Adobe Muse vs Wix

Adobe Muse vs Wix


Adobe Muse i Wix to popularne rozwiązania do tworzenia stron internetowych, które różnią się pod względem złożoności, funkcjonalności, celów, polityki cenowej, grupy docelowej i ogólnego podejścia do procesu projektowania stron internetowych. Systemy umożliwiają tworzenie różnych rodzajów stron internetowych, od prostych stron docelowych do bardziej złożonych i bogatych w funkcje witryn biznesowych, portfeli, a nawet sklepów internetowych.

Szybka migawka:

Adobe MuseAdobe Muse – to potężny kreator stron internetowych, który koncentruje się głównie na potrzebach projektantów, którzy mają zamiar uruchamiać atrakcyjne strony internetowe na dużą skalę bez konieczności walki ze złożonymi kodami. Korzystanie z systemu implikuje znajomość podstawowych niuansów projektowania stron internetowych, ale nie jest zbyt skomplikowane, aby używać go przez początkujących. muse.adobe.com

WixWix – jest obecnie najpopularniejszym i bogatym w funkcje narzędziem do tworzenia witryn dostępnym na współczesnym rynku projektowania stron internetowych. Może się pochwalić ponad 130 milionami subskrypcji w ponad 190 krajach na świecie. Usługa obejmuje takie zalety, jak łatwość użycia, wygoda, przystępność cenowa i intuicyjny charakter. Nie musisz dobrze posługiwać się językami programowania, aby projektować różne typy stron internetowych za pomocą platformy – tak prosta i zrozumiała, że ​​jest. Wix.com

Adobe ogłosiło niedawno zbliżające się zakończenie obsługi Muse. 26 marca 2018 r. Programiści systemu wydali ostateczny zestaw aktualizacji programu Adobe Muse. Oznacza to, że istniejący użytkownicy będą mogli pracować z programem bez możliwości skorzystania z pomocy technicznej. Jest to jednak znacząca wada dla użytkowników systemu. Dlatego warto przeczytać naszą recenzję i wybrać między Wix a Adobe Muse – albo użyć starej wersji programu, albo nowoczesnego narzędzia do tworzenia witryn.

1. Łatwość użycia

 • Adobe Muse. Ponieważ twórca strony początkowo koncentruje się na potrzebach profesjonalnych programistów internetowych, ta kategoria użytkowników uzna system za całkiem wygodny i zrozumiały.

  Adobe Muse Editor

  Ci użytkownicy, którzy kiedykolwiek pracowali z produktami Adobe (na przykład Photoshop lub Illustrator), również nie będą mieli problemów z opanowaniem systemu. Jednak dla początkujących program Adobe Muse może wydawać się skomplikowany i niezbyt prosty, szczególnie na pierwszy rzut oka. Wynika to z faktu, że system wymaga wstępnej wiedzy z zakresu projektowania graficznego.

  Motywy Adobe Muse

  Gdy zaczniesz odkrywać usługę, szybko poznasz jej parametry i funkcje, aby dalej z nich korzystać. Platforma wykorzystuje podstawy edycji metodą przeciągnij i upuść, aby uprościć proces projektowania stron internetowych i umożliwić użytkownikom pełną kontrolę nad nim.

 • Wix. Jest to jeden z najprostszych i łatwych w obsłudze kreatorów witryn, z którymi można się obecnie spotkać. System jest dostosowany do wymagań i umiejętności początkujących, a zatem oferuje intuicyjne, proste i wygodne projektowanie stron internetowych.

  Edytor Wix

  Niezależnie od tego, czy chcesz dodać widżet do swojej witryny, zmienić tło lub dołączyć nazwę domeny, wszystko odbywa się za pośrednictwem przyjaznego interfejsu, który w ogóle nie wymaga kodowania. Wix jest wyposażony w edytor „przeciągnij i upuść” zapewniający szerokie opcje WYSIWYG.

  Nakłada użytkownika na proces projektowania stron internetowych, umożliwiając obserwowanie postępów w działaniu i usuwanie widocznych błędów na czas.

Adobe Muse vs Wix. Zarówno Wix, jak i Adobe Muse są łatwe, jeśli są używane przez ich docelowych klientów. Adobe Muse jest idealny dla tych, którzy znają ekosystem Adobe, podczas gdy Wix jest bardziej nastawiony na zwykłego użytkownika. To sprawia, że ​​jest to lepszy wybór zarówno dla niedoświadczonych, jak i biegłych projektantów stron internetowych.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Adobe Muse. Muse jest w dużej mierze projektantem witryn, więc jego zestaw funkcji opiera się głównie na funkcjach projektowych. Oferując oszałamiający zestaw narzędzi do projektowania, system nadal nie ma tych interaktywnych funkcji, które można znaleźć w Wix, Weebly oraz inne uniwersalne narzędzia do tworzenia witryn.

  Aby rozpocząć tworzenie strony internetowej w Muse, należy najpierw utworzyć mapę witryny, a następnie przejść do projektowania strony wzorcowej. Pamiętaj, że wszystkie elementy projektu i sekcje, które tu utworzysz, zostaną automatycznie zastosowane do pozostałych stron. Jest to wygodne i oszczędzające czas rozwiązanie.

  Adobe Muse Sitemap Editor

  Po zakończeniu projektowania układu strony internetowej możesz przystąpić do dodawania widżetów. System ma zintegrowany rynek, na którym można przeglądać bezpłatne i płatne widżety opracowane specjalnie dla Adobe Muse. Wszystkie widżety i dodatki można skonfigurować tak, aby najlepiej pasowały do ​​stylu Twojej witryny. Widżety również domyślnie reagują, co umożliwia stworzenie elastycznego projektu strony internetowej, który będzie cechował się przyzwoitą jakością, funkcjonalnością i prezentacją treści.

  Widżety Adobe Muse

  Adobe Muse jest również znany z zaawansowanych atrybutów kopiowania i wklejania. Ta funkcja umożliwia kopiowanie, a następnie wklejanie głównych atrybutów projektu (kolor wypełnienia, krycie, czcionka itp.) Z jednego elementu strony do drugiego. To ostatecznie pomaga skrócić ostateczny czas tworzenia strony internetowej.

  Wśród innych funkcji i narzędzi, które sprawiają, że Adobe Muse jest przyzwoitym rozwiązaniem dla projektantów stron internetowych, warto wspomnieć o opcjach synchronizacji tekstu, dostępności wielu wysokiej jakości czcionek internetowych z kolekcji czcionek hostowanych i czcionek Typekit, opcjach handlu elektronicznego i blogów, licznych narzędzi do edycji obrazów, obsługa języków od prawej do lewej i więcej.

 • Wix. Wix obfituje w funkcje i narzędzia, które użytkownicy mogą zastosować do tworzenia imponujących, pełnoprawnych i funkcjonalnych stron internetowych. Nie ma znaczenia, jaki projekt dokładnie planujesz rozwinąć, dzięki temu z Wix nie będzie żadnych problemów.

  Początkujący z pewnością skorzystają na współpracy Narzędzie Wix ADI. Funkcja Artificial Design Intelligence pozwoli Ci uruchomić przyzwoitą stronę internetową od podstaw w trybie automatycznym. Musisz przesłać parametry swojego sklepu internetowego i wymaganą zawartość, aby system mógł wykonać resztę za Ciebie.

  Edytor sklepu Wix

  Jeśli chcesz dodać unikalne funkcje do swojej witryny, możesz skorzystać ze standardowego edytora Wix, aby ręcznie dostosować ustawienia, zmodyfikować projekt i ustawić wymagane parametry. Ta opcja wymaga więcej wysiłku i czasu, ale wynik na pewno będzie tego wart.

  Oprócz tego Wix pozwala dostosować wersję mobilną witryny za pomocą Edytora mobilnego. Należy wspomnieć, że zmiany dokonane w edytorze mobilnym nie są wyświetlane w komputerowej wersji witryny. Jednocześnie zmiany wprowadzone w trybie pulpitu można wyświetlić w wersji mobilnej.

  Większość funkcji Wix jest domyślnie zintegrowana, ale użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do rozszerzeń i widżetów innych firm dostępnych w Wix App Market. W tym miejscu możesz natknąć się na wiele bezpłatnych i płatnych widżetów, które zostaną dodane do Twojej witryny w celu zwiększenia jej wydajności i zwiększenia ruchu do niej.

  Wix jest również znany ze swoich potężnych blogów i silników eCommerce. Korzystając z systemu, będziesz w stanie uruchom mały sklep internetowy i blog. Co więcej, istnieje bezpłatna możliwość połączyć forum na twojej stronie. Z pewnością przyczyni się to do wydajności Twojej witryny.

Adobe Muse vs Wix. Jeśli chodzi o zestaw funkcji, Wix jest zdecydowanie liderem w porównaniu. Kreator stron internetowych zapewnia dostęp do wielu narzędzi, funkcji i działa jako system typu „wszystko w jednym”, w którym można uzyskać wszystko, czego potrzeba do witryny internetowej pod tym samym dachem. Adobe Muse nie zapewnia usprawnionego przepływu pracy i działa raczej jako osobne studio projektowania stron internetowych.

3. Wzory

Adobe MuseWix
Liczba tematów:Tylko niestandardowe550
Zintegrowane szablony:✘ NIE&# x2714; TAK
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor mobilny:✘ NIE&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK✘ NIE
 • Adobe Muse. Sam twórca witryny nie ma galerii gotowych do użycia motywów. Aby utworzyć i dostosować własny szablon, należy wybrać czarne płótno i rozpocząć edycję według własnego uznania, zmieniając nagłówek, stopkę, przyciski, menu nawigacyjne i inne elementy. Nie jest to problem dla projektantów stron internetowych, ale może być wyzwaniem dla początkujących.

  Na szczęście można znaleźć wiele zasobów internetowych, które są w pełni poświęcone tworzeniu szablonów Adobe Muse. Najbardziej niezawodne są dostępne na oficjalnej stronie serwisu. Niektóre z nich to Muse-Themes, MuseFree, Musegain i MuseGrid, aby wymienić tylko kilka.

  Pamiętaj, że powinieneś wystrzegać się kupowania lub pobierania szablonów Muse od niezaufanych projektantów, a także od tych, których w ogóle nie znasz. Chodzi o to, że niektóre z nich mogą zawierać złośliwe kody, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Twojej witryny i poufności dostarczanych danych.

 • Wix. Wix obfituje w szablony – dostępnych jest tutaj ponad 550 motywów do dostosowania. Szablony są przygotowane na urządzenia mobilne i są podzielone na dziesiątki kategorii na podstawie tematów, z którymi są powiązane. Pamiętaj, że powinieneś być bardzo uważny, wybierając szablon do dostosowywania, ponieważ system nie pozwala na przełączanie szablonów w trakcie procesu projektowania stron internetowych.

  Oprócz gotowych motywów możesz wybrać pusty szablon, aby rozpocząć tworzenie witryny od zera i ręcznie dostosować ją do swoich potrzeb. W ten sposób możesz stworzyć unikalny projekt strony internetowej, który obejmie całe spektrum wymagań i preferencji dotyczących tworzenia stron internetowych.

Adobe Muse vs Wix. Będąc produktem kompleksowej obsługi, Wix ma bogatą zintegrowaną bibliotekę szablonów. W każdej niszy, w której się specjalizujesz, na pewno znajdziesz odpowiedni projekt – tak wszechstronna jest ta kolekcja. Wix jest również wyposażony w wiele opcji dostosowywania projektu i narzędzi, które umożliwiają tworzenie dowolnego projektu. Muse nie oferuje gotowych motywów, ponieważ profesjonalni projektanci nie działają w ten sposób – wolą tworzyć witryny z pustego płótna.

4. Obsługa klienta

 • Adobe Muse. Wokół Adobe Muse istnieje ogromna społeczność projektantów, choć jest to stosunkowo nowy produkt. Baza wiedzy usługi jest dość obszerna. Inne opcje pomocy technicznej obejmują obecnie czat, forum, seminaria internetowe, instrukcje wideo, a także wsparcie telefoniczne, w zależności od planu. Pamiętaj jednak, że usługa pomocy technicznej dla obecnych użytkowników Creative Cloud będzie niedostępna po 26 marca 2020 r.

 • Wix. Kreator stron internetowych ma przyjazny interfejs użytkownika, który zawiera wiele podpowiedzi, wskazówek i wskazówek na temat korzystania z systemu na korzyść. Prawie każdy przycisk w panelu sterowania jest wyposażony w ikonę pomocy. To jest naprawdę przydatne. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi w edytorze, możesz przejść do oficjalnego forum lub centrum wsparcia.

  Wix ma również świetną kolekcję samouczków wideo i wsparcie przez e-mail. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do obszernej bazy wiedzy z mnóstwem samouczków krok po kroku, filmów instruktażowych i artykułów informacyjnych napisanych w prostym i zrozumiałym języku.

Wix vs Adobe Muse. Naszym zdaniem obaj twórcy stron internetowych oferują wystarczającą ilość zasobów obsługi klienta. Podczas testowania produktów zwracaliśmy również uwagę na centra wsparcia i szybkość reakcji, jaką wykazują. Byliśmy pod wrażeniem liczby osób uczestniczących w ich forach. Opcje obsługi klienta Wix są jednak nadal nieco bardziej wszechstronne, co stanowi kolejną zaletę systemu.

5. Polityka cenowa

 • Adobe Muse. O ile system nie zapewnia już pomocy technicznej użytkownikom Muse, umożliwił im rozważenie przejścia na inne programy Adobe, które najlepiej odpowiadają ich konkretnym potrzebom w zakresie projektowania stron internetowych. Obejmują one Adobe XD dla projektantów szablonów stron internetowych (koszt stanowi 9,99 USD / mc lub 119,98 USD / rok), Portfolio Adobe na rozwój projektów portfelowych (koszt 9,99 USD / mc) lub Adobe Spark za tworzenie stron docelowych (koszt wynosi 9,99 USD / mc lub 99,99 USD / rok).

  Pamiętaj, że nie wszystkie widżety Adobe Muse są oferowane za darmo. Możesz wybierać między opcjami bezpłatnymi i płatnymi w zależności od aktualnych wymagań. Jest także jeden ważny aspekt, o którym powinieneś pamiętać, budując stronę internetową z Adobe Muse. Gdy tylko projekt będzie gotowy do publikacji, możesz wybrać jedną z dwóch opcji hostingu (kreator stron internetowych domyślnie nie oferuje zintegrowanego hostingu). Możesz hostować projekt w Adobe lub poszukać zewnętrznego dostawcy hostingu w dowolnym miejscu w sieci. Będzie to wymagało dodatkowych inwestycji finansowych.

 • Adobe MuseWix
  Opcje cenowe:&# 10004; Adobe XD (9,99 USD / mies);
  &# 10004; Adobe Portfolio (99,9 USD / miesiąc);
  &# 10004; Adobe Spark (9,99 USD / mies).
  &# 10004; Połącz domenę (4,50 USD / mies);
  &# 10004; Kombinacja (8,50 USD / mies);
  &# 10004; Bez limitu (12,50 USD / mies);
  &# 10004; eCommerce (16,50 USD / mc);
  &# 10004; VIP (24,50 USD / mies).
  Funkcje:&# 10004; Darmowe aktualizacje;
  &# 10004; Czcionki premium;
  &# 10004; Magazyn w chmurze.
  &# 10004; Bezpłatny;
  &# 10004; Setki profesjonalnych motywów;
  &# 10004; Sklep internetowy;
  &# 10004; nieograniczona przepustowość.
 • Wix. Wix ma bezpłatną, nigdy nie wygasającą wersję i pięć płatnych planów w przedziale od 4,50 USD do 24,50 USD miesięcznie. Pamiętaj, że najtańszy plan – „Połącz domenę” – wyświetla reklamę Wix. Chociaż płatne plany różnią się w zakresie oferowanych funkcji i usług, każda z nich ma zintegrowany hosting i opcję połączenia z domeną.

  Abonentom abonamentu premium oferowana jest bezpłatna nazwa domeny jako bonus bez żadnych kosztów, pod warunkiem, że wykupią roczną subskrypcję. Jest to niezaprzeczalna zaleta twórcy strony, którą docenia większość użytkowników, wybierając usługę do współpracy.

  Widżety dostępne w App Market można również płacić i bezpłatnie. Jeśli coś jest, z jakiegoś powodu nie podoba ci się system, możesz otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni po dokonaniu płatności. W takim przypadku wrócisz jednak do bezpłatnego abonamentu, a treść pozostanie niezmieniona.

Adobe Muse vs Wix. Oba narzędzia do tworzenia witryn są w rozsądnej cenie. Zaletą Wix jest to, że jego plany obejmują hosting. Oferuje również więcej płatnych opcji, z których użytkownicy mogą wybierać na podstawie swoich potrzeb. Jednocześnie brak rozwiązań hostingowych i ograniczonych cen to wady Muse. Podsumowując, Wix oferuje bardziej wszechstronne i przystępne zasady cenowe niż Adobe Muse.

Dolna linia

Adobe Muse i Wix to bardzo różne produkty pomimo wspólnego celu. Wykorzystują zupełnie inne podejścia do procesu tworzenia stron internetowych, kształtowania cen, wyboru docelowej grupy odbiorców i zestawu funkcji. Po zakończeniu porównania obu systemów możemy stwierdzić, że Wix jest bardziej korzystnym rozwiązaniem dla zwykłych użytkowników, którzy nie są świadomi skomplikowanych podstaw projektowania stron internetowych.

Adobe MuseAdobe Muse to narzędzie do tworzenia stron internetowych w trybie offline, którego zakres funkcji koncentruje się na tworzeniu wysokiej jakości profesjonalnych stron internetowych. Usługa działa najlepiej dla doświadczonych projektantów stron internetowych, którzy są kompetentni w niszy i nie potrzebują czasu na walkę ze skomplikowanymi kodami. muse.adobe.com

WixWix jest popularnym wszechstronnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które oferuje szeroki zestaw funkcji, dostosowywalne szablony jakości i wszechstronność opcji cenowych. Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie kodowania, aby projektować różne typy stron internetowych za pomocą systemu. To sprawia, że ​​jest to świetny wybór dla początkujących, którzy są właśnie na drodze do sukcesu w projektowaniu stron internetowych. Wix.com

Program Adobe Muse jest ukierunkowany głównie na potrzeby profesjonalnych twórców stron internetowych i wymaga również znajomości programowania. Platforma nie oferuje zintegrowanego hostingu, co zmusza użytkowników do szukania dostawcy w innym miejscu. To ostatecznie okazuje się dodatkową inwestycją czasu i wysiłku. Ważnym aspektem jest to, że użytkownicy Adobe Muse nie będą mogli korzystać z pomocy obsługi klienta po zakończeniu świadczenia pomocy technicznej. Jest to ogromna wada dla wszystkich użytkowników, szczególnie dla tych, którzy właśnie dołączyli do systemu lub planują to zrobić.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest przejście na inną platformę, która obejmie łatwość użytkowania, wygodę i przyzwoitą pomoc techniczną dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Przegląd Tabela porównawcza

Adobe MuseWix
Łatwość użycia:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
Funkcje:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
Wzory:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
Obsługa klienta:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
Cennik:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix
Ogólny wynik:Adobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs WixAdobe Muse vs Wix

Wypróbuj Wix teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map