Adobe Muse vs Squarespace

Wybór przyzwoitej platformy do tworzenia stron internetowych jest jednym z palących problemów milionów użytkowników na całym świecie. Ponieważ dostępnych jest kilkadziesiąt zaufanych twórców stron internetowych, wybranie tego, który idealnie spełni twoje potrzeby, wymagania i preferencje, jest często wyzwaniem. Wynika to z faktu, że nie wszystkie systemy są sobie równe. Niektóre z nich są skierowane głównie do użytkowników bez wiedzy technicznej, podczas gdy inne są tworzone z myślą o potrzebach profesjonalistów.


Przegląd Tabela porównawcza

SekcjaAdobe MuseSquarespace
Łatwość użycia:4/55/5
Funkcje:5/54/5
Wzory:4/54/5
Wsparcie:5/55/5
Cennik:4/53/5
Ogólny wynik:4,4 / 54,2 / 5

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz eksplorować i testować kilka systemów jednocześnie, aby zobaczyć, co są gotowe do zaoferowania. Dzisiaj porozmawiamy o dwóch potężnych twórcach stron internetowych, które zdecydowanie zasługują na uwagę. Przygotuj się na spotkanie Adobe Muse i Squarespace!

Obie platformy mają bogaty zestaw funkcji i zaawansowane funkcje. Oba oferują wiele możliwości projektowania stron internetowych i umożliwiają tworzenie różnych typów witryn. Jednocześnie każdy system ma swoje osobliwości i funkcje, które należy analizować indywidualnie, aby zrozumieć, jakie korzyści możesz z nich skorzystać, korzystając z nich.

Podczas gdy Adobe Muse jest skierowany głównie do profesjonalnych programistów internetowych, którzy chcą tworzyć wysokiej jakości strony internetowe bez żadnego wysiłku kodowania, Squarespace jest skierowany do twórców, przedsiębiorców i sprzedawców internetowych. Jeśli interesujesz się obecnie funkcjami obu platform i nie możesz zdecydować, która z nich najbardziej odpowiada Twojemu projektowi internetowemu, przeanalizujmy je i porównajmy od razu.

1. Łatwość użycia

 • Adobe Muse. System koncentruje się przede wszystkim na potrzebach doświadczonych programistów internetowych, dlatego może być nieco skomplikowany dla początkujących, którzy nigdy nie korzystali z żadnych produktów Adobe. Trudno nazwać tę usługę zbyt skomplikowaną i mylącą, ale na pewno będziesz potrzebować czasu i wysiłku, aby odkryć jej funkcje i nauczyć się korzystać z oferowanych przez nią narzędzi do projektowania stron internetowych, aby stworzyć wysokiej jakości witrynę. Jeśli masz doświadczenie w projektowaniu graficznym i jesteś gotowy do nauki, Adobe Muse jest właściwym wyborem dla Ciebie.

  edytor muzyczny

  Eksplorowanie i testowanie systemu nie ma sensu, jeśli nie będziesz go regularnie używać. Istnieje wiele prostszych rozwiązań do tworzenia stron internetowych do takich celów. Jednak jeśli szukasz systemu, który będzie używany w przyszłości do tworzenia stron internetowych, nauka Muse jest dobrą decyzją.

  System to oprogramowanie do pobrania, które wymaga wstępnej instalacji. Nie można tego uznać za wadę. Wszystko zależy od twoich preferencji, planów i nawyków związanych z projektowaniem stron internetowych. Jeśli kiedykolwiek pracowałeś z Photoshopem, Illustratorem lub InDesign, interfejs Adobe Muse nie wydaje ci się przerażający. Zamiast tego ma logiczną strukturę i oferuje zestaw opcji i funkcji, których sprytne użycie zapewni oszałamiający rezultat. Usługa jest dostarczana z edytorem „przeciągnij i upuść”, co stanowi dodatkową korzyść dla tych, którzy mają przynajmniej trochę doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Opanowanie systemu zajmuje trochę czasu. Gdy to zrobisz, na pewno spodoba ci się sam proces tworzenia stron internetowych, a także potężne projekty, które będziesz w nim realizować.

 • Squarespace. Squarespace jest nieco prostszy w użyciu niż Adobe Muse. System pozwala wybierać i dostosowywać szablony w zależności od niszy, w której się specjalizujesz. Dostępna jest tu funkcja pozwalająca na uruchomienie sklepu internetowego, co jest prawdziwą zaletą dla przedsiębiorców chcących założyć firmę online.

  Edytor strony internetowej Squarespace

  System jest wyposażony w intuicyjny i łatwy do zrozumienia pulpit, w którym wszystkie elementy są pogrupowane, aby pomóc Ci wybrać wymagane ustawienia. Menu usługi jest lekkie i przyjazne dla użytkownika. W sumie jest tutaj 6 sekcji menu, z których każda oferuje więcej opcji. System ma logiczną strukturę i jest wygodny dla użytkowników, niezależnie od ich doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Jeśli więc jesteś nowicjuszem i szukasz okazji do zaprojektowania wysokiej jakości witryny z rozbudowaną funkcjonalnością, nie przegap tego rozwiązania.

Adobe Muse vs Squarespace. Z punktu widzenia łatwości użytkowania Adobe Muse jest bardziej preferowanym rozwiązaniem niż Squarespace. Dotyczy to szczególnie użytkowników, którzy już pracowali z produktami Adobe i wiedzą, czego się od nich spodziewać. Dla tych, którym brakuje takiego doświadczenia, system oferuje wiele możliwości, które pozwalają użytkownikom skutecznie opanować system i rozpocząć korzystanie z niego do tworzenia wysokiej jakości i funkcjonalnych stron internetowych. Squarespace może wydawać się skomplikowany na pierwszy rzut oka, ale nie pozwala na tworzenie potężnych projektów. To dobre rozwiązanie dla kreacji i małych firm, które chcą szybko i niezawodnie prezentować się w Internecie przy minimalnym wysiłku i stracie czasu.

Adobe Muse Review – przeczytaj recenzję Adobe Muse, aby uzyskać więcej szczegółów.

Zestaw funkcji i elastyczność

 • Adobe Muse. Adobe Muse jest wyposażony w zaawansowane funkcje i opcje, których możesz użyć do opracowania porządnego projektu. Oprogramowanie to, przeznaczone dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, oferuje zestaw narzędzi, które w zupełności wystarczą, aby uzyskać w pełni funkcjonalną stronę internetową. System ma imponujący przejrzysty interfejs, który umożliwia tworzenie układu witryny poprzez dodawanie i edytowanie treści, przycisków, menu, funkcji mediów społecznościowych i innych elementów, które wpływają na skuteczność dowolnej witryny. Możesz kontrolować każdy etap rozwoju projektu, wprowadzając zmiany w razie potrzeby.

  Adobe Muse Sitemap Editor

  Jedną z kluczowych zalet systemu jest to, że umożliwia wprowadzanie zmian bez konieczności łączenia się z Internetem. Można je wykonać w programie o dowolnej porze dnia. Po wprowadzeniu zmian możesz zaktualizować witrynę za pośrednictwem FTP i obejrzeć wynik. Aby jednak Twoja witryna była dostępna w Internecie, musisz skonfigurować hosting. Ta opcja jest płatna.

  Warto wspomnieć, że Muse można wykorzystywać zarówno do tworzenia responsywnych witryn, jak i witryn o stałej szerokości. Bez względu na to, jakie masz cele i zadania związane z tworzeniem stron internetowych, system spełni te potrzeby. Adobe Muse oferuje niesamowity zestaw narzędzi, bez których nie można się obejść, jeśli potrzebujesz w pełni funkcjonalnej witryny. Obejmują one automatyczną synchronizację tekstu, własne czcionki internetowe Typekit Premium, obsługę języka od prawej do lewej, zaawansowane, konfigurowalne widżety innych firm, umożliwiające tworzenie sklepów internetowych i blogów oraz zarządzanie nimi itp. Jeśli chcesz uruchomić sklep internetowy system nie oferuje jednak zintegrowanych funkcji eCommerce. Aby osiągnąć cel, musisz podłączyć dodatkowe wtyczki lub rozwiązania do budowy sklepów internetowych, takie jak Shopify, WooCommerce, Ecwid, sklep PayPal, Sellfy eCommerce Widget, Snipcart eCommerce i więcej.

 • Squarespace. Squarespace oferuje imponujący zestaw funkcji, takich jak wbudowany system blogowania, opcja pozwalająca dodać kilku autorów stron internetowych, zaawansowane funkcje eksportu / importu itp. W razie potrzeby możesz przenieść gotowego bloga na inną platformę.

  Edytor Squarespace

  Jedną z najbardziej imponujących funkcji Squarespace jest zintegrowana funkcjonalność eCommerce. Obejmuje to narzędzia do śledzenia zapasów, towary cyfrowe i fizyczne, kupony, podatki, wysyłkę, opcję blogowania, import produktu, tryb ekspresowej realizacji transakcji, odzyskiwanie porzuconej kasy, korzystanie z wielu walut, integrację XERO, Stripe i PayPal, a także.

  ECommerce Squarespace

  Squarespace nie oferuje wyłącznie standardowych funkcji dostosowywania szablonów. Pozwala także na projektowanie stron internetowych przy użyciu opcji edycji kodu. System zawiera bloki kodu, platformę programistyczną i niestandardowy obszar CSS. Ta ostatnia funkcja jest jednak dostępna tylko dla płatnych subskrybentów. W razie potrzeby można również zintegrować aplikację innej firmy. To zależy od twoich potrzeb w zakresie tworzenia stron internetowych. System ma silne relacje partnerskie z zaufanymi firmami, takimi jak Disqus, Etsy, PayPal, BookingBug, MailChimp, Typekit itp. Ta współpraca przyczynia się do osiągnięcia rezultatów tworzenia stron internetowych, z których skorzystasz.

Adobe Muse vs Squarespace. Zarówno Adobe Muse, jak i Squarespace oferują doskonałą funkcjonalność i opcje wymagane do tworzenia potężnych projektów w różnych niszach. Systemy są przeznaczone dla profesjonalistów i początkujących, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenia związane z tworzeniem stron internetowych. Jedyną cechą, która wyróżnia Squarespace z tłumu, jest funkcjonalność eCommerce. Kreator stron internetowych oferuje możliwość zbudowania zintegrowanego sklepu internetowego i nie wymaga do tego żadnych dodatkowych wtyczek ani rozszerzeń. Adobe Muse z kolei nie ma tej funkcji i każdy użytkownik, który chce założyć sklep internetowy z systemem, musi szukać rozwiązań innych firm, które mogłyby zostać zintegrowane z ich stronami internetowymi. Jest to jednak korzyść dla wielu użytkowników, a nie wada, ponieważ umożliwia wybór dowolnej wtyczki, którą uznają za odpowiednią dla ich rodzaju działalności.

Wzory

Adobe MuseSquarespace
Liczba tematów:Setki50+
Darmowe motywy✔ TAK✔ TAK
Płatne motywy Koszt:Średnio 30 USD0 USD
Elastyczny projekt✔ TAK✔ TAK
Sortuj według branży:✔ TAK✔ TAK
Edycja kodu CSS:✔ TAK✔ TAK
 • Adobe Muse. W przeciwieństwie do wielu innych twórców stron internetowych w chmurze, Adobe Muse nie ma gotowych motywów. Otrzymasz puste płótno, którego możesz użyć do zaprojektowania własnej strony internetowej. W tym celu możesz zastosować cały zestaw narzędzi do projektowania stron internetowych. Należą do nich filmy, suwaki, bloki tekstowe, stopki, nagłówki, przyciski, funkcje mediów społecznościowych, menu i inne elementy.

  Inną opcją projektowania, którą możesz wybrać, jest użycie niestandardowych układów dostępnych w Internecie. Są płatne i bezpłatne, a Ty decydujesz, czego potrzebujesz. Tematy te są opracowywane przez użytkowników zewnętrznych (głównie projektantów stron internetowych i agencje) i przesyłane do globalnej sieci, aby inne osoby mogły z nich korzystać. Z jednej strony jest to dość wygodne.

  Motywy Adobe Muse

  Po prostu wybierz motyw, który odpowiada Twojej niszie i dostosuj go do swoich potrzeb. Z drugiej strony może to być dość ryzykowne, ponieważ nigdy nie możesz być w 100% pewien jakości szablonu, który pobierzesz. Zawsze istnieje ryzyko radzenia sobie z nierzetelnym sprzedawcą, który zaoferuje ci szablon z kodem, który ostatecznie będzie miał negatywny wpływ na wydajność Twojej witryny w przyszłości. Jeśli jesteś gotowy na takie wyzwania, możesz skorzystać z tej opcji. Jeśli nie, to naprawdę warto poświęcić trochę czasu na opanowanie systemu i rozpocząć projektowanie własnych projektów.

 • Squarespace. Squarespace oferuje kolekcję wysokiej jakości gotowych szablonów, należących do różnych nisz. Motywy są domyślnie responsywne i wyglądają angażująco i są przyjazne dla użytkownika. System oferuje siedem kategorii projektowych, a mianowicie muzyków, restauracji, osobistą, handlową, biznesową itp. Istnieje również osobna kategoria szablonów – jednostronicowe strony internetowe zwane „stronami tytułowymi” służące do prezentacji Twojej firmy w sposób precyzyjny i skuteczny droga. Szablony są bezpłatne dla wszystkich.

  Szablony Squarespace

  Niezależnie od tego, jaki szablon wybierzesz, możesz go zmienić w dowolnym momencie w razie potrzeby. Co więcej, możesz zobaczyć, jak Twoja witryna będzie prezentowana na różnych urządzeniach mobilnych, korzystając z funkcji Widok urządzenia. Jest to ważna korzyść dla wszystkich, którzy planują korzystać z mobilnych wersji swoich stron internetowych.

Adobe Muse vs Squarespace. Oba systemy umożliwiają tworzenie oszałamiających stron internetowych, ale praktykują różne podejścia do procesu projektowania stron internetowych. Adobe Muse nie ma żadnych dostosowywanych kolekcji szablonów. Zamiast tego system oferuje możliwość utworzenia strony internetowej od zera przy użyciu pustego płótna i zestawu narzędzi do projektowania lub pobrania i dostosowania dostosowanego motywu Adobe z Internetu. Daje to użytkownikowi szansę na uzyskanie unikalnego projektu strony internetowej, który będzie się wyróżniał z tłumu. Pod tym względem Squarespace jest nieco prostszy. Oferuje dziesiątki szablonów tematycznych, z których wiele jest specjalnie zaprojektowanych dla sklepów internetowych. Wszystkie motywy są bezpłatne i zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

Przykłady witryn Adobe Muse – zobacz najlepsze strony wykonane za pomocą Adobe Muse;
Przykłady witryn Squarespace – spójrz na strony obsługiwane przez Squarespace.

Obsługa klienta

 • Adobe Muse. System ma potężne centrum obsługi klienta. Oferują oficjalne wsparcie techniczne, a także szeroką bazę społeczności. Istnieje Strona Obsługi Klienta, na której każdy użytkownik może uzyskać szybką i wysokiej jakości pomoc. Ponadto na forum społeczności można szukać wskazówek i rekomendacji innych użytkowników systemu. Dla tych użytkowników, którzy dopiero zaczynają odkrywać funkcje systemu, istnieje możliwość skorzystania z wielu instrukcji, samouczków tekstowych i wideo, a także cennej bazy wiedzy Adobe, która ujawnia wszystkie niuanse wydajności i funkcji systemu. Aby uzyskać wsparcie na żywo zapewniane przez ekspertów Adobe, możesz skontaktować się z nimi przez e-mail lub uzyskać dostęp do oficjalnej strony internetowej firmy i poszukać tam kontaktów.
 • Squarespace. Jeśli chodzi o obsługę klienta, Squarespace nie pozostaje w tyle za Adobe Muse. System oferuje obszerną bazę wiedzy, która przejawia się poprzez pomoc na forum społeczności, dostępność samouczków wideo, podręczników, sekcji FAQ i innych zasobów informacyjnych. Oprócz bazy wiedzy Squarespace oferuje całodobową pomoc e-mail i czat na żywo, który jest dostępny w dni powszednie od 11:00 do 19:00 EST. To więcej niż wystarczające, aby znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, które możesz mieć.

Adobe Muse vs Squarespace. Jeśli chodzi o obsługę klienta, oba systemy plasują się wysoko. Oferują swoim użytkownikom obszerną bazę wiedzy, bogactwo materiałów edukacyjnych, samouczków, przewodników wideo, często zadawanych pytań, podręczników itp. Fora społecznościowe zawierające cenne wskazówki i rekomendacje są również dostępne tutaj. W razie potrzeby istnieje możliwość skontaktowania się z ekspertami systemu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na żywo. Takie podejście gwarantuje przyzwoity wynik.

Polityka cenowa

 • Adobe Muse. Będąc jednym z najpopularniejszych produktów Adobe, Muse jest płatny w pakiecie Creative Cloud. Możesz kupić cały pakiet (jeśli potrzebujesz kilku produktów Adobe na raz) lub tylko jednego kreatora stron internetowych. Miesięczna opłata abonamentowa wynosi 24,99 USD, a roczny koszt 179,88 USD. Jednocześnie system oferuje bezpłatny 30-dniowy okres próbny, niezależnie od abonamentu, na który się wybierasz. Co więcej, będziesz musiał osobno zapłacić za hosting i nazwę domeny, aby opublikować swoją witrynę. Będzie to odpowiednio kosztować od 5 do 10 USD miesięcznie i 12 USD rocznie. Aby zapewnić swojej stronie zaawansowane funkcje, możesz również rozważyć dodanie do niej widżetów. Widżety są również płatne i bezpłatne.
 • Adobe MuseSquarespace
  Opcje cenowe:✓ Abonament roczny, opłata miesięczna (14,99 USD / mies);
  ✓ Abonament roczny, opłacony z góry (179,88 USD rocznie);
  ✓ Abonament miesięczny (24,99 USD / mc).
  ✓ Osobiste (16 USD / mies);
  ✓ Biznes (25 USD / mies);
  ✓ Sklep podstawowy (34 USD / mies);
  ✓ Sklep zaawansowany (52 USD miesięcznie)..
  Funkcje:✓ Niestandardowy projekt;
  ✓ Czcionki premium;
  ✓ Przechowywanie w chmurze – 20 Gb.
  ✓ Darmowa nazwa domeny;
  ✓ Bezpieczne połączenie;
  ✓ Nieograniczone miejsce na dane i przepustowość.
 • Squarespace. Squarespace oferuje obecnie dwie opcje wyceny. Są to strony internetowe i sklepy internetowe. Każda opcja obejmuje dwa pakiety. W związku z tym „Strony internetowe” umożliwiają wybór planów osobistych lub biznesowych, które kosztują odpowiednio 16–25 USD miesięcznie, natomiast „Sklepy internetowe” umożliwiają wybranie planów podstawowych lub zaawansowanych, których koszt stanowi 34–52 USD. Wybór planu zależy od potrzeb i celów budowania stron internetowych. Jeśli planujesz zbudować prostą stronę internetową i nie zamierzasz korzystać z platformy programisty, możesz wybrać abonament osobisty. Bardziej zaawansowane potrzeby tworzenia stron internetowych wymagają poważniejszego płatnego planu, oferującego szeroką funkcjonalność. Wybór należy do ciebie.

Adobe Muse vs Squarespace. Oba systemy są płatne, ale koszt, jaki zapłacisz za korzystanie z ich funkcji, może się znacznie różnić. Adobe Muse jest nieco tańszy i oferuje również ulepszoną funkcjonalność. Korzystając z systemu, możesz zaprojektować unikalną stronę internetową, która zdecydowanie jest warta zainwestowanych pieniędzy. Squarespace zapewnia również różne opcje kosztów. Koszt, który ostatecznie zapłacisz, będzie zależeć od rodzaju wybranego planu i celu, do którego dążysz. Im bardziej funkcjonalna i skomplikowana strona internetowa jest potrzebna, tym wyższy koszt za nią zapłacisz.

Niedogodności

Adobe Muse. Adobe Muse jest wygodny i zaawansowany, ale nie jest łatwo go zrozumieć od pierwszej próby. Wynika to z faktu, że system ma nieco skomplikowany interfejs, który nie różni się niczym od reszty produktów Adobe. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie pracowałeś z systemami Adobe, będzie to nieco mylące. Gdy tylko go opanujesz, zdasz sobie sprawę, że jest przyjazny dla użytkownika, ma logiczną strukturę i jest pouczający.

Squarespace. Squarespace jest skierowany przede wszystkim do użytkowników, którzy nie mają bogatego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. System nie oferuje szerokiej gamy funkcji i umożliwia tworzenie standardowych stron internetowych do użytku osobistego lub biznesowego.

Dolna linia

Wybór między Adobe Muse i Squarespace nie musi być skomplikowany. Systemy różnią się między sobą pod względem zestawów funkcji, opcji i projektów. Squarespace jest prosty, wygodny i przyjazny dla użytkownika. Nie musisz posiadać umiejętności kodowania, aby tworzyć z nim strony internetowe. Jedną z głównych zalet tej usługi jest rozbudowana zintegrowana funkcjonalność eCommerce, która umożliwia projektowanie funkcjonalnych sklepów internetowych.

Adobe Muse wygląda płynnie od pierwszego wejrzenia. Jest funkcjonalny, jakościowy, wygodny, logiczny i zrozumiały dla przeważającej liczby użytkowników. Pozwala budować niesamowite witryny nawet osobom, które nie mają umiejętności kodowania. Jednak system może wydawać się nieco skomplikowany dla tych użytkowników, którzy pracują z nim po raz pierwszy i nigdy wcześniej nie widzieli żadnych innych produktów Adobe. W przeciwieństwie do Squarespace, Adobe Muse nie ma zintegrowanych funkcji eCommerce i można z nim uruchomić sklep internetowy, podłączając dodatkowe wtyczki. Nie można tego jednak uważać za wadę, ponieważ platforma daje szansę wyboru platformy eCommerce w zależności od konkretnych potrzeb, preferencji i budżetu. Adobe Muse jest zdecydowanie bardziej preferowanym systemem, którego funkcjonalność pozwala tworzyć strony internetowe o unikalnym designie i doskonałej wydajności.

Wypróbuj Adobe Muse teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map