobe nie planuje wydać nowych funkcji i aktualizacji oprogramowania. Co więcej, wsparcie techniczne będzie niedostępne od 26 marca 2020 roku. Może to być również wada dla początkujących, którzy stawiają pierwsze kroki w obrębie platformy. Ale ci, którzy już korzystają z aplikacji, nie mają się czym martwić, ponieważ nadal mogą korzystać ze wszystkich jej dostępnych funkcji.

 • Adobe Dreamweaver jest bardziej skomplikowanym edytorem, który wymaga dobrej znajomości przynajmniej PHP, HTML i CSS. Przede wszystkim musisz mieć zainstalowaną aplikację. Następnie zobaczysz krótki film wprowadzający z niektórymi atrakcjami i spostrzeżeniami, aby rozpocząć. Porady wideo mogą się przydać, aby uniknąć typowych błędów od samego początku, a także zmienić części kodu, wiersze, sprawdzanie błędów, podświetlanie składni i inne rzeczy, które znacznie przyspieszą pracę.

  Edytor Dreamweaver

  Edytor wizualny

  Po raz kolejny mamy tutaj znany interfejs, który jest wizytówką głównych produktów Adobe. Jest wyposażony w potężny edytor wizualny do tworzenia niestandardowych stron internetowych z naciskiem na proces tworzenia stron internetowych oparty na kodzie. Naprawdę zawiera pewne elementy WYSIWYG, które upraszczają proces budowania. Z jednej strony może wykorzystać umiejętności kodowania. Z drugiej strony nie będziesz w stanie uzyskać gotowej do publikacji strony internetowej przy użyciu tylko edytora DIY. Konieczna jest nadal integracja kodu, w tym JavaScript, PHP i inne.

  Edytor kodu

  Chociaż platforma jest bardziej zorientowana na techników, jest wyposażona w potężny edytor kodu z bogatym zestawem funkcji. Rozciąga się od obszernej biblioteki kodów, aby wybrać element lub funkcję, której potrzebujesz do sprawdzania błędów. Platforma ma tryb podglądu przeglądarki, aby zobaczyć wszystkie dokonane zmiany.

Adobe Muse vs Dreamweaver. Interfejsy obu aplikacji są dość proste dla doświadczonych użytkowników. Różnica polega na tym, że do korzystania z Dreamweaver potrzebujesz wiedzy programistycznej i umiejętności projektowania stron internetowych, podczas gdy Muse sugeruje jedynie znajomość podstaw projektowania. Z tego powodu o wiele łatwiej jest opanować Muse. Oba systemy obfitują w samouczki i instrukcje. Możesz nauczyć się usług, jeśli masz na to ochotę – tło jest dość mocne. Ogólnie Muse jest bardziej preferowanym wariantem we współczesnym świecie. Jest prostszy, szybszy i bardziej przystępny cenowo.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Adobe Muse oferuje rozszerzony zestaw funkcji projektowych i wizualnych do tworzenia atrakcyjnych portfolio, stron docelowych lub witryn dla małych firm. Platforma ma wystarczającą funkcjonalność, aby wymyślić prosty projekt eCommerce, również dzięki bogatemu zestawowi funkcji. Dotyczą one integracji widgetów, uproszczenia przepływu pracy, implementacji różnych efektów wizualnych i animacji i innych. Oto niektóre z podstawowych funkcji, które użytkownicy mogą docenić:

  Wstaw widżet Muse

  • Narzędzie do kopiowania atrybutów – funkcja upraszcza przepływ pracy, przyspieszając, podczas gdy użytkownicy mogą kopiować atrybuty, takie jak czcionki lub krycie z jednego projektu i wklejać go do innego.
  • Zwiększona wydajność – platforma zapewnia stabilną wydajność podczas procesu budowy. Potężny silnik pozwala użytkownikom szybko wykonywać różne zadania, takie jak otwieranie, publikowanie lub zapisywanie plików witryny.
  • Mobilne widżety – wszystko, od widżetów pokazu slajdów i kompozycji do formularzy, jest dostosowane do urządzeń mobilnych. Wszystko, czego potrzebujesz, to dodać widżet, którego potrzebujesz, a system automatycznie zmieni jego rozmiar, aby zapewnić 100% responsywność.
  • Prosty wybór elementów – powiedzmy, że musisz wyodrębnić osobny element z widżetu. Nie będziesz musiał przedzierać się przez wiele warstw. Po prostu kliknij dwukrotnie element.
  • Integracja z CC – możesz pobrać elementy graficzne lub animacje z biblioteki CC i stworzyć niestandardową animowaną kompozycję za pomocą funkcji przeciągnij i upuść edytora.
  • Creative Cloud – wszystkie zasoby witryny będą bezpieczne w narzędziu Creative Cloud. Służy do archiwizowania i przywracania produktów komputerowych, zasobów, bibliotek, projektów mobilnych i innych. Platforma ułatwia także współpracę z kilkoma bibliotekami jednocześnie

  Adobe Muse vs Dreamweaver

 • Adobe Dreamweaver został zaprojektowany do implementacji kodów HTML, CSS, PHP i JavaScript, co ma oznaczać większą swobodę i elastyczność. Jeśli chodzi o zestaw funkcji, tutaj mamy kilka podstawowych opcji, w tym sprawdzanie błędów i dodawanie wartości. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, może ci się spodobać:

  Funkcje Dreamweaver

  • Dynamic Code Editor – jego głównym zadaniem jest skrócenie czasu potrzebnego do zbudowania strony internetowej lub aplikacji. Funkcja ma funkcję uzupełniania kodu, która jest w stanie zakończyć kod automatycznie. Dodatkowo docenisz wskazówki i podpowiedzi do kodu, pomoce wizualne itp.
  • Produkty wieloplatformowe – Dreamweaver pozwala użytkownikom opracowywać uniwersalne produkty dla różnych urządzeń. Niezależnie od tego, czy będzie to witryna internetowa, czy aplikacja internetowa, będzie działać równie dobrze na różnych wymiarach ekranu i systemie operacyjnym. Wszystkie wprowadzone zmiany można śledzić w trybie czasu rzeczywistego w przeglądarce lub wbudowanym narzędziu podglądu.
  • Szybkie wdrażanie – system uruchomił szablony i układy, które można dostosowywać i tworzyć strony internetowe HTML oraz inne własne elementy. Możesz wybierać spośród blogów, sklepów cyfrowych, portfeli, gotowych stron internetowych itp.
  • Aktualizacje – Dreamweaver to dynamiczna aplikacja, co oznacza regularne aktualizacje i nowe funkcje zapewniające lepszą obsługę kodowania.

Adobe Muse vs Dreamweaver: będąc platformą zorientowaną na kod, Dreamweaver ma zapewniać większą elastyczność i swobodę, ponieważ możesz dowolnie kodować dowolny potrzebny element. Oczywiście wymaga to ogromnej wiedzy technicznej. Z tego punktu widzenia Muse wygląda jak prosta opcja, biorąc pod uwagę funkcjonalność integracji, wybór widżetów, potężny edytor wizualny i inne wspaniałe funkcje.

3. Wzory

Adobe MuseDreamweaver
Liczba tematów:ZwyczajZwyczaj
Darmowe motywy&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Płatne motywy Koszt:Średnio 30 USDŚrednio 75 USD
Elastyczny projekt&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Adobe Muse. Nie ma tutaj gotowych szablonów. Powinieneś narysować je samodzielnie, chociaż sieć obfituje w wszechstronne szablony zaprojektowane przez innych użytkowników, aby spełnić każdy gust i wymagania.

  Wiele studiów internetowych rysuje szablony dla Muse, a istnieją specjalne układy pasujące do każdego typu strony internetowej. Możesz zamówić unikalny szablon od profesjonalnego projektanta stron internetowych. Ogólnie Muse jest doskonałym wyborem do niezależnego tworzenia projektów o dowolnym poziomie złożoności. Można to porównać do Photoshopa dla wszystkich stron internetowych. Jest to idealna aplikacja dla profesjonalnych projektantów stron internetowych i dla początkujących.

  Możesz początkowo wybrać szerokość strony (responsywną lub statyczną), tworzyć szablony (standardowe części strony internetowej) i projektować część zawartości za pomocą widżetów i narzędzi takich jak te dostępne w Photoshopie.

 • Adobe Dreamweaver. Oczywiście to Ty jesteś odpowiedzialny za tworzenie szablonów stron. Program nie zawiera żadnych gotowych ustawień ani gotowych projektów, stanowiąc dla nich zaawansowaną niszę do tworzenia stron internetowych. Tak, możesz użyć podstawowych gotowych układów HTML, na przykład do tworzenia stron internetowych o zróżnicowanym układzie elementów. Możesz znaleźć kod w Internecie. Istnieją takie usługi, które zapewnią wymagane układy stron internetowych w formie kodu. Oznacza to, że możesz użyć dowolnego zewnętrznego kodu w programie.

  Motywy Dreamweaver

  Wreszcie, Dreamweaver jest bardzo wygodnym i zaawansowanym edytorem kodu. Weź i użyj tego, co chcesz – tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Specjaliści rysują szablony w Photoshopie, a następnie tworzą strony internetowe w Dreamweaver. To jest właściwe podejście. Dla tych, którzy szukają prostych rozwiązań, program w ogóle nie działa. Dla takich użytkowników usługa SaaS lub Muse będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Adobe Muse vs Dreamweaver. Oba systemy zachęcają do tworzenia stron internetowych DIY. Są tworzone z myślą o potrzebach doświadczonych użytkowników. Istnieje jednak wiele wszechstronnych szablonów i projektów opracowanych specjalnie dla Muse. Można je kupić, zamówić na zamówienie lub pobrać z Internetu. Jeśli chodzi o Dreamweaver, nie ma specjalnie zaprojektowanych szablonów dla systemu, ponieważ jest to platforma zorientowana na pro. Oferowanie użytkownikom jego ustawień wstępnych można porównać do nauczenia Mohammeda Alego podstaw boksu. Czy zdecydowałeś się użyć Dreamweaver? Jesteś już pro projektantem stron internetowych.

4. Obsługa klienta

 • Adobe Muse jest częścią linii produktów Adobe. Oznacza to, że możesz znaleźć wiele samouczków, przewodników wideo, często zadawanych pytań i innych informacji, które mogą się przydać. Marka ma ogromną społeczność już istniejących użytkowników, którzy mogą odpowiedzieć na twoje pytania. Z drugiej strony, jeśli planujesz korzystać z Muse, od 26 marca 2020 r. Nie będziesz mieć pomocy technicznej. To może nie być dużą wadą, ponieważ platforma jest bardzo łatwa w użyciu. Z drugiej strony wszyscy od czasu do czasu potrzebujemy pomocy technicznej.

 • Adobe Dreamweaver ma właściwie takie same sposoby na pozostawanie w kontakcie. Możesz znaleźć wiele źródeł i artykułów na oficjalnej stronie internetowej. Mnóstwo informacji można znaleźć w oficjalnym Centrum pomocy Adobe z instrukcjami obsługi. Dreamweaver ma również oficjalne forum pomocy technicznej z często zadawanymi pytaniami, dodatkowymi instrukcjami instalacji itp. Możesz także przejść do działu obsługi klienta Adobe i skontaktować się bezpośrednio z pomocą techniczną.

Adobe Dreamweaver vs Adobe Muse: chociaż oba produkty są oznaczone tym samym sztandarem i mają większość podobnych funkcji kontaktowych, fakt, że Adobe wyłączy wsparcie techniczne Muse, wydaje się mylący. Jednak nadal możesz zdecydować się na oficjalną obsługę klienta i mam nadzieję, że to pomoże.

5. Polityka cenowa

Oba programy są dostarczane na podstawie subskrypcji Creative Cloud. Zasadniczo mamy do czynienia z opłatą abonamentową za określony okres użytkowania. Plany roczne są około 40% tańsze niż plany miesięczne. Koszt Dreamweaver stanowi 240 USD rocznie, podczas gdy Muse kosztuje 180 USD rocznie.

Ceny Adobe Muse

Oba programy oferują 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Aby rozpocząć pracę z platformami, musisz je pobrać, uzyskać dostęp do konta Adobe i aktywować wersję próbną.

Wniosek

Podczas gdy zarówno Adobe Muse, jak i Dreamweaver są oprogramowanie offline opracowane przez tę samą firmę mają ze sobą wiele wspólnego pod względem cen i obsługi klienta. Oba zostały uruchomione, aby pomóc użytkownikom w tworzeniu responsywnej witryny różnych typów. Jednocześnie różnią się całkowicie od przeciwnych zestawów funkcji i celów, którym służą.

Adobe MuseAdobe Muse to bardziej przyjazny dla początkujących twórca stron internetowych. Jest dobry do tworzenia jasnych i przyciągających uwagę stron internetowych, takich jak strony docelowe, portfele i witryny dla małych firm. Ma wystarczającą funkcjonalność i cechy konstrukcyjne, aby ożywić każdy styl bez umiejętności technicznych. Rozszerzony wybór funkcji sprawia, że ​​przepływ pracy jest łatwy i szybki. Zła wiadomość jest taka, że ​​użytkownicy Muse nie powinni już oczekiwać aktualizacji funkcji i pomocy technicznej, chociaż mogą nadal korzystać z oprogramowania. Adobe Muse

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver jest bardziej skomplikowanym narzędziem pod względem użyteczności i procesu budowania. Jest bardziej zorientowany na ekspertów kodujących, pozwalając profesjonalnym programistom tworzyć dosłownie każdą stronę internetową. Mają wystarczającą swobodę w tworzeniu niestandardowych elementów opartych na HTML, PHP, CSS lub innych językach kodowania. Dreamweaver jest bardziej skomplikowany w użyciu, chociaż nadal ma edytor DIY. Adobe Dreamweaver

Podsumowując, Dreamweaver może być lepszą opcją, ponieważ regularnie zawiera aktualizacje i stabilne wsparcie techniczne. Jeśli jesteś początkujący i nie masz zainstalowanego programu Muse, platforma może nie być najlepszą opcją, biorąc pod uwagę prawie wygaśnięte wsparcie techniczne. Możesz poszukać czegoś innego.

Przegląd Tabela porównawcza

Adobe MuseAdobe Dreamweaver
Łatwość użycia:Adobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs Dreamweaver
Funkcje:Adobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs Dreamweaver
Wzory:Adobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs Dreamweaver
Obsługa klienta:Adobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs Dreamweaver
Cennik:Adobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs Dreamweaver
Ogólny wynik:Adobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs DreamweaverAdobe Muse vs Dreamweaver

Wypróbuj Adobe Dreamweaver teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map